Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 4. 2006 0:12

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Zrcadlo komunikace

Milé spolu-diskutující.

Proč občas píší na babinet? Protože je to příjemná možnost komunikace, která mi umožňuje virtuální setkání s lidmi, se kterými bych se nikdy nesetkala, protože to jsou lidé možná, hodně z daleka, možná z jiné sociální, věkové, či jinak pracovně diametrálně rozdílné skupiny nebo by jsme se vzájemně sobě vůbec nelíbili?.

Co my víme, kdo píše ze svého paláce a kdo ze své ubytovny, kdo je na invalidním vozíku nebo téměř slepý, těžce nemocný a nebo je zase tak bohatý nebo pracovně tak vysoko postavený, že už ani nemůže mít žádné přátele a je vlastně velký chudák?
Co my víme, že to, co o sobě kdo píše, je pravda? Ale o pravdu nejde, jde právě o to setkání.

Proto si myslím, že zde je prostor pro jedinečnou výměnu názorů a poznatků.
Ale vzhledem k výše vyjmenovanému, jen výměnu. Bez hodnocení. Internet klame, poskytuje jen zlomek lidské osobnosti.
Proto jsem toho názoru, nehodnome se, neposkytujme si vzájemně psychoterapie, vždy to nejde, úspěšnost bývá pramalá, spíše to způsobuje více škod než užitku a omyly z nepochopení a opravdové i když nechtěné křivdy. A to je škoda.

Z ovzduší, které tu je v poslední době, bych řekla, co kdybychom probrali to zrcadlo komunikace?

Připadá mi, že to každý myslí trochu, či spíše úplně jinak. Zajímají mě Vaše názory a pohledy. Jde o to, zúčastnit se.
Jestli se budete chtít připojit k diskusi, uděláte mi radost.

Přeji příjemný víkend.

Není tady

 

#2 29. 4. 2006 4:34

Folly
Host

Re: Zrcadlo komunikace

Ahojky Blazo,
ja jsem se na babinet podivala kdysi ze zvedavosti a pak me oslovily prispevky Magdy-mely jsme stejne problemy, a to nas sblizilo.
Lze si zde precist spoustu pribehu, ktere se staly, a poucit se, ale taky se podelit o svoje zkusenosti, nazory, ev. pomoci i jinak.V tomhle je babinet uzasny.
Priznam se, ze mne zatim nejak nenapadlo badat nad vekem ani socialnim postavenim prispevatelu, jen mam dojem, ze Ota o sobe napsal, ze je upoutan po urazu na vozik. Myslim, ze lide, kteri maji fyzicke trapeni, asi resi jine problemy nezli nevera.

Nez jsem nalistovala tuto diskuzi, mela jsem prave v hlave otazku o pravdivosti toho, co zde kdo pise. Myslim, ze naprosta vetsina je presvedcena, ze pise pravdu. Nekdy je to vsak jen jejich uhel pohledu a pravda muze byt nekde uplne jinde, a pak jsou jakekoliv rady zbytecne. anebo taky-kazdy si vybere jen to, co slyset chce. Ale tak je to asi v poradku.
Takze nakonec o tu pravdu v jistem smyslu slova opravdu nejde.
A v jakem o ni jde-kdyz nekdo umyslne lze, ale to se casto dost spatne prokazuje.

Jinak mas pravdu, internet muze klamat - a to hned dvakrat. Uzivatel muze klamat vedome,ale taky nevedome. Napr. on vychazi z pribehu, ktery zna on sam a nevsimne si,ze nektere dulezite veci vlastne nerekl nebo je podal pod vlivem svych emoci zkreslene. Jenze se prave takto "nedokonaly" prispevek, ci vlastne jeho uzivatel stava tercem slovnich utoku, je napr. obvinovan z agresivity a netolerance.Pritom to vubec nemusi byt pravda.
Abych byla konkretni,Axi me obvinoval z netolerance. Jenze jak mu vysvetlim, ze netolerantni byl predevsim partner a moje netolerance uz byla jen dusledkem, kdyz uz jsem mela vseho tak akorat dost.  Kdyby muj partner napsal, ze jsem netolerantni a napsal jen ten dusledek a zamlcel pricinu, tak ho budou vsichni litovat, s jakou semetrikou to zije.
Myslim, ze si spousta lidi toto neuvedomuje a veri vsemu, co cte.
Ono to tak ale chodi i v zivote. Urcite se mezi vami najdou rozvadejici se kamaradi, a kazdy z nich to podava jinak. Komu pak verit, komu pomoci, s kym se pratelit, kdyz ti dva se nemohou ani videt.

Naprosto souhlasim, a snad se toho i drzim, ze hodnotit prispevatele nelichotivymi slovy, napr. blby, hloupy, ubozak,apod. je naprosto nevhodne, a zadny psycholog by se k tomu nesnizil. Jenze to neni otazka vzdelani a ani profese, ale predevsim otazka kultury toho cloveka, ktery toto pise. Ukazuje tim jen vlastni hodne " male" ja, ktere mu veli v pripade nedostatku jinych argumentu urazet.  A to je vec, ktera se mi na babinetu nelibi, ze k tomu vetsina lidi mlci. Pripomina mi to moji situaci v minulem zamestnani-vsichni o me kolegyni vedeli, jak me nenavidi a mockrat mi rikali, co vsechno o mne a kde povida, ale nikdo ji nerekl- hele, dej ji pokoj. Jako by se bali, ze pak bude sirit pomluvy  o nich. Asi chapes, ze jsem se musela naucit postavit se sama za sebe, zvlast kdyz doslo i na absurdni obvineni. Pochopila jsem, ze dobro si nekdy po dobrem neziskas  a ze neprotiveni se zlu je totez, jako schvalovani toho zla.

Ale je tu jeden problem, rovnez odkoukany ze zivota, napr. z konfliktu s onou kolegyni-ja se branim absurdnimu obvineni, a zaroven hajim sve dalsi kolegy, ze by neco takoveho neudelali, ale ona madam neleni a bezi k rediteli si na mne stezovat a roztoci spiralu boje, kdo s koho, protoze ona ma pravdu a ja ji bezduvodne napadam. Vysledek je ten, ze sef je otraven, znechucen a i ostatni kolegove o tom nechteji slyset, nase hadky je obtezuji. Pritom kdyz chci dat vypoved, nikdo nechce,abych odesla, a dokonce teprve pak se mne kolegyne zastane, a to nejspis jen proto,ze kdybych odesla, musela by s tou kolegyni sedet ona. A pak vyhodili onu pomlouvajci kolegyni i me.
Podobnost s babinetem neni ciste nahodna.

Nedavno si me na babinetu dost dobirali a obvinovali z leccehos. Oni moje prispevky chapali po svem, je to jen jejich uhel pohledu a oni me na zaklade toho sveho pohledu hodnotily po*n. Taky psali, ze jsem nikomu nepomohla.Pritom pro nekoho jineho jsou i ty moje prispevky prinosem. Ale psat o tom nechci, pripadalo by mi to jako chlubeni,a ja mam pri tom jen radost, ze jsem nekomu byla uzitecna.

Tak tohle je ten muj uhel pohledu.
A kdyz se pokusim nastavit zrcadlo sama sobe, vidim se trochu unavenou, ale spokojenou, da se rici i stastnou,smirenou s tim, ze vsechny krivdy na svete nenapravim, pres vsechny starosti neustale kypici energii, ktere mam zaplatpambu stale na rozdavani .

 

#3 29. 4. 2006 9:12

gemi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1404

Re: Zrcadlo komunikace

Nedá mi to , musím se připojit, protože mi obě mluvíte z duše...
taky mě vadí, když se tady  (ale nejen tady, na netu)  - lidi napadají.
Zastávám názor, že i nesouhlas nebo úplně opačný názor je možné říct -napsat  bez urážení toho druhého, slušně...

Jsem ráda, že tohle téma tu někdo otevřel. A je pravda, že o sobě téměř nic nevíme, takže hodnotit ani dost dobře nejde. (  no popravdě s tím hodnocením druhých je to vůbec ošidné).

Je tu jeden konkrétní příklad- název příspěvku  "Kalik je trapnej".    Proč  tu má být pořád "vystavený"   tenhle projev něčí zlosti a nepochopení...?   

Vím, jsou tu i horší věci , ale snad aspoň tahle "drobnost"   by šla odstranit...

Není tady

 

#4 29. 4. 2006 10:37

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Zrcadlo komunikace

smile

Upravil(a) Paila (29. 4. 2006 10:59)

Není tady

 

#5 29. 4. 2006 10:51

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Zrcadlo komunikace

Bláža.. napsal(a):

Milé spolu-diskutující.

Proč občas píší na babinet? Protože je to příjemná možnost komunikace, která mi umožňuje virtuální setkání s lidmi, se kterými bych se nikdy nesetkala, protože to jsou lidé možná, hodně z daleka, možná z jiné sociální, věkové, či jinak pracovně diametrálně rozdílné skupiny nebo by jsme se vzájemně sobě vůbec nelíbili?.

Co my víme, kdo píše ze svého paláce a kdo ze své ubytovny, kdo je na invalidním vozíku nebo téměř slepý, těžce nemocný a nebo je zase tak bohatý nebo pracovně tak vysoko postavený, že už ani nemůže mít žádné přátele a je vlastně velký chudák?
Co my víme, že to, co o sobě kdo píše, je pravda? Ale o pravdu nejde, jde právě o to setkání.

Proto si myslím, že zde je prostor pro jedinečnou výměnu názorů a poznatků.
Ale vzhledem k výše vyjmenovanému, jen výměnu. Bez hodnocení. Internet klame, poskytuje jen zlomek lidské osobnosti.
Proto jsem toho názoru, nehodnome se, neposkytujme si vzájemně psychoterapie, vždy to nejde, úspěšnost bývá pramalá, spíše to způsobuje více škod než užitku a omyly z nepochopení a opravdové i když nechtěné křivdy. A to je škoda.

Z ovzduší, které tu je v poslední době, bych řekla, co kdybychom probrali to zrcadlo komunikace?

Připadá mi, že to každý myslí trochu, či spíše úplně jinak. Zajímají mě Vaše názory a pohledy. Jde o to, zúčastnit se.
Jestli se budete chtít připojit k diskusi, uděláte mi radost.

Přeji příjemný víkend.

Take jsem rada, ze je tu toto tema. Myslim, ze jen minumum lidi, kteri prispivaji na babinet sve prispevky anebo sami sebe pribarvuji.
Z meho pohledu, pres internet se nemusi clovek bat, ze ho zase bude pomlouvat soused nebo kolega, i kdyz je mozne, ze si klidne muze se sousedem skvele pres internet rozumet  a pri setkani tvari v tvar si nemuzou prijit na jmeno.  I ja se obcas pristihnu, ze jsem pres internet mnohem uprimnejsi, protoze mam zdanlivou predstavu vetsiho bezpeci. smile

Co se tyce pravdy tak ne vzdycky se da popsat stejnymi slovy a pohledy na stejnou vec se muzou znacne lisit a presto byt pravdive, alespon podle meho nazoru, ktery pochopitelne nikomu nevnucuji smile

priklad:

Pred par lety jsem byla v UK jako au-pair a hlidala jsem holcicku cca 100 cm vysokou, ja merim necelych 160 cm a jeji tatinek temer 200 cm.

Jednou jsem byla s holcickou na prochazce a uvideli jsme nejakeho silene vysokeho psa. Kdyz jsme se vratily, mala  s nadsenim a barvite licila tatinkovi, ze jsme dneska videly "takoveho psa" ( a rozmachla rucickama nad hlavu).

Tatinek neveril a zavtipkoval, ze ma jeho dcerka bujnou fantazii. A z trochou ironie se me pred ni zeptal, tak co videli jsme "takoveho" psa a taky se rozmachl nad hlavu.

Na jsem mu rekla, ze jsme opravdu videli velkeho psa, ale ze mi byl zhruba po pas.

NO A TU CHVILI NAM TO OBEMA DOSLO:
Z jejiho pohledu videla psa jako horu, protoze byl zhruba stejne vysoky.
Z meho pohledu videla psa, ktery byl hodne vysoky, protoze mi byl zhruba po pas a
z pohledu jejiho tatinka videla normalniho psa, kteru mu byl zhruba do 2/3 noh.

Pravdu jsme meli vsichni a pravda  je jen jedna, ale ...

Kdyby mala rekla, ze videla psa, ktere ji byl po pas, lhala by. (znamenalo by to, ze by byl cca 50 cm vysoky)

Kdybych ja rekla, ze jsem videla psa, ktery byl vysoky do 2/3 mych noh taky bych lhala, protoze by to znameno, ze ten pes byl cca 70cm vysoky

a stejne tak by lhal jeji otec, kdyby tvrdil, ze pes byl stejne vysoky jako on, coz by znamelo temer 200 cm.

Jinak, co se tyce zdravi, spolecenskeho postaveni nebo etnika, na internetu se mi lito to, ze :
1. nevime, kdo z nas se topi v penezich a kdo z nas nema ani na jidlo,
2. nevime, kdo je zdravi a kdo nemocny
3. nevime, kdo je cernoch, kdo beloh, kdo rom, kdo vietnamec, kdo kombinace nekolika ras
4. nevime, kdo je puvodem Cech/Ceska/, Moravak/ Moravacka, / Slovak / Slovenka anebo kdo je cizinec.
5. nevime, jestli jsme vsichni ve stejnem state nebo kralovstvi,
6. nevime, komu je 15, komu 20, 30, 40, 50, 60, 70, ....
7. nemuzeme ani s jistou rict, kdo je muz a kdo je zena
8 atd ...

Takze si myslim, ze jsme k sobe mnohem otevrenejsi a uprimnejsi.
Me napr. babinet velmi pomaha. Radu ctu prispevky a mam snahu se podivat na veci s jineho pohledu, muze me to obohatit

Samozrejme, hrozne mi vadi vulgarni vyjadrovani a urazeni druhych, to opravdu na babinet nepatri. dumbom

Upravil(a) Paila (29. 4. 2006 10:55)

Není tady

 

#6 29. 4. 2006 11:01

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Zrcadlo komunikace

Folly napsal(a):

Ahojky Blazo,
ja jsem se na babinet podivala kdysi ze zvedavosti a pak me oslovily prispevky Magdy-mely jsme stejne problemy, a to nas sblizilo.
Lze si zde precist spoustu pribehu, ktere se staly, a poucit se, ale taky se podelit o svoje zkusenosti, nazory, ev. pomoci i jinak.V tomhle je babinet uzasny.
Priznam se, ze mne zatim nejak nenapadlo badat nad vekem ani socialnim postavenim prispevatelu, jen mam dojem, ze Ota o sobe napsal, ze je upoutan po urazu na vozik. Myslim, ze lide, kteri maji fyzicke trapeni, asi resi jine problemy nezli nevera.

Nez jsem nalistovala tuto diskuzi, mela jsem prave v hlave otazku o pravdivosti toho, co zde kdo pise. Myslim, ze naprosta vetsina je presvedcena, ze pise pravdu. Nekdy je to vsak jen jejich uhel pohledu a pravda muze byt nekde uplne jinde, a pak jsou jakekoliv rady zbytecne. anebo taky-kazdy si vybere jen to, co slyset chce. Ale tak je to asi v poradku.
Takze nakonec o tu pravdu v jistem smyslu slova opravdu nejde.
A v jakem o ni jde-kdyz nekdo umyslne lze, ale to se casto dost spatne prokazuje.

Jinak mas pravdu, internet muze klamat - a to hned dvakrat. Uzivatel muze klamat vedome,ale taky nevedome. Napr. on vychazi z pribehu, ktery zna on sam a nevsimne si,ze nektere dulezite veci vlastne nerekl nebo je podal pod vlivem svych emoci zkreslene. Jenze se prave takto "nedokonaly" prispevek, ci vlastne jeho uzivatel stava tercem slovnich utoku, je napr. obvinovan z agresivity a netolerance.Pritom to vubec nemusi byt pravda.
Abych byla konkretni,Axi me obvinoval z netolerance. Jenze jak mu vysvetlim, ze netolerantni byl predevsim partner a moje netolerance uz byla jen dusledkem, kdyz uz jsem mela vseho tak akorat dost.  Kdyby muj partner napsal, ze jsem netolerantni a napsal jen ten dusledek a zamlcel pricinu, tak ho budou vsichni litovat, s jakou semetrikou to zije.
Myslim, ze si spousta lidi toto neuvedomuje a veri vsemu, co cte.
Ono to tak ale chodi i v zivote. Urcite se mezi vami najdou rozvadejici se kamaradi, a kazdy z nich to podava jinak. Komu pak verit, komu pomoci, s kym se pratelit, kdyz ti dva se nemohou ani videt.

Naprosto souhlasim, a snad se toho i drzim, ze hodnotit prispevatele nelichotivymi slovy, napr. blby, hloupy, ubozak,apod. je naprosto nevhodne, a zadny psycholog by se k tomu nesnizil. Jenze to neni otazka vzdelani a ani profese, ale predevsim otazka kultury toho cloveka, ktery toto pise. Ukazuje tim jen vlastni hodne " male" ja, ktere mu veli v pripade nedostatku jinych argumentu urazet.  A to je vec, ktera se mi na babinetu nelibi, ze k tomu vetsina lidi mlci. Pripomina mi to moji situaci v minulem zamestnani-vsichni o me kolegyni vedeli, jak me nenavidi a mockrat mi rikali, co vsechno o mne a kde povida, ale nikdo ji nerekl- hele, dej ji pokoj. Jako by se bali, ze pak bude sirit pomluvy  o nich. Asi chapes, ze jsem se musela naucit postavit se sama za sebe, zvlast kdyz doslo i na absurdni obvineni. Pochopila jsem, ze dobro si nekdy po dobrem neziskas  a ze neprotiveni se zlu je totez, jako schvalovani toho zla.

Ale je tu jeden problem, rovnez odkoukany ze zivota, napr. z konfliktu s onou kolegyni-ja se branim absurdnimu obvineni, a zaroven hajim sve dalsi kolegy, ze by neco takoveho neudelali, ale ona madam neleni a bezi k rediteli si na mne stezovat a roztoci spiralu boje, kdo s koho, protoze ona ma pravdu a ja ji bezduvodne napadam. Vysledek je ten, ze sef je otraven, znechucen a i ostatni kolegove o tom nechteji slyset, nase hadky je obtezuji. Pritom kdyz chci dat vypoved, nikdo nechce,abych odesla, a dokonce teprve pak se mne kolegyne zastane, a to nejspis jen proto,ze kdybych odesla, musela by s tou kolegyni sedet ona. A pak vyhodili onu pomlouvajci kolegyni i me.
Podobnost s babinetem neni ciste nahodna.

Nedavno si me na babinetu dost dobirali a obvinovali z leccehos. Oni moje prispevky chapali po svem, je to jen jejich uhel pohledu a oni me na zaklade toho sveho pohledu hodnotily po*n. Taky psali, ze jsem nikomu nepomohla.Pritom pro nekoho jineho jsou i ty moje prispevky prinosem. Ale psat o tom nechci, pripadalo by mi to jako chlubeni,a ja mam pri tom jen radost, ze jsem nekomu byla uzitecna.

Tak tohle je ten muj uhel pohledu.
A kdyz se pokusim nastavit zrcadlo sama sobe, vidim se trochu unavenou, ale spokojenou, da se rici i stastnou,smirenou s tim, ze vsechny krivdy na svete nenapravim, pres vsechny starosti neustale kypici energii, ktere mam zaplatpambu stale na rozdavani .

naprosto s tebou souhlasim smile

Není tady

 

#7 29. 4. 2006 11:06

Folly
Host

Re: Zrcadlo komunikace

gemi napsal(a):

Je tu jeden konkrétní příklad- název příspěvku  "Kalik je trapnej".    Proč  tu má být pořád "vystavený"   tenhle projev něčí zlosti a nepochopení...?   
Vím, jsou tu i horší věci , ale snad aspoň tahle "drobnost"   by šla odstranit...

Take se pripojuji zcela vyjimecne k tvemu prani. Kaliku, slysis me??? Prosim, smaz tu tebe urazejici diskuzi nebo pozadam Jirku,at me udela moderatorem a smazu to sama.smile

 

#8 29. 4. 2006 13:45

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Zrcadlo komunikace

Myslím si že problém komunikace bude hlavně v tom,že každý pocházíme odjinud,jsme jiní,a jinak vyzrálí.Nebude to jen problém sociálních vrstev,ale problém lidí.

Ne každý je komunikace schopen a ne každý umí přijmout názor druhých.K tomu dochází často i tady na Duchovní.Stává se mi že mi někdo napíše a postěžuje si že je tu napadán,že mu není dán prostor pro vyjádření.Pročtu si teda téma na které dotyčný odkazuje a vida,problém není nazýván pravým jménem.

Mě osobně stále více připadá,a to nejen tady na Babinetu,že lidé neumějí číst.
Nemyslím to že neznají jednotlivá písmena,ale spíše že nechápou význam slov jako takových.
Pravda,vyskytuje se tu občas  ponižování a i urážky,ale co kdybychom na takové věci raději vůbec nereagovali?

Není tady

 

#9 29. 4. 2006 23:22

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Zrcadlo komunikace

Dobrá

A co je podle Vás tedy to zrcadlo emocí v komunikaci?

Zajímá mě Vᚠnázor, právě na to ZRCADLO.

Co to je, podle Vás, to nastavování zrcadla?

Kdy se člověk naštve, protože ho prostě druhý urazil záměrně ?

Kdy se člověk naštve, protože mu druhý nastavil z lásky zrcadlo jeho vlastních emocí?

Upravil(a) Bláža.. (29. 4. 2006 23:23)

Není tady

 

#10 30. 4. 2006 23:23

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: Zrcadlo komunikace

Bláža.. napsal(a):

Dobrá

A co je podle Vás tedy to zrcadlo emocí v komunikaci?

Zajímá mě Vᚠnázor, právě na to ZRCADLO.

Co to je, podle Vás, to nastavování zrcadla?

Kdy se člověk naštve, protože ho prostě druhý urazil záměrně ?

Kdy se člověk naštve, protože mu druhý nastavil z lásky zrcadlo jeho vlastních emocí?

Vše co je vloženo do pytle, zase z pytle vyndáš, jen  třeba v jiném pořadí.
Dej do pytle jen to, co chceš z něj zase vyndat.
Uvědomění si toho ce děláme.
Nikdo nás nemůže naštvat, když my nemáme důvod se naštvat.smile

Není tady

 

#11 1. 5. 2006 0:32

Folly
Host

Re: Zrcadlo komunikace

Bláža.. napsal(a):

Dobrá

A co je podle Vás tedy to zrcadlo emocí v komunikaci?

Zajímá mě Vᚠnázor, právě na to ZRCADLO.

Co to je, podle Vás, to nastavování zrcadla?

Kdy se člověk naštve, protože ho prostě druhý urazil záměrně ?

Kdy se člověk naštve, protože mu druhý nastavil z lásky zrcadlo jeho vlastních emocí?

Projekce sebe samych v kontaktu s okolim.
Jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva.

Hranici nastvani ma kazdy jinde.Nekoho muze urazit "jen inteligent", nekdo je vztahovacny. Proto bychom  v diskuzi nemeli pouzivat slova svedcici o neochote naslouchat druheho, snazit se spis druhou stranu vybidnout, at se sama vyjadri a teprve pak reagovat na zaklade vysloveneho. A vyvarovat se vulgarnich slov a povyseneckeho jednani. V dobre diskuzi maji vsichni partneri rovne postaveni, a respektuji nazory ostatnich.

Pokud se jedna o diskuzi manzelskou, tam bych si iluze nedelala, malokdy jsou si partneri pod vlivem emoci ochotni naslouchat. Chci-li partneeovi neco vytknout,musim to delat s citem, aby to nechapal jako utok proti sve osobe. Takovych cvicebnic manzelskych dialogu existuje mraky. Aspon ja mam doma spoustu knih jeste z dob socializmu, a urcite to tam je.

 

#12 1. 5. 2006 7:59

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Zrcadlo komunikace

Folly napsal(a):

Bláža.. napsal(a):

Dobrá

A co je podle Vás tedy to zrcadlo emocí v komunikaci?

Zajímá mě Vᚠnázor, právě na to ZRCADLO.

Co to je, podle Vás, to nastavování zrcadla?

Kdy se člověk naštve, protože ho prostě druhý urazil záměrně ?

Kdy se člověk naštve, protože mu druhý nastavil z lásky zrcadlo jeho vlastních emocí?

Projekce sebe samych v kontaktu s okolim.
Jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva.

Hranici nastvani ma kazdy jinde.Nekoho muze urazit "jen inteligent", nekdo je vztahovacny. Proto bychom  v diskuzi nemeli pouzivat slova svedcici o neochote naslouchat druheho, snazit se spis druhou stranu vybidnout, at se sama vyjadri a teprve pak reagovat na zaklade vysloveneho. A vyvarovat se vulgarnich slov a povyseneckeho jednani. V dobre diskuzi maji vsichni partneri rovne postaveni, a respektuji nazory ostatnich.

Pokud se jedna o diskuzi manzelskou, tam bych si iluze nedelala, malokdy jsou si partneri pod vlivem emoci ochotni naslouchat. Chci-li partneeovi neco vytknout,musim to delat s citem, aby to nechapal jako utok proti sve osobe. Takovych cvicebnic manzelskych dialogu existuje mraky. Aspon ja mam doma spoustu knih jeste z dob socializmu, a urcite to tam je.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Crabate,
u nás v ulice je jedna ženská, lidi jí říkají Pěkná štěkna. Dále je u nás v ulici jeden co vypadá jako by mu celý svět ukradl Velikonoce. Říkáme mu Magor.
Oba dva prezentují své názory naprosto příkře, protože jsou přesvědčeni  nekompromisně o své pravdě.

To se tedy celé čtvrti zdá, že ti dva, příliš hájí svoje názory, protože Ti dobří lidé celé čtvrti nastavují zrcadlo jejich emocí a nejistoty jejich vlastních názorů?

Je demokracie, mají právo vyslovit, ale člověk s bolavým zubem radši uteče.

Upravil(a) Bláža.. (26. 4. 2006 14:59)
--------------------------------------------------------------------------------------------
FOLY, použila jsem starý příspěvek odjinud, na základě kterého vyvozuji,
že ZRCADLO KOMUNIKACE funguje, za použití Tvé úvahy, dovolím si citovat:

V dobre diskuzi maji vsichni partneri rovne postaveni, a respektuji nazory
ostatnich.
---------------------------------------------------------------------------------------------
FOLY,
Rozuměla jsem tomu tedy dobře, že zrcadlo funguje POUZE v případě, jestliže je dodržena rovnost postavení diskutérů? Jinak to neplatí?

Setkala jsem se totiž s názorem, že se v lidech, se kterými přijdeme do styku vlastně zrcadlí naše osobní rozpoložení, podle kterého se k nám lidé chovají.

Na psychologické, jsem se setkala s názorem, že tam si nastavují zrcadlo, tím způsobem, že jeden druhému říká: Ty jsi takový.

Tak se mi zdá, že těch zrcadel, může být i více, podle toho, jak si je nastavíme?

Upravil(a) Bláža.. (1. 5. 2006 8:14)

Není tady

 

#13 1. 5. 2006 16:18

Axi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2857

Re: Zrcadlo komunikace

Bláža.. napsal(a):

Milé spolu-diskutující.

Proč občas píší na babinet? Protože je to příjemná možnost komunikace, která mi umožňuje virtuální setkání s lidmi, se kterými bych se nikdy nesetkala, protože to jsou lidé možná, hodně z daleka, možná z jiné sociální, věkové, či jinak pracovně diametrálně rozdílné skupiny nebo by jsme se vzájemně sobě vůbec nelíbili?.

Co my víme, kdo píše ze svého paláce a kdo ze své ubytovny, kdo je na invalidním vozíku nebo téměř slepý, těžce nemocný a nebo je zase tak bohatý nebo pracovně tak vysoko postavený, že už ani nemůže mít žádné přátele a je vlastně velký chudák?
Co my víme, že to, co o sobě kdo píše, je pravda? Ale o pravdu nejde, jde právě o to setkání.

Proto si myslím, že zde je prostor pro jedinečnou výměnu názorů a poznatků.
Ale vzhledem k výše vyjmenovanému, jen výměnu. Bez hodnocení. Internet klame, poskytuje jen zlomek lidské osobnosti.
Proto jsem toho názoru, nehodnome se, neposkytujme si vzájemně psychoterapie, vždy to nejde, úspěšnost bývá pramalá, spíše to způsobuje více škod než užitku a omyly z nepochopení a opravdové i když nechtěné křivdy. A to je škoda.

Z ovzduší, které tu je v poslední době, bych řekla, co kdybychom probrali to zrcadlo komunikace?

Připadá mi, že to každý myslí trochu, či spíše úplně jinak. Zajímají mě Vaše názory a pohledy. Jde o to, zúčastnit se.
Jestli se budete chtít připojit k diskusi, uděláte mi radost.

Přeji příjemný víkend.

Nedovolil bych si posuzovat kvalitu ovzduší, zvláště tehdy, pokud bych se na jeho znečišování sám podílel. Dále bych asi nevydával svůj vlastní problém za problém celého serveru.

Pozn.:Bohatý nebo pracovně vysoko postavený člověk samozřejmě může mít přátele a nemusí to být velký chudák - když budeš v tomto případě k sobě zcela upřímná, jakou vlastnost uvidíš ve svém zrcadle?


Jsme příliš slábi ve víře a svatou pravdu na kříž vlekou...

Není tady

 

#14 1. 5. 2006 17:21

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Zrcadlo komunikace

Axi,
před volbami, to je jediné období, kdy se národ může i bavit a kdy se může těšit z velkorysosti, nadhledu,  moudrosti  a též i smyslu pro humor vysoce postavených.
Těší mě též, že jsou mezi námi i bohatí a štĄastní. A pokud, píší i na babinet, tím lépe. Alespoň je vidět, že je ta moc, ještě nezkazila a že mezi nás, stále patří.
Můj pohled do zrcadla, co mi poví? Abych Ti řekla pravdu, není moc ukecané.
To už by byla jiná diskuse, ne o zrcadlu komunikace, ale o zrcadlu osob, sami sobě, kterou sami se sebou vedeme čas, od času všichni. Samozřejmě, všichni pochybujeme a hledáme, jestli Ti tohle, bude stačit.


Ne, vážně, myslím, že žádná diskuse není o ničem.

Upravil(a) Bláža.. (1. 5. 2006 17:23)

Není tady

 

#15 3. 5. 2006 8:19

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Zrcadlo komunikace

Ahoj všem diskutujícím!

Na jedné straně s vámi souhlasím, je fajn volat po větší slušnosti mezi lidmi, ale je otázka, zda to k něčemu bude.... tedy určitě ano, žádná snaha není zbytečná - jenže takováto výzva se nikdy nedotkne všech.
Nebylo yb tedy pro nás osobně rozumnější přestat řešit, jak s námi komunikují jiní a začít řešit, jak a proč se nás to osobně dotýká?
Je to vlastně o debatě, kterou jsem měla s Folly jinde...
V zásadě - pokud postuju na internetu kdekoliv svůj příspěvek s tím, že čekám, co mi ostatní poradí, pak musím počítat s tím, že se najde někdo, kdo poradí, někdo kdo odsoudí, někdo, kdo zcela zbytečně urazí, někdo, kdo soucitně polituje, ale řešení nenabídne... prostě tak to JE a důvodů pro to může být spousta.
Jenže nás se samozřejmě dotkne, pokud nás někdo odsoudí... trpíme špatným názorem druchých na nás a to nejen v případě, že nás "odsuzuje" člověk, kterého známe, nám záleží i na názoru diskutujících na babibentu, i když jsme je v životě neviděli a jejich reakce může být záměrně špatná, protože nám třeba záměrně chtějí uškodit....
Jasně, je fajn "apelovat" na lidi, komunikume na úrovni, neurážejme se, každý jsme nějaký, ale buďme k sobě slušní... ano, ano, ano. ale myslíte si, že to tak někdy bude? Já tomu moc nevěřím... raději se tedy naučme, jak si nebrat věci tolik osobně.
naučme se nebrat si věci tolik osobně, nevytvářet si domněnky "jak on to myslel, co myslel tím, že na to nic neřekl, že na to řekl, co na to řekl, že se takhle zatvářil...", nepředpokládat, že on/a ymslel to a to, tím a tím... nevkládat lidem do úst myšlenky, které jsou vlastně naše vlastní...
O tomhle všem si můžete přečíst v knize Čytři dohody od Dona Miguele Ruize - což nemíním jako reklamu, ale nechci se ůchlubit cizím peřím".


Pěkný den
Teru

P.s. Folly - teď už víc chápu tvé názory na onen úryvek v jiné debatě offtopic


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#16 3. 5. 2006 9:06

Ca
♥♥-----
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 35

Re: Zrcadlo komunikace

Teru napsal(a):

Ahoj všem diskutujícím!

Nebylo  by tedy pro nás osobně rozumnější přestat řešit, jak s námi komunikují jiní a začít řešit, jak a proč se nás to osobně dotýká?

Ano, to je přesně zrcadlo komunikace, jen umět si ho uvědomit, proč někteří lidé na NÁS reagují právě tímto způsobem, který se nám nelíbí. Naše rady druhým jsou nepodstatné. Pomáháme tím, že nasloucháme. Druhá strana si sama potřebuje udělat jasno, kde docházelo k chybnému kroku, hlavně z její strany, jedině tak se může poučit ze svých chyb. Každý sám rozhoduje o svém životě... . Pokud dáváme zcela cizí osobě radu, nikdy nevidíme do skutečného problému, který si nosi v sobě každý sám a sám jej musí řešit. Zde může pomoci jen  citlivé, laskavé slovo.

Jenže nás se samozřejmě dotkne, pokud nás někdo odsoudí... trpíme špatným názorem druchých na nás a to nejen v případě, že nás "odsuzuje" člověk, kterého známe, nám záleží i na názoru diskutujících na babibentu, i když jsme je v životě neviděli a jejich reakce může být záměrně špatná, protože nám třeba záměrně chtějí uškodit....

Nedotkne se nás pokud nás někdo odsoudí v případě, že pochopíme, proč tato reakce vznikla. Vše je jen naše zrcadlo. 

Přeji krásný a přijemný den Ca. hjarta

Upravil(a) Ca (3. 5. 2006 12:11)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů