Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#76 24. 8. 2020 18:00

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Re: Na každého jednou dojde

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

Pak je tedy zbytečné bojovat proti jakémukoli násilí, pedofilům, vrahům a zlodějům. Protože jsou to vlastně vykonavači spravedlnosti? Obavám se, že se neshodneme lol

Ale to nejsou vykonavači spravedlnosti ani náhodou! A mají se zavřít až zčernají. To špatně chápeš! Já nepsala vůbec nic o výše jmenovaných, psala jsem o dítěti.

Takže duše si vybere, že si musí něco odžít a to je v pořádku. Pak si jiná duše vybere, že si musí něco odžít v podobě konání brutálního násilí na druhých a to už v pořádku není? Aby se naplnila podstata duše A, musí potkat duši B. Bez toho to přece nefunguje, nebo ano? Asi jsem někde jinde smile

Ano, duše si vybere, co si má v tomto životě odžít. I duše A, i duše B. Vražda (například) je v naší společnosti špatná bez debat, vrah zaslouží trest, bez debat. Duše B si měla odžít život vraha a měla si odžít (nejspíše) i trest.
Viz. tučné - kde jsi zase přišla na to, že to v pořádku není? Opět jsem to nikde nepsala. Obě duše si vybraly, co prožít měly a musely.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#77 24. 8. 2020 18:59

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Ano, duše si vybere, co si má v tomto životě odžít. I duše A, i duše B. Vražda (například) je v naší společnosti špatná bez debat, vrah zaslouží trest, bez debat. Duše B si měla odžít život vraha a měla si odžít (nejspíše) i trest.
Viz. tučné - kde jsi zase přišla na to, že to v pořádku není? Opět jsem to nikde nepsala. Obě duše si vybraly, co prožít měly a musely.

Nepřišla jsem na to nikde. Nepřemýšlím tímto způsobem a tak nevím, jak to chápat. Proto se ptám. Na rozdíl od jiných odbornic zde, nikomu nepřisuzuji své myšlenky. Vysvětlila jsi mi to a je to. Už to chápu smile Že se ptám, neznamená, že zpochybňuji tvé myšlení, nebo ti nějaké vnucuji. Jen mu nerozumím. Asi je to špatně, ale než si na něco utvořím názor, tak potřebuji znát tu podstatu. Takže díky tobě i všem ostatním, kteří umí diskutovat v pohodě a bez zbytečných pejorativ a invektiv wink

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#78 24. 8. 2020 20:21

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-

Duše musí především potkat vhodnou pneumatiku. Což je v poslední době docela problém, protože u osobních aut jsou bezdušové pneumatiky zcela běžné a začínají se ve velkém prosazovat i u nákladních, ba i u bicyklů.

Není tady

#79 24. 8. 2020 21:49

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

big_smile

...A tak je to i s tělama...gloria

Upravil(a) Judyna (24. 8. 2020 21:50)

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#80 24. 8. 2020 22:51

rina
♥♥♥♥♥♥-

Duše si nic nevybrali, ani ty pneumatiky.
Duše dal člověku jejich Bůh. A ten o všem rozhoduje, ať se vám to líbí nebo ne.
Nemusíte ho vnímat, ani v něj věřit, přesto je všechno v jeho moci.

Hlupákům zdar!

Není tady

#81 24. 8. 2020 22:58

rina
♥♥♥♥♥♥-

A Crabat umí krásně ty bolavé dušičky pohladit a ty rozvášněné usměrnit, aby přemýšlely.

Hlupákům zdar!

Není tady

#82 26. 8. 2020 14:42

luděk
♥♥♥♥♥♥-

Crabat napsal(a):

Bůh skutečně nikdy nikoho netrestá, v tom s Luďkem naprosto souhlasím. Ale dokonce ani karma nikdy nikoho netrestá. Karma je energetický zákon, který člověku umožňuje, aby se vyvíjel, tím, že ho staví do opačných rolí, které sám pomáhal definovat a ustavit ve svém životě. Pokud správně a spravedlivě, pak bude jen nastalou situací potěšen, ale pokud se někde dopustil zkratu ve svém myšlení, pak ojojoj, potom mu bude ukrutně zle.

Ale abych se vrátil k původní myšlence tohoto vlákna: Toto rčení se opírá o křesťansky vnímaný základ, tedy Boha spravedlivého, jenž odměňuje dobré a trestá zlé. Bůh ale nezasahuje do světa lidí. Tedy ne tímto způsobem. Avšak jsou tu karmické zákony. (Bohužel, omlouvám se pro ty, kteří v karmu nevěří, ale jenom skrze ni je možné tyto principy pochopit.) A ty způsobí, že v jistém okamžiku se změní polarita a dotyčný člověk bude postaven do přesně opačné situace, kdy jemu je způsobeno to, co sám pro sebe předtím kodifikoval jako vhodné anebo dokonce správné jednání. A dopadne to na něj. Jestliže ve svých předchozích úvahách byl spravedlivý, pak blaze mu, ale pokud něco opomněl, anebo se dopustil úmyslného přehlédnutí, pak pozná na vlastní kůži, jak bylo těm bytostem, na něž jeho jednání dopadlo.

Je lhostejné, jestli to bude v tomto životě anebo příštím. (Až zkrátka nastanou patřičné podmínky ke změně polarity.) Jen my to zpětně nevidíme. Proto to nemůžeme uchopit svou myslí a poučit se z toho. Tudíž jsme schopni opakovat stejnou chybu donekonečna. Aby se tak nedělo, přichází orientální nauky s myšlenkou karmy, kterou předkládají veřejnosti. Díky tomu se i nejprostší člověk může poučit ze zákonů Universa a přestat své vývojové přehmaty opakovat.

Je totiž nepodstatné, jestli v karmu věříme anebo nevěříme. Karma tu existuje jako energetický zákon, jako sluneční záření anebo elektřina. A pokud si sáhneme na fázi, dostaneme ránu. Avšak ta elektřina nás také netrestá, není tam nějaká potměšilá jízlivost, "Tak ty na mě budeš sahat? A já ti za to dám pecku, až se z toho po..!" Je to energie, a ta má své zákony. Tato energie pro naši planetu byla ustavena dávno předtím, než vznikl člověk. Je tady a zůstane tu, dokud planeta bude existovat. A důvod?.. Aby se bytosti, které jsou schopny abstraktně uvažovat, mohly vyvíjet. Bez ní by totiž ustrnuli na zajetých postojích, které by se jim staly kánonem a nikdy je nezměnili.

Bez tohoto obsáhnutí karmických zákonů se nám nutně rčení "na každého jednou dojde" bude jevit jako nahodilé a ne příliš věrohodné. Protože přece (posuzováno z tohoto hlediska a bodu, kde právě stojíme) víme své.

jo, jen bych to trochu upřesnil, existuje darma a karma. darma je to co bysme měli dělat a je nam to tak nějak předurčeno. a karma je rozdíl mezi tím co bysme měli dělat a tím co děláme. může být kladná nebo zápo*ná.

Upravil(a) luděk (26. 8. 2020 14:43)

s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

#83 26. 8. 2020 14:46

luděk
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Ale to nejsou vykonavači spravedlnosti ani náhodou! A mají se zavřít až zčernají. To špatně chápeš! Já nepsala vůbec nic o výše jmenovaných, psala jsem o dítěti.

Takže duše si vybere, že si musí něco odžít a to je v pořádku. Pak si jiná duše vybere, že si musí něco odžít v podobě konání brutálního násilí na druhých a to už v pořádku není? Aby se naplnila podstata duše A, musí potkat duši B. Bez toho to přece nefunguje, nebo ano? Asi jsem někde jinde smile

ještě k tomu přidám, spousty duší jsou přivolány lidmi kteří touží po změně. jako kolektiv i jednotlivci. to se děje i v jejich životě. pokud volají po řešení problému svého já, přijde nebo se objeví člověk který tomu pomůže. a když to jsou věci velké, kolektivní, objeví se duchovní mistr i třeba za 100 let

s blbci není radno diskutovat. udělaj z tebe blbce

Není tady

#84 26. 8. 2020 18:52

rina
♥♥♥♥♥♥-

Farizej?

Hlupákům zdar!

Není tady

#85 3. 11. 2020 14:53

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory

Ahoj po čase.

Tak jsem celou tu dlouhou dobu čekal, Judyno, kdy se mě zeptáš (anebo někdo jiný), jestli bych tak opravdu jednal (tedy s tím kapsářem). Ale nic, ta otázka vůbec nepřišla. Místo toho píšeš o tom, že je pro Tebe můj způsob sdělování takříkajíc nesrozumitelný, jakoby si protiřečící atd. A že příslušná moje reakce by byla přirozená, normální.

A protože to nevzdávám, pokusím se Ti na tu otázku, kterou jsi de facto nepoložila, přesto odpovědět:

Přál bych si, abych tak reagoval. Protože by to bylo zcela v pořádku, správné, adekvátní situaci. Ale jestli bych tak skutečně reagoval, pokud by k podobné situaci došlo, to nevím. Jelikož si uvědomuji, jak bych tím byl zaskočen. První, co by mně problesklo myslí, by totiž nebylo "moje" a ohrožení sebe, ale "proč?" A tím bych nejspíš ztratil tu příležitost nějak zasáhnout.

Jak jsem tady předtím vysvětloval, znamenalo by to jediné: "Počten s lumpy." Ta situace by se mi totiž nikdy nestala, kdybych já sám kdysi v minulosti nebyl jejím iniciátorem. A nyní mi to Prozřetelnost (Karma) vrací. Takže jakýpak hněv, spravedlivé rozhořčení, když zlobit se můžu jen sám na sebe. Pokud by se tak ale dělo někomu jinému, tam bych neváhal, protože pak by ta chyba neležela na mé straně. Rozumíme si?..

No a co s tím teď uděláš, je jen na Tobě. wink

Crabat

Není tady

#86 3. 11. 2020 16:41

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Mankote, já jsem se úplně ztratila. Budu si muset toto vlákno zase osvěžit, ale teď ne. Teď Tě jenom zdravím smile

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#87 3. 11. 2020 17:23

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Také zdravím a omlouvám se, že píšu až teď. wink

Crabat

Není tady

#88 3. 11. 2020 20:52

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Crabat napsal(a):

Ahoj po čase.

Tak jsem celou tu dlouhou dobu čekal, Judyno, kdy se mě zeptáš (anebo někdo jiný), jestli bych tak opravdu jednal (tedy s tím kapsářem). Ale nic, ta otázka vůbec nepřišla. Místo toho píšeš o tom, že je pro Tebe můj způsob sdělování takříkajíc nesrozumitelný, jakoby si protiřečící atd. A že příslušná moje reakce by byla přirozená, normální.

A protože to nevzdávám, pokusím se Ti na tu otázku, kterou jsi de facto nepoložila, přesto odpovědět:

Přál bych si, abych tak reagoval. Protože by to bylo zcela v pořádku, správné, adekvátní situaci. Ale jestli bych tak skutečně reagoval, pokud by k podobné situaci došlo, to nevím. Jelikož si uvědomuji, jak bych tím byl zaskočen. První, co by mně problesklo myslí, by totiž nebylo "moje" a ohrožení sebe, ale "proč?" A tím bych nejspíš ztratil tu příležitost nějak zasáhnout.

Jak jsem tady předtím vysvětloval, znamenalo by to jediné: "Počten s lumpy." Ta situace by se mi totiž nikdy nestala, kdybych já sám kdysi v minulosti nebyl jejím iniciátorem. A nyní mi to Prozřetelnost (Karma) vrací. Takže jakýpak hněv, spravedlivé rozhořčení, když zlobit se můžu jen sám na sebe. Pokud by se tak ale dělo někomu jinému, tam bych neváhal, protože pak by ta chyba neležela na mé straně. Rozumíme si?..

No a co s tím teď uděláš, je jen na Tobě. wink

Tak tohle mě naštěstí nikdy nenapadlo a kapsáři mají smůlu, nic jim zadarmo dávat nebudu dumbom

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#89 3. 11. 2020 23:19

rina
♥♥♥♥♥♥-

Nestihla jsem číst (až ráno budu), ale chci se zeptat, kdo se díváte na Prima Krimi, je tam, tuším v Pádu, Skalyová, nebo se pletu?

Hlupákům zdar!

Není tady

#90 3. 11. 2020 23:45

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-

A jak to tedy dopadlo s tím kapsářem?

Není tady

#91 4. 11. 2020 14:57

rina
♥♥♥♥♥♥-

hmmmm va

Hlupákům zdar!

Není tady

#92 4. 11. 2020 15:21

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

Crabate, ale to, co popisuješ teď, je naprosto normální reakce. Tak to má být. Ale to už je přece určitý boj proti venkovnímu zlu. To je to, co člověk může a má udělat.
Předtím ses vyjadřoval hodně nekonkrétně a nesrozumitelně.

Crabate, takhle jsem reagovala na Tvůj příspěvek o  kapsáři. Pokud mi jasně napíšeš, že bys udělal to a to - viz Tvůj příspěvek o kapsáři a tvé reakci na něj, pak nemám důvod přemýšlet o tom, jestli to myslíš vážně. Nemám důvod se Tě na to znovu ptát. Samozřejmě, že nevíš, jestli by to tak bylo doopravdy, když by k té situaci došlo. To neví nikdo. Ale úmysl dobrý.

No ale pokud - jak dodáváš - by to byla zase jen Tvoje chyba, tak kapsáře pohlaď a poděkuj, že Ti to vrátil. Budeš zbaven zátěže.
roll

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#93 4. 11. 2020 18:35

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Vidím, že ani teď si příliš nerozumíme, Judyno. Vtip je v tom, že kapsář neví o tomto karmickém propojení, kdyby věděl, nebyl by kapsářem. Pokud však tyto souvislosti nezná, pak jakékoliv laskavé jednání s ním by bylo pro něj, i pro všechny kolem, jen na škodu. Takže omyl, nebyl bych zbaven zátěže, jen si ještě na svůj hrb přiložil. Protože takovým jednáním bych vlastně podporoval temnotu světa. Vidíš, jak ty názory nakonec splývají s tím nejprostším pohledem na situaci? Taková je skutečnost. Jen polarita je jiná, vědomí toho, proč to člověk dělá.

A tak, když jsem o tom hovořil, těžiště nebylo v tom, jednat vlídně s lumpem, o to bych nikdy neusiloval, leda tehdy, kdyby mi úplně ruplo v bedně a dočista jsem se zbláznil. Těžiště ale bylo v tom, když jsem si uvědomil, že i já jsem kdysi byl takovým darebákem a jednal stejně. A to jsem celou tu dobu měl na mysli. Vlastně jde jen o nezkreslené pochopení toho, co se kolem nás děje. A jakou roli v tom sami hrajeme.

Crabat

Není tady

#94 4. 11. 2020 19:24

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Těžiště ale bylo v tom, když jsem si uvědomil, že i já jsem kdysi byl takovým darebákem a jednal stejně.
No a co s tím v té konkrétní situaci uděláš? No tak dobře. Uvědomíš si to a stejně ho vezmeš pod krkem.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#95 4. 11. 2020 20:11

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Navíc - ono by stačilo, kdyby si každý člověk uvědomil, kdy během svého života něco udělal špatně a poučil se z toho. Zamyslel se nad tím, kdy a čím komu ublížil a jestli by to nešlo příště jinak. A myslím, že to hodně lidí i takhle dělá. Vždy je dobré na sobě pracovat a nejen kvůli nějakým příštím životům (na které já stejně nevěřím), ale kvůli žití současnému.

A promiń - ten můj poslední řádekv příspěvku 92, to jsem samozřejmě nemyslela vážně, to byla ironie.. Proto jsem tam dala i toho smajlíka, ale asi to nebylo  tak jasné jak jsem si myslela.

Upravil(a) Judyna (4. 11. 2020 20:13)

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#96 4. 11. 2020 20:33

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Ano, přesně tak. Ale nebudu se na něj uvnitř zlobit. Postavím se k němu jako hrozba a přesto si v mých očích nakonec přečte porozumění. Oba tak nějak nebudeme úplně chápat, co se to vlastně mezi námi odehrálo, ale jako by se dva známí po letech setkali, samozřejmě v patřičných rolích, kam je zrovna život zavál. Každý si přitom nejspíš uvědomíme něco docela jiného, ale oba nás to trochu změní.

Crabat

Není tady

#97 4. 11. 2020 20:45

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Ne, bylo naprosto jasné, že se jedná o ironii, ale já jsem tou odpovědí chtěl sdělit, že je možné uvažovat i takhle. A nebude chybou, když k tomu tímto způsobem přistoupíme. A to, co říkáš o poučení se ze svých chyb, s tím naprosto souhlasím. Též si myslím, že to většina lidí takhle dělá, ovšem tady jsme hovořili o něčem, co přesahuje jeden lidský život a jak se z toho poučit nebo se v tom alespoň zorientovat a trochu vyznat v takovém případě.

Crabat

Není tady

#98 4. 11. 2020 22:24

rina
♥♥♥♥♥♥-

Crabe? va

Voní mi tady chléb, a zrovna slyším písničku o vánocích. Všecko je, jak má být...

Hlupákům zdar!

Není tady

#99 4. 11. 2020 23:21

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Já se teď zrovna dívám na film o vánocích a moc se na ně těším. Ta nádherná nostalgie, vzpomínky a sníh. Který všechno přikryje bělostným třpytem, skryje naše přehmaty, jichž jsme se dopustili na přírodě i proti životu samému a omilostní nás před sebou samými v našich očích.

Crabat

Není tady

#100 14. 11. 2020 19:57

Cesta relax
♥------
Místo: Ostrava
Web

Karma funguje vždy a na všechny

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí