Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 5. 5. 2006 17:49

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: KARMA ???

Jen nakukuju, odjizdim, tak jen poznamku: karma nedopada na cloveka, kdyz je "polepseny", ale kdyz je dostatecne zraly, aby si jeji dopad nebral jako trest - ten nic neresi - ale jako cestu, prilezitost posunout se dal! Zrusit ci zmirnit karmicke zatizeni, neco noveho a podstatneho se opet naucit, postoupit k dalsi lekci.
Ty to vidis moc zjednodusene, myslim..... sad¨
Hezky vikend!


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#27 6. 5. 2006 19:00

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: KARMA ???

Backy napsal(a):

Tak teraz budem zrejme odpovedat iba na Salvatora smile

Tento názor vychází z mylné představy, že osobnost, či-li člověk v inkarnaci má duši. Opak je pravdou, tj. DUŠE MÁ SVÉ LIDI V INKARNACI, NIKOLIV OPAČNĚ. Tento pocit vychází z falešného ztotožnění s osobností, či egem. Na druhé straně, je pravda i to, jak píšeš, že všichni jsme napájeni jedinou duší - je to kolektivní duše lidstva. Individuální duše jsou takto propojeny v jedinou, kolektivní duši. Na duševní úrovni neexistuje takové oddělení, jako je na úrovni osobností.
Zaujimave, ale potom mi nejak prijde, ze vlastne teoria krestanskeho Boha a teoria reinkarnacie sa nijak neodlisuju. I krestania uznavaju to, ze kazdy clovek je prirodzene spojeny s Bohom, ibaze to, co ty nazyvas osobnostou, ci egom, to krestania nazyvaju dusou. Cize v tomto smere suhlasis s tym, ze dusa ( aspon to, co pod nou krestania myslia ) neprechadza viacerymi zivotmi?
------------------
Ano, souhlasím a nejednou jsem řekl Budhova slova, že když někdo myslí že reinkarnace je, má stejnou pravdu jako ten, kdo tvrdí že reinkarnace není. Záleží, ze které strany se na to díváme.
Kdyby byla faktická reinkarnace, pak by diskarnáti téměř neexistovali. Všichni by byli inkarnováni, anebo by se k inkarnaci chystali.
Ovšem jednotícím prvkem, který všechny vlastní inkarnáty a diskarnáty spojuje, je právě Duše, čili Vyšší já.
---------------------------

Ne, tak bych to neviděl. Duší je tolik, kolik jich momentálně pobývá v prostoru Země. Jejich počet závisí na počtu Monád, které se rozhodnou inkarnovat na Zemi. K tomu si vytvoří duši a duše pak vysílá inkarnace.
Ovšem počet duší zřejmě mírně kolísá. Některé duše již ukončily svou existenci, splynuly s Monádou a buďto pobývají v prostoru Země jako Mistři, anebo odcházejí do vesmíru k dalšímu vývoji. Tyto pak nahrazují další Monády, které dostanou povolení vtělit se do prostoru Země. Podle jakých dalších podmínek toto probíhá, to zatím nevíme. Pravděpodobně se zohledňuje poslání, které Monáda nese a jeho užitečnost globálnímu plánu vývoje. Proto počet duší zůstává během věků zdruba stejný a je dán kapacitou Země.

Prepracovana teoria smile
----------------
Ano, prozatím pouze "teorie", ale docela pro mne přijatelná. Není z "mé hlavy", ale přesto bych rád podotkl, že přijímám existenci Mistrů, tedy těch lidí, kteří ukončili pozemský vývoj a zůstávají zde, za fakt. Mám pro to vlastní, zcela osobní důvody a důkazy.

Možná jsem se nepřesně vyjádřil: Duše je více "člověkem" než osobnost. Ve skutečnosti člověk není ani duše, ale Monáda, čili duch.
Osobnost je produkt hmoty, zatímco Duše je produkt Ducha. Sloučením osobnosti a duše vznikne nová kvalita bytí - Velká duše.
Kolektivní duše ovšemže nehraničí s Bohem, to ani náhodou! Ještě nad duševní rovinou je úroveň Monadická, kde žijí Monády a teprve nad ní je rovina božská a nad ní je ještě jedna, která se jmenuje rovinou ADI. A nad tím je pak další kosmická rovina, která je opět rozdělena podobně na frekvenční úrovně.
Naše rovina božská je rovinou našeho "planetárního Boha", ovšem ke stvořiteli všeho je to ještě hodně a hodně daleko. Následuje Sluneční Bůh, Galaktický Bůh, Metagalaktický Bůh, Kosmický bůh, Hyperkosmický Bůh, a tak dále... Každá z těchto božských úrovní má svou dimenzionální strukturu, takže bavit se na periférii vesmíru o Prvotním Stvořiteli je ignorance.

Mas tendenciu veci komplikovat alebo z coho ti vysla existencia cohosi ako "podstvoritelov"? A dalsia vec - pre upresnenie: Chapem spravne, ze podla teba je clovek vlastne "Velka duse"?
-----------------------
Vypadá to komplikovaně, ale kdybys to viděl namalované, pochopil bys to okamžitě. Představuj si dimenze a jejich podúrovně jako vzájemně se prolínající vyzařování Prvotního Stvořitele.
Nejsou to žádní "podstvořitelé", ale normální tvořitelé, ovšem zodpovědni za danou oblast. Všichni jsou obrazem svého Otce, Prvotního stvořitele. Také člověk je takovým Tvořitelem nižšího řádu. Přirozenou vlastností Božskou je právě schopnost tvořit. Kdo ji má a používá ji, naplňuje své předurčení. Není na tom nic zvláštního, nebo jo?

Člověk ve své podstatě je Monáda, která patří do řádu Nižších tvořitelů, Synů Božích. Také se může vyvinout na planetárního Boha, Slunečního Boha, Galaktického Boha... ale je k tomu potřeba adekvátní vývoj.
Když se Monády oddělí od svého Stvořitele, obsahují potenciál tohoto vývoje v sobě. Následně je to nutí jít do hmotných sfér existence a začít naplňovat tento plán.
Velká duše je určitý stav vývoje člověka na Zemi, kdy dojde ke splynutí osobnosti s Duší. Ovšem vývoj pokračuje dál a člověk dále prochází vývojovými stadiemi. Z tohoto hlediska je vývoj téměř nekonečný a dosahuje právě zmíněných božských výšin. Je to naše božské dědictví, na něž máme svaté právo. Dříve, nebo později se k němu dostaneme, to je zaručeno jistými "duchovně-genetickými" mechanismy.

---------------------------

Kde jsi tuto teorii vzal? To vůbec tak není a kdo tohle učí, tak tomu opravdu nerozumí.
Především, "zlo" není zlem, jak si ho představujeme my. Zlo je pouze polaritou tzv. "dobra". Ve světě polarit existují pouze Síly Světla a Síly Materialismu.
Zlo nazýváme my Síly Materialismu a to ještě tehdy, když zasahují tam, kam nemají. V našem případě do vývoje člověka, který již je na evoluční straně vývojového oblouku.
To, co ty nazývᚠ"zlo", je vlastně pouhé pochybení a neznalost kosmického zákona akce a reakce, čili zákona karmy.
"Dobré" skutky přinášejí příznivou karmu stejně, jako "zlé" skutky nepříznivou. Není ani řeči o tom, že by ses "dobrými skutky" dostal z kola reinkarnace. Z toho se dostaneš pouze tehdy, kdy "vyhasne všechno lpění a karma se vyrovná..." tedy jak "dobrá", tak "špatná"!
Ovšem člověk, který dobrovolně se dá na cestu duchovního vývoje (tzv. učednictví) a snaží se sloužit světu by sám není dokonalý, vyvolává karmické působení ve směru urychleného očišování od karmy. Pochopil totiž, že není na zemi sám, ale je součástí velké skupiny duší.
Z toho vyplývá i jasná odpověď na tvou otázku: mozno predpokladat, ze clovek sa moze stat dokonalym, ak spachal nedokonalost a nemrzi ho to?
Každou nedokonalost je nutno srovnat dříve. Jak říká Ježíš: "neodejdeš, dokud nezaplatíš do posledního haléře..."
Ovšem kouzelné je to, že splacení karmy neurčují kněží, nebo lidé, ale Pánové karmy, neúplatné a naprosto spravedlivé a laskavé bytosti. Proto tomu nelze utéct. Nikdo se nemůže vyhnout karmě, jenom tím, že postupuje v souladu s jejím zákonem. Kdyby se tohle učilo na školách a doložilo vhodnými příklady, ubylo by zločinu. Lidé by se bláhově nedomnívali, že je nikdo nevidí, když páchají nepravosti. Jejich duše je vidí a spolupracuje s Pány karmy na jejich příštím osudu.


Tak od konca, ak by sa toto ucilo na skolach, tak jedine ako dalsie nabozenstvo, a nie ako fakt, kedze reinkarnacia je iba dalsie nabozenstvo.
-------------
Omyl, reinkarnace není náboženství. Nic se v ní neuctívá, dokonce o žádném Bohu se v ní ani nemluví. Ber to tak, že k tomu nemusíš mít ani žádné vzdělání. I ateista dokáže pochopit princip akce a reakce, na němž reinkarnace stojí. A propos, ateisté ji dokáží přijímat lépe, než křesané, dává jim to smysl.
Je součástí Odvěké moudrosti, učení, které je na Zemi od Lemurské epochy a nepochází ze Země, nýbrž sem bylo zavedeno s celým reinkarnačním mechanismem dokonalými bytostmi, které řídí a zodpovídají za vývoj na Zemi.

Reinkarnace tady byla vždy a v různých ideologiích a náboženstvích. POuze křesané ho zavrhli, protože manželka císaře Juliána se bála odplaty v dalších životech, tak mu přikázala, aby zařídil, že reinkarnace z křesanství vypadne. Což se tak stalo na druhém koncilu církve v Konstantinopolu v roce tuším 535 n.l.
Vzhledem k našim regresním zkušenostem bych řekl, že existuje právě taková forma reinkarnace, jakou učil Budha.
Neříkám, že systém reinkarnace bude fungovat vždy, nebude. Přijde doba, kdy nebude potřeba procházet opakovanými vtěleními. Ale tak brzy to nebude.

-------------------

A dalsia vec: takze ty predpokladas, ze ( zjednodusene povedane ) za zlo pride trest? A staci to? Nie je prave nad trest zmena? Presnejsie povedane, zmena k lepsiemu? A pod touto zmenou k lepsiemu nepatri i lutost k vsetkemu zlu ( alebo teda nepochopeniu karmickeho zakona ), ktore dany clovek vykonal? A nakoniec, ten tvoj "kuzelny" zaver: kedy som ja povedal, ze splacanie urcuju knazi, alebo ludia? Alebo, aby sme sa vyhli zbytocnym otazkam: podla teba toto je ucenie Cirkvi? Ze splacanie hriechov je urcene knazmi? Toto je pre zmenu zakladne nepochopenie kat. nauky.
------------------

Ne, to se chápeme špatně. to, co ty nazývᚠzlem nebo hříchem, já nazývám pouhým "omylem" či nevědomostí.
Zlem chápu spíše zatvrzelé setrvvávání v podobném omylu. Takové jednání pak přitahuje karmickou reakci.
Tato má vždy ten charakter, že vede člověka k poznání svého omylu.

Nikdy to není trest, to je špatně pochopeno. Pánové karmy nikdy netrestají, pouze se v součinnosti s Duší člověka snaží uvědomit ho o jeho pochybném jednání. Jako pochybné jednání je kvalifikováno takové, kdy dochází k poškozování svébytných zájmů kohokoliv jiného, ale také sebe sama. Konec konců, všichni jsme součástí jedné duše a konání jedince má dopad na celek. Toto nemohu nazvat "trestem" za zlé skutky v kontextu církevního pojetí.
Pokud jde o církev, je to sice pár set let, ale byly doby, kdy si člověk mohl "zakoupit" odpuštění hříchů. Takže bych se tak na tvém místě neohrazoval katechismem. I tehdy to bylo v rámci katechismu, anebo ne?

Mimochodem, v křesanské terminologii to sice zní jinak, ale také to tam je: hřích = pochybení, zlo = zatvrzelost v hříchu. Říká se, že odpuštění hříchů je možné skrze "pokání". Nikdy jsem nevěděl, co to je to "pokání". Nyní bych řekl, že je to POZNÁNÍ A PŘIJETÍ SVÝCH OMYLŮ (hříchů). To samé učím svoje lidi, jenom jinými slovy.
Pokud nepřijmeš karmickou reakci jako reakci na své jednání, evidentně nedošlo k pochopení omylu. Pouze u mne je to propracovanější v tom, že na rozdíl od křesanů učím lidi rozlišovat podle charakteru karmického dopadu, o jakého druhu pochybení vlastně šlo, co způsobilo a jak to napravit. Křesané toto neučí a snaží se vyznávat hříchy tak nějak "průběžně", spíše mechanicky. My klademe důraz na co nejpřesnější identifikaci problému a jeho naprosté přijetí, jako svoje vlastní.
Je to příklad toho, že kdysi to, co učí křesané docela stačilo, dnes to však již stačit přestává. Lidé chtějí vědět, kde udělali chybu a jakou. Nestačí jim tvrzení pana faráře, že jsou všichni v podstatě "hříšníky". Proto se jeví Alfa psychoregrese jako vhodná metoda pro ty lidi, kteří chtějí poznat sama sebe. Nehodí se pro ty, kteří toto poznání cíleně odmítají, nebo se ho bojí.
Třebas existuje církev, kde byla regresní terapie "povýšena" na náboženství. Je to Scientologická církev. Ovšem já si nemyslím, že bychom měli vyrábět novou církev tam, kde jde o duchovní psychologii. Bůh nepotřebuje žádné církve, ty jsou jenom pro lidi a tvoří je zas jenom lidé. Dovedu Scientology pochopit - a v podstatě to mají v souladu s biblickým: "...vyznávejte své hříchy jeden druhému...", ale tu ideologii kolem toho není potřeba.
-------------------------

Karma není apriori odplatou, je pružná a nemusí dopadnout plnou silou. Vše záleží na postoji člověka.
Ano, když se člověk polepší natolik, že dokáže vnímat nespravedlnost, dopadá karma a nutí člověka, aby přemýšlel nad tím, proč se mu nedaří. To není trest. trest by to byl tehdy, kdyby přišel okamžitě. To by však pouze vzbudil vzdor a další pochybné jednání. U karmy je důležitější účelovost, nikoliv spravedlnost. Účelem je to, aby člověk v inkarnaci poznal své jednání jako překážku plánu vývoje. Tedy ne "oko za oko", to je právě ten špatný výklad karmy.

Ak ale karma dopadne na cloveka vtedy, ked je uz clovek polepseny, nie je to ani ucelove, kedze clovek sa uz polepsil a ulohou "karmickej lekcie" bolo jeho polepsenie. Cize v tomto smere mi pride karmicka lekcia ako uplne zbytocna, kedze nie je ani spravodliva, ako si uznal i ty, ale ani ucelova, kedze po nej sa nic nezmeni ( kedze pride az po zmene k lepsiemu ).
-------------------------
Nikoliv, tak bych to neviděl. Karma dopadá na člověka tehdy, kdy je schopen vnímat její lekci jako výchovnou. Nemusí být již "polepšený", ale již si dokáže uvědomovat závadnost předmětného jednání. Každopádně všechno posuzují přísně a spravedlivě Pánové karmy.
To jsou ty případy lidí (i zde mnohdy na Babinetu!), kteří se již chovají v životě docela slušně a často naříkají a stěžují si, jak je život vůči nim nespravedlivý, protože se jim děje neštěstí.
Jediné, co jim chybí, je ono pochopení, že lekce, které je potkávají, souvisí s tím, že oni sami byli v minulosti na někoho podobně "nespravedliví", jako je nyní život proti nim. Potkávají pak lidi (jiné inkarnace těch lidí z minulosti, ale není podmínkou), ke kterým se oni sami v minulých životech chovali např. arogantně, mocensky a manipulativně a nyní jim tito lidé doslova "jdou po krku", cítí z nich ohrožení a proto jim nedají pokoj a doslova je "terorizují".

Ovšem i toto je pouze model. Dá se říct, že se zde prolíná vícero mechanismů. Například princip "karmické nádoby". Existuje jisté "objektivní měřítko karmy", které má svou únosnou hranici. Pokud označíme pracovně množství "negativní" karmy ve výši 100% jako takové množství, kdy duše "stahuje" osobnost z inkarnace (člověk umírá), protipólem 0% karmy můžeme označit stav bytí, kdy ego nemá negativní planetární karmu.

Pokud máme zločince, mafiána a vraha, pak jeho "karmická nádoba" se jeho činy velmi rychle plní. Sice není schopen vnímat závadnost svého jednání a problémy "řeší" oakovanými vraždami. Ovšem v okamžiku dosažení 100% karmy je to v podstatě "mrtvý muž". Je pouze otázkou krátkého času, kdy je on sám zavražděn. Ne proto, že je to "odplata za jeho vraždy" ale proto, aby již nadále nepáchal své vraždy, protože podobným jednáním zbavuje jiné lidi možnosti naplnit jejich životní záměr pro tuto inkarnaci. Duše ho nechá zabít, aby "přišel nahoru" k "přeškolení" o tom, co způsobuje jeho jednání.
Ovšem, že ho k tomu nikdo nemůže přinutit a tak diskarnát po smrti zpravidla zůstává na hodně nízkých úrovních ve spodních astrálních rovinách, které se dají přirovnat k "peklu". To až do doby, kdy sám pochopí, že tam nemusí být a začne volat o pomoc. V ten okamžik mu je pomoc poskytnuta a je poslán do "škol" na příslušných vyšších úrovních.

Ovšem i pokud člověk dosáhne 0% karmy, nemusí to nutně znamenat osvobození z kola reinkarnace. Záleží na tom, na jaké vývojové úrovni se člověk nachází a jaké zkušenosti zrovna řeší. Nemluvě o tom, že není tak jednoduché zbavit se karmy, protože je potřeba zbavit se i tzv. "pozitivní" karmy. Pozitivní karma je například karma způsobena touhou získat odměnu za své dobré skutky, například "v nebi" po smrti, anebo zištnou službou, která očekává zásluhy a ocenění.

Jednou z velmi účinných metod je velká osobní obě a velká a nezištná oddanost službě světu. A málokdo to dokáže. Kromě toho hraje roli i jemná motivace, proč to člověk dělá. Jedinou správnou motivací je v tomto případě opravdový altruismus a soucítění se světem a trpícími. A to už se opět dostáváme k vnitřnímu vývoji a k iniciačním mechanismům, které řídí vývoj. A tyto nejde obejít pomocí falešné motivace.
Nevím, jestli je to pochoptelné, ale neumím to vysvětlit jinak.
--------------------------
Vdaka za cas a trpezlivost. smile

Upravil(a) Salvator (6. 5. 2006 21:24)


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#28 9. 5. 2006 11:22

Backy
Host

Re: KARMA ???

Tak zacnime (zasa smile):

Salvator -->
Uplne nesuhlasim s tvojim nazorom, ze reinkarnacia nie je nabozenstvo.
Po prve: nabozenstvo nevyzaduje existenciu Boha, ale existenciu niecoho mocnejsieho a nadpozemskeho.
Po druhe: nabozenstvo je de facto nedokazatelna teoria. A reinkarnacia je nedokazatelna teoria.
Po tretie: kazde nabozenstvo sa odvolava na "ucenie zhora" ( volne povedane ). Aj ty sam sa predsa odvolavas na to, ze reinkarnacia Je součástí Odvěké moudrosti, učení, které je na Zemi od Lemurské epochy a nepochází ze Země, nýbrž sem bylo zavedeno s celým reinkarnačním mechanismem dokonalými bytostmi, které řídí a zodpovídají za vývoj na Zemi. . Nie je nutne, aby toto ucenie prislo priamo od Boha, aj Koran bol nadiktovany anjelom.
Po stvrte: kazde nabozenstvo tvrdi, ze existuje zivot po smrti ( vo forme a sposobe, popripade co vlastne zije sa uz odlisuju ). Netvrdi prave toto reinkarnacia?

Dalej, k tomu neskutocne omielanemu 5. ( nie druhemu ) ekumenickemu koncilu v r. 535. Je malo znamym faktom, presnejsie povedane, reinkarnatori tento fakt nechcu prijat, ze cirkev ani pred tym nic o reinkarnacii neucila, cize nemohla ani nic zrusit. Co zrusila, boli medzi inym diela tzv. cirkevneho otca Origena, ktory vsak pri vysvetlovani krestanskej nauky vychadzal z Platona, co bolo nanajvys zcestne. Tento tvrdil, ze dusa cloveka ( tak, ako ju chapu krestania ) existuje este pred narodenim. Ale ani on sam nepredpokladal existenciu duse, ako ju chapes ty, ktora sa podiela na 500-1000 inkarnaciach, pre ktore je zdrojom.

Dalej, ku kupovaniu odpustkov sa nemozem plne vyjadrovat uz len z toho titulu, ze ( na rozdiel od teba smile ) som vtedy nezil... ( aj ked, mozno povedat i ten neprijemny fakt, ze vtedy katechizmus ani neexistoval, a dalsia vec: mozno pravom pochybovat o papezovej vedomosti o tomto... smile )

Dalej, v krestanskej terminologii neznamena, ze pokanie je iba poznanie svojich hriechov. Kazdy clovek pozna svoje hriechy, ked trochu zapremysla. Pokanie je v prvom rade lutost nad tymito hriechmi. A navyse, tzv. mechanicke a priebezne opravy hriechov su nanajvys tak u matrikovych krestanov-katolikov, kedze zvysok sa snazi ist v tejto otazke ku korenu, konkretne hladaju svoju povahu a z toho hlavne povahove chyby, aby vedeli, comu sa vyvarovat.

Dalej, ku karme:
technika karmy ma slabinu prave v minulych zivotoch. Ak totizto dusa do zivota nejde uplne, znamena to, ze nemozno hovorit o minulych zivotoch. A dalsia vec, ak sa nam deje nieco zle kvoli niecomu, co sme urobili v minulom zivote, znamena to v prvom rade nespravodlivost, kedze toto uz nedokazeme napravit, ani si to nepamatame a ani sme to neboli my.

 

#29 9. 5. 2006 12:05

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: KARMA ???

Backy napsal(a):

Tak zacnime (zasa smile):

Salvator -->
Uplne nesuhlasim s tvojim nazorom, ze reinkarnacia nie je nabozenstvo.
Po prve: nabozenstvo nevyzaduje existenciu Boha, ale existenciu niecoho mocnejsieho a nadpozemskeho.
Po druhe: nabozenstvo je de facto nedokazatelna teoria. A reinkarnacia je nedokazatelna teoria.
Po tretie: kazde nabozenstvo sa odvolava na "ucenie zhora" ( volne povedane ). Aj ty sam sa predsa odvolavas na to, ze reinkarnacia Je součástí Odvěké moudrosti, učení, které je na Zemi od Lemurské epochy a nepochází ze Země, nýbrž sem bylo zavedeno s celým reinkarnačním mechanismem dokonalými bytostmi, které řídí a zodpovídají za vývoj na Zemi. . Nie je nutne, aby toto ucenie prislo priamo od Boha, aj Koran bol nadiktovany anjelom.
Po stvrte: kazde nabozenstvo tvrdi, ze existuje zivot po smrti ( vo forme a sposobe, popripade co vlastne zije sa uz odlisuju ). Netvrdi prave toto reinkarnacia?

Dalej, k tomu neskutocne omielanemu 5. ( nie druhemu ) ekumenickemu koncilu v r. 535. Je malo znamym faktom, presnejsie povedane, reinkarnatori tento fakt nechcu prijat, ze cirkev ani pred tym nic o reinkarnacii neucila, cize nemohla ani nic zrusit. Co zrusila, boli medzi inym diela tzv. cirkevneho otca Origena, ktory vsak pri vysvetlovani krestanskej nauky vychadzal z Platona, co bolo nanajvys zcestne. Tento tvrdil, ze dusa cloveka ( tak, ako ju chapu krestania ) existuje este pred narodenim. Ale ani on sam nepredpokladal existenciu duse, ako ju chapes ty, ktora sa podiela na 500-1000 inkarnaciach, pre ktore je zdrojom.

Dalej, ku kupovaniu odpustkov sa nemozem plne vyjadrovat uz len z toho titulu, ze ( na rozdiel od teba smile ) som vtedy nezil... ( aj ked, mozno povedat i ten neprijemny fakt, ze vtedy katechizmus ani neexistoval, a dalsia vec: mozno pravom pochybovat o papezovej vedomosti o tomto... smile )

Dalej, v krestanskej terminologii neznamena, ze pokanie je iba poznanie svojich hriechov. Kazdy clovek pozna svoje hriechy, ked trochu zapremysla. Pokanie je v prvom rade lutost nad tymito hriechmi. A navyse, tzv. mechanicke a priebezne opravy hriechov su nanajvys tak u matrikovych krestanov-katolikov, kedze zvysok sa snazi ist v tejto otazke ku korenu, konkretne hladaju svoju povahu a z toho hlavne povahove chyby, aby vedeli, comu sa vyvarovat.

Dalej, ku karme:
technika karmy ma slabinu prave v minulych zivotoch. Ak totizto dusa do zivota nejde uplne, znamena to, ze nemozno hovorit o minulych zivotoch. A dalsia vec, ak sa nam deje nieco zle kvoli niecomu, co sme urobili v minulom zivote, znamena to v prvom rade nespravodlivost, kedze toto uz nedokazeme napravit, ani si to nepamatame a ani sme to neboli my.

zdravím backy,

jen k tomu Koránu - muslimové jsou přesvědčeni, že pochází přímo od Boha a Muhammadovi byl prostřednictvím Anděla Gabriela "pouze" předán. To je dost důležitý rpzdíl oproti Tvému tvrzení, nebo Korán je pro muslimy věc nedotknutelná, pocházející přímo od Boha a Bohem "sestavená" do té podoby, v jaké ji známe, nez zásahu čehokoliv a kohokoliv jiného. proto na něm (někdy tak slepě) lpí. Já osobně nevidím problém v Koránu, ale v jeho výkladu některými "pseudomuslimy". Pokud se tuto knohu někdo rozhodnete číst, nevynechávejte tzv. tafsir, tedy výklad veršů a předmluvy. nejde tak o to, abyste porozuměli tomu, jak to vidí muslimové, ale pomůže vám to orientovat se, kdy byly jednotlivé súry zjeveny, nebo to dost zásadně ovlivňuje jejich význam.

Pěkný den
Teru


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#30 9. 5. 2006 14:58

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: KARMA ???

Backy,

zkusím odpovědět po řadě, jelikož teď momentálně nemám čas...

----------------------
Salvator -->
Uplne nesuhlasim s tvojim nazorom, ze reinkarnacia nie je nabozenstvo.
Po prve: nabozenstvo nevyzaduje existenciu Boha, ale existenciu niecoho mocnejsieho a nadpozemskeho.
Po druhe: nabozenstvo je de facto nedokazatelna teoria. A reinkarnacia je nedokazatelna teoria.

----------------
Tak pozor, reinkarnace neučí o ničem "nadpozemském a mocnějším". Učí o mechanismu, daném pokročilejšími bytostmi. Není zde nic nadpozemského (učí se zde o pozemské reinkarnaci) a nic nadpřirozeného - vše je v rámci platných zákonů.
Podle mne je k náboženství potřeba dvou věcí: víry a uctívání. Teorie reinkarnace se neklaní žádným bytostem ani silám a postrádá jak víru, tak uctívání. Tím se dostávám k odpovědi na druhou otázku...
Reinkarnace je prokazatelná. Existuje spousta prověřených reinkarnačních případů, kdy si lidi vzpomněli na svůj předešlý život a popsali přesné detaily, které se pak potvrdily.
Možná namítneš, že to není žádný důkaz, ale podle mne to jako důkaz postačuje. Já sám znám zhruba několik svých předešlých inkarnací a vím, že v současném životě reaguji někdy velmi podobně a preferuji podobné postupy, jako některá z mých předešlých inkarnací, což jsem se dozvěděl až post faktum z literatury a životopisu dotyčného mého předchůdce. Můžeš to vysvětlovat jak chceš, ale pro mne to je naprosto jasný důkaz.
--------------------

Po tretie: kazde nabozenstvo sa odvolava na "ucenie zhora" ( volne povedane ). Aj ty sam sa predsa odvolavas na to, ze reinkarnacia Je součástí Odvěké moudrosti, učení, které je na Zemi od Lemurské epochy a nepochází ze Země, nýbrž sem bylo zavedeno s celým reinkarnačním mechanismem dokonalými bytostmi, které řídí a zodpovídají za vývoj na Zemi. . Nie je nutne, aby toto ucenie prislo priamo od Boha, aj Koran bol nadiktovany anjelom.

Problém náboženství je ten, že pořád uvažuje s mimořádnými bytostmi, které disponují mimořádnými silami. Nepřipustí možnost, že tyto "nadpozemské bytosti" opět využívají pouze platných fyzikálních a metafyzikálních zákonů. Všechny zázraky jsou vysvětlitelné, když víme, oč jde. V tomto ohledu se neliší nᚠúžas nad Ježíšovými zázraky od úžasu Pygmejce, který poprvé v životě vidí našince střílet z pušky. Můj děda blahé paměti, kdyby viděl mobil, nikdy by neuvěřil, že se jím jde domluvit s rodinou v USA. Prostě by to považoval za podvod. Kdybychom však vzali jeho praděda, pak bychom se dostali do doby, kdy za vlastnictví podobného přístroje člověk mohl skončit obviněn z čarodějnictví.
Rozdíl mezi mnou a náboženstvím je ten, že říkám přesně odkud se reinkarnace vzala a mám k tomu nepřímo dokazatelné podrobnosti.
Pokud bychom ale zkoumali tvrzení náboženství o existenci a činnosti "boha" na Zemi z Bible, případně jiných zdrojů, dojdeme k velmi zajímavým výsledkům, které nám však nemusí potvrdit nic, zejména ne existenci takové bytosti, která by měla boží vlastnosti. Zejména bible je v tomto zcela unikátní: její obraz Boha je zcela lidského, pozemského charakteru. Proto Ježíš nikdy nemluví o Bohu, nýbrž o Otci na nebesích, což je zas něco úplně jiného než Bůh, by pro nás je ztělesněním Boha.
Všichni teologové zapomínají na obsah svých zdrojů a připisují svému "bohu" zcela lidské vlastnosti. Říkají jednotně: "... Bůh nechce, abychom..." nebo "...Bůh chce, abychom (dělali to, nebo tamto)..." a tím vlastně odhaluji svou absolutní ignoranci o Bohu.
Pokud já říkám, že reinkarnaci zavedly dokonalé bytosti, říkám tak s plným vědomím toho, že to nebyl žádný Bůh, ale oproti nám vysoce pokročilé bytosti, většinou lidského, nebo dévického původu.

Po stvrte: kazde nabozenstvo tvrdi, ze existuje zivot po smrti ( vo forme a sposobe, popripade co vlastne zije sa uz odlisuju ). Netvrdi prave toto reinkarnacia?
-------------------
Ne, reinkarnace neříká, že existuje život po smrti. To říká náboženství. Reinkarnace říká, že smrt v podstatě neexistuje. Že jde jenom o přechod z jedné roviny bytí do jiné. Učí tím lidi vnímat kontinuitu existence, na rozdíl od náboženství, které jde přímo opačnou cestou: lidem na jedné straně tvrdí, že pozemský život je dočasný, a že po smrti existuje už jenom nějaká "věčnost", buď spasení, nebo zatracení. (Mimochodem, už toto je nesmysl, ale nechme toho a pojďme dál.)
Na straně druhé se však (zejména křesanství) chová tak, jakoby zde člověk na Zemi měl trvat věčně. Staví obrovské a drahé kostely, neučí praxi pominutelnosti pozemského, nýbrž učí lidi vlastním příkladem hromadit pozemské statky. Tím učí lpět na fyzičnu, od toho je jenom kousek ke kultu těla, aniž by si uvědomili, že tělesné je pominutelné. Pak ale když ono tělo onemocní a umírá, lidé pociují strach a mají problém.
Jakoby smrt těla byla nějakou katastrofou, nikoliv pouhou epizodou věčnosti, které mají "plnou hubu". Další nemocný syndrom nauky o věčném životě je to, že kněží tímto učí lidi nezodpovědnému chování. Ekologie je blbost, protože jsem zde chvíli, pak odejdu an věčnost a pak po mně potopa.
Reinkarnace nic podobného neříká, právě opačně. Učí člověka zodpovědnosti za své chování, protože vše se vrací a ničemu nejde uniknout. Je přirozené, že když existuje zákon akce a reakce a zákon cyklů, tak existuje reinkarnace. Člověk přechází v rytmu přílivu a odlivu z jedné strany existence na druhou. Respektuje se tím každý relevantní zákon, který znám, protože to představuje přirozený rytmus života.

Upravil(a) Salvator (9. 5. 2006 15:35)


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#31 9. 5. 2006 15:45

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: KARMA ???

Dalej, k tomu neskutocne omielanemu 5. ( nie druhemu ) ekumenickemu koncilu v r. 535. Je malo znamym faktom, presnejsie povedane, reinkarnatori tento fakt nechcu prijat, ze cirkev ani pred tym nic o reinkarnacii neucila, cize nemohla ani nic zrusit. Co zrusila, boli medzi inym diela tzv. cirkevneho otca Origena, ktory vsak pri vysvetlovani krestanskej nauky vychadzal z Platona, co bolo nanajvys zcestne. Tento tvrdil, ze dusa cloveka ( tak, ako ju chapu krestania ) existuje este pred narodenim. Ale ani on sam nepredpokladal existenciu duse, ako ju chapes ty, ktora sa podiela na 500-1000 inkarnaciach, pre ktore je zdrojom.

------------------------------
To je možné, každopádně v koncilním výroku jsem četl něco v tom smyslu, že "... se pod vysokými tresty zapovídá šíření učení Origenova a každé jiné, které se zmiňuje o putování duší..." nebo tak nějak, a tak dále.

To, jak chápu duši já, je výsledkem teprve moderních výzkumů starých necelých šedesát let a spíše to zodpovídá informacím z Bhagavadgíty: "Duše se nikdy nerodí a nikdy neumírá. Duše je věčná..."
Než jsem získal své poznání, nejvíce jsem se přikláněl k védskému pojetí duše a Boha. Mají to detailněji rozpracované, než křesané. Ti se tomuto tématu usilovně vyhýbají a když je k tomu přitlačíš, pak začnou něco v tom smyslu, že: To jsou tajemství boží a člověku nenáleží je znát. A jdou s tím do háje...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#32 9. 5. 2006 15:53

lvice
Host

Re: KARMA ???

Princip karma alias průtokového ohřívače Vám není jasný lol?

 

#33 9. 5. 2006 16:02

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: KARMA ???

Dalej, ku kupovaniu odpustkov sa nemozem plne vyjadrovat uz len z toho titulu, ze ( na rozdiel od teba  ) som vtedy nezil... ( aj ked, mozno povedat i ten neprijemny fakt, ze vtedy katechizmus ani neexistoval, a dalsia vec: mozno pravom pochybovat o papezovej vedomosti o tomto...  )

-----------------
Nemusíš obhajovat odpustky, mně osobně například vadí daleko méně, než to, že křesané zbořili staré velmi pokročilé kultury, které žili v harmonii s přírodou a nastolili své hybridní náboženství, které operativně převzalo všechny odvěké svátky a přiřadilo jim svůj zištní a tendenční výklad.
Takto padla zejména slovansko-védská kultura Sibiře, která má své kořeny možná ještě ve staré Hyperborejské kultuře, staré možná několik desítek nebo i stovek tisíc let. Dále pak keltská kultura, nemluvě o kulturách nativních američanů, afričanů a jiných částí světa.Dalej, v krestanskej terminologii neznamena, ze pokanie je iba poznanie svojich hriechov. Kazdy clovek pozna svoje hriechy, ked trochu zapremysla. Pokanie je v prvom rade lutost nad tymito hriechmi. A navyse, tzv. mechanicke a priebezne opravy hriechov su nanajvys tak u matrikovych krestanov-katolikov, kedze zvysok sa snazi ist v tejto otazke ku korenu, konkretne hladaju svoju povahu a z toho hlavne povahove chyby, aby vedeli, comu sa vyvarovat.
--------------------------
Život přináší různé situace a nejde vždy pouze o deset obligátních přikázání. Proto je důležité přesně specifikovat, kdy jsem udělal chybu a jakou. Proto je poznání a přijetí pochybení naprosto důležité. Ovšem křesanství svým "vyznáváním hříchů" bez přesné specifikace, kdy jde o pochybení, učí lidi pouze pokrytectví


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#34 10. 5. 2006 0:26

Backy
Host

Re: KARMA ???

Po prve: Teru, ospravedlnujem sa, ale v moslimskej viere mam medzery smile
Salvatorovi:

Neuraz sa, ale ucit na skolach reinkarnaciu ako holy fakt je nezmyslom az dovtedy, kym nie je poriadne preukazana. Tvoje tvrdenia o podobnych reakciach su sice pekne, ale rovnako tak ja mam svedectva ludi, ktori tvrdia, ze videli sameho Boha, mali zjavenie, popripade sa u nich prejavili charizmy ako jeho prejav. Ak je toto padnym dokazom, potom aj existencia Boha by sa mala ucit na skolach ako fakt.
Dalsia vec: reinkarnacia teda nie je ucenim o niecom nadprirodzenom, ale pokrocilejsom. Ostava otazka, kde konci nadprirodzeno a zacina pokrok. Samotne pokrokove bytosti, ako si ich uviedol, by totiz velmi lahko spadali prave do oblasti nadprirodzena, kedze nadprirodzeno, snad so mnou budes suhlasit, je nieco nezvycajne, neobvykle, de facto proti nasmu rozumu.
Co sa tyka katolickej Cirkvi, je mi luto, ze ju tak odsudzujes, ale mal by si sa zamysliet i nad tym, co znamenaju tie tzv. pokrokove kultury: Mayovia sfetovani, Rimania ozrati, Slovania smilnici,... A vypocet ide dalej. A dalsia vec: suhlasim s tym, ze krestanstvo dalo svoje sviatky na miesto sviatkov druhych nabozenstiev, aby ich vytlacilo. V sucasnosti vsak mozno o zistnosti a tendencnosti pochybovat.
Dalsia vec: iba matrikovi krestania sa spovedaju podla 10 Bozich prikazani. Pre zvysok sveta je okrem toho par dalsich, typu lasky k Bohu a bliznemu, neustaleho zdokonalovania sa... Ale samotna spoved nema nic s zlepsovanim cloveka. Ta iba zatvara branu k cloveku staremu...

Co sa tyka Origena, ano, jedna jeho kniha sa tusim dokonca vola "Putovanie dusi". Dalo by sa povedat, ze s tvojou teoriou ma vela spolocneho, aj ked on nepredpoklada napajanie viacerych tiel 1 dusou...
Co sa tyka krestanskych - Bozich tajomstiev, nepochopil som, co vlastne myslis, ze zatajuju. V suvislosti s touto otazkou nevidim ziadny problem - co kat. Cirkev uci, je v katechizme. A v katechizme nestoji cosi o "tajomstve Bozom". Nieco taketo by bolo vazne kluckovanim...

A snad ku koncu: neviem, co za krestanstvo si to videl, ale tzv. lipnutie na pozemskych statkoch je v rozpore s naukou, dalej, krestania veria v sud, ktory je odplatou za hriechy, cize vlastne nieco podobne ako karma ( nie uplne, kedze karme ide o zlepsenie, ale trochu hej ). Nechapem, ako mozu knazi ucenim o jednom jedinom zivote a tym aj jednej jedinej sanci ucit ludi nezodpovednosti. Nie je prave toto ucenim zodpovednosti? "Mas len 1 sancu, tak si to nepokaz"...

Snad som na nic nezabudol. Ak hej, tak sa ozvem...

 

#35 10. 5. 2006 9:27

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: KARMA ???

Backy napsal(a):

co znamenaju tie tzv. pokrokove kultury: Mayovia sfetovani, Rimania ozrati, Slovania smilnici

A jak to vis? Tys tam byl?? Uzasna ukazka krestanske lasky a pokory! A predevsim objektivity a pravdomluvnosti. Vic snad uz ani nemusis rikat.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#36 10. 5. 2006 12:57

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: KARMA ???

Backy,
přehazuji to do nového fóra.


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#37 10. 5. 2006 13:50

Backy
Host

Re: KARMA ???

Pandoree:

Sorry, nechcel som ta urazit. Ide o historicky fakt, nie ohovaranie a krestanska laska, ci pokora s tym nic nema.

 

#38 10. 5. 2006 14:26

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: KARMA ???

Backy,
neurazil jsi mne, spis jsem se velmi podivila a pokud rikas, ze je to HISTORICKY fakt, divim se jeste vic.
Tvrdit o techto narodech a kulturach to, co rikas a jeste navic pridat, ze je to historicky fakt, tak to uz opravdu nechapu. Kazde zevseobecnovani a zjednodusovani se mi velmi protivi. A tohle JE zevseobecnovani. Jen mne to ujistuje v mem presvedceni, ze skalni zastanci jakekoliv krestanske nauky jsou pouze slepymi dogmatiky, kteri snad ani nemohou videt rozmanitost a barevnost zivota.... A charakterizovat cely narod jednim jedinym slovem, zvlast jeste k tomu nelichotivym, to uz chce bud hodne velkou nepokoru nebo hodne hluboce vymyty mozek... Nezlob se, ale ja si napriklad vubec nepripadam jako smilnik smile Jakpak jsi na tom ty?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#39 10. 5. 2006 14:39

lvice
Host

Re: KARMA ???

Pan,

co se týče Mayů stojím za Beckym. Na ČT2 jsem viděla dokumentární film o Mayské kultuře, bylo to moc zajímavé, zmiňovali se taktéž o jejich krvavých rituálech a závislosti na drogách. Nebyli to žádní svatoušci, myslím, že to měl Becky na mysli. Docela mě to překvapilo, netušila jsem, že tato vysoce vyvinutá civilizace se opájela krví a drogami.
Také si myslím, že skalní zastánci jakékoliv víry nejen křesanské nauky jsou pouze slepými dogmatiky, a už se jedná o Jehovisty, mormony, narazila jsem tu také na jakéhosi anděla světla, i jeho přístup mi přišel jako vymývání mozku.
Od kolika počtu partnerů se člověk považuje za smilníka lol? Nebo je smilník ten, který je ženat (vdán) a přesto si užívá bokem?
Salve, na semináři nám lektorka říkala, že člověk by za svůj život neměl mít více jak 5 sexuálních partnerů, prý to negativně působí na astrální a další jemná těla člověka????

 

#40 10. 5. 2006 21:10

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: KARMA ???

lvice napsal(a):

Pan,

co se týče Mayů stojím za Beckym. Na ČT2 jsem viděla dokumentární film o Mayské kultuře, bylo to moc zajímavé, zmiňovali se taktéž o jejich krvavých rituálech a závislosti na drogách. Nebyli to žádní svatoušci, myslím, že to měl Becky na mysli. Docela mě to překvapilo, netušila jsem, že tato vysoce vyvinutá civilizace se opájela krví a drogami.

Ach jo sad A kdo tu tvrdi, ze Mayove nevykonavali krvave ritualy a nepouzivali drogy? Nicmene hodnotit to "dnesnima ocima" je dost zpozdile. Ritualy mely svuj vyznam, mysleni lidi a vnimani smrti byly tehdy jine, navic obeti techto rirualu byli "vyvoleni" lide se svym osudem srozumeni.... Nicmene tohle nema cenu povrchne vysvetlovat, bylo by to stejne pitome, jako shrnout Maye pod jedine slovo - ZFETOVANI! To je jako kdybych rekla, ze nase kultura je samej pocitacovej debil! Pritom se podivej, kolik lidi zije jen v Indii, Cine a jinych zemich... bez pocitace a zcela spokojene smile
Nemam rada jakokoliv ZJEDNODUSOVANI..sama jsi prece pouzila vyraz: zminovali se taktez o.... Takze to prece nebylo JEN A POUZE O....


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#41 11. 5. 2006 17:21

lvice
Host

Re: KARMA ???

Pan, jasně že to nebylo jen a pouze o...... Já jsem bez PC žila spokojeně 23 let smile. Nevzdychej veverko, říká moje mamka, bude hůř smile

 

#42 11. 5. 2006 17:42

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: KARMA ???

Pandorraa napsal(a):

Backy,
neurazil jsi mne, spis jsem se velmi podivila a pokud rikas, ze je to HISTORICKY fakt, divim se jeste vic.
Tvrdit o techto narodech a kulturach to, co rikas a jeste navic pridat, ze je to historicky fakt, tak to uz opravdu nechapu. Kazde zevseobecnovani a zjednodusovani se mi velmi protivi. A tohle JE zevseobecnovani. Jen mne to ujistuje v mem presvedceni, ze skalni zastanci jakekoliv krestanske nauky jsou pouze slepymi dogmatiky, kteri snad ani nemohou videt rozmanitost a barevnost zivota.... A charakterizovat cely narod jednim jedinym slovem, zvlast jeste k tomu nelichotivym, to uz chce bud hodne velkou nepokoru nebo hodne hluboce vymyty mozek... Nezlob se, ale ja si napriklad vubec nepripadam jako smilnik smile Jakpak jsi na tom ty?

Podle mne je to stejne, když za dvěstě let někdo vykope křesanský kříž s ukřižovaným v nějakém kostele a řekne: "To muselo být nějaké barbarské náboženství věku Ryb. Svého Boha ti křesané nejdříve přibili na kříž a pak se tomu kříži klaněli... Obě vyjádřená glorifikací lidmi umučeného syna božího... fuj, to je ale perverzní představa. No jo, tehdy tomu říkali Boží láska..."


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#43 11. 5. 2006 18:21

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: KARMA ???

A nebo tak  wink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#44 11. 5. 2006 22:29

lvice
Host

Re: KARMA ???

No Pan,

upřímně doufám, že to ach jo nemělo vyjadřovat význam, ta lvice je úplný trotl, vůbec nich nechápe, už mě unavuje neustále něco vysvětlovat, je to tak otravné....... Už chápu, proč si se Salvem tak rozumíte. Holt jen vy dva jste ti ostvícení a ostatní jsou úplně blbí. No jo, no, když Vám to dělá dobře, tak si udělejte radost. My ostatní hledající budeme rýpat, budeme otravní. Ale přiznávám se, že mi to bere chu stejně jako spoustě lidí tohle fórum navštěvovat. Můj problém, já vím.

 

#45 12. 5. 2006 8:25

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: KARMA ???

No lvice,

uprimne receno, ani se ti nedivim. Stejne jako ta zminena "spousta ostatnich", i ty si vytvaris domnenky a beres si nase slova osobne.... Myslis, ze to NENI tvuj problem???


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#46 12. 5. 2006 9:03

lvice
Host

Re: KARMA ???

No Pan,

upřímně řečeno, jinou odpověď jsem nečekala.

 

#47 12. 5. 2006 9:06

lvice
Host

Re: KARMA ???

Nebo to možná bude tím, že si taky nemusím všechno nechat líbit, jak psal Salvátor? Je dobré diskutovat, poukazovat, ale vzdychat nad někým či něčím názorem? Můj problém je ten, že skutečně nemám ráda, když se tady povyšuješ nad ostatní. Nevím, co Ti k tomu dává právo. Zas tak úžasná nejsi.

 

#48 12. 5. 2006 9:14

Fle
Host

Re: KARMA ???

lvice napsal(a):

No Pan,

upřímně doufám, že to ach jo nemělo vyjadřovat význam, ta lvice je úplný trotl, vůbec nich nechápe, už mě unavuje neustále něco vysvětlovat, je to tak otravné....... Už chápu, proč si se Salvem tak rozumíte. Holt jen vy dva jste ti ostvícení a ostatní jsou úplně blbí. No jo, no, když Vám to dělá dobře, tak si udělejte radost. My ostatní hledající budeme rýpat, budeme otravní. Ale přiznávám se, že mi to bere chu stejně jako spoustě lidí tohle fórum navštěvovat. Můj problém, já vím.

Ivice,
jo, jo , také tápu ... a nemysli si, tápou VŠICHNI
Ve stejném čase, co jsem narazila na tento net, jsem náhodou chmátla po knížce  Jitro kouzelníků, ani nevím proč, měla jsem ji doma v knihovně roky... Ta knížka mně sedí, mně nevěřícímu Tomášovi, který přesto věří, že se na vše- skoro vše (nějaké tajemství musí zbýt - no ne ?)jednou přijde. Ta knížka začíná (a tím mě zaujala!)" DO NEBE SE CHODÍ PO RUKOU..."     ( rozuměj učením, prací, poznáním vědy..) . Se vším se samozřejmě neztotožňuju, ale že existuje spoustu jevů, které nechápemě, se dnes dá teoteticky dokázat...
(Einstein matem. vypočítal i existenci Boha (nebo BOHYNĚ ?- vlastně proč se o Bohu mluví v mužském rodě ???? ), jiných vesmírů, které jsou třeba(zní to šíleně) vedle nás (teorie spirální soudržnosti vesmírů -  je v tom teorie kvantové fyziky, elektromagnetiky..)¨Člověk by se až zbláznil z toho všeho, zvláště, když je " od přírody" humanitně založený...
Hlavně se nerozčiluj ( já vím jak je to těžké, zvláště, kdy je jeden tochu temperamentnější povahy a v jádru solitér...) Všechno si v klidu přečti, poděkuj, že ses dozvěděla něčí jiný názor. Já také nesnáším, když někdo vynechává své zdroje, zapomíná  jmenovat své "učitele", mluví "je to tak a tak" a Ne " četl jsem nebo slyšel, že je to tak a tak  ...( není to tak vždy... ,ale často)
Taky jsem tady slyšela takovou kravinu, že desatero si vymysleli lidé  atd-...
No to je kravina... Každý přece v hloubi duše dobře ví, že třeba nemá krást , zabít...
A člověk je ješitný, no musí být, je mu to vrozeno, protože jeho tělo je z masa a kosti, musí se o něho starat, živit ho, někdy musí být agresivní, aby přežil...
Ten můj jezevčík vedle mě ( to je taky takový živočich, jaký má smysl jeho život, snad aby nás miloval a my jeho ?...)
zdraví    Fle

 

#49 12. 5. 2006 9:15

lvice
Host

Re: KARMA ???

Víš co mi také Pan připadá? Párkrát Tě Salvátor vychválil do výšin a............. Jak to tak vypadá jsi ty, Salvátor a pak jen my ti ostatní. Brát něco osobně - pokud je příspěvek někumu konkrétně určen, pak je směrován osobně a ne všeobecně. Jsi přece chytrá ženská, ale ten štíří jed a sarkasmus, to jsi ještě tak úplně nevyřešila, co holka?

 

#50 12. 5. 2006 9:29

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: KARMA ???

lvice napsal(a):

co se týče Mayů stojím za Beckym. Na ČT2 jsem viděla dokumentární film o Mayské kultuře, bylo to moc zajímavé, zmiňovali se taktéž o jejich krvavých rituálech a závislosti na drogách. Nebyli to žádní svatoušci, myslím, že to měl Becky na mysli. Docela mě to překvapilo, netušila jsem, že tato vysoce vyvinutá civilizace se opájela krví a drogami.

Lvice, toto je ovšem zjednodušení. Také se říká, že Atlantida byla vyvinutější než my, ale není to tak docela pravda. Májové byli na svou dobu vysoce rozvinutou kulturou oproti barbarskému světu kolem. Nvidím to tak, že by byli nejrozivnutější kulturou vůbec. Ovšem v kontextu doby v níž existovali, byli rozvinutí.

Také si myslím, že skalní zastánci jakékoliv víry nejen křesanské nauky jsou pouze slepými dogmatiky, a už se jedná o Jehovisty, mormony, narazila jsem tu také na jakéhosi anděla světla, i jeho přístup mi přišel jako vymývání mozku.
Od kolika počtu partnerů se člověk považuje za smilníka lol? Nebo je smilník ten, který je ženat (vdán) a přesto si užívá bokem?
Salve, na semináři nám lektorka říkala, že člověk by za svůj život neměl mít více jak 5 sexuálních partnerů, prý to negativně působí na astrální a další jemná těla člověka????

Nepochybuji o tom, že tzv. "smilstvo" je čistě účelové přikázání pro zachování čistoty rasy a omezení šížení pohlavních nemocí.


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů