Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1076 30. 11. 2020 17:42

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judy pussa


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#1077 30. 11. 2020 17:46

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Umřela moje milovaná kamarádka.
Bylo jí 55 let.
grater

Acho jo sad, Judyno, upřímnou soustrast!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1078 30. 11. 2020 19:08

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Žádný člověk není ostrov sám pro sebe. Každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny; spláchne - li moře hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj. Smrtí každého člověka je mne méně, nebo jsem část lidstva. A proto se nikdy neptej, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.
                                                                                              John Donne (1571 - 1631)

(Ernest Hemingway: Komu zvoní hrana)

Judyno, hjarta


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1079 1. 12. 2020 15:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Umřela moje milovaná kamarádka.
Bylo jí 55 let.
grater

Ak je to tá ažko chorá, možno sa jej užavilo... Tebe úprimnú sústras, každopádne.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1080 1. 12. 2020 20:09

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Umřela moje milovaná kamarádka.
Bylo jí 55 let.
grater

judy,uprimnou soustrast.Byla tva kamaradka nejak nemocna,ze covid nezvladla ? grater


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#1081 2. 12. 2020 18:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Holky moc děkuju za vaši účast.

Kamarádka měla závažnou diagnozu, asi před 3 lety na tom byla hodně špatně, ale dostala se z toho. Byla stabilizovaná, brala léky. Byla sice v invalidním důchodu, ale péči o domácnost a zahradu normálně zvládala. Nebýt toho zas*aného kovidu, mohla si ještě hodně let užívat vnoučka, který na konci září přišel na svět...

Ještě jednou děkuju.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1082 2. 12. 2020 19:00

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Byla stabilizovaná, brala léky. Byla sice v invalidním důchodu, ale péči o domácnost a zahradu normálně zvládala. Nebýt toho zas*aného kovidu, mohla si ještě hodně let užívat vnoučka, který na konci září přišel na svět...

A to je přesně ono, ten důvod, proč jsem od začátku doslova alergická na poznámky typu "však byli nemocní i bez covidu", "byl chronicky nemocný" a podobně. To sice ano, ale než přišel ten hnusný covid, ti lidé sice s omezením, ale normálně žili.

Je mi to líto, Judyno hjarta

Není tady

 

#1083 3. 12. 2020 0:03

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Czakova má krásnou novou píseň o kovidu. Říkejte si co chcete.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1084 3. 12. 2020 6:19

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

AndreaP. napsal(a):

A to je přesně ono, ten důvod, proč jsem od začátku doslova alergická na poznámky typu "však byli nemocní i bez covidu", "byl chronicky nemocný" a podobně. To sice ano, ale než přišel ten hnusný covid, ti lidé sice s omezením, ale normálně žili.

Andrejko, přesně tak! sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1085 9. 12. 2020 9:59

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Tak už mám tu potvoru i já. :-( Asi od sestry, která ji má už týden. Byla jsem tedy v karanténě, se sestrou záměrně dál bez kontaktu a vůbec nic mi není. Proto když jsem šla včera na testy, byla jsem skálopevně přesvědčena, že já to nemám. A ejhle!
Fakt mi vůbec nic není, chu i čich mám, prostě příznaky žádné. Je to otrava, ale na druhou stranu ho tedy budu mít za sebou a vytvořím si protilátky.

Není tady

 

#1086 9. 12. 2020 16:00

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Blossom, ber to pozitivně wink Nejen, že nemᚠpříznaky, ale taky o tom víš a tak zbytečně neohrozíš někoho dalšího, pro koho by to mohlo mít horší následky. A je to brzy za vámi smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1087 9. 12. 2020 20:52

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Bloss, měly jste se sestrou těžký stres, jste oslabené... Ale jak píše Palomita, ta "potvora" se zachovala slušně, když k vám domů nepřitáhla i příznaky. Přeji Ti hodně sil smile


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#1088 9. 12. 2020 21:14

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Koronavir je vir, jako ostatní. Máme jich v sobě spoustu a neposíráme se z toho, o mnozích nemáme ani šajnu.
Poklepávat se po ramenou, že jsme je zvládli, nezemřeli a snad získáme imunitu, je jaksi úzkoprsost.
kapitulation


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1089 10. 12. 2020 11:57

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

A prečo nie, Rina? Mňa vždy poteší, keď okolo mňa beží napríklad chrípka,  a ja neochoriem... Prečo by som sa nemohla poteši? va Alebo ktokožvek iný? Plus, koronavírus už fakt zmutoval a správa sa dokonca inak ako na jar...  Pomáhala som kamoškinej mame, ktorá to dostala, a neznie to ani trochu ako iné vírusové choroby stolt . A že ich mala len za posledný rok dos!


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1090 10. 12. 2020 14:20

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Selima napsal(a):

A prečo nie, Rina? Mňa vždy poteší, keď okolo mňa beží napríklad chrípka,  a ja neochoriem... Prečo by som sa nemohla poteši? va Alebo ktokožvek iný? Plus, koronavírus už fakt zmutoval a správa sa dokonca inak ako na jar...  Pomáhala som kamoškinej mame, ktorá to dostala, a neznie to ani trochu ako iné vírusové choroby stolt . A že ich mala len za posledný rok dos!

Podle sebe vím, že člověk se na to onemocnění dívá jinak, když o něm jen mluví a jinak, když se bojí, že ho má. Vím, co to dělalo se mnou, když jsem měla podezření na to, že jsem ho chytla (ale naštěstí ne a opravdu mě to hodně potěšilo). Ne kvůli sobě, ale kvůli tomu strachu, že jsem nakazila někoho z rodiny.

Upravil(a) LindaL. (10. 12. 2020 14:20)

Není tady

 

#1091 10. 12. 2020 14:26

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

No, já jsem nemyslela, že se nemáme potěšit, že už jsme to překonali, a bez následků, ale...
Asi tak: Když máme rýmu, kašel, zánět středního ucha, zánět močového měchýře..., nebo cokoliv, nevytahujeme se všude, že jsme to šastně překonali a nic vážného se nestalo.
Jo, typický příklad, neštovice. Velmi nakažlivé, v inkubační době bez příznaků... Netrasujeme, nezjišujeme, koho jsme nakazili...
Jo? Překonat to, ani třeba s horším průběhem, není žádné hrdinství, ani důkaz toho, že jsme se chovali vzorně, nebo špatně.
Je to nová nemoc, o které víme houby, takže až čas ukáže, co bylo dobře nebo blbě. Ne pár týdnů, měsíců, ale pravděpodobně mnoho let.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1092 10. 12. 2020 16:00

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

rina napsal(a):

No, já jsem nemyslela, že se nemáme potěšit, že už jsme to překonali, a bez následků, ale...
Asi tak: Když máme rýmu, kašel, zánět středního ucha, zánět močového měchýře..., nebo cokoliv, nevytahujeme se všude, že jsme to šastně překonali a nic vážného se nestalo.
Jo, typický příklad, neštovice. Velmi nakažlivé, v inkubační době bez příznaků... Netrasujeme, nezjišujeme, koho jsme nakazili...
Jo? Překonat to, ani třeba s horším průběhem, není žádné hrdinství, ani důkaz toho, že jsme se chovali vzorně, nebo špatně.
Je to nová nemoc, o které víme houby, takže až čas ukáže, co bylo dobře nebo blbě. Ne pár týdnů, měsíců, ale pravděpodobně mnoho let.

Na vlákně "Koronavirus-karanténa-zásoby" bych takové příspěvky docela čekala smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1093 10. 12. 2020 19:58

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

I já i já i já. stolt

Upravil(a) vrabčák (10. 12. 2020 19:59)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1094 12. 12. 2020 17:11

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Přítel má taky pozitivní test na covid. A taky mu, stejně jako mně, nic není.  Je bezpříznakový. Buď je to velká výhoda, že nás to nesklátilo, nebo je to nějaký omyl, zdá se nám.

Není tady

 

#1095 12. 12. 2020 17:47

Horacio
♥------
Registrovaný: 4. 11. 2020
Příspěvky: 23

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Blossom opět s vámi napsal(a):

Přítel má taky pozitivní test na covid. A taky mu, stejně jako mně, nic není.  Je bezpříznakový. Buď je to velká výhoda, že nás to nesklátilo, nebo je to nějaký omyl, zdá se nám.

Není to omyl,Bloss.Děkuj Bohu za tak lehký průběh,jsou lidé-i mladí,kteří se i na toaletu plazí.Doslova.Můj kamarád ležel celý měsíc a jen zvracel,horečku měl mírnou.Zhubl 8kg a říkal,že zvracet po flámu byla procházka proti té hrůze,co měl teď.

Není tady

 

#1096 12. 12. 2020 18:59

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

U nás už zavřená školka, pozitivní děti i personál. Sourozenci školkáčů chodili samozřejmě i do školy, takže teď jen čekáme, jestli budeme mít vánoce veselé a nebo "veselé" a ze dne na den rušit tchánovce (jejich návštěvu), je to jak u blbejch na dvorku. dumbom


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1097 12. 12. 2020 23:58

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Horacio napsal(a):

Není to omyl,Bloss.Děkuj Bohu za tak lehký průběh,jsou lidé-i mladí,kteří se i na toaletu plazí.Doslova.Můj kamarád ležel celý měsíc a jen zvracel,horečku měl mírnou.Zhubl 8kg a říkal,že zvracet po flámu byla procházka proti té hrůze,co měl teď.

Ano, chápu. Přesto řikám, že se z toho nemáme "posírat". Promiň, Horácio, zrovna u tebe mám problém používat taková fuj slova,


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#1098 29. 12. 2020 9:23

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Tohle není moc dobré. Končí svoboda úplně? Když jsem tuto predikci četla někde v diskusi před pár měsíci, tak se to zdálo jako bláznivá konspirační teorie. Zatím jen první země, budou následovat další? Zatím říkají, že je to nepovinné, bude to tak i nadále? Nebo přijdou různé donucovací prosředky?
https://echo24.cz/a/SiAMK/prvni-seznam- … e-zemim-eu


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#1099 29. 12. 2020 10:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

neviem, ale treba to bra realisticky... Sú spôsoby, ako žudí donúti testova sa - a neskôr sa zaočkova. Ja ako učitežka sa musím da testova (ak sa študenti a rodičia rozhodnú, že sa pôjde do školy) a ak sa nedám, budem ma absenciu z dôvodu prekážky výkonu práce na mojej strane. Basta! Takže sa dám (oboje), ani ma nemusia nikam nahlasova. Aj ma to štve, aj zamestnávateža chápem hmm . C´est la vie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#1100 30. 12. 2020 0:14

Petra101
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 12. 2007
Příspěvky: 1812

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Selima napsal(a):

neviem, ale treba to bra realisticky... Sú spôsoby, ako žudí donúti testova sa - a neskôr sa zaočkova. Ja ako učitežka sa musím da testova (ak sa študenti a rodičia rozhodnú, že sa pôjde do školy) a ak sa nedám, budem ma absenciu z dôvodu prekážky výkonu práce na mojej strane. Basta! Takže sa dám (oboje), ani ma nemusia nikam nahlasova. Aj ma to štve, aj zamestnávateža chápem hmm . C´est la vie.

Tak teraz si ma normálka nadvihla zo stoličky:dumbom: , prepáč.
Až som si musela ís nalia pohárik červeného. grater


Optimista prohlašuje,že žijeme v nejlepším možném světě .Pesimista se obává,že je to pravda.
Vox populi - vox dei.   
Drahokamem demokracie je cenzor.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů