Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 15. 9. 2019 22:47

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12180

Borelióza a jak na ni?

Syn (15,5 roku) letos na začátku prázdnin typický obrovský ohraničený flek jak z učebnice, návštěva lékařky, nasazeny dvě balení ATB, celkové odběry. V té době výsledky negativní. Flek i po dvou baleních sice blednul, ale stále přetrvával, dostal třetí dávku s tím, že pak už stačí, takže celkem cca 25 dní na antibiotikách. V současné době, dle synova popisu, se flek objeví po sprše horkou vodou, pak hned zmizí (dle mě ne ideální), extrémní únava, chrápe i ve škole (vysloveně mi občas připadá jak sjetej). Ve středu kontrolní odběry na borelku - pozitivní. Dle lékařky to značí to, že to byla opravdu borelióza, další krevní testy za 3 měsíce. Dotaz zní ... co teď? Je to normální postup? Je ta únava normální a odezní? Můžu ještě něco udělat? Díky kapitulation

Není tady

 

#2 16. 9. 2019 8:05

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 17511

Re: Borelióza a jak na ni?

Andreo před x léty jsem měl také krásný kulatý flek na stehně. Samozřejmě jsem na to kašlal, vše bylo v pohodě. Asi za rok mně začala bolet dole noha. Když jsem již téměř bolestí jen šmatlal, šel jsem k doktorce. Odběr krve a za týden mně volala ať hned přijdu- borelka. Poslala mě do špitálu, tam prohlídka nohy a nějaké prášky. Za měsíc opět kontrola a další dávka prášků. Noha přestávala bolet, za měsíc další kontrola ve špitálu, noha v pohodě, borelka žádná. Není to u něho tak zlé. Jedna známá kdysi díky borelce zůstala asi půl roku v horizontální poloze. Dost problém. Dnes již v pohodě. Tak to vydržte.


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#3 16. 9. 2019 9:07

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12180

Re: Borelióza a jak na ni?

Díky Petře. No být to na synovi, tak na to kašle taky, byla náhoda, že jsem ten flek zahlídla, přece jen v jeho věku už ho pochopitelně nekontroluju, do koupelny mu už dávno nelezu a na můj dotaz, jak dlouho ho tam má, jsem dostala ledabylou odpověď "no asi tejden". Uááá. Takže k doktorce jsem ho i přes protesty nahnala já. O borelce jsem dosud jen tak slyšela, nikdy se s ní až takto blízko nesetkala, takže když mi teď v pátek doktorka potvrdila pozitivní testy, tak mě to krapet vykolejilo (i když se dalo čekat, že budou pozitivní, ten flek byl více než jasnej). Tak holt budu čekat a uvidíme, co další testy, jen tu jeho únavu bych potřebovala krapet zmírnit, je úplně nepoužitelnej.

Není tady

 

#4 16. 9. 2019 17:58

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 11141

Re: Borelióza a jak na ni?

Andrejko, nevím, u koho jste byli, ale myslím si, že by to chtělo pro jistotu ještě vyšetřit v nemocnici na infekci. Ať nemá nějaké následky. Lidi si stěžují i s velkým zpožděním třeba na bolesti hlavy i jiných částí těla. Tak ať se mu to co nejdřív zlepší! pussa


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5 16. 9. 2019 19:16

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 17418

Re: Borelióza a jak na ni?

Andreo, u nás podobné u syna - flek jsem objevila já, on k tomu měl ještě trochu teploty a jakoby nachlazení. Bral antibiotika, unavený byl taky hodně, ale bylo to zrovna v období, kdy dělal státnice, tak musel zabrat. Myslím, že šel pak taky na nějakou kontrolu a tím to haslo. Je bez potíží.

Mé mamince už zjistili boreliozu dvakrát - přeléčili jí antibiotiky a v tom prvním případě jezdila asi rok na infekční oddělení na kontroly. I když tu první prý měla "zanedbanou", byla a je bez potíží.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:

    Zápatí

    Powered by PunBB 1.2.24c
    © Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
    Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
    Ochrana osobních údajů