Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 21. 5. 2006 15:20

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: 14letá dcera

Já myslím, že Praha je stejně nebezbečná v 6, jako v 8. Jde spíš o to, stanovit nějaká pravidla a ta, v rámci rodinné dohody, dodržovat

Upravil(a) mashanka (21. 5. 2006 15:20)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#27 21. 5. 2006 15:24

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: 14letá dcera

Tiina napsal(a):

Heleno, ale to je snad normální ne ? Prostě jednou je "dítě" dospělé a rodiče to prostě musí respektovat. Uvědomuješ si, jak svou dceru před jejími přáteli neuvěřitelně ztrapňuješ, když musí do devíti doma jako malé dítě ??? Kolik jí bude muset být aby si mohla dělat, co bude chtít...tedy brr, díky bohu, že nejsi moje matka.

Tobě je těch 18, viď ? Až budeš mít svoje děti, povíme si big_smile

Ale nic ve zlém - to patří k věku smile


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#28 21. 5. 2006 18:08

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: 14letá dcera

mashanka napsal(a):

Tiina napsal(a):

Heleno, ale to je snad normální ne ? Prostě jednou je "dítě" dospělé a rodiče to prostě musí respektovat. Uvědomuješ si, jak svou dceru před jejími přáteli neuvěřitelně ztrapňuješ, když musí do devíti doma jako malé dítě ??? Kolik jí bude muset být aby si mohla dělat, co bude chtít...tedy brr, díky bohu, že nejsi moje matka.

Tobě je těch 18, viď ? Až budeš mít svoje děti, povíme si big_smile

Ale nic ve zlém - to patří k věku smile

Souhlas, svatá pravda. Když si vzpomenu co jsem prováděla , tak se s obavami dívám  na syna který se blíží do těch let...............


Mája

Není tady

 

#29 22. 5. 2006 6:45

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: 14letá dcera

Májajája napsal(a):

mashanka napsal(a):

Tiina napsal(a):

Heleno, ale to je snad normální ne ? Prostě jednou je "dítě" dospělé a rodiče to prostě musí respektovat. Uvědomuješ si, jak svou dceru před jejími přáteli neuvěřitelně ztrapňuješ, když musí do devíti doma jako malé dítě ??? Kolik jí bude muset být aby si mohla dělat, co bude chtít...tedy brr, díky bohu, že nejsi moje matka.

Tobě je těch 18, viď ? Až budeš mít svoje děti, povíme si big_smile

Ale nic ve zlém - to patří k věku smile

Souhlas, svatá pravda. Když si vzpomenu co jsem prováděla , tak se s obavami dívám  na syna který se blíží do těch let...............

A když si k těm vzpomínkám ještě přidám to, co jsem doma neříkala...smile A asi fakt nebylo tak nebezpečno, jako je dneska.butter


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#30 22. 5. 2006 13:18

briza3
♥♥♥♥---
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 298

Re: 14letá dcera

Mám studující "dospělé děti" (19,19,21) a platí pravidlo, že rodičům oznámí kdy přijdou domů.  Musím o nich vědět, ikdyž se to někomu zdá přehnané, přece nebudu jenou služka (uvařit, uhlidit, vyžehlit) a bankomat kam se chodí pro peníze. Všichni musí mít nějaké povinnosti.

Není tady

 

#31 22. 5. 2006 13:25

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: 14letá dcera

briza3 napsal(a):

Mám studující "dospělé děti" (19,19,21) a platí pravidlo, že rodičům oznámí kdy přijdou domů.  Musím o nich vědět, ikdyž se to někomu zdá přehnané, přece nebudu jenou služka (uvařit, uhlidit, vyžehlit) a bankomat kam se chodí pro peníze. Všichni musí mít nějaké povinnosti.

Už jsem se tu někde zmiňovala, že u nás to fungovalo obdobně. Už jenom proto, "aby máma neměla strach". A ani dospělé děti to nepovažovaly za něco ponižujícího, ale krom toho strachu taky za běžnou "provozní" informaci - kdo vyvenčí psa, bude se na víkend vařit nebo ne, budou doma všichni nebo nikdo...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#32 22. 5. 2006 13:34

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: 14letá dcera

Mashanko je mi 28, když se tedy ptáš, ale nezapomněla jsem, zřejmě na rozdíl od tebe, na dobu kdy mi těch 18 bylo a co bylo v tom věku pro mě důležitý.

Až budu mít děti, budu se sakra snažit jim poskytnout maximum osobní svobody a nestát jim pořád za zadkem. Protože nezlob se na mě, ale nakazovat 18-ti leté holce být do devíti doma, to je normální teror.

Není tady

 

#33 22. 5. 2006 13:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: 14letá dcera

Tiina napsal(a):

Mashanko je mi 28, když se tedy ptáš, ale nezapomněla jsem, zřejmě na rozdíl od tebe, na dobu kdy mi těch 18 bylo a co bylo v tom věku pro mě důležitý.

Až budu mít děti, budu se sakra snažit jim poskytnout maximum osobní svobody a nestát jim pořád za zadkem. Protože nezlob se na mě, ale nakazovat 18-ti leté holce být do devíti doma, to je normální teror.

Tiino - fakt myslíš, že 18 let je poukázka na všechno včetně bezohlednosti k okolí?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#34 22. 5. 2006 13:58

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: 14letá dcera

Díky všem za odpovědi. U nás je teď momentálně období klidu, dcera je doma do 19.00 maximálně , jen jednou zavolala, že se trochu zdrží a přišla v 19.15.
Já si uvědomuju, jak je těžký pomalu povolovat "otěže". Nechci, aby měla pocit, že jí moc brzdím, ale na druhou stranu, je tu moje mateřská zodpovědnost a strach. Teď nemluvím jen o tom, do kdy má dítě být doma, ale všeobecně. Já tenhle problém jako dospívají nikdy neřešila, byla jsem spíš klidnější, opatrná, držela jsem se ve všem zpátky. A moje dcera je tak dychtivá, zvědavá, aktivní, všechno chce zkusit, poznat a moje mateřský srdce křičí - počkej ještě, nehrň se tak do všeho, mᚠještě spoustu času...

Není tady

 

#35 22. 5. 2006 14:04

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: 14letá dcera

1Marie napsal(a):

Díky všem za odpovědi. U nás je teď momentálně období klidu, dcera je doma do 19.00 maximálně , jen jednou zavolala, že se trochu zdrží a přišla v 19.15.
Já si uvědomuju, jak je těžký pomalu povolovat "otěže". Nechci, aby měla pocit, že jí moc brzdím, ale na druhou stranu, je tu moje mateřská zodpovědnost a strach. Teď nemluvím jen o tom, do kdy má dítě být doma, ale všeobecně. Já tenhle problém jako dospívají nikdy neřešila, byla jsem spíš klidnější, opatrná, držela jsem se ve všem zpátky. A moje dcera je tak dychtivá, zvědavá, aktivní, všechno chce zkusit, poznat a moje mateřský srdce křičí - počkej ještě, nehrň se tak do všeho, mᚠještě spoustu času...

No vidíš - buď ráda, že zavolala, to svědčí o jisté spolehlivosti. smile Jenže, děvče zlatý, jí stejně neubrzdíš - ona má pocit, že ten čas jí strašně utíká... To jen my, "starý kvočny", víme, že to tak není smile, že se někdy vyplatí počkat si, vychutnat... Některý poznatky jsou nesdělitelný.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#36 22. 5. 2006 14:31

Lavina
♥♥-----
Registrovaný: 9. 3. 2006
Příspěvky: 62

Re: 14letá dcera

Mě bude 19 a když to vezmu ze svého pohledu...taky mi připadá že chodit domu v tomto věku v 21.00 je takový..no divný.. ani ve svém okolí nemám kamarády kteří by domů museli chodit tak brzo. Já jsem úderem svých 18ti nezískala také úplnou svobodu, chodím na diskotéky, do barů, ale určitá pravidla mám taky. Smím zůstat venku do kolika chci a nestává se často že bych se vracela před půlnocí. Ale i přestu svobodu co mám od našich musím dodržovat jejich podmínky. Například volat že jsem na tu diskotéku opravdu došla, pak se musím hlásit během večera jestli jsem v pořádku a když jedu domů tak většinou napíšu sms že už jsem na cestě. Já si myslím že tohle je hodně o důvěře, protože jsem nikdy neudělala nic co by se mým rodičům nelíbilo. Nikdy jsem nebyla tak opilá že bych nedošla nebo nedojela domů, nekouřím a nefetuju a neválím se s každým klukem který mi padne do oka.

Mám v okolí pár kamarádek které měly doma těsněji ( třeba jedna musela být v 17 doma do 8 hodin o prázdniny i o víkendy, ve všední dny tak do 6) ale ty jakmile dostaly svobodu se chovaly jak utržené ze řetězu. Prostě tohle neznaly a využívaly každé chvilky k tomu aby se ztřískaly do němoty a zahulily si trávu a pořádně si to užily. Já jsem svým rodičům vděčná že jsou tolerantní a že jsem nedopadla takhle

Není tady

 

#37 22. 5. 2006 15:43

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: 14letá dcera

Heleno bezohledné podle mě ničit mladému člověku život nesmyslnými příkazy ( je ti sice 18, ale doma budeš do devíti ) jenom proto, že někdo není ochoten přijmou fakt, že jeho malá holčička je už dospělá. Sice z pohledu staršího se může to jestli půjdeš nebo nepůjdeš s kamarády do kina jako blbost, ostatně i já to už dneska tak vidím, ale v těch 18 to prostě důležité je.

Další věc je samozřejmě jistá zodpovědnost ze strany toho "dítěte", jako, že zavolá, že přijde až ráno, aby maminka neměla strach, ale to už jsem všechno psala a další opakování již řečeného vidím jako zbytečné.

Není tady

 

#38 22. 5. 2006 17:03

Caroline
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 81

Re: 14letá dcera

Já mám overprotektivního otce...na maturitní večírek řekl rezolutní "ne", ale že by jevil zájem, jak dopadla maturita?
Z pozice "potomka" radím důvěřovat a povolovat uzdu přiměřeně věku...dítě nakonec stejně udělá (a třeba i natruc), co chce, i za cenu lží a smyšlených historek kam a s kým jde, nebo účel světí prostředky.
Vzpomínám, jak mě táta násilím donutil jet na rodinnou dovolenou k móři. A já ostentativně celý dlouhý týden proseděla v hotelu a nepozřela ani sousto.

1Marie: 19 hod. je pro čtrnáctiletou holku adekvátní. V době světla a prázdnin bych povolila třeba i 20:00.

Není tady

 

#39 22. 5. 2006 17:40

kosatka
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 129

Re: 14letá dcera

Bydlíme na malé vesnici, kde je relativně klidno a bezpečno a děcka většinou "lítají před barákem". Každopádně kolem 19 se večeří a pak už můžou jít ven jenom v pá, so, ve všední den ne. Ale i v ten pátek většinou přijdou kolem osmé s tím, že venku už nikdo není. Teď píšu o letním období, v zimě spíš sedí u počítače.
Ale vzpomínám si na moje dětství nebo spíš mládí, kdy jsme od těch 15, 16 let začali chodit na zábavy - většinou se chodívalo do vedlejších vesnic -naši nám vždycky říkavali - přiďte třeba ve dvě ráno, ale nikdy nesmíte jít sami. Je to fakt, vždycky šla celá "banda"tam i zpátky společně, kluci i holky. Někteří byli spárovaní, ostatní ne, ale hlavně společně.

Není tady

 

#40 22. 5. 2006 19:03

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: 14letá dcera

Tiina napsal(a):

Mashanko je mi 28, když se tedy ptáš, ale nezapomněla jsem, zřejmě na rozdíl od tebe, na dobu kdy mi těch 18 bylo a co bylo v tom věku pro mě důležitý.

Až budu mít děti, budu se sakra snažit jim poskytnout maximum osobní svobody a nestát jim pořád za zadkem. Protože nezlob se na mě, ale nakazovat 18-ti leté holce být do devíti doma, to je normální teror.

28 ? No potěš krtek big_smile No, každý zraje jinak rychle


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#41 22. 5. 2006 19:10

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: 14letá dcera

1Marie napsal(a):

Díky všem za odpovědi. U nás je teď momentálně období klidu, dcera je doma do 19.00 maximálně , jen jednou zavolala, že se trochu zdrží a přišla v 19.15.
Já si uvědomuju, jak je těžký pomalu povolovat "otěže". Nechci, aby měla pocit, že jí moc brzdím, ale na druhou stranu, je tu moje mateřská zodpovědnost a strach. Teď nemluvím jen o tom, do kdy má dítě být doma, ale všeobecně. Já tenhle problém jako dospívají nikdy neřešila, byla jsem spíš klidnější, opatrná, držela jsem se ve všem zpátky. A moje dcera je tak dychtivá, zvědavá, aktivní, všechno chce zkusit, poznat a moje mateřský srdce křičí - počkej ještě, nehrň se tak do všeho, mᚠještě spoustu času...

Chápu Tě. Mám skoro 18ti letého syna a vím, o čem je řeč. Musíš si prostě pomalu zvykat. Strach o ně určitě budeme mít i ve 40, ale to se prostě nedá nic dělat.
Jenže, ona i důvěra je důležitá. Víš přece, že Tvoje holčička je slušná a pohodová, tak proč vidět na všem to nejhorší.
A co se týká toho ozývání se, když se opozdím, to jsem doma vyřešila názorným příkladem. Jednou jsem neplánovaně zašla k kámoškou po práci na kafe a zakecala se. Telefon jsem vypla a přišla domů (z práce) v 21 hod. To bys viděla ten fičák "Ježíši, mami, kde jsi byla......, já už se bál, co se Ti stalo ! ) A já řekla. Promiň, chtěla jsem Ti jen ukázat, jak je to hnusný, když nevíš, kde jsem --- od té doby mi to nikdy neudělal


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#42 23. 5. 2006 16:56

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: 14letá dcera

Mashanko, přesně každý zraje jinak rychle. Někdo k pochopení, že různí lidé mají různé názory a není třeba je proto urážet, nedospěje zřejmě nikdy, jak je na tvém příkladě jasně vidět.

Není tady

 

#43 23. 5. 2006 22:49

gemi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1404

Re: 14letá dcera

Tiina,        prosím tě,    CO    tě  tu uráží..??

Není tady

 

#44 24. 5. 2006 6:46

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: 14letá dcera

Tiina napsal(a):

Heleno bezohledné podle mě ničit mladému člověku život nesmyslnými příkazy ( je ti sice 18, ale doma budeš do devíti ) jenom proto, že někdo není ochoten přijmou fakt, že jeho malá holčička je už dospělá. Sice z pohledu staršího se může to jestli půjdeš nebo nepůjdeš s kamarády do kina jako blbost, ostatně i já to už dneska tak vidím, ale v těch 18 to prostě důležité je.

Další věc je samozřejmě jistá zodpovědnost ze strany toho "dítěte", jako, že zavolá, že přijde až ráno, aby maminka neměla strach, ale to už jsem všechno psala a další opakování již řečeného vidím jako zbytečné.

Milá Tiino, pokud mᚠpocit, že rodičovský strach projevující se podle tebe "nesmyslnými příkazy" ničí mladým život, tak jsi ve svém věku skutečně ještě nedospělá. Nemám na mysli skutečně "opičí matky", bez nichž se potomek ani samostatně nenadýchne, ale určitá pravidla prostě v rodině platí a naopak, čím dospělejší = zralejší dítě je, tím méně mu dá práce se jimi řídit a dokáže je akceptovat bez pocitu omezení.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#45 24. 5. 2006 10:13

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: 14letá dcera

Gemi přečti si poslední Mashančin příspěvek ještě jednou, třeba ti to dojde.

Ach jo...tak znova...proč je jiný názor znakem nedospělosti ???? A znovu opakuji, přikazovat 18-ti leté dceři ( což bylo to čím tamhle debata začala ) aby byla doma ve 21:00 to je nesmyslné a absurdní. A jestli jsem proto podle vás nedospělá, tak a.

Není tady

 

#46 24. 5. 2006 10:19

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: 14letá dcera

Pravidla v životě musíme dodržovat všichni a to že je někomu 18 neznamená že si ze dne na den může dělat co chce.Klukovi bude 20 a režimu a chodu rodiny se musí podřizovat stejně jako ostatní.Neumím si představit že by dnem dospělosti přicházel a odcházel  z domu tak by se mu líbilo,nebo by se mi ozval jen kdyby si náhodou
vzpoměl nebo by se mu chtělo zavolat.
Co takhle povinnosti a závazky vyplívají už z principu že někde bydlím?
Ale záleží na tom jak má která rodina stanovena pravidla a priority.A rozhodně je normálnější rodina kde o sobě členové vědí než rodina ve které se jednotlivý členové potkávají jen tak náhodou.

Není tady

 

#47 24. 5. 2006 10:28

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: 14letá dcera

Anko a kdo tady obhajoval model rodiny, kde se její členové potkávají náhodou ?????? Pořád se tady bavíme o nesmyslných příkazech typu "je ti sice 18, ale do večerníčku budeš doma". Nikdo nezpochybňuje fakt, že i to "dítě" musí přijmou odpovědnost za svoje činy a respektovat určitá pravidla, už na základě toho, že bydlí u rodičů. Ale pravidla jsou pravidla a buzerace je buzerace.

Není tady

 

#48 24. 5. 2006 10:31

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: 14letá dcera

Tiina napsal(a):

Gemi přečti si poslední Mashančin příspěvek ještě jednou, třeba ti to dojde.

Ach jo...tak znova...proč je jiný názor znakem nedospělosti ???? A znovu opakuji, přikazovat 18-ti leté dceři ( což bylo to čím tamhle debata začala ) aby byla doma ve 21:00 to je nesmyslné a absurdní. A jestli jsem proto podle vás nedospělá, tak a.

Ne jiný názor, ale způsob jeho prosazování, to za prvé. Viz tvoje poslední věta - a ještě si dupni! Navíc mi připadá, že jiný názor nejsi ochotna přijmout ty. Dost nás tady psalo o obavách z toho, co všechno se může stát, ne o povelech, které bychom vydávaly proto, abychom dítě "buzerovaly", jenže na to ty nějak neslyšíš. sad. Většina "čerstvě plnoletých" si myslí, že má moře po kolena, ale případné průšvihy nechá v poklidu za sebe řešit rodiče. Takže to je druhá věc, proč chceme, aby nad "dětmi" byla alespoň nějaká "kontrola".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#49 24. 5. 2006 10:43

briza3
♥♥♥♥---
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 298

Re: 14letá dcera

A co povinnosti ve škole???? Moje děti vstávají 6 h, takže nějaké ponocování je opravdu jen vyjímečně. A nakonec povinnosti budou mít i v zaměstnání, ikdyž se dneska moderní do práce nechodit, ráno si pěkně přiležet.....

Není tady

 

#50 24. 5. 2006 11:15

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: 14letá dcera

Ach jo, tak znova.....nikde jsem nepsala, že by "děti" měly úderem 18. narozenin hodit za hlavu všechny povinnosti, vykašlat se na rodiče, na pravidla, na slušnost...to mi neustále podsouváte vy.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů