Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 10. 3. 2020 16:17

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Vědomý x nevědomý život

V souvislosti s předchozím tématem či tématy předkládám k zamyšlení, co si kdo představuje pod pojmem vědomý život. A pakliže víte oč jde, jak se vám daří "vědomě" žít.

Není tady

 

#2 10. 3. 2020 18:14

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Vědomý x nevědomý život

No, vidím, že buď nikdo neví, co tím chtěl básník (v tomto případě já wink) říci, nebo nemáte odvahu přijít se svým názorem na trh. Já teda vysvětlím, co se pod těmito slovy skrývá. Tentokrát nejde o nic tajemného, ani o minulé-budoucí životy, ani o karmu, ani o reinkarnaci wink, ale jen a jen o toto:
vědomý život je ten, když si uvědomujeme každou svou myšlenku, každou svou reakci na dění kolem nás (nebo alespoň většinu z nich tongue ).....
A nevědomý život je pakliže si nic z toho neuvědomujeme a žijeme jako "naprogramovaní roboti". Což značí, že nás a nᚠživot ovládají různá přesvědčení, bloky, programy, které jsme si někdy, většinou v dětství, vytvořili, stanovili jako ochranu před nějakým zraněním, emočním zraněním.  Myšleno na úrovni podvědomí. Na vědomé úrovni o tom totiž nevíme, nebo si to spíš nepamatujeme.... A ještě dovysvětlení - to je to, když na určité situace vždy reagujeme stejnými emocemi, většinou neadekvátně té příslušné situaci....
Takže znovu vznáším dotaz - jak jste na tom vy? vavava

Upravil(a) keito (10. 3. 2020 18:15)

Není tady

 

#3 10. 3. 2020 18:50

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Vědomý x nevědomý život

Tak já nevím. Snažím se o ten vědomý, ale protože každého ovlivňuje jeho okolí, způsob výchovy, geny a já nevím, co ještě, tak i ten nevědomý. Jinak to snad ani nejde?
Možná je důležité si uvědomit, jakým způsobem reaguji na určité situace a zamyslet se nad tím. A pokud uznám za vhodné, budu se snažit svoje reakce změnit.
Anebo ještě jinak - člověk je obdařen rozumem, takže vždy žije vědomý život.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4 10. 3. 2020 19:51

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Vědomý x nevědomý život

Ale spoustu věcí vykonáváme automaticky nebo aspoň mechanicky a myslíme v tu chvíli třeba na něco úplně jiného. stolt
A což teprv, když se člověk bezhlavě zamiluje!?! Sám se pak nestačí divit va, čeho všeho je schopen. wink Dělá vědomě i to, co zrovna moc rozumné není. dumbom


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5 10. 3. 2020 20:19

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Vědomý x nevědomý život

To je pravda.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#6 10. 3. 2020 20:48

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Vědomý x nevědomý život

Keito se snaží otevřít diskuze o něčem ne zrovna obvyklém, ale já mám dojem, že v ne zrovna vhodnou dobu.
Promiň Keito, ale ja jsem z těch, co stojí nohama na zemi, a v době docela vypjaté nemají zájem diskutovat o "věcech nadpozemských".

Když to řeknu úpřimně, myslím, že je hodně, nebo docela mimo realitu..., a vpodstatě mi je jedno, jestli mi Andrejka za to dá ban.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#7 10. 3. 2020 21:05

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Vědomý x nevědomý život

rina napsal(a):

Keito se snaží otevřít diskuze o něčem ne zrovna obvyklém, ale já mám dojem, že v ne zrovna vhodnou dobu.
Promiň Keito, ale ja jsem z těch, co stojí nohama na zemi, a v době docela vypjaté nemají zájem diskutovat o "věcech nadpozemských".

Když to řeknu úpřimně, myslím, že je hodně, nebo docela mimo realitu..., a vpodstatě mi je jedno, jestli mi Andrejka za to dá ban.

To si nemyslím. Keitina vlákna jsou zajímavá a určitě je dobré se nad nimi zamyslet a to v každé době.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8 10. 3. 2020 21:53

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Vědomý x nevědomý život

Jasně, ty jsi hodná Judy.
Já jsem zlá rina.
Čas ukáže, kdo měl pravdu..., no a možná už ani není tak dlouhej… kapitulation


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9 10. 3. 2020 22:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Vědomý x nevědomý život

rina napsal(a):

Jasně, ty jsi hodná Judy.
Já jsem zlá rina.
Čas ukáže, kdo měl pravdu..., no a možná už ani není tak dlouhej… kapitulation

Ale vůbec ne. To je přece věc názoru. A nekapituluj storstark. Vše nakonec dobře dopadne. Těžkosti jsou od toho, aby se překonávaly.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#10 10. 3. 2020 23:12

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Vědomý x nevědomý život

Sorry, byla jsem mimo....tak jen v rychlosti k poslednímu příspěvku Riny. Připouštím že předchozí témata byla místy drobet nadpozemská, jak jsi to ty sama nazvala wink , ale zrovna toto je o žití nohama na zemi. Protože je to o tom, jak na co reagujeme v tomto reálném životě. Zda si uvědomujeme, co ta která situace v nás vyvolává, jaké emoce námi případně cloumají. Ano, teď je doba opravdu náročná, pro všechny bez rozdílu, ale možná zrovna takováhle doba nás prověřuje, jak na tom jsme. Jestli reagujeme na to či ono dle nějakého zajetého schématu nebo si uvědomujeme, co se s náma děje.....
Snad to jako vysvětlení alespoň pro tuto chvíli postačí........co????

Není tady

 

#11 11. 3. 2020 15:15

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Vědomý x nevědomý život

rina napsal(a):

Keito se snaží otevřít diskuze o něčem ne zrovna obvyklém, ale já mám dojem, že v ne zrovna vhodnou dobu.
Promiň Keito, ale ja jsem z těch, co stojí nohama na zemi, a v době docela vypjaté nemají zájem diskutovat o "věcech nadpozemských".

Když to řeknu úpřimně, myslím, že je hodně, nebo docela mimo realitu..., a vpodstatě mi je jedno, jestli mi Andrejka za to dá ban.

Milá Rino, mimo realitu opravdu nejsem. To, že mám jiný názor než ty, není o ničem jiném, než že máme rozdílné názory wink... A co se týká vhodného či nevhodného tématu pro tuto "vypjatou" dobu. Kdo určuje, co je a co není vhodné???va Ty snad? vavava  Zase je to jen tvůj názor ... Já se domnívám, a teď si asi drobet rejpnu tongue, že "plkat o blbostech" v této vypjaté době je OK, zatímco zamyslet se nad sebou, jak funguju, jak uvažuju, jak reaguju na to či ono - OK není ? va
A jak jsem psala včera - toto téma je víc než pozemské. Jde jen o to, zda máme ochotu udělat si "inventuru" ve svém nitru. Ono to fakt někdy nezaškodí.... Ale chápu, že kdo na to není zvyklý, nechce se mu do toho, protože se možná (ale může za tím být i něco jiného) podvědomě bojí, že by se tak o sobě mohl i něco dozvědět usch

Není tady

 

#12 11. 3. 2020 15:19

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Vědomý x nevědomý život

Jo, plkat o blbostech, to je ono!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#13 11. 3. 2020 15:20

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Vědomý x nevědomý život

Judyna napsal(a):

Tak já nevím. Snažím se o ten vědomý, ale protože každého ovlivňuje jeho okolí, způsob výchovy, geny a já nevím, co ještě, tak i ten nevědomý. Jinak to snad ani nejde?
Možná je důležité si uvědomit, jakým způsobem reaguji na určité situace a zamyslet se nad tím. A pokud uznám za vhodné, budu se snažit svoje reakce změnit.
Anebo ještě jinak - člověk je obdařen rozumem, takže vždy žije vědomý život.

Judyno, když se řídíme rozumem, je věc jedna, ale to jak PODVĚDOMĚ emočně reagujeme je věc druhá. Často se nám stane, že i když rozumově víme, že je blbost, zbytečné, nebo někdy i nepochopitelné,  se rozčilovat nebo litovat, tak nám stejně ty emoce naskočí ...a někdy nás drží kratší či delší dobu....a někdy se v nich i vyrácháme, by víme, že to k ničemu nevede, že nám to jen a jen škodí. No ni? tongue

Není tady

 

#14 11. 3. 2020 15:28

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Vědomý x nevědomý život

rina napsal(a):

Jo, plkat o blbostech, to je ono!

OK, samozřejmě je každého věc, čím se zabývá, čemu dá přednost....Ale mezi námi i tohle o něčem svědčí ... A dovolím si citovat přísloví z vedlejšího vlákna - Na každého jednou dojde. Ale neboj wink,  není to o strašení, že tě stihne nějaká "morová" rána, ale že tě třeba život jednou "dotlačí" k tomu, aby ses nad sebou zamyslela. 
A to je právě význam toho přísloví - že každý jednou bude donucen "pohledět pravdě do očí", a je jedno, v jakém ohledu to bude......a už ho dožene to, co kdy udělal, nebo o zastavení se a zamyšlení se nad sebou....a zase je jedno, proč a co ho k tomu dotlačí a na co ten dotyčný přijde, co objeví wink
A mimochodem - a teď si rejpnu ještě víc, jsme na duchovním, takže tady se tato témata víc než hodí. Na plkání o ničem je jiných fór opravdu víc než dost! ....Uf, uf, to se asi nebude líbit tongue

Upravil(a) keito (11. 3. 2020 15:38)

Není tady

 

#15 11. 3. 2020 16:04

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Vědomý x nevědomý život

TY plkᚠo blbostech! tongue


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#16 11. 3. 2020 16:18

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Vědomý x nevědomý život

keito napsal(a):

Judyna napsal(a):

Tak já nevím. Snažím se o ten vědomý, ale protože každého ovlivňuje jeho okolí, způsob výchovy, geny a já nevím, co ještě, tak i ten nevědomý. Jinak to snad ani nejde?
Možná je důležité si uvědomit, jakým způsobem reaguji na určité situace a zamyslet se nad tím. A pokud uznám za vhodné, budu se snažit svoje reakce změnit.
Anebo ještě jinak - člověk je obdařen rozumem, takže vždy žije vědomý život.

Judyno, když se řídíme rozumem, je věc jedna, ale to jak PODVĚDOMĚ emočně reagujeme je věc druhá. Často se nám stane, že i když rozumově víme, že je blbost, zbytečné, nebo někdy i nepochopitelné,  se rozčilovat nebo litovat, tak nám stejně ty emoce naskočí ...a někdy nás drží kratší či delší dobu....a někdy se v nich i vyrácháme, by víme, že to k ničemu nevede, že nám to jen a jen škodí. No ni? tongue

Ano, to je pravda. Už na to takhle reagoval Vrabčák. A je to i moje vlastní zkušenost a prožitek smile. Víš co, tady jde spíš o tu snahu žít vědomý život, ale ten nevědomý nás stejně občas dostihne, jelikož nejsme stroje.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#17 11. 3. 2020 18:05

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Vědomý x nevědomý život

Judyna napsal(a):

Ano, to je pravda. Už na to takhle reagoval Vrabčák. A je to i moje vlastní zkušenost a prožitek smile. Víš co, tady jde spíš o tu snahu žít vědomý život, ale ten nevědomý nás stejně občas dostihne, jelikož nejsme stroje.

Souhlasím s tebou. Ale je tu jedna zásadní věc. Píšeš, že někdy zareagujeme podvědomě, protože nejsme "stroje". Já vím, jak jsi to myslela, ale  budu  ti oponovat. Protože to, že podvědomě nějak zareagujeme vypovídá o tom, že právě "stroje" jsme. Vysvětlím. Naše podvědomí je plné všelijakého balastu, je to všechno to, co během života sesbíráme a od svých rodičů, přátel, ve škole...prostě těch, kteří nás obklopují a vkládají do nás - našeho podvědomí - své pravdy, svá přesvědčení, tvrzení, která většinou - by - nevědomě převezmeme za své. Plus ta, která si vytvoříme my sami. To je to, když prožijeme nějaké trauma, a je jedno jak je velké, ale pro nás znamená jisté zranění, a my si pak vytvoříme  určitou "ochranu", a to je právě něco jako  "záchranný program", který nás pak v životě ochraňuje, abychom nebyli znovu zraněni. A tohle všechno se ukrývá v tom našem podvědomí. A pak přijde situace, která je podobná té, co nás kdysi zranila, a my "najedeme" na ten "záchranný, obranný program", a zareagujeme dá se říct "roboticky", prostě nevědomě. Většinou neadekvátně. A i když víme, že třeba o nic nejde - na té rozumové úrovni (pro porovnání, v dané situaci by člověk tímto programem nezatížený zareagoval naprosto v pohodě), tak nás pak naše emoce přímo válcují.... Ono je to trochu složitější, ale tohle je takové hlavní schéma jak fungujeme ve chvíli, kdy "najedeme" na nevědomé žití.
Zatímco v tom vědomém si uvědomujeme v té dané chvíli, co s námi to či ono dělá, co cítíme, jak reagujeme. Což je sice fuška, ale stojí to za to.... Ale přiznejme si, komu se daří být neustále v kontaktu s tím vším, co se děje v našem nitru? Asi nikomu z nás. Ale snaha se taky počítá tummenupp

Není tady

 

#18 11. 3. 2020 20:17

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Vědomý x nevědomý život

Kecy v kleci.sjuk


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#19 12. 3. 2020 12:48

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Vědomý x nevědomý život

rina napsal(a):

Kecy v kleci.sjuk

Když si tak čtu, co tu píšeš, nabízí se otázka, proč sem - na duchovní - vlastně chodíš? Jasně, chodí sem kde kdo, nakonec od toho fóra jsou, aby si lidi početli a pokud mají potřebu i diskutovali...  A já diskuzi uvítám, neb každý má jiný názor, na což má samozřejmě právo, a od toho jsou diskuze, aby se o těchto názorech mluvilo, polemizovalo. Ale co tu předvádíš ty? va Nic tě nezajímá, místo toho, abys diskutovala, reaguješ - promiň mi moje vnímání - poněkud trapně, řekla bych až dětinsky tongue.  Protože jinak  to tvoje - "kecy v kleci, plkání o blbostech" nemůžu ani nazvat... Co si vlastně představuješ, že se tady na duchovním bude probírat? Jen takové výkřiky o ničem??? va  Jenže já si mysím, že tohle fórum - alespoň podle názvu se mi to tak jeví - je určeno právě pro taková "t잚í" témata, která nás donutí se zamyslet. Nad naším životem, nad věcmi mezi nebem a zemí, o smyslu života ...a dalším a dalším..... A na plkání o ničem  jsou fóra jiná stolt
Říkám svůj názor, v klidu a bez emocí, možná že někdo bude mít názor jiný, ale tak už to bývá, že co člověk, to jiné vnímání stolt
Omlouvám se, že trochu fušuju do řemesla adminům wink, jen jsem měla potřebu zareagovat smile.

Není tady

 

#20 12. 3. 2020 13:14

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Vědomý x nevědomý život

Jako co bys chtěla od adminů? Abych nemohla vyjádřit svůj názor?
Plkání o ničem jsi hodila do ringu ty!
Já už jsem stará bába, a ty budeš kdákat něco o dětinskosti?
Ty že tady duchovně diskutuješ? Vždy každému jenom říkáš, že všecko je jinak a že už mᚠvšechno odžito a zmáknuto.
To je duchaplná diskuze na duchovním?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#21 12. 3. 2020 14:09

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Vědomý x nevědomý život

rina napsal(a):

Jako co bys chtěla od adminů? Abych nemohla vyjádřit svůj názor?
Plkání o ničem jsi hodila do ringu ty!
Já už jsem stará bába, a ty budeš kdákat něco o dětinskosti?
Ty že tady duchovně diskutuješ? Vždy každému jenom říkáš, že všecko je jinak a že už mᚠvšechno odžito a zmáknuto.
To je duchaplná diskuze na duchovním?

Hele, a přijde ti, že tvůj názor  - kecy v klecy??? va  je duchaplná diskuze??? va
A mᚠdojem, že když říkám svůj názor odlišný než je názor ostatních, že to není diskuze? A říkám někde, že mám všechno odžito a zmáknuto??? NAopak o něco výše jsem přiznala, že jedno je vědět a druhá věc se tím, co víme, i řídit a žít to...Teda bylo to řečeno jinými slovy, ale podstata byla takováhle...
Tohle téma - vědomý kontra nevědomý život -  je o tom, uvědomovat si svoje reakce na dění kolem. A tvoje reakce je vždy stejná - vždy jdeš do útoku, nebo nějakou rádoby "vtipnou" hláškou další diskuzi zameteš do kouta, neb argumenty došly.
A tímto bych další diskuzi - teda s tebou - ukončila... neb nemá smysl....HOWGH !
POkud se někdo vyjádří k tématu, ráda budu v diskuzi pokračovat. A ano, vysvětlovat, jak to vnímám já. A je na každém, zda můj názor přijme nebo se mnou bude polemizovat.
A poslední - admini jsou tu od toho, aby diskuze nějakým způsobem "hlídali" a usměrňovali. Zatím nemám pocit, že bych - já sama - vybočovala z nějakých slušných mezí. A pokud se jim bude zdát, že ano, klidně vyklidím pole. Nemám s tím problém tongue ....Jen jsem tu nadhodila pár témat k zamyšlení, a na každém je, aby si udělal svůj názor a podle toho buď zareagoval nebo se jen zamyslel. Ale přijde mi, že zde se nediskutuje, jen se buď tiše přihlíží nebo se dohaduje. A to je velká škoda....
No nic, to byla jen taková moje úvaha, jak to vidím já   smile

Není tady

 

#22 12. 3. 2020 14:19

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Vědomý x nevědomý život

va


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#23 12. 3. 2020 17:55

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Vědomý x nevědomý život

keito napsal(a):

rina napsal(a):

Kecy v kleci.sjuk

Když si tak čtu, co tu píšeš, nabízí se otázka, proč sem - na duchovní - vlastně chodíš?

Keito, ono to bude možná o tom, že v současné době se tady napříč tématy tak málo diskutuje, že lidé jdou i do diskusí, které nejsou úplně jejich zájmem, tématem... Třeba já chodím číst a občas plácnout hloupost do politiky, které vůbec nerozumím tongue  Tato všechna témata vznikla v dobách minulých, kdy se tu diskutovala po tisících příspěvků denně (tipuji), bylo tu plno duchovních lidí a to se pak diskutuje úplně jinak. Lidé odešli, zůstala opravdu jen hrstka, je to velká škoda sadgrater


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#24 12. 3. 2020 19:00

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhoš
Registrovaný: 20. 11. 2006
Příspěvky: 963
Web

Re: Vědomý x nevědomý život

LENNNA napsal(a):

keito napsal(a):

rina napsal(a):

Kecy v kleci.sjuk

Když si tak čtu, co tu píšeš, nabízí se otázka, proč sem - na duchovní - vlastně chodíš?

Keito, ono to bude možná o tom, že v současné době se tady napříč tématy tak málo diskutuje, že lidé jdou i do diskusí, které nejsou úplně jejich zájmem, tématem... Třeba já chodím číst a občas plácnout hloupost do politiky, které vůbec nerozumím tongue  Tato všechna témata vznikla v dobách minulých, kdy se tu diskutovala po tisících příspěvků denně (tipuji), bylo tu plno duchovních lidí a to se pak diskutuje úplně jinak. Lidé odešli, zůstala opravdu jen hrstka, je to velká škoda sadgrater

LENNO, mᚠpravdu. Taky mi  došlo, že to tu není jako tomu bylo dřív, kdy to tu opravdu jelo, diskutovalo se, až se z nás kouřilo tongue ..... Nejdřív jsem si říkala, že je to jen  touto - momentálně náročnou dobou, že se lidem nechce mluvit, ale spíš to bude  jak říkáš, že se většina lidí  "přestěhovala" na sociální sítě jako FB, Instagram  nebo kdoví kam, ... a ti, co tu zůstali, asi spíš jen čtou než aby se zapojili do diskuzí... Mᚠpravdu, je to velká škoda.............Ale s tím se nedá nic dělat......................

Není tady

 

#25 12. 3. 2020 19:43

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Vědomý x nevědomý život

keito napsal(a):

... a ti, co tu zůstali, asi spíš jen čtou než aby se zapojili do diskuzí... Mᚠpravdu, je to velká škoda.............Ale s tím se nedá nic dělat......................

Když zůstali, spíš jen čtou? Nebo obsah duchovního vlákna klesnul na úroveň handrkování se o tom, kdo je duchovně vyspělejší?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů