Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 30. 4. 2006 11:10

kačaba
♥♥-----

hlíva ústřičná

Minulý týden jsem četla časopis, v kterém popisovali zpracování hlívy ústřičný.Moc mě to zaujalo.Chtěla jsem si to vystřihnout, zapoměla a vyhodila jsem to.Pamatuji si pouze, že tam byl, mimo jiné, i houbový guláš, já osobně z houby dělám vynikající polévku se smetanou, ale to je všechno.
Nemáte někdo další recepty, na zpracování této houby?
Předem děkuji

Není tady

#2 30. 4. 2006 11:38

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Re: hlíva ústřičná

Guláš z hlívy miluju. Dělá se úplně stejně, jako normální (hovězí), jen tu hlívu musíš hodně dlouho dusit-je hodně tuhá. A ať Tě potom nepřekvapí, nikdy ji neuděláš úplně do měkka, vždy zůstane tužší. Je vynikající-my ji jíme s chlebem, nebo těstovinama.

Není tady

#3 30. 4. 2006 11:44

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

Hlíva je dobrá zapečená s těstovinama jako fleky. Na másle a na cibulce podusit hlívu  (opravdu dusit déle) , přidat prolis. česnek a po chvíli promíchat s uvařenýma těstovinama. Buď podávat takto nebo zapéct ještě s vajíčkem jako klasické fleky.

Iveta X

Není tady

#4 30. 4. 2006 15:37

vEruska
Host

já hlívu nejraději dělám s vepřovým masem .. http://www.foodlife.cz/index.php?option … ;Itemid=70

ale výborná je taky zabalená do listkového těsta s klobásou a sýrem balkánskýho typu.. http://www.foodlife.cz/index.php?option … ;Itemid=70

#5 30. 4. 2006 21:57

Benja1
♥♥-----

Hlívu máme moc rádi. Dělávám např. kuřecí řízky se sýrem a hlívou: kuřecí řízky naklepat, osolit, přidat paprikovou vegetu, hranolek šunkového salámu a sýru, zabalit, naskládat do pekáčku, přidat máslo, hlívu na pruhy nakrájenou, trochu podlít, přidat nahoru ještě kousky salámu a sýru , přikrýt a péct asi hodinu.

Nebo: pizzu - zapéct trochu pizzu, na to namletou a podušenou hlívu s vegetou a česnekem, zase zapéct, pak zeleninu a sýr a dopéct.

Nebo: normální nastavovanou houbovou kaši - usmažit hlívu, zalít mlékem, sůl, pepř, zahustit krupičkou, nakonec vejce.

Není tady

#6 2. 5. 2006 8:53

ivca
♥♥♥♥♥♥-

obalená jako řízek - vynikající teplé i studené

Není tady

#7 4. 5. 2006 10:35

kačaba
♥♥-----

tak při čtení všech receptů, se mi sbíhaly sliny.Proto dnes začínám zkoušet a to guláš.Jelikož mě varujete, že je tužší, prosím o radu, jest-li to mám dát do papíňáku (aby to bylo rychlé měkké) nebo to mám dělat vytrvale jen v hrnci?
Jaký koření tam mám dát?Kmín?Majoránku?

Není tady

#8 4. 5. 2006 13:03

ivca
♥♥♥♥♥♥-

stačí normálně trápit v hrnci, zálěží na tom kolik máš času
já guláš dělám klasicky jako s masem, cibulový a paprikový základ, kmín mletý a tu majoránku až nakonec - dobré je dát ke konci vaření rozetřený česnek
papiňák využívám při vaření guláše z václavek - ty jsou velmi houževnaté

Není tady

#9 4. 5. 2006 18:06

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Jo, plně souhlasím s ivcou. Ale ten guláš z václavek ale je, co?! Má takovou peprnou chuť i bez koření.

Není tady

#10 5. 5. 2006 9:53

ivca
♥♥♥♥♥♥-

já miluju všechny houby, ale ty václavky fakt jen na guláš
je to vždycky hrůza očistit je, já je normálně spařuju vařící vodou, ale výsledek stojí za to.

Není tady

#11 10. 1. 2007 20:42

Petuna
♥♥♥♥♥--

A děláte z ní také kalsickou houbovou polívku? prosím jak? Také dlouho dusit?

Není tady

#12 11. 1. 2007 9:58

Décima
♥♥♥♥♥--

Včera zrovna dávali o hlíze ústřičné pořad v TV. Říkali, že se z ní dá dělat dobrá "držková" polívka. Já bych asi hlízu nakrájela na nudličky a v troše vodě  podusila a dala stranou. Do kastrolu bych na sádlo zesklovatěla cibuli, přidala   mouku , mletou papriku a udělala z toho jíšku. Hned zalila přiměřeně studenou vodou a pořád míchala do zhoustnutí. Přidala do toho tu hlívu, rozmačkaný česnek, majoránku, přichutila třeba  z 1/2 kostky (slepičí vývar Knorr) nebo trochu podravky, podle chuti přisolila a trochu jěště provařila.

Upravil(a) Décima (11. 1. 2007 10:01)

Není tady

#13 11. 1. 2007 10:31

french_vanilla
♥♥-----

holky, kde kupujete čerstvou? já mám doma jen sušenou. do guláše nebo do polévky to asi nevadí, ale na řízečky by to chtělo fresh smile

Není tady

#14 11. 1. 2007 10:54

vEruska
♥♥-----

já ji kupuji v super-hyper-marketu (Tesco, Hypernova), maji ji tam cerstvou (chlazenou) v oddeleni zeleniny tam, kde byvaji balene bylinky, klicky a salaty tummenupp

Není tady

#15 6. 2. 2007 17:16

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Čerstvá hlíva se dá sehnat v každém větším marketu nabo klasicky v ovoce-zelenina.
Jinak z ní dělám omáčku ke kuřečím steakům. Na cibulce osmažím nakrájenou hlívu, zapráším moukou, zaliju vodou a dusím do měkka. Nakonec zjemním smetanou nebo trojúhelníčky taveného sýra a dochutím kořením, které mi zrovna padne pod ruku. Jednoduché a skvělé.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí