Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1576 14. 3. 2021 16:22

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Policie se omluvila zraněné účastnici nezákonné demonstrace v…
https://cz.sputniknews.com/202101241310 … a-zranene…

Pozor na obsah
: Zprávy nejsou ověřeny z více zdrojů
Více informací
Ředitel petrohradské Správy pro ochranu veřejného pořádku plukovník Sergej Muzyka navštívil v nemocnici ženu, která se den předtím zranila při incidentu s policistou na...

Není tady

 

#1577 14. 3. 2021 16:25

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

..............a nejde to rozkliknout

sputniknews ???????????????????????????

Není tady

 

#1578 14. 3. 2021 16:26

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

nevěřím, že je to oficiální zpráva..............že se policie omluvila

to by bylo proti rozumu

Není tady

 

#1579 14. 3. 2021 17:31

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Moc o tom nevím, ale nemyslím si, že by to bylo proti rozumu. Jednak mi přijde, že se stupňuje společenské napětí a bylo by fajn to dál neroztáčet. Ten chlápek si začal, provokoval, vyvolal konflikt a navíc se nechal ponížit před synkem a to poškodí jejich vztah a další život nesmazatelně (viz Zikmund Freud), ale ti policajti zareagovali nepřiměřeně. Naším problémem není nedostatek perzekuce a omezování, ale společenský a státní rozpad se vším všudy

Není tady

 

#1580 14. 3. 2021 18:10

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Barčo, těžko se dovolávat rozumu u nerozumného. Normální člověk vezme omluvu jako slušnost. Hlupák jako slabost a přiznání viny. Proto jsem uvedla, že u "některých jedinců" dojde ke ztrátě i toho minimálního respektu, protože si to přeloží, že onen týpek byl v právu a mohou se tak tedy také chovat.
Společenské napětí je z velké části (cíleně?) tvořeno médii. Fakt mi přijde, že tyto kauzy jsou často na objednávku. O to víc mi vadí, když v médiích slyším/čtu/vidím citově podbarvené zprávy stylu "brutální útok - nebohá obě - očkovací průšvih - dojemná rozlučka - hříšně krásná".. nikde se neuvádí fakta, ale pocity jednotlivých novinářů. Jenže tohle spousta lidí nechce/neumí rozlišit a pak to tak dopadá. A ještě o level dál jsou ti, kteří mají pevný a správný názor jen po přečtení titulku big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1581 14. 3. 2021 18:57

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Tak dejme tomu, že jsem podobný týpek jako ten v UH. Já si z toho beru to, že můžu klidně strkat do policajtů a oni mně nemůžou vůbec nic. To je dobrý. To zkusím.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1582 14. 3. 2021 20:32

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

rina napsal(a):

A dej mi Andrejko klidně ban, jak klekaj na lidi policajti... dumbom
Lenna je blbka, hloupá mlaďaška...
kapitulation

Opět jen tvá vizitka, kterou už zde ale každý zná smile


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1583 15. 3. 2021 9:22

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Blossom opět s vámi napsal(a):

Judyna napsal(a):

Jestli jste psali o demonstraci, která byla v Praze, tak z ní jsem viděla pár fotek a mám pocit, že to byli exoti z jiného světa. Úplně mimo.

Taky nejsem jejich příznivcem.... Ale jak to řekl jakýsi klasik? Nesouhlasím s vámi, ale udělám vše proto, abyste svůj názor mohli vyjádřit.

Tímto reaguji i na Selimu a její doporučení nepodat jim lék, když by potřebovali. S tím tedy nesouhlasím.

Vyjádřit jej mohou - o tom to přece není. Jde o to, že byli hodně blízko sebe a mnozí neměli respirátory ani roušky. Takže ohrožovali zdraví i ostatních. Ćili to, co psala Selima, má opodstatnění.

Nechci se hádat, ale chci se ohradit proti tvrzení, že Selima s tím "nepodat jim lék, neléčit je" má opodstatnění. Doktoři nejsou soudci (a ani my ne), aby soudili jednotlivě - ten se choval tak a tak, tomu nepomůžeme. Jsou vázáni Hippokratovou přísahou pomoci každému. Vždy pomáhají i zraněným lupičům, kteří ohrožují (a ničí) zdraví jiných záměrně a mnohem víc než nenasazenými rouškami.
A nakonec tento princip "tomu a tomu nepodat lék" by se snadno zvrtnul: Např. Kouříš? Ohrožuješ sebe i ostatní. Léčit tě nebudeme. Jsi přetažený a unavený a jezdíš autem? Léčit tě nebudeme, ohrožuješ sebe i ostatní.

Tvrdím, že doktoři a ani my nejsme a nemůžeme být soudci a snažit se rozhodovat, komu má být lékařsky pomoženo a komu ne. Na to nemáme právo.

Není tady

 

#1584 15. 3. 2021 10:50

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

K tomu, co sis vypíchla - tady nkdo nikoho nesoudí. Jde o to, že by lidé měli nosit roušky, dodržovat nařízení  a neohrožovat ostatní. I na demonstracích.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1585 15. 3. 2021 11:02

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Ve firmách se mohutně testuje testy, které byly původně určeny do škol. Jsou to ty samé testy, o kterých teď v Rakosku zjistili, že moc nefungují....
https://echo24.cz/a/S4idc/zmente-plany- … ch-pribyva


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1586 15. 3. 2021 11:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

".... Voleman už dříve kritizoval Čechy, kteří vyrazili do horských středisek nebo jinak porušovali nařízení. Nyní připomněl výzkum Světové zdravotnické organizace v Česku, podle nějž téměř polovina lidí se symptomy onemocnění nezůstávala doma.

„Pokud se chovají takovým nedisciplinovaným způsobem, tak jakékoliv opatření nepomůže. Pro mě je to dost těžko pochopitelné, co k tomu ty lidi vede. Normálnímu člověku to hlava nebere, proč se tak vysoké procento populace chová jako úplná hovada. Možná je to dáno tím, že v posledních letech byli lidé vychováváni k egoismu, že se zajímají jen o sebe a že nějaký ohled na okolí je absolutně nezajímá. Z toho plynou takové důsledky,“ řekl rázně k narušování epidemických opatření....."

Hlas tohoto lékaře z Královských Vinohrad určitě není ojedinělý. Od různých lékařů jsme to slyšeli už mnohokrát. A pořád se najdou ti, kteří nechápou nařízení.
Mně se také nelíbí. Ale chápu, proč jsou. A jsou bohužel i kvůli nezodovědným lidem. možná hlavně kvůli nim...Nevím.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1587 15. 3. 2021 20:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Blossom opět s vámi napsal(a):

Judyna napsal(a):

Blossom opět s vámi napsal(a):


Taky nejsem jejich příznivcem.... Ale jak to řekl jakýsi klasik? Nesouhlasím s vámi, ale udělám vše proto, abyste svůj názor mohli vyjádřit.

Tímto reaguji i na Selimu a její doporučení nepodat jim lék, když by potřebovali. S tím tedy nesouhlasím.

Vyjádřit jej mohou - o tom to přece není. Jde o to, že byli hodně blízko sebe a mnozí neměli respirátory ani roušky. Takže ohrožovali zdraví i ostatních. Ćili to, co psala Selima, má opodstatnění.

Nechci se hádat, ale chci se ohradit proti tvrzení, že Selima s tím "nepodat jim lék, neléčit je" má opodstatnění. Doktoři nejsou soudci (a ani my ne), aby soudili jednotlivě - ten se choval tak a tak, tomu nepomůžeme. Jsou vázáni Hippokratovou přísahou pomoci každému. Vždy pomáhají i zraněným lupičům, kteří ohrožují (a ničí) zdraví jiných záměrně a mnohem víc než nenasazenými rouškami.
A nakonec tento princip "tomu a tomu nepodat lék" by se snadno zvrtnul: Např. Kouříš? Ohrožuješ sebe i ostatní. Léčit tě nebudeme. Jsi přetažený a unavený a jezdíš autem? Léčit tě nebudeme, ohrožuješ sebe i ostatní.

Tvrdím, že doktoři a ani my nejsme a nemůžeme být soudci a snažit se rozhodovat, komu má být lékařsky pomoženo a komu ne. Na to nemáme právo.

Ono, zločinci jednak málokedy ohrozujú samotných lekárov, kdežto popierači a antirúškari ich ohrozi môžu (a zrejme k tomu aj hojne dochádza) Druhak je úplne iná situácia momentálne, keď kolabuje zdravotníctvo a lekári už regulérne vyberajú "koho ešte lieči a vylieči, a komu už len zmierňova umieranie"... sad Tuná by som rozhodne uprednostnila záchranu žudí, ktorí majú pred vírusom rešpekt a podža toho sa správajú, pred hazardérmi. A áno, zvažovala by som aj preplatenie x-tej liečby pre narkomana, alkoholika, prípadne opakované preliečovanie rakoviny pžúc u fajčiarov, ktorí sa fajčenia odmietajú vzda.
Keď niekto odmieta prevzia zodpovednos za seba,  nech si svoje excesy pekne hradí sám - prípadne nech sa zachraňuje sám, keď na sociálnych sieach povzbudzuje iných, aby sa vírusu nebáli a správali sa frajersky.
A pozor! Toto je môj návrh, nie opis reality - tá je bohužiaž taká, že pacientov zachraňujú podža veku a zdravotného stavu...  a nie podža toho, ako sa do tých s--čiek dostali. Takže kvôli mladému frajerovi a debilovi-popieračovi zomrie trebárs tvoja mama alebo môj otec. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1588 15. 3. 2021 20:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Inak áno, nie som priaznivec extrémov a extrémizmu, ale v poslednom čase mám dojem, že v mojom (a aj vašom) národe prevažujú vežmi zvláštne typy uvažovania. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1589 16. 3. 2021 20:35

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Selima: "Keď niekto odmieta prevzia zodpovednos za seba,  nech si svoje excesy pekne hradí sám - prípadne nech sa zachraňuje sám, keď na sociálnych sieach povzbudzuje iných, aby sa vírusu nebáli a správali sa frajersky."

Problém je ten, že si všichni ze zákona platí zdravotní pojištění, proto musí být ošetřeni i ti hazardéři.....

Není tady

 

#1590 16. 3. 2021 20:39

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Kdybyste měli doprovázet své rodiče na očkování a vytáhli na ně neblaze proslulou Astru Zenecu........nechat naočkovat, nebo odmítnout? Pere se to ve mně......i když to procento těch tragických případů je malé, člověk nikdy neví...nerada bych si to vyčítala.....

Není tady

 

#1591 16. 3. 2021 21:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Ja som zaočkovaná "neblahou" AstraZenecou a som tu... Je to ako dva dni žahšej až strednej chrípky, povedzme . nech si každý uváži, či mu to stojí za to. (Ja to mám teda kvôli práci ,ktorú si chcem udrža... ale som rada aj inak.)

Upravil(a) Selima (16. 3. 2021 21:33)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1592 16. 3. 2021 22:00

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Názory na jednotlivé vakcíny se neustále mění, např. i na % účinnosti... Nejspíš jde zas v první řadě o peníze, o politické zájmy... sad
Praktičtí lékaři AstraZenecu prostě používají. Moji kamarádi - paní přes 65, pán přes 70 ji dostali v pátek a cítí se dobře. Neměli ani žádné větší potíže během víkendu.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1593 17. 3. 2021 6:47

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

vrabčák napsal(a):

Názory na jednotlivé vakcíny se neustále mění..... Neměli ani žádné větší potíže během víkendu.

Já mluvila s dvěma ženama, jedna z nich dostala AZ, bylo jí velmi, velmi zle, několik dní a kdoví, co jí to zanechalo.
Mně by teda "varovalo" to, kolik států jí zakázalo a zlikvidovalo.
Očkovat se nenechám, pokud nebudu z nějakého důvodu muset.
A pokud budu muset, tak ano, považuju to za krutý zásah do mojí osobní svobody. Pokud mi někdo omezí vstup kamkoliv bez něj, je to minimálně diskriminace.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1594 17. 3. 2021 6:51

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

mia napsal(a):

Selima: "Keď niekto odmieta prevzia zodpovednos za seba,  nech si svoje excesy pekne hradí sám - prípadne nech sa zachraňuje sám, keď na sociálnych sieach povzbudzuje iných, aby sa vírusu nebáli a správali sa frajersky."

Problém je ten, že si všichni ze zákona platí zdravotní pojištění, proto musí být ošetřeni i ti hazardéři.....

Nejen to pojištění, ale vzít to takhle, tak by si vše měli hradit i ostatní - a už "závisláci" nebo i lidé obézní, tlustí, lidé s různými nemocemi, které jsou povětšinou způsobeny špatným životním stylem...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1595 17. 3. 2021 6:54

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

mia napsal(a):

Kdybyste měli doprovázet své rodiče na očkování a vytáhli na ně neblaze proslulou Astru Zenecu........nechat naočkovat, nebo odmítnout? Pere se to ve mně......i když to procento těch tragických případů je malé, člověk nikdy neví...nerada bych si to vyčítala.....

mio, můj taka byl před pár dny a dostal zrovna Astru Zenecu. Také se o něj trochu bojím... Oni na výběr nedávají, když odmtneš, tak to nejspíše bude znamenta odmítnutí očkování jako takového, protože při dnešním nedostatku vakcín těžko říct, kdy by se na ně znovu dostala řada a jaká by byla šance, že to po čekání znovu nebude Astra Zeneca...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1596 17. 3. 2021 8:31

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

mia napsal(a):

Selima: "Keď niekto odmieta prevzia zodpovednos za seba,  nech si svoje excesy pekne hradí sám - prípadne nech sa zachraňuje sám, keď na sociálnych sieach povzbudzuje iných, aby sa vírusu nebáli a správali sa frajersky."

Problém je ten, že si všichni ze zákona platí zdravotní pojištění, proto musí být ošetřeni i ti hazardéři.....

Nejen to pojištění, ale vzít to takhle, tak by si vše měli hradit i ostatní - a už "závisláci" nebo i lidé obézní, tlustí, lidé s různými nemocemi, které jsou povětšinou způsobeny špatným životním stylem...

To jsem zvědavá, kdo by to měl rozhodovat - jak moc kdo je například tlustý, závislý, nemocný že špatného živ. stylu apod. Obávám se, že by i mnozí z nás tady ani takovým sítem neprošli.

Není tady

 

#1597 17. 3. 2021 9:00

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Blossom opět s vámi napsal(a):

To jsem zvědavá, kdo by to měl rozhodovat - jak moc kdo je například tlustý, závislý, nemocný že špatného živ. stylu apod. Obávám se, že by i mnozí z nás tady ani takovým sítem neprošli.

Kdo?
Vždy už to rozhodují, lékaři, kteří buď "léčí", nebo nechaj umřít...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1598 17. 3. 2021 9:30

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Znᚠtu o dědovi a misce?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1599 17. 3. 2021 10:04

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Myslíš básničku Dědova mísa, co jsme se učili ve škole??

Jinak strejda gůgl mi na dotaz nabídl  Pohádku o nevyřáděném dědečkovi. lol

Upravil(a) Blossom opět s vámi (17. 3. 2021 10:13)

Není tady

 

#1600 17. 3. 2021 13:18

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Selima napsal(a):

Ja som zaočkovaná "neblahou" AstraZenecou a som tu... Je to ako dva dni žahšej až strednej chrípky, povedzme . nech si každý uváži, či mu to stojí za to. (Ja to mám teda kvôli práci ,ktorú si chcem udrža... ale som rada aj inak.)

Nechala bych se očkovat AZ raději teď jako Ty........................než za 2 měsíce PF

Na světě bylo vyočkováno 40 milionů AZ.............

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů