Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#926 18. 8. 2020 7:15

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Re: Odchod manžela po 21 letech

Selima napsal(a):

Uisťujem ťa, že v depresii človek uvažuje inak, resp. ani nie je schopný normálne uvažovať. V tom čiernom mraku, čo na ňom leží, ostatných ani nevníma... Je to tristné, ale je to tak. Je ale fakt, že nevieme, či mali všetci tí rodičia regulérnu depresiu...

Obávám se, že ať byli nebo nebyli v depresi, výsledek je stejný. Víš, že většina sebevražd je demonstrativních a člověk do poslední chvíle čeká záchranu? Někdy to jednoduše nevyjde. Konkrétně ten "otec". Šel si inteligent pustit auto do garáže a řekl to doma všem, vč. ženy. Čekal, že ho někdo přijde "zachránit" a jak čekal, tak si zapálil. Kdyby tam šly ty děti, nebo i žena, tak je vezme sebou. "Matka" s krysím jedem věděla velmi dobře, kdy se má dítě vracet. Jenže to se někde zdrželo a tak přišlo domů později. Tyhle kalkuly jsou mnohem častější, než skutečné deprese. Jako děcko jsem byla hospitalizovaná v nemocnici. Ležela tam se mnou starší dívka, mohlo jí být 15 let? Pokusila se o sebevraždu, řekla mi jedno sladké tajemství "Musíš to hlavně někomu říct, aby tě stihli zachránit".. Možná i tím je ovlivněn můj pohled na sebevrahy rodna

Není tady

#927 18. 8. 2020 7:19

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Tak jsem včera měla takový náročnější den na psychiku. Sice mě to zaskočilo, jak smutno mi zase bylo, ale zazanamenala jsem vývoj dobrým směrem. Nebylo to už skoro vidět navenek. Jedna kolegyně dokonce říkala, že mám pěknou rýmu a jestli by to nechtělo raději vyležet... smile
Ale proč to píšu. Dneska ráno mě napadlo, že vlastně i tyhle stavy jsou pro vyrovnání se s tím vším i pro budoucnost důležité. Jednak si tyhle bolesti budu pamatovat a snad se poučím, abych si do života nepustila znovu stejného nebo podobného člověka. A pak díky tomu poznávám svoje pocity a více sama sebe a pomůže mi to najít se.
Není to sice nic příjemného, ale dá se to vydržet. (Tohle si budu muset zase přečíst, až mi bude ouvej...)

A dneska budu balit. Zítra ráno jedeme s kamarádkou na pár dní na Moravu.

cibule, to je krásný. Ne to, žes měla náročnější den, ale že už tě okolí vnímá zase v pohodě a ani ho nenapadne, že bys mohla mít "svůj splínový den". wink
Pobyt na Moravě přeju odpočinkový a pohodový tummenupp

Není tady

#928 18. 8. 2020 9:19

cibule
♥♥♥----

Palomita napsal(a):

cibule napsal(a):

Tak jsem včera měla takový náročnější den na psychiku. Sice mě to zaskočilo, jak smutno mi zase bylo, ale zazanamenala jsem vývoj dobrým směrem. Nebylo to už skoro vidět navenek. Jedna kolegyně dokonce říkala, že mám pěknou rýmu a jestli by to nechtělo raději vyležet... smile
Ale proč to píšu. Dneska ráno mě napadlo, že vlastně i tyhle stavy jsou pro vyrovnání se s tím vším i pro budoucnost důležité. Jednak si tyhle bolesti budu pamatovat a snad se poučím, abych si do života nepustila znovu stejného nebo podobného člověka. A pak díky tomu poznávám svoje pocity a více sama sebe a pomůže mi to najít se.
Není to sice nic příjemného, ale dá se to vydržet. (Tohle si budu muset zase přečíst, až mi bude ouvej...)

cibule, to je krásný. Ne to, žes měla náročnější den, ale že už tě okolí vnímá zase v pohodě a ani ho nenapadne, že bys mohla mít "svůj splínový den". wink
Pobyt na Moravě přeju odpočinkový a pohodový tummenupp

Moc děkuji. hjarta
Někdy je to chvílemi ještě boj sama se sebou nepitvat se, nevzpomínat, vidět všechno pozitivně a neutápět se v lítosti, zvlášť když je člověk nevyspalý, ale oproti jiným si vlastně nemám na co stěžovat. Oproti nim se mám blaženě. Třeba jak jsi psala o těch chudácích dětem. Nebo když zemře dítě nebo někdo blízký, na kom člověku záleží, a má s ním dobrý vztah. Asi by se dalo jmenovat dále.

Upravil(a) cibule (18. 8. 2020 12:10)

Není tady

#929 18. 8. 2020 22:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

cibule napsal(a):

tummenupp rock storstark

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#930 18. 8. 2020 22:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

Selima napsal(a):

Uisťujem ťa, že v depresii človek uvažuje inak, resp. ani nie je schopný normálne uvažovať. V tom čiernom mraku, čo na ňom leží, ostatných ani nevníma... Je to tristné, ale je to tak. Je ale fakt, že nevieme, či mali všetci tí rodičia regulérnu depresiu...

Obávám se, že ať byli nebo nebyli v depresi, výsledek je stejný. Víš, že většina sebevražd je demonstrativních a člověk do poslední chvíle čeká záchranu? Někdy to jednoduše nevyjde. Konkrétně ten "otec". Šel si inteligent pustit auto do garáže a řekl to doma všem, vč. ženy. Čekal, že ho někdo přijde "zachránit" a jak čekal, tak si zapálil. Kdyby tam šly ty děti, nebo i žena, tak je vezme sebou. "Matka" s krysím jedem věděla velmi dobře, kdy se má dítě vracet. Jenže to se někde zdrželo a tak přišlo domů později. Tyhle kalkuly jsou mnohem častější, než skutečné deprese. Jako děcko jsem byla hospitalizovaná v nemocnici. Ležela tam se mnou starší dívka, mohlo jí být 15 let? Pokusila se o sebevraždu, řekla mi jedno sladké tajemství "Musíš to hlavně někomu říct, aby tě stihli zachránit".. Možná i tím je ovlivněn můj pohled na sebevrahy rodna

Moja kamarátka absolvovala na konci základky tiež takúto "demonštratívnu samovraždu" - a ja som o nej vedela a ja som bola tá, ktorá to oznámila.... najprv mi vynadala a potom poďakovala. Lenže ona to doma proste nemala bohvieaké a toto bolo jej zúfalé volanie o pomoc (svojím spôsobom to sú asi všetky tie "demonštrácie"). Dospelí ľudia sú už ale snáď niekde inde ako puberťáci a ktovie, o čo pri tých samovraždách naozaj šlo. To nikto nevieme (a vo finále možno ani oni). Čo nič nemení na tom, že pre deti to bol a je záhul...kapitulation

Brita

Není tady

#931 19. 8. 2020 17:35

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Ještě že jsi to oznámila.

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#932 19. 8. 2020 21:07

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Ještě že jsi to oznámila.

To teda jo. Jsi dobrá. Většina děcek by tzv. "držela basu " aniž by si uvědomila, o co vůbec jde.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#933 23. 8. 2020 9:41

cibule
♥♥♥----

Tak už to budou skoro tři měsíce, co došlo v mém životě k obratu o 180 stupňů a já teď ráda píšu, že moje pocity se zlepšují každým dnem. A už mám i chvílemi pocit, že vše má smysl. Ano, ztratila jsem jednoho člověka, ale kupodivu místo po něm vyplnilo pár lidí, o které už bych nerada přišla. A těch nových zážitků a zkušeností, co díky tomu člověk prožije.
V posledních pár dnech se učím přijímat svoje negativní pocity. Zjistila jsem, že když přijdou a příjmu je beze strachu, že to bude zase nepříjemné, tak rychleji odejdou. Chce to jen chvilku v klidu, abych na to měla čas a to ne vždy jde.

Není tady

#934 23. 8. 2020 9:44

cibule
♥♥♥----

A jak to vše zvládá Lenna? A jak se daří všem ostatním? Doufám, že máte snad pohodové dny.

Není tady

#935 23. 8. 2020 11:35

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Tak už to budou skoro tři měsíce, co došlo v mém životě k obratu o 180 stupňů a já teď ráda píšu, že moje pocity se zlepšují každým dnem. A už mám i chvílemi pocit, že vše má smysl. Ano, ztratila jsem jednoho člověka, ale kupodivu místo po něm vyplnilo pár lidí, o které už bych nerada přišla. A těch nových zážitků a zkušeností, co díky tomu člověk prožije.
V posledních pár dnech se učím přijímat svoje negativní pocity. Zjistila jsem, že když přijdou a příjmu je beze strachu, že to bude zase nepříjemné, tak rychleji odejdou. Chce to jen chvilku v klidu, abych na to měla čas a to ne vždy jde.

Cibulko, my máme 3 měsíce dnes. Kdybys to nezmínila, tak mě to nenapadlo, vůbec to neřeším, nemyslím na to, nevzpomenu si. Až na velké výjimky, viz. jak jsem je potkala nebo ojedinělá zatoulaná myšlenka, kteřá něco připomene. Jinak vůbec, díky bohu za to! S tím vším dalším je to horší, snažím se s tím nějak prát a furt něco hledám a zkouším. Teď ve čtvrtek jsem byla pyšná, že jsem byla "silná".... ne asi spíše lépe sedí, že jsem překonala sama sebe. To máme teorie v autoškole a já si celý den říkala, že nepůjdu, že se nic nestane, takový ten hlas v hlavě a celý den mi to našeptával, moje horší já mě přemlouvalo. Skoro už jsem byla rozhodnutá, ale pak jsem šla! No a od té doby žiju už ve strachu z jízd, teď jsem je neměla 14 dní. Strašně se to táhne, úplně maximálně je 1 jízda 1x týdně, ale spíše déle. Nejen že se protahuje celá ta doba autoškoly, ale to za těch 14 dní zase skoro zapomenu to řízení sad No, ikdyž v mém případě tam není nic moc co zapomenout big_smile

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Někde tu je...

#936 23. 8. 2020 11:57

normální chlap
♥♥♥♥♥--

cibule napsal(a):

Tak už to budou skoro tři měsíce, co došlo v mém životě k obratu o 180 stupňů

Nejvyšší čas obrat doplnit na celých 360° a pokračovat stejným směrem jako před tím, jen holt za kapku jiných okolností tummenupp

Není tady

#937 23. 8. 2020 12:43

cibule
♥♥♥----

LENNNA napsal(a):

cibule napsal(a):

Cibulko, my máme 3 měsíce dnes. Kdybys to nezmínila, tak mě to nenapadlo, vůbec to neřeším, nemyslím na to, nevzpomenu si. Až na velké výjimky, viz. jak jsem je potkala nebo ojedinělá zatoulaná myšlenka, kteřá něco připomene. Jinak vůbec, díky bohu za to! S tím vším dalším je to horší, snažím se s tím nějak prát a furt něco hledám a zkouším. Teď ve čtvrtek jsem byla pyšná, že jsem byla "silná".... ne asi spíše lépe sedí, že jsem překonala sama sebe. To máme teorie v autoškole a já si celý den říkala, že nepůjdu, že se nic nestane, takový ten hlas v hlavě a celý den mi to našeptával, moje horší já mě přemlouvalo. Skoro už jsem byla rozhodnutá, ale pak jsem šla! No a od té doby žiju už ve strachu z jízd, teď jsem je neměla 14 dní. Strašně se to táhne, úplně maximálně je 1 jízda 1x týdně, ale spíše déle. Nejen že se protahuje celá ta doba autoškoly, ale to za těch 14 dní zase skoro zapomenu to řízení :( No, ikdyž v mém případě tam není nic moc co zapomenout :D

Panečku,no vidíš jak jsi šikovná! Před tebou smekám, jak jsi se překonala, ale vyučování tvojí autoškoly nějak nerozumím... Nedokážu si představit, že bych 14 dní nejezdila a pak měla navázat na předchozí hodinu. Je to tak normální? Má s tím někdo zkušenost?

Není tady

#938 23. 8. 2020 12:45

cibule
♥♥♥----

normální chlap napsal(a):

cibule napsal(a):

Tak už to budou skoro tři měsíce, co došlo v mém životě k obratu o 180 stupňů

Nejvyšší čas obrat doplnit na celých 360° a pokračovat stejným směrem jako před tím, jen holt za kapku jiných okolností tummenupp

No hlavně aby to nebyl obrat do původního výchozího místa.... big_smile wink

Není tady

#939 23. 8. 2020 15:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Leno, to je fakt divný s těma jízdama.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#940 23. 8. 2020 16:28

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Leno, to je fakt divný s těma jízdama.

Je nás moc a je sám. Je to naprd, uznávám. Jednak se to natahuje, což nejsem ráda, už se modlím, ať to je za mnou. A i ta frekvence z hlediska učení asi není úplně ok. Ale mám zaplaceno, už 2 měsíce tam chodím, to už nějak doklepu. Navíc těžko říct, jak je to jinde, prý je všude plno... nevím.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Někde tu je...

#941 23. 8. 2020 17:43

rina
♥♥♥♥♥♥-

Jeden člověk v autoškole mi přijde jako "o uši". Jak řeší svou práce neschopnost nebo pod?

Čím hůře, tím lépe.

Někde tu je...

#942 23. 8. 2020 17:57

normální chlap
♥♥♥♥♥--

Samo o sobě to není problém, znám teď pár lidí kteří chodili do one-man autoškoly a nemohly si ji vynachválit. Ono je to spíš tom nebrat si příliš moc závazků aby neměl žádnou rezervu. Nemoc se dá v nejhorším řešit přehráním klientů ke konkurenci.

Není tady

#943 23. 8. 2020 18:02

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Jízdy jednou za 14 dní mně také příjdou málo.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#944 23. 8. 2020 18:19

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Samo o sobě to není problém, znám teď pár lidí kteří chodili do one-man autoškoly a nemohly si ji vynachválit. Ono je to spíš tom nebrat si příliš moc závazků aby neměl žádnou rezervu. Nemoc se dá v nejhorším řešit přehráním klientů ke konkurenci.

Známá si teď dělá řidičák na motorku. Instruktor má dovolenou, tak mají 14 dnů pauzu i žáci. Jak to tak pozoruju, tak zlatý časy, kdy byly jízdy i několikrát týdně.. va

Není tady

#945 23. 8. 2020 18:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Taky jsem to tak měla.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#946 23. 8. 2020 18:21

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

cibule, ať udržuješ správný kurz a žádné vychýlení, které přijde, ti nezabrání se k němu zase hezky rychle vrátit storstarkpussa gratuluju tummenupp

Není tady

#947 24. 8. 2020 6:37

cibule
♥♥♥----

Palomita napsal(a):

Známá si teď dělá řidičák na motorku. Instruktor má dovolenou, tak mají 14 dnů pauzu i žáci. Jak to tak pozoruju, tak zlatý časy, kdy byly jízdy i několikrát týdně.. va

Taky jsem to tak měla. smile

Není tady

#948 24. 8. 2020 6:38

cibule
♥♥♥----

Palomita napsal(a):

cibule napsal(a):

cibule, ať udržuješ správný kurz a žádné vychýlení, které přijde, ti nezabrání se k němu zase hezky rychle vrátit storstarkpussa gratuluju tummenupp

Moooc děkuji. Mám radost. hjarta

Není tady

#949 24. 8. 2020 6:54

cibule
♥♥♥----

Tak vám musím napsat, že začínám mít opravdu pocit, že ta samota (aspoň na nějaký čas) není vůbec k zahození.
Uklizeno je za kratší čas a déle vydrží pořádek, dělám si, jak chci, co chci a kdy chci, mám čas na druhé a nelítám pořád vystresovaná, co zase nestihnu.
Mám čas pracovat na sobě, takže před spaním poslouchám různé pořady na internetu, co mě zajímají nebo si čtu a už druhou noc jsem spala až do rána bez přerušení. Díky tomu se mi vrátila energie a je mi hned veseleji. Včera jsem poslouchala zase zajímavý pořad od PC o tom, jak si nastavit hranice (nechci dělat reklamu), a zaujala mě tam mimo jiného jedna úvaha. Povídalo se tam o tom, jak jsme byli v dětství učeni k tomu, že musíme být stále ti hodní a nemáme říkat ne. V dospělosti se pak naopak znovu učíme vymezit a naučit se říkat ne je mnohdy obtížné.

Upravil(a) cibule (24. 8. 2020 6:55)

Není tady

#950 24. 8. 2020 9:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Pre mňa je to iná - nie lepšia, nie horšia, ale rovnocenná - forma existencie. stolt

Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí