Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Svatba
  •  » Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

#1 15. 6. 2020 7:44

vlastovka
♥------
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 16

Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Pořádání svatby. Jak se mám zachovat?

Máme celkem velkou rodinu, a to jak ze strany manžela, tak mé. A pak taky máme jediného syna.  Je mu 30.

Nyní se rozhodl oženit se, což jsme i rádi.S manželem jsme koupili byt, kde jsou sami a s přítelkyni žijí již 4 roky.  V minulosti jsme již zažili situaci, kdy přítelkyně rozhodla a všichni jsme se museli podřídit jejímu rozhodnutí. Rozhodli jsme se odletět do zahraničí bez cestovky a naše představa byla, že každý den večer se potkáme a řekneme si, co kdo zažil a tak. Bylo nám však řečeno, že nebude žádná diskuse, že Klárka si to naplánovala jinak, i když muselo být mladým jasné, že se v zahraničí nedomluvíme, ale tehdy jsme si poradili sami a nakonec to dopadlo vše dobře.

A teď ke svatbě:

za našich časů v našich rodinách svatbu platili přibližně napůl rodiče ženicha a nevěsty. Novomanželé byli rádi, že mají oslavu a že nemusí platit. Rodiče to brali tak, že rodině minimálně vrátili pozvání na jejich svatby a že to jsou naše tradice. Chtě nechtě počet svatebčanů se bude blížit 100 lidí. Mladí se rozhodli, že svatba bude na jednom zámku. Předpokládané náklady podle našich zvyklostí se vyšplhají na cca 400tisíc korun. Nebudu se nyní rozepisovat ale skutečně to tak je, a to i proto, že nevěsta ze z Čech a svatba má být na Moravě, takže je nutné počítat s noclehem na zámku. Pro nás je nemyslitelné, že by např. si svatebčané platili alkohol, u nás to není zvykem. Dále i naše rodina žije ve světě a bude potřeba ubytování i pro ně.

Byli jsme připraveni, že uhradíme cca 200 - 250 tisíc a že vše proběhne jak má. Jaké nemilé překvapení pro nás však bylo, když nám syn sdělil, druhou půlku nákladů na svatbu budu platit já. Víš oni její rodiče nemají. Byl to pro mne šok. Rovněž nevěsta je jedináček a má již přes 25 let, rodiče tedy mohli počítat s tím, že by bylo vhodné jí dát něco do života nebo zaplatit polovinu svatby. Já osobně bych se nesrovnala s tím, že bych dítěti nepomohla. Pro upřesnění je však nutné říct, že rodiče si loni pořídli kuchyň za 200 tisíc a velmi často jezdí na víkendové pobyty a když říkám, že často tak je to minimálně 1x v měsíci. Takže mi jaksi nesedí, že by byli takoví chudáci a navíc taky jim rodiče vystrojili svatbu o 50 lidech jak říkají. 

Těžko jsme se s tím s manželem smiřovali, ale prostě jsme to začali brát tak, jak to je. Šok jsme však dostali nyní v sobotu, kdy nám nevěsta sdělila, že jedna dvojice z rodiny ženicha nebude pozvána, i když je to rodina a měli to být hosté ženicha, že ona s ženichem bude rozhodovat, kdo bude pozván a kdo ne. Takže to nás doslova urazilo, protože kdo opovrhuje mou rodinou, ten pak opovrhuje mnou. A my to máme celé platit? Tak tady pro změnu naše tolerance končí. Syn se v rozhovoru mezi mnou a manželem dozvěděl, že takhle ne, že v tom případě my taky neplatíme nic.

A nᚠsyn? Na dotaz, zda sdělil své nastávají, na kolik taková svatba přijde a kdo to teda zaplatí, když na celou nemají. Pochopili jsme, že jí nic neřekl,  pochopili jsme, že tady se chová jako slaboch, který se jí to bojí říct. A nevěsta? Chová se jako rozmazlené dítě, které křičí: já chci, já chci a tak to bude.

A počty hostů na jednotlivých stranách podle nevěsty? Z naší strany se povoleno 25 lidí ze strany nevěsty 29. A rozdělení kamarádů? Ti, které poznali oba dva na studiích jsou milý ženichu všichni tvoji vč. jejich poloviček. Ti, se kterými se tady stýkáme, kde už čtyři roky bydlím jsou ženichu taky tvoji a já si pozvu ještě svoje z Čech, které pořádně jsi ani neviděl, ale platit to budete všichni Vy.

Nechci dělat neshody mezi námi a mladými hned v začátku, ale myslím si, že jsme dali mladým do začátku dostatečně to, že mají kde bydlet a že by rozhodně měla být tolerance z obou stran. Jsem rozhodnuta, že po obřadu půjdu na oběd jinde s těmi co už vím, že nebudou pozváni a zatím vím pouze o jedné dvojici z rodiny a jedné, kde je naše přání, aby byli svatby rovněž účastni. Můžete mi napsat VAŠE NÁZORY?

Není tady

 

#2 15. 6. 2020 9:11

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3503

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Tyjo, tak to já mám naprosto jasnou představu.. chceš svatbu na zámku pro x desítek/stovek lidí? Vydělej si na ni smile Tohle rozmazlování potomků a předvádění se, kdo dá víc, stejně se samotným obřadem a láskou nemá nic společného.
Vlastovko, k vašemu případu. Asi chcete budoucím novomanželům přispět na svatbu, tak přispějte - řekněte částku, přes kterou nejede vlak a buď se do ní vejdou a nebo ne. To už bych nechala na nich.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#3 15. 6. 2020 10:33

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Ty jo! 4 tácy na osobu... To hradíte i cestu tam a zpět?
Můj názor je, že i když jim chcete přispět, tak výběr hostů je na nich, ne?
A jít s nepozvanými ze svatební hostiny někam jinam, tak to je fakt síla. To syn se snachou určitě ocení, jak jste se o nezvané hosty postarali...

Mně se na podzim vdávají dvě dcery, a ač jim přispívám, nemám ani ponětí, kolik to bude stát a koho pozvou. Výši příspěvku jsem určila já, a neptala jsem se, jestli jim to vyhovuje, nebo ne.

Upravil(a) rina (15. 6. 2020 13:15)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4 15. 6. 2020 13:49

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12304

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

No můj názor je takový, že toto není svatba, ale jeden velký prů*er, který skončí akorát tak, že bude rozhádaná rodina a vy příjdete o jediného syna.

Není tady

 

#5 15. 6. 2020 16:13

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19158

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Vlaštovko,

u nás bylo něco podobného. Jediný třicetiletý syn a o dost mladší, ještě i teď pořád studující nevěsta. Moje představa byla malá komorní svatba. Jejich představa byla úplně jiná. Nevěsta si ten den chtěla maximálně užít, být za princeznu (pochopitelně), k mému překvapení i syn tam chtěl mít všechny "své" lidi. Nakonec nás bylo přes 80 s tím, že si to sami hradili (tedy spíš syn protože nevěsta je studentka, ale co mohla, tak chodila na brigády, takže přispěla také). Vše si zorganizovali sami, nenechali si do toho mluvit a musím říct, že to zvládli skvěle, včetně výslužek. Hosté měli zadarmo i nápoje, ale ten, kdo chtěl přespat, platil si ubytování sám. 400 000 to určitě nestálo. Oni mi nechtěli říct, kolik to stálo celkově, ale díky svatebním darům (chtěli hotovost), říkali, že byli nakonec v plusu.
Měla jsem z toho dost obavy, ale nakonec to dopadlo výborně a všichni byli spokojeni.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#6 15. 6. 2020 16:54

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3724

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Kdo si koho pozve, toho si sám zaplatí, včetně případného ubytování, společné hosty (kamarády) napůl.....to je naprosto jednoduché řešení a nikdo nemůže proti němu nic namítat.....proti systému "drž hubu a cáluj" bych se teda setsakramensky ohradila. Pokud chce princezna svatbu na zámku, a jí ji pantatínek král zaplatí......rozhodně alespoň své hosty.
Natahovat ruku a ještě si dirigovat.......to vypadá na velké výchovné chyby, které mají nést rodiče princezničky, ne vy!!!

Nebo jak už tu někdo psal - přispět určitou částkou a přiložila bych seznam svých hostů. Nechceš - neber.
My jsme tedy vždycky řešili oboustrannou dohodou a jako rodiče platili napůl, ale nikdo neměl nereálné nebo omezující požadavky, každý jsme si pozvali koho jsme chtěli a kdo jich má víc jsme neřešili......ale v tomto případě bych to tedy řešila, aby se předešlo dohadům.

Není tady

 

#7 16. 6. 2020 10:47

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4907

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Dnes je jiná doba a svatbu si hradí mladí sami. Alespoň z mého okolí neznám nikoho, komu by jí hradili rodiče. Rodiče pak třeba dali pár tisíc do obálky jako svatební dar, ale určitě svatbu nehradili.
A k dotazu: chtít po rodičích 400 tisíc na svatbu, hanba by mě fackovala a vy budete hloupí, pokud jim na to přistoupíte. Ufff, tohle ani snad nemůže být myšleno vážně! A vy jste buď velcí milionáři nebo jste se s mužem dočista zbláznili!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8 16. 6. 2020 12:02

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

vlastovka napsal(a):

Jak se mám zachovat?

Když nemám tak nemám. Se svatbou za půl melounu bych se cukal i já, protože je to podle mě blbost. Osobně věřím pravidlu, že čím honosnější svatba, tím bouřlivější rozvod. Vypozorováno v mém okolí to souhlasilo stoprocentně.

Není tady

 

#9 16. 6. 2020 13:26

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

No já mám dojem, že cenu, provedení a počet hostů neurčovali mladí, ale autorka vlákna. Také podle ní to mělo být fifty fifty.
V dalším jejím projevu také vidím pouze její přání a představy.
Takže ano, je to předvádění se, které skončí trapasem.
Nechápu, kde jste vy někteří vzali to, že mladí po ní zaplacení a organizaci chtějí.
Spíš si myslím, že to oni se snaží udělat kompromis, ustoupit, aby ji vyhověli.
Vpodstatě mi je jich líto...
Pokud se maminka trochu neuklidní, brrr. grater

Upravil(a) rina (16. 6. 2020 13:32)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#10 16. 6. 2020 16:58

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3503

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

hmmm, nějak mi poslední dobou nefungují citace.. ale jak píše rina v posledním příspěvku, i to jsou důvody, proč jsme nikdy od nikoho nic nechtěli. Rádi si děláme věci po svém a kdyby do nás někdo "investoval" větší sumu peněz, je více než jasné, že bude mít pocit, že nám do všeho může kecat.. všechno má svá pro a proti smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#11 16. 6. 2020 17:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19158

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Ano. je to tak.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#12 16. 6. 2020 17:34

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4907

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Palomita napsal(a):

hmmm, nějak mi poslední dobou nefungují citace.. ale jak píše rina v posledním příspěvku, i to jsou důvody, proč jsme nikdy od nikoho nic nechtěli. Rádi si děláme věci po svém a kdyby do nás někdo "investoval" větší sumu peněz, je více než jasné, že bude mít pocit, že nám do všeho může kecat.. všechno má svá pro a proti smile

Pravda! tummenupp Jak psala Andrejka níže, z této svatby za takových podmínek bude jeden velký průšvih sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#13 16. 6. 2020 21:31

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Vlaštovka se neozývá... Přilétá do dnešních krajů?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#14 16. 6. 2020 21:33

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Jen mi, Andrejko, nepiš že jsem ji zas "vyštvala"! 💩


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#15 18. 6. 2020 14:32

vlastovka
♥------
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 16

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Tak Vás všechny po pár dnech zdravím. Moc děkuji za všechny názory. Nečekala jsem, že se mne zastane moc lidí, nebo jak jistě víme, tady píšou zejména nevěsty a mladé paní. Na to, aby člověk mohl mít podobný názor jako já, musí projít již nějakým obdobím života.
Pro upřesnění bych jenom uvedla, že skutečně takové náklady to bude asi stát, teda, pokud se uskuteční, Mám i cenovou nabídku zámecké restaurace a jenom tam je bez tvrdého alkoholu předběžný rozpočet 1 600Kč bez dortu a zákusků. A svatba bez tvrdého alkoholu na Moravě, to by byla pěkná trapárna o které by se v rodině mluvilo ještě dlouho.Jak jsem již psala hodně rodiny a kamarádů není z našeho okolí a tudíž minimálně jednu noc budeme muset platit. Noc v hotelu zámku cca 50 000Kč a to ne pro všechny. někteří protože přiletí budou i dvě noci mít placeny. Nestěžuji si, vím, že menší část našich nákladů bude vrácena peněžními dary, jak je v rodině zvykem. Pravdou taky je, že jednou za život potřebujeme vrátit ty pozvánky na svatby, kterých jsme se zúčastnili i my a to včetně naší nevěsty. Nákladům a tradicím, které jsou na vesnici zvykem bychom chtěli ustát. Nepředpokládali jsme, že druhá strana tedy rodiče nevěsty zaplatí přímo půlku, kdyby řekli např. dáme 50 tis. rozumím tomu a řeším zda může nebo nemůže mluvit do hostů od ženicha. A nᚠpán ženich, že je bačkora a neumí říct, nezlob se, ale vdeční bychom měli být. Dva lidi nebo čtyři lidi tam přežijeme, vždy nám přispějí. Podle mne je to o úctě k rodičům ženicha, k babičkám ženicha, kteří mají přání, že by chtěli, aby svatba byla v kostele. Já kostel neřeším, ale taky by se mi to líbilo. Další požadavek, že budou mít cimbálovku a potom DJ. Co jim řekl manžel, to raději nebudu ani komentovat. A syn? No Klárka rozhodla. Ale jaksi máme pocit s manželem, že mladá dáma si z nás dělá pokladničku. Protože slevit na levnější místo než je právě ten zámek nechce.
No jak to nyní vypadá. Mladý pán se jí bojí říci, že na celou svatbu nemá. Její rodiče jaksi přispívat vůbec nebudou a tak se tváří, že bych chtěl vše urovnat ale po Klárce omluvu nechtějte. To ne. Jak pak se asi bude slečna chovat k nám až bude manželkou? Nevidíme to dobře, přesto chce ji, má jí mít, stejně by jakékoliv domlouvání nepomohlo.
Můžu říci, že nejsme žádní boháči, přesto jsme se starali, aby měli kde bydlet a zase jsme šetřili, aby měli pěknou svatbu. Ikdyž zdravotní stav nás obou není nejlepší čas od času i jsme chodili do dvou zaměstnání. Já si každé své koruny, kterou mám vážím a nenechám si diktovat jak je zvyklá se synem: Marku účtenka zapla.
Rodiče, kteří se nechávají hostit od svých dětí za peníze ženicha a nevěsty a do života jim kromě přání a to vyjde nedají nic, se mi zdají jako vyžírky, to a se na mne nikdo nezlobí.
No vzhledem k přístupu jsme se rozhodli nepolevit a uvidíme, zda si vezmou půjčku nebo sleví ze svým nároků, nevím. A opravdu jsem se rozhodla, že v rozhodnutí nepolevíme, za takových podmínek takovou částku platit nebudeme. A co do budoucna? Jeden bude platit koně a druhý splátku za svatbu. Jiní MLADÍ musí platit hypotéku. VŠE MÁ SVÉ MEZE. Na blížcích se kulatých narozeninách oslavíme s těmi, co nebudou pozváni a zbytek peněz si užijeme sami. cO NA TO ŘÍKÁTE?

Není tady

 

#16 18. 6. 2020 14:35

vlastovka
♥------
Registrovaný: 6. 3. 2011
Příspěvky: 16

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

a milá Rino, pro upřesnění, MLADÍ CHTĚJÍ , ABYCHOMT O ZAPLATILI...…více jak půlku my rodiče ženicha a druhou půlku nᚠsyn, to co ušetřil za dobu co pracuje.
Zaplatili a drželi hubu. KOmu z Vás by se to líbilo?

Není tady

 

#17 18. 6. 2020 15:27

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Že mladí chtějí, to ještě neznamená, že vy musíte. Mmch., tak jste syna vychovali, ne?
Nevidím v tom novém rozsáhlém elaborátu nic nového, akorát ve větě: "Zaplatili a drželi hubu...", je poznat, že opravdu máte potřebu zasahovat do organizace. Také úsudek, že Nečekala jsem, že se mne zastane moc lidí, nebo jak jistě víme, tady píšou zejména nevěsty a mladé paní. Na to, aby člověk mohl mít podobný názor jako já, musí projít již nějakým obdobím života. je mylný a nabubřelý.
Rodiče, kteří se nechávají hostit od svých dětí za peníze ženicha a nevěsty a do života jim kromě přání a to vyjde nedají nic, se mi zdají jako vyžírky, to a se na mne nikdo nezlobí. va Hm, život a péče až do sňatku je NIC?
Mladý pán se jí bojí říci, že na celou svatbu nemá. Její rodiče jaksi přispívat vůbec nebudou a tak se tváří, že bych chtěl vše urovnat ale po Klárce omluvu nechtějte. To ne. Jak pak se asi bude slečna chovat k nám až bude manželkou? No? Tohle si o svém synovi myslíte? Chudák slečna.
Ten poslední odstavec o "nepolevení" a "užívání si" zbylých peněz radši nekomentuju, nebo bych dostala ban.
Já jen nevinně reagovala na výzvu:
cO NA TO ŘÍKÁTE?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#18 18. 6. 2020 15:44

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4907

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Vlaštovko, omlouvám se za upřímnost, ale už dloho jsem neslyšela/nečetla něco tak..... a já teď normálně nemám správné slovo! ....... nesympatického..... hloupého (dát za svatbu 400tis.).... panovačného..... úplně z Vašeho psaní mám skoro husí kůži. Ačkoliv názor na placení svatby mám stejný, mají si ji platit mladí. Tak Vás bych za rodiče - tchyni nechtěla. Z této svatby kouká jen velký průser. Nejen ze svatby, ale celkově - nevěsta (asi, dle Vašich slov) rozkazuje, rozhoduje, ale Vy se chováte dle psaní úplně stejně - pletete se do svatby mladých, hodnotíte jejich rozhodnutí, přání.... to je ten průser, mají si to zařizovat od A do Z mladí. Je to jejich den, NE VÁŠ! usch


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#19 18. 6. 2020 19:08

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19158

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Vlaštovko, my dvě jsem asi tak ve stejné věku, přesto to vidím úplně jinak. I dkyž jsem také měla svoje představy, respektovala jsem to, že je to jejich den a že ho chtějí mít podle svých představ.
Pokud rodiče nevěsty nepřispějí, však nemusíte ani vy. Řekněte, že přistupujete na jejich styl a když netějí příspěvek od rodičů, tak a si to zaplatí sami. Uvidíš, co se bude dít.
A Vlaštovko, to, že si mladí dnes běžně hradí a organizují svatbu sami rozhodně neznamená, že rodiče jim nedají peníze. Já jim třeba přispěla tolik, kolik bych jim přispěla na přípravu svatby. Ale Ty hned odsuzuješ a píšeš o vyžírkách.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#20 18. 6. 2020 19:21

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3503

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Vlastovko, zeptám se jednoduše - kdo má přístup k vašemu účtu? Jste jako rodiče zbaveni svéprávnosti? Rozhodnutí zda a kolik přispějete je jen a pouze na vás a ostatní si můžou říkat co chtějí. Jsou to vaše peníze a vy si s nimi můžete klidně i vytapetovat a každému je do toho jedno velké nic. Zároveň je ale liché si myslet, že když přispějete, stáváte se automaticky spolurozhodující osobou, jak svatba bude ve finále vypadat. To je zase čistě v režii mladých. Pokud se vám tyto podmínky nelíbí, nepřistupujte na ně. Buď vy ušetříte a nebo se mladí podvolí vašim požadavkům. Ale vždy by to mělo být vaše rozhodnutí. Házet zodpovědnost na druhé je o ničem.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#21 18. 6. 2020 19:35

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Když já bych to tak trochu "čmuchala" na ono synovo 'Maminko, když si chceš plnit své představy, závazky vůči rodinným zvykům a tradicím, tak budeš muset přispět, abychom to zvládli.'
Ještě jinak.
Myslím že kdyby bylo, "jak Klárka po dohodě s partnerem řekla", a vlaštovka neměla potřebu uplatňovat SVÉ představy, spokojila se s jejich verzí, zaplatili by si to mladí celé sami.
To je můj názor. kapitulation


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#22 18. 6. 2020 20:09

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12304

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Vlaštovko, položím jedinou otázku, a sice, mᚠjediného syna, ty chceš o něj přijít?

PS : není pravda, že tady píšou jen samé nevěsty a mladé paní, zrovna v tomto vlákně reagují ženy, které už také musely projít nějakým tím obdobím života (cituji tvá slova).

Není tady

 

#23 18. 6. 2020 20:45

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

Přesně tak!
Vlaštovka vypadá, jakoby četla a hledala jen souhlasné názory se sebou, a ty jiné nevnímá, nezamýšlí se nad nimi, nesouhlasí s nimi a není schopna je respektovat.
Bohužel, myslím si že se tak staví i k názorům svého syna, a, zdá se, že o něj, pokud bude dost důsledný, přijde. K čemuž mu držím, vzhledem k přečtenému, bohužel, vzhledem k její necitelnosti,  palce!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#24 18. 6. 2020 22:55

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

vlastovka napsal(a):

tady píšou zejména nevěsty a mladé paní. Na to, aby člověk mohl mít podobný názor jako já, musí projít již nějakým obdobím života.

Zaručuji, že nejsem nevěsta ani mladá paní a nějakým tím obdobím života jsem si už taky prošel. Řeknu ti to tudíž na plnou hubu, pořádně nevymáchanou. Velkolepá svatba se v našich končinách (takové to město uprostřed Čech, rodiště neomalených řidičů) považuje za
-- buranství,
-- předvádění světských, že na to mají,
-- nenažranost nevěsty zcela odtržené od reality.
Kterýkoliv z těchto důvodů stačí na to, abys jim financování svatby odepřela. Tvoje rohodnutí, že se na ně vybodneš podporuji a považuji za jedině správné :-)

Není tady

 

#25 19. 6. 2020 7:25

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3503

Re: Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?

normální chlap napsal(a):

Kterýkoliv z těchto důvodů stačí na to, abys jim financování svatby odepřela. Tvoje rohodnutí, že se na ně vybodneš podporuji a považuji za jedině správné :-)

Ale vlastovka jim ty peníze chce dát a diktovat si podmínky, jinak by jednoduše řekla "ne" a neřešila wink  Sice poukazuje, že "mladí chtějí", ale zároveň říká, že chce pozvat všechny, aby oplatila jejich pozvání. Pro mě osobně jsou to vyhozené peníze, za jakoukoli svatbu. Svatební den by měl být pro nevěstu a ženicha tím nejkrásnějším a ne řešit, jestli mají o rezervaci na ubytování víc nebo míň, ten nejí to a ten zas ono a že kůň pos_al nevěstě vlečku.. Která jde do tohohle dobrovolně, dobře jí tak big_smile My dodnes s láskou a úsměvem vzpomínáme na naši tajnou svatbu, kde byli pouze dva svědci, protože bez nich by to nešlo. Nebyl žádný zádrhel, žádný problém a žádné negativní vzpomínky. Nikdo se s nikým nepohádal, nikdo se nezlil pod obraz a dostavili se ti pro nás nejdůležitější - ženich a nevěsta wink Oslava jako taková pak proběhla o několik měsíců později v pohodlném a uvolněném duchu, bez důrazu, aby vše bylo "perfektní". Pravda, oslavu si už moc nevybavuji (byla mi víceméně jedno, organizovala si ji tchyně, protože to prostě potřebovala oslavit), ale ten svatební den, ten byl jen nᚠhjarta


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Svatba
  •  » Kdo u Vás platí svatbu a jak může do organizace mluvit?
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů