Oznámení

10.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

10.června : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

24.dubna : Téměř bez práce: Domácí tymiánový chléb.

#201 28. 6. 2020 20:31

cibule
♥♥-----

Re: Odchod manžela po 21 letech

Palomita napsal(a):

cibule napsal(a):

Když jsem žila s manželem, tak jsem se naprosto dobrovolně bez jeho nátlaku odřízla od mojí rodiny. Chtěla jsem být jen s ním a pro něj... Divné, že?

Mě to zase přijde naprosto normální, protože člověk vytváří novou rodinu s tím, koho si vybral. To ale neznamená, že na tu svou původní zanevře, nebo se dokonce rozhádají. Je dobré číst, že vztahy s tvou původní rodinou zůstaly nenarušené a můžeš se na ni obrátit a spolehnout. tummenupp

Ano, zůstaly naštěstí nenarušené. Normálně jsme se dál po celou dobu bavili, i se občas viděli, ale málo.

Není tady

#202 28. 6. 2020 22:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

cibule napsal(a):

Když jsem žila s manželem, tak jsem se naprosto dobrovolně bez jeho nátlaku odřízla od mojí rodiny. Chtěla jsem být jen s ním a pro něj... Divné, že?

Mě to zase přijde naprosto normální, protože člověk vytváří novou rodinu s tím, koho si vybral. To ale neznamená, že na tu svou původní zanevře, nebo se dokonce rozhádají. Je dobré číst, že vztahy s tvou původní rodinou zůstaly nenarušené a můžeš se na ni obrátit a spolehnout. tummenupp

Palomito, Ty popisuješ normální stav věcí. Ale Cibule píše, že se ODŘÍZLA. To je něco úplně jiného.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#203 29. 6. 2020 6:42

cibule
♥♥-----

Nálada je jako to dnešní počasí. Zataženo a prší. Jindy bych děkovala vesmíru, že konečně příroda dostává, co potřebuje, ale teď je mi mizerně. 
Ale objednala jsem se k psychložce, tak snad mi pomůže najít cestu... Nebo mě aspoň nasměruje... I když já vím, co mám dělat, i že to musím prožít a nevyhnu se tomu, ale proč je to tak dlouhé a bolestivé? proč si člověk aspoň v noci nemůže odpočinout, aby to mohl přes den lépe zvládnout? A proč si musím takhle ubližovat? Včera jsem si vzala šortky, co mi byly loni akorát a teď to na mě viselo jak na strašákovi. Bylo mi z toho ještě víc smutno..

Nejvíc mě deptá, že co jsem zůstala sama, tak se mi řešení problémů zdá težší... A problémů víc... Musím se nakonec rozhodnout sama.. A o nic už se člověk nepodělí, ani o radosti, ani o starosti... Je mi mizerně.

Není tady

#204 29. 6. 2020 7:26

Palomita
♥♥♥♥♥--

Judyna napsal(a):

Palomito, Ty popisuješ normální stav věcí. Ale Cibule píše, že se ODŘÍZLA. To je něco úplně jiného.

Nevidím v tom rozdíl, promiň. Např. s mou sestrou jsem se viděla naposledy asi před šesti lety. Dobrovolně se "odřízla", to ale neznamená, že kdyby potřebovala s čímkoli pomoc, tak se na ni vykašlu. Někdy se cesty rozejdou proto, aby se časem zase mohly spojit. wink A cibule psala, že se s nimi stýkala, jen ne tak často.. tak jaképak odříznutí storstark

Není tady

#205 29. 6. 2020 7:31

Palomita
♥♥♥♥♥--

cibule napsal(a):

Nejvíc mě deptá, že co jsem zůstala sama, tak se mi řešení problémů zdá težší... A problémů víc... Musím se nakonec rozhodnout sama.. A o nic už se člověk nepodělí, ani o radosti, ani o starosti... Je mi mizerně.

Tohle je asi ta nejtěžší část, ale člověk je tvor přizpůsobivý, časem si i ty najdeš cestu, jak z toho ven.. a nebo dřív najdeš někoho, kdo tě z toho vyvede wink
Naše nálady mají své rozmary stejně jako to počasí (příroda) - je to normální wink

Není tady

#206 29. 6. 2020 7:34

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Palomita napsal(a):

cibule napsal(a):

Ano, také to chápu jako úplně něco jiného.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#207 29. 6. 2020 7:36

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Nálada je jako to dnešní počasí. Zataženo a prší. Jindy bych děkovala vesmíru, že konečně příroda dostává, co potřebuje, ale teď je mi mizerně. 
Ale objednala jsem se k psychložce, tak snad mi pomůže najít cestu... Nebo mě aspoň nasměruje... I když já vím, co mám dělat, i že to musím prožít a nevyhnu se tomu, ale proč je to tak dlouhé a bolestivé? proč si člověk aspoň v noci nemůže odpočinout, aby to mohl přes den lépe zvládnout? A proč si musím takhle ubližovat? Včera jsem si vzala šortky, co mi byly loni akorát a teď to na mě viselo jak na strašákovi. Bylo mi z toho ještě víc smutno..

Jak je to vše strašně relativní.... co já bych za tohle dala!!!! rodna

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#208 29. 6. 2020 8:09

vera
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

ano, tak to probíhá..............ale bude líp

mně pomohl.............převozník, převezl mě na druhý břeh, začala jsem s ním cestovat, jezdit na výlety, našla si další přátele a v současné době se stýkáme 1x týdně na výletě a pak na cestách do zahraničí, moc mi pomohl...........jsme pouze parťáci na cestu

prozření, poznání, že jako partner nefunguje................vůbec nebolelo a jsem za tuto životní etapu moc ráda

obnovila jsem stará přátelství s kamarádkami, našla si nové, třeba tady na Babi...........pravidelně se stýkáme

přátelství se musí pěstovat, jako kytka...........pak je to hezké a přínosné pro obě strany
někdy je to dost náročné
já tak začala 2 roky před důchodem, do té doby jsem měla jen rodinu a práci.........a už jsem 11 let v důchodě a tuto dobu považuji za nejhezčí v mém životě...........kdyby mi to někdo řekl dřív, považovala bych ho za blázna
vůbec se nenudím.............chodím do kina, divadla, na přednášky, do knihovny, dala jsem se na zdravou stravu......ale je to boj,
boj s leností, často se mi nechce, musím se přemlouvat

Není tady

#209 29. 6. 2020 8:26

Palomita
♥♥♥♥♥--

LENNNA napsal(a):

To je jen důkaz, že kdy dva říkají/dělají totéž, není to totéž storstarkwink

Není tady

#210 29. 6. 2020 9:28

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Nevidím v tom rozdíl, promiň. Např. s mou sestrou jsem se viděla naposledy asi před šesti lety. Dobrovolně se "odřízla", to ale neznamená, že kdyby potřebovala s čímkoli pomoc, tak se na ni vykašlu. Někdy se cesty rozejdou proto, aby se časem zase mohly spojit. wink A cibule psala, že se s nimi stýkala, jen ne tak často.. tak jaképak odříznutí storstark

Ano, Cibule to pak upřesnila.
A odříznutí a pomoc v nesnázích jsou dvě věci. I když se někdo odřízne, v případě potřeby mu pomůžu. Naopak - i když  jsme ve spojení, neznamená to, že mu pomůžu.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#211 29. 6. 2020 9:30

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

ale proč je to tak dlouhé a bolestivé?

Cibule, nechápu. Vždyť jste spolu byli 20 let nebo 25? A ty si myslíš, že se z rozchodu dostaneš za měsíc? va
Přála bych Ti to, ale je to nereálné.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#212 29. 6. 2020 12:49

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

tummenupp je to tak! A také "důkaz", že psaný text může být leckdy pochopen jinak než autor myslel...

- Gary Smith

Není tady

#213 29. 6. 2020 13:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ano.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#214 29. 6. 2020 13:30

Palomita
♥♥♥♥♥--

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

tummenupp je to tak! A také "důkaz", že psaný text může být leckdy pochopen jinak než autor myslel...

Jo, a přesto se najdou experti, kteří ti v diskuzích vysvětlí naprosto přesně (a mylně), co jsi svým příspěvkem vlastně chtěla říct big_smile Zásadně se nehádám přes psaný text, protože k tomu si lidi dodávají nejen svoje domněnky, ale i tóny a emoce a je to víš kde vissla dumbom

Není tady

#215 29. 6. 2020 19:28

cibule
♥♥-----

Tak dneska jsem se teď odpoledne dvakrát rozbrečela dojetím nad tím, jak skvělí lidé můžou být.

První dojetí bylo od mojí babičky. Je jí 90 let. Přišla jsem k ní dneska odpoledne, chodím teď za ní každý den, a její přivítání mi vyrazilo dech. Vytáhla z trouby krajíc chleba s máslem a se šunkou na talířku a řekla mi, že když si mazala pro sebe, tak udělala ještě jeden pro mě. No není skvělá? Měla jsem co dělat, abych se nerozbrečela dojetím před ní....

Další dojetí mi přichystali sousedi. Pozvali mě na grilování, abych nebyla sama...

Není tady

#216 29. 6. 2020 20:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

No vidíš. A dřív by sis toho zdaleka tak nepovažovala.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#217 30. 6. 2020 8:50

cibule
♥♥-----

Dneska jsem zase mizerně spala... Ty noci jsou často fakt těžký.

Ale pociťuji u sebe vývoj dobrým směrem. Začínám mít na exmanžela vztek. Naše problémy byly nás obou (ne jen moje) a konečně si začínám uvědomovat, že ani já jsem to s ním neměla nijak jednoduché. Mnohokrát se mi ke konci vztahu ani moc nechtělo domů, protože jsem měla obavu, co mě tam zase čeká. A začínám mít na něj vztek taky za to, že naše problémy vyřešil tím, že si našel jiný vztah. Takto by se podle mě problémy neměly řešit.

Je to pro mě docela úleva, že už jsem se konečně zase o fous posunula... A jestli to čte někdo, kdo má pocit, že to nedá a neposune se to nikam dál, a že se utrápí, tak tomu člověku posílám podporu a ujišťuji ho, že se to opravdu vyvíjí. I u něj. Každým dnem.

Není tady

#218 30. 6. 2020 12:11

cibule
♥♥-----

Tak moje dnešní nadšení je fuč...

Kromě problému doma se mi postupně přidávají ještě problémy v práci. Jak jsem nevyspalá, tak jsem pomalejší, nestíhám vše s lehkostí jako dřív a práce mi tady stále narůstá... Nejraději bych se na všechno vykašlala.... Dřív mě práce bavila a i jsem se do ní těšila, ale teď vůbec... Já vůbec nevím, jak to všechno zvládnu...
Je to pořád jako na houpačce...

Není tady

#219 30. 6. 2020 13:12

Palomita
♥♥♥♥♥--

cibule napsal(a):

Kromě problému doma se mi postupně přidávají ještě problémy v práci. Jak jsem nevyspalá, tak jsem pomalejší, nestíhám vše s lehkostí jako dřív a práce mi tady stále narůstá... Nejraději bych se na všechno vykašlala.... Dřív mě práce bavila a i jsem se do ní těšila, ale teď vůbec... Já vůbec nevím, jak to všechno zvládnu...

Doporučuju se vzchopit, abys ještě neskončila bez práce a pak bez bydlení.. ono totiž může být ještě hůř... Jeden chlap svět nedělá. Tohle napsalo dítě ve třetí třídě, třeba tam najdeš nějakou inspiraci wink:
Zlomené srdce opět celým
Byl jednou jeden býk a ten měl za manželku krávu. Jenomže on miloval kobylu.
Nemohl to té krávě říct, protože by jí to zlomilo srdce. No tak s ní musel žít.
Když už to trvalo rok a stále miloval kobylu, musel to už krávě říct, a tak ze sebe začal
pomalu soukat: „Víš krávo, já ti chci něco říct, víš, já už to totiž skrývám rok, víš, když
já tě už nemiluju, já totiž miluju kobylu.“. No, a kráva řekla: „Cože? Ale já jsem si
myslela že miluješ mě! Když miluješ kobylu, tak si za ní běž, vždyť tady na louce je
spousta dalších býků.“. Býk se sebral a šel za kobylou, řekl jí: „Ach moje milá
kobylko, vezmeš si mě?“. A kobyla řekla ano a žili spolu šťastně. Zajímá vás, co se
stalo s krávou? Ta si našla nového býka a ti také žili šťastně.

Pointa je, že zvládneš všechno, co budeš chtít. Když to vzdáš, nezvládneš nic a pouze ty jsi zodpovědná za to, jak se ti bude dařit, nikdo jiný.. storstark

Není tady

#220 30. 6. 2020 14:34

rina
♥♥♥♥♥♥-

Mě z jejího psaní zaráží, jak mezi vzlyky, stížnostmi a pochybnostmi občas jakoby se snažila povzbuzovat jiné v podobné situaci...

Čím hůře, tím lépe.

Někde tu je...

#221 30. 6. 2020 15:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

No ona to cibule psala hned v prvním příspěvku. Ale toto zrovna mi tak skřípe.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#222 30. 6. 2020 17:00

rina
♥♥♥♥♥♥-

Dík za upřímnost.
Už je mi to jasné.
Andrejka mě zase sprdne.

Čím hůře, tím lépe.

Někde tu je...

#223 30. 6. 2020 17:52

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Neboj, ono si to sedne a zase se to postupně uklidní a bude zlepšovat! Jen vydrž!!! Pokud by z toho v práci koukaly problémy a máš šéfa, se kterým se dá mluvit, promluv s ním na rovinu, že prosíš o trpělivost chvíli, že máš těžké období, ale práci máš ráda a zase se to zlepší.
Já toho mám také kvanta, nestíhám v podstatě neustále big_smile Mám svou práci, k tomu od ledna druhou práci za kolegyni, která šla na mateřskou a teď začínám přebírat práci za 2. kolegyni, která jde na mateřskou big_smile  Všichni tam těhotní a já makám jak barevná lol Takže nové práce, ale stále je neumím a učím se je, takže to jde i pomaleji. No a odpoledne se učit na řidičák. No můžu já mít v hlavě místo na nějaké smutnění? big_smile

- Gary Smith

Není tady

#224 30. 6. 2020 18:00

normální chlap
♥♥♥♥♥--

cibule napsal(a):

Sežeň si nějaký lék na rychlé uklidnění, třeba Neurol a začni intenzivně pracovat. Nevím přesně jak to mají ženské, ale pro chlapy je nejlepší se ponořit do práce (pokud zrovna nejezdí s fekálním vozem, tam asi ne). Ono to stejně přejde, ale tímhle to urychlíš.

Není tady

#225 Včera 6:45

cibule
♥♥-----

Děkuji moc za podporu. V práci jsem to nakonec dala. Přes to všechno jsem se vybičovala a práci dodělala, jak jsem slíbila. Naštěstí mám vedoucí, co o všem ví, a drží nade mnou ochrannou ruku.

Na dnešek jsem po nějaké době dobře spala, tak mám docela energii a nejsem tak plačtivá.
Večer jsem si zas pouštěla čtyři dohody a byla tam pasáž, kde se mluví o tom, jak je důležité pustit minulost a žít přítomností. No a samozřejmě nehřešit slovem, nebrat si nic osobně, nevytvářet domněnky a dělat vše, jak nejlépe umím. Zkouším to praktikovat do života.
Taky mám u sebe vypozorované, že nejlépe je mi ráno, protože ještě nejsem unavená, ale na večer, kdy už jsem, tak je to horší. Dobře mi při tom dělá jít ven s mojí psounkou a na to je teď díkybohu dobré počasí.

Je to se mnou ode zdi ke zdi. Snažím se zvládnout to, ale někdy je to docela fuška... Našla jsem si taky psycholožku a začínám na sobě pracovat pod odborným vedením. Tak snad bude lépe... Tedy už vlastně je lépe. Nejhorší mám za sebou. I když až bývalý přijde s rozvodem, tak to bude ještě taky náročné, ale na to je lepší zatím nemyslet...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí