Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1401 22. 2. 2021 18:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Já tak přemýšlím, že když je koupím u našich Vietnamců za 24 kč deset, tak to mám jako z netu (nyní nejlevněší za 20 Kč -obchod, který uvádí Lena) + poštovné.... Navíc vietnamce mám kousíček od baráku.
Já je budu bohužel potřebovat každý den.
Vrabčáku, vydesinfikovat nějakým lihovým prostředkem? Jsem četla, že třeba i alpou - dát ji do lahvičky s rozprašovačem...
O té UB krabičce už jsem také slyšela, ale je dost drahá. Mám doma Solux, tam je také horské sluníčko, ale už je starý, myslím, že ty trubice už nemají tu účinnost.

Ja dezinfikujem sprejovou dezinfekciou, z lekárne. Mame som kúpila v DM, s alkoholom - teba to ale necha vyprcha cez noc. Tiež dezinfikujem a používam opakovane.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1402 22. 2. 2021 18:36

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

No u nás v Lidlu za 10min. vyprodáno, a nikdy nevědí, kdy a kolik přijde. Sice levně, ale musela bych tam stát od rána a možná se potom aj poprat...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1403 22. 2. 2021 18:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

A inak: už som zaočkovaná. Samotné očkovanie OK, bezprostredne potom  -výborne, večer - nahouby, v noci - mizerne, ráno  nič moč... Teraz už lepšie. Asi ako kratučká chrípka. No už to mám aspoň za sebou, druhá dávka je vraj slabšia.

Upravil(a) Selima (22. 2. 2021 18:39)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1404 22. 2. 2021 18:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

rina napsal(a):

No u nás v Lidlu za 10min. vyprodáno, a nikdy nevědí, kdy a kolik přijde. Sice levně, ale musela bych tam stát od rána a možná se potom aj poprat...

U nás sa prvá várka vypredala za pol hodiny, ale teraz (už to trvá dlhšie a asi si všetci kúpili cez net) som kúpila poobede a bez problémov.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1405 22. 2. 2021 19:17

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Irma napsal(a):

Tady je odkaz: https://www.alza.cz/screenshield-uv-ste … 820234.htm
Jedna kamarádka používá alpu jako sprej, naředila si větší balení s kapkou Tea tree oil. Respirátory i roušky pověsí za kolíčky na drátěné ramínko, postříká alpou a nechá do rána na verandě.

Judy, jestli to horské sluníčko není úplně v pořádku, neriskuj.

Nebudu. Je totož staré a já myslím, že ty trubice mají určitou živostnou.
Já to právě také s tou Alpou takto slyšela. Svěží vánek z hor....roll


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1406 22. 2. 2021 19:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Selima napsal(a):

Ja dezinfikujem sprejovou dezinfekciou, z lekárne. Mame som kúpila v DM, s alkoholom - teba to ale necha vyprcha cez noc. Tiež dezinfikujem a používam opakovane.

Ano. Děkuju.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1407 22. 2. 2021 19:21

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

U našeho vietnamce jsem dnes koupila balení po třech kusech za 60 Kč.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1408 22. 2. 2021 19:32

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Já jsem už zkraje koupila drahou litrovou dezinfekci a nepoužívala, pak je totiž postavili do prodejen...
Tak koupím rozprašovač na kytky...
Uvidíme.
😎


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1409 22. 2. 2021 19:36

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Taky mám doma. i tu Alpu. Já nosím desinfekci pořád s sebou. Třeba nákupní košíky - jsou umístěné venku před obchoďákem, ale desinfekce je až uvnitř. Ta by přece měla být hned u těch košíků už venku.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1410 22. 2. 2021 19:59

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Před pár dny jsem shlédla rozhovor s jakýmsi virologem (jméno si nepamatuju) o opakovaném používání respirátorů. Zprvu jsem se smála tomu "odborníkovi"......pán uvedl, že používá opakovaně asi 5 respirátorů, které "točí" dokola, několikrát opakovaně....pak jsem se "hluboce zamyslela" lol......a dala mu zapravdu. Virus totiž přirozeně umírá v řádu několika dnů i bez použití jakékoliv desinfekce. Takže když použitý respirátor odložíme někde bokem "do karantény" (balkon, terasa....tak, aby nikoho neohrožoval) a použijeme za několik dní, bude opět neinfekční a znovu použitelný. Moje amatérské "vylepšení" -  po použití LEHCE přežehlit - propařit přes plátno, odložit a použít teprve po pár dnech....a člověk nemusí vdechovat desinfekci.
Pracuji v prostředí, kde se používání agresivních desinfekcí má omezovat na nezbytné minimum.....víme např., že když se vracíme do práce po karanténě, není už vlastně co desinfikovat, protože covid už za tu dobu vychcípal sám......

Tak....a teď se můžete začít smát...tak, jak jsem se smála já.....wink

Není tady

 

#1411 22. 2. 2021 22:07

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Mio, zní to logicky, díky. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1412 23. 2. 2021 13:31

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

mia napsal(a):

Před pár dny jsem shlédla rozhovor s jakýmsi virologem (jméno si nepamatuju) o opakovaném používání respirátorů. Zprvu jsem se smála tomu "odborníkovi"......pán uvedl, že používá opakovaně asi 5 respirátorů, které "točí" dokola, několikrát opakovaně....pak jsem se "hluboce zamyslela" lol......a dala mu zapravdu. Virus totiž přirozeně umírá v řádu několika dnů i bez použití jakékoliv desinfekce. Takže když použitý respirátor odložíme někde bokem "do karantény" (balkon, terasa....tak, aby nikoho neohrožoval) a použijeme za několik dní, bude opět neinfekční a znovu použitelný. Moje amatérské "vylepšení" -  po použití LEHCE přežehlit - propařit přes plátno, odložit a použít teprve po pár dnech....a člověk nemusí vdechovat desinfekci.
Pracuji v prostředí, kde se používání agresivních desinfekcí má omezovat na nezbytné minimum.....víme např., že když se vracíme do práce po karanténě, není už vlastně co desinfikovat, protože covid už za tu dobu vychcípal sám......

Tak....a teď se můžete začít smát...tak, jak jsem se smála já.....wink

Mio, chytrý nápad godlike
Ráno jsem to od tebe četla a teď vidím i na netu potvrzeno: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kazd … .seznam.cz


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1413 23. 2. 2021 18:05

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Holky, já jsem toho pána zaslechla o tom mluvit v televizi.....měla jsem to za fórek, kterých je teď všude plno big_smile.......nechat potencionálně kontaminovaný materiál viset v předsíni teda nevím nevím, pane vědátore lol.....ale dát je na pár dní někam do karantény, to není zas tak blbý nápad.....ale když si člověk vzpomene, jak loni na jaře varovali ohledně nakládání s použitýma rouškama....teď po tom neštěkne ani pes vissla.......holt doba pokročila lol.....nebo spíš grater ...

Není tady

 

#1414 24. 2. 2021 19:39

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Tak máme první úmrtí na koronavirus v rodině - švagr 64 let, pravda, byl hodně obézní.... Přišlo to během pár dnů, jak blesk z čistého nebe - celkem mírný průběh nemoci a najednou.... zemřel doma.......
Ach jo, kdy tohle hrozné období s koronavirem skončí...... :-(

Není tady

 

#1415 24. 2. 2021 20:49

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Tak jsem šla dnes po několika dnech VEN, na poštu a do obchodu...
Neviděla jsem NIKDE NIKOHO s dvěma chir. rouškama nebo respirátorem.
Já je měla.
Doma jsem potom o tom hodně přemýšlela...
Nemusí se to, je to nepostižitelný, lidi na to kašlou... Nebo jak je to vlastně?!?
vadumbom


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1416 24. 2. 2021 21:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Je to oficiálně až od zítřka. Ale já zase viděla, že většina lidí měla respirátor už dnes. Já měla jednu chirurgickou roušku. Zítra už s respirátorem, jelikož jezdím do práce vlakem. V práci prý můžu mít jednu roušku, jestli se to teda zase nezmění....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1417 24. 2. 2021 21:02

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Blossom opět s vámi napsal(a):

Tak máme první úmrtí na koronavirus v rodině - švagr 64 let, pravda, byl hodně obézní.... Přišlo to během pár dnů, jak blesk z čistého nebe - celkem mírný průběh nemoci a najednou.... zemřel doma.......
Ach jo, kdy tohle hrozné období s koronavirem skončí...... :-(

Je to smutné....


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1418 24. 2. 2021 22:04

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

rina napsal(a):

Tak jsem šla dnes po několika dnech VEN, na poštu a do obchodu...
Neviděla jsem NIKDE NIKOHO s dvěma chir. rouškama nebo respirátorem.
Já je měla.
Doma jsem potom o tom hodně přemýšlela...
Nemusí se to, je to nepostižitelný, lidi na to kašlou... Nebo jak je to vlastně?!?
vadumbom

Platí to od dnešní půlnoci ze středy na čtvrtek.

Není tady

 

#1419 25. 2. 2021 6:50

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Blossom opět s vámi napsal(a):

Tak máme první úmrtí na koronavirus v rodině - švagr 64 let, pravda, byl hodně obézní.... Přišlo to během pár dnů, jak blesk z čistého nebe - celkem mírný průběh nemoci a najednou.... zemřel doma.......
Ach jo, kdy tohle hrozné období s koronavirem skončí...... :-(

U nás také během pár dní, ale byl v nemocnici na dýchacích přístrojích, nemohl dýchat a ani nemocnice nepomohla sad Je to šílené.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1420 25. 2. 2021 6:51

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Dnes v noci nám ke krematoriu přivezli už velký mobilní mrazák na mrtvé. Nemocnice jsou už v háji dávno, teď už nestíhají ani krematoria. Je to šílené sad  Jsem z uzavřeného okresu, kde nám to tu řádí moc sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1421 25. 2. 2021 14:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

rina napsal(a):

Tak jsem šla dnes po několika dnech VEN, na poštu a do obchodu...
Neviděla jsem NIKDE NIKOHO s dvěma chir. rouškama nebo respirátorem.
Já je měla.
Doma jsem potom o tom hodně přemýšlela...
Nemusí se to, je to nepostižitelný, lidi na to kašlou... Nebo jak je to vlastně?!?
vadumbom

Je to tak, že bez ohžadu na nejaké prikázania wink si respirátorom chrániš seba a rúškom druhých. stolt Tak si vyber, koho chceš chráni a prečo a podža toho sa vybav... cool Ja do interiérov a MHD nosím oboje, do exteriérov len jedno, u mamy len s rúškom (aspoň do druhého očkovania) a samo-doma hore bez aj dole bez rodna- teda, BEZ obojeho, aby bolo jasno.

Upravil(a) Selima (25. 2. 2021 14:53)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1422 25. 2. 2021 14:58

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Blossom opět s vámi napsal(a):

Tak máme první úmrtí na koronavirus v rodině - švagr 64 let, pravda, byl hodně obézní.... Přišlo to během pár dnů, jak blesk z čistého nebe - celkem mírný průběh nemoci a najednou.... zemřel doma.......
Ach jo, kdy tohle hrozné období s koronavirem skončí...... :-(

Je to smutné....

Takto zomrela kamoškina mama... ale v DSS-ke. grater Ani sa s ňou nemohli rozlúči kapitulation . A to bola zaočkovaná! Ale len prvou várkou a zrejme ešte nestihla zaúčinkova. hmm źahla koronou celá DSSka, zamestnanci aj 2x preočkovaní - ale tí mali žahší priebeh a sú tu. Pacienti všetci nie. Zrejme to bola strašná nálož.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1423 25. 2. 2021 14:58

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

Blossom opět s vámi napsal(a):

Tak máme první úmrtí na koronavirus v rodině - švagr 64 let, pravda, byl hodně obézní.... Přišlo to během pár dnů, jak blesk z čistého nebe - celkem mírný průběh nemoci a najednou.... zemřel doma.......
Ach jo, kdy tohle hrozné období s koronavirem skončí...... :-(

U nás také během pár dní, ale byl v nemocnici na dýchacích přístrojích, nemohl dýchat a ani nemocnice nepomohla sad Je to šílené.

To je hrozná smr, to ich všetkých žutujem...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1424 25. 2. 2021 18:12

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Nikdy!
To bylo pro Bloss.

Upravil(a) rina (25. 2. 2021 18:14)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1425 25. 2. 2021 18:45

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Dnes jsem četla, jak jsou dvě chirurgické roušky nanic.
Taky jsem na to přišla: Netěsní.
Maj se prodat?

Upravil(a) rina (25. 2. 2021 19:06)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů