Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#226 24. 3. 2020 14:32

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Koronavirus - karanténa - zásoby

Když už člověk bere lék na tlak, měl by ho užívat pravidelně. Zdůrazňují to všichni doktoři. Neodvážila bych se dát v tomto případě přednost samoléčbě.

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#227 24. 3. 2020 15:05

rina
♥♥♥♥♥♥-

Já jsem dala lenně odkaz, na který jen klikne.

No, vrabče, já jsem zářným příkladem, že to až tak pravda není.
Mně se to sice snažila Dr. vnutit prvně v mém životě, 
zato ale tak nechutným způsobem, (musíte, jinak umřete), a přes všechny mé protesty na negativní účinky, že snad uvažuju, že si to nějak dál prověřim...

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#228 24. 3. 2020 16:51

normální chlap
♥♥♥♥♥--

Nejlepší je změnit lékaře. Prostě si jenom nemusí sednout úroveň na které lékař informuje a úroveň na které pacient zpracovává informace. Pak takový výměna může pomoct, i když na doktorovi není odborně nic špatného.

Není tady

#229 24. 3. 2020 18:08

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Když už člověk bere lék na tlak, měl by ho užívat pravidelně. Zdůrazňují to všichni doktoři. Neodvážila bych se dát v tomto případě přednost samoléčbě.

S tlakem bych rozhodne neexperimentovala,ze bych volila nejakou samolecbu.To je hazard ze zivotem.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#230 24. 3. 2020 18:39

rina
♥♥♥♥♥♥-

normální chlap napsal(a):

Nejlepší je změnit lékaře. Prostě si jenom nemusí sednout úroveň na které lékař informuje a úroveň na které pacient zpracovává informace. Pak takový výměna může pomoct, i když na doktorovi není odborně nic špatného.

Ano. Což jsem udělala, a nová lékařka na potřebě doživotní léčby tlaku neshledala nutnost.
Jinak o přesvědčování lékařů o dodržování léčby tlaku vím, a nikoho jsem nenutila, aby ji měnil. Napsala jsem svoji zkušenost, a konkrétně u LENNY jsem se jen pozastavila nad výší jejího spodního tlaku. Sama říká, že se nad tím všichni pozastavují, a že jí je pořád horko...
Takže, podobně jak říká NCH, bych si vhodnost a účinnost léčby ověřila ještě jinde.
Já jsem si možnost vynechat doporučené léky mohla dovolit prostě proto, že mi byla doporučena poprvé v životě, a ani jedny medikamenty nezpůsobily zlepšení, naopak zhoršení mého stavu.

Berte to třeba jako když lidi s leukémií po nějaké neúspěšné léčbě ji dál odmítnou. Kolikrát se stalo, že jim to pomohlo, a našla se jiná, která jim pomohla?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#231 24. 3. 2020 18:59

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Rino, v tvém případě to sedí. stolt

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#232 24. 3. 2020 19:01

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

rina napsal(a):

Berte to třeba jako když lidi s leukémií po nějaké neúspěšné léčbě ji dál odmítnou. Kolikrát se stalo, že jim to pomohlo, a našla se jiná, která jim pomohla?

Kéž by kapitulation

Není tady

#233 24. 3. 2020 19:06

rina
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Rino, v tvém případě to sedí. stolt

Děkuju za pochopení.
Nic jiného jsem neměla na mysli.
Jen... U LENNY bych asi..., no ale kdo chce, bude vědět, o co mi jde, v jejím vlastním zájmu…, já bych to nenechala jen tak, a, hm., to bych jaksi považovala za hazardování...
Je příliš mladá na to, aby "si cosi jen tak nechala nakukat"kapitulation

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#234 24. 3. 2020 19:08

rina
♥♥♥♥♥♥-

AndreaP. napsal(a):

rina napsal(a):

Kéž by kapitulation

Chápu, Andrejko! Vážně. kapitulation

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#235 24. 3. 2020 19:16

rina
♥♥♥♥♥♥-

Trochu jsme se vzdálili od koronaviru.
Dnes se mě dcery ptaly, jak mi je, všecky věděly, co za strachy a obavy jsem si za poslední čtyři dny prožila.
Tak a tak, nejvíc jsem měla potřebu jim říct, jak velmi se mi ulevilo, nejen od bolesti, ale aj ze strachu..., a jak jsem za tu úlevu byla vděčná! JAKO NIKDY PŘEDTÍM!
Pochopila jsem, a snad jim dala dost najevo, za co nejvíc máme být vděční. Za možnost, zůstat tu dál...stolt

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#236 24. 3. 2020 19:16

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

V těhotenství jsem si zažila hypertenzi, kdy jsem měla 195/160 a tep 130 za minutu.. bylo mi skvěle. Pak se doktoři rozhodli, že mi to srazí léky (těsně před porodem) - pokles na 110/80, myslela jsem, že pojdu. Nakonec jsem je taky poslala k šípku. A vlastně několikrát v životě jsem se postavila lékařům, kteří chtěli "léčit" mě nebo mé děti a vždycky to bylo ku prospěchu. Neříkám jim, co mají dělat, ale trvám na tom, aby mi naslouchali, abych se nestala jen další odškrtnutou noname kolonkou v seznamu pro pojišťovnu.

Není tady

#237 24. 3. 2020 19:38

rina
♥♥♥♥♥♥-

ANO!

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#238 24. 3. 2020 20:07

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Tak prý si máme vést deník - kdy, v kolik, kde, s kým a za jakých podmínek jsme se potkali.. obchod, lékař, ulice, práce.. prý pro snazší budoucí trasování možných nakažených. Tento deník má být alespoň 20ti denní. Zvládnete to?

Není tady

#239 24. 3. 2020 20:10

rina
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

…. abych se nestala jen další odškrtnutou noname kolonkou v seznamu pro pojišťovnu.

Jak smutná, ale dnes bohužel dnes běžnou praxí praktizovanou lékaři zneužívanou normou pro získávaní " bodů", realita?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#240 24. 3. 2020 20:19

rina
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Tak prý si máme vést deník - kdy, v kolik, kde, s kým a za jakých podmínek jsme se potkali.. obchod, lékař, ulice, práce.. prý pro snazší budoucí trasování možných nakažených. Tento deník má být alespoň 20ti denní. Zvládnete to?

Jo. To je pro nicnedělající doma se nudící lidi extra zábavou. Já s tím osobně souhlasím, ale JEN PRO TY, co nemaj co dělat!
Ostatní by maj dýchat přes roušky, řešit svý nejnutnější potřeby a ochránit sebe i okolí rouškou!

Upravil(a) rina (24. 3. 2020 20:20)

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#241 24. 3. 2020 20:19

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Palomita napsal(a):

…. abych se nestala jen další odškrtnutou noname kolonkou v seznamu pro pojišťovnu.

Jak smutná, ale dnes bohužel dnes běžnou praxí praktizovanou lékaři zneužívanou normou pro získávaní " bodů", realita?

Já zatím léky na zvýšený cholesterol také neberu, mám něco přes 6, ale hodnotu HDL mám dost vysokou.
Ale moje mamka lék na cholesterol (pravda, docela nepravidelně) bere, ta měla přes 10 a to je hodně.
S tlakem problém nemám a když, spíš malinko nižší. Ale horka snáším také velice špatně.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#242 24. 3. 2020 20:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#243 24. 3. 2020 20:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Palomita napsal(a):

Jo. To je pro nicnedělající doma se nudící lidi extra zábavou. Já s tím osobně souhlasím, ale JEN PRO TY, co nemaj co dělat!
Ostatní by maj dýchat přes roušky, řešit svý nejnutnější potřeby a ochránit sebe i okolí rouškou!

Ale to je určitě pro všechny - i s rouškou. Vždyť rouška je povinná, když jdeš kamkoliv. A ten, kdo je nemocný, by neměl nikam ani s rouškou.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#244 24. 3. 2020 20:37

rina
♥♥♥♥♥♥-

...vést si denník?
To myslíš vážně?!?
va

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#245 24. 3. 2020 20:55

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

To je dobrý nápad.

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron … paign=null

No, to možná ano, ale asi bych nešla jen na ty dvě barvičky.. taky člověku může být zle a v dnešní době se někam dovolat, rovná se zázrak. Takže dát si i barvu pro toho, kdo potřebuje lékaře - hlavně ti osaměle žijící. Aby člověk v dobré víře, že pomůže nevlezl do jámy lvové wink

Není tady

#246 24. 3. 2020 20:58

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Za sebe teda můžu zodpovědně říct, že deník nedám. Spíš mě napadlo, kdy se vydá nařízení, že každý musí sdílet svou polohu.. wink

Není tady

#247 24. 3. 2020 21:13

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

...vést si denník?
To myslíš vážně?!?
va

Ne. Já o tom ani neslyšela. Jen jsem reagovala na tu tvou poznámku, že je to jen pro ty, co nemají co dělat, všichni ostatní mají mít roušku. Je přece jasné, že ten, kdo sedí doma (bez roušky) nepotřebuje vypisovat kontakty, jelikož žádné nemá...

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#248 25. 3. 2020 7:35

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Jakože oslovíme denně stovky lidí se kterými se v práci setkáme a až půjdu nakoupit, tak další desítky lidí? big_smile Tak to si neumím dost dobře představit.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#249 25. 3. 2020 7:54

normální chlap
♥♥♥♥♥--

Palomita napsal(a):

Za sebe teda můžu zodpovědně říct, že deník nedám. Spíš mě napadlo, kdy se vydá nařízení, že každý musí sdílet svou polohu.. wink

Na to není potřeba nařízení, každý svou polohu už dávno sdílí :-) A s těmi daty se slušně obchoduje. Když třeba potřebuješ vědět kolik lidí bylo na demonstraci, koupíš si tu informaci od telefonních operátorů. A myslím, že by šel pod pultem dohodnout i jmenovitý seznam big_smile

Není tady

#250 25. 3. 2020 8:25

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

normální chlap napsal(a):

Palomita napsal(a):

Na to není potřeba nařízení, každý svou polohu už dávno sdílí :-) A s těmi daty se slušně obchoduje. Když třeba potřebuješ vědět kolik lidí bylo na demonstraci, koupíš si tu informaci od telefonních operátorů. A myslím, že by šel pod pultem dohodnout i jmenovitý seznam big_smile

Za mě jsem pro big_smile nepatřím mezi ten typ lidí, který si zapisuje poctivě co kdy a kde snědl, kolik protočil vody za den, nebo nedej bože abych zvládla pravidelně (dlouhodobě) brát léky.. rodna Znám hodně takových, ale nepatřím mezi ně. Takže radši nasdílím polohu, než si to sama zapisovat wink

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí