Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#476 25. 9. 2019 20:57

rina
♥♥♥♥♥--

Re: 3 otázky

Selima napsal(a):

1. Aké najexotickejšie zviera ste v živote chovali? A je nejaké, na ktoré by ste sa nikdy nedali?
2. Nakoľko vás ovplyvňuje výzor, "prvý dojem" apod. pri kontakte s neznámymi? A nakoľko ovplyvňuje vaše vzťahy s kolegami a známymi?
3. Máte jedlo, o ktorom viete, že vám nerobí dobre - nemyslím alergiu, intoleranciu alebo vážnejšie veci - a napriek tomu neodoláte?

1. Chytla jsem jednou na dvorku na švestce velkého papouška. Asi ulétl chovateli, byl zmatený a tuším prosil, aby byl chycen. Vzala jsem ho normálně do rukou, strčila do krabice od bot a šla koupit klec. Nemohla jsem ho v té době chovat, tak jsem ho darovala (se souhlasem vychovatelů) do dětského domova, kde jsem zrovna pracovala. K radosti všech zúčastněných.
Nikdy bych se nedala na chov hadů, ještěrek a pavouků, a až mi na stáří odejde pes, asi se dám na chov prasátka.
2. Celý život jsem se snažila první špatný dojem přebít hledáním něčeho pozitivního. Trpělivě a dlouho. Zbytečně. Intuici, která funguje neomylně, neoblafneš!
Takže: První dojem špatně, rychle zmizet! V osobních i pracovních vztazích!
3. Ano. Velmi tučná jídla, zejména ryby (které miluju - uzenáč, losos), oříšky všeho druhu, koupím a nedokážu nesníst celej pytlík, a taky některé brambůrky. Hrozná závislost, když víš, že ti bude špatně, ale nedokážeš říct: Už dost!

Otázky:
1. Víte o tom že odpustit někomu, kdo vám velmi ublížil, znamená obrovskou úlevu? Zkusili jste to někdy, tak opravdu od srdce? Zadařilo se?
2. Co se týče těch katastrofických prognóz nedostatku vody, jídla, energii, místa na Zemi a pod., panikaříte, nebo jste v klidu?
3. Máte nějaký veselý "zážitek z natáčení"?

Čím hůře, tím lépe.

Někde tu je...

#477 25. 9. 2019 21:18

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Dlužím otázky:
1. Znáte umělecké dílo (obraz, hudba, drama, kniha, film.....), o kterém byste řekli/y, že je v první řadě krásné (jako nejvýznamnější, nejnápadnější vlastnost)?
2. Znáte osobně někoho opravdu krásného? Fyzicky nebo duševně (tady bych možná použila "mimořádně ušlechtilého")? Jakou máte s takovými lidmi zkušenost?
3. Co si myslíte o novém ukrajinském prezidentovi?

Není tady

#478 25. 9. 2019 21:56

rina
♥♥♥♥♥--

Barča napsal(a):

Dlužím otázky:
1. Znáte umělecké dílo (obraz, hudba, drama, kniha, film.....), o kterém byste řekli/y, že je v první řadě krásné (jako nejvýznamnější, nejnápadnější vlastnost)?
2. Znáte osobně někoho opravdu krásného? Fyzicky nebo duševně (tady bych možná použila "mimořádně ušlechtilého")? Jakou máte s takovými lidmi zkušenost?
3. Co si myslíte o novém ukrajinském prezidentovi?

1. Jednoznačně u mne Michelangelův David. Ztělesnění mužské a mužné krásy.
2. Znam. Krásnou, duševně i fyzicky mimořádně ušlechtilou ženu, kterou jsem poznala v mé velmi těžké situaci, vím, že to byla vůle Boží a dostala jsem ji "darem". Kdykoliv s ní mluvím/setkám se, znovu věřím, že krásné a dobré duše pořád někde jsou.
3. Je mi ukradený jako mnoha jiným.

Otázky:

1. Lepili jste si ve svém mládí své idoly na zdi svých pokojíčků? Pokoušeli jste se je nějak namalovat, nakreslit nebo jinak ztvárnit?
2. Sbíráte plody podzimu? Ořechy lískové, vlašské, šipky, kaštany a pod.?
3. Hrajete počítačové hry, sázíte, kupujete losy, máte rádi adrenalin z možné výhry? Třeba teď zrovna z Trháku z Blesku?

Čím hůře, tím lépe.

Někde tu je...

#479 26. 9. 2019 16:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

rina napsal(a):

Selima napsal(a):

1. Aké najexotickejšie zviera ste v živote chovali? A je nejaké, na ktoré by ste sa nikdy nedali?
2. Nakoľko vás ovplyvňuje výzor, "prvý dojem" apod. pri kontakte s neznámymi? A nakoľko ovplyvňuje vaše vzťahy s kolegami a známymi?
3. Máte jedlo, o ktorom viete, že vám nerobí dobre - nemyslím alergiu, intoleranciu alebo vážnejšie veci - a napriek tomu neodoláte?

1. Chytla jsem jednou na dvorku na švestce velkého papouška. Asi ulétl chovateli, byl zmatený a tuším prosil, aby byl chycen. Vzala jsem ho normálně do rukou, strčila do krabice od bot a šla koupit klec. Nemohla jsem ho v té době chovat, tak jsem ho darovala (se souhlasem vychovatelů) do dětského domova, kde jsem zrovna pracovala. K radosti všech zúčastněných.
Nikdy bych se nedala na chov hadů, ještěrek a pavouků, a až mi na stáří odejde pes, asi se dám na chov prasátka.
2. Celý život jsem se snažila první špatný dojem přebít hledáním něčeho pozitivního. Trpělivě a dlouho. Zbytečně. Intuici, která funguje neomylně, neoblafneš!
Takže: První dojem špatně, rychle zmizet! V osobních i pracovních vztazích!
3. Ano. Velmi tučná jídla, zejména ryby (které miluju - uzenáč, losos), oříšky všeho druhu, koupím a nedokážu nesníst celej pytlík, a taky některé brambůrky. Hrozná závislost, když víš, že ti bude špatně, ale nedokážeš říct: Už dost!

Otázky:
1. Víte o tom že odpustit někomu, kdo vám velmi ublížil, znamená obrovskou úlevu? Zkusili jste to někdy, tak opravdu od srdce? Zadařilo se?
2. Co se týče těch katastrofických prognóz nedostatku vody, jídla, energii, místa na Zemi a pod., panikaříte, nebo jste v klidu?

1. Viem, ale skôr ako odpustenie u mňa funguje "podmienečné zabudnutie". &na odpustenie potrebujem aj nejaký signál z druhej strany, bohužiaľ...
2. Som v kľude, aj keď si myslím, že ľudstvo (a bohužiaľ nielen ono) speje k zániku. Asi aj celá planéta. Ale deti nemám a tak nejako - po mne potoppa, asi.   
3. Veľa, keď vyprchajú prvotné emócie, rada a často nimi bavím okolie... Ale neviem, či by vyzneli rovnako dobre aj cez písmenká.

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#480 26. 9. 2019 20:17

rina
♥♥♥♥♥--

Selima napsal(a):

rina napsal(a):

1. Viem, ale skôr ako odpustenie u mňa funguje "podmienečné zabudnutie". &na odpustenie potrebujem aj nejaký signál z druhej strany, bohužiaľ...
2. Som v kľude, aj keď si myslím, že ľudstvo (a bohužiaľ nielen ono) speje k zániku. Asi aj celá planéta. Ale deti nemám a tak nejako - po mne potoppa, asi.   
3. Veľa, keď vyprchajú prvotné emócie, rada a často nimi bavím okolie... Ale neviem, či by vyzneli rovnako dobre aj cez písmenká.

Sel, ač jsi nepoložila otázky, zaujaly mě tvé odpovědi.
1. K odpuštění potřebuješ "signál z druhé strany, bohužel", ano, to je ono.
Osvobozující je právě to odpuštění "bez signálu". Prostě odpustit "zlému" člověku bez nároku na jeho "pokání". To není výčitka z mé strany vůči tobě, ale mé dovysvětlení mé otázky.
2. Tahle tvoje odpověď je jasná, dobře tě vystihuje.
3. Ano, máš pravdu. Komické situace se hezky popisují ústně, pobavit nima často dokážou jenom rodilí baviči (Donutil, Huttnerová a pod.)

Já se omlouvám za OT, ale dostala mě zmínka Palomity o tom že některé "dobré" otázky by se daly rozvinout v zajímavé diskuze...
Možná by stálo za to zalozit vlákénko ... Pojďme se bavit o..., Nebo tak něco.

Mmch., nesnáším dlouhé příspěvky, a teď jsem ho sama udělala. rodna

Čím hůře, tím lépe.

Někde tu je...

#481 26. 9. 2019 21:30

rina
♥♥♥♥♥--

Tak už jen podle pravidel této diskuze dám všetečné otázky:
1. Pokud si dovedete představit poslední chvíle svého života, co by jste urychleně udělali? Nemám   na mysli závěť a pod. Kam by jste šli? Co by jste dělali ve své domácnosti, kam by jste pospíchali, koho by jste vyhledali, co by jste zachraňovali nebo likvidovali/uklízeli/ ničili?
Představovali jste si někdy tuhle situaci?
2. Vrtájí vám hlavou někdy věci, co se dozvíte na netu nebo jinde natolik že je dohledáváte a chcete jim přijít na kloub?
3. Stává se vám, že po přečtení/vyslechnutí různých názorů měníte ten svůj vlastní?

Čím hůře, tím lépe.

Někde tu je...

#482 26. 9. 2019 22:02

Palomita
♥♥♥----

rina napsal(a):

1. Pokud si dovedete představit poslední chvíle svého života, co by jste urychleně udělali? Nemám   na mysli závěť a pod. Kam by jste šli? Co by jste dělali ve své domácnosti, kam by jste pospíchali, koho by jste vyhledali, co by jste zachraňovali nebo likvidovali/uklízeli/ ničili?
2. Vrtájí vám hlavou někdy věci, co se dozvíte na netu nebo jinde natolik že je dohledáváte a chcete jim přijít na kloub?
3. Stává se vám, že po přečtení/vyslechnutí různých názorů měníte ten svůj vlastní?

1. Povídala bych si se svými dětmi - bez ohledu na jejich věk.
2. Ano, zrovna včera jsme řešili, čehože to byl Přemysl Otakar I. první král a jestli je tahle formulace správná
3. Nenazvala bych to přímo změnou, spíš někdy poupravením.. např. peču buchtu.. někdo řekne, že tam dává rozinky.. pořád peču buchtu, jen s rozinkama wink V těch zásadních věcech názor velmi často neměním.

Otázky:
1. V čem máte zásadní názorový rozpor se svými nejbližšími? (Manžel(ka), partner(ka), děti, rodiče, tchánovci, atp.)
2. Jste pro svobodnou volbu ohledně povinného očkování? Jak tuto problematiku vnímáte?
3. Kdy sháníte vánoční dárky? A pamatujete si, který vám udělal největší radost, nebo naopak způsobil největší zklamání?

Není tady

#483 27. 9. 2019 13:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Selima napsal(a):

rina napsal(a):

Sel, ač jsi nepoložila otázky, zaujaly mě tvé odpovědi.
1. K odpuštění potřebuješ "signál z druhé strany, [b] bohužel", ano, to je ono.
Osvobozující je právě to odpuštění "bez signálu". Prostě odpustit "zlému" člověku bez nároku na jeho "pokání". To není výčitka z mé strany vůči tobě, ale mé dovysvětlení mé otázky.[/b]
2. Tahle tvoje odpověď je jasná, dobře tě vystihuje.
3. Ano, máš pravdu. Komické situace se hezky popisují ústně, pobavit nima často dokážou jenom rodilí baviči (Donutil, Huttnerová a pod.)

Já se omlouvám za OT, ale dostala mě zmínka Palomity o tom že některé "dobré" otázky by se daly rozvinout v zajímavé diskuze...
Možná by stálo za to zalozit vlákénko ... Pojďme se bavit o..., Nebo tak něco.

Mmch., nesnáším dlouhé příspěvky, a teď jsem ho sama udělala. rodna

No, pre mňa by asi - aspoň vo väčšine prípadov - bolo odpustenie "bez pokánia" víťazstvom zla nad dobrom, alebo krivdy nad spravodlivosťou. Ono je zas apotom otázka, čo vlastne znamená "odpustiť", že? Zabudnúť? Zastať sa "páchateľa"? Pomôcť mu robiť ďalej to, čo robil doteraz? Kryť ho, ak mu hrozí prezradenie? atď., etc...

Brita

Není tady

#484 27. 9. 2019 13:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

1. Nerobila by som asi nič... možno poslala pár SMSiek najbližším, umyla sa a obliekla si rubáš, ľahla do - svojej - postele a rozlúčila sa so svetom...  gloria Keď som chcela páchať samovraždu, uvažovala som o otm, ale skôr ma zaujímali technické detaily smrti ako duchovné otázky okolo nej. 
2.  Áno, relatívne dosť často... ani si nepamätám čo všetko, toľko toho je.
3. Skôr pre prečítaní / vypočutí faktov, ale občas aj niečí názor mi otvorí nový pohľad a ja zmením svoj vlastný...

Brita

Není tady

#485 27. 9. 2019 13:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

rina napsal(a):

2. Ano, zrovna včera jsme řešili, čehože to byl Přemysl Otakar I. první král a jestli je tahle formulace správná
3. Nenazvala bych to přímo změnou, spíš někdy poupravením.. např. peču buchtu.. někdo řekne, že tam dává rozinky.. pořád peču buchtu, jen s rozinkama wink V těch zásadních věcech názor velmi často neměním.

Otázky:
1. V čem máte zásadní názorový rozpor se svými nejbližšími? (Manžel(ka), partner(ka), děti, rodiče, tchánovci, atp.)
2. Jste pro svobodnou volbu ohledně povinného očkování? Jak tuto problematiku vnímáte?
3. Kdy sháníte vánoční dárky? A pamatujete si, který vám udělal největší radost, nebo naopak způsobil největší zklamání?

1. V otázke naše versus cudzie, t.j. národ/národnosť, náboženstvo, rasa, pôvod, kultúra, apod...
2. Som za a vnímam to ako vášnivú debatu o niečom, kde máme primálo informácií...
3. Začínam už nejako o tomto čase, ale som darebná a končievam niekedy až tesne pred Vianocami rodna dumbom. Najväčšiu radosť - viaceré, v detstve asi princeznovské šaty, neskôr nejaká kniha a v ostatnom čase skoro akékoľvek prekvapenie. Nepríjemné dary asi ani nemám (alebo nepamätám), ale spomínam si, že raz - keď to ešte bola vzácnosť - som na Vianoce odstala 4 (slovom štyri!) identické CD s orientálnou hudbou a hodne som musela vymýšľať, čo s nimi... Ale zasa ma tešilo, že mi toľkí ľudia chceli urobiť radosť - a v zásade aj trafili do čierneho! lol

Brita

Není tady

#486 27. 9. 2019 13:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

1. Keby ste mali tú moc (alebo keby to bolo nutné), ktoré ročné obdobie by ste ustanovili "nafurt"?
2. Angažujete sa nejako v politike - hoci aj lokálnej? Prečo?
3. Vzdelávate sa nejako v dospelosti? Učíte sa ešte (systematicky) niečo nové?

Brita

Není tady

#487 27. 9. 2019 14:16

rina
♥♥♥♥♥--

Selima napsal(a):

No, pre mňa by asi - aspoň vo väčšine prípadov - bolo odpustenie "bez pokánia" víťazstvom zla nad dobrom, alebo krivdy nad spravodlivosťou. Ono je zas apotom otázka, čo vlastne znamená "odpustiť", že? Zabudnúť? Zastať sa "páchateľa"? Pomôcť mu robiť ďalej to, čo robil doteraz? Kryť ho, ak mu hrozí prezradenie? atď., etc...

Odpustit? Asi takhle: Odpouštím ti tvé zlé chování ke mě, které mi velmi/natrvalo ublížilo. (Za "tvé zlé chování" dosaď, co se stalo, např. že jsi mě okradl, opustil, zmlátil, pomluvil... apod.) Není potřeba nápravy, omluvy, odškodnění.
No samozřejmě že je. Já ale měla na mysli případ, kdy se tak z nějakého důvodu nestalo.

Čím hůře, tím lépe.

Někde tu je...

#488 27. 9. 2019 14:27

rina
♥♥♥♥♥--

Selima napsal(a):

1. Keby ste mali tú moc (alebo keby to bolo nutné), ktoré ročné obdobie by ste ustanovili "nafurt"?
2. Angažujete sa nejako v politike - hoci aj lokálnej? Prečo?
3. Vzdelávate sa nejako v dospelosti? Učíte sa ešte (systematicky) niečo nové?

1. Léto. S teplotami neohrožujícími zdraví.
2. Ne. Nemám čas na blbosti.
3. Ano. Systematicky každé ráno děkuju za všechno, co se přes den naučím. Někdy je to tak intenzivní, že si nahlas řeknu: Zas jsem chytřejší!
I v přítomnosti lidí...rodna

Upravil(a) rina (28. 9. 2019 5:30)

Čím hůře, tím lépe.

Někde tu je...

#489 27. 9. 2019 21:25

rina
♥♥♥♥♥--

Pořád mi vrtá hlavou ta uřvaná Gréta.
Dnes na Seznamu byl princ HARRY viděn, jak stejně jako jeho máma prochází v neprůstřelné vestě minovým polem. Mmch. docela dojemné obrázky.
Tak jsem si tak říkala, proč si ona, tak chytrá, neobleče nějakej extravagantní obleček a nejde třeba k popelnicím třídit odpad?
Má mnoho příznivců, ale taky zajímavé psychické diagnózy.
Ty ji buď předurčují k úspěchu, (jako mnoho dalších géniů), nebo k úplnému propadu.

Když si představím svého potomka jako ji, naplácala bych jí zadek a strčila provokativně dudlík do pusy..
Čímž jí nechci ubrat její zásluhy za to, jak zburcovala "zdravé" zastánce ochrany planety Země.

Čím hůře, tím lépe.

Někde tu je...

#490 28. 9. 2019 9:26

Palomita
♥♥♥----

rina napsal(a):

Dnes na Seznamu byl princ HARRY viděn, jak stejně jako jeho máma prochází v neprůstřelné vestě minovým polem. Mmch. docela dojemné obrázky.
Tak jsem si tak říkala, proč si ona, tak chytrá, neobleče nějakej extravagantní obleček a nejde třeba k popelnicím třídit odpad?
Ty ji buď předurčují k úspěchu, (jako mnoho dalších géniů), nebo k úplnému propadu.

Když si představím svého potomka jako ji, naplácala bych jí zadek a strčila provokativně dudlík do pusy..
Čímž jí nechci ubrat její zásluhy za to, jak zburcovala "zdravé" zastánce ochrany planety Země.

Ať tak či onak za tím stále vidím pouhý kalkul a hru na emoce. Nemyslím, že by někdo dobrovolně vystavil jedince z královského rodu nebezpečí a vypustil je do neprozkoumaného minového pole jen kvůli fotce. To stejné Greta, která se chová jako malé děcko a fňáká jako správnej spratek. Je to především obrázek dnešní doby. Dlouhý článek nikdo číst nebude. Nudný monolog nikdo poslouchat nebude - dáme tomu šťávu, ať je z toho show. Nuda světem vládne. Většina lidí neumí ovládat ani své emoce, ale pak je pár schopných, kteří zvládají ovládat emoce těch ostatních a o tom to je. Je velmi důležité umět se podívat na jakoukoli zprávu bez emocí - vyhodnotit "fakta" a podle toho zareagovat. Kdo ovládá mé emoce, ovládá mě.

Není tady

#491 28. 9. 2019 9:41

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

Barča napsal(a):

Judyna napsal(a):

1. Kino nebo divadlo?
2. Máš úplně volný den - jak ho strávíš?
3. Maturita z matematiky (s tím, že určité obory jsou z toho vyčleněny, tak, jak bylo navrženo) - ano či ne?

1. Je to jedno, záleží na co,kdo a kde.
2. Podle okolností, teď bych ho nejraději strávila spánkem.
3. Optimálně bych k ní přistupovala tak, jako bych optimálně přistupovala k tělocviku. Všichni, každý den, bez pocitu tíže, bez známek, v malých skupinkách, individuálně. Pokud z ní někdo chce nebo potřebuje maturovat, ať tak činí.

Otázky:
1. Má Čapí hnízdo rozhodnout soud?
2. Změnil vám rok 1989 zásadně život?
Probíhal by bez změny režimu zásadně jinak?
3. Chtěli byste (znovu) prožít dobu od začátku roku 1989 (Solidarita v Polsku, trabanty na Malé Straně a zahrada velvyslanectví SRN plná východních Němců, Několik vět,..... Jan Pavel II na Letné) tak do roku 1991? Kvůli emocím, kvůli udělání některých věcí jinak, kvůli tomu, že už je jasné, že asi něco bylo jinak a poznat, jestli se dalo poznat co a jak?

1. Ano, měl by rozhodnout soud.
2. Změnil podstatným způsobem, k lepšímu. Přes všechny nedostatky v naší zemi bych se nechtěla před rok 1989 vracet.
3. Nevstoupíš dvakrát do jedné řeky.

CARPE DIEM, QUAM MINIMUM CREDULA POSTERO

Není tady

#492 28. 9. 2019 9:49

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

rina napsal(a):

Ať tak či onak za tím stále vidím pouhý kalkul a hru na emoce. Nemyslím, že by někdo dobrovolně vystavil jedince z královského rodu nebezpečí a vypustil je do neprozkoumaného minového pole jen kvůli fotce. To stejné Greta, která se chová jako malé děcko a fňáká jako správnej spratek. Je to především obrázek dnešní doby. Dlouhý článek nikdo číst nebude. Nudný monolog nikdo poslouchat nebude - dáme tomu šťávu, ať je z toho show. Nuda světem vládne. Většina lidí neumí ovládat ani své emoce, ale pak je pár schopných, kteří zvládají ovládat emoce těch ostatních a o tom to je. Je velmi důležité umět se podívat na jakoukoli zprávu bez emocí - vyhodnotit "fakta" a podle toho zareagovat. Kdo ovládá mé emoce, ovládá mě.

Jakkoli mohou její projevy působit exaltovaně (částečně díky jejím diagnózám), myslím, že má tu moc pohnout veřejným míněním, a to je dobře. Plně chápu, že někteří politici mají potřebu se o ni neustále otírat, okopávat jí kotníky a komolit jí jméno. Nicméně už Madame Pompadour měla jednu zásadu...

Není tady

#493 28. 9. 2019 10:00

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

rina napsal(a):

Otázky:

1. Zásadní rozpory nemáme.
2. Ne. Jako zásadní věc. Stačí se například podívat na epidemie pravých neštovic před očkováním a počty mrtvých. To už věděla Marie Terezie, v rámci povinného očkování byly očkovány i její děti. Ale ezomatky bez medicíínského vzdělání vědí díky internetu vše nejlépe.
3. Od října. big_smile Předmětem do sbírky. big_smile big_smile

Není tady

#494 28. 9. 2019 10:03

carpediem
♥♥♥♥♥♥-

1/ Ovlivnila nějaká kniha podstatným způsobem váš život (vyjma bibli)?
2/ Může být někdo s stbáckou minulostí (agent StB) morální autoritou pro několik generací?
3/ Zakládá funkce na povinnou úctu?

Není tady

#495 28. 9. 2019 10:24

Palomita
♥♥♥----

carpediem napsal(a):

2/ Může být někdo s stbáckou minulostí (agent StB) morální autoritou pro několik generací?

1. Navzdory básník zpívá - Jarmila Loukotková. U matury z češtiny jsem si vytáhla otázku u které jsem nevěděla vůbec nic, protože jsem nevěděla, jak ji zpracovat - "historie v literatuře".. Tak jsem z paměti vytáhla všechny autory, co jsem kdy četla a s touto jsem zabodovala, protože pojednávala ještě navíc o významném francouzském básníkovi a nikdo předtím (a tuším že ani potom) nepojal odpověď na tuto otázku takovým způsobem. Na tuto knihu vzpomínám nejčastěji smile
2. Ano, proč by nemohl? Důležité jsou skutky a nikoli "členství". Také nevěřím tomu, že všichni věřící jsou bez úhony a nejlepší lidé jen kvůli tomu, že jsou členy církve. Vždycky jde o jednotlivce. "estébák, věřící, anarchista".. jsou jen všeobecné pojmy, které o člověku jako takovém mnoho nevypovídají, alespoň pro mě.
3. Vážím si lidí, kteří dokáží vzbudit přirozený respekt, bez ohledu na funkci. Takže za mě ne, funkce na povinnou úctu nezakládá a mám s tím trable celý život smile

Není tady

#496 28. 9. 2019 11:06

normální chlap
♥♥♥----

rina napsal(a):

Burcuje lidi aby si nechali kálet na hlavu od různých šíbrů, kteří celou tu aféru se snižováním emisí vymysleli :-)

Není tady

#497 28. 9. 2019 13:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

rina napsal(a):

Kalkul je jedna vec, emócie druhá.... Fakty nikoho neprimäjú vybrať sa zbierať odpadky, čistiť pláže alebo zmeniť rozhodnutie ohľadom vyliatia odpadu z fabriky do najbližšieho potoka. Alebo vás ešte nejako zdvihnú "fakty v správach" zo stoličky tak, že vstanete a idete niečo urobiť? wink

Brita

Není tady

#498 28. 9. 2019 15:05

Palomita
♥♥♥----

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):

rina napsal(a):

Kalkul je jedna vec, emócie druhá.... Fakty nikoho neprimäjú vybrať sa zbierať odpadky, čistiť pláže alebo zmeniť rozhodnutie ohľadom vyliatia odpadu z fabriky do najbližšieho potoka. Alebo vás ešte nejako zdvihnú "fakty v správach" zo stoličky tak, že vstanete a idete niečo urobiť? wink

Samozřejmě, že se rozhoduji podle svého vědomí a svědomí. Nebo je normální skákat tak, jak na mě někdo křičí a útočí?

Není tady

#499 28. 9. 2019 16:25

rina
♥♥♥♥♥--

Palomita napsal(a):

Samozřejmě, že se rozhoduji podle svého vědomí a svědomí. Nebo je normální skákat tak, jak na mě někdo křičí a útočí?

No však já jsem to myslela tak, že ("špatná reklama, taky reklama") tím svým nezdravým vystupováním mohla vyburcovat zdravé lidi k nějaké akci. Zeman tuším zmiňoval že se mu nelíbí, když podle hysterky vlády mění plány.
No pokud je mění k lepšímu, ekologickému přístupu, proč ne.

PS: Ale je fakt, že je zneužita, a to oboustranně - jedni tvrdí, jak je to důležité, a ti druzí, jak je to směšné a zbytečné.

Upravil(a) rina (28. 9. 2019 16:29)

Čím hůře, tím lépe.

Někde tu je...

#500 28. 9. 2019 19:13

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

carpediem napsal(a):

1. Kahlil Gibran - Prorok
2. Ne, morální ne.
3. Ne, to určitě ne. Ale zvlášť v případě přímé volby je potřeba respekt k výsledku, pokud jsou volby demokratické.
    Může být i úcta z titulu funkce - pan ředitel bude vždy pan ředitel, i když morální úctu tam z mé strany třeba nebude.

1. Dokážete zachovat klid, když na vás někdo zvýší hlas?
2. Myslíte, že když je něco povinné, je to špatně?
3. Myslíte, že řád a pravidla jsou důležitá?

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí