Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 10. 5. 2006 8:04

Petuna.P
Host

Polévky z mléka, smetany atd.

Moc prosím, moje malá 2 letá dcerka odmítá již mlíko, tak se snažím vymýšlet nějaké polévky ale nedaří se mi. Poradíte mi prosím!!!!!

 

#2 10. 5. 2006 8:22

jasminka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 647

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

a co treba ty mlecne rezy nebo mlicka jako jogurt...obsahuje to denni potrebnou davku a neni toho moc...treba do toho zkusit namacet piskoty nebo lupinky...a co zkusit nejake ovocne koktejly domaci z mleka?...nevim,co presne vubec nechce,ale uvidis,treba si neco vyberes nebo te i neco napadne jineho...hodne stesti...

Není tady

 

#3 10. 5. 2006 8:36

Marula
Host

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Asi Ti moc neporadím,ale nedělej si z toho hlavu.Od malička nemám ráda mlíko,ale jím jogurty,sýry a podobně.Ve škole jsem měli  mlíko povinný a tak jsem ho nosila domů big_smile ))))   
I když vlastně je u nás oblíbená takzvaná mlíčkovka podle mojí babičky:

Na kostičky nakrájené,osolené(přidám i trochu kmínu) brambory uvařím v troše vody do poloměkka,potom zaliju jedním mlíkem a až začne vařit  zahustím moukou(1 lvrchovatou lžíci rozmíchám v troše vody) a chvíli ještě povařím.Nakonec přidám uvařené kroupy,kopr a popřípadě dosolím.Do talíře s polívkou přidám ocet podle chuti.
Někdy si do talíře dám i kyselý zelí,ale moje děti například zelí nemají rádi,takže octují big_smile))) A taky myslím ,že malým dětem bych vypustila ocet.

 

#4 10. 5. 2006 9:25

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Já vařím podobnou polévku - říkáme tomu Vrabcovka. Před lety to vyšlo v receptech podle mistra Vrabce. Brambory osolené na kostičky. V malém kastrolku na půlku rozkrojenou cibuli, tři bobkové listy, nové koření a můžeš i pepř. Pár kuliček. Nechᚠto asi 20 min vyvařit. Slije se to na brambory, zahustíš moukou a přidᚠsmetanu, Tatru nebo mléko. Já používám Tatru. Na talíř nakrájíš uvařená vajíčka na kostičky a na lžičku octa. Ten si dává jenom manžel, my s klukama nemusíme. Můžeš přidat vegetu nebo něco na ochucení. Máme to rádi a je to dost syté, takže potom ani nevaříme druhé jídlo.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#5 10. 5. 2006 10:16

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

zelňačka s kysanou smetanou nebo houbovka - až bude malá trošku starš, myslím na ty houby ...

Není tady

 

#6 10. 5. 2006 10:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Mléko přidávᚠi do krupicové, bramborové, vločkové kaše. Taky se dá mlékem/smetanou zjemnit třeba rajská polévka nebo bramboračka. Můžeš dělat i smetanové omáčky - dát vařit smetanu, v hrnku rozšlehat mouku s mlékem, vařící smetanu tím zahustit (míchat!) a dochutit - kopr, houby, dušená zelenina...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#7 10. 5. 2006 11:16

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Petuno, pokud jí "nejede" obyč mlíko, tak dělej kakao. Nebo se dá do mlíka koupit granko, a nejenom čokoládový. Existuje příchu vanilka, jahoda a banán. Jedno z toho by jí chutnalo, ne?

Není tady

 

#8 10. 5. 2006 14:03

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Ona už právě nepije ani to kakao!! Tak 50 ml a řekne "neču"!!! Tak vymýšlím!!!

Není tady

 

#9 10. 5. 2006 15:34

Stelička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 1160

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Cibulová mléčná
(rychlá, netradiční a dobrá)

V troše vody se solí uvařit kostičky brambor. Mezitím osmažit klasické topinky a nakrájet na kostičky. Na stejném tuku pak osmažit dozlatova nakrájenou cibuli. Brambory ponorným mixérem rozmixovat i s vodou v hrnci, dolít mlékem a prohřát. Do bílé polévky nakonec nalít obsah pánvičky s cibulí i části tuku. Dochutit Maggim. Jako přílohu podávat nakrájené topinky.

Je to nejoblíbenější polévka mých dětí. Prostá, ale dobrá.
Pro prcka bych vynechala Maggi a topinky udělala nasucho.


http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

 

#10 10. 5. 2006 16:09

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

ta cibulová polévka vypadá dobře

Není tady

 

#11 10. 5. 2006 16:51

Marula
Host

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Petuno,když to tady takhle čtu,myslím,že asi malá odmítá mléko v jakýkoliv podobě.Netrap se,protože neplatí všechno co je v příručkách.Když to nechce ,nenu jí to.Můžeš jí to nahradit v jiný podobě.Můj 8-letý syn neměl nikdy v ústech ovoce.Když se mi před 16-ti lety narodila dcera a kojila jsem ji asi 7 měsíců,můj gynekolog mi po té době doporučoval,abych už přestala kojit.Doteď nechápu proč,když teď se to tak propaguje a myslím že je to dobře.Ale nutit k něčemu není nikdy dobrý.Hlavně když bude Tvoje dítě zdravé.
Jinak nějaký recept od vás všech určitě vyzkouším.

 

#12 11. 5. 2006 16:35

Fle
Host

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Petuna napsal(a):

Ona už právě nepije ani to kakao!! Tak 50 ml a řekne "neču"!!! Tak vymýšlím!!!

Květáková nebo brokolicová smet. polévka:

Do hrnce  nadrobíme dopoloviny květák nebo brokolici ,zalijeme vodou, aby to bylo potopené, osolíme a vaříme doměkka(asi 10 min). Pak dolijeme hrnec mlékem, až se to bude vařit (hlídáme !!) zahustíme máslovou jíškou (nebo vhodíme oříšek másla a zahustíme rozkvedlanou  polohr.moukou ve mléce  a to tak, že
na 1/4 hrníčkumléka dáme  asi 3 vrch. lžičky mouky¨.
Chviličku povaříme , dáme špetku muškát. oříšku a je to. Podle chuti možno přisolit či zjemnit troškou smetany.

 

#13 11. 5. 2006 16:59

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

květákovou polévkou se smetanou jsme taky šidila dítě, které mléko zrovna nemuselo - taky byla často bramborové kaše a nebo i opečenky z ní, hlavně vše, kde trošku toho mléka bylo...
sýr se dá taky vpašovat do spousty jídel

Není tady

 

#14 12. 5. 2006 13:32

Fle
Host

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Něco jako kulajda, tu jsem vařila dětem často
Do hrnce  nakrájíme 2-3 brambory, zalijeme vodou, osolíme, okmínujeme, přidáme 2-3 bobkové listy a několik kuliček nového koření a vaříme..
Po uvaření brambor dolijeme mlékem  a nakonec zahustíme máslovou jíškou apod..
Můžeme dozahustit na vylepěšenou rozkvedlaným žloutkem.

 

#15 12. 5. 2006 14:03

Marfik
♥♥-----
Registrovaný: 14. 3. 2006
Příspěvky: 79

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Pórková

pórek uvaříme ve vodě,  zalejeme mlékem, nebo smetanou, přidáme trošku podravky, kousek másla. Do talíře rohlík, housku  na kostičky (může být i opečená). Ňam


http://www.rodice.cz/metrik/1387.png

Není tady

 

#16 12. 5. 2006 14:41

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

s tím mlékem má problém spousta z nás
já si dávám mléko jen do kávy ale mléčné výrobky jím všechny
nemá cenu nutit

Není tady

 

#17 12. 5. 2006 19:57

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Mléko nenutit, když vidíte, co to udělá za 3 dny v lednici /po*ný, hořký ,smradlavý chemický mok/, děti tím jen trávíte !! Dejte raději mléko sušené,  případně  zakysané výrobky, sýry a pod.../.léčím se na osteoporozu/

Není tady

 

#18 12. 5. 2006 20:31

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Vaječná hrudka - 1 litr mléka,do toho rozzšlehat 15 vajec, osolit, nebo osladit, uvést do varu a a míchat, až se vejce srazí - přecedit přes plátno/já nechám na sítu/, nechat vychladnout. Zkusit z menší dávky - kdyby nechutnalo ! Do slaného přidávám cibulku, řeřichu, sladké pak přeliju čokoládou nebo jogurtem,pudinkem, marmeládkou....já jsem dítěti dělala hodně omáčky, každý den jinou/okurkovou,koprovou,vajíčkovou,cibulkovou,květákovou, porkovou,bramborovou,zeleninovou,mrkvovou.../, nalákat dítě, at si naláme čokoládu do mlíčka....dávat hodně sýry tvrdé  - do ručky, nebo udělat tvořítkem různé tvary, případně postrouhat... nebo měkké - namazat na rohlík, chleba...jahody, banán do mlíčka - koktejly - to mají děti rády, hlavně nenutit !!! Dítě si časem řekne samo, na co by mělo chut.....

Není tady

 

#19 12. 5. 2006 21:24

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Zdroje vápníku: všechny sýry, plnotučné mléko, jogurt, sójová mouka, některé ryby (např. sardinky, losos), oříšky, slunečnicová semena, zelenolistá zelenina, sušené fazole, integrální rýže, bílá mouka, meruňky, fíky, švestky, brusinky, otruby, datle, mák. Dělat palačinky, z palačinek druhý den udělat nudle do polévky, rýži vařit v mléce,využívat tvaroh a vše z něj.... a chodit na sluníčko...tvoří se vitamím D a ten nám ukládá vápník do kostí.....

Není tady

 

#20 14. 5. 2006 8:03

Honey
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 5. 2006
Příspěvky: 340

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Jsem napjatá jestli se to Petuně zadařilo,nebo rezignovala a našla náhradní zdroje yikes)))

Není tady

 

#21 14. 5. 2006 20:16

tora
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 290

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

moje děátka milujou brokolicovou polívku se zakysanou smetanou.
Zkrátka ji jen povaříš, aby vzníkl klasickej zeleninovej vývar. Pokud přidáváš, šupsneš tam bujon, aby to bylo silnější a pak tam jen přidᚠzakysanou smetanu a rozmixuješ. Vznikne taková krémová polívka a do té přidᚠbuď opraženou housku, nebo chlebík. Můžeš dát i rohlík do ruky.

Není tady

 

#22 14. 5. 2006 22:28

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Milá Petuno, shodou okolností jsem se na internetu ( nějaký web zdravé vyživy) dočetla, že podle nejnovějších výzkumů bylo zjištěno, že mléko které se k nám dostává ve své podobě, je velmi nezdravé, tělu škodlivé. Dokonce tam psali, že po těch úpravách, kterýma prochází, obsahuje látky které tělu škodí podobně jako nikotin. Tvoje dcera asi intuitivně ví, co je pro ni dobré. Tak jako všechny děti. Nejlepší je prý kozí. No kozu asi pěstovat kvůli tomu nebudu, ale ty jogurty ( samo že pečlivě vybírané!!!!) jsou asi dobrou alternativou.  Páčko. storstark

Upravil(a) lueta (14. 5. 2006 22:29)


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#23 18. 5. 2006 18:36

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: Polévky z mléka, smetany atd.

Ahoj všichni, jen pro info, mlíko dávám stále sušené,nikdy ještě jsem nedávala obyč. Takže Nestlé, Nutrilon atd. Když jsem vyzkoušela různé druhy, zkusila jsem včera obyč. mlíko. Nic!!!! Ani s kakaem. Řve fuj!!!! Takže dostává ráno jogurt, polívky se mi také nějaké povedly, květáková, bramborová s mlíkem atd a jedla to (ovšem nemohlo tam být to sušené mlíko, to poznala. Tak se do ní snažím napcat sýry, cottage, jogurty atd.
Velmi děkuji za typy na polívky, zkouším postupně a budu dávat hlášení. Zachránili jste mě!!!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů