Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1276 19. 12. 2020 15:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Odchod manžela po 21 letech

No, nedá mi nenapísa - z toho, čo píšeš, cítim skôr sebalásku a nenávis ako lásku... alebo potom chápeme každá pod láskou ničo iné. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1277 19. 12. 2020 15:42

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

Selima napsal(a):

No, nedá mi nenapísa - z toho, čo píšeš, cítim skôr sebalásku a nenávis ako lásku... alebo potom chápeme každá pod láskou ničo iné. stolt

Ci si, co chceš, a piš si, co chceš, když "ti nedá".
...  ničo iné mi je fukajzna, drahá Sel... kapitulation


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1278 19. 12. 2020 18:50

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Odchod manžela po 21 letech

rina napsal(a):

Mno? Tak tímhle si nejsem až tak jistá. grater Já už jsem asi nikdy potom nedokázala milovat tak čistě, nezištně, bez kalkulování (omlouvám se všem svým následujícím manželům gloria ). S láskou jsem ho propustila a přála mu štěstí s jinou (i když jsem se musela "prokousat" přes obrovskou bolavou žárlivost), ale nikdy potom jsem už necítila "ty motýlky v břiše", spíš jsem si je chtěla rozumem vnutit. Občas jsem si myslela, že se mi to aj povedlo, no ale moc jistá jsem si nebyla. grater
Co cítím dnes, po skoro půlstoletí?
Chtěla bych, že nic. Jenže to tak není.
No, není to půlstoletí, o deset let méně. Děcka jsou dospělý, nejstarší dcera nechce o svém bratranci, ani otci nic vědět, i když se oba dají lehce dohledat.
A já?
No, nebylo to nikdy jinak. Pořád  jsem babiznu, co mi manžela odvedla, nenáviděla, a s přibývajícími lety jsem se jen těšila, jak stárne, a je z ní ubohá kulhající stařenka.
Dnes je mu 61, jako mně, a jí 72.
Neubráním se škodolibému úsměvu. Promiňte, ulevilo se mi kapitulation rock

No vidíš to! Jeho jsi dávno s láskou propustila a sebe pořád trápíš! Co takhle trochu něhy, přátelství a ohleduplnosti k sobě. pussa

Není tady

 

#1279 19. 12. 2020 18:59

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

Na to je už pozdě...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1280 19. 12. 2020 22:07

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

Ok, budu sdílnější...
Žádnej z těch následujících mě po srdéčku nepohladil víc...kapitulation
Že to někdo dokáže, už prostě nevěřím grater


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1281 19. 12. 2020 23:37

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Odchod manžela po 21 letech

cibule napsal(a):

Nedokážu posoudit, jestli jsem z toho venku. Na to je ještě brzy a je to moje první zkušenost. Ale snažím se teď být hlavně v souladu sama se sebou.

Na tom životním rozcestí, na kterém jsem se ocitla, jsem měla možnost jít dál minimálně dvěma cestami. Buď budu pořád plakat a litovat sebe i toho, že manžel je fuč nebo to vezmu jako výzvu, se kterou se poperu, jak nejlépe budu umět a půjdu dál. Vybrala jsem si tu druhou. Kvůli sobě i jemu.

Otázku, jestli jsem ho dostatečně nemilovala, když pro jeho odchod už nepláču si nepokládám. Kde je stanovená ta správná doba truchlení pro odchod druhého? Když člověk propláče tři měsíce, skoro nespí a zhubne z čísla oblečení 42 na 38 a pak si řekne A dost!, nezničím si zdraví pro člověka, který se rozhodl žít jinde, je to podle nějakého měřítka málo? Možná ano, ale pro mne je to dost.

Asi z toho nejsem nejspíš venku, ale teď to neřeším. Mám myšlenky zaměstnané pozitivně. Dělá mi to dobře. Právě teď, co to píšu, sedím v autobusu a jedu na další výlet s pár báječnými lidmi, se kterými je mi dobře. Cestou se zase nasměju, udělám pár fotek, které pak rozešlu ostatním a zpříjemním si víkend nejen sobě.

Přeji všem krásný víkend.

Cibulko, rozumím ti a fandím ti. A když se na tvé cestě objeví nějaký šutr či kámen, klidně ho překroč a kráčej dál. pussa
Oblázek můžeš hodit do vody a udělat si pár žabiček pro radost. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1282 21. 12. 2020 7:20

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

cibule napsal(a):

Kde je stanovená ta správná doba truchlení pro odchod druhého?

Patlat se v něčem, co nelze změnit je marnost. Cibule, mᚠmé sympatie. Tahat v sobě pocit ublíženosti/křivdy jak bolavou nohu mi nepřijde zrovna ten nejlepší způsob jak naložit se svým životem. Proto ti rozumím a držím pěsti!!!! Jdeš na to skvěle stolt


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1283 21. 12. 2020 8:01

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Odchod manžela po 21 letech

rina napsal(a):

Na to je už pozdě...

Nojo, ale to se pak budeš trápit svým poškozeným citovým životem třeba i v těch dvaasedmdesáti. Škodolibý úsměv je chabá záplata....

Není tady

 

#1284 21. 12. 2020 15:20

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

Barča napsal(a):

...Škodolibý úsměv je chabá záplata....

To není záplata.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů