Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 4. 2006 23:50

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Agresivita.

Jednou, už je to hodně dávno, jsem byla svědkem toho, jak se malá holčička,
po čtyřech blížila k rozzuřenému pejskovi, kterému, než jí ten pejsek pokousal, protože na ni žárlil, říkala: Bročku, NEBOJSE.

Tenkrát, jsem si uvědomila, že malé děti, mají dar pohledu.

Posléze, když jsem byla nucena se zamýšlet nad tím, proč lidé volí zkratkové, agresivní řešení a když jsem pátrala po jejich minulosti, tak jsem málokdy narazila na člověka s jiným prahem citlivosti, antisociálního, bez schopnosti citu.

V drtivé většině jsem zjistila, že Ti lidé měli sami zkušenost s jiným člověkem,
hlavně, již raném dětství, panovačným, despotickým a že jsou sami v podstatě ovlivněni vlastním oprávněným strachem a bezmocí, zážitkem, ze špatné zkušenosti,  se kterým se sami nevyrovnali a nebo že jim takové jednání připadá normální a nevědi o tom.

Nebo jsem se setkala s výrokem psychiatra: Za každou frajeřinou, hledej mindrák, za mindrákem strach.

Na druhou stranum jsem zase potkala lidi, kteří zažili neuvěřitelné věci a byli neuvěřitelně laskaví a vyrovnaní.

Co si o tom myslíte Vy?

Upravil(a) Bláža.. (29. 4. 2006 23:52)

Není tady

 

#2 30. 4. 2006 12:35

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Agresivita.

Bláža.. napsal(a):

Jednou, už je to hodně dávno, jsem byla svědkem toho, jak se malá holčička,
po čtyřech blížila k rozzuřenému pejskovi, kterému, než jí ten pejsek pokousal, protože na ni žárlil, říkala: Bročku, NEBOJSE.

Tenkrát, jsem si uvědomila, že malé děti, mají dar pohledu.

Posléze, když jsem byla nucena se zamýšlet nad tím, proč lidé volí zkratkové, agresivní řešení a když jsem pátrala po jejich minulosti, tak jsem málokdy narazila na člověka s jiným prahem citlivosti, antisociálního, bez schopnosti citu.

V drtivé většině jsem zjistila, že Ti lidé měli sami zkušenost s jiným člověkem,
hlavně, již raném dětství, panovačným, despotickým a že jsou sami v podstatě ovlivněni vlastním oprávněným strachem a bezmocí, zážitkem, ze špatné zkušenosti,  se kterým se sami nevyrovnali a nebo že jim takové jednání připadá normální a nevědi o tom.

Nebo jsem se setkala s výrokem psychiatra: Za každou frajeřinou, hledej mindrák, za mindrákem strach.

Na druhou stranum jsem zase potkala lidi, kteří zažili neuvěřitelné věci a byli neuvěřitelně laskaví a vyrovnaní.

Co si o tom myslíte Vy?

Já to Blaženko chápu asi tak, že v podstatě žijeme v takovém Matrixu a holt někteří z nás ještě nespolkli tu červenou ( nebo byla modrá?) pilulku poznání ( nebo osvícení?). Myslím si, že Bůh nám dal možnost volby a je na každém z nás ,kterou cestu si vybereme. Buď budeme celý život svalovat vinu na druhé, nebo přijmeme fakt, že jsme za svůj život odpovědní sami a přestaneme vinu svalovat na druhé a tvářit se ublíženě. Znala jsem jednu paní, která přežila pochod smrti v koncentračním táboře a vymřela jí tam celá rodina a přesto zůstala velmi laskavým, otevřeným člověkem bez pocitu ublíženosti. Dožila se velmi vysokého věku. Pochopila jsem, že přežila právě proto, že nikdy nezačala nenávidět své nepřátele a vždycky byla svobodným člověkem. I v tom koncentráku. Protože svoboda a štěstí není na ničem závislé, je to prostě stav mysli. A každý z nás se zkrátka musí rozhodnout.Jeden krásný citát říká: chceš být šastný? tak buď!!!!!!! A určitě mᚠpravdu, že za každou agresí se skrývá strach. To je asi to peklo a ne žádný rohatý s kopytama.


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#3 30. 4. 2006 12:54

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Agresivita.

Lueta, překvapila jsi. S Matrixem i ostatními závěry. cool


Crabat

Není tady

 

#4 30. 4. 2006 23:17

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: Agresivita.

Bláža.. napsal(a):

Jednou, už je to hodně dávno, jsem byla svědkem toho, jak se malá holčička,
po čtyřech blížila k rozzuřenému pejskovi, kterému, než jí ten pejsek pokousal, protože na ni žárlil, říkala: Bročku, NEBOJSE.

Tenkrát, jsem si uvědomila, že malé děti, mají dar pohledu.

Posléze, když jsem byla nucena se zamýšlet nad tím, proč lidé volí zkratkové, agresivní řešení a když jsem pátrala po jejich minulosti, tak jsem málokdy narazila na člověka s jiným prahem citlivosti, antisociálního, bez schopnosti citu.

V drtivé většině jsem zjistila, že Ti lidé měli sami zkušenost s jiným člověkem,
hlavně, již raném dětství, panovačným, despotickým a že jsou sami v podstatě ovlivněni vlastním oprávněným strachem a bezmocí, zážitkem, ze špatné zkušenosti,  se kterým se sami nevyrovnali a nebo že jim takové jednání připadá normální a nevědi o tom.

Nebo jsem se setkala s výrokem psychiatra: Za každou frajeřinou, hledej mindrák, za mindrákem strach.

Na druhou stranum jsem zase potkala lidi, kteří zažili neuvěřitelné věci a byli neuvěřitelně laskaví a vyrovnaní.

Co si o tom myslíte Vy?

Bláž, takové lidi, které chceme potkat, ty potkámé.  Snažme se být takový jak popisuješ v posledním řádku, laskaví a vyrovnaní, abychom tímto odzbrojili, nepřívětivost, zlobu i agresivitu. Jedná se o nešastné lidi, z jakéholiliv důvodu.

Není tady

 

#5 1. 5. 2006 0:06

Daroly
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 144

Re: Agresivita.

Ahoj Blážo.
Myslím, že pokud člověk dokáže zpracovat negativní zkušenosti a vyrovnat se s nimi(z dětství a pak ty další, které ho potkávají), tak zpracuje i svůj strach=agresi(k druhým i sobě samému). Když překonᚠstrach - jsi svobodná. Svobodný člověk vidí názory druhých lidí a ne napadení svojí osoby jinými názory, nepotřebuje se za nic a nikoho schovávat, neupírá svobodu druhým(a osobní cestu a čas potřebný k poznání), nepotřebuje si dokazovat, že je dost dobrý, ví, že je... člověk a to je dostatečná "kvalifikace". To můj pohled. Měj se krásně, D.

Není tady

 

#6 1. 5. 2006 0:17

Folly
Host

Re: Agresivita.

Agresivita je neco jako rodna sestra strachu. Jedna bez druhe se snad ani nevyskytuje. Rekla bych, ze agresivita je zpusob obrany, ale to by byla asi jen pulka pravdy.
Ta druha je asi spojena s otrlosti. Jinak to neumim nazvat, protoze hodne lidi je agresivnich i zdanlive bez priciny nebp se k ni tezko dopatrame, Asi je to vrozene a neco patrne take zmuze (ne)vychova. S touhle agresivitou si poradi malokdo, ani zakon ne.
A na ni asi taky neni nikdo pripraven.
Ta prvni, kterou potkavame v zivote nastesti casteji nez tu druhou, je mnohokrat lepe citelna. Takze si pak clovek klade otazku, odkud se bere a vetsinou vytusi, co za ni asi je. Kdyz ji clovek vcas rozezna, ma obycejne sanci se branit.
Urcite se nelze pasivne oddavat, tim se nic nevyresi.

 

#7 1. 5. 2006 14:32

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Agresivita.

Na schopnost agrese, jsou vytvořeny již psychologicé testy.
Dá se říci, že společnost agersivní lidi i potřebuje.
Třeba jednotka rychlého nasazení. Co bychom bez ní dělali, v boji s únosci a zločinci? Tady filosof nepomůže, je třeba jednat. Jenomže, tito lidé, jsou většinou již odkloněni od společnosti a někdy i z motivu sebeobětování, pro druhé lidi, pro svůj národ. Na jednu stranu, je mi jich i líto, je to velká deformace a takový člověk se již těžko, se vrací k obviklým pocitům.
Za určitých okolností je agrese schopen, každý, v případě silné, oprávněné motivace.
Myslím si, že problém je v něčem jiném a to v tom, že agresivní člověk  by to měl o sobě vědět a rozlišovat, kde je a s kým.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů