Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#101 21. 6. 2020 20:59

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Odchod manžela po 21 letech

smile (Blbnu, příspěvek jsem vložila dvakrát)

Upravil(a) Judyna (21. 6. 2020 21:01)

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#102 22. 6. 2020 7:20

vera
♥♥♥♥♥♥-

ano...............mít koníčky, své rituály, přátele...................neupínat se na někoho a nevěřit pohádkám.....žili šťastně a spokojeně až do smrti.............počítat s touto eventualitou.............pak se člověk nehroutí

teorie by šla, praxe...........to je horší

Není tady

#103 22. 6. 2020 17:59

cibule
♥♥♥----

Dneska to v práci na mě padlo... Ta realita. Kolega s kolegyní se radostně bavili, jak se těší na dovolenou a jak si jí užijí. Já bych se ještě před pár měsíci se stejnou radostí přidala, ale teď? V současné době je pro mě každý víkend lehkou noční můrou a představa týdne nebo dokonce 14ti dnů volna úplný horor.... Ale snad to nakonec nebude tak zlé.. Aspoň doufám... Třeba si to nakonec užiju. Obzvlášť když to odložím třeba na podzim. Až bude takové to babí léto a stromy se začnou barvit do krásných barev.... Taky už budu mít za sebou nějaký měsíc a třeba už to bude lepší i po psychické stránce....
A jak to máte vy? Trávíte někdy dovolenou o samotě?

A dneska jsem byla zas od 3 hodin ráno vzhůru. Měla jsem dva krásné sny o manželovi a realita byla bolavá. Podle toho vypadá i dnešní den a tak se omlouvám, ale dnes nebude ode mne ani žádný zázrak, co jsem prožila...

Není tady

#104 22. 6. 2020 18:34

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Člověk chce vždycky to co nemá. Osobně trávím nějaký čas sama moc ráda, to proto, že jinak si ho moc neužiju (a čtu na pláži a čtu na zahradě a čtu v posteli). Ale kdybych měla možnost - cestuju. Klidně jen takové ty prodloužené víkendy k moři, autobusem.. vždyť i cesta je cíl a všude jsou lidé smile Nebo bych chtěla nějakou dobu žít někde v cizině, podle momentální nálady. Mám i pár svobodných kamarádek, se kterými bychom určitě něco vymyslely. Ty zase chtějí toulavé víkendy po ČR, klidně se spaním pod širákem.. ale nejsem svobodná a bez závazků, tak si to nechávám jako záložní plán, kdyby náhodou wink

Není tady

#105 22. 6. 2020 18:36

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Takových 10 dnů u moře se cvičením - tam by chlap vyloženě překážel wink Naštěstí cvičení není povinné a babinec je zaručen big_smile

Není tady

#106 22. 6. 2020 21:37

rina
♥♥♥♥♥♥-

Tak trochu přemýšlím nad tím, jak jsem ten první odchod manžela prožívala já...
Chodila jsem už do práce a 8mi měsíční dcera byla v hlídání starší chůvy ještě se třemi dětmi podobného věku.
Dnes je pro mě zarážející, jak jsem vůbec mohla netruchlit a jaksi přežít. Myslela jsem jen na to, jak být v práci a večer, nebo po o vyzvednout dceru.
Když jí bylo rok a půl, stará paní, kt. jí naučila na pevnou stravu a nočník, umřela... Já mohla žabku dát do jeslí...
Proč to píšu.
Já nestihla bezprostředně po jeho odchodu truchlit. On za ní nechtěl chodit, ani nechodil, já po večerech tak nějak občas plakávala, ale ne kvůli dceři, ale že mi chyběl.

To skutečné smutnění začlo až tak kolem jejich čtyř let, kdy už byl soudně určen styk, a on nechodil...

Takže, ano. Já měla první roky naplněné jinačí situací, než ty.
Proto možná vidím víc, než ty, jak je zřejmě zbytečné počítat dny a přemýšlet, co budu a nebudu dělat, co můžu a nemůžu, co bylo a už není,... Ale JÍT DÁL.
Nelitovat.
Nelitovat se, neobviňovat se.

Jo, chvilku jsem se snažila vypadat lépe, chovat se lépe..., ale na to "se chytli" jenom nějací "převozníci", jestli víš, kdo to je.
Dnes už vím, že jsou k ničemu, to je jen ztráta času...

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#107 23. 6. 2020 6:54

cibule
♥♥♥----

Díky holky za vše.

Ta knížka od Petra Casanovy, je výborná. Hodně mi pomáhá uvědomit si sama sebe. A pochopit se. Najednou se začínám chápat, proč jsem reagovala tak, jak jsem reagovala a že to bylo jen přirozené, protože jsem cítila, že ten člověk už nějakou dobu vůbec nebyl se mnou, ale jen vedle mě. Byla jsem nešťastná a on tomu jen nerozuměl. Ale taky se ani nesnažil tomu porozumět. Nechtěl se nijak rozvíjet, zatímco já ano. A tak se naše cesty začaly oddělovat. To se prostě stává. Možná, že mu budu časem v duchu děkovat, že odešel...

Není tady

#108 23. 6. 2020 8:40

normální chlap
♥♥♥♥♥--

Napadá mě — věděl manžel, že jsi nešťastná? Tj. řekl mu to někdo (a nejlépe si ještě nechal podepsat, že informaci rozuměl smile)? Chlapi mají omezené vnímání, rozpoložení manželky má pro ně jen dva stavy, OK a ¬OK, slovně interpretováno jako "je v pohodě" a "je zase nějaká protivná" a sami od sebe na to nepřijdou.

Není tady

#109 23. 6. 2020 9:16

cibule
♥♥♥----

Noo, tak tady bude asi zakopaný hafan... Já mu to nedala písemně! :-)
Sice jsem s ním o tom mluvila ústně někdy na začátku tohoto roku (už si přesně nepamatuji kdy), že mě to trápí a chtěla bych to vyřešit k oboustranné spokojenosti, ale on řekl, že se nic měnit nemůže a musím vydržet. Měli jsme tam dlouhodobou péči o rodinného příslušníka už 8 let (a poslední tak 2 - 3 roky i dost intenzivní). Jeho stav se pořád zhoršoval, hlavně mentální, a byla to kolikrát fuška ustát to. Život nás dvou už dávno nebyl přednostně o nás dvou, ale hlavně o tom člověku podle mě, ale manžel  si to nemyslel. Jen mi sám párkrát řekl, že se diví, že jsem to vydržela tak dlouho. Ale to bylo vše.

Upravil(a) cibule (23. 6. 2020 9:22)

Není tady

#110 23. 6. 2020 12:09

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Dneska to v práci na mě padlo... Ta realita. Kolega s kolegyní se radostně bavili, jak se těší na dovolenou a jak si jí užijí. Já bych se ještě před pár měsíci se stejnou radostí přidala, ale teď? V současné době je pro mě každý víkend lehkou noční můrou a představa týdne nebo dokonce 14ti dnů volna úplný horor.... Ale snad to nakonec nebude tak zlé.. Aspoň doufám... Třeba si to nakonec užiju. Obzvlášť když to odložím třeba na podzim. Až bude takové to babí léto a stromy se začnou barvit do krásných barev.... Taky už budu mít za sebou nějaký měsíc a třeba už to bude lepší i po psychické stránce....
A jak to máte vy? Trávíte někdy dovolenou o samotě?

A dneska jsem byla zas od 3 hodin ráno vzhůru. Měla jsem dva krásné sny o manželovi a realita byla bolavá. Podle toho vypadá i dnešní den a tak se omlouvám, ale dnes nebude ode mne ani žádný zázrak, co jsem prožila...

Já s tímto vůbec problém nemám. Nevím co bude časem, až budu sama déle, jestli se to nezmění.... ale dosud já jsem založením vlk samotář, vystačím si sama se sebou, mám stále co dělat, spíš mám obrovský nedostatek času teď. Sama jsem byla vždy hrozně ráda!
Co se týká letošní dovolené, tak volno z práce si určitě vezmu, ale budu doma, nikam nejedu.
Držím pěsti, ať je lépe a nelámej to přes koleno, pokud se na dovolenou o samotě necítíš, tak klidně si letos dovolenou žádnou neber a bude!

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#111 23. 6. 2020 16:34

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

normální chlap napsal(a):

Napadá mě — věděl manžel, že jsi nešťastná? Tj. řekl mu to někdo (a nejlépe si ještě nechal podepsat, že informaci rozuměl smile)? Chlapi mají omezené vnímání, rozpoložení manželky má pro ně jen dva stavy, OK a ¬OK, slovně interpretováno jako "je v pohodě" a "je zase nějaká protivná" a sami od sebe na to nepřijdou.

Přesně, protože kdyby jí štvalo něco na něm, tak to přece řekne, ne? A když o tom nemluví, tak to asi nestojí za řeč lol

Není tady

#112 23. 6. 2020 16:35

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

cibule, buď to nepochopil a nebo už bylo pozdě..

Není tady

#113 23. 6. 2020 18:50

normální chlap
♥♥♥♥♥--

Nebo měl jinou představu o tom, co bude dělat ve středním věku, než pečovat o příbuzného z Alzheimerem (čtu-li správně mezi řádky — to je taky věc, kterou chlapi běžně neovládají).

Není tady

#114 23. 6. 2020 18:50

normální chlap
♥♥♥♥♥--

Palomita napsal(a):

Přesně, protože kdyby jí štvalo něco na něm, tak to přece řekne, ne? A když o tom nemluví, tak to asi nestojí za řeč lol

Přesně tak smile

Není tady

#115 23. 6. 2020 19:33

rina
♥♥♥♥♥♥-

Tak mě připadá zmínka o péči o nemocného dost zásadní. A že se o tom zmínila "až teď a jaksi záhadně", také. Zvláště ta poznámka, že manžel to tak neviděl.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#116 23. 6. 2020 20:09

rina
♥♥♥♥♥♥-

Jinak k té dovolené osamotě, já takovou oficiální měla naposledy před 20ti lety. Volna delší pěti dnů strávená doma s dětmi (bez nich nikdy!), nepočítám.
Teď ji dostanu, a těším se. Nevím, jak ji strávím, ale to pro mě není podstatné.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#117 23. 6. 2020 20:22

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

normální chlap napsal(a):

Nebo měl jinou představu o tom, co bude dělat ve středním věku, než pečovat o příbuzného z Alzheimerem (čtu-li správně mezi řádky — to je taky věc, kterou chlapi běžně neovládají).

cibule v jednom ze svých prvních příspěvků mj. napsala: "Od začátku minulého roku nás provázely zdravotní problémy v rodině, které nás oba zaskočily. Byly nečekané, byly na více frontách, a musely se operativně řešit hned. Znamenalo to mimo jiné mnoho návštev v nemocnici s nejasným výsledkem. Místo aby nás to oba spojilo, tak jsme se začali rozcházet v názorech na jejich řešení. Oba jsme to hůře nesli a už ode mne neslyšel tak často, vlastně možná vůbec, jak je skvělý a jak to perfektně zvládá. Místo toho jsem po něm začala chtít taky občas nějaké pochvaly a aby byl častěji doma, než mohl/chtěl být.
No, zkrátím to. Posledních půl roku bylo jako na houpačce. Čím víc jsem nadávala a chtěla nějaké zásadní řešení nekomfortního prostředí, tím víc se on uzavíral do sebe a mlčel. A mě to štvalo víc a víc. Vlastně když o tom tak přemýšlím, tak ty hádky z mé strany taky často přicházely, když jsem už několik dní snášela jeho špatné nálady a že mu nebylo nic recht..."

Jakmile musí partneři vystoupit ze své komfortní zóny, je to vždycky o ústa. dumbom

Není tady

#118 23. 6. 2020 20:38

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

Takových 10 dnů u moře se cvičením - tam by chlap vyloženě překážel wink Naštěstí cvičení není povinné a babinec je zaručen big_smile

Palomito, co takhle přesunout celý Babinet k moři? wink Babinec by taky byl zaručen. big_smile Kdo by chtěl cvičit, ať cvičí, kdo ne, tak do vody a plavat! Přimlouvám se ale za Normálního chlapa; přece bychom ho tu nenechaly, když je normální. smile A mohly bychom tam přesunout i Petra, aby si odpočinul od Babiše a spol. a přišel na jiné myšlenky. stolt

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#119 23. 6. 2020 20:44

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Palomita napsal(a):

Palomito, co takhle přesunout celý Babinet k moři? wink Babinec by taky byl zaručen. big_smile Kdo by chtěl cvičit, ať cvičí, kdo ne, tak do vody a plavat! Přimlouvám se ale za Normálního chlapa; přece bychom ho tu nenechaly, když je normální. smile A mohly bychom tam přesunout i Petra, aby si odpočinul od Babiše a spol. a přišel na jiné myšlenky. stolt

No TO JE NÁPAD!!!!! storstarkpussa A Petrovi klidně vezmu i mísu koblih, ať si taky dá. Stejně prudí jen proto, že je mu líto, že se na něj nedostalo big_smile I když já jsem lepší spíš na bavorské vdolečky rodna Jinak každej chlap, kterej je normální tak má místo jistý předem stolt

Není tady

#120 23. 6. 2020 20:48

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Když mísu koblih, tak pak už i Saturnina! tongue

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#121 23. 6. 2020 20:53

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Když mísu koblih, tak pak už i Saturnina! tongue

Hmm, jestlipak se pripoji i teta Katerina big_smile

Není tady

#122 23. 6. 2020 21:38

rina
♥♥♥♥♥♥-

va

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#123 24. 6. 2020 6:59

cibule
♥♥♥----

Ahoj, omlouvám se, ale nikdy jsem nechtěla prát špinavé prádlo na veřejnosti. Takže jen ve zkratce. Manžel se rozhodl postarat o člověka s demencí. Tušila jsem, že to nebude procházka růžovým sadem a věděla jsem, že tam ta demence je (bylo to potvrzené lékařem), ale až doteď tomu nevěřil. U toho člověka se demence prohlubovala s lety a ještě tam byla silná závislost na hazardu. Nechci o tom víc mluvit, abych nikomu neubližovala. Do toho se přidaly zdravotní problémy nejen u něj a já už prostě nemohla a viděla jsem, že už je to ve fázi, kdy potřebujeme pomoc. Oba. Rodina z jeho strany od toho okamžitě dala ruce pryč a nechtěli se starat.. Víc už o tom nechci psát. Nikdo nemá lehký život a já pomáhala roky docela ráda. Jen mám teď výčitky, že v tom starání se zůstal sám... Byli jsme tak dobře zaběhlí, měli jsme rozdělené úkoly a ještě minulý rok to docela fungovalo. I když mi vadilo, že je často u něj..

Ale napíšu raději něco pozitivního k sobě, protože tohle psaní je spíše o mně.
Přestože jsem se dneska opět moc nevyspala (zase jsem měla dva sny, ale tentokrát nebyly moc pěkné), tak začínám pozorovat lehké zlepšení mých nálad. Obzvlášť po ránu. Začínám zvedat hlavu a všímat si i pěkných věcí. A taky se začínám občas usmívat. Takže z toho mám docela radost.

Není tady

#124 24. 6. 2020 11:56

rina
♥♥♥♥♥♥-

Nechápu souvislosti, nevadí.
Proč ti je líto že jsi "ho v tom nechala samotného"? Vždyť má tu druhou, tak ona mu pomůže, ne?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#125 24. 6. 2020 12:45

cibule
♥♥♥----

Máš pravdu, asi píšu hlouposti.... Možná, že je mi spíš líto sebe.. Že už se nemám o koho starat a připadám si "nepotřebná"...

No nic, zanechme chmurných úvah a mysleme pozitvně. V knížce Petra Casanovy je mimo jiné napsáno, že struktura vody (nebo složení, nevím teď tu přesnou definici) se dá ovlivnit myšlenkami. A že člověk, který je z většiny tvořený vodou, je na tom stejně. Takže je důležité pozitivně myslet. A já se ode dneška snažím vnutit mozku myšlenku, že to, co se stalo, je pro mě darem z vesmíru, abych si po těch letech aspoň na nějakou dobu mohla odpočinout, srovnat mylšenky a naučit se žít vlastní život.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí