Oznámení

10.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

10.června : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

24.dubna : Téměř bez práce: Domácí tymiánový chléb.

#151 25. 6. 2020 13:53

rina
♥♥♥♥♥♥-

Re: Odchod manžela po 21 letech

Taky si myslím že to pohrdání je krok zpátky. Co píše Sel, o nasrání, je pravda.
Protože pak přijde pochopení, odpuštění a poslední, nejdůležitější v zájmu obou - přání všeho nejlepšího.

Někdy to jde, ráz na ráz, a jindy třeba měsíce, roky, někdy ta cesta může skončit na některé fázi, a dál se neposune.

Pohrdání spadá pod "nalezeni viníka, utišení vlastní bolesti, a (bohužel falešnému) pocitu zadostiučinění".

No, po přečtení své reakce, hm, chci říct že to je má vlastní filozofie. Nemusí být univerzální.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#152 25. 6. 2020 14:16

cibule
♥♥♥----

LENNNA napsal(a):

cibule napsal(a):

Selima napsal(a):

Teraz Ti podľa mňa pomôže zdravo sa naňho nasr.... nasrdiť, ale časom dúfam uznáš, že také veci sa proste občas stávajú - ľudia sa prestanú mať radi, alebo - ešte častejšie - sa jeden proste vyvíja nejako inak a iným tempom ako druhý (ktorý sa možno nevyvíja vôbec). Najhlavnejšie je, aby boli ľudia šťastní, a keby 2 mali byť spolu roky nešťastní, to nech radšej idú od seba... a nech si obaja nájdu niekoho blízkeho svojmu terajšiemu JA, s kým budú šťastní. stolt Každý koniec je zároveň začiatok niečoho nového - a teda šanca na niečo nové, iné. Držím päste, aby to nové boli samé dobré veci! rock

Já jím spíš začínám tak nějak pohrdat... Za to, jak to vyřešil.

Pohrdat? va Proč? sad

Já nevím. Sama sobě teď moc nerozumím... Asi proto, že jsem mu věřila a on mě tak zklamal... A že mi to od něj přišlo strašně slabé a zbabělé... A taky proto, že se podle mě nijak nesnažil problémy vyřešit... Třeba by on řekl přesný opak, když by sem psal. Že se třeba snažil dlouho a já jsem ho neposlouchala. Nevím... Ale nemyslím si to. Myslím, že jsme na to nebyli dva.
Třeba to tak potřebuji, abych se mohla zdravě naštvat.

Není tady

#153 25. 6. 2020 16:07

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Hele, to pohrdání vůbec neřeš. Tedy to, že to cítíš. Jen jím klidně pohrdej. Já to vidím jako součást naštvání, které je určitě namístě. Jen to v sobě nedrž a klidně si říkej několikrát denně, jaký je to hň*p.

K nějakému pochopení, smíření, dojdeš až časem. To nebude hned. Teď je doba na zdravé na*rání. To je fakt.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#154 25. 6. 2020 16:10

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

Já s tímto vůbec problém nemám. Nevím co bude časem, až budu sama déle, jestli se to nezmění.... ale dosud já jsem založením vlk samotář, vystačím si sama se sebou, mám stále co dělat, spíš mám obrovský nedostatek času teď. Sama jsem byla vždy hrozně ráda!
Co se týká letošní dovolené, tak volno z práce si určitě vezmu, ale budu doma, nikam nejedu.

Leno, ty jsi můj člověk. Mám to podobně, proto jsem i zůstala sama. Protože jsem po čase zjistila, že mi to vlastně vyhovuje.
Ani já neznám pocit nudy nebo nějakého nenaplnění.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#155 25. 6. 2020 19:12

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Teraz Ti podľa mňa pomôže zdravo sa naňho nasr.... nasrdiť, ale časom dúfam uznáš, že také veci sa proste občas stávajú - ľudia sa prestanú mať radi, alebo - ešte častejšie - sa jeden proste vyvíja nejako inak a iným tempom ako druhý (ktorý sa možno nevyvíja vôbec). Najhlavnejšie je, aby boli ľudia šťastní, a keby 2 mali byť spolu roky nešťastní, to nech radšej idú od seba... a nech si obaja nájdu niekoho blízkeho svojmu terajšiemu JA, s kým budú šťastní. stolt Každý koniec je zároveň začiatok niečoho nového - a teda šanca na niečo nové, iné. Držím päste, aby to nové boli samé dobré veci! rock

tummenupp

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#156 25. 6. 2020 20:35

cibule
♥♥♥----

Tak na cvičáku to bylo dneska moc prima. Bylo to sice náročnější na poprvé, ale líbilo se mi tam. A to jsem se tam tak bála jít... :-)
Bylo nás tam asi 17 a už se těším na další hodinu.
A zítra mi přivezou novou postel (1,5 lůžko). Konečně aspoň trocha vzpomínek zmizí... A snad i energie s ním spojená...

Není tady

#157 25. 6. 2020 21:09

rina
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Tak na cvičáku to bylo dneska moc prima. Bylo to sice náročnější na poprvé, ale líbilo se mi tam. A to jsem se tam tak bála jít... :-)
Bylo nás tam asi 17 a už se těším na další hodinu.
A zítra mi přivezou novou postel (1,5 lůžko). Konečně aspoň trocha vzpomínek zmizí... A snad i energie s ním spojená...

VÁŹNĚ???va

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#158 25. 6. 2020 21:11

rina
♥♥♥♥♥♥-

Trošku ti nevěřím, promiň!

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#159 26. 6. 2020 7:50

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Leno, myslím, že se k rozchodu stavíš moc dobře.

O problémech dojíždění už jsme spolu mluvily, viď. Já mám velké štěstí, že mám vlakové spojení. Autem bych jezdit nemohla, je to příliš drahé a to by se mi nevyplatilo.

Jinak já řidičák mám, zato nemám auto :-).

Judyno, ještě na toto jsem chtěla reagovat a pak zapomněla..... to docela koukám, že píšeš, že je to drahé. Protože mě vyjde dojíždění autem do práce naopak levněji. Cesta autobusem mě stojí 2.000,- Kč měsíčně. Za benzín do auta jsme tankovali také měsíčně 2.000,- Kč, ale byly v tom i cesty navíc na nákup, návštěvy k rodičům.... takže samotná cesta autem do práce vyjde opravdu levněji než autobusem.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Někde tu je...

#160 26. 6. 2020 7:57

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

LENNNA napsal(a):

cibule napsal(a):

Já jím spíš začínám tak nějak pohrdat... Za to, jak to vyřešil.

Pohrdat? va Proč? sad

Já nevím. Sama sobě teď moc nerozumím... Asi proto, že jsem mu věřila a on mě tak zklamal... A že mi to od něj přišlo strašně slabé a zbabělé... A taky proto, že se podle mě nijak nesnažil problémy vyřešit... Třeba by on řekl přesný opak, když by sem psal. Že se třeba snažil dlouho a já jsem ho neposlouchala. Nevím... Ale nemyslím si to. Myslím, že jsme na to nebyli dva.
Třeba to tak potřebuji, abych se mohla zdravě naštvat.

Třeba jo, každý má tu cestu jinou a jinak se s tím vypořádává.... Ale zkus se na to podívat tak, že tohle je prostě život. Jo, jasně, kdo by si nepřál to "a žili spolu šťastně a spokojeně až do smrti" - asi každý! Ale hodně často to tak nedopadne, možná i většinou to tak nedopadne. Život je strašně dlouhý, my všichni jse měníme a třeba i sejdeme z té společné cesty a chceme najednou něco jiného.... nebo si přestaneme rozumět..... anebo se obyčejně zamilujeme jinde. Určitě to neplánoval s úmyslem ublížit, prostě se tak stalo. Pokud to není nějaký parchant, se kterým se nedá domluvit, někdo kdo neplatí alimenty, či tě vyhodí na ulici a chová se k tobě jako prase - to by bylo jiné, že mu nemůžeš přijít na jméno. Ale jestli je normální a prostě se jen vaše cesty rozdělili, pobreč si, třeba se i doma vyvztekej, jak je ten život blbej, ale pak to zkus přijmout s rozumem a přát mu štěstí. Však jsi ho měla roky ráda a nejspíše máš stále.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Někde tu je...

#161 26. 6. 2020 8:01

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Já s tímto vůbec problém nemám. Nevím co bude časem, až budu sama déle, jestli se to nezmění.... ale dosud já jsem založením vlk samotář, vystačím si sama se sebou, mám stále co dělat, spíš mám obrovský nedostatek času teď. Sama jsem byla vždy hrozně ráda!
Co se týká letošní dovolené, tak volno z práce si určitě vezmu, ale budu doma, nikam nejedu.

Leno, ty jsi můj člověk. Mám to podobně, proto jsem i zůstala sama. Protože jsem po čase zjistila, že mi to vlastně vyhovuje.

Že? tummenupp Já spíš bych brala ještě více času, abych vše stihla big_smile
Já mám oproti tobě jen jednu nevýhodu (třeba časem překonám, nevím....) - mám strach cestovat sama někam.... mám odjakživa šílenou orientaci, fakt dokážu zabloudit i v rodném městě dumbom .... takže jsem se sama nikam raději neodvážila a věkem se to jen zhoršuje.

- Gary Smith

Někde tu je...

#162 26. 6. 2020 8:11

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Cibulko a ještě jedna myšlenka.... až to půjde, zkus se na celou situaci podívat jako na jedno velké nové dobrodržství a výzvu! Čeká nás něco absolutně nového, co jsme nezažily... může to být velké dobrodružství, co nás asi čeká, máme plno možností, co zkusit, kudy se vydat, udělat něco, co jsme se bály udělat nebo nemohly, zkusit vykročit do neznáma za tu naši dloholetou komfortní zónu, co tam asi najdeme?.... výzva jak to zvládneme, jak se naučíme být samostatné....

- Gary Smith

Někde tu je...

#163 26. 6. 2020 9:23

cibule
♥♥♥----

Tak postel vypadá dobře. Je sice zatím rozložená a uvidíme, až jí složíme, jak bude vypadat. Ještě že mám tátu, bez něj by to byla fuška. Je taková jednoduchá, má jen bočnice, přední a zadní díl a dřevený rošt, ale matrace vypadá pohodlně a zdá se snad tak akorát na ležení.
A také začínají o zatím manželovi na povrch výplývat věci, o kterých jsem neměla ani tušení. Nezlobte se, ale nebudu o tom psát, protože jak už jsem psala, tak nechci nikomu škodit, ale pomáhá mi to uvědomit si, že jsem byla neskutečně naivní a už aspoň trošku chápu ty jeho špatné nálady, které byly docela časté. A já ho ještě litovala.... Chjo... No nic, to je život...

Není tady

#164 26. 6. 2020 9:24

cibule
♥♥♥----

LENNNA napsal(a):

Cibulko a ještě jedna myšlenka.... až to půjde, zkus se na celou situaci podívat jako na jedno velké nové dobrodržství a výzvu! Čeká nás něco absolutně nového, co jsme nezažily... může to být velké dobrodružství, co nás asi čeká, máme plno možností, co zkusit, kudy se vydat, udělat něco, co jsme se bály udělat nebo nemohly, zkusit vykročit do neznáma za tu naši dloholetou komfortní zónu, co tam asi najdeme?.... výzva jak to zvládneme, jak se naučíme být samostatné....

Výborná myšlenka! Díky za ní moc. Myslím, že to je ten správný pohled, který určitě taky vyzkouším.

Není tady

#165 26. 6. 2020 10:11

cibule
♥♥♥----

A moje nálada je dnes taková "prázdná". Začínám být víc a víc unavená z toho vypětí a zdravá "namíchlost" na něj pořád nepřichází... Nějak mi to všechno dlouho trvá. Teď jsem zatím ve fázi lítosti sama sebe... A taky možná naštvanosti na sebe. Že se lituju a neužívám si, jak je venku pěkně a jak mám kolem sebe fajn lidi a jak se neumím od toho oprostit a jak mi nejde to se na něj naštvat. Každý mi říká, že už je čas se na něj naštvat a mně to nejde. A při tom se dozvídám, že taky nebyl nejspíš svatej už nějakou dobu (vzpomněla jsem si, že mi před nějakou dobou sám řekl, abych mu nevěřila..) a přesto se místo naštvání lituju... No už zase bulím...

Není tady

#166 26. 6. 2020 10:23

cibule
♥♥♥----

Nevím, jestli z minulé zprávy nevyplynulo, že jsem ho taky podvedla. Jestli ano, tak to hned uvedu na pravou míru. Za své svědomí můžu říct, že jsem ho nikdy s nikým nepodvedla. Strach z ublížení sobě i druhým mi to nedovolil... Tím, že jsme oba nebyli svatí, jsem myslela u něj něvěru a u mě to, že jsem na něj byla nepříjemná.

Není tady

#167 26. 6. 2020 10:38

rina
♥♥♥♥♥♥-

Stejně ti dávám 👍.
Všechno je, jak má být. A že ti "přerod" dlouho trvá? Cibulko, ty valíš jak raketa!

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#168 26. 6. 2020 10:49

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

cibule, tvoje výhoda je v tom, že "zdravou namíchlost" vůbec nepotřebuješ wink Stejně se ti daří a děláš pokroky, ne, že ne.. sem tam je den báječný, sem tam je den na dně a sem tam je prázdný. No a co? Tělo (mysl) si sama řekne, jak vše překonat a jít dál. Ty lepší dny budou čím dál víc převládat a ty špatné jsou přirozenou součástí našich životů. Bez nich bychom si neuvědomovali, jak je nám dobře smile Už teď za pouhopouhých "sedm stránek" na Babinetu je vidět, jaký je rozdíl mezi tvým prvním příspěvkem a současným.

K nové posteli gratuluji, myslím, že to byl skvělý krok! Přeji spoustu krásných probuzení s dobrou náladou a úsměvem na rtech.. ať se ti zdají krásné sny, třeba o tom, jak plníte úkoly na cvičáku a stopujete kešky wink

Není tady

#169 26. 6. 2020 12:22

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

O problémech dojíždění už jsme spolu mluvily, viď. Já mám velké štěstí, že mám vlakové spojení. Autem bych jezdit nemohla, je to příliš drahé a to by se mi nevyplatilo.

Judyno, ještě na toto jsem chtěla reagovat a pak zapomněla..... to docela koukám, že píšeš, že je to drahé. Protože mě vyjde dojíždění autem do práce naopak levněji. Cesta autobusem mě stojí 2.000,- Kč měsíčně. Za benzín do auta jsme tankovali také měsíčně 2.000,- Kč, ale byly v tom i cesty navíc na nákup, návštěvy k rodičům.... takže samotná cesta autem do práce vyjde opravdu levněji než autobusem.

Já jezdím vlakem, cesta by mě stála něco přes 2000, ale s využitím slev je to zhruba 1000 Kč měsíčně na 35 km. Autobusem nevím, na idosu se mi nezobrazují ceny.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#170 26. 6. 2020 12:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Já mám oproti tobě jen jednu nevýhodu (třeba časem překonám, nevím....) - mám strach cestovat sama někam.... mám odjakživa šílenou orientaci, fakt dokážu zabloudit i v rodném městě dumbom .... takže jsem se sama nikam raději neodvážila a věkem se to jen zhoršuje.

Ale já taky sama moc necestuju. Akorát na kole - to e vyloženě toulám smile

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#171 26. 6. 2020 12:25

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Nevím, jestli z minulé zprávy nevyplynulo, že jsem ho taky podvedla. Jestli ano, tak to hned uvedu na pravou míru. Za své svědomí můžu říct, že jsem ho nikdy s nikým nepodvedla. Strach z ublížení sobě i druhým mi to nedovolil... Tím, že jsme oba nebyli svatí, jsem myslela u něj něvěru a u mě to, že jsem na něj byla nepříjemná.

Tak nevěra a být nepříjemný není asi úplně totéž nebo? Nepříjemný byl asi někdy úlně každý, ale ne každý byl nevěrný.

- Gary Smith

Někde tu je...

#172 26. 6. 2020 12:28

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Já jezdím vlakem, cesta by mě stála něco přes 2000, ale s využitím slev je to zhruba 1000 Kč měsíčně na 35 km. Autobusem nevím, na idosu se mi nezobrazují ceny.

Já to mám mezi městy 11 km. S přestupem, jezdím 2 busy. Cenu vlaků zase neznám já, asi budou levnější než autobus.... ale nevím. Každopádně cestování autem se u mě opravdu vyplatí.

- Gary Smith

Někde tu je...

#173 26. 6. 2020 12:30

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Ale já taky sama moc necestuju. Akorát na kole - to e vyloženě toulám smile

Na kole já bych to nedala už vůbec! Jednak mám psa, ale hlavně! Já bych byla nebezpečná big_smile - nejen má orientace, ale ještě k tomu neznám pravidla na silnici, já byh způsobila kolaps big_smile

- Gary Smith

Někde tu je...

#174 26. 6. 2020 12:34

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Cibulku a vídáte se někdy? Nebo se odstěhoval se vším všudy a už jsi ho neviděla a nejste v kontaktu?
My se občas vídáme, ale jen kvůli provozním věcem nebo jak to říct. Stěhoval se postupně, takže už 3x si byl pro věci. Dáme kafe, pokecáme, on se vždy ptá jestli něco nepotřebuji. Občas se zastaví u mě v práci na skok. My opravdu vycházíme moc dobře a zůstali jsme - jestli se to tak dá říct - kamarádi. Jsem ráda, že jsme to po těch letech, po tom všem a kdy se máme oba pořád rádi, jen asi jinak - zvládli tak dobře, pohodově.

- Gary Smith

Někde tu je...

#175 26. 6. 2020 13:03

rina
♥♥♥♥♥♥-

Můžete mi prosím říct, proč kopirujete celé znásobené kilometrové příspěvky???

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí