Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#126 24. 6. 2020 13:03

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: Odchod manžela po 21 letech

Ja k tomu napíšem jediné: Kamoške muž oznámil po 35 rokoch manželstva, že odchádza - potiaľ banalita... Horšie bolo, keď sa dozvedela, že s dotyčnou má vzťah už posledných 10 rokov, ale "my sme nechceli nikomu ubližovať, tak sme to tajili..." Ako asi vyzeralo tých posledných 10 rokov, to hádam ani nemusím hovoriť. Prasklo to začiatkom tohto roka, keď manžel tej druhej našiel dôkazy a podal o rozvod. Až potom sa odhodlali povedať to láskavo aj kamoške. skurt sjuk Takže ona teraz, okrem rozchod, rozvodu či prevalenia nevery, rieši ešte aj to, ako má vôbec veriť mužom. Buď rada, že tvoj rozchod je krátky, rýchlo (hoci bolestný) a nenaštrbí ti dôveru v mužov - a možno ani v seba - do budúcnosti...

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#127 24. 6. 2020 13:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Neznám očistný pláč. Pláč beru jako výbuch emocí a jsem pak po něm akorát unavená.

Ja mám plač tiež ako očistný - lebo v istej životnej fáze som asi 15 rokov nezaplakala - a potom to teda bol fičák! Všetky tie potlačené emócie chceli von naraz a ja som normálne v duchu videla, ako sa mi zgrupujú v krku, tlačia sa von, boxujú sa a myslela som, že sa zadusím. Potom zo mňa vypadlo niečo také, na čo dodnes nie som pyšná -a prišiel úľavný, očistný plač. kapitulation grater A potom už bolo lepšie. Emócie je lepšie spracovať ako potláčať, to určite.

Brita

Není tady

#128 24. 6. 2020 13:21

normální chlap
♥♥♥♥♥--

cibule napsal(a):

V knížce Petra Casanovy je mimo jiné napsáno, že struktura vody (nebo složení, nevím teď tu přesnou definici) se dá ovlivnit myšlenkami.

Nedá, ale to nevadí, člověk se myšlenkou ovlivnit dá a to je to důležité. Mysli pozitivně a bude to pořád lepší :-)

Není tady

#129 24. 6. 2020 13:46

rina
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

... já se ode dneška snažím vnutit mozku myšlenku, že to, co se stalo, je pro mě darem z vesmíru, abych si po těch letech aspoň na nějakou dobu mohla odpočinout, srovnat mylšenky a naučit se žít vlastní život.

Vnutit je nanic. Naopak. Vyčerpá tě to ještě víc.

Upravil(a) rina (24. 6. 2020 13:47)

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#130 24. 6. 2020 15:30

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Možná, že je mi spíš líto sebe.. Že už se nemám o koho starat a připadám si "nepotřebná"...

Slyšela jsi někdy o hostitelské péči? Pokud jsi typ, který se "musí" o někoho starat a někomu tu péči věnovat.. Myslím, že je hodně potřebných, kteří by takové lidi jako jsi ty uvítali wink

Není tady

#131 24. 6. 2020 17:24

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

normální chlap napsal(a):

Nebo měl jinou představu o tom, co bude dělat ve středním věku, než pečovat o příbuzného z Alzheimerem (čtu-li správně mezi řádky — to je taky věc, kterou chlapi běžně neovládají).

Tak to já z toho naoapak pochopila, že ten nemocný je z jeho strany (rodiny), tudíž starají se "díky" němu a ne že to je "díky" cibulce...

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#132 24. 6. 2020 17:31

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Ahoj, omlouvám se, ale nikdy jsem nechtěla prát špinavé prádlo na veřejnosti. Takže jen ve zkratce. Manžel se rozhodl postarat o člověka s demencí. Tušila jsem, že to nebude procházka růžovým sadem a věděla jsem, že tam ta demence je (bylo to potvrzené lékařem), ale až doteď tomu nevěřil. U toho člověka se demence prohlubovala s lety a ještě tam byla silná závislost na hazardu. Nechci o tom víc mluvit, abych nikomu neubližovala. Do toho se přidaly zdravotní problémy nejen u něj a já už prostě nemohla a viděla jsem, že už je to ve fázi, kdy potřebujeme pomoc. Oba. Rodina z jeho strany od toho okamžitě dala ruce pryč a nechtěli se starat.. Víc už o tom nechci psát. Nikdo nemá lehký život a já pomáhala roky docela ráda. Jen mám teď výčitky, že v tom starání se zůstal sám... Byli jsme tak dobře zaběhlí, měli jsme rozdělené úkoly a ještě minulý rok to docela fungovalo. I když mi vadilo, že je často u něj..

Ale napíšu raději něco pozitivního k sobě, protože tohle psaní je spíše o mně.
Přestože jsem se dneska opět moc nevyspala (zase jsem měla dva sny, ale tentokrát nebyly moc pěkné), tak začínám pozorovat lehké zlepšení mých nálad. Obzvlášť po ránu. Začínám zvedat hlavu a všímat si i pěkných věcí. A taky se začínám občas usmívat. Takže z toho mám docela radost.

Cibulko, to není možný!!!! Další stejná věc! No, teda ne úplně stejná - protože demence je mnohem vážnější, to se s námi nedá srovnat. Ale dost podobná v tom, že my se také pár let jezdili starat o "nemohoucího", to je fakt jen v uvozovkách, nechci to také blíže psát, není to můj příbuzný. Nicméně to znamenalo pravidelné starání, vaření, praní, uklízení u něho doma, čas trávit tam.... To není možné, kolik toho máme stejného či podobného!

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#133 24. 6. 2020 19:18

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Judyna napsal(a):

Neznám očistný pláč. Pláč beru jako výbuch emocí a jsem pak po něm akorát unavená.

Ja mám plač tiež ako očistný - lebo v istej životnej fáze som asi 15 rokov nezaplakala - a potom to teda bol fičák! Všetky tie potlačené emócie chceli von naraz a ja som normálne v duchu videla, ako sa mi zgrupujú v krku, tlačia sa von, boxujú sa a myslela som, že sa zadusím. Potom zo mňa vypadlo niečo také, na čo dodnes nie som pyšná -a prišiel úľavný, očistný plač. kapitulation grater A potom už bolo lepšie. Emócie je lepšie spracovať ako potláčať, to určite.

Seli, souhlasím - není dobré potlačocat emoce. Já také pláču - jen potom necítím úlevu, ale únavu. Prostě na mě ten pláč působí jinak.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#134 24. 6. 2020 20:10

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

cibule napsal(a):

Dneska je mi mizerně... Celý víkend přede mnou bez náplně a ještě to počasí venku, to mi taky na optimismu nepřidá.... Ale spaní už bylo zase docela dobré. Spala jsem s drobnými přerušeními až do 4 hodin, takže hlásím úspěch.
Mám sice před sebou úklid bytu, ale jinak nic. Kromě čtení... Je to pro mě hodně nepříjemný pocit... Nemám žádnou náplň dne, kdy bych mohla blízkého člověka něčím potěšit a zároveň tím potěšit sebe... Na televizi zatím koukat moc nemůžu, protože to byla vždycky spíš oblast manžela. Ten byl schopný fascinovaně pozorovat obrazovku od dopoledne až do večera. Já to teď taky zkusila, ale buď tam na mě koukal příběh stejně nešťastné ženské, taky opuštěné, nebo naopak šťastné páry nebo se tam lidi hádali nebo tam byly zprávy a ty taky moc nemusím... A nebo tam jsou pořady, co jsme sledovali společně.
Jediný film, který se mi v tuto dobu líbil, byl film Ženy v pokušení. Byla to taková pozitivní komedie. Nenapadá vás někoho něco podobného, prosím? Klidně i v cizí produkci.
Já jdu zatím na ten úklid... Minulý víkend jsem pak z toho měla docela radost, když bylo čisto a voňavo..

Nemáš nejakého koníčka, ktorého si sa vzdala, alebo ho ani nezačala robiť? Ja som po rozchode začala tancovať (najprv latino, potom Orient) a zaoberať sa ezoterikou. Vedela som že bývalý by mi oboje ohundral a tak skritizoval, až by som to sama vzdala - takže som mala radosť, že robím niečo, čo by som s ním určite ani neskúsila. stolt

Brita

Není tady

#135 24. 6. 2020 20:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

cibule napsal(a):

Dneska je mi mizerně... Celý víkend přede mnou bez náplně a ještě to počasí venku, to mi taky na optimismu nepřidá.... Ale spaní už bylo zase docela dobré. Spala jsem s drobnými přerušeními až do 4 hodin, takže hlásím úspěch.
Mám sice před sebou úklid bytu, ale jinak nic. Kromě čtení... Je to pro mě hodně nepříjemný pocit... Nemám žádnou náplň dne, kdy bych mohla blízkého člověka něčím potěšit a zároveň tím potěšit sebe... Na televizi zatím koukat moc nemůžu, protože to byla vždycky spíš oblast manžela. Ten byl schopný fascinovaně pozorovat obrazovku od dopoledne až do večera. Já to teď taky zkusila, ale buď tam na mě koukal příběh stejně nešťastné ženské, taky opuštěné, nebo naopak šťastné páry nebo se tam lidi hádali nebo tam byly zprávy a ty taky moc nemusím... A nebo tam jsou pořady, co jsme sledovali společně.
Jediný film, který se mi v tuto dobu líbil, byl film Ženy v pokušení. Byla to taková pozitivní komedie. Nenapadá vás někoho něco podobného, prosím? Klidně i v cizí produkci.
Já jdu zatím na ten úklid... Minulý víkend jsem pak z toho měla docela radost, když bylo čisto a voňavo..

Nie je to asi úplne podobné, ale pre mňa bolo antidepresívum -hoci svojím spôsobom smutné - Psia duša a Psie poslanie.

Brita

Není tady

#136 24. 6. 2020 20:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

cibule napsal(a):

Děkuji. Zatím se s tím nemůžu moc ztotožnit, ale budu na tom pracovat. Když o tom tak přemýšlím, tak se bojím, abych to s tou sebeláskou nepřehnala a nebyla pak jen sobec...

To je jednoduché: už v Biblii je to pekne opísané: "Miluj blížneho svojho ako seba samého". Oboje je dôležité, ale ani jedno netreba zasa preháňať a hnať na ostrie. Extrémy nie sú dobré.

Brita

Není tady

#137 24. 6. 2020 20:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Palomita napsal(a):

Mě zaujalo označení "destruktivní vztah". To chápu, že žena se obětuje muži, protože si myslí, že on to po ní žádá, nebo to může i vědět, to je jedno. Jestli se ale žena svých zájmů, přátel, volného času a sebe sama vzdá, protože chce, aniž by to po ní muž ne/přímo vyžadoval, nepovažovala bych ho za destruktivní. wink

Já skoro jo. To by neměl nikdo požadovat ani od druhého, ani od sebe.

tummenupp storstark

Brita

Není tady

#138 24. 6. 2020 20:24

rina
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

.
. Prostě na mě ten pláč působí jinak.

Jestli to tvé potlačení pláče netkví v tom že plakat se nemá, že je to nedůstojné... Tomu tě naučil kdokoliv/ cokoliv...
Byla jsi krátce vdaná a jak sama říkáš smutně... Pak můžeš ten ozdravný pláč označovat a cítit jako zbytečný.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#139 24. 6. 2020 20:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Nejde mi citovať tak takto:
Cibule: Já bych to viděla ještě složitěji.
Myslím, že málokdo (já aspoň nikoho neznám, ale to neznamená, že neexistuje) postupuje sebeobětování vědomě. Jako že by si říkal, chci se obětovat, protože je to tak správné a je to můj životní cíl. Ale ženy obecně jsou dle mého nejen k sebeobětování většinou předurčeny, ale také jsou už od mala v tomto vychovávány. Nebo aspoň ještě do nedávna byly. Kolikrát už od mala člověk viděl, jak se ženy snaží (ať máma nebo babička), aby doma všechno fungovalo a bylo zajištěné a muž měl co nejméně práce kolem chodu domácnosti. On samožřejmě zajistil všechny ty chlapské práce, ale jinak přišel ke stolu, sedl si, najedl se a to bylo vše.

Ja: Je fakt, že od žien sa sebaobetovanie a potláčanie svojich potrieb, radostí a chutí tak akosi očakáva, ale moja mama to robí vedome (aspoň čiastočne) a cielene - pod vplyvom rímsko-katolíckej cirkvi, podľa mňa. Tá sa tvári, že celoživotné neustále utrpenie na tu na Zemi zaručuje blažený život po smrti...  No cement.

Brita

Není tady

#140 24. 6. 2020 20:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

cibule napsal(a):

Dneska to v práci na mě padlo... Ta realita. Kolega s kolegyní se radostně bavili, jak se těší na dovolenou a jak si jí užijí. Já bych se ještě před pár měsíci se stejnou radostí přidala, ale teď? V současné době je pro mě každý víkend lehkou noční můrou a představa týdne nebo dokonce 14ti dnů volna úplný horor.... Ale snad to nakonec nebude tak zlé.. Aspoň doufám... Třeba si to nakonec užiju. Obzvlášť když to odložím třeba na podzim. Až bude takové to babí léto a stromy se začnou barvit do krásných barev.... Taky už budu mít za sebou nějaký měsíc a třeba už to bude lepší i po psychické stránce....
A jak to máte vy? Trávíte někdy dovolenou o samotě?

A dneska jsem byla zas od 3 hodin ráno vzhůru. Měla jsem dva krásné sny o manželovi a realita byla bolavá. Podle toho vypadá i dnešní den a tak se omlouvám, ale dnes nebude ode mne ani žádný zázrak, co jsem prožila...

Dovolenku občas trávim sama - trebárs na poznávačku do Egypta som šla sama - ale nakoniec som tam furt bola s niekým, väčšinou s celou partiou, čo vznikla, a chvíľu sme sa stretávali ešte potom... Alebo som raz išla s brachom (vtedy slobodným) a jeho kamošom, potom s tetou (ovdovenou).... a predminulý rok som sama strážila kamoške s mužom dom, psov a mačky - a aj vďaka neďalekému termálnemu kúpalisku to bola tiež jedna z najlepších dovčí v živote! Plus turistika v zahraničí s kamoškami, aktívne tanečkové dovolenky...

Brita

Není tady

#141 24. 6. 2020 20:58

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Vrabčák: Palomito, co takhle přesunout celý Babinet k moři? Babinec by taky byl zaručen. Kdo by chtěl cvičit, ať cvičí, kdo ne, tak do vody a plavat! Přimlouvám se ale za Normálního chlapa; přece bychom ho tu nenechaly, když je normální. smile A mohly bychom tam přesunout i Petra, aby si odpočinul od Babiše a spol. a přišel na jiné myšlenky.

rock stolt

Brita

Není tady

#142 24. 6. 2020 21:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

cibule napsal(a):

Možná, že je mi spíš líto sebe.. Že už se nemám o koho starat a připadám si "nepotřebná"...

Slyšela jsi někdy o hostitelské péči? Pokud jsi typ, který se "musí" o někoho starat a někomu tu péči věnovat.. Myslím, že je hodně potřebných, kteří by takové lidi jako jsi ty uvítali wink

Ak máš rada zvieratá, stačí ísť občas venčiť do útulku...

Brita

Není tady

#143 24. 6. 2020 22:08

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Venčení hafanů - tummenupp Pracovníci určitě vyberou nekonfliktní chlupáče. big_smile

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#144 25. 6. 2020 6:30

cibule
♥♥♥----

Ahoj, děkuji moc za názory i nápady.
Osud mě má asi opravdu rád, protože včera se mi ozvala příbuzná z jeho strany s dotazem, jak to zvládám. Pak mi mezi řečí řekla, že na něj mám co nejdříve zapomenout a nedělat si žádné iluze. V první chvíli jsem to zase hodně obrečela, ale dneska už to vidím jinak.
Nevím, jestli to je časem, knížkou nebo samou sebou, ale přestávám si vyčítat. Protože já jsem od problémů ve vztahu neutekla sobecky za někým jiným.

Není tady

#145 25. 6. 2020 6:36

rina
♥♥♥♥♥♥-

👍🍀🌞

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#146 25. 6. 2020 10:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Teraz Ti podľa mňa pomôže zdravo sa naňho nasr.... nasrdiť, ale časom dúfam uznáš, že také veci sa proste občas stávajú - ľudia sa prestanú mať radi, alebo - ešte častejšie - sa jeden proste vyvíja nejako inak a iným tempom ako druhý (ktorý sa možno nevyvíja vôbec). Najhlavnejšie je, aby boli ľudia šťastní, a keby 2 mali byť spolu roky nešťastní, to nech radšej idú od seba... a nech si obaja nájdu niekoho blízkeho svojmu terajšiemu JA, s kým budú šťastní. stolt Každý koniec je zároveň začiatok niečoho nového - a teda šanca na niečo nové, iné. Držím päste, aby to nové boli samé dobré veci! rock

Brita

Není tady

#147 25. 6. 2020 12:10

cibule
♥♥♥----

Tak doufám, že tím, co teď napíšu, snad aspoň trošku uklidním případné čtenářky nebo čtenáře, kteří jsou na úplném začátku, protože toto píšu ze srdce pro ně.

Začínám si uvědomovat, že to asi vážně časem všechno přebolí a bude to snesitelnější. U sebe zanamenávám první drobné, ale snad trvalé výsledky. Myslela jsem si, že nikdy nepřestanu brečet a přeci došlo k pozitivnímu vývoji. Dnes už pláč není tak intenzivní a, i když to stále uvnitř stejně bolí, tak navenek už je to lepší. Už tolik nebrečím a dokonce se začínám vracet do normálu v práci. Už mě zase začíná práce zajímat a bavit. Dokážu se na ni více soustředit a nemyslet stále na něj.
Taky mám dneska odpoledne první hodinu výcviku s fenkou, tak se docela těším. Zabere nám to celé odpoledne a vrátíme se až večer, takže nás čeká pěkný zbytek dne.
Takže jestli to bude někdy někdo číst, kdo je na úplném začátku a připadá si naprosto ztracený a k ničemu a má pocit, že to nemůže zvládnout, tak mu posílám povzbuzení a energii se slovy - TO DÁŠ!!! Jsi teď na zemi, ale ZVEDÁŠ SE Z NÍ KAŽDÝ DEN, to mi věř!

Není tady

#148 25. 6. 2020 12:13

cibule
♥♥♥----

Selima napsal(a):

Teraz Ti podľa mňa pomôže zdravo sa naňho nasr.... nasrdiť, ale časom dúfam uznáš, že také veci sa proste občas stávajú - ľudia sa prestanú mať radi, alebo - ešte častejšie - sa jeden proste vyvíja nejako inak a iným tempom ako druhý (ktorý sa možno nevyvíja vôbec). Najhlavnejšie je, aby boli ľudia šťastní, a keby 2 mali byť spolu roky nešťastní, to nech radšej idú od seba... a nech si obaja nájdu niekoho blízkeho svojmu terajšiemu JA, s kým budú šťastní. stolt Každý koniec je zároveň začiatok niečoho nového - a teda šanca na niečo nové, iné. Držím päste, aby to nové boli samé dobré veci! rock

Já jím spíš začínám tak nějak pohrdat... Za to, jak to vyřešil.

Není tady

#149 25. 6. 2020 13:06

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Takové věci se stávaní velmi často. Je to prostě život. A není to ničí chyba.

- Gary Smith

Není tady

#150 25. 6. 2020 13:08

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Selima napsal(a):

Já jím spíš začínám tak nějak pohrdat... Za to, jak to vyřešil.

Pohrdat? va Proč? sad

- Gary Smith

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí