Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 5. 5. 2006 11:51

chomáček
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 923

Tolerance nebo nezájem o druhého?

Zajímal by mě vᚠpohled na otázku, kde jsou hranice tolerance a kdy už to je nezájem o druhého? V jaké chvíli, když vám partner něco dovolí se slovy, že to toleruje nebo i beze slov, to berete jako fajn gesto, ze kterého máte dobrý pocit a v jaké chvíli to už berete jako nezájem o vás? Tolerance přece musí mít někde hranice. Kde jsou?

Není tady

 

#2 5. 5. 2006 11:58

Judinka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 466

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Chomáčku, ty filozofe....taky jsem nad tím před lety dumala. Můj manžel byl tak tolerantní až to hraničilo s nezájmem, či jeho nezájem byl takový, že hleděno pozitivně by se to dalo nazvat tolerancí. Já se tím ale trápila a záviděla jsem skoro všem, protože mi většina chlapů připadala aspoň o fous romantičtější, pozornější, mající zájem. Holt svůj k svému. Teď už spolu nejsme, on žije pravděpodobně sám, já ne..on si občas postěžuje, že "mu nemá kdo uvařit", protože tato služba ad. "praní, úklid" jsou asi jediná oblast, kdy zpozoruje absenci ...City...jsem u něj moc nepozorovala...Pokud je měl uvnitř - tak hóóóóódně hluboko. Ještě slova moudrých: "Existuje něco horšího než samota, být samoten ve dvou."

Není tady

 

#3 5. 5. 2006 12:15

Marky-23
♥♥♥----
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 149

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Jako toleranci beru to, když mi to připadá fajn. Za nezájem považuji to, kdy už je to mně nebo i mému okolí divný a nebo je mi to třeba i líto..........a říkám si, že ho asi zase tak neberu.

Upravil(a) Marky-23 (5. 5. 2006 12:17)

Není tady

 

#4 5. 5. 2006 12:24

chomáček
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 923

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

No jo Marky, ale muž a žena, to je naprosto odlišná bytost. A to, co nám ženám často vadí, muži považuji za naprosto vphodě. Tudíž, bavíme -li se o toleranci ve vztahu muže a ženy, tak je to dost těžké takhle říct. Např. já když chci se jít pobavit, tak bych čekala, že bude přítel dělat okolky a ne že mě hned pustí. Ale to je můj problém, protože jsem prostě ženská "cía" a projev žárlení mi dělá dobře. Tudíž se dá říci, že by mě to nebylo příjemné, že jen tak souhlasil. A přesto mi rozum říká, že to je naprosto vpořádku. (dala jsem jen příklad) smile

Není tady

 

#5 5. 5. 2006 12:26

avalonka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1673

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Taky si chomáčku myslím, že je to těžké definovat slovy. Je to o obecném pocitu, že tě má druhý rád. Když ten pocit mᚠa je ryzí, pak ti podobné porovnávání ani nepřijde na mysl. Prostě se všechno děje přirozeně a ty nemᚠpochybnosti. Tu lásku cítíš a druhý o ní nemusí mluvit.

Já měla kdysi taky pocit, že mému ex na mě nezáleží - zvl᚝ poté, co mi řekl "nechci tě blokovat pro někoho perspektivnějšího". Pro někoho by to byl vrchol demokracie, pro mě to byla jednoznačná známka, jak málo o mě stál. Už spolu nejsme smile


http://lilypie.com/pic/080125/ivPB.jpghttp://b1.lilypie.com/33HPp1/.png

Není tady

 

#6 5. 5. 2006 12:39

Jirka25
♥♥-----
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 55

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Tak nad tímhle se také zamýšlím... v podstatě bych to viděl tak, že bys partnerovi měla dovolit to, co bys chtěla sama aby Ti bylo dovoleno a necitíla se nějak ušlápnutá. Problém nastane pokud Ty nic nechceš a tedy nic nedovolíš nebo tehdy, když Ty chceš všechno povolit... taky by mě ta hranice zajímala.
Jirka

Není tady

 

#7 5. 5. 2006 12:53

Marky-23
♥♥♥----
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 149

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Možná jsem se špatně vyjádřila, ale moje myšlenka byla, že za nezájem beru to, kdy to je opravdu divné a nejen mně ale i třeba mému okolí a nepřipadá mi to v poho a opravdu začnu uvažovat nad tím, jestli mě vůbec "bere". Já když odcházím se někam bavit bez něj, tak mi příjde fajn, že mi partner řekne jen: buď opatrná a nezlob. Kdyby mě přemlouval a jen tak by mě nepustil, bylo mi zase líto, že jsem tam nakonec od něj odešla a nebo zase že jsem tam nešla. Zase ale považuji za nezájem, když jsem se jednou opravdu přiopila a můj partner mě úplně v klidu a v pohodě nechal bavit a později i flirtovat s jeho kamarádem. Každý má SVÉ hranice a to ve všem, to je můj názor a pokuď někomu na někom záleží a chce někdo s někým mít spokojený vztah, měl by se je snažit odhalit a řídit se tím poznáním.

Není tady

 

#8 5. 5. 2006 12:54

chomáček
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 923

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Avalonko, jenže to já mám asi doma fakt nějakou zvláštní vyjímku. Já vím a neříká mi to, že mě přítel miluje. A přesto mi dovolí snad vše. Navrhla jsem, že nepojedu s ním k jeho rodičům na oslavu jeho narozenin, aby si vzal malého, že už fakt potřebuju voraz a on s tím souhlasil. Tak nevím, zda to je o tom, že chápe moje potřeby nebo že mu je jedno, zda tam jsem nebo ne. Ale to mě ani tak nehlodá. Jen to se stalo dnes ráno, tak mě tato otázka napadla.
Taky si píšu s kamarády a on na to nic neříká. A když přijde na nějakou debatu, tak mi řekne, že ve vztahu musí být důvěra, naprostá důvěra . Tudíž to asi neřeší a věří mi? A co kdybych šla s kamarádem v noci někam pařit? Taky by to vzal a řekl by si, že mi musí věřit a prostě mi věří? Tohle jsou jen zvolání. Nikdy jsem nikam s mužem večer nešla, takže nevím. Snad jen, když jsem byla těhotná a on byl někde s fotbalem. Proto se ptám a asi mᚠpravdu, že to je o každém z nás. yikes(

Není tady

 

#9 5. 5. 2006 13:07

Marky-23
♥♥♥----
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 149

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Třeba si říká, že si dᚠvoraz, když ho fakt potřebuješ a pak budeš v naprostý pohodě a natěšená na ně, až se vrátí. A ani nemá chu tě přemlouvat a chce ti dopřát odpočinek a čas pro sebe. Dalo by se tomu říkat i pozornost a ne nezájem. Každej vše bere jinak a také vše vypadá jinak z určitých úhlů.  big_smile a big_smile

Není tady

 

#10 5. 5. 2006 13:12

Marky-23
♥♥♥----
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 149

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Má bývalá spolužačka rovná zboží v obchoďáku. Její přítel tam pracuje také a opravdu po ní děsně řve, když se jí jen zakazník na něco zeptá a špehuje ji neustále za regálem. Jsou už tady vyhlášení. Já se divím, že to ona toleruje jemu. Jen mě to tak napadlo.

Není tady

 

#11 5. 5. 2006 13:14

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

no Chomáčku já tedy nevím, ale já osobně bych vyletěla z kůže, kdybych se chtěla jít bavit a manžel by jenom nadnesl něco ve smyslu, že mě nepustí, nebo se pokusil mi nařídit v kolik mám být doma nebo tak něco.

Podle mě rozdíl mezi nezájmem a tolerancí je slovy těžko popsat, ale pozná se to...tak nějak podvědomě.

Není tady

 

#12 5. 5. 2006 13:24

Brigite
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 49

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Já souhlasím s Marky. Když je ti to nepříjemné a třeba si toho všimne i okolí, připadá mi to jako nezájem. S mým přítelem jsme od začátku našeho společného bytí chodili každý se svou partou s tím, že jsme se pak někde sešli. A to bylo příjemné. Postupem času to ale přešlo v to, že jsme chodili úplně odděleně a teď mi přijde, že chodí jen on a nezajímá ho co si o tom myslím. A to už je pro mě nezájem. Je asi fakt, že chlapy to berou jinak, ale...

Není tady

 

#13 5. 5. 2006 13:44

Judinka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 466

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Chomáček možná neví, co má doma. Třeba je fakt tak zlatej, že ji toleruje a moudrej, že to neřeší a důvěřuje. Chtělo by to pár scének od nějakého patologického žárlivce, to by se to....., ale je fakt, že krapínko žárlení je jako koření nebo sůl - překořeněné a přesolené jídlo - fujtajxl a nemastné neslanné - taky nic moc. Tak akorát....

Není tady

 

#14 5. 5. 2006 14:12

chomáček
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 923

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Judinka...... mᚠpravdu, uvědomuji si to. Opravdu takový je. On mi říká, že žárlí, ale nechce to dát najevo a dělat zbytečné dusno. Prostě mi věří a basta. Jenže na druhou stranu přesně jak píšeš. Malá žárlivost dokáže moc zahřát u srdíčka a navíc stále bojuju s myšlenkou, zda se tak ke mě nechová proto, že to samé očekává ode mne. yikes(

Není tady

 

#15 5. 5. 2006 17:09

Čekanka
Host

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Já jsem měla za manžela žárlivce, je to k nesnesení. Dovolím si tvrdit, že "nezájem" je lepší, alespoň je doma klid a můžeš si dělat, co uznᚠza vhodné.   Teď už mám řadu let přítele, který je "nad věcí", alespoň se tak tváří. Já mu moc příležitosti k žárlení nedávám, ale občas také telefonuji s kamarádem nebo mailuji nebo jdu na oběd. On nedá nic najevo. Je to prostě pod jeho důstojnost se v tom nějak šourat, ale já vím, že to trochu pozoruje. To je ta fajn míra. Ale jak se to přesně pozná, to tedy definovat neumím.

 

#16 5. 5. 2006 17:09

Čekanka
Host

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Já jsem měla za manžela žárlivce, je to k nesnesení. Dovolím si tvrdit, že "nezájem" je lepší, alespoň je doma klid a můžeš si dělat, co uznᚠza vhodné.   Teď už mám řadu let přítele, který je "nad věcí", alespoň se tak tváří. Já mu moc příležitosti k žárlení nedávám, ale občas také telefonuji s kamarádem nebo mailuji nebo jdu na oběd. On nedá nic najevo. Je to prostě pod jeho důstojnost se v tom nějak šourat, ale já vím, že to trochu pozoruje. To je ta fajn míra. Ale jak se to přesně pozná, to tedy definovat neumím.

 

#17 5. 5. 2006 20:11

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Tolerance nebo nezájem??? No, tak já bych tedy spíše preferovala toleranci, která by se neměla zneužívat, než nemístná žárlivost. Je pravda, že krůčky mezí tímto jsou velmi nepatrné, tak jako přechod mezi láskou a nenávistí....co takhle zlatá střední cesta? Nejde to, že? Tak aspoň rozumově....

Není tady

 

#18 6. 5. 2006 13:20

Majla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 315

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Můj přítel absolutně nežárlí, tedy to jsem si myslela a považovala to za nezájem, nechci samozřejmně nějákého žárlivce, ale malá porce žárlivosti je zdravá. Pořád mě to v duchu trápilo a jednou se z něj vylouplo, že žárlí, akorát to nechce dávat najevo aby nevypadal jako pitomec. Rozdíl mezi tolerancí a nezájmem každý člověk podvědomě pozná, ale vyjádřit slovy se to moc nedá. Největší problém je že mi ženy to vnímáme citlivěji než muži. Ti si třeba ani neuvědomí, že jejich chování na nás může působit jako nezájem. Tolik neřeší.

Není tady

 

#19 7. 5. 2006 22:27

Rouss
♥------
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 15

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Ahoj všichni,ráda bych Vám napsala svou zkušenost s nezájmem,tedy asi to bude nezájem.Jsme s manželem s polu 10 let a máme 2 děti,okolí mě vnímá jako atraktivní ženu a přesto se ke mě manžel chová divně.Je velice hodný,pozorný,ale až moc.Můžu všude a s kým chci,nic mi nezakazuje(jen na provokaci a čekání jeho reakce)flirtuji po netu s jinými muži a on u mě sedí a kouká.Nic neřekne,nijak se netváří,nic nezakáže.Nevím co si o jeho chování mám myslet,přitom cítím,že mne má rád,je pozorný,kupuje mi maličkosti....Jeho chování mě velice zranuje a moc trápí,cítím se vedle něj strašně sama a také jsem mu vše co píši několikrát řekla,ale změna žádná.Okolí nad ním kroutí hlavou a nechápe ho(ani já ne),někdy jeho chování hraničí až s hlouúpostí.Nevím jak to dál řešita zda to vůbec řešit.

Není tady

 

#20 8. 5. 2006 12:12

misa1234
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 4. 2006
Příspěvky: 437

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Tolerance je to, ze das volnost tomu druhemu. Nekontrolules mu smsky. Ja se o to snazim, ale 100% mi to nejde.

Není tady

 

#21 8. 5. 2006 16:44

Rouss
♥------
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 15

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Ahoj Jarmi,děkuji Ti,ani nevíš jak si mi pomohla a poradila.pa Rouss

Není tady

 

#22 8. 5. 2006 18:59

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Rouss - představ si ale vedle sebe žárlivce, který by tě v restauraci ani nepustil sámotnoum na toiletu....a buď ráda, protože je to ok, jestliže jinak spolu normálně komunikujete.Žárlivce znám ze svého okolí , z vyprávění své kamarádky, a to je očistec....
Ono se říká, zlatá střední cesta,   ale najdi takového partnera...

Není tady

 

#23 8. 5. 2006 20:55

Rouss
♥------
Registrovaný: 24. 4. 2006
Příspěvky: 15

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Já vím Michaelo,ale ta samota a strašná lítost nad tím,že asi partnera moc nezajímám,je hrozná.Myslím,že bude lepší být raději sama,než se s někým neustále trápit,to není žádný život,dopadne to tak,že si najdu milence a to by také vedlo k záhubě manželství.Je mi 29 let,tak raději utéct tet,než za 10 let a pak si budu vyčítat,že jsem to měla udělat dávno.Mám chut žít a já jen v tomto vztahu umírám.

Není tady

 

#24 9. 5. 2006 9:35

Judinka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 466

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Každej extrém je blbej. Mou mámu utěšovali, a je ráda, že otec nepije, protože v rodině bylo pár chlapů, kteří si rádi dali do násosky ...No,sice nepil tak důsledně, že si neuknul ani s bližními k jubileu. (Nebylo to ze zdravotních důvodů)...ale dokonalej nebyl ani náhodou, spíš naopak. Někteří veselí občas opilci měli kladů povícero....Takže ani patologická žárlivost ani nezájem studeného čumáka - obojí není o co stát.

Není tady

 

#25 9. 5. 2006 10:10

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Tolerance nebo nezájem o druhého?

Rouss napsal(a):

Já vím Michaelo,ale ta samota a strašná lítost nad tím,že asi partnera moc nezajímám,je hrozná.Myslím,že bude lepší být raději sama,než se s někým neustále trápit,to není žádný život,dopadne to tak,že si najdu milence a to by také vedlo k záhubě manželství.Je mi 29 let,tak raději utéct tet,než za 10 let a pak si budu vyčítat,že jsem to měla udělat dávno.Mám chut žít a já jen v tomto vztahu umírám.

Milá Rouss, můžu tě ujistit, že pokud si najdeš milence, tak se to ještě zhorší, protože ty dva budeš neustále porovnávat a výsledek je předem jasný. S milencem se budete scházet jen občas, ale s radostí, on bude milý, vyslechne tě... atd. a jen uvidíš ten rozdíl mezi ním a tím, koho mᚠdoma. Je to celkem pochopitelné, že se ti to bude zdát lepší, protože spolu nebudete 24 hodin denně, ale celkově to stojí za ... Jestli partnera skutečně nezajímᚠa není to jen "přirozená pánská lenost" z jistoty vašeho vztahu, tak to řeš radši dřív, než později, protože čím budeš starší, tím se ti bude hůř odcházet (ne od něj, ale někam) a až ti bude o 10-20 let víc, budeš mít před sebou akorát výhled na dalších X let v mrtvém vztahu, cž je tak akorát na mašli. Můžeš pak mít tisíc koníčků, děti, přátele - a stejně se budeš vracet do vlastně prázdného bytu, kde jen "někdo" bydlí vedle tebe, ale určitě ne s tebou. A věř mi, každým dalším rokem se to zhoršuje.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů