Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#301 30. 3. 2020 19:35

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

normální chlap napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Mohu se zeptat, jak to vypadá u vás v okolí, zda lidé dodržují karanténu? Protože u nás teda vůbec, nebudu přehánět, když napíšu, že jen kolem našeho baráku jsou desítky lidí venku. Je hezky, sluníčko svítí, takže všude lítají děti, ve skupinkách stojí naši spoluobčané, jak je jejich zvykem a plné lavičky. V obchodech plno. Opravdu nevidím vůbec rozdíl mezi běžným dnem a dnešní karanténou. Městská policie projíždí a lidí venku si nevšímá.

V Praze prakticky všichni koho jsem viděl nosí roušku. Já nosím respirátor třídy N100 a přes něj roušku, ale byl jsem venku jen jednou, v lékárně. Viděl jsem dokonce psa s rouškou, ale majitel byl zjevně nějaký šprýmař :-)

O rouškách nemluvím. Mluvím o "davech" lidí venku, přestože je karanténa + nařízení max. 2 osoby spolu mimo rodinu. U nás se to prostě absolutně nedodržuje. Lidé jsou venku úplně stejně jako dříve.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#302 30. 3. 2020 19:36

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Tak u nás je "mrtvo". Skoro nikoho venku nepotkáš, dopoledne jsem byla nakoupit v "centru" města a to stejné. V parčíku před okny a dětském hřišti také prázdno. Ani ti pejskaři moc nechodí.

Já se tedy snažím každý den vyjít do přírody - využívám toho, že bydlím na samém okraji města.

Fakt? Tak to je moc dobře! godlike U nás opravdu desítky lidí na sídlišti - jen kolem mého baráku, kam dohlédnu. Úplně běžný stav, nikdo to neřeší.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#303 30. 3. 2020 19:41

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Všechny nás to nečekaně přepadlo a zaskočilo... usch Někdo pociťuje ochromující strach, jiný tvrdí, že se nebojí, někdo se snaží si obavy moc nepřipouštět. Ale hodně špatně to určitě působí na většinu lidí. sad Nejlíp je jistě těm, kteří se dokázali aktivně zapojit do pomoci ostatním. smile tummenupp

Nejvíc se bojím o své nejbližší, o sebe vůbec. Ale ochromená se necítím, spíš ostražitá. Snažím se to vnímat věcně a ne emočně. Jak je mým zvykem, mám v hlavě plány na různé scénáře - jak se říká počítej s nejhorším a doufej v nejlepší stolt A nejlíp je určitě těm, kteří danou situaci dokázali určitým způsobem přijmout a postupně se vypořádávat s následky. Ti kteří se věčně bojí a nebo jsou permanentně naštvaní to určitě nejsou wink Je fakt, že zaměstnání mysli funguje skvěle. Člověk pak nemá prostor přemýšlet nad "hloupostma" dumbom

Není tady

#304 30. 3. 2020 19:41

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Co je moc smutné, ale zároveň strašidelné, tak že zemřela sestřička z Thomayerky. Ten fakt, že byla ještě celkem mladá a měla lehký průběh nemoci, že nemusela ani do nemocnice, ale byla doma. A najednou konec sad  To už se může týkat kohokoliv sad  A vůbec dnes těch mrtných přibylo grater - jestli se nepletu tak z 16 na 23?

Upravil(a) LENNNA (30. 3. 2020 19:43)

- Gary Smith

Není tady

#305 30. 3. 2020 19:45

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Co je moc smutné, ale zároveň strašidelné, tak že zemřela sestřička z Thomayerky. Ten fakt, že byla ještě celkem mladá a měla lehký průběh nemoci, že nemusela ani do nemocnice, ale byla doma. A najednou konec sad  To už se může týkat kohokoliv sad  A vůbec dnes těch mrtných přibylo grater - jestli se nepletu tak z 16 na 23?

Otázka je, co ji zabilo.. jestli virus a nebo stres z toho, že onemocněla (mrtvice, infarkt...). Tak či onak je to velmi smutné a obávám se, že to nebyl poslední případ sad

Není tady

#306 30. 3. 2020 19:51

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

AndreaP. napsal(a):

Nevím, jak vám, ale mě se celkově ty zprávy, ta čísla a to vše kolem přestává líbit :-/

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron … paign=null

Všechny nás to nečekaně přepadlo a zaskočilo... usch Někdo pociťuje ochromující strach, jiný tvrdí, že se nebojí, někdo se snaží si obavy moc nepřipouštět. Ale hodně špatně to určitě působí na většinu lidí. sad Nejlíp je jistě těm, kteří se dokázali aktivně zapojit do pomoci ostatním. smile tummenupp

My chodíme normálně do práce, tak režim máme úplně stejný jako dřív a snažím se na to moc nemyslet, protože jsme tomu vzhledem k zaměstnání a styku s velkým množstvím lidí blízko a stejně prd naděláme. Člen nejbližší rodiny je balíkář a rozváží balíky denně stovkám lidí. Byl u paní, která se nenamáhala dopředu říct, že je nakažená a v karanténě. My se tomu nějak moc vyhnout nemůžeme. Až si říkám, že to bereme dost lehkovážně a moc to neřešíme. Bojíme se o rodiče, to ano.

- Gary Smith

Není tady

#307 30. 3. 2020 19:55

rina
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

... Městská policie projíždí a lidí venku si nevšímá.

Psala jsi, myslím že bydlíš v "tmavší" čtvrti.
To myslíš vážně?!??
Vždyť oni mají obrovské kompetence! Můžou je pokutovat za nenošení roušek, upozornit na neshlukování se, to všechno je podle zákona a oni ho mají hájit a vás ostatní chránit!
Neříkej že na to všecko kašlou!
Nebo se tam nenajde nikdo, kdo by zvedl tel. a zavolal 158???

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#308 30. 3. 2020 20:02

rina
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Otázka je, co ji zabilo.. jestli virus a nebo stres z toho, že onemocněla (mrtvice, infarkt...). Tak či onak je to velmi smutné a obávám se, že to nebyl poslední případ sad

Píšou že kv to nebyl. Jen to asi urychlil.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#309 30. 3. 2020 20:06

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

LENNNA napsal(a):

... Městská policie projíždí a lidí venku si nevšímá.

Psala jsi, myslím že bydlíš v "tmavší" čtvrti.
To myslíš vážně?!??
Vždyť oni mají obrovské kompetence! Můžou je pokutovat za nenošení roušek, upozornit na neshlukování se, to všechno je podle zákona a oni ho mají hájit a vás ostatní chránit!
Neříkej že na to všecko kašlou!
Nebo se tam nenajde nikdo, kdo by zvedl tel. a zavolal 158???

Policie projíždí celkem často, ale lidí venku si skutečně nevšímá.
Já psala již 2x na stránky starostovi. Zatím bez odpovědi.

- Gary Smith

Není tady

#310 30. 3. 2020 20:09

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Palomita napsal(a):

Píšou že kv to nebyl. Jen to asi urychlil.

Nene, neví se to. Rodina zakázala jakékoliv informace. Teď byl v hlavních zprávách Prymula a řekl to samé, zákaz cokoliv říct. Takže vše jsou jen spekulace.

- Gary Smith

Není tady

#311 30. 3. 2020 20:16

rina
♥♥♥♥♥♥-

Ok. Kde se "neví", spekulovat se nesmí!
Jak prosté!

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#312 30. 3. 2020 20:22

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

My chodíme normálně do práce, tak režim máme úplně stejný jako dřív a snažím se na to moc nemyslet, protože jsme tomu vzhledem k zaměstnání a styku s velkým množstvím lidí blízko a stejně prd naděláme. Člen nejbližší rodiny je balíkář a rozváží balíky denně stovkám lidí. Byl u paní, která se nenamáhala dopředu říct, že je nakažená a v karanténě. My se tomu nějak moc vyhnout nemůžeme. Až si říkám, že to bereme dost lehkovážně a moc to neřešíme. Bojíme se o rodiče, to ano.

To je s prominutím na přes ústa. My byli celá rodina v dobrovolné - všichni zdraví, ALE balíky zásadně placeny dopředu a před bránou krabice jak hrom "na balíky".. tohle by měla být normální lidská slušnost! dumbomdumbom

Není tady

#313 30. 3. 2020 20:32

rina
♥♥♥♥♥♥-

Co se to tady děje?

Upravil(a) rina (30. 3. 2020 20:50)

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#314 30. 3. 2020 20:45

rina
♥♥♥♥♥♥-

Potřetí?

Upravil(a) rina (30. 3. 2020 20:48)

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#315 30. 3. 2020 20:46

rina
♥♥♥♥♥♥-

2x

Upravil(a) rina (30. 3. 2020 20:47)

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#316 30. 3. 2020 20:52

rina
♥♥♥♥♥♥-

Všecko mi nejak zmizelo, a bylo mockrát po sobě.
Palomito, ty jsi z těch slizounů nejslizounovatější? Jdi do pr.
Doufám, že se to odešle minimálně jednou!

Kromě všech nesmyslů, co jsi sem napsala, mě nejvíc zarazilo, že jsi se ze zahraničí dostala jako jedna z posledních, kteří stihli, díky svým konexím a fin.možnostem, na rozdíl od ostatních "neschopných" se dostat domů těsně před nařízenou karantérou.

Slyšela jsem nedávno sestru, starající se o nemocné, jak se vyjadřovala k někomu, s kým mluvila do okna z domku.
Říkala, že se jí nějaká nána chlubila, jak cosi po návratu domů stihla!
Pochvalné to nebylo!
skurt

Upravil(a) rina (30. 3. 2020 21:33)

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#317 30. 3. 2020 21:43

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Všecko mi nejak zmizelo, a bylo mockrát po sobě.
Palomito, ty jsi z těch slizounů nejslizounovatější? Jdi do pr.
Doufám, že se to odešle minimálně jednou!

Kromě všech nesmyslů, co jsi sem napsala, mě nejvíc zarazilo, že jsi se ze zahraničí dostala jako jedna z posledních, kteří stihli, díky svým konexím a fin.možnostem, na rozdíl od ostatních "neschopných" se dostat domů těsně před nařízenou karantérou.

Slyšela jsem nedávno sestru, starající se o nemocné, jak se vyjadřovala k někomu, s kým mluvila do okna z domku.
Říkala, že se jí nějaká nána chlubila, jak cosi po návratu domů stihla!
Pochvalné to nebylo!
skurt

Děkuji za velmi milé pozvání, ale zatím se nepřipojím par

Není tady

#318 30. 3. 2020 21:51

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Rino, Palomita nepotřebuje žádné zastání, ale uvědomila sis, že šla dobrovolně do karantény? Tys měla myslím minulý víkend horečky, docela jsem měla o tebe starost. Doufám, že seš teď 14 dní doma a nevystrčíš ani nos.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#319 30. 3. 2020 21:52

rina
♥♥♥♥♥♥-

Neočekávám od tebe dumbom

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#320 30. 3. 2020 21:53

rina
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Rino, Palomita nepotřebuje žádné zastání, ale uvědomila sis, že šla dobrovolně do karantény? Tys měla myslím minulý víkend horečky, docela jsem měla o tebe starost. Doufám, že seš teď 14 dní doma a nevystrčíš ani nos.

vystrčím

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#321 30. 3. 2020 21:56

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

No tak tím jsi řekla vše.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#322 30. 3. 2020 21:58

vera
♥♥♥♥♥♥-

U nás............v sobotu a neděli spousta aut s výletníky, auto na autě, jeden mladý místní mladík "dělá pořádek" a posílá je pryč...........většina nereagovala, tak se starostou zavolali policii, přijeli a 3 hodiny seděli v policejním autě, koukali......no a odjeli. Policejní páskou obehnali palouk a dali dopravní zn.-zákaz stání. Dnes 3 auta parkovala přímo v lese, otřesné.

Není tady

#323 30. 3. 2020 22:00

rina
♥♥♥♥♥♥-

Já nelezla, jako ona, do postižených oblastí, protože jsem nechtěla o peníze, jako ona přijít!
To minimálně, jako to, co Palomita uvádí jako své přednosti!

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#324 30. 3. 2020 22:10

rina
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

No tak tím jsi řekla vše.

Ano, řekla! Já možná kv měla. Když dostanu možnost testovat se a být jako imunní, ráda poskytnu cokoliv ohledně imunity.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#325 30. 3. 2020 22:12

normální chlap
♥♥♥♥♥--

rina napsal(a):

se ze zahraničí dostala jako jedna z posledních, kteří stihli, díky svým konexím a fin.možnostem

Eééé ... jen pro vysvětlení, co je špatného na tom mít konexe a finance? va

A ten začátek karantény byl samozřejmě míněn jako termín, do kdy se lidem doporučuje se vrátit domů. Kdo to udělal, je špatný?

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí