Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 17. 6. 2020 19:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

Taky jsem byla v době manželství (i před ním - v době chození) odstřihnutá ode všech. Ale byla to práce BM.
Naštěstí jsem pak po nějaké době navázala a našla si i nové přátele.

Teď jsi ve fázi sebeobviňování. To je asi přirozené. Po čase snad uvidíš, že ne vše byla tvoje chyba. Protože k jiným ženám odcházejí i muži, kteří to doma mají v pořádku. Bohužel někteří jsou takoví slaboši, že se snaží vinu shodit na manželku.

Je v pořádku mít se přiměřeně ráda a je moc dobré mít vůli pomáhat druhým. Píšeš, že jsi žila vlastně manželův život, že byl pro Tebe manžel, kamaráda, milenec, přála sis, aby byl šastný. Já teď budu trošku hnusná, ale asi Tě takový život naplňoval, takže v podstatě jsi to dělala i pro sebe....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#27 17. 6. 2020 19:20

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Odchod manžela po 21 letech

Nemᚠzač. Odlišnosti jsou v tomto odkazu také, jsou ještě další dva díly tuším. Mě nejvíc v tomto pobavila "krabička ničeho".. Tohle mi trvalo dlouho, než jsem u chlapů pobrala big_smile teď už to ani nevnímám, až dnes jsem si zase připomněla co a jak a proč smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#28 17. 6. 2020 19:43

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

Judyna: Píšeš, že jsi žila vlastně manželův život, že byl pro Tebe manžel, kamarád, milenec, přála sis, aby byl šastný. Já teď budu trošku hnusná, ale asi Tě takový život naplňoval, takže v podstatě jsi to dělala i pro sebe....

Ano, s tím souhlasím. Naplňovalo mě to a rozhodně toho nelituji.
Když bych měla někoho, koho bych milovala a věřila mu, chovala bych se asi úplně stejně. Když jsem to psala, myslela tou chybou hlavně to, jak jsem se na něj nezdravě upnula a dětsky jsem si myslela, že ten vztah bude "až do konce".

Není tady

 

#29 17. 6. 2020 19:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

jak jsem se na něj nezdravě upnula a dětsky jsem si myslela, že ten vztah bude "až do konce".

Jojo.....Možná po čase překvapíš samu sebe, jak samostatná a šikovná umíš být. Možná Ti to vše pomůže pořádně se rozhlédnout, rozšíříš si obzor a uvidíš to, co předtím ne, protože jsi koukala (v dobré víře) jen jedním směrem. Ale nebude to hned. U mě to trvalo tak dva-tři roky, než jsem se částečně ze všeho vzpamatovala. A nejvíc mi pomohli lidé, od kterých bych to vlastně ani nečekala a oni ani netušili, jako mi pomohli. Když jsem jim pak po čase děkovala, nevěděli vůbec za co...


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#30 17. 6. 2020 19:54

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Odchod manžela po 21 letech

vera napsal(a):

Něco skončilo, ale..............něco začíná.....něco nového.....třeba nová životní situace, kdy seš sama se sebou.....naučíš se být si kamarádkou a tak dál.........
taky mi to zpočátku nešlo a takové řeči mi vadily............
chce to čas............naučit se myslit na sebe, mít se ráda
po x letech se mi toto všechno nějak podařilo a žiju si spokojený život, báječný............našla jsem si přátele, po rozvodu jsem je měla jen v práci, skoro nejlepší kamarádku jsem si našla na Babi, jezdíme do zahraničí, každý týden na výlet
chtěla jsem mít nového partnera.....našla jsem si A.............před 11 lety,nějaký rok to fungovalo, ale nebydleli jsme spolu
teď jsme paráci jen  na cestu..............jezdíme spolu do zahraničí, naposledy jsme byli v Nepálu, jsme baůžkáři, vše za pár kaček, včera jsme byli na kole na Vysočině-Přibyslav a okolí..............vídáme se jen na cestách a vyhovuje nám to......je už moje teta..............
děkuji Vesmíru, že to tak zařídil

Vero, to jsem netušila, to je super! tummenupp Dříve se ještě dělaly srazy, tak se dalo seznámit, že?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#31 17. 6. 2020 19:56

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

Taky mě to zaujalo. Je to moc hezké.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#32 17. 6. 2020 19:57

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Odchod manžela po 21 letech

cibule napsal(a):

Udělala jsem velkou chybu v tom, že jsem se během našeho vztahu z vlastní vůle odřízla od všech ostatních lidí a upnula se na něj. Dokázala jsem samozřejmě běžně fungovat i bez něj, občas se setkala s pár kamarádkami (tak 2x do roka) a nic jsem si snad nevynucovala, ale uvnitř mě byl on jediný člověk, kterému jsem naprosto věřila a svěřila mu téměř vše. Měla jsem ho nejen jako manžela, ale i jako přítele, milence a paráka. Žila jsem hlavně jeho život a přála jsem si, aby byl šastný a spokojený. Co já chci bylo pro mě druhořadé. No, ale to je snad normální, když máte někoho rádi....

Asi jsem ho dusila svým zájmem, když o tom tak přemýšlím...

Průšvih je, že sama sobě být kamarádkou moc neumím. Přijde mi strašně sobecké koukat nejdřív na sebe a svoje potřeby. Často jsem si v životě říkala, že jsem se přeci narodila proto, abych druhým mohla nějak pomoct a zpříjemnit život a ne proto, abych si žila jen sama pro sebe. A dělá mi to vážně velkou radost a zadostiučinění, když můžu někomu s něčím pomoct a vidím, jak se mu rozzáří oči nebo se mu uleví.

Asi si dost protiřečím. Nejdřív se líčím jako fůrie a pak zase jako anděl. Ona ta pravda je asi někde uprostřed. Dlouhou dobu se snažím být jako anděl, ale i já mám svoje limity, a když jsem delší dobu přetažená, tak jsem pak jak fůrie.

Tohle musíš změnit, ty jsi ten nejdůležitější člověk!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#33 17. 6. 2020 20:04

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Odchod manžela po 21 letech

Cibulko, hrozně moc bych ti doporučila Petra Casanovu - hodně se věnuje vztahům, rozchodům a věcek kolem. Za mě je nejlepší svého oboru, je výborný. Má na fejsu stránky FirstClass.cz, tam dává články. A napsal i pár knih, vydává skvělé časopisy, má své stránky se stejným názvem jako na fejsu.

Každá kniha je jinak zaměřená, tato by se nám mohla hodit:
100 nejkratších cest k Tobě
– pro ty, kdo ukončili vztah, a sami odešli, nebo byli odejiti, a nyní potřebují zvládnout dvě cesty: cestu k sobě (obnova sebelásky, sebehodnoty, sebevědomí) a cestu do dalšího vztahu. Je to kniha o vnitřním pročištění.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#34 17. 6. 2020 20:07

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Odchod manžela po 21 letech

LENNNA napsal(a):

Cibulko, nejsi v tom sama! Ty mᚠ16 dní po, já mám 24 dní po (jestli dobře počítám) - rozchod po 22 letech. Já se teď nejvíc "peru" s tím "postavit se na vlastní nohy" - nikdy v životě jsem neměla období, kdy bych žila sama, s mužem jsme spolu od mládí a byli spolu doteď. A bojím se, jak to vše zvládnu. Teď mě v blízké době čeká řidičák (celý život jsem si ho neudělala, protože se šíleně bojím, to se nezměnilo, ale teď mi nic jiného nezbývá než to zkusit), bojím se krize, že přijdu o práci a co bude, bojím se asi i samoty. Ale vím, že to je prostě život, že se s tím člověk musí srovnat a jak píšeš v poslední větě "JÍT DÁL".

Leno,mas muj velky obdiv,ze se bojis a presto ridicak delas.Ja se take bojim jezdit a prave proto jsem si ridicak nikdy neudelala.Vyslechla jsem si i od skorotchana,ze jsem vycurana,ze nez bych si udelala ridicak necham se vozit.Vubec nepochopil,ze se proste silene bojim.
Je me moc lito,ze prochazis rozchodem po tolika letech souziti a ze zacinas znova uplne sama.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#35 17. 6. 2020 20:24

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Odchod manžela po 21 letech

LENNNA napsal(a):

Cibulko, hrozně moc bych ti doporučila Petra Casanovu - hodně se věnuje vztahům, rozchodům a věcek kolem. Za mě je nejlepší svého oboru, je výborný. Má na fejsu stránky FirstClass.cz, tam dává články. A napsal i pár knih, vydává skvělé časopisy, má své stránky se stejným názvem jako na fejsu.

Každá kniha je jinak zaměřená, tato by se nám mohla hodit:
100 nejkratších cest k Tobě
– pro ty, kdo ukončili vztah, a sami odešli, nebo byli odejiti, a nyní potřebují zvládnout dvě cesty: cestu k sobě (obnova sebelásky, sebehodnoty, sebevědomí) a cestu do dalšího vztahu. Je to kniha o vnitřním pročištění.

Take ctu na fejzu Petra Casanovu moc hezky se to cte.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#36 17. 6. 2020 20:32

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Odchod manžela po 21 letech

cibule napsal(a):

Často se mi o něm zdá. Sny jsou většinou moc pěkné a tak živé, že mám v tu chvíli pocit, že je prožívám reálně. O to horší je pak probuzení. Jako berličku, abych usnula a měla aspoň nějak hlubší spaní, užívám každý večer asi tak hodinu před usnutím Neospan forte. Mělo by to být snad jaktakž přírodní a docela mi to zabírá. Většinou. Každou noc se párkrát vzbudím, ale dokážu zase usnout.

Dneska se mi zdály hned dva sny.

První byl o tom, že jsem mu několikrát volala,ale nezvedal mi mobil. Nakonec jsem to zkusila přes mobil jeho otce.
(Ten mě nikdy neměl rád a bral mě vždycky jako konkurenci, která mu přebírá manžela. On je dost jednoduchá osobnost. Když mu člověk nesedne, tak se může na řasy stavět a nepřijme ho. To s maminkou manžela máme skvělý vztah. Je to báječná a moudrá ženská, se kterou jsme byly něco jako kamrádky.)
(A ještě jednu poznámku bych asi měla vložit- co vím, tak manžel teď momentálně bydlí právě u otce do doby, než si najdou s přítelkyní pronájem. Aspoň minulý týden to tak ještě bylo.)
Ale zpátky ke snu... Přes jeho otce jsem se s ním konečně spojila. Do telefonu jsem ho prosila, aby se vrátil, že bez něj nemůžu žít. A on se vrátil. Byla jsem nadšená. Zvládli jsme to! Je zpátky! Teď už vše bude jen dobré. A ani jsem si v tom svém nadšení nevšimla, jak je z toho otrávený a jak je nespokojený....

Druhý sen se mi zdál až k ránu, když jsem konečně zabrala po dlouhém pláči. Sen byl stejně živý a realistický jako předchozí. Zdálo se mi, že jsme si konečně spolu sedli a vše probrali. A on mi konečně řekl taky svoje pocity. Říkala jsem mu totéž jako v předchozím snu, ale jeho reakce byla tentokrát asi skutečnější....
Řekl mi, že se s paní do sebe asi opravdu zamilovali. Že je něco k sobě hodně táhne a nemůžou bez sebe žít. Že když nejsou spolu, tak myslí jen na to, až spolu zase budou, a když jsou spolu, tak je to něco nepředstavitelného. Že to ještě nezažil.

Po druhém snu už jsem moc neusnula....

Cibule,sny jsou nase podvedomi,o tvem muzi se te bude zdat stale,pokud na nej budes myslet.Ja i po 25 letech od rozvodu se svym byvalym manzelem mam o nem sny a vzdy pozitivni.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#37 17. 6. 2020 20:53

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

eremuruss napsal(a):

...Vyslechla jsem si i od skorotchana,ze jsem vycurana,ze nez bych si udelala ridicak necham se vozit.Vubec nepochopil, ze se proste silene bojim...

Ano. Mnozí muži vůbec nepochopí kdeco. Protože jsou z Marsu a my, ženy, z Venuše.
Já doporučuji Johna Graye, cokoliv.

Já po nevydařeném a smutném konci druhého manželství jsem čtení jeho knih brala zpočátku jako nutné vnucené zlo (protože mi to doporučila kamarádka a já při čtení pořád jen plakala, jak jsem se tam poznávala a viděla své chyby), a potom jsem další díly hltala a hltala jako "samoterapii", uklidňovalo mě to a poňoukalo k tomu, abych přestala blbnout a fakt měla na prvním místě sebe a až potom ty ostatní, ptz. když JÁ jsem spokojená, umím obšastnit i své milé...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#38 18. 6. 2020 0:00

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Odchod manžela po 21 letech

LENNNA napsal(a):

Cibulko, hrozně moc bych ti doporučila Petra Casanovu - hodně se věnuje vztahům, rozchodům a věcek kolem. Za mě je nejlepší svého oboru, je výborný. Má na fejsu stránky FirstClass.cz, tam dává články. A napsal i pár knih, vydává skvělé časopisy, má své stránky se stejným názvem jako na fejsu.

Každá kniha je jinak zaměřená, tato by se nám mohla hodit:
100 nejkratších cest k Tobě
– pro ty, kdo ukončili vztah, a sami odešli, nebo byli odejiti, a nyní potřebují zvládnout dvě cesty: cestu k sobě (obnova sebelásky, sebehodnoty, sebevědomí) a cestu do dalšího vztahu. Je to kniha o vnitřním pročištění.

Ano, Petra Casanovu mohu v této situaci jen doporučit tummenuppstolttummenupp výborný autor, mentor a kouč v jednom. Sama mám od něj několik knížek, poslední "Čtyři prány štěstí" jsme s dcerou právě dočetly tummenupp


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#39 18. 6. 2020 0:06

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Odchod manžela po 21 letech

eremuruss napsal(a):

Cibule,sny jsou nase podvedomi,o tvem muzi se te bude zdat stale,pokud na nej budes myslet.Ja i po 25 letech od rozvodu se svym byvalym manzelem mam o nem sny a vzdy pozitivni.

erem, nemusí to tak být. Pokud cibule celou záležitost jednoho krásného dne provždy uzavře, někoho potká a znovu se zamiluje, na svého bývalého už si ani nevzpomene a zdát se jí o něm už určitě nebude wink


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#40 18. 6. 2020 6:47

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

Lenna: za Petra Casanovu moc děkuji. Čtu ráda a docela dost, takže to by mohla být ta správná cesta.... Jen se trochu bojím, že na tom budu jako rina, že budu pořád brečet... Včera jsem zkusila Marka Gungora od Palomity, a přestože on je opravdu výbornej, tak jsem ho nedala a jen sem bulela.

Mám za sebou další částečně probdělou noc (ty noci jsou pro mě nejhorší), ale jestli to čte někdo, kdo je na tom stejně jako já (a pro koho to taky i mimo jiné píšu), tak můžu říct první lehké změny. Dnes je to 18tý den a já si už uvědomuji skutečnost, že jsem na začátku nového života. Starý život už se nevrátí a už nic nebude jako dřív. To je u mě velká změna. Až dosud jsem popírala, že to tak je a bude.
Taky díky všem lidem okolo, včetně vás, začínám teprve teď poslouchat, co mi kdo říká a uvědomovat si snad, že tohle bude nejspíš hlavně o mně. Začínám hledat lásku v sobě. A odpuštění. Je to hrozné, co napíšu, ale pomáhá mi i to, když čtu, kolik z vás to prožilo a přežilo, a tak si říkám, že to snad taky přežiju.

Myslím, že přichází druhá etapa. Přestat už se soužit hledáním proč... možná, že když bych... a on a já..... a místo toho se vnořit hlouběji do sebe. Vůbec se mi do toho nechce. Bojím se toho, co tam najdu, ale musím. Chápu tě, Lenno, s tím řidičákem. Musí to být děsný pocit překonat tu hrůzu... Ale zdᚠse mi jako hodně silná žena, která to zvládne. Opravdu.

Ono to ponoření se do sebe je trochu i nutné. Rodina i kamarádky už mě mají plné zuby. Už je nebaví poslouchat ode mne pořád to samé, tedy co jsme udělala špatně a jak jsem k ničemu a že nestojím za nic a že jsem na tom světě jen proto, abych trápila druhé a uuuuááááááááá....

Není tady

 

#41 18. 6. 2020 8:17

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Odchod manžela po 21 letech

Já myslím, že ten pláč nad pochopením čehokoliv, je moc důležitý, i ta bolest (já často až kvílela, řvala na celé kolo) s ním spojená. Je to takové očistné, očišující,... a pak pomalu přichází úleva...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#42 18. 6. 2020 8:51

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Odchod manžela po 21 letech

Lenno....................řidičák MUS͊...........ber to jako výzvu............že ho uděláš, musíš...........jsi pak víc svobodná
pro mě je to vždy radost a nesmírně dobrý pocit, že to zvládám............a život to tak usnadní
ale je to drahé, jsem sama a důchodce, ale uskrovním se jinde

cibule..............do ničeho se nenu, nic si nenařizuj...............nech vše plynout
je to příliš čerstvé................já jsem začala cvičit, změnila jídelníček, začala se sebe víc starat............každý víkend dlouhé výšlapy, kolo, stýkala se s přáteli.................toto mi pomohlo

Není tady

 

#43 18. 6. 2020 11:09

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Odchod manžela po 21 letech

eremuruss napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Cibulko, nejsi v tom sama! Ty mᚠ16 dní po, já mám 24 dní po (jestli dobře počítám) - rozchod po 22 letech. Já se teď nejvíc "peru" s tím "postavit se na vlastní nohy" - nikdy v životě jsem neměla období, kdy bych žila sama, s mužem jsme spolu od mládí a byli spolu doteď. A bojím se, jak to vše zvládnu. Teď mě v blízké době čeká řidičák (celý život jsem si ho neudělala, protože se šíleně bojím, to se nezměnilo, ale teď mi nic jiného nezbývá než to zkusit), bojím se krize, že přijdu o práci a co bude, bojím se asi i samoty. Ale vím, že to je prostě život, že se s tím člověk musí srovnat a jak píšeš v poslední větě "JÍT DÁL".

Leno,mas muj velky obdiv,ze se bojis a presto ridicak delas.Ja se take bojim jezdit a prave proto jsem si ridicak nikdy neudelala.Vyslechla jsem si i od skorotchana,ze jsem vycurana,ze nez bych si udelala ridicak necham se vozit.Vubec nepochopil,ze se proste silene bojim.
Je me moc lito,ze prochazis rozchodem po tolika letech souziti a ze zacinas znova uplne sama.

Erem, kdybych měla na výběr, tak to nikdy ani nezkusím, tak moc se bojím. A já jsem extra případ, popravdě si vůbec nevěřím, že je udělám. Ale mám takové hrozné problémy (zdravotní) s dojížděním do práce autobusem, že mi nic jiného nezbývá, já to musím zkusit. Fakt s dojížděním prožívám peklo.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#44 18. 6. 2020 11:11

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Odchod manžela po 21 letech

eremuruss napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Cibulko, hrozně moc bych ti doporučila Petra Casanovu - hodně se věnuje vztahům, rozchodům a věcek kolem. Za mě je nejlepší svého oboru, je výborný. Má na fejsu stránky FirstClass.cz, tam dává články. A napsal i pár knih, vydává skvělé časopisy, má své stránky se stejným názvem jako na fejsu.

Každá kniha je jinak zaměřená, tato by se nám mohla hodit:
100 nejkratších cest k Tobě
– pro ty, kdo ukončili vztah, a sami odešli, nebo byli odejiti, a nyní potřebují zvládnout dvě cesty: cestu k sobě (obnova sebelásky, sebehodnoty, sebevědomí) a cestu do dalšího vztahu. Je to kniha o vnitřním pročištění.

Take ctu na fejzu Petra Casanovu moc hezky se to cte.

Fakt? Také ho znáš? Je výbornej, opravdu neznám nikoho lepšího!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#45 18. 6. 2020 11:26

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Odchod manžela po 21 letech

cibule napsal(a):

Lenna: za Petra Casanovu moc děkuji. Čtu ráda a docela dost, takže to by mohla být ta správná cesta.... Jen se trochu bojím, že na tom budu jako rina, že budu pořád brečet... Včera jsem zkusila Marka Gungora od Palomity, a přestože on je opravdu výbornej, tak jsem ho nedala a jen sem bulela.

Mám za sebou další částečně probdělou noc (ty noci jsou pro mě nejhorší), ale jestli to čte někdo, kdo je na tom stejně jako já (a pro koho to taky i mimo jiné píšu), tak můžu říct první lehké změny. Dnes je to 18tý den a já si už uvědomuji skutečnost, že jsem na začátku nového života. Starý život už se nevrátí a už nic nebude jako dřív. To je u mě velká změna. Až dosud jsem popírala, že to tak je a bude.
Taky díky všem lidem okolo, včetně vás, začínám teprve teď poslouchat, co mi kdo říká a uvědomovat si snad, že tohle bude nejspíš hlavně o mně. Začínám hledat lásku v sobě. A odpuštění. Je to hrozné, co napíšu, ale pomáhá mi i to, když čtu, kolik z vás to prožilo a přežilo, a tak si říkám, že to snad taky přežiju.

Myslím, že přichází druhá etapa. Přestat už se soužit hledáním proč... možná, že když bych... a on a já..... a místo toho se vnořit hlouběji do sebe. Vůbec se mi do toho nechce. Bojím se toho, co tam najdu, ale musím. Chápu tě, Lenno, s tím řidičákem. Musí to být děsný pocit překonat tu hrůzu... Ale zdᚠse mi jako hodně silná žena, která to zvládne. Opravdu.

Ono to ponoření se do sebe je trochu i nutné. Rodina i kamarádky už mě mají plné zuby. Už je nebaví poslouchat ode mne pořád to samé, tedy co jsme udělala špatně a jak jsem k ničemu a že nestojím za nic a že jsem na tom světě jen proto, abych trápila druhé a uuuuááááááááá....

Uvidíš, podle mého Petr Casanova nerozbrečí, naopak on to vše výborně vysvětluje, že si řekneš "aha". Je opravdu výborný, já ho chválím až do nebes smile  Je jasné, že třeba nemusí sednout každému, ale i níže holky píšou, že ho znají a je dobrý... tak uvidíš.
Jinak ad. to tučné - to já mám úplně jinak než ty. Já se v tom naopak neumím (i kdybych chtěla) rýpat, přemýšlmet, dumat nad tím... vůbec nepřemýšlím co já, co on, co bylo špatně, nerozebírám v sobě... já ani nechtěla vědět podrobnosti, kam jde či zda někoho náhodou nemá... nechtěla, k čemu by mi to bylo? Aby mě to jen víc trápilo? Děkuji, nechci. Asi nějaký pud sebezáchovy big_smile  Prostě jsme se rozešli, nejsem v pohodě určitě, je tu strach z budoucnosti, ale nepřemýšlím nad minulostí, to vůbec. Jen by mi to ubližovalo, prostě konec a jdu dál. Teda zatím moc nejdu big_smile, zatím jsem v takovém otupělém nicnedělání, kdy člověka nic nebaví, nemá na nic náladu, smutek, chce to čas. Ale za mne radím nepitvat se v tom.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#46 18. 6. 2020 13:15

cibule
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2020
Příspěvky: 245

Re: Odchod manžela po 21 letech

LENNA: třeba si jen potřeboval urovnat myšlenky, pochopit, ž se mu po tobě sýská.. Třeba ještě není vše ztracené...

S tou náladou jsem na tom úplně stejně. Vůbec nic se mi nechce. Jíst, pít, pracovat, chodit. Každý den si chodím naproti mojí práci pro obědy. Dávají tam velké porce, které mám na dvakrát a ještě mi zbyde na večeři. Dost tím ušetřím a vůbec bych teď nedokázala pro jednoho člověka vařit... Ale každopádně se mi tam vůbec nechce. Připadá mi, že jsem hrozně klesla, že si i pro jídla chodím...

Chápu i tvůj strach z budoucnosti. Taky už mi dneska v práci šéf říkal, že mě pozoruje už skoro tři týdny, že nejsem v pořádku a že si mám vzít dovolenou a odpočinout si. Kdyby tušil, jak je mi doma samotné... Jsem ráda, že musím do práce a přijdu aspoň trochu na jiné myšlenky... S tím dojížděním to mᚠtedy mizerné... A nějak jinak se to řešit nedá? Třeba že by ses připojila k někomu, kdo jezdí ve stejnou dobu? Já myslím, že ten řidičák je samozřejmě skvělý nápad a určitě ho budeš do boudcna potřebovat, ale v tuhle dobu, kdy ti je nejhůř si na sebe nabalit ještě tuhle zátěž... Není to moc?

Není tady

 

#47 18. 6. 2020 18:01

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Odchod manžela po 21 letech

LENNNA napsal(a):

eremuruss napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Cibulko, nejsi v tom sama! Ty mᚠ16 dní po, já mám 24 dní po (jestli dobře počítám) - rozchod po 22 letech. Já se teď nejvíc "peru" s tím "postavit se na vlastní nohy" - nikdy v životě jsem neměla období, kdy bych žila sama, s mužem jsme spolu od mládí a byli spolu doteď. A bojím se, jak to vše zvládnu. Teď mě v blízké době čeká řidičák (celý život jsem si ho neudělala, protože se šíleně bojím, to se nezměnilo, ale teď mi nic jiného nezbývá než to zkusit), bojím se krize, že přijdu o práci a co bude, bojím se asi i samoty. Ale vím, že to je prostě život, že se s tím člověk musí srovnat a jak píšeš v poslední větě "JÍT DÁL".

Leno,mas muj velky obdiv,ze se bojis a presto ridicak delas.Ja se take bojim jezdit a prave proto jsem si ridicak nikdy neudelala.Vyslechla jsem si i od skorotchana,ze jsem vycurana,ze nez bych si udelala ridicak necham se vozit.Vubec nepochopil,ze se proste silene bojim.
Je me moc lito,ze prochazis rozchodem po tolika letech souziti a ze zacinas znova uplne sama.

Erem, kdybych měla na výběr, tak to nikdy ani nezkusím, tak moc se bojím. A já jsem extra případ, popravdě si vůbec nevěřím, že je udělám. Ale mám takové hrozné problémy (zdravotní) s dojížděním do práce autobusem, že mi nic jiného nezbývá, já to musím zkusit. Fakt s dojížděním prožívám peklo.

Nerikej,ze mas stejne problemy jako ja.Ze porad litas na malou.Pro mne cesta do Prahy je hrozna.Den pred cestou,uz nic nepiju od obeda a dalsi den rano pred cestou take nic.A mam to jen tak tak.sad


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#48 18. 6. 2020 18:53

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

eremuruss napsal(a):

Cibule,sny jsou nase podvedomi,o tvem muzi se te bude zdat stale,pokud na nej budes myslet.Ja i po 25 letech od rozvodu se svym byvalym manzelem mam o nem sny a vzdy pozitivni.

Taky jsem mívala a občas mívám sny o BM. Ael já to mám přesně naopak smile. Byly hrůzostrašné (tzn. že máme před svatbou a já nechci a nikdo mě neposlouchá a je to fakt hrůza) a až teď poslední dobou jsou neutrální. Ale mně se zdá o hodně lidech, tak proč ne o BM.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#49 18. 6. 2020 18:55

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

Leno, myslím, že se k rozchodu stavíš moc dobře.

O problémech dojíždění už jsme spolu mluvily, viď. Já mám velké štěstí, že mám vlakové spojení. Autem bych jezdit nemohla, je to příliš drahé a to by se mi nevyplatilo.

Jinak já řidičák mám, zato nemám auto :-).


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#50 18. 6. 2020 18:56

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Odchod manžela po 21 letech

Cibule, hlavně přestaň počítat dny. Nech čas plynout.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů