Oznámení

9.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.srpna : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 28. 4. 2006 12:04

1Marie
♥♥♥----

14letá dcera

Moc potřebuju poradit. Mám 14letou dceru, bydlíme na sídlišti v Praze, asi 10 min od metra. Dcera chodí do centra do školy a tak má samozřejmě kamarádky , které bydlí v centru. A teď se dostávám  k problému. Po škole často chodí na návštěvu ke kamarádkám, nebo ještě někam zajdou na zmrzku apod. a já s ní věčně bojuju, do kdy musí být doma. Zatím máme stanovenou dobu 19.00 - to ale znamená, že z centra musí už po šesté. Jsem moc přísná? Nebojíte se nechat 14letou dceru venku dýl třeba do 8? Já nevím, ale Praha mi připadá čím dál nebezpečnější, když si vezmu třeba ty týpky co se potulují kolem metra Národní.. Na druhou stranu ale se bojím, že ji držím moc zkrátka - samozřejmě se mnou bojuje. Ach jo, fakt nevím.

Není tady

#2 28. 4. 2006 13:03

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy

Re: 14letá dcera

dokud byla dcera na základce, musela být doma do šesti, a to bydlíme v klidném městečku. O prázdninách to bylo déle. Teď v 17 chodí domů nejdéle v týdnu v 8.00 .

http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

#3 28. 4. 2006 13:28

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Podle mého je 19 hodina únosný čas.Škola jí většinou končí ve 14 hod,takže času na vypovídání má dostatek.

Není tady

#4 28. 4. 2006 13:38

1Marie
♥♥♥----

Děkuju moc za názory. Někdy jsem už z těch dětí tak "zblblá", že ztrácím vlastní soudnost. .

Není tady

#5 28. 4. 2006 14:11

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

jsme na vesnici a taky musí bej 13letá dcera doma do 6 - 7 hodin

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

#6 29. 4. 2006 0:09

janyka
♥♥♥----

Dceři je taky 14 a  domů   taky musí přijít nejpozději v 19 .00 hod . Bydlíme ve větším městě . Samozřejmě , že jí se to zdá málo . Nedávno jsme to řešily , já řekla  - zatím je ti pořád ještě 14 , ona - no právě že je mi UŽ 14 ! Takhle vedeme čím dál víc hovorů . A to teď ještě čekají prázdniny ! Budu muset asi trochu ustoupit , nevím ještě  kam  až......

Není tady

#7 29. 4. 2006 13:18

Dr.Pöthe
♥♥-----

Důležité je abyste o tom co rozhodnete byla vnitřně přesvědčena. Můžete to pak po čase třeba změnit, ale znovu jen po zralé úvaze a v souladu s tím co cítíte a co si opravdu myslíte.  Proto senenechte manipulovat ani vydírat. Obecná pravidla v tomto neexistují. Držíkm palce¨
MUDr.P.Pöthe

Není tady

#8 2. 5. 2006 21:21

Martina09
♥------

Soucítím ze všemi rodiči našich pubertálních dětiček. Jsou strašně chytří, dospělí a my jsme tady jenom proto, abychom jim kazili život. Starší ratolest má úplně stejné argumenty. Proč já musím být tak brzo doma, když VŠICHNI můžou být venku déle.Kdo je ten "všichni",ale specifikovat neumí. Jelikož jí bylo už 15,tak argumenty posunula na vyšší rovinu a já se snažím nezbláznit se. Venku bývá podle ročního období. V zimě do 17-19hod,jaro podzim17-20 a v létě občas déle. Samozřejmostí je to ,že vím s kým je a pokud se vrací později(19 a víc), tak ji vždy někdo doprovodí až domů. Obě strany se snažíme dodržovat pravidla a fungu je to.

Není tady

#9 3. 5. 2006 15:34

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Jé je, tak tyhle debaty do kdy musím být doma si ještě velmi dobře pamatuju...děs běs..ale od takových 16-ti to většinou bývalo do posledního metra ( tj. přibližně do půlnoci ) úderem 18. narozenin, už jsem se neptala..

Není tady

#10 3. 5. 2006 15:35

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Nicméně, co bylo taky zajímavý, já jsem nejstarší ze tří sester a u mě to rodiče hrozně řešili, nicméně moje nejmladší sestra si trajdala v 15-ti po nocích...svět je nespravedlivý :-)

Není tady

#11 3. 5. 2006 17:54

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

18. hod.by stačila, zál. do kdy mají školu, a taky záleží, kdy jsi ty či manžel doma, abyste se scházeli relat. stejně...má mobil? tak by snad nebyla problém kontrola,...

Není tady

#12 4. 5. 2006 6:45

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Tiina napsal(a):

Jé je, tak tyhle debaty do kdy musím být doma si ještě velmi dobře pamatuju...děs běs..ale od takových 16-ti to většinou bývalo do posledního metra ( tj. přibližně do půlnoci ) úderem 18. narozenin, už jsem se neptala..

To buď ráda. Já jsem v 18 teprve dostala vlastní klíč od domu (tehdy se zamykalo v zimě v 9 a v létě v 10 večer) a doku jsem ho neměla, musela jsem být doma, než domovník zamknul. Jinak to znamenalo noční hledání telefonní budky a potupné škemrání, aby mi tatík přišel otevřít. No, dodržovala jsem, dodržovala, protože za ty kecy ani to nejlepší rande nestálo big_smile

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#13 10. 5. 2006 21:12

Helča2
♥♥♥♥♥--

Bydlíme také v Praze. Dcera musela být po celou ZŠ doma do 19 hod, te'd je na střední ve 3.ročníku a musí být doma do 20 hod. Tedy musela, minulý týden oslavula sladkých 18, tak to má do 21 hod. V létě jí nechám do 22 hod. Strašně ,, remcá ,, že jiní jsou venku do 23 hod už od 9. třídy ZŠ. Říkala jsem jí, že já musela být doma , než jsem odešla z domu, do 19 hod . A dcera mi řekla, že je to před 100 lety a že je jiná doba. Říkala jsem jí, že má pravdu, že je jiná doba .... HORŠÍ.... samé násilí, drogy, přepadávání.

http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

#14 11. 5. 2006 10:22

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Helčo tvoje 18-TI LETÁ DCERA musí být do devíti doma ???????????????? Uvědomuješ si, že už je to dospělá osoba ??????

U nás to bylo tak, že mi naši pořád říkali, že mi ještě není 18 a proto musím být doma do tehdy a tehdy....takže v momentě kdy mi těch 18 bylo, přišlo mi automatický, že už se ptát nebudu. Prostě jsem oznámila, že jdu ven, na otázku kdy se vrátíš, jsem řekla, že nevím a konec. Je pravda, že jednou krátce po narozeninách tatínek pronesl tu okřídlenou frázi že "dokud bydlíš s námi....." ale vzápětí mu došlo, jakou to pronesl blbost a od té doby byl klid.

Není tady

#15 11. 5. 2006 10:23

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

P.S. což tedy ovšem neznamená, že když jsem byla někde pařit a vypadalo, že se akcička vydaří a pojede se do rána, že jsem nezavolala domů, že nedorazím, ale zase....jenom oznámení, ne dotaz, jestli můžu.

Není tady

#16 11. 5. 2006 11:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Tiina napsal(a):

Helčo tvoje 18-TI LETÁ DCERA musí být do devíti doma ???????????????? Uvědomuješ si, že už je to dospělá osoba ??????

U nás to bylo tak, že mi naši pořád říkali, že mi ještě není 18 a proto musím být doma do tehdy a tehdy....takže v momentě kdy mi těch 18 bylo, přišlo mi automatický, že už se ptát nebudu. Prostě jsem oznámila, že jdu ven, na otázku kdy se vrátíš, jsem řekla, že nevím a konec. Je pravda, že jednou krátce po narozeninách tatínek pronesl tu okřídlenou frázi že "dokud bydlíš s námi....." ale vzápětí mu došlo, jakou to pronesl blbost a od té doby byl klid.

Tiino, nevím, kolik ti je, ale přála bych ti, abys ustála moment, kdy ti tohle udělá tvoje osmnáctileté dítě.

Není tady

#17 11. 5. 2006 12:29

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Heleno, ale to je snad normální ne ? Prostě jednou je "dítě" dospělé a rodiče to prostě musí respektovat. Uvědomuješ si, jak svou dceru před jejími přáteli neuvěřitelně ztrapňuješ, když musí do devíti doma jako malé dítě ??? Kolik jí bude muset být aby si mohla dělat, co bude chtít...tedy brr, díky bohu, že nejsi moje matka.

Není tady

#18 11. 5. 2006 12:53

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Tiina napsal(a):

Heleno, ale to je snad normální ne ? Prostě jednou je "dítě" dospělé a rodiče to prostě musí respektovat. Uvědomuješ si, jak svou dceru před jejími přáteli neuvěřitelně ztrapňuješ, když musí do devíti doma jako malé dítě ??? Kolik jí bude muset být aby si mohla dělat, co bude chtít...tedy brr, díky bohu, že nejsi moje matka.

Tiina a ty si fakt myslíš, že datem 18. narozenin je dítě dospělé??? Ani náhodou. Prů... je ovšem v tom, že od tohoto data je právně plně zodpovědné, což je docela divoká kombinace s tou nedospělostí. A mimochodem - moje děti nemusely být doma tehdy, kdy jsem jim to přikázala, ale vždycky jsme se (podle věku) dokázaly dohodnout na nějakém čase, který ony kupodivu buď dodržely (drobné rozdíly způsobené třeba jedním ujetým autopbusem jsem tolerovala) nebo zavolaly, že se zdrží - i ve věku dost po těch 18 letech totiž chápaly a i říkaly, že se musí ozvat, aby "máma neměla strach". Vcelku mě nezajímalo, kde jsou, ale většinou mi to i říkaly samy od sebe, kam jdou.

Není tady

#19 11. 5. 2006 13:04

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Dospělé ne, ale od toho data je za sebe odpovědné. Moment - tak jak, ty jsi tady psala, že tvoje dcera musí být úderem 21:00 doma, že si jí to slavnostně prodloužila o hodinu.

Samozřejmě jsem taky domů občas zavolala, že třeba přijdu až ráno, ale to byla moje dobrá vůle, aby o mě neměli strach. A navíc do 21:00 ? Sakra to nestihne ani kino!

Není tady

#20 11. 5. 2006 13:20

agnes
♥♥-----

Já tedy nevím, ale 18ti letá holka do devíti doma? To mi připadá opravdu neuvěřitelný...
Hodinu, do kdy musím být doma jsem měla od rodičů naposledy stanovenu snad tak ve čtrnácti. Co si tak pamatuju, tak v patnácti už jsem sama odjela s klukem na týden pod stan. Rodiče se určitě hodně báli, ale jsem jim strašně vděčná, že to překonali, nechali mě žít po svém a věřili mi.
Asi jsem jedna z mála, která může říct, že bych chtěla svoje děti vychovávat tak, jako rodiče mě. Většina mých kamarádů, když vzpomíná na své dětství a dospívání, tak bohužel říkají, "tak tohle já svým dětem dělat nebudu, to bylo děsný..."

Není tady

#21 11. 5. 2006 13:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Tiina napsal(a):

Dospělé ne, ale od toho data je za sebe odpovědné. Moment - tak jak, ty jsi tady psala, že tvoje dcera musí být úderem 21:00 doma, že si jí to slavnostně prodloužila o hodinu.

Samozřejmě jsem taky domů občas zavolala, že třeba přijdu až ráno, ale to byla moje dobrá vůle, aby o mě neměli strach. A navíc do 21:00 ? Sakra to nestihne ani kino!

Pleteš si mě s Helčou - ta prodlužuje smile.
Zavolat domů by snad neměla být tvoje "dobrá vůle", ale právě ta snaha, aby rodiče neměli strach. Může ti být víc než sladkých osmnáct - bát se budou pořád, když o tobě nebudou vědět.

Není tady

#22 11. 5. 2006 14:14

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Heleno sorry, nějak se mi spojilo :-))).
Ad dobrá vůle - tím chci říct, že mi to naši nikdy nenakazovali "musíš volat domů" ale já jsem prostě volala.

Není tady

#23 11. 5. 2006 15:32

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Web

agnes napsal(a):

... Hodinu, do kdy musím být doma jsem měla od rodičů naposledy stanovenu snad tak ve čtrnácti. Co si tak pamatuju, tak v patnácti už jsem sama odjela s klukem na týden pod stan. Rodiče se určitě hodně báli, ale jsem jim strašně vděčná, že to překonali, nechali mě žít po svém a věřili mi...

tak to já jsem ve čtrnácti redy musela být doma do 7, o prázdninách do 8. A ani mi to nijak nevadilo, když jsem chtěla být venku déle, prostě jsem se s rodičema dohodla. Myslím, že by mě v patnácti nikam nepustili s klukem samotnou, ale neviděla bych to v tom, že by mi nevěřili. Prostě by to bylo brzo...

Není tady

#24 11. 5. 2006 15:34

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Web

agnes napsal(a):

Asi jsem jedna z mála, která může říct, že bych chtěla svoje děti vychovávat tak, jako rodiče mě. Většina mých kamarádů, když vzpomíná na své dětství a dospívání, tak bohužel říkají, "tak tohle já svým dětem dělat nebudu, to bylo děsný..."

Také si nemůžu stěžovat. A kdybych s partnetrem žila tak, jako naši spolu, byla bych maximálně spokojená...

Není tady

#25 11. 5. 2006 15:48

agnes
♥♥-----

Gabrielle napsal(a):

agnes napsal(a):

... Hodinu, do kdy musím být doma jsem měla od rodičů naposledy stanovenu snad tak ve čtrnácti. Co si tak pamatuju, tak v patnácti už jsem sama odjela s klukem na týden pod stan. Rodiče se určitě hodně báli, ale jsem jim strašně vděčná, že to překonali, nechali mě žít po svém a věřili mi...

tak to já jsem ve čtrnácti redy musela být doma do 7, o prázdninách do 8. A ani mi to nijak nevadilo, když jsem chtěla být venku déle, prostě jsem se s rodičema dohodla. Myslím, že by mě v patnácti nikam nepustili s klukem samotnou, ale neviděla bych to v tom, že by mi nevěřili. Prostě by to bylo brzo...

Proč myslíš brzo? Pokud máš na mysli kvůli zahájení sexuálního života, tak třeba já tenkrát ty prázdniny přežila bez ztráty věnečku gloria Právěže jsem věděla, že s ním můžu jít kdykoliv kamkoliv, tak jsem neměla potřebu se na něj rychle vrhnout, abych nepromarnila jedinou příležitost.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí