Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#451 24. 9. 2019 9:49

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Re: 3 otázky

Palomita napsal(a):

OTÁZKY:
1. Kdybyste mohli jednu věc ze své minulosti vymazat/změnit/zapomenout - udělali byste to?
2. Dokážete vyjmenovat všechna přikázání desatera zpaměti?
3. Zdá se vám někdy sen "na pokračování"? Myslím tím, že spíte, zdá se vám sen, pak se proberete a když znovu usnete, tak pokračujete v tom snu přesně, kde jste se probudili.

1. Možná bych se pokusila změnit, ale nevím, zda to jde.
2. Ano.
3. Ano.

Otázky:
1. Stala se vám běžná událost, o které jste si až později uvědomily/i, že byla přelomová (v dobrém, či ve zlém)?
"Skenujete", zpytujete bez odsudků svou minulost?
2. Píšete si deník?
3. Zajímají vás vzpomínky jiných lidí (předkové, memoáry, deníky, Paměť národa a pod.)?

Není tady

#452 24. 9. 2019 18:34

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

1. Veľakrát.. Môj zatiaľ najdlhší partnerský vzťah sa začal ako letný úlet - a na 10 rokov, vlastne navždy, mi zmenil život... Aj v pracovnom živote niekedy prišlo ku mne čosi, čo som si ani neuvedomila, a nasmerovalo ma nadlho-predlho istým smerom. Spytujem až s milosrdným odstupom, keď opadnú prvotné emócie.
2. Už nie, zamladi áno, ale ani neviem, čo sa s ním stalo kapitulation grater 
3. Zaujímajú, hlavne ak nejako osvetlia neznáme aspekty našich - donedávna spoločných - dejín alebo trebárs pripomínajú dejiny môjho rodného mesta, miesta, ktoré som poznala (a povedzme, že už neexistujú), apod.

1. Mali ste niekedy (v puberte?) idola, za ktorým ste bláznili? Kto to bol? Ja Beatles a potom niekoľko už vtedy nebohých idolov (Jim Morrison, pár spisovateľov, herec Ivan Mistrík)...
2. Máte jedlo (alebo - muži - nejaký "výrobok", chlapskú prácu), ktoré sa vám nie a nie podariť? (Mne nejdú veľmi pečené veci, hlavne pokusy z odpaľovaného cesta alebo zložitejších druhov cesta...)
3.Budete nejako oslavovať "Plyšák"? Ako?

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#453 24. 9. 2019 19:26

rina
♥♥♥♥♥--

Barča napsal(a):

1. Stala se vám běžná událost, o které jste si až později uvědomily/i, že byla přelomová (v dobrém, či ve zlém)?
"Skenujete", zpytujete bez odsudků svou minulost?
2. Píšete si deník?
3. Zajímají vás vzpomínky jiných lidí (předkové, memoáry, deníky, Paměť národa a pod.)?

1. Ano. Ve třetím manželství, které se hroutilo, mě při práci na mateřské dovolené pohladil tříletý chlapec, kterého jsem hlídala. Nic neříkal, jenom mě pohladil po tváři, usmál se a dal ručičky nahoru, jakože "hopka".
Pochopila jsem že takhle spontánné, láskyplné a nevinné pohlazení jsem od žádného z mých mužů nezažila. grater
2. Do vdavků a vlastně i krátce potom ano. Pečlivě jsem je schovávala a utajovala přede všemi až do doby kdy jsem si zpětně uvědomila, že si stěžuju, jak jsem nešťastná.
Pak, až dodnes, píšu na PC "poznámky", a mám radost, že je můžu vzápětí/později mazat nebo upravit.
Ale je fakt, že ty první pubertální a adolescentní byly "něhounké", škoda jich... A nezapomenutelné.gloria
3. Vzpomínky jiných ano! Starých obyčejných lidí, když se rozpovídaj, nebo i tzv. rodilých vypravěčů, kteří někde v okolí "pustěj jazyk na špacír", ráda to poslouchám a potom o tom přemýšlím.
Často si říkám, chjo! Proč tohle neumím?

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#454 24. 9. 2019 19:31

rina
♥♥♥♥♥--

Otázky krátké:
1. Gréta, co si o ní/tom myslíte?
2. Množírny? Dtto.
3. Kdy už tady my, lidstvo, nebudeme? Dtto.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#455 24. 9. 2019 20:32

rina
♥♥♥♥♥--

Selima napsal(a):

1. Mali ste niekedy (v puberte?) idola, za ktorým ste bláznili? Kto to bol? 
2. Máte jedlo (alebo - muži - nejaký "výrobok", chlapskú prácu), ktoré sa vám nie a nie podariť?

1. O-OU! No, já byla furt zamilovaná do nějakého idola. Nejdříve asi Old Shatterhand, potom Dean Reed, potom Brzobohatý, ...
2. Ano! Nerada peču cokoliv!
Když to výjimečně udělám, většinou se to nepovede. Když to udělám nerada, nepovede se to tuplem!
Takže spíš nepeču!
3. Nebudu. Sklamal mě totálně, a všechno ostatní považuju za frašku.
Kdo tam půjde vyřvávat nebo se schovat za dav, je hoden politování, neboť NIC NEPOCHOPIL.

Čím hůře, tím lépe.

Není tady

#456 24. 9. 2019 21:28

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

1. Mali ste niekedy (v puberte?) idola, za ktorým ste bláznili? Kto to bol? Ja Beatles a potom niekoľko už vtedy nebohých idolov (Jim Morrison, pár spisovateľov, herec Ivan Mistrík)...
2. Máte jedlo (alebo - muži - nejaký "výrobok", chlapskú prácu), ktoré sa vám nie a nie podariť? (Mne nejdú veľmi pečené veci, hlavne pokusy z odpaľovaného cesta alebo zložitejších druhov cesta...)

1. Ano, ale spíš, abych taky nějaké měla, když je mají kamarádky..... Abych se zařadila. Jedním z prvních byl Brendan Behan, irský básník a spisovatel, kterého jsem tehdy četla ve staré Světové literatuře líbilo se mi to, byly u nás na prázdninách 3 kamarádky s idolem na každém prstu a strašně jsem potřebovala taky "o někom žvanit", jak říkal táta.
2. Jídlo asi ne, spíš nějaké výrobky, třeba vsazování rukávů nikdy nebylo dokonalé.
3. Slavit asi ne. Mám pocit, že už teď z různých lidí padají takové předvýroční perly, že jsem zvědavá, co se dozvím. Ale ten víkend pojedu na nějakou" cvičební akci", tak to oslavím tím, že pro sebe udělám něco dobrého.

Není tady

#457 24. 9. 2019 22:22

Barča
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Otázky krátké:
2. Množírny? Dtto.

1. Moc nesleduji. Studem odvracím tvář.
2. Jsou odpudivé.
3.  Na konci světa.

Není tady

#458 24. 9. 2019 22:30

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Otázky:
1. Máte trému? Pokud ano, kdy zvláště?
2. Vystupujete rády/i před lidmi?
3. Debatujete? Diskutujete? Baví vás to? Umíte argumentovat? Pohotově?

Není tady

#459 25. 9. 2019 0:40

normální chlap
♥♥♥----

rina napsal(a):

Otázky krátké:
2. Množírny? Dtto.

1. Chudák holka, zneužívají ji gauneři kteří chtějí vydělávat na lidském strachu, podobní jako jsou naši solární baroni. A prostý lid jí to žere i s navijákem.

2. Kde je poptávka, je i nabídka. Dokud si lidi budou chtít kupovat snadnou lásku psů a budou se při tom škrtit o každou korunu, budou i množírny, bez ohledu na zákony.

3. Až nás přestanou bavit vlastní děti. Dávám tomu nanejvýš pár tisíc let, protože už to začíná :-)

Není tady

#460 25. 9. 2019 0:45

normální chlap
♥♥♥----

Barča napsal(a):

Otázky:

1. Nemám :-)

2. Ano, docela rád. Odborná přednáška před plným sálem je pro mě docela příjemná relaxace.

3. Baví, ale moc pohotově ne, protože chci používat promyšlené a podložené argumenty, ne se jen tak hádat. Dobrý je na to internet, v dikusním fóru na nějaké sekundě nesejde.

Není tady

#461 25. 9. 2019 0:49

normální chlap
♥♥♥----

Moje otázky:

1. Máš pravý kožich? Pokud ne, je to z ideových důvodů?

2. Opravdu jsou ponožky v sandálech tak hrozné nebo jsou to jen kecy módních redaktorek které ve skutečnosti nikdo nebere vážně?

3. Kupuješ si aspoň občas drahé tlusté časopisy na křídovém papíře?

Není tady

#462 25. 9. 2019 7:23

Palomita
♥♥♥----

Barča napsal(a):

Otázky:

Dobré ráno smile

1. Trému mám ve větší skupině, kde jsou neznámí lidé. Jinak ne.
2. Ne, před lidmi ráda nevystupuji, ale takové B2B si vyloženě užívám. Jsem na ty "komornější" akce.
3. Diskuze mě baví moc. Zajímá mě názor ostatních. Kdysi jsem bývala velmi pohotová, až moc. Často jsem tak neměla prostor, abych pochopila, proč si někdo něco myslí. Nyní místo neprůstřelných argumentů používám spíš otevřené otázky. Nejednou se mi stalo, že i se zarytou "protistranou" jsme nakonec zjistili, že se naše názory shodují. Tady je to specifické. Jen se odpovídá. Přitom některé otázky/odpovědi by se mohly rozvinout v tak krásnou diskuzi smile

Není tady

#463 25. 9. 2019 7:35

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Otázky krátké:
2. Množírny? Dtto.

1. Nesleduji ji nijak podrobně, ale moc jí fandím!
2. Množírny jsou pro mě jedna z nejhorších věcí na světě. Strašně se mě to dotýká, měla jsem z množírny adoptovanou jednu fenečku, takže vím o tom dost sad
3. Netuším vůbec, ale ono to možná už nebude trvat dlouho.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#464 25. 9. 2019 7:38

Palomita
♥♥♥----

normální chlap napsal(a):

Moje otázky:

2. Opravdu jsou ponožky v sandálech tak hrozné nebo jsou to jen kecy módních redaktorek které ve skutečnosti nikdo nebere vážně?

1. Nevím, jestli se mé pohnutky dají nazvat tak vznešeně, jako jsou "ideové důvody". Přijde mi to jako zbytečnost, neunosila bych to. Když jsem byla malá, doma jsem si hrála s límci z lišky a čepicemi z králíka. Byly krásné, hebké, hřejivé. Ale touhu něco takového mít, to ve mě neprobudilo. Takže tento business ani nepodporuji, ani proti němu nijak aktivně nebojuji. Na světě je spousta zvěrstev, které se dějí jen proto, že můžou.

2. Módu neřeším, takže za mě klidně i fosforové. Když už ponožky v sandálech, tak se vší parádou, ať všichni vidí, že si za tím chlap stojí smile Osobně jsem se nikde v cizině nesetkala s takovou kritikou a řešením toho, co nosí ostatní, jako zde v Česku.

3. Ne, ani nevím, co je aktuálně v nabídce.

Není tady

#465 25. 9. 2019 7:40

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Moje otázky:

1. Samozřejmě, že nemám. Nejen, že je to ošklivé a velmi trapné v dnešní době, ale nosit na sobě mrtvolu (dobře část mrtvoly) - to snad nemůže nikdo normální.
2. V Čechách je ve skutečnosti asi hodně lidí (chlapů) nebere vážně, ale opravdu je to pravda a vypadá to šíleně big_smile
3. Opravdu jen zřídka, časopis First Class - mimochodem je výborný.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#466 25. 9. 2019 7:44

Palomita
♥♥♥----

Otázky:

1. Jak často se vážíte?
2. Nosíte si v sobě něco (informaci, vzpomínku, zjištění), co jste vůbec nikdy nikomu neřekli?
3. Víte o někom z vašeho okolí, kdo podstoupil léčbu a operace pro změnu pohlaví? Jak takové lidí (nejen z vašeho okolí) vnímáte?

Není tady

#467 25. 9. 2019 7:44

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

1. Film Nabarvené ptáče - dost se o něm teď všude diskutuje, byl/a jsi nebo se chystáš? A jaký je tvůj dojem?
2. Zvláštní kombinace jídel (já nevím třeba řízek s rýží apod.) - jí se u vás v rodině, kraji něco takového? Máš ty osobně nějakou takovou "libůstku"?
3. Používáš diář? Klasický papírový?

- Gary Smith

Není tady

#468 25. 9. 2019 10:12

Palomita
♥♥♥----

rina napsal(a):

Otázky krátké:
2. Množírny? Dtto.

1. Nemám ji načtenou, ani naposlouchanou. Pokud má i řešení a ne pouze příkazy, proč by se nad tím člověk nezamyslel. I u nás máme takovou českou Grétu. Ale s ní jsem viděla jednu diskuzi a stačilo. Naučené fráze a svoje myšlení žádné, nebo na úrovní malého dítěte. Což je v tomto věku normální, ale nemělo by se toho využívat. Nicméně přijde mi, že dnešní společnost je nastavena tak, že největší pozornost má ten, který nejvíc křičí a nikoli ten, který má "pravdu-řešení".
2. Je to v rukách lidí. Všechny naše psy jsme měli nebo máme z útulků, nebo od majitelů, kteří je potřebovali dát dál. Zaplatit za jakékoli zvíře 5 a více tisíc mi přijde ujeté. Nevím, co to má dokazovat. Stejný názor mám i na šlechtění a šlechtitelské výstavy.
3. Lidstvo tady asi ještě nějakou chvíli bude, otázka zní, jak dlouho přežije úroveň dnešní civilizace. Té už tolik času nedávám. Máme se moc dobře a tak vymýšlíme hlouposti.

Není tady

#469 25. 9. 2019 12:58

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Moje otázky:

1. Mám, zděděný, nenosím ho, protože mi není. Kdyby mi byl a přišel by mi dobrý, nosila bych ho. Chci navštívit kožešníka, jestli se s tím dá něco udělat. Nejvíc mi vadí, když kvůli tomu zemře zvíře a já to pak z kapricu vyhodím.
2. Tak hrozné nejsou, ale dost hrozné jsou. Blbé je, že jsou obvykle špinavé.
3. Pokud by se za to dal považovat Reportér, tak ano.

Není tady

#470 25. 9. 2019 13:05

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Otázky:

1. Jak často se vážíte?
2. Nosíte si v sobě něco (informaci, vzpomínku, zjištění), co jste vůbec nikdy nikomu neřekli?
3. Víte o někom z vašeho okolí, kdo podstoupil léčbu a operace pro změnu pohlaví? Jak takové lidí (nejen z vašeho okolí) vnímáte?

1. Pokud nejsem na lékařské prohlídce, vážím se, když mám pocit, že by mi to mohlo udělat radost nebo když odlétají knoflíky v pase jeden za druhým, ale já se stále nemohu odhodlat s tím udělat něco jiného, než je přišít o kousek dál.
2. Ano.
3. Ano. Většinou tak, jak si přejí být vnímaní. Tahle akce stojí tolik času, úsilí a práce.....

Není tady

#471 25. 9. 2019 13:14

Barča
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

1. Film Nabarvené ptáče - dost se o něm teď všude diskutuje, byl/a jsi nebo se chystáš? A jaký je tvůj dojem?
2. Zvláštní kombinace jídel (já nevím třeba řízek s rýží apod.) - jí se u vás v rodině, kraji něco takového? Máš ty osobně nějakou takovou "libůstku"?

1. Nechystám. Četla jsem a nedočetla už dřív knihu, na které mi vadilo určité zalíbení (nevím, jak to lépe formulovat) autora v popisu některých událostí. Ale může to být jen můj pocit, s jinými jsem se tehdy úplně neshodla (nebo jsme si to neřekli)
2. Nevím, nic mne nenapadá.
3. Papírový. Od začátku roku do ztráty.

Není tady

#472 25. 9. 2019 19:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Moje otázky:

1. Mám, je to dar a je teplý a užitočný (a zviera nezomrelo kvôli tomu.... ), ale ak nájdem rovnako teplý umelý, prejdem po doslúžení tohto na umelý.
2. Mne sato strašne nepáči a na módnu políciu kašlem, ale nemá to nai praktickú logiku - ak je zima, dám si skôr naboso iný typ topánok alebo hoci aj tenisky, ale nie ponožky do sandálov... Čaro sandálov spočíva v chodení naboso (a má to aj zdravotný význam), inak je fakt už lepšie vytiahnuť tenisky, poltopánky, kroksy, aspod. (aj keďani do kroksov by som ponožky asi netrepala).
3. Veľmi občas, ale stane sa...

Brita

Není tady

#473 25. 9. 2019 19:42

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

1. Bola som, film je drsný (ale pre mňa menej ako kniha) a strašne dlhý, ale z kina som vo finále odchádzala s dobrým pocitom, viď môj príspevok na Radosti. Scény, hlavne v prvej polovici, sú ale brutálne a dojem nihilistický a pesimistický.  Ale tak ako pri niektorých Iňaritových filmoch, treba sa asi "pretrpieť" k nádejnejšiemu záveru.
2. Mám rada sladkokyslú chuť a rada robím napr. mäso aj s ovocím kurča po marocky s jablkom a slivkami), zo slovenských jedál mám rada zemiakové lokše naslano aj nasladko, čo všetci nemusia.... A bryndzové halušky asi tiež nie sú pre každého.
3. Používam, teraz krátko a vyplýva to z terajšieho zamestnania, predtým dlhší čas nie.

Brita

Není tady

#474 25. 9. 2019 19:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Barča napsal(a):

Otázky:

1. Zriedkavo, keď je v hre veľa alebo keď mám hovoriť väčšie kvantum neimprovizovaného textu alebo recitovať. A vlastne aj pri tanečkových vystúpeniach, to na chvíľu zabudnem aj to, čo viem... než sa "vypnem" a zabudnem na okolie.
3. Debatuje, diskutujem, baví ma to, obzvlášť s ľuďmi opačného názoru, ktorí sú neagresívni a otvorení a tiež radi diskutujú. Ľutujem, že za mojej mladosti neboli rečnícke krúžky a súťaže...

Brita

Není tady

#475 25. 9. 2019 19:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

1. Aké najexotickejšie zviera ste v živote chovali? A je nejaké, na ktoré by ste sa nikdy nedali? (U mňa asi ježko - v detstve, doniesli babičky, dvoch...)
2. Nakoľko vás ovplyvňuje výzor, "prvý dojem" apod. pri kontakte s neznámymi? A nakoľko ovplyvňuje vaše vzťahy s kolegami a známymi? (U seba nad tým práve dumám a nemám jednoznačnú odpoveď...)
3. Máte jedlo, o ktorom viete, že vám nerobí dobre - nemyslím alergiu, intoleranciu alebo vážnejšie veci - a napriek tomu neodoláte? (u mňa asi chlieb, povedala by som... a chcem prestať, ale zrejme som závislá.)

Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí