Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#776 5. 11. 2019 11:56

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

Nevím, zda-li má nějaké "inteligentní povědomí" o jednoduchých, podle něj hloupých lidech z Okinawy, Loma Lindy, Nicoyae, Ogliastry, Ikarie...A jestli tam k jejich šastnému a dlouholetému životu potřebují ...

Na Okinawě jsem byl a mají tam města, elektřinu, automobily, internet, univerzitu, ... :-) O těch ostatních jsem doteď ani neslyšel, tak nevím.

IQ zřejmě ke šastnému životu v určitých místech světa nutné není, ale u nás se jeví jako výhoda. Už proto, že každý 1 bod IQ nad průměr přináší (statisticky, na velkém souboru) o 1000 Kč větší plat nad průměr.

Upravil(a) normální chlap (5. 11. 2019 12:17)

Není tady

 

#777 5. 11. 2019 13:26

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

Palomita napsal(a):

otázky:
1. Jaká je podle Vás definice hloupého rodiče?
2. Myslíte si, že každé dítě může být geniální, pokud má správné intelektuální podněty a nebo, že je už při narození dána max kapacita IQ a jak se říká "vlastní stín člověk nepřekročí"?
3. Znáte hodnotu svého IQ?

1. Hloupý rodič je ten, který pro své dítě nedělá maximum dle svých možností a schopností. Pro porozumění, třeba matka, která má, jak se říká IQ tykve, se postará o základní potřeby svého děcka, tj. jídlo, hygienu a teplou mateřskou náruč a lásku, tak je daleko chytřejší, než nána, která obleče dítě do adidasu, strčí mu do ruky hamburger a jde klábosit na internet nebo pískoviště.
2. Rozhodně "správné intelektuální hodnoty" (kdo to ví, co to je? va Pro někoho naučit se co nejvíc, ostré lokty za každou cenu, získat post predátora... Pro jiného láska k bližnímu... A pod.
No, však biblický Kazatel, král Šalamoun, měl jasno. Ale to jeho "marnost nad marnost", se už dnes moc nenosí, že?) IQ netvoří. Ovlivňují minimálně, stejně tak, jako jejich nedostatek.
Respektuju rozdílné názory na toto téma, já se přikláním k tomu že člověk se už narodí s nějakým základním IQ, a různé okolnosti ho ovlivňují minimálně. Těch 15, max. 20 bodů do plusu či mínusu, a to velmi zřídka, změna na obě strany je dlouhodobý proces, nestane se tak ze dne na den či za krátkou dobu, jako ve filmu Trávnikář...
A ještě, inteligence se nerovná chytrost. Inteligent může mít velké problémy s reálným žitím, a chytrý člověk pro svoji úspěšnost nemusí mít palici nabitou vědomostma...albert
3. Ano. 139. Pohybuje se v rozmezí +- 3, ne víc. Myslím, že při výpočtu nejvíc záleží na mém okamžitém psychickém a fyzickém rozpoložení.

Otázky později. Kdybych je položila teď, normální chlap by se asi normálně nasr...dumbom

Upravil(a) rina (5. 11. 2019 13:40)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#778 5. 11. 2019 13:41

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: 3 otázky

normální chlap napsal(a):

Palomita napsal(a):

Chybí mi definice "intelektuálních podnětů" a "hloupého rodiče", za to se může schovat cokoli a kdokoli. Můžete být konkrétnější, prosím?

Skoro bych až řekl, že se diskuse (i mým přispěním) stočila kam neměla, ale ok. Ten článek asi nenajdu, aspoň ne hned, ale šlo o to, že hledali z jaké části je IQ vrozené a z jaké ovlivněné prostředím. Hledali mj. korelaci mezi IQ adoptivních rodičů a dítěte (18 letech jeho věku) a zjistili, že skutečně existuje a že se z toho dá vyvodit, že prostředí ovlivní IQ dítěte v rozsahu těch 15 až 20 bodů. Jinak podobných výzkumů se dělá spousta, je to asi oblíbená kratochvíle teoretických psychologů, takže nebude těžké když tak dohledat podobnou studii.

Ad podněty, měl jsem za to, že je to jasné. Když se dítě v době kdy je samé "proč" zeptá, proč je nebe modré, tak může dostat jakési vysvětlení nebo může být okřiknuto, a neruší a blbě se neptá. To je ten rozdíl nebo aspoň tak ho chápu :-)

Děkuji za odpověď. Jsem za ni ráda, protože když se řekne "intelektuální podnět", představím si všechno možné, ale ne Vámi uvedenou situaci. Podnět vnímám jako něco "umělého", co jako rodič předkládám dítěti, abych uměle rozvíjela jeho inteligenci. Vámi uvedený příklad nazývám spíš vstřícným rodinným prostředím, kde je tak nějak přirozeně rozvíjena osobnost dítěte bez zbytečných umělých stimulů typu "interaktivní hračky rozvíjející logické myšlení", atp.. A pro vstřícné rodinné prostředí považuji za podstatnější víc EQ než IQ. Takže místo "hloupého" rodiče bych se přikláněla spíš k označení "sobecký/egoistický" což s hodnotou IQ až tak moc nesouvisí. Ale to je moje osobní vnímání tohoto světa, nepodložené analýzami, výzkumy a dlouholetým bádáním. smile Proto jsem chtěla vysvětlení Vašich pojmů a ještě jednou děkuji. tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#779 5. 11. 2019 19:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: 3 otázky

...jestli má být školství povinně jednotné pro všechny ....

To jsou dvě věci - povinně jednotné, čili stejné bez výjimky pro všechny. V tomto bodě jsem proti, podle mě by naopak mělo být diferencované, podle schopností žáka a přání rodičů.

Aha. Opravdu jsem to pochopila jako povinnou docházku. Protože možnost dát dítě do jiné, alternativní školy, už zde dávno přece je. Od přeškolního věku až po střední školu. Patří sem i vzdělávání rodiči doma. Toto všechno už funguje dost let.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#780 5. 11. 2019 19:30

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: 3 otázky

lol

Palomita napsal(a):

normální chlap napsal(a):

Palomita napsal(a):

Chybí mi definice "intelektuálních podnětů" a "hloupého rodiče", za to se může schovat cokoli a kdokoli. Můžete být konkrétnější, prosím?

Skoro bych až řekl, že se diskuse (i mým přispěním) stočila kam neměla, ale ok. Ten článek asi nenajdu, aspoň ne hned, ale šlo o to, že hledali z jaké části je IQ vrozené a z jaké ovlivněné prostředím. Hledali mj. korelaci mezi IQ adoptivních rodičů a dítěte (18 letech jeho věku) a zjistili, že skutečně existuje a že se z toho dá vyvodit, že prostředí ovlivní IQ dítěte v rozsahu těch 15 až 20 bodů. Jinak podobných výzkumů se dělá spousta, je to asi oblíbená kratochvíle teoretických psychologů, takže nebude těžké když tak dohledat podobnou studii.

Ad podněty, měl jsem za to, že je to jasné. Když se dítě v době kdy je samé "proč" zeptá, proč je nebe modré, tak může dostat jakési vysvětlení nebo může být okřiknuto, a neruší a blbě se neptá. To je ten rozdíl nebo aspoň tak ho chápu :-)

Děkuji za odpověď. Jsem za ni ráda, protože když se řekne "intelektuální podnět", představím si všechno možné, ale ne Vámi uvedenou situaci. Podnět vnímám jako něco "umělého", co jako rodič předkládám dítěti, abych uměle rozvíjela jeho inteligenci. Vámi uvedený příklad nazývám spíš vstřícným rodinným prostředím, kde je tak nějak přirozeně rozvíjena osobnost dítěte bez zbytečných umělých stimulů typu "interaktivní hračky rozvíjející logické myšlení", atp.. A pro vstřícné rodinné prostředí považuji za podstatnější víc EQ než IQ. Takže místo "hloupého" rodiče bych se přikláněla spíš k označení "sobecký/egoistický" což s hodnotou IQ až tak moc nesouvisí. Ale to je moje osobní vnímání tohoto světa, nepodložené analýzami, výzkumy a dlouholetým bádáním. smile Proto jsem chtěla vysvětlení Vašich pojmů a ještě jednou děkuji. tummenupp

Vidím to podobně. Pouhé IQ zdaleka nestačí. To "vstřícné rodinné prostředí" je dle mého taky důležitější než IQ rodičů - pokud to tedy nejsou lidé opravdu hodně pod průměrem. Obojího je třeba smile. Když mě se syn ptal na složitější technické záležitosti (pro mě složitější smile ), tak jsem to zkrátka nastudovala. Člověk nemusí vědět všechno. Důležité je dítě neodbýt.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#781 5. 11. 2019 20:15

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: 3 otázky

Judyna napsal(a):

Když mě se syn ptal na složitější technické záležitosti (pro mě složitější smile ), tak jsem to zkrátka nastudovala. Člověk nemusí vědět všechno. Důležité je dítě neodbýt.

tummenupp

Není tady

 

#782 5. 11. 2019 20:17

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: 3 otázky

Judyna napsal(a):

Protože možnost dát dítě do jiné, alternativní školy, už zde dávno přece je. Od přeškolního věku až po střední školu. Patří sem i vzdělávání rodiči doma. Toto všechno už funguje dost let.

Naštěstí to tak je. Ale pořád se objevují fanatici, kteří by to nejraději zrušili a podle poměru hlasů v parlamentu nejsou zase tak daleko od "úspěchu".

Není tady

 

#783 5. 11. 2019 20:37

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

Které dvě věci byste si vybrali jako sobě nejmilejší z:
1. Barev
2. Zvířat
3. Jídel
A proč?

1) Asi zelenou - vztah k přírodě, hnědou - taky a ráda nosím něco hnědého, ale v kombinaci s jinými barvami.
2) Tuhle jsem uvedla lachtana wink, ale jinak psa a koně - kvůli vlastnostem a nezastírám, že v tom hraje roli i vzhled. Takové koňské oči... big_smile
3) Moravský vrabec (libový) s bramborovými knedlíky a zelím nebo špenátem a určitě pravé slovenské halušky s křupavou slaninkou a s brynzou.
Je to "názor" mých chuových pohárků.
                                                         storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#784 5. 11. 2019 22:03

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

Judyna napsal(a):

Vidím to podobně. Pouhé IQ zdaleka nestačí. To "vstřícné rodinné prostředí" je dle mého taky důležitější než IQ rodičů - pokud to tedy nejsou lidé opravdu hodně pod průměrem Obojího je třeba smile. Když mě se syn ptal na složitější technické záležitosti (pro mě složitější smile ), tak jsem to zkrátka nastudovala. Člověk nemusí vědět všechno. Důležité je dítě neodbýt.

A pokud jsou? (Není jich málo!) Každý nemá chu  hned vyhledat odpovědi a "neodbýt děcko" odpovědí 'neptej se tak hloupě' = a nechovej se jako debil, jak pravil Štěpánek...
Podle mě i ti jednodušší lidé mají právo na to, aby vedli své děti svým vlastním způsobem.
V důsledku jejich "primitivní výchova" nemusí, a většinou ani nevede k výchově dalších blbečků...
Dokonce ani u těch Cikánů, pokud vás napadli zrovna oni...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#785 5. 11. 2019 22:09

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

Jinak, moc hezká debata, a jakkoliv porušila schéma vlákna. tummenupp


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#786 6. 11. 2019 7:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Vidím to podobně. Pouhé IQ zdaleka nestačí. To "vstřícné rodinné prostředí" je dle mého taky důležitější než IQ rodičů - pokud to tedy nejsou lidé opravdu hodně pod průměrem Obojího je třeba smile. Když mě se syn ptal na složitější technické záležitosti (pro mě složitější smile ), tak jsem to zkrátka nastudovala. Člověk nemusí vědět všechno. Důležité je dítě neodbýt.

A pokud jsou? (Není jich málo!) Každý nemá chu  hned vyhledat odpovědi a "neodbýt děcko" odpovědí 'neptej se tak hloupě' = a nechovej se jako debil, jak pravil Štěpánek...
Podle mě i ti jednodušší lidé mají právo na to, aby vedli své děti svým vlastním způsobem.
V důsledku jejich "primitivní výchova" nemusí, a většinou ani nevede k výchově dalších blbečků...
Dokonce ani u těch Cikánů, pokud vás napadli zrovna oni...

No, tak zrovna u těch Cikánů to bohužel většinou vede k výchově dalších blbečků, nemakačenků a grázlů. A ačkoliv to bude dost přes čáru a schytám to, tak těm (ne všem) bych zakázala se množit usch


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#787 6. 11. 2019 9:10

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

Ano, to je přes čáru. A hodně!
Tak to mají tuším v Číně a celý svět je za to odsuzuje.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#788 6. 11. 2019 12:19

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

Ano, to je přes čáru. A hodně!
Tak to mají tuším v Číně a celý svět je za to odsuzuje.

Já věděla, že to schytám rodna přesto si za tím stojím rodna


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#789 6. 11. 2019 12:25

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

Ano, to je přes čáru. A hodně!
Tak to mají tuším v Číně a celý svět je za to odsuzuje.

Svět je za to odsuzuje, nicméně realita je taková, že děti z rodin s nízkým socioekonomickým statusem budou mít v dospělosti s velkou pravděpodobností též nízký socioekonomický status. Jinak řečeno, chudoba se dědí. A dědí se nejen proto, že děti zdědí nižší IQ a nevhodné osobnostní nastavení od rodičů, ale proto, že u rodičů nevidí pozitivní příklady (a vidí negativní) a samy je potom kopírují. Samozřejmě, všechno je to o pravděpodobnosti. Chudým hloupým líným rodičům se může narodit dítě, které se stane geniálním vědcem, ale není to zrovna běžná životní dráha :-)

Otázka je, co s tím. Každý si to může vyřešit po svém, ale některá řešení jsou obecně neoblíbená :-)

Není tady

 

#790 6. 11. 2019 13:43

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

normální chlap napsal(a):

...děti z rodin s nízkým socioekonomickým statusem budou mít v dospělosti s velkou pravděpodobností též nízký socioekonomický status. Jinak řečeno, chudoba se dědí. A dědí se nejen proto, že děti zdědí nižší IQ a nevhodné osobnostní nastavení od rodičů, ale proto, že u rodičů nevidí pozitivní příklady (a vidí negativní) a samy je potom kopírují.

No to jsou mi ale bláboly!
Na to jsi přišel kde?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#791 6. 11. 2019 14:52

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

No to jsou mi ale bláboly!
Na to jsi přišel kde?

Omlouvám se, že jsem to neozdrojoval, ale měl jsem za to, že mluvím o všeobecně známé věci, navíc známé z každodenní zkušenosti. Mluví se o tom už dlouho a často a například jedna ze snah levicových stran celého světa je tomu zabránit. Jen namátkou články o třech možných mechanismech které k tomu přispívají:

https://www.lidovky.cz/byznys/moje-peni … enize_pave

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2607 … ravi-mozku

https://a2larm.cz/2018/06/je-chudoba-dedicna/

Upravil(a) normální chlap (6. 11. 2019 15:27)

Není tady

 

#792 6. 11. 2019 18:16

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: 3 otázky

normální chlap napsal(a):

rina napsal(a):

Ano, to je přes čáru. A hodně!
Tak to mají tuším v Číně a celý svět je za to odsuzuje.

Svět je za to odsuzuje, nicméně realita je taková, že děti z rodin s nízkým socioekonomickým statusem budou mít v dospělosti s velkou pravděpodobností též nízký socioekonomický status. Jinak řečeno, chudoba se dědí. A dědí se nejen proto, že děti zdědí nižší IQ a nevhodné osobnostní nastavení od rodičů, ale proto, že u rodičů nevidí pozitivní příklady (a vidí negativní) a samy je potom kopírují. Samozřejmě, všechno je to o pravděpodobnosti. Chudým hloupým líným rodičům se může narodit dítě, které se stane geniálním vědcem, ale není to zrovna běžná životní dráha :-)

Otázka je, co s tím. Každý si to může vyřešit po svém, ale některá řešení jsou obecně neoblíbená :-)

Je to tak tummenupp A nejen že se množí rychleji a ve velkém oproti ostatní populaci, ale prostě jsou pro společnost zátěž a jen parazitují. Alespoň ti naši černí.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#793 6. 11. 2019 18:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: 3 otázky

No Leno, ještě tak před dvěma roky bych ti lehce oponovala s tím, že se nedá zevšeobecňovat a v barvě pleti to není.
Ono tady ale nejde o barvu, ale o ten styl života, ke kterému inklinují většinou právě Romové. Teď poslední dobou s nimi totiž lehce přicházím do styku a docela zírám...
Je to v podstatě tak, jak píše normální chlap. Bohužel.
A to byl jednu dobu mého dětství mým nejlepšm kamarádem cikán.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#794 6. 11. 2019 18:57

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: 3 otázky

Ale já bych to ani neházel na jedno etnikum. Stačí se podívat na Výměnu manželek, tam s oblibou přesně takové lidi dávají. Co z těch jejich ubohých dětí vyroste si netroufnu předem určovat, ale asi je žádný zázračný život nečeká.

Upravil(a) normální chlap (6. 11. 2019 18:58)

Není tady

 

#795 6. 11. 2019 19:28

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

Jste zaujatí rasisti. A podstatu souvislosti nízkého IQ s chudobou vůbec nechápete.
Tam totiž žádná souvislost není!

Cikáni (+ jiní vychytralí lidé) žádné vysoké IQ nepotřebují, aby nebyli chudí . Ani nejsou. Jsou mnohdy bohatší, než ostatní poctivě pracující, ptz. vědí přesně, jak naše sociální dávky zneužívat, a k tomu vedou i svoje děti.

Takže ne IQ, ale poctivost/nepoctivost se dědí, a pokud způsobí chudobu, která se přenese z generace na generaci, je to zásadně chyba režimu + vlády, a ne nějakého dědění nízkého IQ či chudoby!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#796 6. 11. 2019 19:38

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: 3 otázky

Rino, ano, jde o styl života, ne o barvu pleti. Ale že k tomuto stylu života inklinují časo Romové, je pravda.
Ale jak píše normální chlap, tak takových lidí je hodně i mezi bílými.

Znovu opakuji . jde o styl života. Samotná chudoba není nic dehonestujícího. Je hodně lidí s vysokým IQ, kteří rozhodně nejsou bohatí.

Já mám třeba celý život podprůměrný příjem, můj syn tedy vyrůstal v dost skromných poměrech, přesto (i vlastním fin. přičiněním) vystudoval vysokou školu a má příjem, který já mít nikdy nebudu. A snad i Tvoje děti jsou na tom podobně, ne? A toto je něco jiného, protože my, i když jsme chudí, tak jsme se svým dětem věnovali a snad jsme jim dávali i dobrý příklad.

Upravil(a) Judyna (6. 11. 2019 19:45)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#797 6. 11. 2019 20:21

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: 3 otázky

Ano.
My jsme žili taky ve velké skromnosti, a děcka žádným nedostatkem netrpí, někdy mě to až svádí vyčítat jim přebytky. No ale jsem si jistá, že kdyby toho bylo přespříliš, vzpamatovaly by se a "přibrzdily".
Proto se mi příčí chlapovo, že "chudoba se dědí".

Já jsem vyrostla v relativně bohaté rodině, dostala jsem do vínku poměrně vysoké IQ, pak jej zřejmě s pomocí otce dětí přenesla na ně, ale dnes všichni jaksi inklinujeme k nějakému "méně intelektuálnímu" a více "selskému" životu.

Mám z toho radost, no...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#798 6. 11. 2019 20:35

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

Jste zaujatí rasisti. A podstatu souvislosti nízkého IQ s chudobou vůbec nechápete.
Tam totiž žádná souvislost není!

Já jsem myslím žádné konkrétní etnikum nezmiňoval a ani mlčky neměl na mysli. Navrhuji z této debaty úplně vynechat Romy i Cikány. Omlouvám se, jestli je někdo z diskutujících Rom nebo Cikán, ale v daném okamžiku mě lepší řešení nenapadá.

Tu podstatu souvislosti (samozřejmě už za té podmínky kterou jsem navrhl) myslím chápu velmi dobře. Ona je totiž opravdu reálná a prokázaná, už se ví, že IQ se částečně dědí a částečně jej formuje prostředí a lidé s vyšším IQ víc vydělávají (samozřejmě v průměru, což nevylučuje existenci dobře vydělávajícího hlupáka a chudého génia). Je tam samozřejmě řada dalších vlivů, sem je nezhustím, ale kdyby to někoho zajímalo, je to stručně popsané třeba tady: http://dostal.vyzkum-psychologie.cz/soubory/int.pptx

Není tady

 

#799 6. 11. 2019 20:37

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

vysoké IQ, pak jej zřejmě s pomocí otce dětí přenesla na ně

IQ se dědí převážně po matce :-)

Není tady

 

#800 6. 11. 2019 20:41

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: 3 otázky

rina napsal(a):

Proto se mi příčí chlapovo, že "chudoba se dědí".

Nezaměňuj skromnost a chudobu :-) Podívej se na tu Výměnu manželek, dá se to stáhnout i z netu. Je to šílený hnus, téměř k nevydržení, ale tam je vidět, co to znamená být chudý a jaký je to handicap pro děti. Však nejste ta klasická chudina, kde matka od rána do večera "musí" čumět na televizi, že ani nemá čas si povídat s dětmi, uvařit, uklidit a otec je trvale nezaměstnaný, na podpoře a od rána do večera chlastá, paří hry nebo chrní :-)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů