Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#951 20. 10. 2020 16:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Bohužiaž, nepochopil... u mamy (80-ročnej) majú povinnú domovú schôdzu, vraj je to výnimka zo zákona - čo je, ale aj tak... - a tak sa má dnes zís v malom nebytovom priestore najmenej 80 žudí (tožko je bytov...). Som zvedavá, čo je také strašne dôležité, že to pár týždňov nepočká. A aj kožko žudí sa zíde. My sme to mame zakázali a dohodli sa, že nepôjdeme nikto. kapitulation


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#952 20. 10. 2020 17:05

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Člověk se nestačí divit.....přestože epidemiologové denně apelují na omezování sociálních kontaktů na nezbytné minimum, protože situace už je opravdu vážná, mateřské školy jsou plné dětí nepracujících matek (mnoho jich pobírá rodičovský příspěvek i na to dítě, které tráví celé dny v MŠ a matka skutečně nepracuje)......tady by to nic nestálo, jen ty děti ponechat doma a nedávat na 9 hodin do kolektivů, kde se nákaza nekontrolovatelně šíří. Lenost vítězí nad zodpovědností, nemají strach, že si nákazu zavlečou do svých domovů. Když už nejsou ty matky ohleduplné k ostatním, je nepochopitelné, že nemají strach ani o své vlastní děti.....je to dnes fakt divná doba.....i samice zvířat si intuitivně svá mláďata přece chrání. Takže částečně i proto jsme tam kde jsme.....

Není tady

 

#953 20. 10. 2020 17:17

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Děkuju Irmo. Zatím to vypadá dobře, ale skoro si myslím, že jaký bude průběh nemoci člověk sám o sobě asi neovlivní. Záleží zřejmě na mnoha faktorech.
Já osobně beru kvůli problémům s dlouhodobým suchým kašlem po sebemenší viroze (což je v této době opravdu nepříjemná komplikace) a špatným výsledkům spirometrie takový lék na imunitu, který mi pomůže se toho kašle dříve zbavit než za obvyklé dva měsíce. Je možné, že mi pomáhá i teď - od kašle teda určitě. Ta kolegyně, co je na ventilátoru je o 10 let mladší než já, ale má nadváhu a myslím také problémy s dýcháním.

Judy, přeji ti rychlé uzdravení.....třeba je to jen běžné nachlazení. Taky jsem momentálně "nachcípaná", přestože jsem už léta nebyla.....nezbývá než věřit, že nebudou problémy. Držím ti palec.

Není tady

 

#954 20. 10. 2020 17:17

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Selima napsal(a):

Bohužiaž, nepochopil... u mamy (80-ročnej) majú povinnú domovú schôdzu, vraj je to výnimka zo zákona - čo je, ale aj tak... - a tak sa má dnes zís v malom nebytovom priestore najmenej 80 žudí (tožko je bytov...). Som zvedavá, čo je také strašne dôležité, že to pár týždňov nepočká. A aj kožko žudí sa zíde. My sme to mame zakázali a dohodli sa, že nepôjdeme nikto. kapitulation

Blázni......nechňápu....

Není tady

 

#955 20. 10. 2020 17:19

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

To je smutné. Te´d před chvilkou mi zrovna psala dcera kamarádky - onkoložka s tím, že za 14 dní bude kritická situace a že to snad konečně lidem dojde...

Nedojde. Dokud to nepostihne jejich vlastní rodinu.....zkušenost.

Není tady

 

#956 20. 10. 2020 18:11

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

mia napsal(a):

Člověk se nestačí divit.....přestože epidemiologové denně apelují na omezování sociálních kontaktů na nezbytné minimum, protože situace už je opravdu vážná, mateřské školy jsou plné dětí nepracujících matek (mnoho jich pobírá rodičovský příspěvek i na to dítě, které tráví celé dny v MŠ a matka skutečně nepracuje)......tady by to nic nestálo, jen ty děti ponechat doma a nedávat na 9 hodin do kolektivů, kde se nákaza nekontrolovatelně šíří. Lenost vítězí nad zodpovědností, nemají strach, že si nákazu zavlečou do svých domovů. Když už nejsou ty matky ohleduplné k ostatním, je nepochopitelné, že nemají strach ani o své vlastní děti.....je to dnes fakt divná doba.....i samice zvířat si intuitivně svá mláďata přece chrání. Takže částečně i proto jsme tam kde jsme.....

ano, můžu potvrdit........vodím vnuky do MŠ

Není tady

 

#957 20. 10. 2020 18:29

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

To je smutné. Te´d před chvilkou mi zrovna psala dcera kamarádky - onkoložka s tím, že za 14 dní bude kritická situace a že to snad konečně lidem dojde...

Já mám špatný pocit, že některým ignorantům to nedojde snad nikdy! To už není možné.
Naše nemocnice dává zprávy, jak to tam vypadá - video, jak oživují člověka, video s čím se potýkají a v čem denně musí být (ten mundúr, ale i ten tlak), píší, že stav je opravdu vážný, stav je už téměř obsazen, chybí personál, prosí studenty, mediky o pomoc, na videu možná umírá člověk a pod příspěvkem vidíš vysmáte smajlíky a řeči idiotů, že a to nezveličují, že to je jejich práce, tak co si stěžují a že se nic neděje. Škoda slov usch

Judyno, držím pěsti, hlavně a je průběh dobrý = co nejméně příznaků a potíží!
U nás v práci to také postupně odpadává, tento týden další 4 lidi... předtím museli jít do práce dumbom, takže čekáme, kdo bude další...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#958 20. 10. 2020 18:52

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Selimo, to je teda něco. Udělali jste dobře, že to ignorujete.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#959 20. 10. 2020 18:58

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Mio - mᚠpravdu s těmi MŠ.
A děkuju, ale podle toho, že jsem ztratila chu a čich, si myslím, že to mám. Na testy jdu až v pátek, třeba budu do té doby fit. To by bylo fajn. Jinak v sobotu mi končí karanténa.

Leno, děkuju a držím pěsti, a nejsi další.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#960 20. 10. 2020 19:46

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

LENNNA napsal(a):

...takže čekáme, kdo bude další...

Čekejte!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#961 20. 10. 2020 19:51

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judy, dopuj se vysokýma dávkama céčka a asi bych šla i do nějakých imunostimulantů......ale ty určitě víš co dělat......zvládneš to.

Jsem neskutečně naštvaná na některé nezodpovědné nakažené....u nás jedni na karanténu kašlali a vysmívali se tomu, normálně se pohybovali venku, jejich vnoučata chodila do školy a školky (asi je neuvedli jako kontakty, přestože tu všichni ví, že v kontaktu byli)....bohužel nakazili člověka z jejich blízké rodiny a ten na to zemřel....kvůli takovým se to tu tak lavinovitě šíří, pro nás v práci neplatí žádné ochranné prostředky a jsme podobným magorům vydané všanc, prý u nás nákaza nehrozí (pokyny od vlády)....co naděláš....nic.

Není tady

 

#962 20. 10. 2020 19:55

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Další budou.
Promořování probíhá.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#963 20. 10. 2020 20:05

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

mia napsal(a):

Judy, dopuj se vysokýma dávkama céčka a asi bych šla i do nějakých imunostimulantů......ale ty určitě víš co dělat......zvládneš to.

Jsem neskutečně naštvaná na některé nezodpovědné nakažené....u nás jedni na karanténu kašlali a vysmívali se tomu, normálně se pohybovali venku, jejich vnoučata chodila do školy a školky (asi je neuvedli jako kontakty, přestože tu všichni ví, že v kontaktu byli)....bohužel nakazili člověka z jejich blízké rodiny a ten na to zemřel....kvůli takovým se to tu tak lavinovitě šíří, pro nás v práci neplatí žádné ochranné prostředky a jsme podobným magorům vydané všanc, prý u nás nákaza nehrozí (pokyny od vlády)....co naděláš....nic.

Jo, já už to psala - mám i léky na imunitu, které jsou současně i antivirotika. Beru C a D a laktobacily. Já byla v karanténě dobrovolně ihned od doby, kdy kolegyně ztratila čich a chu.
Ale pozor - pokud je někdo v karanténě, tak rodinní příslušníci mohou normálně chodit do práce do doby, než tomu, co je v karanténě, vyjde pozitivní test. Teprve potom ten pozitivní sdělí kontaky a hygiena trasuje a uděluje karantény. Kolegyně se na to hygieny ptaly. Já žiju sama, takže to neřeším. Mně se zatím taky nikdo na kontakty neptal, ani jestli jsem s někým v domácnosti.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#964 20. 10. 2020 20:07

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

rina napsal(a):

Další budou.
Promořování probíhá.

Budou a kvůli nezodpovědnosti lidí i opakovaně. Protože ty 3 měsíce imunity jsou v mnohých případech prý jen zbožné přání...
Před chvilkou jsem zrovna četla příspěvek jedné popíračky, která to chytla jednou a za 7 týdnů podruhé.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#965 20. 10. 2020 20:38

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyno,drz se.Je to strasne co te potkalo.Take mam strach.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#966 21. 10. 2020 9:14

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Já bych doporučovala nebrat Judyninu nemoc předem jako něco strašného. Pokud bude mít i dál mírný průběh (což Ti Judy ze srdce přeju), brzy se uzdraví a bude mít snad i protilátky. Zkrátka - bude to mít za sebou, zatímco nás ostatní to možná taky čeká.

Není tady

 

#967 21. 10. 2020 9:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

eremuruss napsal(a):

Judyno,drz se.Je to strasne co te potkalo.Take mam strach.

Erem, strach nepomáha, strach znožuje imunitu a otvára bránu infekcii. Pomáha opatrnos a zdravý rozum... wink A netreba stráca nádej a  ten zdravý rozum, práve...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#968 21. 10. 2020 9:34

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Blossom opět s vámi napsal(a):

Já bych doporučovala nebrat Judyninu nemoc předem jako něco strašného. Pokud bude mít i dál mírný průběh (což Ti Judy ze srdce přeju), brzy se uzdraví a bude mít snad i protilátky. Zkrátka - bude to mít za sebou, zatímco nás ostatní to možná taky čeká.

tummenupp godlike Možno čaká, možno nie, ale netreba si dopredu zúfa - to fakt ničomu nepomôže. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#969 21. 10. 2020 11:58

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Ilona Czáková...............včera už byla v rádiu u Tachecí..................asi o tom jim jde.........že si nenechá šourat do hlavy a že se nenechá očkovat.........to řekla tak před týdnem........prý se tak dostane čip do mozku a budeme ovladatelní..............no jsou ti lidi normální?..........to snad není možný

Není tady

 

#970 21. 10. 2020 12:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Mě prošournou v pátek a já si tak říkám - třeba budu do té doby zdravá?

Tachecí sama není normální. Lidi s takovýmito vyhraněnými názory si zrovna teď zvát do vysílání...Co kdyby někdo takovým blbinám uvěřil? Zbytečně s lidem motají hlavy.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#971 21. 10. 2020 12:07

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Erem, vím, žes to myslela dobře, ale já jsem v pohodě. Neboj.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#972 22. 10. 2020 10:25

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Přemýšlím nad současnou neradostnou situací a sama v sobě hledám, jak ji uchopit, aby to bylo snesitelné.
Co třeba takto?
Naše generace je první, která žila v relativním klidu a blahobytu. Vždy generace mých rodičů prošla v dětství druhou světovou válkou, pak padesátými lety s procesy a měnovou reformou. Generace mých prarodičů "si střihla" světové války dvě, plus krize v roce 1929. A hlavně španělskou chřipku v roce 1920, v níž zemřelo světově 50.000-100.000 lidí - více než za celé 1. světové války.
Proč to vypisuji? Měli jsme dosud velké štěstí. Koronavirus je vlastně první velká nesnáz a výzva pro naší generaci. A pořád je to "snažší", než to měly předchozí generace. Na to bychom měli myslet. A držet se.

Myslím na ty, co jsou nemocní, i na Tebe, Judy. Myslím na ty, které to ohrožuje existenčně, i na Tebe, rino. Nevím, jak vám pomoci, tak vám aspoň držím palce a posílám energii na dálku.

Nějak to všichni společně musíme zvládnout. .

Není tady

 

#973 22. 10. 2020 10:43

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Včera 15000 nově nakažených, dnes čtu příspěvěk, že pokud se nestane zázrak, tak bude na začátku prosince umírat cca 2000 lidí denně. Ale stále to moc lidí nevere vážně. Nevím, jak jinde, ale u nás cca 90% lidí venku ve městě stále nemá roušky. Obchody narvané.
Ale co mne osobně štve, tak že moji rodiče to neberou vážně! Jsou ohrožená skupina a objíždí x-krát týdně obchoďáky. Jen dnes byli ve 3 obchodech!!! A nedají si říct ani za nic. Nic s tím neudělám, ale bojím se prostě o ně sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#974 22. 10. 2020 10:58

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Holky, mně se včera večer přitížilo. Dostala jsem opět 38 teplotu. Dnes ale lepší, akorát mám ucpanější nos,ale paradoxně se i lehce zlepšil čich a chu. Budu muset být pokornější a víc odpočívat. Včera jsem e pustila trošku do dom prací.

Lenno, snad to rodiče nechytnou a dostanou rozum.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#975 22. 10. 2020 11:30

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judy, držím pěsti, a je to co nejdřív za tebou, a je to cokoli. A hoď se do klidu, domácí práce za tebe nikdo neudělá, počkají, až ti bude lépe wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů