Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1226 9. 11. 2020 8:25

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

Hezkýýýý!!!! tummenupp


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1227 9. 11. 2020 8:41

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Odchod manžela po 21 letech

rina napsal(a):

vera napsal(a):

toto moc potěší............a dodá sebevědomí

já si tak naštípala špalky do krbu, akorát jsem si musela vybírat dobu, kdy nebudou chodit výletníci........mají řeči, jako, že ..............a co dělá manžel a tak
odpovídám, že žehlí

Vědí oni CO?

Oni nevědí NIC.
Jsou to výletníci, kteří procházejí kolem.............nikdy jsem je neviděla a oni nikdy neviděli me

Není tady

 

#1228 9. 11. 2020 9:28

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

Cibule - super. Hlavně ho neber zpátky, kdyby stokrát chtěl.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1229 9. 11. 2020 13:13

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

Vero, já si dělala legraci. reta


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1230 9. 11. 2020 13:58

ozy
♥------
Registrovaný: 9. 11. 2020
Příspěvky: 1

Re: Odchod manžela po 21 letech

Malá zkouška

Není tady

 

#1231 9. 11. 2020 15:18

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

va


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1232 9. 11. 2020 16:45

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

cibule, díky za pozitivní příspěvek smile Zrovna dnes jsem si říkala, proč ztroskotá tolik vztahů, které jsou založeny na nevěře. Ne všechny samozřejmě. A přijde mi, že lidé si velmi často neuvědomují, že když odezní ta vášeň, zamilovanost a nadšení z nového, zůstane zase jen ten stereotyp a v něm je právě ten klíč. Na tohle musí být opravdu vyladění oba dva. Když spolu dva normálně začnou chodit a pak chvíli žít, je to velmi pozvolné a oba se vyvíjí současně. V případě vztahu kdy jeden (nebo oba) je nevěrný tam často není prostor na to pozvolné oukávání se. Navíc člověk si z předchozího vztahu může nést spoustu zlozvyků a manýrů spojených právě s druhou polovičkou. Myslím, že jim není co závidět. smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1233 9. 11. 2020 19:10

hell-en
♥♥-----
Registrovaný: 6. 10. 2020
Příspěvky: 27

Re: Odchod manžela po 21 letech

Mně je pořád smutno. Hlavně ty večery jsou strašně dlouhé a byly to naše večery. I když jsme s manželem neseděli u sebe nebo třeba nedělali něco společně, tak jsme byli oba doma a byl to nᚠčas... Teď jsem tu sama. Cácorka v bříšku mě sice pořádně kope a dává o sobě vědět, ale to ten kontakt nevynahradí. Mám každý večer milion chutí mu napsat, že je mi smutno a že bych chtěla věci tak, jak byly dřív... Nedělám to, vím, že by to nikam nevedlo. Naštěstí je tu Petr Casanova a toho čtu, když se cítím takhle blbě... Je mi prostě líto, že to tak všechno dopadlo, žere mě, že mě manžel tak jednoduše vyměnil. Vím, že není cesty zpět. Ale jak jsem doma a nic pořádně nemůžu dělat (mimo lehčích domácích prací, pletení, občas krátká procházka), tak to na mě padá...

Není tady

 

#1234 9. 11. 2020 19:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

No jasně. Zvl᚝ v tomto období bys měla být manželem opečovávaná a ne opuštěná. Mᚠto daleko horší než my ostatní.
Ale pevně věřím, že to s malou zvládnete.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1235 9. 11. 2020 19:56

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

hell-en a nemᚠ ke komu jít, aspoň na chvíli? Nebo nějakou kamarádku, se kterou si můžeš po večerech psát, volat, jednoduše přijít na jiné myšlenky?


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1236 9. 11. 2020 20:16

Horacio
♥------
Registrovaný: 4. 11. 2020
Příspěvky: 23

Re: Odchod manžela po 21 letech

hell-en napsal(a):

Mně je pořád smutno. Hlavně ty večery jsou strašně dlouhé a byly to naše večery. I když jsme s manželem neseděli u sebe nebo třeba nedělali něco společně, tak jsme byli oba doma a byl to nᚠčas... Teď jsem tu sama. Cácorka v bříšku mě sice pořádně kope a dává o sobě vědět, ale to ten kontakt nevynahradí. Mám každý večer milion chutí mu napsat, že je mi smutno a že bych chtěla věci tak, jak byly dřív... Nedělám to, vím, že by to nikam nevedlo. Naštěstí je tu Petr Casanova a toho čtu, když se cítím takhle blbě... Je mi prostě líto, že to tak všechno dopadlo, žere mě, že mě manžel tak jednoduše vyměnil. Vím, že není cesty zpět. Ale jak jsem doma a nic pořádně nemůžu dělat (mimo lehčích domácích prací, pletení, občas krátká procházka), tak to na mě padá...

Ale ty večery zase jednou budou,určitě.Až si uzdravíš srdce,až budeš mít sílu zamknout tu bolest a vzpomínky někam do třinácté komnaty na zámek-pak potkᚠněkoho,kdo si bude rodiny,domova a ženy v něm vážit.Každého z nás,kdo to prožil, to bolelo a věř mi,že moc.Vím,o čem píši.Mně pomohlo psát si s někým.Jedno s kým-kamarád-ka,třeba ze seznamky,na netu je takových spousty,kterým je smutno-možná ze stejného důvodu.Nemyslím se s někým seznámit,to vůbec ne,ale člověk se může na něco těšit.On i ten kamarádský email,nebo sms každý večer-nebo i při bezesné noci-pomůže a pohladí.Vypovídat se z té momentální bolesti,kdy si člověk připadá jako ten nejhorší-je opravdu úlevné a alespoň na chvíli to pomůže.

Není tady

 

#1237 9. 11. 2020 20:29

hell-en
♥♥-----
Registrovaný: 6. 10. 2020
Příspěvky: 27

Re: Odchod manžela po 21 letech

Palomita napsal(a):

hell-en a nemᚠ ke komu jít, aspoň na chvíli? Nebo nějakou kamarádku, se kterou si můžeš po večerech psát, volat, jednoduše přijít na jiné myšlenky?

Nejbližší kamarády a rodinu, se kterými jsem schopná se o tom bavit, mám všechny ženaté či vdané s dětmi. Nikdo si neprožil ztrátu dcery a pak ještě manžela. A ač je mám ráda, tak občas dostanu nějakou "radu", o kterou fakt nestojím. A možná to tak není, ale mám pocit, že si poslední 2 roky jen stěžuju - od té doby, co mi zemřela dcera. Prostě od té doby nejsem ta, co jsem bývala  před tím. A tím, že od té doby se manžel začal uzavírat a vzdalovat se, tak jsem se z toho vlastně ještě nedostala. Ač už bylo líp, než je teď. Ale dala jsem jí (dceři) a manželovi tolik lásky a zpátky se mi nic moc nedostalo, že se po něčem láskyplném bažím. A místo toho přišla nějaká jiná žena a manžel odešel... Mám pocit, že ostatní svými negativními pocity spíš obtěžuju, ač říkají opak.. tak nějak nemám chu se jim ozývat. Ač to asi není dobré řešení.

Není tady

 

#1238 9. 11. 2020 20:43

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

hell-en, potřebuješ se bavit "o tom"? Potřebuješ, aby tě někdo vyslechl a nedával žádné rady? Piš, piš si do deníku, piš sem. Mᚠteď doma prostor, využij toho a můžeš to vykřičet do světa, můžeš to vykřičet i na manžela. Dělej, co potřebuješ, aby ses mohla posunout dál. smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1239 9. 11. 2020 20:49

hell-en
♥♥-----
Registrovaný: 6. 10. 2020
Příspěvky: 27

Re: Odchod manžela po 21 letech

Horacio napsal(a):

Ale ty večery zase jednou budou,určitě.Až si uzdravíš srdce,až budeš mít sílu zamknout tu bolest a vzpomínky někam do třinácté komnaty na zámek-pak potkᚠněkoho,kdo si bude rodiny,domova a ženy v něm vážit.Každého z nás,kdo to prožil, to bolelo a věř mi,že moc.Vím,o čem píši.Mně pomohlo psát si s někým.Jedno s kým-kamarád-ka,třeba ze seznamky,na netu je takových spousty,kterým je smutno-možná ze stejného důvodu.Nemyslím se s někým seznámit,to vůbec ne,ale člověk se může na něco těšit.On i ten kamarádský email,nebo sms každý večer-nebo i při bezesné noci-pomůže a pohladí.Vypovídat se z té momentální bolesti,kdy si člověk připadá jako ten nejhorší-je opravdu úlevné a alespoň na chvíli to pomůže.

Já bych ráda si s někým, kdo zažil něco podobného, povídala tak, jak píšeš. Jenže v okolí nemám nikoho takového. Jednou, asi před 2 týdny, jsem zkusila chat, který měl být o běžném popovídání a zvrhlo se to tak, že tam psali samí chlapi, co chtěli nějaké nemravné fotky nebo rovnou virtuální nebo opravdový sex, tak jsem rychle vycouvala z té místnosti pryč. Takže ani nevím, jaký typ chatu nebo seznamky pro popovídání bych měla hledat. Asi jsem marná. Ale kontakt s někým po večerech mi chybí. Manžel býval docela dlouho v práci, domů jezdil až mezi 18-19 hodinou, ale těch pár hodin prostě bylo našich. Dali jsme si společně večeři, mrkli třeba na seriál nebo řešili něco kolem domu,... teď je tu prázdno a mně je smutno.

Není tady

 

#1240 9. 11. 2020 21:03

hell-en
♥♥-----
Registrovaný: 6. 10. 2020
Příspěvky: 27

Re: Odchod manžela po 21 letech

Palomita napsal(a):

hell-en, potřebuješ se bavit "o tom"? Potřebuješ, aby tě někdo vyslechl a nedával žádné rady? Piš, piš si do deníku, piš sem. Mᚠteď doma prostor, využij toho a můžeš to vykřičet do světa, můžeš to vykřičet i na manžela. Dělej, co potřebuješ, aby ses mohla posunout dál. smile

Samozřejmě, že se nechci bavit jen "o tom". Včera jsem byla na návštěvě u tety a strýce a bylo to fajn. Já jen nevidím, kam jít dál, co dělat pro zlepšení. Až se narodí dcera, tak věřím, že se věci najednou dost rozpohybují. Ale teď musím ještě cca 3 měsíce počkat a snažit se být v klidu. Manželovi nic vyčítat ani křičet na něj nechci - chci si udržet dobrý vztah, aby se "nezbejčil" ještě víc a byl pro dceru tátou - to je má priorita. Určitý posun už cítím, už to budou 3 měsíce, co odešel. Už jsem schopná si uvařit a pořešit si domácnost. Ale ty večery jsou těžké prostě.

Není tady

 

#1241 9. 11. 2020 21:21

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

Vydrž. Je to ještě krátká doba. Čas je milosrdný.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1242 9. 11. 2020 21:31

hell-en
♥♥-----
Registrovaný: 6. 10. 2020
Příspěvky: 27

Re: Odchod manžela po 21 letech

Judyna napsal(a):

Vydrž. Je to ještě krátká doba. Čas je milosrdný.

Vydržím, Judy, kvůli maličké určitě vydržím. Černé myšlenky nemám. Ale, jak sama určitě dobře víš, je to těžké...

Není tady

 

#1243 9. 11. 2020 21:32

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

No to teda....A ještě bude. Ale zároveň bude přibývat i chvilek, kdy budeš v pohodě.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1244 9. 11. 2020 21:36

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Odchod manžela po 21 letech

Hell-en, myslím si, že si tím těžkým prostě musíš projít. Že to nejde přeskočit. sad Ale sama uvidíš a pocítíš, že se to postupně bude zlepšovat.smile
Četla bych klasiku, poslouchala příjemnou hudbu, koukala na zajímavé filmy... Co malování, kreslení? Třeba i antistresové omalovánky (asi se opakuju). Křížovky a jiné luštění.
Choď hodně na procházky, můžeš třeba i fotit, a snaž se dostat se večer brzy do pelíšku. pussa


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1245 9. 11. 2020 22:10

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Odchod manžela po 21 letech

cibule napsal(a):

Doufám, že teď potěším ty ženy, které jsou na začátku a propadají beznaději, co bude dál a že nebudou nikdy šastné, zatímco ten lump žije v ráji a má se jen dobře. Nebo jim tím aspoň pošlu trochu energie... hjarta

Za sebe můžu s jistotou napsat, že boží mlýny melou.
Jak už víte, tak po ničem kolem manžela nepátrám a snažím se ty dveře, co nás spojovaly, důkladně zavřít, co nejdříve to půjde. Doufám, že je časem i zamknu. Předpokládám, že po rozvodu.
Teď ale byl manžel viděn spolu se svojí novou přítelkyní čirou náhodou v jednom obchodě při nákupu. No, a paní už nevypadala nijak radostně. Spíše naopak. Tvářila se dost nakvašeně a jiskra v oku už pohasla.

To já si teď naopak užívám darů života, které mi přináší. A vypadá to, že se možná časem u mne otevřou jiné dveře, na které někdo zatím velmi nesměle klepe. rodna

Wooow ... tummenuppgodliketummenupp
cibulko, všechno, co se děje má vždycky nějakou příčinu a nějaký následek. A - jak se říká - karma je zdarma. Není možné chtít beztrestně budovat vlastní štěstí na základech cizího neštěstí wink


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#1246 10. 11. 2020 6:36

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

hell-en napsal(a):

Palomita napsal(a):

hell-en, potřebuješ se bavit "o tom"? Potřebuješ, aby tě někdo vyslechl a nedával žádné rady? Piš, piš si do deníku, piš sem. Mᚠteď doma prostor, využij toho a můžeš to vykřičet do světa, můžeš to vykřičet i na manžela. Dělej, co potřebuješ, aby ses mohla posunout dál. smile

Samozřejmě, že se nechci bavit jen "o tom". Včera jsem byla na návštěvě u tety a strýce a bylo to fajn. Já jen nevidím, kam jít dál, co dělat pro zlepšení. Až se narodí dcera, tak věřím, že se věci najednou dost rozpohybují. Ale teď musím ještě cca 3 měsíce počkat a snažit se být v klidu. Manželovi nic vyčítat ani křičet na něj nechci - chci si udržet dobrý vztah, aby se "nezbejčil" ještě víc a byl pro dceru tátou - to je má priorita. Určitý posun už cítím, už to budou 3 měsíce, co odešel. Už jsem schopná si uvařit a pořešit si domácnost. Ale ty večery jsou těžké prostě.

Ano, moc dobře vím, jak se teď cítíš. Je to to nejhorší období. Podle mě to dobře popsal Petr, když ten prvotní šok popisoval něco na způsob infarktu. Proto se také dějí velké fyzické změny, nejen psychické. A je to opravdu těžké ustát. Často. Vlastně denně. Já ze začátku jen přežívala ze dne na den. Každý večer jsem si říkala, že už je díkybohu další den za mnou. A bohužel tohle období nejde, jak už psaly holky, přeskočit. Musí se vydržet a přežít ho. Prožívat se moc nedá.
Mᚠuž za sebou tři měsíce. Po těch se mi to začalo zlepšovat. A myslím, že u tebe je to taky tak. Mám radost  z toho, když čtu, že už si začínᚠdělat systém doma a už zvedᚠhlavu. Jdeš na to velmi dobře. A buď na sebe hodná a dovol si vše, co potřebuješ bez ohledu na to, co ti teď říká okolí. Oni v tom nežijí a neví, jak se teď cítíš. TY to víš teď nejlíp, tak si to dopřej. Cokoliv.

Není tady

 

#1247 10. 11. 2020 10:43

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Odchod manžela po 21 letech

hell-en napsal(a):

Horacio napsal(a):

Ale ty večery zase jednou budou,určitě.Až si uzdravíš srdce,až budeš mít sílu zamknout tu bolest a vzpomínky někam do třinácté komnaty na zámek-pak potkᚠněkoho,kdo si bude rodiny,domova a ženy v něm vážit.Každého z nás,kdo to prožil, to bolelo a věř mi,že moc.Vím,o čem píši.Mně pomohlo psát si s někým.Jedno s kým-kamarád-ka,třeba ze seznamky,na netu je takových spousty,kterým je smutno-možná ze stejného důvodu.Nemyslím se s někým seznámit,to vůbec ne,ale člověk se může na něco těšit.On i ten kamarádský email,nebo sms každý večer-nebo i při bezesné noci-pomůže a pohladí.Vypovídat se z té momentální bolesti,kdy si člověk připadá jako ten nejhorší-je opravdu úlevné a alespoň na chvíli to pomůže.

Já bych ráda si s někým, kdo zažil něco podobného, povídala tak, jak píšeš. Jenže v okolí nemám nikoho takového. Jednou, asi před 2 týdny, jsem zkusila chat, který měl být o běžném popovídání a zvrhlo se to tak, že tam psali samí chlapi, co chtěli nějaké nemravné fotky nebo rovnou virtuální nebo opravdový sex, tak jsem rychle vycouvala z té místnosti pryč. Takže ani nevím, jaký typ chatu nebo seznamky pro popovídání bych měla hledat. Asi jsem marná. Ale kontakt s někým po večerech mi chybí. Manžel býval docela dlouho v práci, domů jezdil až mezi 18-19 hodinou, ale těch pár hodin prostě bylo našich. Dali jsme si společně večeři, mrkli třeba na seriál nebo řešili něco kolem domu,... teď je tu prázdno a mně je smutno.

Hell-en, i tady na babinetu je část nazvaná Hledám kamarádku, tak můžeš napsat tam. A nebo jak jsem už dříve psala tak na seznamkách bývá taky sekce Dopisování, i když pozor, většina chlapů tam hledá spíš milenku, tak je dobré si k tomu dopisování vybrat nějakou ženu. Mně v těžkých chvílích vždy pomohlo to, jak píše Horacio.

Není tady

 

#1248 10. 11. 2020 19:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

.... A co nějaká sousedka?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1249 10. 11. 2020 19:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

Leno, jak Tobě se daří?
Myslím na Tebe i s tou autoškolou. Ty sis chudáku na to nevědomky vybrala tu nejnevhodnější dobu.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1250 10. 11. 2020 19:34

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Odchod manžela po 21 letech

Taky jsem si to říkala...


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů