Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 30. 1. 2020 16:14

Leila
♥♥♥♥♥♥-

Přítel a jeho peníze

Zdravím všechny.
Mám nového přítele. Všechno by bylo v pohodě, jen finance butter.
Přítel prý vydělává 40.000,-. Děti dospělé, už finančně samostatně. Peníze jim nedává, ani dárky na vánoce od něj nedostaly, prý se tak domluvili.
A teď můj problém- přítel je věčně bez peněz. Za posledních 14 dní si ode mně 2x půjčil- 1x 500, když jsem ležela v nemocnici, že prý si zapomněl peněženku doma. Teď o víkendu měla jeho sestra narozeniny, tak na její dárek si ode mě půjčil 600,- Řekl si o to.
Nechodímě nikam, říká, že posezení v restauraci je drahé. Jsme spolu od loňského dubna a ani jednou jsme neměli nikde v restauraci jídlo, jen párkrát pivo v létě- to jsme platili jednou on, jednou já.  Dárky kromě vánoc mi nedává, že by do mě cpal peníze. Na vánoce jsem dostala dárky pěkné- hezkou halenku, stříbro na ruku a řetízek na krk a vˇoňavku od Avonu. Prima dárky, potěšily mě.
Teď v pondělí jsem jela k němu a ptala se ho, že jedu do Kauflandu, jestli něco chce. Odpověd přes messenger byla- nechci, musím šetřit. Teď je to cca půl hodiny mi psal, že jede k setře si půjčit, že má na účtu 90 korun.
Takže- volno trávíme na gauči, u telky, bez výletů, bezkina, bez návštěvy restaurací. Jsem nemocná, takže ležet potřebuji, ale zajít třeba občas na pivo, někam, prostě vypadnout by bylo fajn. Jenže a tady je to jenže- on řekne, že pivo v hospodě je drahé. Když jde ke mně, nedonese nic. Pijeme limonádu, jíme moje věci.
Přítel bydlí v podnájmu cca 1 km ode mě. Platí 10.000,-. Auto má firemní.
Takže- vrtá mě v hlavě obrovský čert, jak přijít na to, kam dává peníze, co splácí.
Jeho odpovědi na toto téma jsou vyhýbavé, odchází mi z diskuzí dumbom, respektive z mého monologu, pokud se začnu ptát.
Jak zjistit, jestli něco nesplácí, apokud ano, tak co a kde?
Jinak jinou ženskou nemá, na toby neměl kdy.
Díky za názory, možná mě poradíte rozchod? Nevím, co mi poradíte, ale za každou radu, názor, díky.

Není tady

#2 30. 1. 2020 16:40

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Re: Přítel a jeho peníze

Proč mu půjčujete? Však se nechce podělit o to, na co ty zbylé peníze dává, tak ať si hospodaří sám. Může je protelefonovat na erotických linkách, hrát automaty, shánět si fet, nebo si prostě a obyčejně jenom škudlí a "nic nemá", protože má pořád málo, taky vůbec nemusí vydělávat tolik, co vám napovídal... Těch možností je. Začala bych u vás - už žádné peníze na dárky, nákupy, piva, začít častěji navštěvovat jeho bydlení, než to vaše.. A ještě se zeptat sestry, zda ta o tom neví něco víc.. wink

Není tady

#3 30. 1. 2020 17:12

normální chlap
♥♥♥♥♥--

To je snad úplně jedno, co s těmi penězi dělá, výsledek je zřejmý :-) Kopněte ho do zadku a nejděte si nějakého lepšího. Podle mého pozorování u člověka, který divně zachází s penězi, NEEXISTUJE možnost nápravy.

Není tady

#4 30. 1. 2020 17:23

Leila
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Proč mu půjčujete? Však se nechce podělit o to, na co ty zbylé peníze dává, tak ať si hospodaří sám. Může je protelefonovat na erotických linkách, hrát automaty, shánět si fet, nebo si prostě a obyčejně jenom škudlí a "nic nemá", protože má pořád málo, taky vůbec nemusí vydělávat tolik, co vám napovídal... Těch možností je. Začala bych u vás - už žádné peníze na dárky, nákupy, piva, začít častěji navštěvovat jeho bydlení, než to vaše.. A ještě se zeptat sestry, zda ta o tom neví něco víc.. wink

Sestry se zeptat nemůžu, zatím jsem se s ní neseznámila, Znám jen ostatní sourozence.

Není tady

#5 30. 1. 2020 17:41

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Leilo, tohle zní už hodně podezřele, ba to přímo zavání průserem. Buď hooodně lže ve výši platu a má ho ve skutečnosti hodně nízký anebo má nějaký problém ve smyslu - hazard, drogy, sázky, obrovské dluhy z minulosti a obrovská finanční negramotnost.
V první řadě mu přestat půjčovat. Jak už někdo psal - on k Vám není upřímný, tak nemůže chtít po Vás žádné půjčky. Mimochodem vrátil půjčené peníze?
A za druhé opravdu trvat na tom, aby Vám řekl pravdu. A to v tomto případě i za cenu rozchodu. Tohle může být fakt průser.
Držím pěsti!

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#6 30. 1. 2020 18:03

Leila
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Leilo, tohle zní už hodně podezřele, ba to přímo zavání průserem. Buď hooodně lže ve výši platu a má ho ve skutečnosti hodně nízký anebo má nějaký problém ve smyslu - hazard, drogy, sázky, obrovské dluhy z minulosti a obrovská finanční negramotnost.
V první řadě mu přestat půjčovat. Jak už někdo psal - on k Vám není upřímný, tak nemůže chtít po Vás žádné půjčky. Mimochodem vrátil půjčené peníze?
A za druhé opravdu trvat na tom, aby Vám řekl pravdu. A to v tomto případě i za cenu rozchodu. Tohle může být fakt průser.
Držím pěsti!

O výši pkatu zřejmě nelže, dělá bagristy.
Peníze nevrátil- jak říkám- poprvé si půjčil 500, když jsem byla v nemocnici, a podruhé 600  minulý týden.

Právě, že tuším, že může být průser a bliká ve mě jakási kontrolka. skurt

Není tady

#7 30. 1. 2020 18:04

Leila
♥♥♥♥♥♥-

Všem děkuji za názory.

Dá se zjistit, jestli má půjčky/případně exekuce na nějakém serveru? Nevíte? Díky

Není tady

#8 30. 1. 2020 18:27

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Da se pry za poplatek zjistit registr neplaticu,stoji to asi 50 kc.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#9 30. 1. 2020 18:27

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

existuje centrální registr dlužníků

Není tady

#10 30. 1. 2020 18:29

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Leilo o dluh bych mu urcite rekla,vymyslela bych si,ze nemam penize,nebo,ze to a to dite potrebuje pujcit.Dluhy se maji vracet.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#11 30. 1. 2020 18:31

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

Leilo, dej na svou blikající červenou kontrolku, dle popisu je dost výrazně na místě.

Není tady

#12 30. 1. 2020 18:41

Leila
♥♥♥♥♥♥-

eremuruss napsal(a):

Leilo o dluh bych mu urcite rekla,vymyslela bych si,ze nemam penize,nebo,ze to a to dite potrebuje pujcit.Dluhy se maji vracet.

to je mi blbé si říkat zpátky o 1100. Navíc teď prý má 90 korun. 1100 hážu za hlavu, už mu nepůjčím.

Jde mi o to, že asi v něčem líce, nevím, co v tom je.
Nechci milionáře, jsem finančně soběstačná, ale chlap by měl být podle mě soběstačný finančně, plus občas třeba zaplatit posezení někde, nebo kino, pokud má partnerku.

Není tady

#13 30. 1. 2020 18:52

AndreaP.
Administrátor

Leilo, a to je právě asi ten problém, že on si je moc dobře vědom, že ti je blbé si říkat o "blbých 1100 korun". Jenže tys ty peníze musela vydělat, na zemi si je nenašla. Asi bych mu fakt řekla (nějak se prostě zmínila), kdy hodlá vrátit...a dobře sleduj jeho reakci, i z té si myslím dost poznáš.

Není tady

#14 30. 1. 2020 19:24

Leila
♥♥♥♥♥♥-

Co byste dělali v mé situaci?

Není tady

#15 30. 1. 2020 19:25

Leila
♥♥♥♥♥♥-

AndreaP. napsal(a):

Leilo, a to je právě asi ten problém, že on si je moc dobře vědom, že ti je blbé si říkat o "blbých 1100 korun". Jenže tys ty peníze musela vydělat, na zemi si je nenašla. Asi bych mu fakt řekla (nějak se prostě zmínila), kdy hodlá vrátit...a dobře sleduj jeho reakci, i z té si myslím dost poznáš.

Andrejko, teď se ho ptát nemůžu, když mně dnes řekl, že má 90 korun.

Není tady

#16 30. 1. 2020 19:40

normální chlap
♥♥♥♥♥--

Leila napsal(a):

Já nic, protože přítele nemám, ale doporučil bych ti, aby sis zkusila půjčit ty od něj :-) Třeba z reakce něco odhadneš :-)

Není tady

#17 30. 1. 2020 19:52

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Leila napsal(a):

Zeptat se ho narovinu kam da mesicne tolik penez,kdyz vecne nema penize.A nenechat se odbyt.

Není tady

#18 30. 1. 2020 19:53

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

normální chlap napsal(a):

Leila napsal(a):

Já nic, protože přítele nemám, ale doporučil bych ti, aby sis zkusila půjčit ty od něj :-) Třeba z reakce něco odhadneš :-)

Dobry napad

Není tady

#19 30. 1. 2020 20:23

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Leila napsal(a):

Zkusila si promluvit narovinu. Říct mu své pochyby, co se ti nelíbí, co si myslíš a že chceš vědět, co v tom je.
I za cenu rozchodu. Aby viděl, že to myslíš vážně. Tato nekomunikace je přece stejně na pytel, domněnky a lži, jak to může fungovat?
Já vím, zvenčí se to lehko mluví....

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#20 30. 1. 2020 20:39

Leila
♥♥♥♥♥♥-

offtopic

LENNNA napsal(a):

Leila napsal(a):

Zkusila si promluvit narovinu. Říct mu své pochyby, co se ti nelíbí, co si myslíš a že chceš vědět, co v tom je.
I za cenu rozchodu. Aby viděl, že to myslíš vážně. Tato nekomunikace je přece stejně na pytel, domněnky a lži, jak to může fungovat?

Ano, zvenčí se to lehce mluví, Lenno.
Jak jsem už psala, odchází mě z diskuzí, které jsou mu nepříjemné. Takže sedíme v obýváku, já začnu diskuzi, která mu není příjemná, on uteče kouřit na balkon, tak já za ním, zapálím si a on uteče zpátky do obýváku. Opravdu, teď si nedělám srandu. Poté zvýší hlas a řekne, že se o tom nechce bavit. Hm, takže hoňka po bytě big_smile a výsledek žádný.

A ještě jednavěc- do listopadu lonského roku bydlel na firemní ubytovně- zadarmo. Takže další věc, otázka- kam dával 40.000.-? Kde má peníze? Přece bydlím zadara, auto firemní, tak i kdyby si jo rozhazoval za jídlo, mělo mu měsičně nějakých 20000,- zůstávat a měl by mít finanční rezervu. A na účtě 90,- ? To mě hlava nebere.
Do hospod nechodí, vykouří tak krabku denně, skoro nepije ani doma- jednou týdně si dá dvě piva. Doma. V hospodě je to drahé.
Takže brouci v mé hlavě vesele pochodují a jak jde čas a teď je na finančním dně, tak mě to začíná vadit. Nepotřebuji od něho nic, ani korunu, ale on není soběstačný při jehocelkem pěkném příjmu. sad. Vrtá mě to v hlavě čím dál víc.

Upravil(a) Leila (30. 1. 2020 20:40)

Není tady

#21 30. 1. 2020 21:16

rina
♥♥♥♥♥♥-

Leilo, ty to nevidíš???
Resis kdejaky trisky v ocich jinych, a kladu ve svém oku prehlizis!

Ten clovek ti lze, jedno, jestli ve vysi svého platu, nebo o tom, kolik ma a nemá!

Je ti trapne zeptat se, kdy ti vrati, co si pujcil, když ti říká, ze ma jen 90,-kc??? Tomu ja rikam "lidska blbost", i když se sama potykam s podobnym problémem u kamarádky (uz byvale!). Pujcovala jsem ji za podobných situací a vymluv tak dlouho, až dluh narostl do 6ti tisíc. Vzdycky to bylo "dcera nemá na pomucky do skoly, pritel uz ani nesnida, exekutor me za nezaplaceni splátky zmlatil rovnou v praci…", apod.
Její "hladující přitel" ji už ted po 17ti letech s ní stravenych opustil s tim, že už to dál nehodlá snášet. Řekl mi, klidne at jdu na policii, že stejne jeden dluh splaci jinym, který si u hloupych hodnych lidi udela…

Zvolila jsem jinou taktiku: Ne poslouchat jeji "opijeni rohlikem", ale každe rano i vecer se ji jdu zeptat, jestli ma peníze. (Bydlime naproti sobe).
Splácí. Po směšných částkách, ale splácí.
Ona totiž věří, že jí ještě někdy půjčím. Cha-cha! dumbom

Prosim tě, říká ti to aspoň něco?

Leilo, našla sis špatného partnera. Rychle se ho zbav! Ale tu půjčku od nej vyzaduj! Ani ne tak proto, abys z nej ty peníze dostala, ale aby vedel, ze ne všechny zeny jsou samaritánky!!!

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#22 30. 1. 2020 22:23

AndreaP.
Administrátor

rina napsal(a):

Leilo, našla sis špatného partnera. Rychle se ho zbav! Ale tu půjčku od nej vyzaduj! Ani ne tak proto, abys z nej ty peníze dostala, ale aby vedel, ze ne všechny zeny jsou samaritánky!!!

Leilo, vidím to stejně, bohužel. Já vím, že ty jsi uvnitř toho, že nám venku se to lehce "říká", ale odpověz sama sobě...fakt toto chceš? Není Ti 15, nejsi přece naivní nezkušená holka. Todle prostě nemůže fungovat, už teď tě to štve, co bude za rok? Za dva? Vše, co jsi tady napsala, jsou velmi výrazné varovné signály. Neignoruj je a sekni do toho. Co se může stát? Rozchod? Toho se bojíš? Já mám obavu, že rozchod je ale pro Tebe v tomto případě záchrana. Todle není chlap pro život.

Není tady

#23 31. 1. 2020 7:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Leila napsal(a):

offtopic

LENNNA napsal(a):

Leila napsal(a):

Ano, zvenčí se to lehce mluví, Lenno.
Jak jsem už psala, odchází mě z diskuzí, které jsou mu nepříjemné. Takže sedíme v obýváku, já začnu diskuzi, která mu není příjemná, on uteče kouřit na balkon, tak já za ním, zapálím si a on uteče zpátky do obýváku. Opravdu, teď si nedělám srandu. Poté zvýší hlas a řekne, že se o tom nechce bavit. Hm, takže hoňka po bytě big_smile a výsledek žádný.

A ještě jednavěc- do listopadu lonského roku bydlel na firemní ubytovně- zadarmo. Takže další věc, otázka- kam dával 40.000.-? Kde má peníze? Přece bydlím zadara, auto firemní, tak i kdyby si jo rozhazoval za jídlo, mělo mu měsičně nějakých 20000,- zůstávat a měl by mít finanční rezervu. A na účtě 90,- ? To mě hlava nebere.
Do hospod nechodí, vykouří tak krabku denně, skoro nepije ani doma- jednou týdně si dá dvě piva. Doma. V hospodě je to drahé.
Takže brouci v mé hlavě vesele pochodují a jak jde čas a teď je na finančním dně, tak mě to začíná vadit. Nepotřebuji od něho nic, ani korunu, ale on není soběstačný při jehocelkem pěkném příjmu. sad. Vrtá mě to v hlavě čím dál víc.

Leilo, ale tohle ty v této situaci (protože to fakt vypadá na nějaké problémy, průser) nemůžeš dopustit. Srovnej si to v sobě a trvej  na rozhovoru, kdy nepřipustíš žádný odchod z diskuse a pokud bude chtít odejít, tak mu jasně říct: ok, v tom případě ale končím.

- Gary Smith

Není tady

#24 31. 1. 2020 9:17

rina
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Leilo, ale tohle ty v této situaci (protože to fakt vypadá na nějaké problémy, průser) nemůžeš dopustit. Srovnej si to v sobě a trvej  na rozhovoru, kdy nepřipustíš žádný odchod z diskuse a pokud bude chtít odejít, tak mu jasně říct: ok, v tom případě ale končím.

Hm, a k čemu jí to bude? Že je něco hodně špatně, to už ví aj bez jeho vysvětlení. Když se dozví, že je gambler, závislák, kriminálník nebo jinej asociál, bude na tom líp?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#25 31. 1. 2020 15:19

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Myslím si, že je dobré mít jasno. stolt

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí