Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#626 31. 7. 2020 10:47

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Re: Odchod manžela po 21 letech

cibule napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Jinak hlásím, že to dobře dopadlo - jízdy mám opravdu až zítra! To je neskutečný, jak já sama sebe umím znejistět a jak jsem se tím natrápila! dumbom

No tak to je výborná zpráva, ze které mám opravdu radost. Asi to pro tebe musí být obrovská úleva. smile

Tak přeji od hjarta, ať to zítra proběhne v klidu.
Když jsem si dělala řidičák já, měla jsem jako instruktora podobného pošuka. Při řízení na mě řval a několikrát mi strhnul volant a nadával mi a musím říct, že jsem si pak dlouho při řízení moc nevěřila a nechtěla jsem jezdit. Jsem docela citlivý člověk, co si bere všechno osobně, a dlouho jsem si po tom myslela, že se svým autem na silnici jen překážím. Pak se mamka odstěhovala na vesnici a když jsem za ní chtěla jet, tak mi nic jiného nezbylo, protože spojení MHD není nijak pohodlné. Časem jsem si cestu vyjezdila a přestala jsem se bát, ale stejně jinam se mi moc nechtělo. V momentě, kdy jsem zůstala sama, tak jsem přesun autem vzala jako nutnou věc a přestala jsem o tom přemýšlet, jestli někomu překážím nebo ne. A asi to bylo dobře, protože si teď všímám, že ne každý je vyježděný a někteří řidiči jsou na tom ještě hůř.

Ještě jsem si vzpomněla k tomu instruktorovi autoškoly - že v té mojí autoškole byli dva. Hned na začátku si nás mezi sebe rozdělili a od té doby nebylo možné přejít ke druhému. Já samozřejmě vyfasovala cholerika a ten druhý byl docela jiná káva - pohodář. Jednou jsem ho měla výjimečně, když ten můj nemohl a od té doby jsem si jen přála, abych ho mohla mít na jízdy co nejčastěji. Bohužel to nevyšlo. Když jsem pak dělala zkoušky, tak mě ten "můj" hodně překvapil. Hrozně se o nás (tedy tu naši skupinu, co měl na starosti) bál a udělal maximum, abychom to všichni udělali. A udělali jsme, zatímco ze skupiny od "pohodáře" pár lidí neudělalo.

Jsi opravdu dobrá! godlike Překonala jsi sama sebe a šla do toho! Kéž jednou to dokážu i já!
Jinak cibulko, ze stávajích řidičů, kdyby měli nyní jít znovu dělat řidičák - tak prý 80% z nich ho na poprvé neudělá. Neznají nové značky (je jich nyní mnohem více než když se učili oni), neznají ani zákon, pravidla, jezdí "jako prasáci". Mám známého - řidič z povolání dlouhá léta, pak přišel blbostí o řidičák a dělal jízdy na 3x! Učitel nám to potvrdil, prý opravdu 80% řidičů zkoušky z jízd neudělá a to mohli předtím jezdit 20,30 let. Takže žádný stres, že někomu překážíš!!! Ono většina těch našich strachů je jen v hlavě. Jenže jsou to potvory a je těžké se jich zbavit!

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#627 31. 7. 2020 10:51

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Já si tohle úplně nemyslím. V ideálním světě by si lidé byli rovni. Navíc já nepsala o lidech, ale o jejich pozicích a tam si lidé rovni určitě nejsou. Žák není roven učitelce ve škole, zaměstananec není roven šéfovi, uklízečka není rovna právničce, atd. - ale to je můj pohled, chápu, že každý to tak vidět nemusí tummenupp

A to je právě ono.. i uklízečka je člověk a nikdo nemá právo po ní fňákat jen proto, že je já nevím co, ředitel zeměkoule. To stejné žák/učitel wink

Nemusí po ní "fňákat" (co to je za slovo? big_smile) - ale pokud nedělá svou práci dobře - tak může. Což ona naopak ze své pozice nemůže. Ona je závislá na něm - on jí dává plat, on rozhoduje o té výši platu. On jí dává práci, nařizuje jí, co dělat v práci, jak to dělat v práci. Ona jemu naopak jeho práci nařizovat nemůže. Nejsou si rovni ani náhodou.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#628 31. 7. 2020 10:57

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Leno, držím palce na zítřejší jízdy.

Díky, Judyno, už se mnou není řeč, jak se klepu! Jen sedím a čekám a modlím se, ať je už večer a mám to za sebou!
Raději ani nejím, prášky beru (zkusila jsem vzít i ten Neurol 1/2 - už jsem to 2x zkusila a popravdě necítím, že by mi to něco dělalo, nechápu, že tátá říká, že je úplně oblblý, já necítím vůbec nic) a hodně na průjem. A modlím se, ať to zvládnu a je večer a já si pak normálně dám na oslavu panáka big_smile
3. jízdy a jestli jsem ho dobře pochopila, tak už pojeme na dálnici! Oujéééé! yikes
Díky všem, že mám kde si zaskuhrat, ono vypsat se z toho alespoň maličko pomáhá.
A omluva cibulce, že jsem se jí připletla do vlákna rodna

- Gary Smith

Není tady

#629 31. 7. 2020 11:56

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Nemusí po ní "fňákat" (co to je za slovo? big_smile) - ale pokud nedělá svou práci dobře - tak může. Což ona naopak ze své pozice nemůže. Ona je závislá na něm - on jí dává plat, on rozhoduje o té výši platu. On jí dává práci, nařizuje jí, co dělat v práci, jak to dělat v práci. Ona jemu naopak jeho práci nařizovat nemůže. Nejsou si rovni ani náhodou.

Tak v tomhle se neshodneme big_smile Když udělám v práci chybu, tak to fakt ničí řvaní na mě nevyřeší. Je to zbytečný projev agrese, který má jediný účel - ulevit tomu, kdo je v nadřazené pozici, ale fakticky to neřeší tu chybu. To, že mi někdo platí za práci, neznamená, že jsem pro něj rohožka a může si dovolit cokoli. A přesně tohle myšlení, jaké máš, nahrává těm sex. loudilům a úchylům, co tu tu popisovaly ostatní. Jinak, nevím, jestli to tak vnímáš, ale TY platíš za práci instruktorovi a stejně je stále v pořádku, že se chová, jak se chová. Podle mého není, ale ty s tím evidentně problém nemáš a souhlasíš s tím, tak není co řešit. Jen jsem napsala svůj názor wink

Není tady

#630 31. 7. 2020 13:18

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Tak v tomhle se neshodneme big_smile Když udělám v práci chybu, tak to fakt ničí řvaní na mě nevyřeší. Je to zbytečný projev agrese, který má jediný účel - ulevit tomu, kdo je v nadřazené pozici, ale fakticky to neřeší tu chybu. To, že mi někdo platí za práci, neznamená, že jsem pro něj rohožka a může si dovolit cokoli. A přesně tohle myšlení, jaké máš, nahrává těm sex. loudilům a úchylům, co tu tu popisovaly ostatní. Jinak, nevím, jestli to tak vnímáš, ale TY platíš za práci instruktorovi a stejně je stále v pořádku, že se chová, jak se chová. Podle mého není, ale ty s tím evidentně problém nemáš a souhlasíš s tím, tak není co řešit. Jen jsem napsala svůj názor wink

Jj, neshodneme, ale to je úplně v pořádku! tummenupp
Ale sama používáš pojem "kdo je v nadřazené pozici" smile - protože prostě nadřazené pozice jsou, nejsme si rovni, ať se nám to líbí nebo ne. Také používáš slovo "rohožka" - vidíš a to by mě vůbec nenapadlo, že když mám např. k šéfovi úctu, respekt a beru ho jako nadřízeného a v práci jako osobu nade mnou, že bych byla jeho rohožka. Pokud se někdo chová k někomu jako k rohožce, tak to nemá už nic společnho s nadřazenou pozicí, ale s tím, že jsi se setkala s debilem.

- Gary Smith

Není tady

#631 31. 7. 2020 13:51

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Člověk v nižší pouzici je vždy závislejší, to je jasné. Na druhé straně když slyším  některé lidi nadávat na ty nahoře, tak si taky nevidí do pusy a vůbec neberou, že by takovou práci oni nezvládli.
Chce to ten oboustranný respekt myslím.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#632 31. 7. 2020 14:29

rina
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Tak v tomhle se neshodneme big_smile Když udělám v práci chybu, tak to fakt ničí řvaní na mě nevyřeší. Je to zbytečný projev agrese, který má jediný účel - ulevit tomu, kdo je v nadřazené pozici, ale fakticky to neřeší tu chybu. To, že mi někdo platí za práci, neznamená, že jsem pro něj rohožka a může si dovolit cokoli.

Vážně chceš tvrdit, že coby uklízečka když na tebe šéf nařve, že špatně vytíráš, praštíš smetákem o zem, šéfa pošleš na kurz slušného chování a odejdeš domů?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#633 31. 7. 2020 14:38

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Jj, neshodneme, ale to je úplně v pořádku! tummenupp
Ale sama používáš pojem "kdo je v nadřazené pozici" smile - protože prostě nadřazené pozice jsou, nejsme si rovni, ať se nám to líbí nebo ne. Také používáš slovo "rohožka" - vidíš a to by mě vůbec nenapadlo, že když mám např. k šéfovi úctu, respekt a beru ho jako nadřízeného a v práci jako osobu nade mnou, že bych byla jeho rohožka. Pokud se někdo chová k někomu jako k rohožce, tak to nemá už nic společnho s nadřazenou pozicí, ale s tím, že jsi se setkala s debilem.

Samozřejmě, protože rozhoduje a vede většinou jeden z těch dvou, proto je ve vedoucí "nadřazené" pozici. Ale to je tak všechno. Jako člověk má úplně stejný hlad, žízeň a dokonce se i stejně potí a nekadí zlaté cihličky. Jestli rozumíš, co chci říct big_smile

Není tady

#634 31. 7. 2020 14:42

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Člověk v nižší pouzici je vždy závislejší, to je jasné. Na druhé straně když slyším  některé lidi nadávat na ty nahoře, tak si taky nevidí do pusy a vůbec neberou, že by takovou práci oni nezvládli.
Chce to ten oboustranný respekt myslím.

To je bez diskuze. Ono totiž mnohým nedochází, že samotní by nezvládli vůbec nic. Že když to někomu pálí, tak může být levý na ruce a naopak, manuálně zručný zase nemusí úplně chápat jak funguje podnikání. Ukaž mi manažery nějaké velké korporace, jak zvládnou všechno sami. No nezvládnou. A zase týpek z call centra jednoduše nezvládne organizaci tak velké mašinerie. Je to o spolupráci a vzájemném respektu, přesně, jak píšeš. tummenupp

Není tady

#635 31. 7. 2020 14:58

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Palomita napsal(a):

Tak v tomhle se neshodneme big_smile Když udělám v práci chybu, tak to fakt ničí řvaní na mě nevyřeší. Je to zbytečný projev agrese, který má jediný účel - ulevit tomu, kdo je v nadřazené pozici, ale fakticky to neřeší tu chybu. To, že mi někdo platí za práci, neznamená, že jsem pro něj rohožka a může si dovolit cokoli.

Vážně chceš tvrdit, že coby uklízečka když na tebe šéf nařve, že špatně vytíráš, praštíš smetákem o zem, šéfa pošleš na kurz slušného chování a odejdeš domů?

Ne, slušně ho požádám, ať na mě neječí, že vím, co jsem udělala špatně, nebo ať mi vysvětlí, co dělám špatně a jak by si to představoval. A nevím, proč bych ho měla posílat na kurz slušného chování, evidentně existuje dost lidí, kteří to schvalují a ještě na to mnozí i čekají big_smile

Není tady

#636 31. 7. 2020 16:41

rina
♥♥♥♥♥♥-

Na kurz slušného chování?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#637 31. 7. 2020 19:02

cibule
♥♥♥----

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Leno, držím palce na zítřejší jízdy.

Díky, Judyno, už se mnou není řeč, jak se klepu! Jen sedím a čekám a modlím se, ať je už večer a mám to za sebou!
Raději ani nejím, prášky beru (zkusila jsem vzít i ten Neurol 1/2 - už jsem to 2x zkusila a popravdě necítím, že by mi to něco dělalo, nechápu, že tátá říká, že je úplně oblblý, já necítím vůbec nic) a hodně na průjem. A modlím se, ať to zvládnu a je večer a já si pak normálně dám na oslavu panáka big_smile
3. jízdy a jestli jsem ho dobře pochopila, tak už pojeme na dálnici! Oujéééé! yikes
Díky všem, že mám kde si zaskuhrat, ono vypsat se z toho alespoň maličko pomáhá.
A omluva cibulce, že jsem se jí připletla do vlákna rodna

Vůbec si se nepřipletla. Myslím, že sem patříš jako všichni, co sem chtějí psát. Mám z toho radost, když si můžeme pomoct aspoň slovem navzájem. Vždyť každá sdílená bolest je dle mne poloviční bolest. Chápu tě i s těmi nervy a strachy. Mám to taky tak. Až teď jsem si začala uvědomovat, jaký jsem nervák a jaká jsem citlivka. A kupodivu jsem se za to přestala stydět a začínám to říkat i lidem okolo. A k mému překvapení se mi nikdo nesměje ani mnou nepohrdá, ale místo toho volí optarnější vyjádření. A mně se to moc líbí.

Takže piš, co potřebuješ a co cítíš. Hlavně když ti to pomůže.

Není tady

#638 31. 7. 2020 19:42

cibule
♥♥♥----

Tak mám za sebou už třetí den bez pláče. Dokonce i když se mi o něm dnes v noci zase zdálo, tak jsem se z toho ráno po probuzení nezhroutila, ale přijala jsem to se smířením. A hlavně, vzala jsem to jen jako sen.
Jsem už taková o něco vyrovnanější. Zatím sice nejsem pořád úplně na 100% v normálu, ale je to už mnohem lepší a myslím, že i na dobré cestě.

Začínám taky řešit resty, co jsem teď v průběhu mého dvouměsíčního trápení způsobila. Jedním z nich bylo, že jsem nezaplatila povinné ručení k mého autu hned ke dni splatnosti. Já, takový puntičkář, který vše dělal vždycky s předstihem! Prostě děs.
Dnes jsem došla do pojišťovny smířená dopředu, že budu platit penále a nakonec vše dopadlo ještě lépe, než jsem čekala. Dluh tam žádný nevisel, byla tam moc prima paní, a ještě jsme spolu uzavřely výhodně havarijní pojištění.

Taky s rodinou jsou teď moc fajn vztahy. Máme teď nějaké zdravotní problémy v rodině a já jsem moc ráda, že jsem se mohla taky zapojit se svojí pomocí. Najednou se cítím, že do rodiny patřím. Že jsem stejně rovným členem jako ostatní.

A na víkend mám domluvené na oba dny výlety. A holky, já se na ně už i trochu těším... Na výlety i na kamarádky, se kterými jdu...smile

Ano, samozřejmě vím, že z toho ještě nejsem venku a čekám, že přijde i další ťafka nebo stavy lítosti, ale říkám si - díky  vesmíru za každý takový den  jako byly ty poslední tři.

A začínám věřit tomu, že čas to opravdu spraví. Možná jednou budu v duchu děkovat vesmíru, že to tak zařídil.

Není tady

#639 31. 7. 2020 19:51

cibule
♥♥♥----

Tak mi teď přišla ještě jedna zpráva, která mi udělala radost. Ozvali se mi z klubu českých turistů, kam jsem psala, a vypadá to, že mě vezmou jako nového člena! Zvou mě v září na jejich setkání. big_smile

Není tady

#640 31. 7. 2020 19:55

rina
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Vždyť každá sdílená bolest je dle mne poloviční bolest...

Kontrolní otázka: A každá sdílená radost je co?!? 👍🍀

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#641 31. 7. 2020 19:57

rina
♥♥♥♥♥♥-

Lenno, už JEDEŠ?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#642 31. 7. 2020 21:05

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Lenno, už JEDEŠ?

Už jsem dojela a bylo to naprosto šílené. Já se to nemůžu nikdy naučit. Já nejsem schopná ani poslouchat jeho rady, nestíhám to, ale absolutně, to byste museli vidět. Úplně mimo. Já v tu chvíli pletu i strany (ačkoliv je 100% znám), neovládám to, nestíhám, chcípá to, pletu kdy jaký pedál, nejde mi vůbec citlivost těch pedálů, spojku zapomínám pouštět, jindy zase jí sešlápnout, on řekne, že pojeme do leva a já jak jsem nervózní a vystrašná, tak v tu chvíli ani nevím, kde je levá.Já se fakt učím a doma to myslím snad i chápu, ale v tom autě je to na té silnici taková nervozita a strach, že nejsem schopná vůbec myslet. Třetí jízda a místo aby se to pomalu zlepšovalo, tak po dnešku mám o dost horší pocit než minule. Já to nemůžu snad nikdy udělat sad  Po mně jela holčina, také třetí jízdu a ta jela naprosto skvěle, téměř bez chyb!

- Gary Smith

Není tady

#643 31. 7. 2020 21:06

vera
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Tak mám za sebou už třetí den bez pláče. Dokonce i když se mi o něm dnes v noci zase zdálo, tak jsem se z toho ráno po probuzení nezhroutila, ale přijala jsem to se smířením. A hlavně, vzala jsem to jen jako sen.
Jsem už taková o něco vyrovnanější. Zatím sice nejsem pořád úplně na 100% v normálu, ale je to už mnohem lepší a myslím, že i na dobré cestě.

Začínám taky řešit resty, co jsem teď v průběhu mého dvouměsíčního trápení způsobila. Jedním z nich bylo, že jsem nezaplatila povinné ručení k mého autu hned ke dni splatnosti. Já, takový puntičkář, který vše dělal vždycky s předstihem! Prostě děs.
Dnes jsem došla do pojišťovny smířená dopředu, že budu platit penále a nakonec vše dopadlo ještě lépe, než jsem čekala. Dluh tam žádný nevisel, byla tam moc prima paní, a ještě jsme spolu uzavřely výhodně havarijní pojištění.

Taky s rodinou jsou teď moc fajn vztahy. Máme teď nějaké zdravotní problémy v rodině a já jsem moc ráda, že jsem se mohla taky zapojit se svojí pomocí. Najednou se cítím, že do rodiny patřím. Že jsem stejně rovným členem jako ostatní.

A na víkend mám domluvené na oba dny výlety. A holky, já se na ně už i trochu těším... Na výlety i na kamarádky, se kterými jdu...smile

Ano, samozřejmě vím, že z toho ještě nejsem venku a čekám, že přijde i další ťafka nebo stavy lítosti, ale říkám si - díky  vesmíru za každý takový den  jako byly ty poslední tři.

A začínám věřit tomu, že čas to opravdu spraví. Možná jednou budu v duchu děkovat vesmíru, že to tak zařídil.

šikovná holka

Není tady

#644 31. 7. 2020 21:30

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Už jsem dojela a bylo to naprosto šílené. Já se to nemůžu nikdy naučit. Já nejsem schopná ani poslouchat jeho rady, nestíhám to, ale absolutně, to byste museli vidět. Úplně mimo. Já v tu chvíli pletu i strany (ačkoliv je 100% znám), neovládám to, nestíhám, chcípá to, pletu kdy jaký pedál, nejde mi vůbec citlivost těch pedálů, spojku zapomínám pouštět, jindy zase jí sešlápnout, on řekne, že pojeme do leva a já jak jsem nervózní a vystrašná, tak v tu chvíli ani nevím, kde je levá.Já se fakt učím a doma to myslím snad i chápu, ale v tom autě je to na té silnici taková nervozita a strach, že nejsem schopná vůbec myslet. Třetí jízda a místo aby se to pomalu zlepšovalo, tak po dnešku mám o dost horší pocit než minule. Já to nemůžu snad nikdy udělat sad  Po mně jela holčina, také třetí jízdu a ta jela naprosto skvěle, téměř bez chyb!

A z čeho jsi nervózní? Z té samotné jízdy a nebo z instruktora? Škoda, že s ním nemůžeš mluvit. Kdyby se s ním dalo dohodnout, že ti bude dávat trasy předem, abys aspoň věděla kam pojedeš. Mě teda instruktor vždycky na začátku řekl, kam a kudy pojedeme a co budeme zkoušet (parkování, couvání, rozjezdy do kopce, křižovatky, atp.). A buď úplně v klidu, já jsem celou autoškolu jezdila jako kdybych řídila x let a když se blížily zkoušky, vypadaly moje poslední dvě jízdy přesně tak, jak popisuješ. Instruktor nevěřil vlastním očím a pořád se ptal, co se mnou je. Oni jsou zvyklí na všelijaké případy. Nejsi ani první, ani poslední, komu se to strachy pomotalo wink Navíc třetí jízda je opravdu ještě začátek. Bude líp!! pussa

Není tady

#645 31. 7. 2020 21:31

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

cibule napsal(a):

Tak mi teď přišla ještě jedna zpráva, která mi udělala radost. Ozvali se mi z klubu českých turistů, kam jsem psala, a vypadá to, že mě vezmou jako nového člena! Zvou mě v září na jejich setkání. big_smile

cibule válí rock tummenupp rock

Není tady

#646 31. 7. 2020 21:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

A z čeho jsi nervózní? Z té samotné jízdy a nebo z instruktora? Škoda, že s ním nemůžeš mluvit. Kdyby se s ním dalo dohodnout, že ti bude dávat trasy předem, abys aspoň věděla kam pojedeš. Mě teda instruktor vždycky na začátku řekl, kam a kudy pojedeme a co budeme zkoušet (parkování, couvání, rozjezdy do kopce, křižovatky, atp.). A buď úplně v klidu, já jsem celou autoškolu jezdila jako kdybych řídila x let a když se blížily zkoušky, vypadaly moje poslední dvě jízdy přesně tak, jak popisuješ. Instruktor nevěřil vlastním očím a pořád se ptal, co se mnou je. Oni jsou zvyklí na všelijaké případy. Nejsi ani první, ani poslední, komu se to strachy pomotalo wink Navíc třetí jízda je opravdu ještě začátek. Bude líp!! pussa

Z jízdy, z provozu kolem (z instruktora myslím ne) - prostě strach a nervozita, že řídim a ten provoz kolem okolo. Hele úplně základní věci - např. vím, že u kolejí se musím rozhlédnout, vím, že při řazení se šlape na spojku, vím, kde je levá strana.... atd. - doma to určitě vím! Ale v autě nevím najednou téměř nic, ani takový základ jako podívat se u kolejí mě nenapadne! Přitom já to vím! Jakmile přestanu řídit. Ale v tu dobu strachy a nervozitou úplně zatmění. A do toho je to moc věcí najednou - nestíhám vůbec sledovat okolí, značky a u toho se snažit nějak ovládat auto. A to on opravdu krok po kroku vše říká, co bude, co mám udělat... já nejsem úplně schopná ho ani vždy poslechnout. Křečovitě se držím volantu, oči asi zoufale vytřeštěné a ani vlastně nevím jak to dělám, že jedu! To byste museli vidět! A po mně jela ta holčina, no to bylo naprosto nesrovnatelné, jí vzal i na tu dálnici, mě raději ne big_smile Jako budu bojovat dál, nevzdávám se, ale začínám to vidět čím dál víc černě. Já místo abych se zlepšovala, tak jsem nějak víc mimo dumbom

- Gary Smith

Není tady

#647 31. 7. 2020 22:03

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Z jízdy, z provozu kolem (z instruktora myslím ne) - prostě strach a nervozita, že řídim a ten provoz kolem okolo. Hele úplně základní věci - např. vím, že u kolejí se musím rozhlédnout, vím, že při řazení se šlape na spojku, vím, kde je levá strana.... atd. - doma to určitě vím! Ale v autě nevím najednou téměř nic, ani takový základ jako podívat se u kolejí mě nenapadne! Přitom já to vím! Jakmile přestanu řídit. Ale v tu dobu strachy a nervozitou úplně zatmění. A do toho je to moc věcí najednou - nestíhám vůbec sledovat okolí, značky a u toho se snažit nějak ovládat auto. A to on opravdu krok po kroku vše říká, co bude, co mám udělat... já nejsem úplně schopná ho ani vždy poslechnout. Křečovitě se držím volantu, oči asi zoufale vytřeštěné a ani vlastně nevím jak to dělám, že jedu! To byste museli vidět! A po mně jela ta holčina, no to bylo naprosto nesrovnatelné, jí vzal i na tu dálnici, mě raději ne big_smile Jako budu bojovat dál, nevzdávám se, ale začínám to vidět čím dál víc černě. Já místo abych se zlepšovala, tak jsem nějak víc mimo dumbom

Vy se vozíte navzájem? Myslím žáci autoškoly.. to je mazec smile A ten strach v sobě zbytečně nepřiživuj. Provozu se nevyhneš, ten tam bude vždycky, bohužel. A "elko" všechny (většinu) dostatečně upozorní, aby si na tebe dali pozor wink Ale jestli tě jízda MHD stresuje víc, než řízení auta, tak si fakt vůbec nedovedu představit, čím si procházíš.. yikes

Není tady

#648 31. 7. 2020 22:07

rina
♥♥♥♥♥♥-

Já to nečetla, jen první slova.
Lenno, není ta autoškola nějaká BLBÁ berlička ve tvé hlavě?
Promiň, moc se omlouvám, ale jseš si jistá, že když ji uděláš, svůj problém vyřešíš???

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#649 31. 7. 2020 22:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Leno, je to teprve třetí jízda a nejsi vyježděná, proto zmatkuješ. Nemáš to zažité - jak bys mohla? Vždyť se to učíš. Hele, nejsi první ani poslední, které to nejde.
Kéž by sis aspoň ty rozjezdy a zastavení mohla někde "mimo" vyzkoušet. Byla bys jistější.
Já byla v autoškole taky úplně šílená strachy.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#650 31. 7. 2020 22:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Rino, samozřejmě,  že ho vyřeší. Proto to dělá. Vždyť už to tady psala Lena několikrát, co je její problém.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí