Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 30. 4. 2006 11:20

kačaba
♥♥-----
Registrovaný: 22. 3. 2006
Příspěvky: 41

stěhování

V červnu se stěhuje můj muž pryč z domáctnosti a v souvislosti s tím mám pár otázek, na které neznám sama odpověď.
1.jak se chovat v den, kdy bude z bytu definitivně odjíždět, jaký slova na rozloučenou
2.mám mu tu nechat uložené jeho zimní věci, nebo ho mám bez pardonu vyhodit komplet
  (jenom chci říct, že mi má slušně platit a já proto nechci dělat žádné vlny, abych ho nevyprudila)
3.jak s klíčema od bytu.Nechat-nenechat


Chci být púřipravená, nechci brečet nebo dělat scény.V týdnu si třídil věci ve skříni, které si vezme sebou a můžu vás ujistit, že moc dobrý pocit to pro mě nebyl.
Radila jsem mu, dělala frajerku a polykala slzy.

Není tady

 

#2 30. 4. 2006 12:04

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: stěhování

Na první dvě otázky bych neuměla odpovědět, když neznám vaši situaci - nakonec ani sama to nevíš a to manžela dobře znáš. Jen ti můžu napsat, co bych udělala já v tom třetím případě - klíče bych mu rozhodně nenechávala. dokonce bych hned vyměnila FABku - protože klíče sice může vrátit, ale dávno může mít kopii. A já bych nechtěla, abych nevěděla dne ani hodiny kdy přijde, a už za mojí přítomnosti nebo bez ní. Pokud je to můj byt nebo byt ve kterém žiju já, přála bych si aby chodil na návštěvu a ne jako domů bez jakéhokoliv omezení - když už teda odchází ode mně z nějakého důvodu.  Aby chodil bez ohledu na to, jestli se mi to zrovna hodí nebo nehodí. Ale rozhodnout si to budeš muset sama...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 30. 4. 2006 13:04

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: stěhování

kačabo, neznám tebe ani manžela. Ani situaci, kvůli které se rozhodl odejít.

Mám pocit, že ti na něm stále záleží, jinak by ti bylo jedno,co a jak ohledně stěhování.

Nicméně si myslím:
1/ Až si přijede pro věci, dělala bych, že je mi to jedno /naoko/. I když bych uvnitř řvala grater a měla chu ho dumbom. Tím, že budeš dělat jakoby nic, bude pěkně paf a ty si tak zachovᚠjakousi hrdost. Na rozloučenou mu řekni neutrální ahoj a popřej mu vše nejlepší do příštího života.tongue

2/ Pokud ho již nechceš v nejbližších měsících vidět, věci mu u sbe nenechávej. Pokud ano, věci mu u sebe nech. Taky záleží, jestli tě o to požádá. Pokud požádá, a ty budeš chtít, tak mu je tam nech. Ale pokud nepožádá, tak bych mu je tam nenechávala.

3/ Klíče od bytu bych mu nenechávala. Už tím, že se ptáš, se domnívám (možná špatně), že stále doufáš, že se vrátí. Klíče od bytu bych nenechávala, nikdy nevíš, co se může stát.

Při balení věcí bych mu rozhodně nepomáhala, to, žes polykala slzy, jak píšeš, mu muselo dělat hrozně dobře.
Být tebou, tak si uvařím kafe, sednu si tak, abych na něj při balení viděla, pokud kouříš, tak si u toho hezky zapal (to tě uklidní). Tvař se jako že nic, že je ti to jedno.

Pokud to dokážeš, tak bych to zkusila takto. Vím, že to není asi tak jednoduché, dělat to,jak jsem napsala, ale já bych to tak zkusila (ale nevím, jestli bych to dokázala sad.

V každém případě ti přeju nejen na den stěhování pevné nervíky.
Pa

Upravil(a) Leila (30. 4. 2006 13:10)

Není tady

 

#4 30. 4. 2006 13:12

agnes
♥♥-----
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 43

Re: stěhování

Neznám tvůj příběh, tak těžko radit... Obecně bych řekla - vystěhovat se všema věcma a vyměnit zámek. Na to je ale potřeba hodně sil a odhodlání s tímhle člověkem do budoucna nepočítat. Sama si odpověz, jestli seš ochotná mu nechat u sebe věci jen proto, abys nedělala vlny, nebo protože víš, že tím pádem ještě někdy přijde... Klíče mu ale určitě nenechávej, on ti klíče od svého nového života asi taky nedává.
A den vystěhování? Asi nejlepší tam nebýt, nevím.

Upravil(a) agnes (30. 4. 2006 13:23)

Není tady

 

#5 30. 4. 2006 14:30

kačaba
♥♥-----
Registrovaný: 22. 3. 2006
Příspěvky: 41

Re: stěhování

Já jsem jenom nechtěla opakovat svůj příběh, protože už byl v rubrice"Život po nevěře".Fakt jen krátce.Po 22letém manželství se stěhuje manžel pryč, do jiného města 100 km daleko.Vidí se ve svém mladším bráchovi, bude bydlet u něho v obýváku, věci mít v krabici.V podstatě se stane parazitem v úplné a početné rodině(to si zatím neuvědomuje).
Až se zmůže chce začít bydlet sám, být svobodný a čekat, jest-li se jeho milenka, která je vdaná, nějakým způsobem neosamostatní a přistěhuje se za ním.
Nás tu nechává se synem v zařízeném bytě, nic nechce, rozvádět se nechce, platit bude byt a synovi měsíční kapesné.Prý za náma bude jezdit, aby nám pomohl s údržbou bytu atd.Syn nechce (říkal to zatím jenom mě) s tím, že když odejde, tak natrvalo, že není zvědavý na jeho návštěvy.
Tak to jenom v krátkosti, na vysvětlenou.
Mám strach, že pokud ho budu chtít vystěhovat kompletně (nebude to mít ,kam dát) nebo od něho budu chtít klíče, že se může šprajcnout a neplatit, to co slíbil.Je mi jasné, že oficiálně, bych dostala daleko míň.

Není tady

 

#6 30. 4. 2006 16:11

agnes
♥♥-----
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 43

Re: stěhování

Klíče bych se od něj určitě snažila získat. Zkusila bych to možná tak, že on přece odchází a nepovažuje tenhle byt za svůj domov. Tak na co potřebuje klíče?
Záleží, v jaké jste teď fázi - jestli spolu komunikujete "normálně", nebo jestli by zabrala prosba, nebo si můžeš dovolit i důraznější tón, protože on má výčitky a přizpůsobí se... To víš nejlíp ty sama.
Nechci tě přesvědčovat, abys situaci nějak vyhrocovala, ale opravdu jsi na něm finančně závislá? Neutáhla bys bydlení sama? Bylo by pro tebe přece daleko lepší úplně se od něj odpoutat. Jednou na to stejně dojde a čím dřív, tím líp pro tebe

Není tady

 

#7 30. 4. 2006 16:26

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: stěhování

Nakonec ani ty klíče nemusíš získávat, stačí vyměnit FABku cca za 150.-Kč....


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#8 30. 4. 2006 17:04

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: stěhování

Kačabo - takže - v den jeho odchodu bych si udělala kafčo a zeptala se i jeho, zda si ho ještě naposledy  se mnou dá, či nikoliv, dělala bych, že skoro o nic nejde !!! /i kdybych polykala slzy/. Věci by si měl bez pardonu vzít všechny, jinak si nechávᚠzadní vrátka...a naději, ...že se snad.....někdy vrátí.......což je blbost.Myslel na tebe, když ti zahýbal s vdanou paní ?? Určitě ne, tak ho neomlouvej ! Klíče by měl odevzdat, ale hned bych vyměnila Fabku. Pokud si zase myslíš a je ti jako hloupé mu o ně říct, může se ti stát, že časem se ti zlomí, nebo zkřiví tvůj klíč a budeš ho muset jako vyměnit a pak at si ten svůj nechá na památku. Tím, že se zatím nerozvede a jako zatím to nechce řešit a bude ti jako pomáhat s údržbou...myslím, že syn má větší hrdost, jako ty. Nějak cítím, že doufáš, že by se snad časem mohl ještě vrátit........to by nebylo asi rozumné ...asi každá jsme jiná...

Není tady

 

#9 30. 4. 2006 17:53

kačaba
♥♥-----
Registrovaný: 22. 3. 2006
Příspěvky: 41

Re: stěhování

Díky za radu.Přemýšlela jsem, jest-li chci aby se vrátil, čím dýl tento nᚠvztah - nevztah trvá, začíná převládat NE.Učím se žít bez něj a zjišuju, že to jde.
V poslední době mi hodně ublížil a já neumím hned odpustit.Je to někde uvnitř, bolí to a vrací se mi to jako černobílý film.
S tím, že by si tu nechal zimní věci, jsem počítala jenom proto, že vím, že to nemá kam dát.Vím, okolo mě lidi říkají, že to nemám řešit, ale já se chci rozejít v klidu, protože se určitě vyskytnou věci, které budeme muset řešit spolu, a máme jakýkoliv vztah.
Já vůbec jsem člověk, který nemá rád konflikty a dusno kolem sebe.Možná, že kdybych taková nebyla dopadlo by to jinak.Třeba taky hůř, nevím.

Není tady

 

#10 30. 4. 2006 18:42

Buba
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 1. 2006
Příspěvky: 131

Re: stěhování

kacaba, nehnevaj sa, ale co je teba do toho, kde si on da zimne veci? Je plnolety, dospely, nech sa postara! Sa ti divim....... On sa rozhodol, daj mu pusinku na rozlucku, vymen zamok a v tichosti, bez komentarov sleduj, co sa bude robit. Rozhodne nic za neho neries, mozno si len chce dokazat, ze on ma na to!

Není tady

 

#11 30. 4. 2006 21:43

aeva1
Host

Re: stěhování

kačaba napsal(a):

Díky za radu.Přemýšlela jsem, jest-li chci aby se vrátil, čím dýl tento nᚠvztah - nevztah trvá, začíná převládat NE.Učím se žít bez něj a zjišuju, že to jde.
V poslední době mi hodně ublížil a já neumím hned odpustit.Je to někde uvnitř, bolí to a vrací se mi to jako černobílý film.
S tím, že by si tu nechal zimní věci, jsem počítala jenom proto, že vím, že to nemá kam dát.Vím, okolo mě lidi říkají, že to nemám řešit, ale já se chci rozejít v klidu, protože se určitě vyskytnou věci, které budeme muset řešit spolu, a máme jakýkoliv vztah.
Já vůbec jsem člověk, který nemá rád konflikty a dusno kolem sebe.Možná, že kdybych taková nebyla dopadlo by to jinak.Třeba taky hůř, nevím.

Kačabo, promiň, ale ty jsi stejné trdlo jako já. Nemůžeme své muže nebo bývalé muže vést stále za ruku, musí /a oni umí/ si poradit sami. Neřeš jeho problémy. Já také nevím, jak se k němu chovat. Uplně nejraději bych mu nafackovala za to všechno / a bylo toho dost/, ale pak ho zase i dovedu pochopit a přesně jako ty, také s ním chci dál vycházet v dobrém. Spojuje nás tolik věcí, nikdy nebudeme cizí lidé. Je to moc těžké. Myslím si, že mu to všechno moc ulehčuješ, stejně jako já. Taky nevím, jak se chovat. M. se zatím neodstěhoval, odstěhuje se na konci září. To je ještě pět dlouhých měsíců, kdy se budu dívat, jak ho to doma nebaví a nezajímá, jak si píše s milenkou, jak k ní odchází a zase přichází, jak se snaží být hodný taka /to teda byl vždycky/ a trochu ovládat dceru na svou stranu. A čím dýl tato situace trvá , tím víc se chová jakoby se nic nedělo. Vlastně já jsem chtěla rozvod, ja chci , aby se odstěhoval.... Je to čím dál t잚í. co bych dala za to, kdyby se sebral a prostě odešel jako tvůj m. Ty mᚠsyna aspoň na své straně, ale u nás je to nenápadný boj o dceřinu přízeň. Na jednu stranu se rozvádíme bez scéc a obviňování a toho všeho, ale na druhou stranu je to strašně těžké.
Asi to budeš mít jako já, stále budeš řešit, kam si dá věci a jak s klíčema. Ale třeba mého m už teď vůbec netrápí, že mi /spíš nám, protože tu bydlí/ něco doma nefunguje, prostě na všechno kašle. A tím mě utvrzuje v tom, že mi nestojí za to, abych se kvůli němu trápila.

 

#12 30. 4. 2006 21:55

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: stěhování

Dámy - dost vás nechápu....a když vám zahýbali a asi na vás zapomněli.......to vám nevadí..???.....vybavte si, ...to, co dělávali  s vámi....dělají  ted s jinou ženou.....jsou milí k nim, ne k vám.......na vás kašlou a když ukazujete, jak jste z toho smutné, to je posiluje , nabývají na sebevědomí, jak jsou neodolatelním, jak se trápíte !!! ............ale mě by to dalo  sílu vyházet i zimní věci, třeba na ulic, k bráchovi, do popelnice...odvézt k milence.......jen se těch věcí zbavit, jako i toho chlapa !!! Život je přílož krásný a krátký a je tolik možností, jak nezůstat sama....nebudte měkoty, jinak si s váma budou chlapi dělat, co se jim zlíbí a nebudou si vás vážit  !!!

Není tady

 

#13 30. 4. 2006 23:00

aeva1
Host

Re: stěhování

Aneri napsal(a):

Dámy - dost vás nechápu....a když vám zahýbali a asi na vás zapomněli.......to vám nevadí..???.....vybavte si, ...to, co dělávali  s vámi....dělají  ted s jinou ženou.....jsou milí k nim, ne k vám.......na vás kašlou a když ukazujete, jak jste z toho smutné, to je posiluje , nabývají na sebevědomí, jak jsou neodolatelním, jak se trápíte !!! ............ale mě by to dalo  sílu vyházet i zimní věci, třeba na ulic, k bráchovi, do popelnice...odvézt k milence.......jen se těch věcí zbavit, jako i toho chlapa !!! Život je přílož krásný a krátký a je tolik možností, jak nezůstat sama....nebudte měkoty, jinak si s váma budou chlapi dělat, co se jim zlíbí a nebudou si vás vážit  !!!

Aneri, mᚠpravdu. vadí mi to. Přesně tak jsem to ze začátku zjištěné "zrady" cítila taky. Byla jsem nešasntná, zuřila jsem, byla jsem úplně hotová. Chtěla jsem se nějak pomstít... A nevím proč, asi to byla pro mě nějaká životní škola /vím, že se ti zdá, že cancám, ale dnes to tak cítím, i když často ještě brečím/, dnes jsem opravdu trošku jinde v myšlení. Moc věcí jsem si uvědomila a ani nemůžu řict, že bych něco udělala jinak v manželství. Reagovala jsem na věci tak, jak přicházely a možná to zrovna jinak nešlo. Dnes už je to jedno. v poslední době jsem se snažila m. vysvětlit, proč některé věci byly tak, jak byly, ale je to zbytečné, má svou pravdu a já jsem ztratila chu něco obhajovat. Jen si vzpomínám sama na sebe,když jsem byla ve věku jeho milenky , tak se mi ,ale jenom tak v hlavě, honily různé myšlenky a líbili se mi jiní chlapi a docela dost, ale naprosto platonicky, nikdy bych mu to nepřiznala, protože vím, že to těžce nese. Ale vždycky jsem si uvědomila, že mám ráda svého m. , že je pro mě ten nejlepší. No , tak ho teď má jiná. Jiná, která si zábrany prostě nedělá. Ano jsem podle tebe blbá, a asi jsem. ale já jsem ztratila chu bojovat o někoho, kdo za to nestojí. a bohužel už vím, že za to nestojí.

 

#14 30. 4. 2006 23:14

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: stěhování

Nepřidám rady co, jak udělat, ale mám tu jednu, jak to zvládnout. V klidu před dnem D si sedni, zavři oči a představ si, jak to bude vypadat, zkus si představit jak reaguješ, vybavit si, co ti bude líto, kufry které budou v předsíni.... tahle představa ti pak může pomoci, můžeš se jí chytit v okamžik, kdy ucitíš, že se hroutíš.....


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#15 1. 5. 2006 10:24

kačaba
♥♥-----
Registrovaný: 22. 3. 2006
Příspěvky: 41

Re: stěhování

to aeva 1-jsem ráda, že existuje někdo, kdo si myslí, že je jako já...No,je fakt, že slepice, která má pocit, že pořád musí někoho vodit za ruku, asi fakt jsem.Ale s tím, už nic neudělám.....

to Aneri - neukazuji ,jak jsem smutná, nejsem totiž.Jenom si vždycky říkám, že nemusím klesnout na úroveň toho druhého, že mu můžu dokázat, že jsem lepší.Jest-li mu to dojde nebo ne, nevím, ale já mám dobrej pocit.

to PavlaH-díky, doufám, že hroutit se nebudu, budu jen naměkko.

I když sedím o víkendu doma, vyprávím mu, jak jsem si užila , co všechno jsem dělala.Chci mu ukázat, že já ho nepotřebuji.....Zatím to bere, protože má menší výčitky svědomí, když si myslí, že tu ještě někdo je, kdo mi pomůže.
V žádném případě se netrápím, nebrečím, to všechno bylo na začátku a už jsem z toho venku.Vycházíme naprosto v pohodě, on maximálně pomáhá, jako by se nic nestalo, kasa je zatím společná, jen to prostě v pátek skončí odjede a do úterý nebo středy o něm nevím.

Možná, že jsem si už na ty volné víkendy zvykla a beru to jako pravidelný rituál.Jenom bych jako frajerka nad věcí, chtěla zůstat až do posledního dne....

Jo a s klíčema mám asi smůlu, protože byt je jeho!!!!!!!!

Není tady

 

#16 2. 5. 2006 21:07

Martina09
♥------
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 19

Re: stěhování

Kacabo, nevím jak to s vámi celé je,ale píšeš,byt je jeho-jste 22 let svoji.Mám ti dojem že jste spoluvlastníci  bytu po tak dlouhé době.Minimálně mᚠnárok na část.
S tím stěhováním je to fakt těžké. Já jsem něco vzdáleně podobného zažila. V té chvíli:) je člověk tak nějak smířený a snaží se být hrdina-do zavření dveří.Pak jsem se za něma sesypala.Z  pohledu dneška jsem ráda, že jsem dopadla jak jsem dopadla. Mohlo být hůř.

Není tady

 

#17 3. 5. 2006 12:42

Marilyn
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 119

Re: stěhování

kačaba napsal(a):

to aeva 1-jsem ráda, že existuje někdo, kdo si myslí, že je jako já...No,je fakt, že slepice, která má pocit, že pořád musí někoho vodit za ruku, asi fakt jsem.Ale s tím, už nic neudělám.....

to Aneri - neukazuji ,jak jsem smutná, nejsem totiž.Jenom si vždycky říkám, že nemusím klesnout na úroveň toho druhého, že mu můžu dokázat, že jsem lepší.Jest-li mu to dojde nebo ne, nevím, ale já mám dobrej pocit.

to PavlaH-díky, doufám, že hroutit se nebudu, budu jen naměkko.

I když sedím o víkendu doma, vyprávím mu, jak jsem si užila , co všechno jsem dělala.Chci mu ukázat, že já ho nepotřebuji.....Zatím to bere, protože má menší výčitky svědomí, když si myslí, že tu ještě někdo je, kdo mi pomůže.
V žádném případě se netrápím, nebrečím, to všechno bylo na začátku a už jsem z toho venku.Vycházíme naprosto v pohodě, on maximálně pomáhá, jako by se nic nestalo, kasa je zatím společná, jen to prostě v pátek skončí odjede a do úterý nebo středy o něm nevím.

Možná, že jsem si už na ty volné víkendy zvykla a beru to jako pravidelný rituál.Jenom bych jako frajerka nad věcí, chtěla zůstat až do posledního dne....

Jo a s klíčema mám asi smůlu, protože byt je jeho!!!!!!!!

Jak to myslíš, že byt je jeho? Kdy si ho pořídil? POkud za trvání manželství, tak je VÁŠ. Pokud před tím a mᚠtam trvalé bydliště, tak je povinen ti zajistit náhradu...takže buď v pohodě...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů