Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 4. 2006 17:58

Lucka 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 1. 2006
Příspěvky: 8634

Jak často očkovat?

Chci se zeptat jak často máme chodit s pejskem k veterináři na odčervení a očkování. Máme rok a půl stareho "přerostlého" jorkšíra wink.
Diky za rady

Není tady

 

#2 26. 4. 2006 18:24

name
Host

Re: Jak často očkovat?

Lucka 1 napsal(a):

Chci se zeptat jak často máme chodit s pejskem k veterináři na odčervení a očkování. Máme rok a půl stareho "přerostlého" jorkšíra wink.
Diky za rady

S pejskem na očkování se chodí jednou ročně podle data, které máte napsané v očkovacím průkazu. Při každém očkování veterinář zapíše datum, a hned vedle napíše datum příštího očkování. Odčervuje se 2x ročně, tabletu na odčervení koupíte u veterináře, on vám řekne dávku, protože se musí dát podle váhy pejska.

 

#3 27. 4. 2006 11:14

stefi.z
♥♥-----
Registrovaný: 28. 2. 2006
Příspěvky: 75

Re: Jak často očkovat?

já používám k odčervování pejska pastu BANMINTH na krabičce je přímo měřítko kolik se kterému pejskovi podle váhy má dát.Zabalím do salámku a vím,že všechno zblajzne. smile

Není tady

 

#4 27. 4. 2006 12:53

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Jak často očkovat?

K tomu odčervování - my jsme našeho hafana rozhodně nikdy neodčervovali preventivně, vždy, když jsme šli očkovat, donesli jsme kousek hovínka usch , pan doktor udělal rozbor a pokud červíci byli, odčervovalo se, pokud nebyli, neodčervovalo se. A většinou nebyli.... tak nevím.


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#5 27. 4. 2006 13:39

stefi.z
♥♥-----
Registrovaný: 28. 2. 2006
Příspěvky: 75

Re: Jak často očkovat?

Teru napsal(a):

K tomu odčervování - my jsme našeho hafana rozhodně nikdy neodčervovali preventivně, vždy, když jsme šli očkovat, donesli jsme kousek hovínka usch , pan doktor udělal rozbor a pokud červíci byli, odčervovalo se, pokud nebyli, neodčervovalo se. A většinou nebyli.... tak nevím.

já mám pejska v bytě takže bych si nepřála někde zbírat červíky...oni totiž nejsou jen ve výkalech,ale občas jím trčí i ze zadečku.Měla jsem kocoura ,kterého jsem odčervovala pravidelně nejen kvůli jeho čistotě,ale i proto,že byl s dětmi.No a ta pasta stojí  120 Kč,a na pejska který má sotva tedy zatím 1kg je to tak na 5x...ale záleží a každém jak se rozhodne ... zatím.. rock jinak pejsci do1/2 roka se odčervují každý měsíc smile

Není tady

 

#6 27. 4. 2006 13:59

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak často očkovat?

Paraziti nejsou vždy jen ve stolici, mohou být všude v těle - např. za oční sítnicí - proto nejsou vždy vidět. Oni jsou v různých vývojových stádiích.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#7 27. 4. 2006 15:36

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Jak často očkovat?

Hmmm, no já jsem v tomhle dala na radu pana veterináře, a ten odčervoval, jen když bylo co... Samozřejmě, že když červíci byly, odčervilo se, když nebyli, neodčervovalo se.
Jinak si nemyslím, že by odčervovací tabletka nebo pasta pomohla jinde než v trávicím traktu, ale to, že si to nemyslím, ještě nic neznamená. Jak pravil klasik, myslet znamená ho... vědět lol


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#8 27. 4. 2006 20:52

pupicek
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: Jak často očkovat?

No já odčervuji častěji, co 3 měsíce, takže 4x do roka.
Mám pejska v bytě.

Není tady

 

#9 21. 6. 2006 9:55

Lala
♥♥-----
Registrovaný: 8. 6. 2006
Příspěvky: 79

Re: Jak často očkovat?

A kolik stojí většinou to odčervování u menšího pejska?

Není tady

 

#10 21. 6. 2006 10:18

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Jak často očkovat?

Nᚠveterinář říká, že odčervovací tabletku by měl dostat každého půl roku. Ty tabletky co dostává se počítají jedna na 10kilo váhy psa, čili v našem případě čtyři.

Není tady

 

#11 22. 6. 2006 9:54

pupicek
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: Jak často očkovat?

No ještě k odčervování štěnátek,je to opravdu důležité, kolega mého tatínka měl štěnátko, neodčervoval a umřel, no a když se ptom veterinář díval co se stalo, tak pejskem měl prožrané střeva.

Není tady

 

#12 8. 8. 2006 2:16

ESKYMKA
♥♥♥♥♥♥-
Místo: OLOMOUC :-)
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1989

Re: Jak často očkovat?

asi to bude blbý dotaz,ale přece se zeptám....za jak dlouho po odčervení se červíci dostanou z těla??? mám 2 štěňátka a obě mají červíky, není to nic příjemného, když to z nich leze i v bytě usch .....odčervovali sme 6.8.2006 ...nevíte někdo, jak dlouho to trvá???


http://www.tickerclub.com/cache/83b1299046.png

Není tady

 

#13 8. 8. 2006 12:47

ESKYMKA
♥♥♥♥♥♥-
Místo: OLOMOUC :-)
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1989

Re: Jak často očkovat?

a ještě jeden blbý dotaz (aby toho nebylo málo big_smile ).... nemůže to vlézt i do člověka????


http://www.tickerclub.com/cache/83b1299046.png

Není tady

 

#14 8. 8. 2006 13:43

Agape
♥♥♥----
Místo: Plzeň
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 196

Re: Jak často očkovat?

Taky by mě to zajímalo ...


http://www.4yougratis.it/img/webmaster/gif/computer/19.gif

Není tady

 

#15 8. 8. 2006 13:57

ESKYMKA
♥♥♥♥♥♥-
Místo: OLOMOUC :-)
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1989

Re: Jak často očkovat?

tak sem se ted koukala na netu na psí parazity a zjistila jsem, že ty naše dvě štěnátka mají tasemnici psí
U psa je nejčastější tasemnicí tasemnice psí, jejímž mezihostitelem je další psí parazit - blecha (nebo veš či všenka). Tato tasemnice je dlouhá 10 – 40 cm, na hlavičce má 4 přísavky a asi 60 háčků. Poslední články obsahují několik tisíc vajíček. Články jsou velké asi 1 cm, přirovnávají se k zrnku rýže či semínku okurky. Jsou narůžovělé barvy a čerstvé se slabě pohybují. Můžete je spatřit buď v trusu nebo v okolí konečníku, kde často psa dráždí a pes tzv. „sáňkuje“, což však nemusí být způsobeno jen parazity, ale například i ucpanými análními žlázkami.Článek na vzduchu usychá a rozpadá se. Uvolněná vajíčka se mohou stát potravou pro larvy blech, ve kterých se vytvoří boubel. Pes se nakazí, chytne-li při vykusování srsti blechu, která si jako larva zpestřila jídelníček vajíčky tasemnice a jako suvenýr jí zůstal uvnitř těla boubel.

obr. :
http://zmolu.vlcak.cz/files/zdravi/dipylidium_proglottids.gif

my máme přesně toto....
máte s tím někdo zkušenosti?????? kdesi psali, že se to přenáší i na člověka  usch usch usch bojim bojim dumbom


http://www.tickerclub.com/cache/83b1299046.png

Není tady

 

#16 8. 8. 2006 14:37

ESKYMKA
♥♥♥♥♥♥-
Místo: OLOMOUC :-)
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1989

Re: Jak často očkovat?

to mi neříkejte,že ste nikdo nikdy tyto problémy neřešili??????????


http://www.tickerclub.com/cache/83b1299046.png

Není tady

 

#17 8. 8. 2006 15:12

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jak často očkovat?

ESKYMKA napsal(a):

to mi neříkejte,že ste nikdo nikdy tyto problémy neřešili??????????

Odčervujeme pravidelně půlročně na ploché i kulaté červy. Takže prevence. Já to neřeším žádným rozborem stolice, odčervuju naprosto pravidelně. Do člověka se dostanou trávícím systémem takže umývat ruce, umývat ruce, dohlédnout na děti aby si umývaly ruce. Štěne bys ovšem měla dostat od chovatele minimálně 3x odčervené ale to je už pasé, teď musíš odčervovat sama.
Jo taky jsou v bytě takže nic venku nenajdou. V případě potřeby je možno odčervovat vícekrát. Ta tableta totiž učinkuje jen na určité vývojové stádium parazita.

Upravil(a) Bety (8. 8. 2006 15:14)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#18 8. 8. 2006 15:17

Ferda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: originalne Olomouc,nyni USA
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 1993

Re: Jak často očkovat?

odcervujem(mamka,jelikoz jsem v zahranici,ale planuji si ji dovezt) pravidelne jednou za pul roku podle vahy....a musim zaklepat od te doby nemame s parazity zadne problemy,ale jak dlouho to trva nez to funguje a tak nevim..
co se tyce tasemnici,vzala bych kousek trusu a s clankem a dovezla veterinari,ten urcite poradi co a jak:)

Není tady

 

#19 8. 8. 2006 15:30

ESKYMKA
♥♥♥♥♥♥-
Místo: OLOMOUC :-)
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1989

Re: Jak často očkovat?

já jsem si ty štěňátka- nádherný voříšky -vzala od jednoho dědka z vesnice,pač mi jich bylo děsně líto....katastrofa podmínky- to ste asi ještě nikdy neviděli- já osobně předtím taky nikdy - blechy, špína,nedostatek žrádla...no prostě děs...ten chlap na ně úplně kašlal!neměla jsem to srdce je u něj nechat...ještě tam zůstaly 4štěňátka grater chudáčci...je mi jich vážně líto... butter takový lidi by měli zavřít...pořídí si psy a pak se o ně nestarají...
no a pochybuju o tom, že někdy ty psy očkoval, odčervoval atd....takže si myslím, že moji malí bobci to mají už od matky...  ale co ted s tím... usch jak už jsem psala, mají ty ploché červy...odčervení už jsou, ten jeden dokonce 2x během necelého měsíce,ta druhá fenka nám tu odčerv. pastičku vyzvracela... takže sme je ted 6.8. odčervovali znovu a mě by zajímalo, jak to asi trvá dlouho, než se jim ta tasemnice dostane z těla ven úplně...


http://www.tickerclub.com/cache/83b1299046.png

Není tady

 

#20 8. 8. 2006 15:32

ESKYMKA
♥♥♥♥♥♥-
Místo: OLOMOUC :-)
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1989

Re: Jak často očkovat?

jinak veterinářovi jsem volala  a ten mě ujistil, že prý to na člověka nejde a že je všechno v poho,že odčervení jsou a ted se musí jenom čekat.... ale nevím nevím...na netu zas píšou něco jiného - že člověk se tím může taky nakazit.... achjo


http://www.tickerclub.com/cache/83b1299046.png

Není tady

 

#21 8. 8. 2006 15:34

Ferda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: originalne Olomouc,nyni USA
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 1993

Re: Jak často očkovat?

ja bych verila tomu ze i clovek se nakazit muze,a to z duvodu ze vsechny ty viry a paraziti a tak mutuji..vse se meni apod...plus zivotni styl?neni to co bejvavalo a ta nase imunita je holt oslabena....jak je to dlouho co jsi pejskovi dala ty odcervovaci tabletky?nemam tuseni jak dlouho to muze trvat,..hadam tyden?mozna dva?nevim..zkus zavolat jinemu veterinari a poptat se na to..vic hlav vic vi:)

Není tady

 

#22 8. 8. 2006 15:46

ESKYMKA
♥♥♥♥♥♥-
Místo: OLOMOUC :-)
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1989

Re: Jak často očkovat?

Ferda napsal(a):

ja bych verila tomu ze i clovek se nakazit muze,a to z duvodu ze vsechny ty viry a paraziti a tak mutuji..vse se meni apod...plus zivotni styl?neni to co bejvavalo a ta nase imunita je holt oslabena....jak je to dlouho co jsi pejskovi dala ty odcervovaci tabletky?nemam tuseni jak dlouho to muze trvat,..hadam tyden?mozna dva?nevim..zkus zavolat jinemu veterinari a poptat se na to..vic hlav vic vi:)

není to dlouho...jak jsem psala, dávali jsme jim je 6.8....ted v neděli...dnes je teprv úterý...já sem se jenom ptala...je mi jasný,že to nebude hned pryč,jen mě zajímalo jak dlouho to asi trvá  a jestli tu je někdo kdo se potýkal se stejnými problémy, aby se podělil o informace.... storstark
wink


http://www.tickerclub.com/cache/83b1299046.png

Není tady

 

#23 8. 8. 2006 15:51

Ferda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: originalne Olomouc,nyni USA
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 1993

Re: Jak často očkovat?

ten tyden dva byl tal takovy muj odhad,neber na to zretel:) nejsem veterinar..mozna to i zalezi na druhu parazita ..buh vi

Není tady

 

#24 8. 8. 2006 15:55

Ferda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: originalne Olomouc,nyni USA
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 1993

Re: Jak často očkovat?

Odčervení psů (Škrkavky, tasemnice, giardióza a kryptosporóza, toxoplazmóza)
Termínem odčervení rozumíme zbavení psa střevních parazitů.
Škrkavky a tasemnice
Termínem odčervení rozumíme zbavení psa střevních parazitů. Tito parazité jsou u psů a koček velmi častým zdravotním problémem. Existuje jich celá řada druhů. Rozdělujeme je na dvě základní skupiny: oblí červi (škrkavky) a ploší červi (tasemnice).

Dospělé psi doporučujeme odčervovat minimálně dvakrát do roka, v domácnosti s malými dětmi, starými lidmi a těhotnými dokonce 1x za 3 měsíce. Některé druhy škrkavek i tasemnic mohou totiž, by krátkodobě, přežívat u lidí a způsobovat i vážné zdravotní potíže. Velmi lehce se proti tomuto riziku dá čelit dodržováním běžných hygienických zásad. Dřívější opatření - odčervovat pouze po zjištění vajíček parazita v trusu - je nedostatečné vzhledem k tomu, že záchytnost parazitů v trusu je nízká. Poněkud jiná je situace u šteňat do půl roku stáří. U této kategorie je frekvence aplikace antiparazitik daleko častější. Není třeba se obávat používat tyto preparáty častěji, nebo organismus štěňat nijak nezatěžují.


DOPORUČENÝ ODČERVOVACÍ PROGRAM PRO ŠTĚŇATA:

2 týdny - proti škrkavkám
4 týdny - proti škrkavkám
6 týdnů - proti škrkavkám
8 týdnů - proti škrkavkám a tasemnicím
12 týdnů - proti škrkavkám a tasemnicím
6 měsíců - proti škrkavkám a tasemnicím
Důležitým opatřením v boji proti tasemnicím je pravidelné ošetřování zvířat proti blechám. Ty jsou totiž velmi častým mezihostitelem vývojových stadií tasemnic.

to jsem nasla na netu a predpokladam ze ti asi veterinar dal neco 'specialni'
nevim.mozna tomu mame rozumet jak dlouho to trva?nevim

Není tady

 

#25 8. 8. 2006 15:59

ESKYMKA
♥♥♥♥♥♥-
Místo: OLOMOUC :-)
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 1989

Re: Jak často očkovat?

jj, stejně si myslím,že to nebude u každýho psa stejný...vše je individuální,stejně tak i u lidí...
mě vet. řekl,že to může trvat 3 - 4 dny...někdy i dýl...no já spíš doufám v to, že to budou max. ty 4 dny..... je to fakt hnus.... usch pes mi "sáňkuje" po celým bytě kapitulation ... blééé...
je možný, že když to pes zase pozře ( potom co mu to vyleze ze zadnice) aby se toho nezbavil?????????? že se mu to bude jakoby pořád vracet????


http://www.tickerclub.com/cache/83b1299046.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů