Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 10. 5. 2006 14:50

briza3
♥♥♥♥---
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 298

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Oficiálně ho na brigádu nevezmou, možná uklidit někomu uhlí, dříví, roznášet letáky (smlouva bude na matku). S tou polovinou výplaty to bylo myšleno jako  takové  "bububu". Moje děti si vydělané peníze z brigády nechaly, ale znám rodiny kde si musely děti vydělat na pomůcky do učení  (šicí stroj).

Není tady

 

#27 10. 5. 2006 16:50

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Na mě nejvíc zabírala negativní motivace...když dostaneš pětku, tak nesmíš tohle nebo tamto. Navíc já jsem taky nesnášela tu dusnou atmosféru co u nás vždycky doma nastala, takže to mě motivovalo.

Není tady

 

#28 10. 5. 2006 18:27

lotty
♥♥-----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 72

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Briza3:
Na brigádu by šel, zkouší hledat, ale v místě, kde je 23% nezaměstnanost ,moc brigádníky neberou, pořád se ptá. Jinak dříve vydělané peníze užil na nákup věcí, co bych mu z mých peněz nekoupila nebo až časem, takže už ví, nač peníze jsou.

Tiina:
Negativní motivace - tu jsem zažila sama v dětství a nechtěla jsem své děti takto traumatizovat. Otec mne neustále motivoval, že budu jen uklízečkou, že neudělám zkoušky na střední školu, že neudělám maturitu (udělala jsem ji na samé jedničky) atd atd. Dodnes z toho mám snížené sebevědomí, protože jsem se pořád bála, co když...
No a jinak tato metoda je možná dobrá u 10 letého dítěte, ale u 18 letého jedince mi připadá nevhodná, sám je strůjcem svého štěstí a ne, že mu v dospělosti budu dávat zákazy, to by byl nedospělý stále.

Není tady

 

#29 11. 5. 2006 8:26

briza3
♥♥♥♥---
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 298

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Co bylo ve škole, je dost častá otázka, asi s tím lezu dětem pěkně na nervy, ale mám pocit, že jsem tak "trochu v obraze". Tak se dovídám, že 5 spolužáků nepustí k maturitě, že kamarád "nechal školy"... Díky demokracii si myslí, že mohou všechno a je to jejich věc. Oni si tu "hubu" musí rozbít sami. Je snaha rodičů je uchránit před chybami, ale děti to tak dramaticky nevidí, udělá se reparát, maturita v září........
Nejlépe se vychovávají děti sousedů.

Není tady

 

#30 11. 5. 2006 11:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

briza3 napsal(a):

Co bylo ve škole, je dost častá otázka, asi s tím lezu dětem pěkně na nervy, ale mám pocit, že jsem tak "trochu v obraze". Tak se dovídám, že 5 spolužáků nepustí k maturitě, že kamarád "nechal školy"... Díky demokracii si myslí, že mohou všechno a je to jejich věc. Oni si tu "hubu" musí rozbít sami. Je snaha rodičů je uchránit před chybami, ale děti to tak dramaticky nevidí, udělá se reparát, maturita v září........
Nejlépe se vychovávají děti sousedů.

Oblíbeným heslem mých dětí a jejich spolužáků bylo "Padající listí maturitu jistí" (to jako to září) smile
Odmaturovali všichni na první termín a slušné známky, ale poslouchejte podobné perly v klidu, zvl᚝ když víme to, co si oni ani nepřipustí dumbom


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#31 15. 5. 2006 12:52

lotty
♥♥-----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 72

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Dkuji za rady, no tedy - vidím, že vše dělám nejlépe, stále se synem komunikuji a vidím, že to nějaký efekt má - sám chodí po bytě a tiše, jakoby sám pro sebe, ale tak nahlas, abych to slyšela i já:"Musím se ještě kouknout na tu chemii; pročtu si němčinu" - asi pořád potřebuje být ve své činnosti povzbuzován a chválen, no tak mu tu radost dělám a vidím, že takto opravdu nějaká snaha je... no chce to dostatek trpělivosti a klid... on sám ví, co má dělat. Vidím, že ho mrzí, jak na tom je a snad něco dělat bude. Naštěstí byl vždy dost ctižádostivý, tak snad nebude chtít dopadnout na dno.

Není tady

 

#32 18. 5. 2006 12:46

Pag
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 5. 2006
Příspěvky: 478

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Milá kalupinko, myslím že jste až příliš pesimistická.
MOTIVACE, to je přesně to o čem je řeč. Motivovat druháka, ža na vejšku se takhle nedostane se mi zdá značně mimo, je to  daleko (pro něj) a velmi nekonkrétní. Důležitější je ,aby už teď přemýšlel, kam půjde. To je ta motivace. Vědět, co chtějí na právech za příjimačky, jestli budou chtít průměr či ne, oborovky atp.
V 18ti už bohužel ví, že 4/5 z věcí, které se učí neupotřebí. Ale bude se je muset naučit, když chce být tím právníkem.
Nedusit jej, to už je docela pozdě, ale spíš to, že chce být právník podpořit.  Měl by vědět, že výška je jiná. Vybere si ji, vybere si předměty, co ho zajímají... Řekněte mu, že výška opravdu jiná je, víc ovoce, víc zodpovědnosti... Sám by si měl uvědomit, jestli chce skončit s gymplem, tedy jako někdo, co nic neumí nebo jít na výšku...
Já měla na gymplu taky hrozný známky, výšku miluju!
Tak pa, jdu se učit:-)

Není tady

 

#33 18. 5. 2006 12:56

Pag
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 5. 2006
Příspěvky: 478

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Tiino, možná jsi byla motivovaná, ale šastná?
Žít s vědomím, že by mě mí vlastní rodiče měli míň rádi jako uklízečku, se mi zdá velmi smutmé. Snad to svým dětem nebudeš dělat stejně.  Jestli se ti to zdá normální, měla bys o tom hodně popřemýšlet, než si nějaké pořídíš.
Nechtěla jsem tě nikterak zranit, jestli jsem to udělala, je mi to líto.

Není tady

 

#34 18. 5. 2006 19:35

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Jojo. Taky mám syna ve druháku na gymplu. Má trojky od zhora dolů a je v naprosté pohodě. Prostě mu to stačí. Mně ne, ale už opravdu nic nenadělám. Na vysokou chce jít - považuje to za samozřejmost, ale ani to ho nedonutí trošku zabrat. Během roku si přivydělává zahradnickými pracemi - docela se někdy nadře - ze školy jde rovnou makat. Není to ale nic pravidelného. Peníze si nechává a dokupuje si věci k počítači. Když mu tvrdím, že mu ta lopata zůstane, tak se jen směje. Je v té své pohodě až po uši a pořádně si lebedí. Taky si myslím, že dokud naše děti nedostanou samy po čumáku, tak nic nepomůže. Tedy v tomto věku. Řeči jsou nanic (ale nepolevuji).


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#35 30. 5. 2006 8:30

Dr.Pöthe
♥♥-----
Registrovaný: 12. 2. 2006
Příspěvky: 55

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Ta je otázka je velmi těžká, nelze najít jeden tik, metodu, v tomto věku hraje roli strašně moc věcí, ty souvisí nejen s tím co se kolem dospívajícího děje aktuálně, ale i to v čem vyrůstal a jak probíhala jeho separace v rámci tzv.separačně-individuačním procesu v období kolem 2 až 4 roku.Pokud byse přístup syna běžným ovlivněním nezměnil, měla byste se měla poradit s odborníkem. držím palce¨
P.Pöthe

Není tady

 

#36 31. 5. 2006 22:09

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Já hlavně nerozumím větě : "ale on BY MĚL pak dále studovat na vysoké škole". Co to znamená ? To byl jako pro to nějak předurřčen osudem nebo co ?
Víš, ono je to těžké. Pro tyhle děti - vlastně už lidi, je jedinou motivací to, co chtějí sami. Kdyby ses rozkrájela, nehneš s tím.

Asi bys mu měla dovolit, žít už pomalu trochu svůj život. Je možné, dokonce velmi pravděpodobné, že na žádnou vejšku jít prostě nechce.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#37 31. 5. 2006 22:51

lotty
♥♥-----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 72

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

mashanka :
Věta "On by měl pak dále studovat na vysoké škole" znamená, že jaksi po ukončení jiné střední školy člověk někdo je, ale po gymnáziu je prakticky nikdo. Gymnázium je přípravná škola na vysokou školu.
To není moje myšlenka, že  musí na vysokou školu, ale on sám chce. Jen si nedovede dosud uvědomit, že s takovými výsledky na něj nečekají.
No vydržím pár týdnů čekat a uvidím, jak to dopadne.

Není tady

 

#38 1. 6. 2006 12:14

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Lotty, jo jo, mě bylo vyhrožováno oranžovou vestou a zametáním ulic :-)). Ne, není to až taková sranda, taky jsem to nesnášela, ale na mě nic jiného nefungovala. Uvědomění typu - dělám to pro sebe - nemůže nikdo od puberáka chtít a tak jsem se učila na maturu tři měsíce předem jako šroub, ne proto, že matura bude pro můj další život důležitá, ale proto, že když to neudělám, otec mě zabije :-(

Není tady

 

#39 1. 6. 2006 12:16

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Pag - ne, nebyla jsem šastná, ono moje dětství díky "zajímavé" osobnosti mého tatínka vůbec za moc nestálo, byl to jenom příklad "taky motivace". A své děti bych toho ráda ušetřila, stejně jako spousty jiných věcí, které jsem si já jako dítě užívala.

Není tady

 

#40 1. 6. 2006 15:12

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

lotty napsal(a):

mashanka :
Věta "On by měl pak dále studovat na vysoké škole" znamená, že jaksi po ukončení jiné střední školy člověk někdo je, ale po gymnáziu je prakticky nikdo. Gymnázium je přípravná škola na vysokou školu.
To není moje myšlenka, že  musí na vysokou školu, ale on sám chce. Jen si nedovede dosud uvědomit, že s takovými výsledky na něj nečekají.
No vydržím pár týdnů čekat a uvidím, jak to dopadne.

Pokud skutečně sám chce, určitě toho dosáhne. Možná před tím zažije nějaké trauma v podobě reparátu nebo propadnutí, které ho probere. Žádné rodičovské hry na motivaci podle mě už v 18 nemají smysl. Naopak, když ucítí, jak moc Ti na tom záleží, bude mít pocit, že ho budeš klidně živit do 30, než milostivě dostuduje. Já bych mu to nedávala tak najevo, že mi to vadí. Je to jeho život. Mně rodiče vždycky říkali: "Co si uděláš, to budeš mít"


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#41 1. 6. 2006 17:43

lotty
♥♥-----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 72

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Tiina:
Ač jsem maturovala se samými jedničkami, můj táta mne taky tak "motivoval" jako Tebe: "Počkej...až budeš muset dělat zkoušky na střední školu!!! Počkej...až budeš na střední škole!!! Počkej...až budeš maturovat!!! Počkej...až budeš dospělá! To si na nic nevyděláš, budeš dělat uklízečku, jíst jen tlusté maso ( které jsem nesnášela, protože si na libové nikdy nevydělám)... a tak já pořád s hrůzou čekala, co zase bude dál, co bude pro mne nepřekonatelný problém... dodnes mám ze změn strach a jinak snížené sebevědomí... takže takhle jsem výchovu vést ke svým dětem nechtěla.

mashanka :
Souhlasím s Tebou a taky tak činím. již přes měsíc mám k jeho učení naoko vlažnější postoj po vážném rozhovoru, kdy jsem mu řekla, že je to jeho život, že když vyletí ze školy - ani nevím, zda jde dělat reparát  nebo opakovat třídu na této škole -  s tím tedy v koutku duše ani trochu nepočítám, že by k tomu došlo. Takže u nás je jasno - buď bude řádně studovat a  já ho budu živit, nebo a si jde jako nezaměstnaný někam pod most, protože se základní školou ho nikdo chtít nebude a já flákače podporovat nebudu... Po tomto rozhovoru skutečně šel do sebe a trošku v učivu přidal... Já mu neustále říkám, že to 6 neděl vydržím, že mne jeho učení nezajímá, ale pokud neproleze, ví, co bude následovat... Tak tedy čekám a věřím, že mne nezklame.

Není tady

 

#42 2. 6. 2006 10:08

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Můj tatínek nevyhrožoval, mému tatínkovi jsem byla úplně jedno až do chvíle kdy nastal nějaký problém, to byl pak vždycky první, kdo mě nejdřív seřval na tři doby včetně použití oblíbené fráze "mᚠv hlavě nasráno" a pak mi předestřel mojí zajímavou budoucnost zahrnující koště a oranžovou vestu. Naopak na pochvaly za něco, co jsme udělala dobře jaksi nikdy nedošlo. Odmaturovala jsem s dvěma dvojkami a třemi jedničkami....podpořená výše uvedenou motivací a oranžové vestě se zatím úspěšně bráním.  K vlastnímu sebevědomí jsem se taky musela dlouze dopracovat, zbavit se postoje, že se musím zalíbit všem......takže tati moc díky. Takového něčeho bych svoje děti taky velmi ráda ušetřila, tak se mi to snad podaří.

Není tady

 

#43 2. 6. 2006 15:04

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

lotty napsal(a):

Tiina:
Ač jsem maturovala se samými jedničkami, můj táta mne taky tak "motivoval" jako Tebe: "Počkej...až budeš muset dělat zkoušky na střední školu!!! Počkej...až budeš na střední škole!!! Počkej...až budeš maturovat!!! Počkej...až budeš dospělá! To si na nic nevyděláš, budeš dělat uklízečku, jíst jen tlusté maso ( které jsem nesnášela, protože si na libové nikdy nevydělám)... a tak já pořád s hrůzou čekala, co zase bude dál, co bude pro mne nepřekonatelný problém... dodnes mám ze změn strach a jinak snížené sebevědomí... takže takhle jsem výchovu vést ke svým dětem nechtěla.

mashanka :
Souhlasím s Tebou a taky tak činím. již přes měsíc mám k jeho učení naoko vlažnější postoj po vážném rozhovoru, kdy jsem mu řekla, že je to jeho život, že když vyletí ze školy - ani nevím, zda jde dělat reparát  nebo opakovat třídu na této škole -  s tím tedy v koutku duše ani trochu nepočítám, že by k tomu došlo. Takže u nás je jasno - buď bude řádně studovat a  já ho budu živit, nebo a si jde jako nezaměstnaný někam pod most, protože se základní školou ho nikdo chtít nebude a já flákače podporovat nebudu... Po tomto rozhovoru skutečně šel do sebe a trošku v učivu přidal... Já mu neustále říkám, že to 6 neděl vydržím, že mne jeho učení nezajímá, ale pokud neproleze, ví, co bude následovat... Tak tedy čekám a věřím, že mne nezklame.

Správně. My máme tendenci, pořád "to s nimi myslet dobře" a ony je ty naše věčné řeči spíš otráví a demotivují. Asi je opravdu nejlepší motivací lehký nezájem


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#44 8. 6. 2006 22:37

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

no, dovolím si také přispět do diskuze a to z té druhé strany, před pár dny jsem odmaturovala na gymnáziu. Myslím, že motivovat lze malé děti, ne 18tiletýho kluka, ten má v hlavě svoji vizi a na řeči od rodičů bude vzpomínat později, Taky sem se sveřepým mlčením poslouchala mámu, práskala dveřma, a dá pokoj, to člověku dojde později, ne okamžitě. Gympl je zrádnej v tom, že po matuře člověk opravdu ví kulový, kromě předmětů, z kterých může dělat leda přijímačky, ne práci. Co je mi platný, že do mě hustili děják, fyziku, filosofii...., když mě pak nevemou na vejšku?dneska je samozřejmě i víc možností, vyšší odborná, jazykovka, jet ven za prací....Taky záleží na úrovni gymplu a proč tam ten dotyčnej šel. Pokud někdo de na školu kvůli rodičům a sám v sobě nechce, tak je to v pytli, že. Taky budu reagovat na paní, co psala, že její syn má trojky od shora až dolů a je v pohodě, já říkám, proč by nebyl? copak je cíl mít vyznamenání? nikde to výzo už ukazovat nebude, většinu škol to nezajímá, ekonomické a technické odvětví vysokých škol hází na prospěch bobek, když to tak řeknu. Například ČVUT nabere kluky ve velkým blbý, chytrý dohromady, jak tu někdo říkal, to jo, maj za to prachy, ale ono se to v prváku proseje, blbec nebo lenoch se tam neudrží, znám pár kluků, co odešli, nezvládli matiku, která tam je těžká. Takže myslím, že jestli ten gympl má vyšší úroveň a syn má trojky, ačkoli chodí makat, tak to je dobrý. Pokud student nemá v sobě vlastní motivaci z gymplu jít na vejšku, nějakou konkrétní, kam sám chce, tak se rodiče můžou stavět na hlavu. Myslím, že tohle tkví ve výchově malinkýho děcka, o něco vzbudit zájem, když je malý, kroužky na základce, aby se zjistilo, co ho baví, co chce a tak, jen tak jít na gympl, protože mít pak vejšku je bezva, to je na houby. Pokud vᚠsyn ví, kam chce jít a opravdu chce, tak se bude snažit, pokud se na škole jen tak plácá, těžko v tomhle věku něco dohánět, to si myslím já. Důležitý věci člověku stejně docvaknou až po letech a každej si tu svoji cestičku musí hledat sám a rozbít si pusu, a už se školou nebo bez ní.

Není tady

 

#45 7. 7. 2006 15:45

lotty
♥♥-----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 72

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Tak, konečně je po vysvědčení; dočkala jsem se: kluk má čtyři čtyřky po druháku, sám tolik čtyřek ani nečekal. Učím se s tím vyrovnat, pořád si sama říkám - je to jeho život. Dávám mu najevo, že mi na těch jeho známkách až tolik nezáleží. Tak uvidím, jak bude šlapat po prázdninách, zda takovéto výsledky měly pro něj nějaký význam. On mi dává najevo, že je v pohodě, že tři žáci odcházejí z gymnázia z jeho třídy pryč, tak co bych chtěla. když jsem se ptala na jeho spolužáka z jiné střední školy na vysvědčení, s úsměvem mi řekl - nepropadá. Takže já se snažím pochopit, že je dospělý a nějak se proplácá.

Není tady

 

#46 18. 7. 2006 19:04

Dr.Pöthe
♥♥-----
Registrovaný: 12. 2. 2006
Příspěvky: 55

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

DOBRY DEN
je to velm složitá otázka jejiž odpověd záleží na mnoha okolnostech, proč se takto syn chová může mít spoustu příčin které se dají zčásti odhalit vyšetřením u psychologa či psychoterapeuta, doporučuji rouzhodně navštívit odborníkam a poradit se sním, i bez syna. PP

Není tady

 

#47 14. 8. 2006 16:52

Jiněnka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 6. 2006
Příspěvky: 479

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Ájinka - naprosto souhlasím, podobná situace byla u mě (nemám děti, ale je mi 22 a tuto zkušenost mám ještě v živé paměti): Snad proto že jsem šla do první třídy o rok později, jsem během toho co se spolužáci seznamovali s písmenky ve slabikáři louskala pod lavicí Robinsona a skládala na kusu pijáku první básničky. Pět dílů písanek jsem si během týdenní nemoci "předepsala dopředu", protože jsem se nudila (víc dílů bohužel nebylo). Já ani maminka se nepamatujeme, že by se se mnou někdy někdo učil, nějak to nebylo potřeba. Také jsem se jako jedna z mála dostala na osmileté gymnázium, tam ještě chvilku excelovala, ale ouha, přišly první požadavky učit se nazpamě. Geniálního dítko to v kvintě dopracovalo ke čtyřkám (vděčné že nepropadlo), ne proto že mi známky byly fuk, ale proto, že najednou už jsem nebyla automaticky bez práce ta nejchytřejší, sebevědomí prudce kleslo (hledám ho dodnes) a nevědela jsem co s tím, jak se to dělá, to "učit se" a nevěděla jsem proč bych to měla dělat?
Ta -dříve tak nadějná- dítka to opravdu nedělají schválně, jen neví, jak na to...

(Koho by zajímal konec: Zachránilo mě, že jsem se ve třeáku zamilovala do jednoho inteligentního hocha který mě učil "učit se", a dnes vím, že na samé jedničky jsem odmaturovala jen z jednoho důvodu - MĚLA JSEM CÍL! - dostat se na VŠ kterou studoval i on:-)

Upravil(a) Jiněnka (14. 8. 2006 16:57)


Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

 

#48 15. 8. 2006 10:07

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Jak motivovat studenta gymnázia k učení??

Lotty víš co, já bych z toho nedělala drama. Tak má čtyřky, ale koho kdy bude zajímat vysvědčení z druháku. Zase bych z těch známek nedělala svatý grál.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů