Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 8. 2019 17:00

sari_velka
♥------
Registrovaný: 1. 8. 2019
Příspěvky: 10

Úzkosti a porucha spánku

Chtěla bych poradit, máte zkušenost s  úzkostí, strachem a poruchou spánku? Trápí mě to hlavně v chladnějších měsících, ale letos mě to přepadlo trochu dřív. Zatím to není to nic dramatického, necítím se ještě na to, že bych měla jít k lékaři. Budu ráda za každou radu.

Není tady

 

#2 1. 8. 2019 17:38

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Úzkosti a porucha spánku

sari_velka napsal(a):

Chtěla bych poradit, máte zkušenost s  úzkostí, strachem a poruchou spánku? Trápí mě to hlavně v chladnějších měsících, ale letos mě to přepadlo trochu dřív. Zatím to není to nic dramatického, necítím se ještě na to, že bych měla jít k lékaři. Budu ráda za každou radu.

Z čeho to pramení? Ten strach, úzkost?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#3 1. 8. 2019 18:51

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Úzkosti a porucha spánku

Tak pokud to mᚠopakovaně, tak s tím už asi zkušenosti máš. Jak jsi to řešila minule?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4 1. 8. 2019 20:28

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Úzkosti a porucha spánku

Judyna napsal(a):

Tak pokud to mᚠopakovaně, tak s tím už asi zkušenosti máš. Jak jsi to řešila minule?

Ono to není tak jednoduché.... nevím, co přesně má sari_velka, ale o úzkosti a strachu bych mohla psát román a řešení jsem dosud nenašla sad Nikdy v životě bych si nemyslela, že se to může stát zrovna mně. Přísahala bych na to! Nejsem ten typ. A přece... kdo nezažil, ten nepochopí.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5 1. 8. 2019 20:35

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Úzkosti a porucha spánku

Hele, já vím o čem je řeč. Ale nemívám to pravidelně. Sari ano, tak si myslím, že má s tím daleko víc zkušeností. Pokud tedy nejde o předehru k reklamě.
Ani já jsem řešení nenašla. Možná větší dávky hořčíku a B komplexu a pohyb venku,ale spíš to tak nějak odeznělo. Zkoušela jsem vše možné. Œpatné spaní mám pořád.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#6 2. 8. 2019 7:36

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Úzkosti a porucha spánku

Já špatné spaní nezažila (3x klepu!) - to ne. Ale strach, úzkost, paniku - téměř 3 roky denodenně jsem prožívala peklo. Bylo to šílené a je mi úzko jen na to pomyslím. Hodně zhruba se to týká dojíždění do práce autobusem. Takže to musíš prožívat každý den. To bylo fakt peklo, byl ze mě uzlíček nervů, úplně psychicky na dně. Ono pro okolí to zní jako naprostá blbost, ale to se nedá vysvětlit, fakt kdo nezažil, tak nepochopí. Hodně mě to změnilo a dalo na plno věcí nový pohled.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#7 2. 8. 2019 9:30

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Úzkosti a porucha spánku

Já bych autobusem vůbec jezdit nemohla - bývá mi špatně.
U mě to byla změna zaměstnání(dlouholetého), naprosté překopání životního rytmu i to dojíždění. Naštěstí vlakem. Tedy ten poslední stav (ale byl asi nejhorší).


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8 2. 8. 2019 21:17

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Úzkosti a porucha spánku

Opravdu zajímavé téma.
Neznám nic z toho, a přesto mě to zajímá. Můžete psát více?
Úzkosti a porucha spánku - neumím usnout, když mám bezdůvodnou úzkost, to ano, ten porušený spánek trvá i několik dní, ale pak se stane NĚCO, co pochopím jako důvod mého neklidu a buď to řeším, nebo si řeknu, že to ovlivnit nemůžu, a to neidentifikovatelné napětí většinou povolí a věci se většinou vyřeší samy, někdy docela záhadně a nečekaně tongue


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9 3. 8. 2019 10:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Úzkosti a porucha spánku

Neznám nic z toho, a přesto mě to zajímá. Můžete psát více?

Ne. Jsem ráda, že už mám to nejhorší za sebou a nechci se v tom pitvat.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#10 3. 8. 2019 10:42

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Úzkosti a porucha spánku

Tak jo, já to chápu. Chtěla jsem chápat i tu nemoc, ale nemusím vědět všechno. rodna


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11 3. 8. 2019 11:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Úzkosti a porucha spánku

Jestli moje odpověď vyzněla příkře, tak to jsem nechtěla.
A za nemoc to nepovažuju. On každý si projde nějakým těžkým životním obdobím, kdy je Ti nanic, ale nakonec se to musí zvládnout a jít dál. Pokud tedy není člověk opravdu duševně nemocný.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#12 3. 8. 2019 12:21

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Úzkosti a porucha spánku

Rino, tvůj racionální způsob zvládání úzkosti a přechodný nespavosti je dobrý. Řekla bych, že jsi praktická.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#13 3. 8. 2019 13:11

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Úzkosti a porucha spánku

Judyna napsal(a):

Jestli moje odpověď vyzněla příkře, tak to jsem nechtěla.

Nevyzněla. Naopak jsem si sama sobě připadla jako neomaleně zvědavá.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#14 3. 8. 2019 21:59

sari_velka
♥------
Registrovaný: 1. 8. 2019
Příspěvky: 10

Re: Úzkosti a porucha spánku

Moc děkuji za zájem. No přepadne mě to většinou, když je víc stresu v práci, nebo jsem psychicky unavená a mám splín. K doktorovi jít nechci, myslím, že tak zlé to není. Ale pokud máte někdo podobnou zkušenost, poprosím o tipy, co s tím a co Vám pomohlo.

Není tady

 

#15 4. 8. 2019 8:42

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Úzkosti a porucha spánku

Myslím že to není na doktora, ale na terapeuta. Když docela přesně víš, kdy k tomu dochází, to chce probrat to s odborníkem na dušičku. stolt


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#16 4. 8. 2019 12:34

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Úzkosti a porucha spánku

sari_velka napsal(a):

Moc děkuji za zájem. No přepadne mě to většinou, když je víc stresu v práci, nebo jsem psychicky unavená a mám splín. K doktorovi jít nechci, myslím, že tak zlé to není. Ale pokud máte někdo podobnou zkušenost, poprosím o tipy, co s tím a co Vám pomohlo.

...já už jsem Ti to napsala, ale každý je asi jiný.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#17 4. 8. 2019 19:25

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Úzkosti a porucha spánku

rina napsal(a):

Opravdu zajímavé téma.
Neznám nic z toho, a přesto mě to zajímá. Můžete psát více?
Úzkosti a porucha spánku - neumím usnout, když mám bezdůvodnou úzkost, to ano, ten porušený spánek trvá i několik dní, ale pak se stane NĚCO, co pochopím jako důvod mého neklidu a buď to řeším, nebo si řeknu, že to ovlivnit nemůžu, a to neidentifikovatelné napětí většinou povolí a věci se většinou vyřeší samy, někdy docela záhadně a nečekaně tongue

Ono se to nedá popsat a kdo to (nebo něco podobného) nezažil, nepochopí to.
To "moje" teď spí, protože momentálně tu situaci nemusím prožívat. Ale kdyby na to došlo, tak je to tady zase. Zkusila jsem kde co, ale nepodařilo se mi to odstranit.
Stála jsem každý den na zastávce (bydlím 11 km od místa práce) a stojíš tam a brečíš, protože nevíš, co mᚠdělat. Mᚠhrozný strach nastoupit, jenže dostat se domů musíš. Vím, že pro okolí to zní jako blbost, ale to je právě ono, že se to nedá popsat, kdo to nezažil. Já se to vždy snažila popsat stylem "představ si ty konkrétně věc (cokoliv) čeho se bojíš, jako fakt hodně bojíš, až šílíš. Může to být výška nebo velký pavouk, fakt něco z čeho mᚠhrůzu. A teď se představ, že tuto hrůzu s tou tvojí věcí, s tím tvým strachem musíš prožívat každičký den. To je přesně ono pořekadlo "stokrát nic umořilo osla" - když se ti něco ošklivého stane jednou za čas, tak ok, to se stává. Ale prožívej svou noční můru každičký den. Nepřála bych to ani nejhoršímu nepříteli, co jsem si za ty 3 roky prožila. Naučilo mě to pokoře, od té doby rozumím mnohem lépe různým psychickým nemocem a už nemám blbé řeči, jako dřív. Protože jsem poznala, že se cokoliv z toho může stát opravdu komukoliv tak rychle, že nestačí říct ani "A". Kdybyste mě znaly(i) dříve, byla bych mezi posledními lidmi (typově), kterým by se něco takového mohlo stát. A přece...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#18 4. 8. 2019 22:45

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Úzkosti a porucha spánku

Dík! albert
Co mě opravdu děsí, mám dost často ve snech. Nepoznamenávalo mě to ve dnech, jakože mě to znehybní nebo nějak omezuje, ale deptá mě to ohledně "klidu v duši".
Já už dlouho vím, že sny jsou jakýmsi podvědomím, které funguje cca jako "čistič" toho, co jsme přes den "nepobrali". Když jsem si přečetla to a ono (přes Junga a jiné "chytré" snáře), dospěla jsem k závěru že si musím pořídit lapače snů.
Nevěřila jsem tomu, opravdu, ale jak jsem ho pověsila nad svoji hlavu, kde spím, děsivé sny se změnily na neutrální, kdy se nebudím spocená, uplakaná a nervózní z toho, co jsem nezvládla.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#19 5. 8. 2019 13:12

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Úzkosti a porucha spánku

Mě začaly ataky úzkosti nepozorovaně a plíživě, a to v době, kdy jsem byla psychicky úplně v háji s rodiči. Nejprve takové ty pocity, kdy stojím na zastávce a vše se se mnou houpalo, čekala jsem jen, kdy se sesunu k zemi. Následovalo, že jsem nebyla schopna vejít do obchodi (nákupních center), pokud bych se nedržela vozíku, opět bych šla k zemi. Pocity dušnosti a tlaku na hrudi (jako bych měla infarkt) - to byla jedna z dalších fází. Nemožnost spát. Cukání, kdykoliv jsem slyšela nějaký zvuk v domě (hlava pracovala - nespadla mamka, taka....atd.) ve dne v noci. Hrozný. Na vše spouštěč stres. Skončila jsem na antidepresivech (odmítala jsem je nejprve, ale já musela fungovat, protože jsem měla povinnosti postarat se o dva umírající rodiče a dvě děti, takže jsem neměla moc na výběr) a vysokých dávkách hořčíků (při nejhorších atakách v injekcích).

Tím chci říct, že nikdo z nás neví dne ani hodinu, kdy ho toto může potkat. A jsou to fakt děsné stavy.

Není tady

 

#20 5. 8. 2019 20:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Úzkosti a porucha spánku

Je to tak. Manžel mé kamarádky - je mu 60, skončil u psychiatra kvůli práci, přitom velice šikovný chlap, řemslník, ale bál se o živobytí.

Lenno, můžu se zeptat, jak jsi to vyřešila s tím autobusem? Víš, já mám jen blbou kinetozu (žaludek a motolice), ale tak úpo*n, že bych autobusem prostě jezdit nemohla. Když mám vyjímečně někam autobusem jet, je mi "špatně "už večer před tím. Vlak mi ale nevadí. U Tebe to vypadá spíš na nějakou fobii ze stísněného prostoru s hodně lidmi, Tobě by vlak asi nepomohl.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#21 5. 8. 2019 20:33

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Úzkosti a porucha spánku

Andrejko, když Ty jsi toho měla naloženo strašně moc. To by kůň nevydržel...

Jsem ráda, že jsi zmínila hořčík. Jak jsem psala, i já jsem ho užívala (spolu s vyššími dávkami vit. B a měla jsem pocit, že je to lepší, Jen jsem nevěděla, jestli je to "časem" nebo těmi vitamíny.

Na spaní jsem užívala různé bylinné preparáty, ale na to mi nepomáhá nic. Tak si říkám, že už to bude taky věkem. Akorát je blbé, když se musí brzo ráno vstávat a pak fungovat...


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#22 5. 8. 2019 22:21

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Úzkosti a porucha spánku

Když se mluví o nespavosti, vždycky si vzpomenu na větu, kterou ve filmu Sissi pronesla Sofie, Franzova matka: "V tomto věku se už nespí." Taky o tom něco vím... sad  Často se divím, že ještě pořád držím pohromadě. wink


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#23 6. 8. 2019 7:36

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Úzkosti a porucha spánku

Judyna napsal(a):

Je to tak. Manžel mé kamarádky - je mu 60, skončil u psychiatra kvůli práci, přitom velice šikovný chlap, řemslník, ale bál se o živobytí.

Lenno, můžu se zeptat, jak jsi to vyřešila s tím autobusem? Víš, já mám jen blbou kinetozu (žaludek a motolice), ale tak úpo*n, že bych autobusem prostě jezdit nemohla. Když mám vyjímečně někam autobusem jet, je mi "špatně "už večer před tím. Vlak mi ale nevadí. U Tebe to vypadá spíš na nějakou fobii ze stísněného prostoru s hodně lidmi, Tobě by vlak asi nepomohl.

Judyno, nevyřešila sad Opravdu 3 roky jsem zkusila kde co, nejvíce účinné byly asi antidepresiva, ty mě zklidnili, že jsem už tolik nešílela. Nic jiného nepomohlo. A je to tady stále, jen teď nemusím autobusem, protože dojíždím s někým autem do práce, takže je to "uspané". Ale jak mám jet autobusem, je to zase zpět. Je to má noční můra a nevím jak se jí zbavit. Co bych za to dala! Je to nesmírně omezující v životě. Hrozně moc mi to omezilo život.
Já to nemám kvůli fóbii ze stístěného prostoru, to vůbec. Hodně zhruba - já mám něco jako dráždivý tračník nebo psychický průjem. Jak mám jet autobusem, tak přijde průjem. Bylo to šílené. Ke konci pracovní doby to začalo, sedíš na wc a nevíš, jak se dostaneš domů. Hodina cesty busem. Prožila jsem peklo. Fakt doslova.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#24 6. 8. 2019 12:04

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Úzkosti a porucha spánku

Jo tak tomu rozumím. To je ještě horší než to moje zvracení a motolice. Ani já jsem s tím nic neudělala. Do 50 let jsem s tím bojovala, kapsy nacpané sáčkama, protože prášky někdy zabraly, někdy ne. Už jsem to vzdala. Ale dojíždět do práce busem bych taky nemohla. A nejlepší byly vždy rady typu - tak na to nemyslí...
Problémy s průjmem(asi psychickým) jsem jeden čas taky měla. To je fakt náročné.
Můj tatínek "musel" před každou cestou. Jakoukoliv. Taky kvůli tomu nechtěl s mamkou nikam jezdit na zájezdy, tak jsem jezdila jako doprovod já - pobli*ón.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#25 6. 8. 2019 12:05

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Úzkosti a porucha spánku

vrabčák napsal(a):

Když se mluví o nespavosti, vždycky si vzpomenu na větu, kterou ve filmu Sissi pronesla Sofie, Franzova matka: "V tomto věku se už nespí." Taky o tom něco vím... sad  Často se divím, že ještě pořád držím pohromadě. wink

smile nojo, jenže já měla problémy vlastně celý život, akorát teď je to ještě o dost horší...A to mám pěkně dlouho do důchodu. Ne, že bych byla tak mladá...


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů