Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 5. 5. 2006 16:20

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Pomoc dítěte v domácnosti

nasemami napsal(a):

Víš Leilo, pokud vylítneš pokaždé jako čertík z krabičky, když Ti někdo poradí, že je nejvyšší čas zaměstnat i sedmiletou dceru, tak toho doma moc nezměníš. Mám pocit, že to co Pepe napsala se Tě trochu dotknulo, ale nevím proč. Pomoc sedmiletého dítěte v domácnosti by měla být samozřejmost  (pokud není nemocné), je mnoho prací, které dcera může dělat sama, zalévat kytky, mýt, utírat, uklízet nádobí, zametat, utírat prach, připravovat stůl k večeři, chodit na drobné nákupy, vysávat (pokud je drobná, vysavač má kolečka), mýt vanu, umyvadlo, rovnat prádlo, žehlit rovné kusy prádla........

Nenaštvalo, ale myslím, že samostanou práci, aby u toho člověk vůbec nemusel asistovat, zatím dělat nemůže. Samozřejmě, že ji zapojuji, ale spíš je to se mnou. Ne pomoc samostatná, ale s někým.
Jinak hračky a pokojík samozřejmě uklízet musí, s nádobím pomáhá, vysávat nemůže, protože máme vysavač s dost velkým "tahem" a je to fuška i pro nás. Tak fyzicky dobře na tom zatím není. S košem chodit nemůže, máme vysoký kontejnery. Jinak nádobí na stůl chystá a takový drobnosti dělá.
Spíš se mně jednalo o toho 14 letého syna a to jste mě ujistili v tom, že je to všude stejné a ta nechu normální.
Mějte všichni hezký víkend!!! rock

Není tady

 

#27 8. 5. 2006 20:52

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Re: Pomoc dítěte v domácnosti

Já už mám velký holky a při úklidu se na ně radši nedívám.Musela bych je dumbom Aby se nehádaly,tak vždycky řeknu která co bude dělat.Onehdá jsem šla v sobotu do práce,nic neřekla a tím pádem nebylo nic hotovýho,žeprej by se pohádaly,co má která udělat,tak čekaly až přijdu.
Když byly malý,chtěly mě udělat překvapení a uklidily si pokoj podle sebe.Myslela jsem,že mě trefí šlak,ale dělala jsem,že je to dobrý.Holky řekly,že mám JINÝ OČI,jim se to tak líbí.Během týdne jsem všechno postupně nenápadně vracela na svý místo.Teď když vidím,že nemaj uklizeno jak bych chtěla,řeknu že mám jiný oči a jdu pryč. smile

Upravil(a) ctyr,listek (8. 5. 2006 20:54)

Není tady

 

#28 9. 5. 2006 13:11

briza3
♥♥♥♥---
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 298

Re: Pomoc dítěte v domácnosti

Mám 3 studující děti, mohu říci, že větší problémy s úklidem mají nyní, protože přechodem na střední školu, mají méně času (dojíždění, větší nároky ve škole), ale i chuti, něco doma udělat. Souhlasila bych s názorem, že alespoň společné prostory by měli udržovat v pořádku.

Není tady

 

#29 10. 5. 2006 9:23

Rhea
♥♥♥♥---
Místo: Brno
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 479

Re: Pomoc dítěte v domácnosti

Když se na to dívám z pohledu uklízející dcery (ty časy už jsou dávno pryč). Tak to na nás naši asi dobře vymysleli, protože spoustu prací jsme dělaly se sestrou automaticky. Prostě každou sobotu se utíral prach, vysávalo a vytíralo a muselo to být. Naše mamka chodila s prstem kontrolovat, jestli jsme ten prach fakt utřeli. Do dneška se tomu smějeme, ale mělo to svůj efekt.  tummenupp

Není tady

 

#30 11. 5. 2006 17:39

SLUNÍČKO
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VYSOČINA
Registrovaný: 11. 5. 2006
Příspěvky: 2321

Re: Pomoc dítěte v domácnosti

Milá Leilo,já mám doma 3 děti: dcera 14, syn 11 a syn 3 roky.Dcera má od narození DMO,ale i přes to,že skoro nepoužívá jednu ruku musí doma pomáhat.Začli jsme od mala formou hry-pomáhání mamince a od začátku školní docházky má svoje povinnosti např.utírání nádobí,úklid pokojíku a psacího stolu...Samozřejmě vše úměrně tomu co zvládne.Teď mám zdravotní problémy a nejsem v domácnosti moc použitelná. Dcera s bráchou zvládnou denní úklid sami a ještě jim u toho asistuje nᚠ"vejlupek".Jsem ráda,že jsme je k tomu vedli od mala,protože bych to sama doma nezvládla(manžel chodí po 16h a to už např.nemají v obchodě ani rohlík).
Jsem prostě ráda , že mi pomáhají.A to,že k úklidu moji miláčci občas přidají navíc nějaký ten ksichtík,mě už moc nevzrušuje-puberta se pomalu hlásí,ale ona zas odezní-TEDA ASPOŇ DOUFÁM!!!

Není tady

 

#31 25. 5. 2006 17:43

petra mostovska
♥♥-----
Registrovaný: 18. 5. 2006
Příspěvky: 25

Re: Pomoc dítěte v domácnosti

koukám,že to není nikde růžový a dětičky jsou úplně stejný.já jsu sama se3ratolestma ve věku 9,11,13let a mám problémy aby ta nejstarší nedělala všecko sama-rozpis prací mjí stanovenej,ale dodržet ho jim dělá velký problém a já jsem ta nedůsledná matka co to po nich chce a radši zavřu dveře abych neslyšela jejich výrazy na mou adresu.ale na druhou stranu když je to popadne tak jsou schopni uklidit i to co jim nikdo neřekl,takže se taky uklidnuju že je to puberta a přejde je to.

Není tady

 

#32 25. 5. 2006 21:58

SLUNÍČKO
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VYSOČINA
Registrovaný: 11. 5. 2006
Příspěvky: 2321

Re: Pomoc dítěte v domácnosti

petra mostovska napsal(a):

koukám,že to není nikde růžový a dětičky jsou úplně stejný.já jsu sama se3ratolestma ve věku 9,11,13let a mám problémy aby ta nejstarší nedělala všecko sama-rozpis prací mjí stanovenej,ale dodržet ho jim dělá velký problém a já jsem ta nedůsledná matka co to po nich chce a radši zavřu dveře abych neslyšela jejich výrazy na mou adresu.ale na druhou stranu když je to popadne tak jsou schopni uklidit i to co jim nikdo neřekl,takže se taky uklidnuju že je to puberta a přejde je to.

Milá Petro,puberta u našich miláčků určitě nebude na věky, teď jde o to jestli to vydržíme my. Někdy mi připadá, že už to nevydržím ani hodinu a pak jsou moji andílci jak vyměnění a je všechno jak má být. Ale musíme přece uznat, že kdyby byly dětičky pořád hodný, milý a říkaly jen ano maminko, asi bychom si za chvilku říkaly, jestli je s nimi všechno v pořádku? Takže VYDRŽA a když mají dětičky "den blbec" zavřít oči, ucpat si uši a říkat si bude líp,bude líp,bude líp...

Není tady

 

#33 26. 5. 2006 6:59

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pomoc dítěte v domácnosti

Milé matky, teď jsem někde četla že
"vychovávat puberáka je jako snažit se přitloukat pudink hřebíkem na strom" http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png
ale ono se to jednou POVEDE! http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#34 26. 5. 2006 10:24

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: Pomoc dítěte v domácnosti

My jsme se ségrou měli týdenní "služby", kdy jedna myla nádobí a druhá utírala, po týdnu se to otočilo. Jak já to nesnášela!
Takže svým dětem to nedělám, ale když jsem tuhle vstoupila do pokoje osmnáctileté dcery, myslela jsem, že mě trefí. Bylo mi ovšem doporučeno, a tam tedy nechodím. Společné prostory s bráchou (25) udržují, ale samozřejmě jim člověk musí říct, co mají udělat, protože trpí zřejmě nějakým druhem slepoty. Už je to i bez těch obličejů, takže vydržet, to přejde. Na pravidelné pomoci ovšem trvám, bydlíme v bytě přece všichni, ne jen my s manželem.

Není tady

 

#35 28. 5. 2006 13:51

Helča2
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 5. 2006
Příspěvky: 987

Re: Pomoc dítěte v domácnosti

Jelikož mám o 5 a 4 roky mladší sourozence, musela jsem je vypravovat do školy od jejich 1.třídy, koupit jim svačiny a pochopitelně uklízet. Od 14. let jsem vařila večeře, pekla moučníky. Sestra žehlila a nakupovala, bratr luxoval a vynášel smetí. Se sestrou jsme se střídaly v mytí oken. Každý si po sobě uklízel svoje věci,udržoval svojí část pokole v čistotě. Byt jsme měli 100 m2, 3+1. Rodiče pracovali v zemědělství. Pracovali od PO-Ne a to  od 3:30-8:30 a pak od 13-18 hod. Když jsem nastoupila na střední zemědělskou školu, tak jsem pomáhala mamce s dojením a nebo takovi s krmením.No a sama mám dceru 18.let, syna 9.let.Syn se nabízí s pomocí když vařím, což odmítám, bojím se opařenin. Ani jeden nic sám neudělá, na lednici mají rozpis služeb na nádobí, odpadky,luxování,vytírání kuchyně,wc a koupelny. Ale ani tak to pořádně nedělají.Před 3.lety jsem ležela 6.týdnů v nemocnici a najednou dcera vařila, prala,uklízela,starala se o bratra,psala s ním úkoly ( jsem rozvedená a tehdy jsem neměla neměla žádného přítele).Jen jsem se vrátila domů, tak byl všemu konec. Říká, že doma neděla ne proto, že by to neuměla, ale že jí to nebaví. Nakonec já vše uklidím dříve a lépe než moje děti :-)))


http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů