Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 28. 8. 2019 22:40

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Sousedské vztahy

Normální chlap to vcelku vystihl.
A ty se jich Amalieto dost straníš a navíc se ti nelíbí styl tvých sousedek a zřejmě je to na tobě poznat.
I kdybych byla hnusná a věděla to o sobě , člověka, ze kterého čiší odpor ke mně, budu mít ráda až budu podstatně duchovně vyspělejší, než jsem teď.
Zdá se mi, že jistý odpor k Pražákům jsem vnímala od dětství (možná si někteří z nás vzpomenou na píseň Pražská holka, když jsem vyrazila na chalupě na zábavu a tu písničku tam začali hrát, všechny místní holky na mě začaly do rytmu ukazovat - jakože legrace. Jediný způsob, jak to přestát, bylo z toho tu legraci (na svůj účet) skutečně udělat).
A poslední léta (možná i desetiletí) mám pocit, že někteří politici, novináři a spol. neuvěřitelně přikládají pod kotlem vzájemné animozity...
Navíc se venkov asi vylidňuje, mladí odchází do města, protože mají pocit lepší perspektivy - a ti z toho města uż v té perspektivě žijí. vissla
Vypadá to, že zkušenost s podobnými konflikty tu má jen Hana 12345.
Okamžitě dokumentovat je, myslím si, velmi rozumné.

Není tady

 

#27 29. 8. 2019 7:48

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Sousedské vztahy

vrabčák napsal(a):

V Praze je přece blaze! big_smile Nejvíc pracovních příležitostí, nejvyšší platy, studijní možnosti, kulturní vyžití atd. Veškeré finance se cpou hlavně do hlavního města, ne!??! hmm
Ale stinné stránky života v matičce Praze nikdo nechce vidět...  sad Je tu hodně draho, všude mraky cizinců, vysoká kriminalita, znečištěné ovzduší aj. Velká anonymita taky vždycky není to nejlepší... sad

vrabčáku, možná draho jak co? Já mám jen skrovné srovnání (jinak Prahu a poměry tam vůbec neznám) když jsme do Prahy jezdili jeden čas do práce. Do té doby jsme právě slýchali, jak je tam draho. Pak jsme si šli nakoupit a koukali. Možná to bylo jen štěstí na obchod - ale krásné zboží a vůbec ne dražší než u nás, dokonce byly některé věci levnější.
Měli jsme služební byt, fakt hezký, s vybavením a cena byla dost podobná podnájmům u nás. Ale platy samozřejmě jiné.
Tak jsme si říkali "a kde je to draho?" o kterém furt slyšíme?
Nebude to spíše jak co? Třeba pořízení bytu v Praze - to je bez diskuse. Ale takové běžné provozní věci - nákupy, bydlení... přišlo nám to stejné. Anebo jsme měli jen štěstí?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#28 29. 8. 2019 8:42

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Sousedské vztahy

LENNNA napsal(a):

Ale takové běžné provozní věci - nákupy, bydlení... přišlo nám to stejné. Anebo jsme měli jen štěstí?

Nákupů se to samozřejmě netýká a klidně to může být i naopak, protože ve velkém obchodním centru je logicky levnější zboží než v malé prodejně. Jde o cenu služeb a práce vůbec, která je už zjevně vyšší. Ale mně to vyhovuje, díky tomu, že v Praze je draze zase já můžu drហprodat svoji práci a o to jde :-)

Není tady

 

#29 29. 8. 2019 12:34

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Sousedské vztahy

normální chlap napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Ale takové běžné provozní věci - nákupy, bydlení... přišlo nám to stejné. Anebo jsme měli jen štěstí?

Nákupů se to samozřejmě netýká a klidně to může být i naopak, protože ve velkém obchodním centru je logicky levnější zboží než v malé prodejně. Jde o cenu služeb a práce vůbec, která je už zjevně vyšší. Ale mně to vyhovuje, díky tomu, že v Praze je draze zase já můžu drហprodat svoji práci a o to jde :-)

Ale co je tedy v Praze drahého? Kromě bytů, to vím.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#30 29. 8. 2019 14:50

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Sousedské vztahy

Všechny služby. Kadeřník třeba. Nebo instalatér, údržba zahrady, cokoliv si vymyslíš je tady násobně dražší než třeba někde na severu. Soused jezdí servisovat auto do Teplic, protože to stojí půlku proti Praze. Já ale ne, protože to trvá a můj čas je drahý :-D Inu, Praha :-)

Není tady

 

#31 29. 8. 2019 17:28

Amalieta
♥------
Registrovaný: 26. 8. 2019
Příspěvky: 11

Re: Sousedské vztahy

Normální chlap - v podstatě máte pravdu. Jenom malé drobnosti jsou jinak, pro radu jsem si opravdu přišla. Dokonce využiji tu Vaší, jen si to přizpůsobím sobě.
A ty jejich rady, bylo to jen vyhrožování. Vyměření pozemků ve vesnici, kdy začínali u našeho rohu a starostovy pozemky byly vynechány. To vše za obecní peníze. Starosta prohrál a my měli zadarmo vyměřený pozemek a mohli začít stavět plot. To byla pro něj pecka, když chtěl dokázat opak, že se roztahujem na obecním, jak tvrdil. Pak si nakombinoval svůj zákon, kdy smíchal stavební a silniční dohromady. Zase mu to nevyšlo a pak nás měl mít rád. A proč to všechno začalo? Když jsme to koupili, tak se ptal jestli se tam trvale přihlásíme. A my, že zatím ne. A tak to vzniklo. Trvalý pobyt = penízky obci a panu starostovi větší plat.
Dále k tý drahotě, co se týká potravin, drogerie atd. je to na vesnici možná i dražší než v Praze. Ale platy jsou jinde a to je asi taky jedna z příčin lásky k Pražákům. Ale znám lidi co v Praze pracují za minimální mzdu a to je doslova živoření. Nemají ani na ten nájem. Takže je v Praze jenom blaze?

Není tady

 

#32 29. 8. 2019 17:37

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Sousedské vztahy

normální chlap napsal(a):

Všechny služby. Kadeřník třeba. Nebo instalatér, údržba zahrady, cokoliv si vymyslíš je tady násobně dražší než třeba někde na severu. Soused jezdí servisovat auto do Teplic, protože to stojí půlku proti Praze. Já ale ne, protože to trvá a můj čas je drahý :-D Inu, Praha :-)

Tak o těch přehled nemám. Ikdyž kamarádka od nás jezdí ke kadeřníkovi do Prahy big_smile , ale cenu si již nepamatuji, jakou říkala.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#33 29. 8. 2019 17:51

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Sousedské vztahy

Hm, a to byla asi chyba. Nezávisle na tomhle vždycky říkám, že lidi by se měli trvale přihlašovat k pobytu tam, kde bydlí. Když to někdo neudělá, je tak trochu černý pasažér, i když o žádné zvláštní peníze nejde. O plat starosty bych se nebál, spíš měl skutečně starost o tu obec. Jste už aspoň přihlášení?

K té drahotě - já nikoho kdo by pracoval za minimální plat neznám a ani jsem o takovém člověku ani neslyšel a v Praze už vůbec ne. To musí být nějaký skutečně extrémní případ. Že nemá na nájem, to je pak při zdejších cenách poměrně logické a nechtěl bych být v jeho kůži.

Upravil(a) normální chlap (29. 8. 2019 17:52)

Není tady

 

#34 29. 8. 2019 20:00

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Sousedské vztahy

Lenno, myslím si, že to moji předřečníci celkem vystihli. Ale musím uznat, že v menších městech a na vesnicích jsou v některých oborech nižší platy.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#35 30. 8. 2019 7:48

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Sousedské vztahy

vrabčák napsal(a):

Lenno, myslím si, že to moji předřečníci celkem vystihli. Ale musím uznat, že v menších městech a na vesnicích jsou v některých oborech nižší platy.

Já si nemyslím, že to bude v některých oborech, ale většinový případ. Hodnotím tedy jen nás kraj, protože jinde to neznám. V našem kraji jsou prý nejnižší platy v republice, ale ceny (možná díky hranicím s Německem?) bych řekla vysoké. Plat tu je nejčastěji kolem 15tisíc. To v Praze asi nikdo mít nebude. Přitom jak jsem psala, ten podnájem nebo nákupy nás vyšly cca stejně v Praze jako u nás. Proto nad tím přemýšlím. U nás mi žití přišlo ve finále dražší (platy versus náklady na žití). Ale jak říkám, jen přemýšlím, jen z toho mála co jsem při práci v Praze zažila. Jezdili jsme tam cca 3 roky.
A plevelím tu jinou diskusi, omlouvám se kapitulation


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#36 30. 8. 2019 18:39

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Sousedské vztahy

Lenno, nemám o tom zas takový přehled. Ale platy okolo 15 000 i nižší má v Praze určitě taky hodně lidí. Stačí se kouknout na inzeráty, např. na Hit práci. sad  grater


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#37 1. 9. 2019 19:36

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Sousedské vztahy

vrabčák napsal(a):

Lenno, nemám o tom zas takový přehled. Ale platy okolo 15 000 i nižší má v Praze určitě taky hodně lidí. Stačí se kouknout na inzeráty, např. na Hit práci. sad  grater

Tak to je strašný! To jsem vůbec netušila, že je to možné! vasad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#38 2. 9. 2019 16:34

Amalieta
♥------
Registrovaný: 26. 8. 2019
Příspěvky: 11

Re: Sousedské vztahy

Praha rozhodně už není dobré místo k žití. Pokud nemáte vlastní dům a bydlíte v činžáku nebo paneláku, není to už nic moc. V mnoha domech se už pomalu nedomluvíte česky. Na ulici je slyšet hlavně ruština. A co jsou tito lidé schopni v těch domech dělat, to radši ani nebudu popisovat. Nebo stačí když se do baráku nastěhuje jeden feák, to se potom dějí věci. Vietnamský feáci, to pak po domě lítá policie. Prostě Praha přestala být česká.
Pražákům není co závidět. Ze mě stal díky tomu rasista 😀
Snažíte se vyjet od domu, ulice je prakticky jednosměrná, už jste za polovinou a najednou tam vjede vietnamka a čeká, že to kvůli ní budete celý odcouvávat. No nestane se tak a vy čekáte, co udělá ona, když tam vjela i když vás viděla. Začne křičet, ze ona veze díte do skoly a moooc pospicha. Tak ji vysvetlite, ze se nejdřív vyjíždí a pak se tam může vjet. Moc to nechce chápat, ale začne neochotně couvat a vy zjistíte, že to vůbec neumí, tak se tím chvíli bavíte. Ale stejně to naštve, my se je snažíme tolerovat, ale oni si myslí, že jsou víc. Nebo si přivoláte výtah, máte kolem plno tašek, přijde vietnamka (jiná) a klidně vám do něj nastoupí a odjede.Přece nebude čekat až to tam všechno nacpete. A to mi vadí vietnamci ze všech nejmíň.
Vesnickej ví houby o životě v Praze v současné době.

Není tady

 

#39 2. 9. 2019 17:37

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Sousedské vztahy

Proboha, v které čtvrti to bydlíš? yikes Já žiju v Praze odjakživa a nic z toho jsem nepotkal. Pár cizinců sice v okolí bydlí, ba i ruská rodina je mezi nimi, ale jsou úplně v pohodě, protože jsou tady právě proto, že nechtějí mít s Ruskem už nic společného :-)

Co se týká automobilového vidláctví, víc divných situací vídám venku než v Praze. Tady jsou lidé vyježdění, nezdržují, nečekají až bude stometrová mezera aby se zařadili, ... Akorát ti Vietnamci, no. Musíme být shovívaví, to se ví už dávno, že Asiati mají jakýsi "gen špatného řidiče".

Není tady

 

#40 2. 9. 2019 18:42

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Sousedské vztahy

Amalieta napsal(a):

Praha rozhodně už není dobré místo k žití. Pokud nemáte vlastní dům a bydlíte v činžáku nebo paneláku, není to už nic moc. V mnoha domech se už pomalu nedomluvíte česky. Na ulici je slyšet hlavně ruština. A co jsou tito lidé schopni v těch domech dělat, to radši ani nebudu popisovat. Nebo stačí když se do baráku nastěhuje jeden feák, to se potom dějí věci. Vietnamský feáci, to pak po domě lítá policie. Prostě Praha přestala být česká.
Pražákům není co závidět. Ze mě stal díky tomu rasista 😀
Snažíte se vyjet od domu, ulice je prakticky jednosměrná, už jste za polovinou a najednou tam vjede vietnamka a čeká, že to kvůli ní budete celý odcouvávat. No nestane se tak a vy čekáte, co udělá ona, když tam vjela i když vás viděla. Začne křičet, ze ona veze díte do skoly a moooc pospicha. Tak ji vysvetlite, ze se nejdřív vyjíždí a pak se tam může vjet. Moc to nechce chápat, ale začne neochotně couvat a vy zjistíte, že to vůbec neumí, tak se tím chvíli bavíte. Ale stejně to naštve, my se je snažíme tolerovat, ale oni si myslí, že jsou víc. Nebo si přivoláte výtah, máte kolem plno tašek, přijde vietnamka (jiná) a klidně vám do něj nastoupí a odjede.Přece nebude čekat až to tam všechno nacpete. A to mi vadí vietnamci ze všech nejmíň.
Vesnickej ví houby o životě v Praze v současné době.

Haha, ad. ruština - to mi povídej, jsem z Karlových Varů big_smile.
Ad. feáci - bydlím bohužel v bronxu, takže mám velmi bohaté zkušenosti.
Ad. rasista - naprosto chápu. Kdo nezažil, ten nepochopí.
Jsem z malého města, vše co popisuješ, v tom já žiju a je to denní realita. Vůbec to nemusí být Praha.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#41 2. 9. 2019 18:53

Amalieta
♥------
Registrovaný: 26. 8. 2019
Příspěvky: 11

Re: Sousedské vztahy

To spíš kde bydlíte Vy? Já nepíšu jen o jednom domě, ale je to všechno na 4. V Praze by měli zakázat pronájem bytů cizincům 😁
Řidiči venku, to je taky kapitola sama o sobě.  Zrovna teď řeším urvaný zrcátko, kdy se jedna paní neuměla uhnout ke kraji. Jezdí tam v podstatě v protisměru skoro každý. Já už tam  pomalu neznám jak se jezdí po silnici, jezdím pangejtem😀

Není tady

 

#42 2. 9. 2019 20:05

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Sousedské vztahy

Teď už stranou toho největšího provozu, ale bydleli jsme už na Žižkově, v Libni a dokonce přímo v devátém kruhu pekla na Synkáči a pořád to tam nebylo tak hrozné. A nebo mám možná hroší kůži, protože jeden soused tam taky pronajímal byt divným existencím, dalšího přišli v pět ráno vybrat policajti a několikrát nám tam vykradli auto. Ale víc toho nebylo :-) To je ve velkoměstě normální :-)

Není tady

 

#43 3. 9. 2019 7:28

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Sousedské vztahy

Jak píšeš chlape o té hroší kůži, asi už jí mám taky big_smile vzpomněla jsem si, že u nás na sídlišti se už 3x střílelo (co tady bydlím). A to jsme fakt maličké město.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#44 3. 9. 2019 18:02

Amalieta
♥------
Registrovaný: 26. 8. 2019
Příspěvky: 11

Re: Sousedské vztahy

Tak to jste bydlel opravdu v těch ,, nejlepších,, lokalitách. 😁 Musíte být odolný 😁
Kam se hrabu. Synkáč, tam jsem se bála vystupovat z tramvaje, byla obležená našimi spoluobčany. Libeň, před několika lety, mi tam holka utekla bydlet s přítelem, pak se rozešli a já jí přijela stěhovat. Jak jsem tam na ní čekala, tak jsem se bála i otevřít okýnko u auta. To byly zjevy. Pak jsme přijely k nám a já si říkala, že bydlíme v jiném světě. Jenomže to už tak moc neplatí, bohužel. Zatím se tady střílelo jednou a dole pod barákem přepadli ženskou v 5 ráno. Asi UA. Jinak tu vyskakuje chlap zabalený v igelitovém pytli z křoví, ale ten je neškodný.

Není tady

 

#45 3. 9. 2019 20:52

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Sousedské vztahy

Tak střelbu jsem ještě v Praze nezažil :-) Ale je to čtvr od čtvrti jiné. Jsou dokonce i takové kde se nekrade a kde největší bordel dělají v noci kočky :-)

Není tady

 

#46 21. 10. 2019 16:12

Amalieta
♥------
Registrovaný: 26. 8. 2019
Příspěvky: 11

Re: Sousedské vztahy

Normální chlap, díky ten Tis funguje. Už mám kolem plotu ohradník. 😁😁 Dobrá rada!! Nevím jak moc by pomohly domluvy apod. Tohle evidentně funguje spolehlivě. Mohl to udělat hned a byl by klid. Tak díky, já se přiznám, že by mě to nenapadlo. Můžu sundat to hnusný pletivo.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů