Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#551 8. 5. 2020 9:36

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Zajímavé video. Pravda či fikce? A si každý zhodnotí sám...
https://www.freedom.social/ftv/musicman … Sn_iGjFWVI


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#552 8. 5. 2020 11:41

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Jasně že je to tak!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#553 8. 5. 2020 20:51

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Rodiče, prarodiče, příbuzní a přátelé dětí prvního stupně, jste za nástup dětí do školy 25.5. tak, jak plánuje vláda, nebo se přikláníte spíše k zahájení až dalšího školního roku v září?
Pokud nemáte takové děti, co si myslíte že je lepší?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#554 8. 5. 2020 21:21

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Četla jsem hodně vyjádření předních světových virologů, jak nám roušky škoděj. Jela jsem teda z práce domů bez roušky. Celý den jsem o tom přemýšlela, a rozhodla se že už si ji na ulici dávat nebudu. Dětem jo, ptz. za ně jsem zodpovědná dodržovat zákony, ale za sebe jenom v přítomnosti jiných lidí blíže dvou metrů.
Klidně mi, jako na fb dávejte mínusy.
Nebo bany.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#555 9. 5. 2020 19:44

mocmilyja
♥------
Registrovaný: 19. 6. 2011
Příspěvky: 9

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

rina napsal(a):

Četla jsem hodně vyjádření předních světových virologů, jak nám roušky škoděj. Jela jsem teda z práce domů bez roušky. Celý den jsem o tom přemýšlela, a rozhodla se že už si ji na ulici dávat nebudu. Dětem jo, ptz. za ně jsem zodpovědná dodržovat zákony, ale za sebe jenom v přítomnosti jiných lidí blíže dvou metrů.
Klidně mi, jako na fb dávejte mínusy.
Nebo bany.

Myslím si, že naopak hlavně dětem bys je dávat neměla a měla bys je chránit před sajrajtem, který z roušek zpátky vdechujou.

Není tady

 

#556 9. 5. 2020 20:47

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

mocmilyja napsal(a):

Myslím si, že naopak hlavně dětem bys je dávat neměla a měla bys je chránit před sajrajtem, který z roušek zpátky vdechujou.

Však když můžu, říkám sundat. Mimi (do dvou let) nepotřebuje a sedmiletý chlapec umí poslechnout "teď sundat" a potom podle potřeby nasadit.
Musím respektovat přání rodičů nasazovat roušku a nechodit ven, ale po dlouhém přemýšlení a důkladném zvážení jsem se naučila své vlastní a odlišné názory od jejich rozhodnutí prosazovat tak, abych jejich nařízení neznevažovala, a udělala, jak cítím.
Jinak jsem dnes na Seznamu četla že mnozí už roušky odložili, a naše "vrchnost" je straší dál.
To se mi hodně nelíbí!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#557 9. 5. 2020 20:52

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

rina napsal(a):

Rodiče, prarodiče, příbuzní a přátelé dětí prvního stupně, jste za nástup dětí do školy 25.5. tak, jak plánuje vláda, nebo se přikláníte spíše k zahájení až dalšího školního roku v září?
Pokud nemáte takové děti, co si myslíte že je lepší?

Nechala bych to od září pro všechny najednou. Takhle v tom udělají akorát ještě větší bordel.

Není tady

 

#558 9. 5. 2020 21:02

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Ano, já sama za sebe, jako chůva a nyní i učitelka, jsem neměla vlastní názor. Ale po rozhovoru s jejich učitelkou, jsem dospěla k závěru že rozhodnutí nechám na nich a zasahovat nebudu, ač mě to silně svádí.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#559 9. 5. 2020 21:11

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

AndreaP. napsal(a):

rina napsal(a):

Rodiče, prarodiče, příbuzní a přátelé dětí prvního stupně, jste za nástup dětí do školy 25.5. tak, jak plánuje vláda, nebo se přikláníte spíše k zahájení až dalšího školního roku v září?
Pokud nemáte takové děti, co si myslíte že je lepší?

Nechala bych to od září pro všechny najednou. Takhle v tom udělají akorát ještě větší bordel.

Taky si myslím. A těžko vysvětlit dětem v 1. či 2. třídě, že děti k sobě vůbec nemůžou a jsou nutné rozestupy.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#560 9. 5. 2020 21:13

mocmilyja
♥------
Registrovaný: 19. 6. 2011
Příspěvky: 9

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

rina napsal(a):

mocmilyja napsal(a):

Myslím si, že naopak hlavně dětem bys je dávat neměla a měla bys je chránit před sajrajtem, který z roušek zpátky vdechujou.

Však když můžu, říkám sundat. Mimi (do dvou let) nepotřebuje a sedmiletý chlapec umí poslechnout "teď sundat" a potom podle potřeby nasadit.
Musím respektovat přání rodičů nasazovat roušku a nechodit ven, ale po dlouhém přemýšlení a důkladném zvážení jsem se naučila své vlastní a odlišné názory od jejich rozhodnutí prosazovat tak, abych jejich nařízení neznevažovala, a udělala, jak cítím.
Jinak jsem dnes na Seznamu četla že mnozí už roušky odložili, a naše "vrchnost" je straší dál.
To se mi hodně nelíbí!

Ty jsi zodpovědná za své děti, takže nic takového respektovat nesmíš, z následků toho, žes jim, i kdyby chvíli nechala dýchat sajrajty z roušek si poneseš sama.

Není tady

 

#561 9. 5. 2020 21:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Jakože Rina nemá respektovat přání rodičů dětí, které hlídá? Ona je u nich v zaměstnaneckém poměru, tak to myslím dělá dobře.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#562 9. 5. 2020 21:25

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Taky si myslím. A těžko vysvětlit dětem v 1. či 2. třídě, že děti k sobě vůbec nemůžou a jsou nutné rozestupy.

Tak to se pleteš.
Já v obchodě, kde se sedmiletý vnuk přibližoval příliš blízko, jsem mu řekla, jestli si umí představit tatínka že by tam ležel. Že je potřeba, aby byl dál.
Odstoupil.
Je to o tom jak se jim to podá.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#563 9. 5. 2020 21:29

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Judyna napsal(a):

Jakože Rina nemá respektovat přání rodičů dětí, které hlídá? Ona je u nich v zaměstnaneckém poměru, tak to myslím dělá dobře.

Ano, o tom jsem přesvědčena!!!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#564 9. 5. 2020 21:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Taky si myslím. A těžko vysvětlit dětem v 1. či 2. třídě, že děti k sobě vůbec nemůžou a jsou nutné rozestupy.

Tak to se pleteš.
Já v obchodě, kde se sedmiletý vnuk přibližoval příliš blízko, jsem mu řekla, jestli si umí představit tatínka že by tam ležel. Že je potřeba, aby byl dál.
Odstoupil.
Je to o tom jak se jim to podá.

To je jen jedno dítě a tys byla vedle. 15 dětí, to je rozestup 30 metrů i s učitelkou. Navíc - zdaleka ne všechny děti tě hned poslechnou. A dětem např. s poruchama chování toho moc nevysvětlíš.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#565 10. 5. 2020 11:40

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Taky bych byla pro posunout začátek školy až od září. Jedině uvažuju o deváácích; ale tam bych dala přednost  konzultacím - individuálním nebo po malých skupinkách, jen pro zájemce. Takový konec základky si nikdo z nich nepředstavoval... kapitulation, ale jsme prostě v mimořádné situaci. sad


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#566 10. 5. 2020 14:43

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

ANO !


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#567 10. 5. 2020 17:08

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

vrabčák napsal(a):

Taky bych byla pro posunout začátek školy až od září. Jedině uvažuju o deváácích; ale tam bych dala přednost  konzultacím - individuálním nebo po malých skupinkách, jen pro zájemce. Takový konec základky si nikdo z nich nepředstavoval... kapitulation, ale jsme prostě v mimořádné situaci. sad

Devááci od zítřka tu možnost mají. Stejně jako maturanti i oni mají pod jistými podmínkami umožněn přístup do školy. Jinak, jak jsi uvedla, přišli opravdu o všechno, co k ukončení základky patří a na co se pak celý život vzpomíná, bohužel.

Není tady

 

#568 10. 5. 2020 19:12

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Vím, že mají možnost od zítřka přijít. Ale samozřejmě budou všichni nalepení na sebe a diskutovat, budou se i objímat, vodit za ruce... stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#569 10. 5. 2020 22:21

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

No. já myslm, že učitelé nebudou dělat nic jiného, než je upozorňovat na rozestupy a dělat pořadníky na WC a potom hlídat, jestli si student dostatečně umyl a vydesinfikoval ruce.
Také bude muset učitel rozhodnout, zda je nebo není třeba ve třídě rouška - zatím jsou pravidla pro školy nejasná s tím, že je to na rozhodnutí učitele (Podle čeho to má učitel rozhodnout?)
Také bude muset suplovat lékaře a rozpoznat, jetli kašlající a kýchající má opravdu alergii, či už to může být koronavirus.
No a ve zbývajícím čase bude učit.
A u těch malých to bude asi tak dvakrát náročnější, navíc na rozdíl od devááků budou děti ve škole každý den 8 - 16. (Ne všechny, samozřejmě. Dle pracovní doby rodičů).


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#570 10. 5. 2020 22:51

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Přesně tak! stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#571 11. 5. 2020 20:04

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Tak u nás na 1. stupni ZŠ to bude tak, že dle počtu přihlášených dětí se budou do skupin přiřazovat z organizačních důvodů žáci RŮZNÝC TŘÍD. "Vyučovat" je budou asistenti. Bude se zjišovat doba odchodu dětí ze školy, i dle toho se budou skupiny sestavovat, protože ŠD není v provozu. Takže děti z jedné třídy asi nebudou spolu, úplně se to promíchá. Chudáci děcka.
Toto je zatím nejčerstvější verze. Učitelé budou mít na starosti distanční výuku.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#572 11. 5. 2020 20:31

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Prostě chaos. Jako doposud. Nepromyšlené a nepodložené fakty. Smutné.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#573 11. 5. 2020 21:11

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Roušku mám na krku a na nos zvedám jen v evidentní přítomnosti policie.
Případnou pokutu respektuju. Vnuk ju mít bude.
Nechci si ju už dávat, ani deckam, když nemusím.
V obchodě a jiných koncentrovaných místech si ju dám, ale její ochraně nevěřím.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#574 11. 5. 2020 21:21

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Roušku mám na krku a na nos zvedám jen v evidentní přítomnosti policie.
Případnou pokutu respektuju. Vnuk ju mít bude.
Nechci si ju už dávat, ani deckam, když nemusím.
V obchodě a jiných koncentrovaných místech si ju dám, ale její ochraně nevěřím.
A k těm dvoumetrovým rozestupům to nemusí být 30 m jako v řadě.
Když jsou v prostoru, tak třeba jen...
To už je fakt jen o úhlu pohledu.
A o tom vysvětlení.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#575 11. 5. 2020 21:37

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

...když děti povedeš ráno do třídy nebo pak na oběd, tak dycinky v řadě.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů