Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 4. 5. 2006 10:05

Rhea
♥♥♥♥---
Místo: Brno

Trápení pětileté dcery

Moje pětiletá dcera poslední dobou neklidně spává. V noci mě k sobě volá a pláče. Někdy jako by měla histerický záchvat, nevnímá mně a přitom nejde uklidnit. Někdy se jí něco zdá, jindy potřebuje jenom zavést na záchod. Stává se to asi jednou do týdne. Je sice labilnější, ale mám podezření, že problém je v přístupu paní učitelky ve školce a proto bych chtěla poradit jak to řešit.

Dcera si mi několikrát stěžovala, že jí pí. uč. nechce pouštět v odpolední klidu na záchod.  Má prý chodit po obědě a když tento čas nevyužije k vyčůrání, tak má v podstatě do od 12:15 do 14:00 h smůlu. Paní učitelka se tím netají, je to běžný způsob vedení dětí v jejich školce.  Ruší svým couráním na záchod ostatní děti. Dcera prý nemá lelkovat a má po obědě čůrat, i když se jí třeba nechce. Prý po pěti minutách, ležení na lehátku se jí najednou chce. Pí. uč. to nejpřijde normální. Já mám spíš pocit, že si spletla školku s nápravným zařízením. Už se stalo, že se i počúrala, protože usnula a její močových měchýř to nevydržel. Je to nedůstojné, protože je normálně schopna čistotu udržovat.

Chci se tedy zeptat je schopno Vaše dítě, přibližně v tomto věku, zadržovat moč na povel? Jsem toho názoru, že je to šikana a omezování osobní svobody, ale než to začnu řešit, chtěla bych znát Vᚠnázor. Doma může chodit na záchod jak potřebuje, stejně jako my dospělý.

Není tady

#2 4. 5. 2006 11:02

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Re: Trápení pětileté dcery

Co to je za blbost..na záchod se přeci chodí, když je potřeba a ne na povel, když učitelka řekne. A argument, že courající děti ruší ty ostatní...nemám slov.

Tohle jsem taky zažila, když mi bylo já nevím, asi 10, poslala mě doktorka na asi měsíc do ozdravovny a tam to praktikovali přesně stejně. Po večerce maximálně jednou, kdo šel víckrát, toho nechali za trest stát třeba půl hodiny na chodbě!!!! Normální tyranie.

Nicméně určitě bych si to s učitelkou vyříkala, protože tohle není normální.

Není tady

#3 4. 5. 2006 11:11

Rhea
♥♥♥♥---

Řešit to budu určitě. Mám strach nejen s psychickým problémů, ale i urologických.
Dceru už čeká jenom rok v této školce, tak to nechci řešit moc radikálně, spíš domluvou, ale už u paní ředitelky, protože paní učitelka pro to nemá pochopení.  Je to malá školka a dcera tam jinak chodí ráda, dosud jsme žádné problémy neměly. Někdy mám pocit, že si pí. uč. řeší nějaký svůj mindrák. Třeba trpí inkontinencí, tak přece v tom nebude sama. Ale to už spíš zlehčuju. Rozhodně mně to moc trápí, o to víc, že dcera se nebála si to ve školce vyřešit sama a přímo poprosila pí. uč. jestli by ji nemohla na ten záchod pouštět.  To vím přímo od této paní učitelky, myslela si, že mně to pobaví jak mám "vychytralou" dceru.

Není tady

#4 4. 5. 2006 11:19

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Rheo, mᚠšikovnou holku a paní učitelka je káča (co je skutečně nemůžu napsat, mohla bych být smazána http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png. Jestli máte rozumnou doktorku, tak se na ní obra, aby ti vystavila nějaký "papír" - paní učitelka bude mít okamžitě doklad a třeba dá pokoj, když si uvědomí, že by mohla mít problémy, kdyby malá onemocněla. To ti samozřejmě nepřeju, ale jako "tytyty" na úču by to zabrat mohlo.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#5 4. 5. 2006 11:20

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Rheo ach bože, je docela tragédie, kdo taky pracuje s dětmi. Já nechápu, proč ta "učitelka" dělá takový problém z toho, že chce jít malá na záchod....jít za ředitelkou je určitě dobrý nápad, když se učitelka není domluvy schopná, jít za šéfem je jedině logické.

A to, že si dcera, by takhle malá umí říct je super, neztratí se.

Není tady

#6 4. 5. 2006 11:44

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy

Rheo: ona si snad paní učitelka myslí, že snědla svět ne! Mám čtyřletou holčičku, ale kdybych se dozvěděla já tohle od mé dcery tak bych si tu paní učitelku pěkně podala. Vysvětlila bych jí, že jí tim, že tvá holčička zadržuje moč může mít zdrav. problémy a že si nepřeju takovýhle přístup. A kdyby ses s ní nemohla domluvit zajdi za ředitelkou. A ikdyby tohle nevyšlo tak bych došla k doktorce.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

#7 4. 5. 2006 11:52

1Marie
♥♥♥----

Rozhodně jednej a pokud možno rychle. Promluv si s učitelkou ( po dobrém, o nočním buzení bych nemluvila - mohla by argumentovat, že je to z něčeho jiného . Prostě jí dej najevo, že si přeješ, aby dcera mohla jít na záchod, kdykoliv má potřebu.) Když uvidíš, že učitelka má jiný názor, nepři se ale jdi rovnou za ředitelkou. Té už bych se i zeptala, jestli potřebují pro splnění Tvého přání potvzení od lékaře. myslím ale, že snad bude aspon ředitelka rozumná a nenechá to tak daleko dojít. Rok je dlouhá doba a problémy by se mohly zhoršovat.

Není tady

#8 4. 5. 2006 12:41

deves
♥♥♥----

Nechápu vaši pani učitelku, odpolední klid přeci neznamená, že děti zalezou do postelí a hodinu a půl nevystrčí nos a nepromluví. U nás a jsou paní učitelky jaké chtějí, tak klid berou jako klid a děti dokonce nemusí ani ležet v posteli. Určitě by sis o tom měla promluvit s ředitelkou.

Někteří lidé vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou. Někteří v něm nějakou dobu zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích. My už pak nikdy nejsme stejní.

Není tady

#9 4. 5. 2006 12:51

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

Rheo, tak stejný zážitek jako tvoje dcera ve školce jsem měla i já a i když mi bude za pár roků 40, tak si to pořád živě vybavuju. Taky jsme během odpoledního spaní nemohli chodit čůrat. Museli jsme se povinně všichni před spaním vyčůrat a pak vydržet. Pamatuju si, jak jsem uléhala se strachem, že se mi bude chtít čůrat a že se počůrám a skoro nikdy jsem kvůli tomu neusnula. Potom jsem už tak blbnula, že jsem během převlékání do pyžama běžela na záchod třeba pětkrát, abych měla jistotu, že se mi potom nebude chtít. Učitelka si toho všimla a následoval zákaz běhat tolikrát na WC. Docela to byla buzerace a dodnes si z toho něco nesu. Během spaní chci mít WC co nejblíž, odmítám do kempu na dovolenou, kde není v chatce záchod apod. Divím se, že se takhle v dnešní době učitelky k dětem chovají. Tehdy za komunismu to byla taková tvrdá kolektivní výchova, ale teď..., to fakt nechápu. Všechny tři moje děti mají nebo měli ve školce skvělou učitelku, takže jsme tohle neřešili. Doma si na záchod samozřejmě dojdou, kdy potřebují. Nejmladší syn se nám párkrát během odpoledního spánku počural, ale zřejmě tvrdě spal, určitě se to stává i ostatním dětem. Nevím, jak bude učitelka přístupná, ale určitě jí řekni, že se z toho, že nemůže během spaní chodit čůrat, stává u tvé dcery psychický problém a domluv se s ní, aby jí v tomhle neomezovala. Třeba by mohla dcerce přidělit lehátko na kraji, aby si vždy bez rušení ostatních mohla odběhnout. Když se chce, tak jde všechno. Některý lidi se pro práci s dětma nehodí. Já to chápu, taky jsem nervák a u dětí bych nedělala ani za nic, ale vím to o sobě a připustím to. Držím palce, aby jste to společně vyřešili....

Iveta X

Není tady

#10 4. 5. 2006 13:16

Rhea
♥♥♥♥---

Nemůžu to říct s určitostí, ále myslím si, že to není jenom problém mé dcery, protože děti se jim tam počůrávají nějak často. Jinak paní učitelka už má asi třicetiletou praxi, takže některé móresy z doby dřívější jí zůstaly dodnes. 

Naštěstí v příštím školním roce nastupuji mateřskou dovolenou, takže si dcerku budu brát po obědě, protože ona tam nikdy nespí. Chodí spát večer v 8:00 h a stává v 6:30, takže má naspáno 10 a půl hodiny, tak na co odpolední spánek.  Už mě několikrát prosila, abych si ji brala domu po o.., ale bohužel chodím do práce a nejde to.

Vlastně to, že dcera z toho v noci "blbne" jsem si odvodila proto, že si ráno ztěžuje, že má strach, že se počůrá nebo že se jí zdálo, že se počůrala. Nestává se to opravdu tak často, ale děje se to. 

Není nic horšího než když vidíte bezmoc svého dítěte nad arogancí moci učitelky.
Pro vlastní dceru by měla určitě pochopení.
Někdy se utěšuju tím, že "boží mlejny melou", aby jí taky jednou někdo nezakazoval chodit na záchod. Nikdy neví v kterém ústavu skončí ona (vím, že žije sama a má jen jednu dospělou dceru).

Není tady

#11 4. 5. 2006 13:18

Rhea
♥♥♥♥---

Musela jsem si trošku ulevit, protože na to pořád musím myslet a v noci když mně zbudí, tak nemůžu ani usnout, jak se mně to mele v mozku.

Není tady

#12 4. 5. 2006 13:31

Judinka
♥♥♥♥---

Nám v mateřské školce dávali na obličej ručník (rozuměj, když jsme měli polední klid a "zlobili jsme" tím, že jsme nespali. Prostě, kdo měl otevřené oči - "flák ho na hubu hadr", a myslím si, že jsme museli ležet na zádech. Ne na boku nebo do klubíčka, na břiše, ale JEDNOTNĚ na zádech. Že by nás i ve spaní přetáčeli, to prosím ne wink, ale i tak mi to příjde poněkud švihlé. Psychické problémy z toho sice nemám (?!) , ale možná to bude tím, že rodinná výchova byla poněkud tvrdší než v MŠ. yikes A ten ručníkem přikrytý obličej (z principu) nemůžu pochopit doteď. Já bych měla spíš obavy, že se mi svěřená dítka udusí nebo tak něco, když budou muset dýchat přes textilní toaletní potřebu ...No, už je to pár let...

Není tady

#13 4. 5. 2006 13:36

Rhea
♥♥♥♥---

Judinko, tys mně teď připomněla to spaní na zádech.  Taky jsme museli spát na zádech a já jsem se paní učitelce vymlouvala, že mám špatnou páteř a že musím spát na břichu. A tak všichni spali na zádech a já na břichu. Taky jsem si jako dcera uměla udělat pořádek. Ale divím se, že mně to tenkrát "žrali".

Není tady

#14 4. 5. 2006 14:31

Rhea
♥♥♥♥---

Jinak, Judinko, jsem se kvůli tvému přispěvku musela ještě jednou připojit z domu, protože tvůj zážitek ze školky mně strašně pobavil, smála jsem se ještě v tramvaji, hlavně tomu jak ste dostávali hadrou přes hubu. lol
Nechci se dotknout žádné "normální" učitelky ze školky, ale na to jen tak někde člověk nenarazí.

Není tady

#15 4. 5. 2006 17:01

Stelička
♥♥♥♥♥♥-

Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání
(citace některých pasáží)

    Pedagogové respektují potřeby dětí (obecně lidské, vývojové a individuální), reagují na ně a napomáhají v jejich uspokojování (jednají nenásilně, přirozeně a citlivě, navozují situace pohody, klidu, relaxace apod.). Děti nejsou neúměrně zatěžovány, či neurotizovány spěchem a chvatem.
    V denním programu je respektována individuální potřeba aktivity, spánku a odpočinku jednotlivých dětí (např. dětem s nižší potřebou spánku je nabízen jiný klidný program namísto odpočinku na lůžku apod.). Donucovat děti ke spánku na lůžku je nepřípustné.
    Dětem je poskytována plnohodnotná a vyvážená strava (dle předpisu). Je zachována vhodná skladba jídelníčku, dodržována zdravá technologie přípravy pokrmů a nápojů, děti mají stále k dispozici ve třídě dostatek tekutin a mezi jednotlivými podávanými pokrmy jsou dodržovány vhodné intervaly. Je nepřípustné násilně nutit děti do jídla.

To jsou jen krátké pasáže. Věřte, že někdy jsou děti "na zabití" big_smile , ale jsou věci, přes které "vlak nejede". Když jsem nastoupila, taky jsem musela naši školnici odnaučit zakazovat dětem pít po obědě, protože jí prý pak couraly po umyté chodbě na záchod. Hlavně, že ona kouří i několikrát za směnu!!!

Tak asi tak. Vedoucí učitelka MŠ

http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

#16 8. 5. 2006 10:20

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Moje máma je učitelka ve školce, je to taková ta stará garda. Pamatuju si, že když jsem byla s ní v práci a musela jsem tam spát, byl to pro mě problém. Nutila děcka spát bez pokrčených nohou na zádech, aby na ně viděla, když nespí...
A mám do dneška takový podobný problém jako Ivča - vždy, než jdu spát nebo jdu ven musím na záchod. I kdybych byla na záchodě před 5 minutama, mé tělo v sobě vykouzlí aspoń minimální množství tekutiny, které může jít ven. A když jdeme spát na několikrát musím i několikrát na záchod...
Závidím svému manželovi, který jde v klidu spát aniž by před tím musel navštívit WC.

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

#17 9. 5. 2006 10:58

Rhea
♥♥♥♥---

Už jsme to vyřešily, teda spíš manžel. On sice děti vyzvedává dost málo. Ale zrovna to na něho vyšlo, a tak to hned na paní ředitelku vybalil, docela velmi slušně. A ona mu slíbila, že to srovná. Tak uvidíme.

Není tady

#18 9. 5. 2006 12:44

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

Rhea: Tak vám přeju, aby manželova domluva zabrala. Nenechat děti chodit na záchod, jak potřebují, je totiž opravdu šikana. Pamatuju se, jak já zase musela ve škole na základce všechno dojídat (tlusté maso atp.), tenkrát máma taky zašla za učitelkou s tím, že si nepřeje, aby mě někdo nutil. Jako dítě jsem to moc ocenila, že se mě zastala. Pak už jsem s jídlem problém neměla.

Není tady

#19 30. 5. 2006 8:22

Dr.Pöthe
♥♥-----

Jednoznačně špatný postup učitelky, trval bych na režimu čúrání, který doma používáte anebo bych změnil školku.
P.Pöthe

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí