Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#2376 2. 11. 2020 14:02

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

LindaL. napsal(a):

....jednoho dne na ně nestačíme vydělávat.

Pokud si to připustíte...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#2377 2. 11. 2020 17:58

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

vrabčák napsal(a):

Tvrzení, že se nic pořádného nedělalo, mi připadá nepravdivé.

No, nedělalo se. Jeden příklad za všechny (dokázal bych jich samozřejmě říct víc), národní podnik Tesla vyráběl například
- řezový mikroprocesor MH3000, v době kdy na Západě existoval asi 100x rychlejší a běžně dostupný Intel 8080, zatímco set MH3000 byl k dispozici jen pro firmy a s několikaletou dodací lhůtou, - páskový magnetofon B54 (https://aukro.cz/kotoucovy-magnetofon-t … 6968928755) v době, kdy na Západě existovaly kazetové magnetofony a páskové magnetofony byly vyhrazené pro studiové a reportážní práce, jako třeba tato Nagra (https://en.wikipedia.org/wiki/Nagra#/me … S_124).jpg), - germaniové tranzistory v době, kdy celý Západ jel na křemíku, - řídicí systém NS420 z obvodů nízké integrace v době, kdy na Západě byl k dispozici mnohem výkonnější Sinumerik založený na mikroprocesorech, ...

Chci tím říct to, že lidi sice chodili do práce, nadřeli se tam, ale výsledek veškerý žádný. Nic z toho výše uvedeného se nedalo na nic použít, nikde prodat, kromě domácího trhu na který byl arbitrárně zakázán nebo omezen (Tuzex smile) dovoz západních výrobků. Rok dva po převratu to šlo všechno rovnou ze skladů do stoupy, desky se nadrtily v kladivových mlýnech a šly do kyseliny, aby se zachránilo aspoň zlato z pozlacených konektorů. Těšilo by tě dělat ve fabrice, která nevyrábí NIC co by stálo za řeč, vlastně jen plýtvá materiálem a předstírá práci? A takových tady bylo všude plno, těch které byly konkurenceschopné na Západě bylo skutečně jen pár.

Upravil(a) normální chlap (2. 11. 2020 18:02)

Není tady

 

#2378 2. 11. 2020 17:59

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Palomita napsal(a):

V šesti letech jsem sama jezdila vlakem s přestupem motorák/rychlík. Neexistoval internet, mobil, neměli jsme dokonce ani pevnou. Myslíš, že se to může počítat jako cenná zkušenost big_smile

Jistě, to je to co je důležité smile

Není tady

 

#2379 2. 11. 2020 18:01

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Judyna napsal(a):

A já teda "klíči nezvonila" proto, aby lidé měli možnost nepracovat.

Pardon, asi jsem se špatně vyjádřil. Já jsem "cinkal" za svobodu a tohle je už jen důsledek svobody, resp. jen jeden z mnoha jejích principů.

Není tady

 

#2380 2. 11. 2020 18:13

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

No, je fakt, že ten systém už byl neudržitelný.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#2381 2. 11. 2020 18:58

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

normální chlap napsal(a):

Palomita napsal(a):

V šesti letech jsem sama jezdila vlakem s přestupem motorák/rychlík. Neexistoval internet, mobil, neměli jsme dokonce ani pevnou. Myslíš, že se to může počítat jako cenná zkušenost big_smile

Jistě, to je to co je důležité smile

Aha, takže moje zkušenost je nepodstatná, zato zkušenost tvých dětí, které si z pohodlí gauče zabookovali airbnb a letenku, s tvoji kreditkou a mobilem v kapse v patnacti letech je ta jediná, která stojí za zmínku a která se cení? Tak to pardon, že jsem si dovolila srovnávat roll


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#2382 2. 11. 2020 19:11

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

normální chlap napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Tvrzení, že se nic pořádného nedělalo, mi připadá nepravdivé.

No, nedělalo se. Jeden příklad za všechny (dokázal bych jich samozřejmě říct víc), národní podnik Tesla vyráběl například
- řezový mikroprocesor MH3000, v době kdy na Západě existoval asi 100x rychlejší a běžně dostupný Intel 8080, zatímco set MH3000 byl k dispozici jen pro firmy a s několikaletou dodací lhůtou, - páskový magnetofon B54 (https://aukro.cz/kotoucovy-magnetofon-t … 6968928755) v době, kdy na Západě existovaly kazetové magnetofony a páskové magnetofony byly vyhrazené pro studiové a reportážní práce, jako třeba tato Nagra (https://en.wikipedia.org/wiki/Nagra#/me … S_124).jpg), - germaniové tranzistory v době, kdy celý Západ jel na křemíku, - řídicí systém NS420 z obvodů nízké integrace v době, kdy na Západě byl k dispozici mnohem výkonnější Sinumerik založený na mikroprocesorech, ...

Chci tím říct to, že lidi sice chodili do práce, nadřeli se tam, ale výsledek veškerý žádný. Nic z toho výše uvedeného se nedalo na nic použít, nikde prodat, kromě domácího trhu na který byl arbitrárně zakázán nebo omezen (Tuzex smile) dovoz západních výrobků. Rok dva po převratu to šlo všechno rovnou ze skladů do stoupy, desky se nadrtily v kladivových mlýnech a šly do kyseliny, aby se zachránilo aspoň zlato z pozlacených konektorů. Těšilo by tě dělat ve fabrice, která nevyrábí NIC co by stálo za řeč, vlastně jen plýtvá materiálem a předstírá práci? A takových tady bylo všude plno, těch které byly konkurenceschopné na Západě bylo skutečně jen pár.

Jasně, proto celý svět znal Československo a jeho práci s betonem, železem.. V oblasti kterou zmiňuješ nejsme velmoc ani teď. A to co nám opravdu šlo je teď v kytkách. Staří vymírají a mladí jsou líní se to naučit. Zařízení, která Československo vystavělo před 50-70ti lety v zahraničí jsou vydána napospas času, protože my už to neumíme ani opravit a ani vyměnit. V tomto nás nahradili Poláci a Němci. tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#2383 2. 11. 2020 19:52

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Palomita napsal(a):

normální chlap napsal(a):

Palomita napsal(a):

V šesti letech jsem sama jezdila vlakem s přestupem motorák/rychlík. Neexistoval internet, mobil, neměli jsme dokonce ani pevnou. Myslíš, že se to může počítat jako cenná zkušenost big_smile

Jistě, to je to co je důležité smile

Aha, takže moje zkušenost je nepodstatná, zato zkušenost tvých dětí, které si z pohodlí gauče zabookovali airbnb a letenku, s tvoji kreditkou a mobilem v kapse v patnacti letech je ta jediná, která stojí za zmínku a která se cení? Tak to pardon, že jsem si dovolila srovnávat roll

??? Vždy já s tebou souhlasil smile smile smile

Není tady

 

#2384 2. 11. 2020 19:54

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Palomita napsal(a):

Aha, takže moje zkušenost je nepodstatná, zato zkušenost tvých dětí, které si z pohodlí gauče zabookovali airbnb a letenku, s tvoji kreditkou a mobilem v kapse v patnacti letech je ta jediná, která stojí za zmínku a která se cení? Tak to pardon, že jsem si dovolila srovnávat roll

Jojo! Taky asik měním na "kamennou Palomitu" názor...
Však ono se jednou všecko provalí...
Už brzo, no...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#2385 2. 11. 2020 19:59

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Palomita napsal(a):

Jasně, proto celý svět znal Československo a jeho práci s betonem, železem.. V oblasti kterou zmiňuješ nejsme velmoc ani teď. A to co nám opravdu šlo je teď v kytkách. Staří vymírají a mladí jsou líní se to naučit. Zařízení, která Československo vystavělo před 50-70ti lety v zahraničí jsou vydána napospas času, protože my už to neumíme ani opravit a ani vyměnit. V tomto nás nahradili Poláci a Němci. tummenupp

Nejsme velmoc, ale když už to nové, porevoluční firmy dělají, dělají to dobře. V elektronice máme víc špičkových firem a skvělých vývojářů, jen samozřejmě když vznikalo Silicon Valley tak jsme stáli opodál a ty opravdu velké firmy u nás nevznikly. Co se týká oceli a betonu, to je etapa která skončila ještě před 89. rokem a už se nikdy nevrátí, musíme holt dělat něco jiného. V USA i v Německu ocel taky skončila, to je holt vývoj. Schopnost ekonomiky to neničí, ta se beztak pozná spíš podle toho, jak rychle se umí přizpůsobovat novým trendům.

Není tady

 

#2386 2. 11. 2020 20:58

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

normální chlap napsal(a):

Palomita napsal(a):

normální chlap napsal(a):


Jistě, to je to co je důležité smile

Aha, takže moje zkušenost je nepodstatná, zato zkušenost tvých dětí, které si z pohodlí gauče zabookovali airbnb a letenku, s tvoji kreditkou a mobilem v kapse v patnacti letech je ta jediná, která stojí za zmínku a která se cení? Tak to pardon, že jsem si dovolila srovnávat roll

??? Vždy já s tebou souhlasil smile smile smile

Ježiš, já už jsem tady z toho tak zblblá, že ani nepoznám, když se mnou někdo souhlasí dumbom Promiň winkstorstark


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#2387 2. 11. 2020 21:02

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

normální chlap napsal(a):

Nejsme velmoc, ale když už to nové, porevoluční firmy dělají, dělají to dobře. V elektronice máme víc špičkových firem a skvělých vývojářů, jen samozřejmě když vznikalo Silicon Valley tak jsme stáli opodál a ty opravdu velké firmy u nás nevznikly. Co se týká oceli a betonu, to je etapa která skončila ještě před 89. rokem a už se nikdy nevrátí, musíme holt dělat něco jiného. V USA i v Německu ocel taky skončila, to je holt vývoj. Schopnost ekonomiky to neničí, ta se beztak pozná spíš podle toho, jak rychle se umí přizpůsobovat novým trendům.

Jo, jenže něco je zapotřebí pořád stejně, bez ohledu na trendy.. ale to je jedno. Pár let po revoluci jsem byla v cizině. Tam si stále mysleli, že jsem z Čečny.. ok, pak když teda zjistili, že Čečna není Česká republika, tak říkali aaa tam jsou hlavně zloději a kruvy. Tak nevím, jestli jsme se přizpůsobili dostatečně rychle big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#2388 2. 11. 2020 21:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

V oblasti , kterou zmińuješ, určitě. Ještě bych přidala hazard. A takové ty chlastací zájezdy, co sem míří z různých koutů Evropy.

Upravil(a) Judyna (3. 11. 2020 12:03)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#2389 3. 11. 2020 12:05

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Co říkáte na ten teroristický útok ve Vídni? Je to hrůza, co se děje. Zatracení islámští bojoníci. A to prý byl rakouský rodák. Ale oni to prostě mají v sobě. Nevěřící (nás) je povleno zabíjet. Možná i doporučeno.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#2390 3. 11. 2020 12:42

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Judyna napsal(a):

Co říkáte na ten teroristický útok ve Vídni? Je to hrůza, co se děje. Zatracení islámští bojovníci. A to prý byl rakouský rodák. Ale oni to prostě mají v sobě. Nevěřící (nás) je povleno zabíjet. Možná i doporučeno.

Nevím o tom nic. Ale věřím, že je to hrůza hrůzoucí!
Na druhé straně chápu, co dělají, vedeni k tomu od narození... Neomlouvám to, ale chápu. Nás taky vychovávají k lásce, pochopení a klidu.
Potom se neumíme vypořádat s tím, co oni dělají nám!
Chybí nám povědomí o tom, čemu ONI věří!

Jako když maminka říká svému děcku: "Neber kamarádovi na pískovišti bábovičku, protože se to nemá",... a nedodá: Když to uděláš, zabije tě"...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#2391 3. 11. 2020 12:43

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Nedokáži si představit, jak to skončí.

Není tady

 

#2392 3. 11. 2020 13:28

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Nejhorší byl ten fanatismus, se kterým sem některé skupiny lidí tahaly přistěhovalce, že prý multi-kulti je super. A opět, pokolikáté už, důkaz, že když se lidi nepostaví rychle a rázně pomatencům a ze samé dobroty jim budou ustupovat, tak je pomatenci převálcují. Vyzkoušeli jsme si to na nacismu, na komunismu a teď to znova poznáváme na multikulturalismu.

Upravil(a) normální chlap (3. 11. 2020 13:29)

Není tady

 

#2393 3. 11. 2020 14:20

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

normální chlap napsal(a):

... a teď to znova poznáváme na multikulturalismu.

Jaké to hnusné slovo! Nedalo by se tomu říct "hloupost nebetyčná"?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#2394 3. 11. 2020 15:34

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

rina napsal(a):

normální chlap napsal(a):

... a teď to znova poznáváme na multikulturalismu.

Jaké to hnusné slovo! Nedalo by se tomu říct "hloupost nebetyčná"?

To jo, ale čí hloupost? Těch vítačů nebo těch ostatních, kteří vítače včas neposlali do správných končin?

Není tady

 

#2395 3. 11. 2020 15:50

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Rino, ale to vědí všichni proč to dělají a že je to jejich přesvědčení.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#2396 3. 11. 2020 15:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

NCH, nacismus komunismus - to vše vzniklo u nás jakýmsi vývojem, spíš jako slepá cesta.
Ale toto! Tady jde o střet civilizací. Ta jejich a ta naše je naprosto neslučitelná ! (Ty vykřičníky nepatří Tobě).


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#2397 3. 11. 2020 18:13

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Vzpomněla jsem si na jeden Masarykův citát :  "Já nestojím proti náboženství, nýbrž proti náboženství zvrhlému, které potřebuje politiky, aby jej hájili."

V dnešní době by se divil.

Není tady

 

#2398 3. 11. 2020 18:54

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

LindaL. napsal(a):

Nedokáži si představit, jak to skončí.

Nejspíše špatně butter  Kolik jich je v Evropě dnes, kolik jich bude za 10,20, 30 let... někde jsem četla, že islamizaci Evropy se již nedá zabránit...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#2399 3. 11. 2020 19:16

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

LENNNA napsal(a):

LindaL. napsal(a):

Nedokáži si představit, jak to skončí.

Nejspíše špatně butter  Kolik jich je v Evropě dnes, kolik jich bude za 10,20, 30 let... někde jsem četla, že islamizaci Evropy se již nedá zabránit...

Já jsem přesvědčená o tom, že sami od sebe by sem nešli. Je třeba udělat pořádek s těmi, kteří je podporují. Ale  asi by se lidé měli začít bouřit a dát to svým vládám i politkům - vítačům pořádně pocítit. Vzpomínám, si na r. 1989 - v průběhu revoluce byla generální stávka a komouši tehdy brečeli, jak to poškodí hospodářství. Možná by to ani dnes neškodilo - nějak se začít asi musí - jinak naše děti a vnoučata budou těžko hledat nějakou zemi, kam by mohli emigrovat.

Není tady

 

#2400 3. 11. 2020 19:28

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT : Co nás v politice pálí 14

Já si zase myslím, že šli i sami. Vem si Francii - tam už jsou hodně dlouho. Ale oni jsou prostě výbojní. Jó kdysi dávno byla vojna s Turky - to se k tomu Evropa jinak postavila. Vyprášila jim kožich. Asi jsme zdegenerovali.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů