Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 5. 12. 2019 18:18

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Manželské etudy

Je tu někdo, kdo má rád dokument Manželské etudy od Heleny Třeštíkové?
Já je totiž mám velmi ráda, viděla jsem je x-krát rodna. A právě teď je televizní premiéra (pokud se nepletu) nových dílů, které natočila její dcera. Trochu jsem se bála, že to už nebude ono, ale musím říct, že se jí povedlo dobře navázat. Ty staré se mi líbí více, ale asi tam hraje roli to, že to je za delší časové období (35 let) a že to je z minulosti, začátek z 80. let, která mám ráda.
A co Vy, pokud se tu najde někdo, kdo také sleduje. Jaký máte názor? Jaký díl se Vám třeba líbil nejvíc?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#2 5. 12. 2019 19:55

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Manželské etudy

Taky jsem ty starší moc ráda sledovala. Pokud jsou nové, určitě si je někde najdu. Nemám televizi, tak spíš někde v archivech?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#3 5. 12. 2019 19:58

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Manželské etudy

Bylo to takové hezké české, a někdy i docela smutné...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4 5. 12. 2019 21:18

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Manželské etudy

Ty od Heleny Třeštíkové jsem viděla, myslím, všechny, některé díly i vícekrát (třeba Strnadovy), všechny byly zajímavé.
Na televizi se skoro vůbec nedívám, ale teď jsem náhodou viděla jeden díl z nové řady; jak jsem se tu právě dozvěděla, od dcery Heleny Třeštíkové. I ten se mi líbil. A je fajn, že mladí manželé spolu hezky vycházejí. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5 7. 12. 2019 18:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Manželské etudy

Dnes odpoledne jsem na to koukala.
Mně osobně se daleko víc líbí ty staré. Asi to opravdu souvisí s tím, že to časové období je při těchto nových dílech daleko kratší.
Příjde mi to takové nějaké ploché. Až trošku nudné.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#6 8. 12. 2019 11:08

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Manželské etudy

Taky si myslím, že délka období má na to dost velký vliv. A na první pohled je vidět, že se hodně změnila atmosféra ve společnosti. Dvojice v prvním dílu nové řady (?) se chová klidně a kultivovaně. Třeba bude v některém dalším dílu větší vzrůšo. wink


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7 8. 12. 2019 15:31

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Manželské etudy

vrabčák napsal(a):

Taky si myslím, že délka období má na to dost velký vliv. A na první pohled je vidět, že se hodně změnila atmosféra ve společnosti. Dvojice v prvním dílu nové řady (?) se chová klidně a kultivovaně. Třeba bude v některém dalším dílu větší vzrůšo. wink

První pár - Mirka a Kuba? Mně přišlo, že si na začátek naložili docela velké sousto. Jak finančně, tak hlavně povinnostmi..  velké hospodářství, dům, zahrada.. jakože to sežere mrtě času a peněz. Starat se o domácí zvířata není jen idylka. A s takovýmto závazkem mít doma chlapa 8 měsíců bez práce, to by byl oříšek i pro mě lol Nechápu, proč nešla Mirka do práce a Kuba nezůstal s dětmi doma. Možná by pak dopadlo všechno jinak.. Peníze nejsou v životě důležité, když je člověk má, ale jak chybí, stávají se středobodem vesmíru sad


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8 8. 12. 2019 15:43

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Manželské etudy

Přesně tak.
Taky jsem si říkala, že vůbec nevědí, do čeho jdou a ten Kuba byl teda dost nezodpovědný.

Líbil se mi ten pár z posledního dílu se dvěma dětmi.( I když jen naokraj - škoda, že si mladá maminka nechala zesvětlit vlasy. S tmavými byla kočka.). A vůbec celá rodinka i s  dědečkama :-)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#9 8. 12. 2019 16:03

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Manželské etudy

Judyna napsal(a):

Přesně tak.
Taky jsem si říkala, že vůbec nevědí, do čeho jdou a ten Kuba byl teda dost nezodpovědný.

Líbil se mi ten pár z posledního dílu se dvěma dětmi.( I když jen naokraj - škoda, že si mladá maminka nechala zesvětlit vlasy. S tmavými byla kočka.). A vůbec celá rodinka i s  dědečkama :-)

Mě zase přišla docela šik jako bloncka.. naopak jsem si říkala, že znám málo bab, kterým by slušela blond i tmavá smile A ta jejich životní "nuda", balzám pro mou duši, že někdo dokáže žít obyčejně a cítit se šastný. hjarta


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#10 8. 12. 2019 17:26

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Manželské etudy

Z nové řady jsem viděla jen jeden díl; právě ten, kde se oba chovali klidně a snažili se, aby všechno hladce fungovalo. smile Na konci mě trochu zarazila ta přípravka; přípravky by měly být hlavně pro děti, které to opravdu potřebují. Líbila se mi jednoznačně víc jako tmavovláska. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#11 8. 12. 2019 18:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Manželské etudy

Taky mě ta přípravka zarazila Kluk vypadal jako šikovný. Ale co my víme.
Máme stejný vkus vrabčáku. Asi bychom spolu nemohly chodit za klukama...


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#12 8. 12. 2019 19:45

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Manželské etudy

lol

Ještě k přípravce: Oni tam někteří rodiče dokáží nacpat i šikovného potomka. Aby měli záruku, že bude v 1. tř. patřit mezi nejlepší, a taky, když už tam chodí starší dítko, aby už měli potomky pod jednou střechou... stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#13 10. 12. 2019 18:09

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Manželské etudy

Petra a Viktor - parádní pár. Doufám, že si to rozmyslí a v domku budou chtít zůstat. Centrální vytápění není zas tak drahá záležitost a takové místo a prostředí budou hledat těžko.
Bavila jsem se celý díl. Jejich smysl pro humor se krásně prolínal napříč celým příběhem a o tom to je. Umět se zasmát i když je to kolikrát náročné.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#14 10. 12. 2019 18:30

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Manželské etudy

Také se mi to moc líbilo. Domek vypadal moc pěkně, byl opravený (trošku se divím, že při těch opravách neřešili to vytápění). navíc jsou bez dluhů. Pán by chtěl větší pozemek, ale mně i tento připadal dost velký. nebo tedy dostatečný. Pár se mi také moc líbil, jenom jsem si říkala, jestli je třeba, aby paní k učení (ale nevím, jak to měla s úvazkem)musela při malém dítěti ještě po večerech doučovat, když k tomu měli příjem z pronájmu brněnského bytu. Moc se mi líbilo používání bavlněných plen, pro toto jsem všemi deseti.
Jenm mě napadlo, až pán příjde o práci, aby se zase nezbrčil jak už to jednou udělal, a nechtěl se odstěhovat zase někam daleko...


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#15 10. 12. 2019 19:19

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Manželské etudy

Pochopila jsem, že se stěhoval zpátky domů, když přišel o práci. Ale nevěnovala jsem tomu takovou pozornost.. Nejvíc mě rozesmála poslední věta na konci příběhu. Jinak za sebe můžu říct, že centrál při malých dětech je k nezaplacení.. Žili jsme v podobně řešeném domě a přecházet z místnosti, kde je 27 do místnosti, kde je 15, žádná slast. big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů