Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1451 27. 2. 2021 20:58

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Stejný jako v jiné. smile Člověku to leze na mozek, ale postihlo to celý svět. Doufejme, že se z toho postupně vyhrabem. Děti se rodí pořád dál. storstark

Právě se píšou světové dějiny.. nastala doba velké změny a konec je stále otevřený rodna

Toto  pořád tvrdí moje maminka. Že ta nemoc postrčí lidi a svět ke změně.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1452 27. 2. 2021 22:08

rina
♥♥♥♥♥♥-

Myslím, že to je ono.
Budeme ctít jiné priority, než doposud... styrka
Doufám kapitulation

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#1453 28. 2. 2021 11:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

rina napsal(a):

To si nemyslím.

„Užívejte si života. Mrtví budete dlouho.“ Charles Dickens

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#1454 28. 2. 2021 12:40

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

To si nemyslím.

rino, ty máš teď jiný smysl života než jsi měla dříve?

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#1455 28. 2. 2021 12:41

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

rina napsal(a):

Můžu se zeptat, jaký vidíte smysl života v "době koronavirové"?
kapitulationgloria

Zmyslom života je žiť.... wink aspoň podľa mňa. Prežiť ho čo najlepšie. stolt Korona-nekorona.

Ano, vnímám to stejně.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#1456 28. 2. 2021 15:28

rina
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

rino, ty máš teď jiný smysl života než jsi měla dříve?

Ano. Neshromažďovat. Užívat. (Si wink )

Upravil(a) rina (28. 2. 2021 15:29)

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#1457 28. 2. 2021 20:36

mia
♥♥♥♥♥♥-

Mám to stejně.....přežít....já, všichni moji blízcí i všichni ostatní....

Není tady

#1458 1. 3. 2021 12:14

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Dnes ráno ulice poloprázdné, parkoviště před nákupními centry vymetená a všude pochůzkáři. Nezávidím jim...

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#1459 1. 3. 2021 16:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

U nás sa to začína od stredy... ale som už trochu skeptická, pokiaľ ide o účinnosť...

Brita

Není tady

#1460 1. 3. 2021 18:49

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Dnes ráno ulice poloprázdné, parkoviště před nákupními centry vymetená a všude pochůzkáři. Nezávidím jim...

U nás uzavření okresu začalo v době, kdy byly ty mrazy. Brzy ráno - 16 a oni chudáci už stáli na silnicích. To jsem je litovala!

- Gary Smith

Není tady

#1461 1. 3. 2021 20:12

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

U nás uzavření okresu začalo v době, kdy byly ty mrazy. Brzy ráno - 16 a oni chudáci už stáli na silnicích. To jsem je litovala!

Jo, nedělala bych to ani za zlatý čuně.. ale četla jsem dnes článek, jak se lidé cestující v autě vyjadřovali ke kontrolám. Většina korektní a chápající, tak ať takových potkají většinu smile Nás čeká za pár dní cesta do jiného okresu, tak už jsem dnes tiskla formuláře jak mimoň big_smile

Není tady

#1462 1. 3. 2021 20:53

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Myslím si, že jeidné, co by pomohlo, kdyby tak šlo všechny otestovat a ty, co jsou pozitivní ponechat v karanténě. A očkovat a očkovat.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1463 1. 3. 2021 20:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

U nás strašia, že budú kontrolovať aj poliši v civile - to je už ako za komančov tajná polícia! grater kapitulation To som sa teda dožila...

Brita

Není tady

#1464 2. 3. 2021 7:05

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Myslím si, že jeidné, co by pomohlo, kdyby tak šlo všechny otestovat a ty, co jsou pozitivní ponechat v karanténě. A očkovat a očkovat.

Teď bude povinné testování ve firmách nad 50 zaměstnanců. Tak se otestuje dost lidí. Nevím jakým způsobem to bude probíhat, jaké testy, každý testovat sám sebe? No, jsem zvědavá.
Osobně bych v této fázi byla pro tvrdý lockdown na třeba ty 3 týdny. Takto jsou sice celkem přísná opatření, ale v ulicích a všude stále davy lidí...

- Gary Smith

Není tady

#1465 2. 3. 2021 15:07

rina
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Myslím, že jediné, co by pomohlo, by bylo nechat všechno proběhnout, jak má, a...

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#1466 2. 3. 2021 17:21

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Prošla jsem naše sídliště, je krásně, takže venku desítky lidí a dětí. Roušku neměl téměř nikdo z nich, spočítala bych je na prstech jedné ruky. Takhle se toho nikdy nezbavíme. Fakt nemám slov dumbom
Jak je to u vás?

- Gary Smith

Není tady

#1467 2. 3. 2021 19:23

mia
♥♥♥♥♥♥-

Bohužel je mezi námi hodně nezodpovědných....a svět si toho všímá......slyším od od "cizozemců", že jinde se opatření mnohem víc kontrolují a jsou restrikce...což by se nám samozřejmě nikomu nelíbilo, ale to je ten důvod, proč jinde jakž takž zvládají a u nás taková katastrofa. A ta zmatečná rozhodnutí naší vlády jsou kapitola sama o sobě......prý od začátku vsadili na nedeklarované promořování, což jim jaksi nevychází.....nové mutace a kolaps zdravotnictví. V naší malé obci dokonce pitomci vyrazili na Zanzibar a teď máme čísla nakažených jak na sokolovsku, tachovsku atd. Největší strach mám o své děti a jejich děti.....co my, na nás už tolik nezáleží...když jde do tuhého, člověk už holt uvažuje takto.

Není tady

#1468 2. 3. 2021 20:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Šla jsem na vycházku za město. Bydlím na kraji, tak zase moc lidí jsem nepotkala, ale roušku měli myslím všichni. I na kopci v přírodě si ji někteří nasazovali, když se měli s někým potkat. Já teda taky.

Ve městě zkouším chodit bez brýlí. Snad se nezabiju. Mám skoro 4 dioptrie, tak je to napínavé.S respirátorem na nose ještě přitisklým brýlemi, to ale fakt těžko udýchávám.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1469 2. 3. 2021 22:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

U nás sa zatiaľ nezdá, že by to fungovalo - ale jednak sme zdravotníkov namiesto očkovania húfne premiestnili na testovanie, a druhak testujeme antigénmi, takže presnosť nič moč. Karanténa tiež nebola nejaká desivo prísna (pozitívni si mohli chodiť nakupovať), takže výsledok je nula, nula prd...

Brita

Není tady

#1470 2. 3. 2021 22:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Antigenním se asi nedá věřit. A PCR jsou příliš drahé....

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#1471 2. 3. 2021 22:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

Prošla jsem naše sídliště, je krásně, takže venku desítky lidí a dětí. Roušku neměl téměř nikdo z nich, spočítala bych je na prstech jedné ruky. Takhle se toho nikdy nezbavíme. Fakt nemám slov dumbom
Jak je to u vás?

U nás väčšina aj vonku s rúškami - ale mnohí na pol žrde. mad Ale s pribúdajúcimi mŕtvymi sa to postupne zlepšuje kapitulation (Spresním - na osamelej vychádzke v prírode som aj ja "hore bez", ale pri stretávaní a míňaní nasadzujem kompletku..)

Upravil(a) Selima (2. 3. 2021 22:35)

Brita

Není tady

#1472 2. 3. 2021 22:30

mia
♥♥♥♥♥♥-

Nemyslím, že to testování vyřeší....jednak jsou antigenním testy nepřesné, druhak dnes nejsi a zítra jsi pozitivní a nakažlivý......vyřešilo by to asi totální přerušení kontaktů, ale důsledky jsou nepředstavitelné....

Není tady

#1473 2. 3. 2021 22:36

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Přijde mi to, jak když se ženská rozhoduje, že zhubne.. až zítra, až zítra.. 10 let v háji, ani kilo dole, ale pořád si říká, že ví, co by pomohlo.. Kdybychom od 1. ledna udělali striktní lockdown na měsíc, tak už je to dávno za námi. Takhle se v tom plácáme už x měsíců, stav je čím dál horší a stejně nás to nemine.. A když ano, tak za jakou cenu.. Nevím, co je větší ztráta, jestli šest měsíců se plácat od ničeho k ničemu a nebo na 1 měsíc utnout všechno. Ale naštěstí o tom nemusím rozhodovat smile

Není tady

#1474 2. 3. 2021 22:46

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Šla jsem na vycházku za město. Bydlím na kraji, tak zase moc lidí jsem nepotkala, ale roušku měli myslím všichni. I na kopci v přírodě si ji někteří nasazovali, když se měli s někým potkat. Já teda taky.

Ve městě zkouším chodit bez brýlí. Snad se nezabiju. Mám skoro 4 dioptrie, tak je to napínavé.S respirátorem na nose ještě přitisklým brýlemi, to ale fakt těžko udýchávám.

Chodím bez brejlí celou coviddobu. Je fakt, že se mi vidění na dálku zázračně zlepšilo big_smile, ale byla jsem na svoje optiky zvyklá.

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#1475 3. 3. 2021 10:08

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Judyna napsal(a):

Chodím bez brejlí celou coviddobu. Je fakt, že se mi vidění na dálku zázračně zlepšilo big_smile, ale byla jsem na svoje optiky zvyklá.

No jo, kolik máš dioptrií na dálku? Mně to teda potíže dělá. Navíc mám nějaké ty cylindry a bez brýlí se i lehce motá hlava.

Upravil(a) Judyna (3. 3. 2021 10:09)

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí