Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 4. 2006 17:42

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Dobrý den, možná, že to téma už to bylo, ale nenašla jsem ho. Ráda bych se zeptala zda věříte v Boha a existenci duchovního světa, příp. jaký s tím máte zkušenosti.
Děkuji moc. smile

Není tady

 

#2 27. 4. 2006 8:56

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Pailo
a co kdyby jsi začala tím, že nastíníš svůj vlastní pohled, aby bylo čeho se chytit.

Není tady

 

#3 27. 4. 2006 9:29

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Také bych to tak viděl. Je nutné otázku blíže specifikovat. Vždy, kdo věří, je patrné ze všech příspěvků, jež jsou uvedeny na těchto stránkách. A co se týče zkušeností.., inu, to jsou zkušenosti života. Víra přeci není něco, co si vybíráme jako nějakého koníčka, víra se prostě v člověku rozevře a on do ní vstoupí. Od toho času pak už je v něm, stává se jeho podstatou, jeho svébytným vyjádřením.

Navíc bych zdůraznil, jsi v Duchovním foru, kam chodí především lidé se zaměřením na vnímání duchovního světa. Kdyby v sobě tuto orientaci neměli, nejspíše by neklikli na onen odkaz, leda snad, že by se až příliš nudili.

Nikdo však neví, co může nastat s ním samým, když začne číst "výplody" toho druhého, aby se pobavil.


Crabat

Není tady

 

#4 27. 4. 2006 12:02

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Tak pozor, víra a zkušenost jsou dvě naprosto rozdílné věci. Ten, kdo věří, nemusel zažít a jak jsem již uvedl, může věřit i naprostému nesmyslu.
Naproti tomu poznání, zkušenost je jasná a bez diskuse a nepotřebuje víru.
Víru je možno považovat za předstupeň poznání, ale při dostatečně otevřeném způsobu vnímání není zapotřebí, a dokonce někdy může i škodit.
Jestli věřím v Boha? Co je to za otázku? To jakože jestli věříme že existuje anebo věříme mu, že to s námi myslí dobře, anebo co?
Nevěřím, že Bůh existuje. Já to vím tudíž tomu nepotřebuji věřit. A si věří ti, co to nevědí...
Ovšem, bavit se zde o "existenci nebo neexistenci" Boha mi připadá více troufalé, než když pětileté dítě svému kamarádovi z mateřinky vykládá zasvěceně o tom, jak musí sex bolet, protože jeho máma u toho vždy hrozně naříká... a podivuje se nad tím, proč to opakovaně každou neděli dělá...
Říká se tomu, že "vejce je chytřejší než slepice", pokud se nemýlím.


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#5 27. 4. 2006 12:48

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Tak s tvým tvrzením Salvatore nemohu souhlasit. Teď nebudu hovořit o "věřících" pokrytcích, ale můj názor je ten, že se prostě nemohu ráno probudit a říct si "věřím v Boha a to ode dneška". Víru si člověk nemůže naordinovat, víra )pokud to beru poctivě) buď je a nebo není. A pokud je, pak musí vzniknout na základě něčeho, a to něco je pravděpodobně poznání.... víra bez poznání je podle mne nesmysl (teď nemluvím o těch, co chodí do kostela, protože tam chodila matka, babička, prababička,...)
A proč si prosím myslíš, že můžeš tvrdit o věřících lidech, že ti, co nevědí, protože věří v Boha????? Proč si myslíš, že jsi na vyšší úrovni poznání zrovna ty? nenapadlo tě, že to může být i naopak??? Teď to prosím neber osobně, tohle je upřímně míněná otázka bez sarkasmu nebo touhy "si rejpnout". dumbom


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#6 27. 4. 2006 14:00

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Salvator napsal(a):

... Jestli věřím v Boha? Co je to za otázku? To jakože jestli věříme že existuje anebo věříme mu, že to s námi myslí dobře, anebo co?
Nevěřím, že Bůh existuje. Já to vím tudíž tomu nepotřebuji věřit. A si věří ti, co to nevědí...
Ovšem, bavit se zde o "existenci nebo neexistenci" Boha mi připadá více troufalé, než když pětileté dítě svému kamarádovi z mateřinky vykládá zasvěceně o tom, jak musí sex bolet, protože jeho máma u toho vždy hrozně naříká... a podivuje se nad tím, proč to opakovaně každou neděli dělá...  Říká se tomu, že "vejce je chytřejší než slepice", pokud se nemýlím.

Já se ptala na Boha a duchovní svět. Neptala jsem se na SEX, od toho je tu jiná rubrika, pane Salvatore.

Ano, ptala jsem se na to zda věříte v Boha a duchovní svět. Jsem ráda, že vy víte a zřejmě i cítíte Boží existenci. To vám mohu jen závidět, protože bohužel já zdaleko nejsem na vaší úrovni.

Bůh je stvořitel, rodič lidstva, pochopitně, že to myslí s námi dobře o tom není pochyb. Občas sice dostaneme výchovnou facku, ale ta obvykle nepochází od Boha.

Není tady

 

#7 27. 4. 2006 14:09

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Teru napsal(a):

Tak s tvým tvrzením Salvatore nemohu souhlasit. Teď nebudu hovořit o "věřících" pokrytcích, ale můj názor je ten, že se prostě nemohu ráno probudit a říct si "věřím v Boha a to ode dneška". Víru si člověk nemůže naordinovat, víra )pokud to beru poctivě) buď je a nebo není. A pokud je, pak musí vzniknout na základě něčeho, a to něco je pravděpodobně poznání.... víra bez poznání je podle mne nesmysl (teď nemluvím o těch, co chodí do kostela, protože tam chodila matka, babička, prababička,...)
A proč si prosím myslíš, že můžeš tvrdit o věřících lidech, že ti, co nevědí, protože věří v Boha????? Proč si myslíš, že jsi na vyšší úrovni poznání zrovna ty? nenapadlo tě, že to může být i naopak??? Teď to prosím neber osobně, tohle je upřímně míněná otázka bez sarkasmu nebo touhy "si rejpnout". dumbom

Děkuji Teru, souhlasím s tebou. Nemohu se ráno probudit s tím, že si řeknu, TAK a  ODE DNEŠKA V NĚJ VĚŘÍM. To je blbost.

Znám hodně lidi, kteří tvrdí, že věří v Boha a dokonce v jeho jménu páchají neplechu. Tito lidi v něj věří ze zvyku anebo z rodinné tradice, protože veškeré příbuzenstvo chodí do kostela.

Mám hodně nezodpovězených otázek, proto jsem založila toto téma.

Není tady

 

#8 27. 4. 2006 14:48

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Bláža.. napsal(a):

Pailo
a co kdyby jsi začala tím, že nastíníš svůj vlastní pohled, aby bylo čeho se chytit.

Ahoj všichni,
Mám hodně nezodpovězených otázek, proto jsem založila toto téma. Nemůžu nastínit vlastní pohled, protože ho zatím nemám. Mám římsko-katolické pozadí, takže zatím mám jen křesanský pohled.

Byla bych ráda, kdyby jste mi sdělili vᚠpohled na moje otázky. Zatím nemám přehled o tom, jaký je např. názor řecko-katolíků, protestantů, židů, muslimů, budhistů, ateistů atd.

Nejsem natolik zkušená ani sečtělá jako většina z vás, ale kladu si hodně otázek, na které hledám uspokojiné odpovědi jako např. na:

1[b]. Proč Bůh nemohl zabránit Adamovi a Evě v pádu. (symbolicky: proč snědli ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého, a co je tím ovocem)

2. Co bylo tím ovocem poznaním dobrého a zlého a proč?

3. Co se skrývá za symbolikou hada a jeho rozdvojeného jazyka?

4. Proč Kain zabil Abela. Proč tomu Bůh nemohl zabránit.

5. Proč byl Ježíš ukřižován? Tohle nemůžu přenést přes srdce. Já mít syna, tak se ho snažím ochránit. Raději bych šla na kříž sama než aby tam skončilo mé dítě.  Vím, že Bůh Ježíše neukřižovat, ale lidi ano.

6. Jak je možná, že je tu stále peklo na zemi (války, vyvraždování, znásilňování, krádeže, drogy, terorismus ) pokud na sebe Ježíš převzal všechny hříchy světa.

7. [b] Proč existuje tolik druhů náboženství (křestanství, judaismus, islám, budhismus, atd ) pokud existuje jenom jeden Bůh.

8. Co udělat pro to, aby se náboženství sjednotila? Myslím si, že by bylo skvělé, kdybych si mohla se svými muslinskými kamarádkami zajít na kávu bez toho, aby měli strach, že je manželé potrestají, protože se mnou mluvili.

9. Proč se muslimové bojí sdílet své ideály a učení s jinými náboženskými směry?

10.  Máte zážitky s duchovních světem? Mě např. zemřel příbuzný, který měl nedořešený problém. Vídala jsem ho tak často dokud jsem nepřišla na to, co tady ve fyz. světě nestihl vyřešit. Nevím, zda-li jsem opravdu viděla jeho ducha anebo to byla dlouhodobá halucice a šok z toho, že zemřel tak mladý a tak nečekaně.

11. Věříte v převtělování? Pokud ano, tak proč. Já v něm nevěřím, protože v něm nevídím smysl, ale na 2 str. nikomu netvrdím, že neexistuje.

Omlouvám se, že jsem se tak šíleně moc rozepsala. Tohle je téma snad až na 11. diskusí smile

Upravil(a) Paila (27. 4. 2006 17:03)

Není tady

 

#9 27. 4. 2006 15:32

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

:lol:Ahoj,

tohle by asi chtělo spíš pana faráře ;o)

nicméně otázka, která i mne velmi zajímá je, proč je na světě tolik náboženství, když je jedn Jeden Bůh. Těch možných odpovědí je určitě mnoho. Mne napadjí:

1) Žádný Bůh není, náboženství i Bůh je lidský výmysl. Lidé měli odjakživa potřebu věřit v něco víc, a už z důvodu  toho, že hledali smysl života nebo z důvodu, že si mnoho fyzikálních jevů nedokázali vysvětlit jinak, než zásahem vyšší bytosti

2) (A k tomu jsem momentálně dospěla jako ke "své" pravdě) - Bůh je jeden, ale lidé jsou různí. Každý při hledání Boha jdeme po jiné cestě. Je to jako bys měla ovocný strom a cílem bylo otrhat ovoce z něj. někdo si vezme na pomoc žebřík, někdo stromem prostě třepe, někdo na něj vyleze bez pomoci... ale ve výsledku, a´t už na to jdeš jakkoliv, tak ovoce, které očešeš, chutná stejně ;o)

3) Islám vysvětluje vznik více náboženství takto: Bůh se zjevil Židům, "předal" jim Tóru, Desatero... Židé však své náboženstvé z různých důvodů překroutili, a tím znehodnotili a nikdo už nevědel, co je pravda. Poté tedy Bůh seslal další proroky, vyvrcholilo to ježíšem, který přinesl křes´tanství (muslimé věří, že Ježíš byl Prorok, mají jej ve velké úctě, ale nevěří, že byl ukřižován, dle jejich názoru byl Ježíš vyzvednut rovnou do nebe a ukřižován byl za něj někdo jiný, kdo dobrovolně vzal na sebe jeho tvář), i toto poselství však bylo překrouceno a tak Bůh naposledy vyvolil Proroka Proroků - Muhammada, kterému zjevil poslední Postvátnou Knihu - Korán, která byla uchráněna ode změn - tolik k islámu.
Židé jsou samozřejmě přesvědčeni, že Ježíš i Muhammad byli podvocníci a řkesané si to myslí (pochopitelně) už jen o Muhammadovi....

Podle mne je důkežité, že všechna náboženství v zásadě hlásají stejnou myšlenku o tom, že by bylo fajn chovat se k sobě vzájemně slušně.

Já věřím tomu, že je něco, co nás přesahuje, nedokážu si představit, že by vše končilo posledních vydechnutím a tlením v zemi. Dříve jsem hodně brojila proti jakémukoliv náboženství, dnes je rozhodně neodsuzuji, vidím na nich mnoho kladného a jedním jsem pro mne zcela nepochopitelně velmi přitahovaná, ale nicméně se nepovažuji za věřící ve smyslu být křesankou, muslimkou, bla bla...  někdy mám pocit, že jsem vším najednou vissla


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#10 27. 4. 2006 17:14

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Teru napsal(a):

:lol:Ahoj,

tohle by asi chtělo spíš pana faráře ;o)

nicméně otázka, která i mne velmi zajímá je, proč je na světě tolik náboženství, když je jedn Jeden Bůh. Těch možných odpovědí je určitě mnoho. Mne napadjí:

1) Žádný Bůh není, náboženství i Bůh je lidský výmysl. Lidé měli odjakživa potřebu věřit v něco víc, a už z důvodu  toho, že hledali smysl života nebo z důvodu, že si mnoho fyzikálních jevů nedokázali vysvětlit jinak, než zásahem vyšší bytosti

2) (A k tomu jsem momentálně dospěla jako ke "své" pravdě) - Bůh je jeden, ale lidé jsou různí. Každý při hledání Boha jdeme po jiné cestě. Je to jako bys měla ovocný strom a cílem bylo otrhat ovoce z něj. někdo si vezme na pomoc žebřík, někdo stromem prostě třepe, někdo na něj vyleze bez pomoci... ale ve výsledku, a´t už na to jdeš jakkoliv, tak ovoce, které očešeš, chutná stejně ;o)

3) Islám vysvětluje vznik více náboženství takto: Bůh se zjevil Židům, "předal" jim Tóru, Desatero... Židé však své náboženstvé z různých důvodů překroutili, a tím znehodnotili a nikdo už nevědel, co je pravda. Poté tedy Bůh seslal další proroky, vyvrcholilo to ježíšem, který přinesl křes´tanství (muslimé věří, že Ježíš byl Prorok, mají jej ve velké úctě, ale nevěří, že byl ukřižován, dle jejich názoru byl Ježíš vyzvednut rovnou do nebe a ukřižován byl za něj někdo jiný, kdo dobrovolně vzal na sebe jeho tvář), i toto poselství však bylo překrouceno a tak Bůh naposledy vyvolil Proroka Proroků - Muhammada, kterému zjevil poslední Postvátnou Knihu - Korán, která byla uchráněna ode změn - tolik k islámu.
Židé jsou samozřejmě přesvědčeni, že Ježíš i Muhammad byli podvocníci a řkesané si to myslí (pochopitelně) už jen o Muhammadovi....

Podle mne je důkežité, že všechna náboženství v zásadě hlásají stejnou myšlenku o tom, že by bylo fajn chovat se k sobě vzájemně slušně.

Já věřím tomu, že je něco, co nás přesahuje, nedokážu si představit, že by vše končilo posledních vydechnutím a tlením v zemi. Dříve jsem hodně brojila proti jakémukoliv náboženství, dnes je rozhodně neodsuzuji, vidím na nich mnoho kladného a jedním jsem pro mne zcela nepochopitelně velmi přitahovaná, ale nicméně se nepovažuji za věřící ve smyslu být křesankou, muslimkou, bla bla...  někdy mám pocit, že jsem vším najednou vissla

Teru, moc ti děkuji za názor a za objasnění myšlenky Islámu. I já věřím jen v jednoho Boha a v něj věří a uctívají ho v podstatě všichni jen mu odlišně říkají.  - Bůh, Alah, Hospodin, Jehova ...

Před 14 dny jsem se zúčastnila katolických velikonoc a minulý tyden ortodoxních smile a za měsíc se zúčastním mezináboženského setkání žen. Už se moc těším.  Taky z mého hlediska nezáleží na tom,  jestli jsem křestaňka, muslimka, židovka, ateistka ... ,ale zaleží na tom, jak žiju.

Upravil(a) Paila (27. 4. 2006 17:16)

Není tady

 

#11 1. 5. 2006 16:54

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Paila napsal(a):

Teru napsal(a):

:lol:Ahoj,

tohle by asi chtělo spíš pana faráře ;o)

nicméně otázka, která i mne velmi zajímá je, proč je na světě tolik náboženství, když je jedn Jeden Bůh. Těch možných odpovědí je určitě mnoho. Mne napadjí:

1) Žádný Bůh není, náboženství i Bůh je lidský výmysl. Lidé měli odjakživa potřebu věřit v něco víc, a už z důvodu  toho, že hledali smysl života nebo z důvodu, že si mnoho fyzikálních jevů nedokázali vysvětlit jinak, než zásahem vyšší bytosti

2) (A k tomu jsem momentálně dospěla jako ke "své" pravdě) - Bůh je jeden, ale lidé jsou různí. Každý při hledání Boha jdeme po jiné cestě. Je to jako bys měla ovocný strom a cílem bylo otrhat ovoce z něj. někdo si vezme na pomoc žebřík, někdo stromem prostě třepe, někdo na něj vyleze bez pomoci... ale ve výsledku, a´t už na to jdeš jakkoliv, tak ovoce, které očešeš, chutná stejně ;o)

3) Islám vysvětluje vznik více náboženství takto: Bůh se zjevil Židům, "předal" jim Tóru, Desatero... Židé však své náboženstvé z různých důvodů překroutili, a tím znehodnotili a nikdo už nevědel, co je pravda. Poté tedy Bůh seslal další proroky, vyvrcholilo to ježíšem, který přinesl křes´tanství (muslimé věří, že Ježíš byl Prorok, mají jej ve velké úctě, ale nevěří, že byl ukřižován, dle jejich názoru byl Ježíš vyzvednut rovnou do nebe a ukřižován byl za něj někdo jiný, kdo dobrovolně vzal na sebe jeho tvář), i toto poselství však bylo překrouceno a tak Bůh naposledy vyvolil Proroka Proroků - Muhammada, kterému zjevil poslední Postvátnou Knihu - Korán, která byla uchráněna ode změn - tolik k islámu.
Židé jsou samozřejmě přesvědčeni, že Ježíš i Muhammad byli podvocníci a řkesané si to myslí (pochopitelně) už jen o Muhammadovi....

Podle mne je důkežité, že všechna náboženství v zásadě hlásají stejnou myšlenku o tom, že by bylo fajn chovat se k sobě vzájemně slušně.

Já věřím tomu, že je něco, co nás přesahuje, nedokážu si představit, že by vše končilo posledních vydechnutím a tlením v zemi. Dříve jsem hodně brojila proti jakémukoliv náboženství, dnes je rozhodně neodsuzuji, vidím na nich mnoho kladného a jedním jsem pro mne zcela nepochopitelně velmi přitahovaná, ale nicméně se nepovažuji za věřící ve smyslu být křesankou, muslimkou, bla bla...  někdy mám pocit, že jsem vším najednou vissla

Teru, moc ti děkuji za názor a za objasnění myšlenky Islámu. I já věřím jen v jednoho Boha a v něj věří a uctívají ho v podstatě všichni jen mu odlišně říkají.  - Bůh, Alah, Hospodin, Jehova ...

Před 14 dny jsem se zúčastnila katolických velikonoc a minulý tyden ortodoxních smile a za měsíc se zúčastním mezináboženského setkání žen. Už se moc těším.  Taky z mého hlediska nezáleží na tom,  jestli jsem křestaňka, muslimka, židovka, ateistka ... ,ale zaleží na tom, jak žiju.

Ahoj Pailo, jsem přesvědčená, že v Boha věří všichni, jen to každý jinak nazývá. Někdo věří v pozitivní energii, někdo v "lidi", atd. , ale v podstatě je to jedno a totéž. Mám pocit, že spousta lidí tvrdí že jsou ateisté, protože nerozlišují víru a náboženství, myslí si, že je to to samé. Mají strach začít pracovat na sobě samých, protože by museli za sebe převzít zodpovědnost. A je samozřejmě mnohem pohodlnější svalovat vinu na druhé. A na Tvé otázky, proč Bůh nemohl tomu či onomu zabránit, mě napadá jen jediné. Bůh nám dal   s v o b o d n o u   vůli, takže za všechno jsme zodpovědní my sami!!!!!!! A sami si taky neseme důsledky. A nejkrásnější na tom je, že nás Bůh má rád všechny. Bez rozdílu vyznání, názorů i skutků. A to je osvobozující a krásné, ne?


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#12 2. 5. 2006 10:45

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Děkuju za odpověď, mᚠpravdu a souhlasím, že nám dal Bůh svobodnou vůli, takže je na nás samotných jak naložíme se svým životem.  Děkuju moc.

Není tady

 

#13 3. 5. 2006 13:00

Fle
Host

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Tak si tak namátkou pročítám forum Duchovno a přiznám,že je mi smutno . Já věřím v "Boha", protože nevěřím v chaos, věřím v  anděly, protože je mně v té víře dobře až pohádkově, chci věřit v život po smrti, že je něco potom .... Myslím, že víru člověk potřebuje, že je mu prostě geneticky dána, a si říká, kdo chce, co chce.
Je mi ale úzko z některých přispěvujících do fora, jak si jsou všim jisti, jak poučují, až v tom cítím skrytou agresi. Oni snad tenkrát vedle Boha STÁLI, když stvořil Universum...stáli snad vedle Krista, vědí co tenkrát udělal, řekl....

Nech mi dotyčný promine, ale přímo negativní pocity mám ze Salvátora, to jak se cítí být snad jakýmsi gurem. Jeho články ani nemůžu dočíst, jak jsou spletité, až vlezle dogmatické, nakonec má adresát pocit, že je blbec ...a ve finále ještě více,že se jedná většinou o podvodníkya manipulátory, kteří něco někde vyčetli (nejlépe v kabale nebo v Tibetské knize mrtvých...)

 

#14 3. 5. 2006 13:25

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Teru napsal(a):

A proč si prosím myslíš, že můžeš tvrdit o věřících lidech, že ti, co nevědí, protože věří v Boha????? Proč si myslíš, že jsi na vyšší úrovni poznání zrovna ty? nenapadlo tě, že to může být i naopak??? Teď to prosím neber osobně, tohle je upřímně míněná otázka bez sarkasmu nebo touhy "si rejpnout". dumbom

Protože znám hodně lidí, kteří věří, ale nemají zkušenost poznání. A mohu ti říct, je to nebetyčný rozdíl. Prostě povídají o své představě Boha, která je deformovaná jejich vzorci a omezenou zkušeností.
Teprve prožitek a zkušenost, uvědomění si Boha může přinést poznání a zbaví tě omezenosti víry.
Mnoho těchto věřících vlastně ve skutečnosti vůbec nevěří a mají s tím těžký problém. Pořád se v něčem utvrzují a horlivě se snaží okolí dokázat svou "víru", ovšem je to pouhá póza, křeč, do které se stylizují, která vede do těžkých životních problémů. Mám s tím zkušenost a vím, že těmto lidem nejde pomoct.
Proč si myslím že jsem na vyšší úrovni poznání zrovna já? Neřekl jsem, na jaké úrovni poznání jsem. Každý je někde. Říkám jenom, že poznání je víc než víra. Kdysi stačila víra, celý věk Ryb je o upevňování víry. Ovšem ve věku Vodnáře to nestačí. Bude potřeba víru prověřit poznáním a zkušeností.
Lidé věku Ryb považují víru za maximum možného. Lidé věku Vodnáře považují víru za pouhý "předstupeň poznání". Víra je potřebná k tomu, aby uchopila předmět poznání, zatímco poznání samotné proniká k podstatě tohoto předmětu.

Naopak, vírou nic nepoznáš, přijímᚠpouze něco, o čem nevíš nic. A mnoho těchto lidí ani nechce vědět nic, pouze věřit. Učili je věřit, učili je přijímat. Proto také přijali spoustu nesmyslů, kterých je nyní těžké se vzdát, dokud nepoznají, že jsou to nesmysly. Uzamkli Boha do vlastních škatulek a drží ho tam, aniž by tušili, že Bůh je v jejich bližních, které zabíjejí. Čím větší víru mají, tím jsou více vedle, tím méně chápou Boha, protože ho ve skutečnosti neznají.


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#15 3. 5. 2006 13:39

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Paila napsal(a):

Já se ptala na Boha a duchovní svět. Neptala jsem se na SEX, od toho je tu jiná rubrika, pane Salvatore.

Ano, ptala jsem se na to zda věříte v Boha a duchovní svět. Jsem ráda, že vy víte a zřejmě i cítíte Boží existenci. To vám mohu jen závidět, protože bohužel já zdaleko nejsem na vaší úrovni.

Bůh je stvořitel, rodič lidstva, pochopitně, že to myslí s námi dobře o tom není pochyb. Občas sice dostaneme výchovnou facku, ale ta obvykle nepochází od Boha.

Také nemluvím o sexu, použil jsem to jako přirovnání.
Mnoho lidí si plete víru v existenci Boha s důvěrou v Jeho moudrost. Jsou to dvě rozdílné věci...
Opět opakuji, že znám mnoho lidí, kteří se snaží věřit, aniž by měli poznání. Právě to je podstata víry, jak ji učí v církvích: věř a nepřemýšlej o tom, čemu věříš. Věř Bohu, knězi, bibli, bez výhrad a bez poznání.

Tam, kde je již poznání, víra ubývá a mění se v DŮVĚRU... a to je něco naprosto jiného. Ovšem důvěra již vznikla na základě předchozího poznání Boha a jeho zákonů...

Pokud řeknete že, cituji:

Bůh je stvořitel, rodič lidstva, pochopitně, že to myslí s námi dobře o tom není pochyb.

konec citátu, tak to považuji za pouhou frázi přejatou od nějakého ideologa. Takto úplně není. V jediné větě jsou dopleteny různé informace, protože to není podloženo vaší zkušeností. Moje zkušenost neodpovídá téměř ničemu v této větě. Mohu se ztotožnit snad jenom s tím, že Bůh je stvořitel, ovšem i zde to není přesné. Není definováno "který Bůh".

Mohu se ztotožnit s tvzením o té výchovné facce a s tím, že nepochází od Boha. To je svatá pravda, avšak zcela jistě se rozejdeme v názoru KDO nám ty facky dává...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#16 3. 5. 2006 13:55

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Paila napsal(a):

Bláža.. napsal(a):

Pailo
a co kdyby jsi začala tím, že nastíníš svůj vlastní pohled, aby bylo čeho se chytit.

Ahoj všichni,
Mám hodně nezodpovězených otázek, proto jsem založila toto téma. Nemůžu nastínit vlastní pohled, protože ho zatím nemám. Mám římsko-katolické pozadí, takže zatím mám jen křesanský pohled.

Byla bych ráda, kdyby jste mi sdělili vᚠpohled na moje otázky. Zatím nemám přehled o tom, jaký je např. názor řecko-katolíků, protestantů, židů, muslimů, budhistů, ateistů atd.

Nejsem natolik zkušená ani sečtělá jako většina z vás, ale kladu si hodně otázek, na které hledám uspokojiné odpovědi jako např. na:

1[b]. Proč Bůh nemohl zabránit Adamovi a Evě v pádu. (symbolicky: proč snědli ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého, a co je tím ovocem)

2. Co bylo tím ovocem poznaním dobrého a zlého a proč?

3. Co se skrývá za symbolikou hada a jeho rozdvojeného jazyka?

4. Proč Kain zabil Abela. Proč tomu Bůh nemohl zabránit.

5. Proč byl Ježíš ukřižován? Tohle nemůžu přenést přes srdce. Já mít syna, tak se ho snažím ochránit. Raději bych šla na kříž sama než aby tam skončilo mé dítě.  Vím, že Bůh Ježíše neukřižovat, ale lidi ano.

6. Jak je možná, že je tu stále peklo na zemi (války, vyvraždování, znásilňování, krádeže, drogy, terorismus ) pokud na sebe Ježíš převzal všechny hříchy světa.

7. [b] Proč existuje tolik druhů náboženství (křestanství, judaismus, islám, budhismus, atd ) pokud existuje jenom jeden Bůh.

8. Co udělat pro to, aby se náboženství sjednotila? Myslím si, že by bylo skvělé, kdybych si mohla se svými muslinskými kamarádkami zajít na kávu bez toho, aby měli strach, že je manželé potrestají, protože se mnou mluvili.

9. Proč se muslimové bojí sdílet své ideály a učení s jinými náboženskými směry?

10.  Máte zážitky s duchovních světem? Mě např. zemřel příbuzný, který měl nedořešený problém. Vídala jsem ho tak často dokud jsem nepřišla na to, co tady ve fyz. světě nestihl vyřešit. Nevím, zda-li jsem opravdu viděla jeho ducha anebo to byla dlouhodobá halucice a šok z toho, že zemřel tak mladý a tak nečekaně.

11. Věříte v převtělování? Pokud ano, tak proč. Já v něm nevěřím, protože v něm nevídím smysl, ale na 2 str. nikomu netvrdím, že neexistuje.

Omlouvám se, že jsem se tak šíleně moc rozepsala. Tohle je téma snad až na 11. diskusí smile

Pailo, Teru,
na tyto všechny tvé otázky znám odpovědi, ovšem jsou to odpovědi oproštěné od náboženských kontextů. Náboženstvími jsem se přestal zabývat již dávno, protože jsem pochopil, že to nemá význam. Že lidi spíše rozdělují, než aby je spojovali.

Odpovědi na vaše otázky tkví spíše v učení, kterému se říká Odvěká moudrost, a také na osobní zkušenosti, kterou nezískáte ihned, ale pouze praxí, dlouhodobým ověřováním této Moudrosti.
Tato Moudrost nepochází od lidí, nýbrž od bytostí, které nás ve vývoji dávno předešly a snaží se nám nyní pomáhat.

Lidstvo je však zatím velmi zatvrzelé a drží se svých představ o Bohu a o tom, co je opravdu důležité pro vývoj. Bohužel, v tom nelze udělat nic, jenom neustálou osvětou dovést podobné lidi, jako jste vy, k systematickému hledání a poznávání pravdy. Lidi nechtějí většinou poznat pravdu, chtějí se držet svých iluzí, a již náboženských, nebo ateistických. Nezajímá je osobní sebezdokonalování, chtějí, aby jim někdo řekl, co mají dělat a co je správné.

Všechny tyto otázky jsou spíše na osobní rozhovory, abych mohl dávat příklady ze života a reagovat. Proto se do toho nebudu ani pouštět. Hledejte a naleznete. Klepejte a dožadujte se, a bude vám otevřeno...
Ovšem zaručuji vám, že pravda nebude taková, jakou si představujete a zdanlivě nevysvětlitelné skutečnosti v dotazech najednou nabydou smysl a poskládají se jako mozaika. Tento proces je dlouhodobý, nikdy nekončí. Ovšem stojí to za to.


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#17 3. 5. 2006 14:10

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Fle napsal(a):

Tak si tak namátkou pročítám forum Duchovno a přiznám,že je mi smutno . Já věřím v "Boha", protože nevěřím v chaos, věřím v  anděly, protože je mně v té víře dobře až pohádkově, chci věřit v život po smrti, že je něco potom .... Myslím, že víru člověk potřebuje, že je mu prostě geneticky dána, a si říká, kdo chce, co chce.
Je mi ale úzko z některých přispěvujících do fora, jak si jsou všim jisti, jak poučují, až v tom cítím skrytou agresi. Oni snad tenkrát vedle Boha STÁLI, když stvořil Universum...stáli snad vedle Krista, vědí co tenkrát udělal, řekl....

Nech mi dotyčný promine, ale přímo negativní pocity mám ze Salvátora, to jak se cítí být snad jakýmsi gurem. Jeho články ani nemůžu dočíst, jak jsou spletité, až vlezle dogmatické, nakonec má adresát pocit, že je blbec ...a ve finále ještě více,že se jedná většinou o podvodníkya manipulátory, kteří něco někde vyčetli (nejlépe v kabale nebo v Tibetské knize mrtvých...)

Ano, popisuješ běžný stav, kdy se člověk setká s něčím, čemu nerozumí a odmítá. Neumíš zareagovat žádným rozumným argumentem, tudíž napadneš mou osobu a osočíš mne ze skryté agrese. Dovoluješ si tedy posuzovat něco, o čemž nemᚠani páru, neumíš se k tomu vyjádřit a smysluplně odpovědět.
Kdybych vykládal o nesmyslech, o počasí, vtipech nebo o fotbalu, to bys možná uměl(a) reagovat. Je však slušností mlčet a naslouchat, pokud neumíš a neznáš. Pokud kritizuješ, pouze odhaluješ svou ignoranci.
BTW, slovo "guru" je v češtině nesklonné...
Mně je naopak smutno z lidí, jako jsi ty... ale kdo chce kam, pomozme mu tam...

Upravil(a) Salvator (3. 5. 2006 14:10)


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#18 3. 5. 2006 14:27

Fle
Host

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Salvator napsal(a):

Fle napsal(a):

Tak si tak namátkou pročítám forum Duchovno a přiznám,že je mi smutno . Já věřím v "Boha", protože nevěřím v chaos, věřím v  anděly, protože je mně v té víře dobře až pohádkově, chci věřit v život po smrti, že je něco potom .... Myslím, že víru člověk potřebuje, že je mu prostě geneticky dána, a si říká, kdo chce, co chce.
Je mi ale úzko z některých přispěvujících do fora, jak si jsou všim jisti, jak poučují, až v tom cítím skrytou agresi. Oni snad tenkrát vedle Boha STÁLI, když stvořil Universum...stáli snad vedle Krista, vědí co tenkrát udělal, řekl....

Nech mi dotyčný promine, ale přímo negativní pocity mám ze Salvátora, to jak se cítí být snad jakýmsi gurem. Jeho články ani nemůžu dočíst, jak jsou spletité, až vlezle dogmatické, nakonec má adresát pocit, že je blbec ...a ve finále ještě více,že se jedná většinou o podvodníkya manipulátory, kteří něco někde vyčetli (nejlépe v kabale nebo v Tibetské knize mrtvých...)

Ano, popisuješ běžný stav, kdy se člověk setká s něčím, čemu nerozumí a odmítá. Neumíš zareagovat žádným rozumným argumentem, tudíž napadneš mou osobu a osočíš mne ze skryté agrese. Dovoluješ si tedy posuzovat něco, o čemž nemᚠani páru, neumíš se k tomu vyjádřit a smysluplně odpovědět.
Kdybych vykládal o nesmyslech, o počasí, vtipech nebo o fotbalu, to bys možná uměl(a) reagovat. Je však slušností mlčet a naslouchat, pokud neumíš a neznáš.
Pokud kritizuješ, pouze odhaluješ svou ignoranci.
BTW, slovo "guru" je v češtině nesklonné...
Mně je naopak smutno z lidí, jako jsi ty... ale kdo chce kam, pomozme mu tam...

O Vaši odpověď jsem se neprosila, ale na 100% jsem věděla, že odpovíte. Nezklamal jste mne, hlavně, že Vy máte o všem "páru". Múj názor na Vaši  pýchu
se jen potvrdil ( viz Vaše Dovoluješ si posuzovat ....) Jo a dík za opravu toho guru, alespoň něco mi to dalo...

 

#19 3. 5. 2006 14:31

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Milá Fle, sme na diskusnom fóre, preto diskutujeme. Keď tu niekoho z niečoho obviníš, alebo keď na niekoho adresu niečo napíšeš, tak čakaj odpoveď. Tak to na diskusných fórach chodí...
A prečo sa nepridᚠdo diskusie svojimi názormi, ale hodnotíš diskutujúcich? To tiež o niečom svedčí...


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#20 3. 5. 2006 14:32

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Kdybych vykládal o nesmyslech, o počasí, vtipech nebo o fotbalu, to bys možná uměl(a) reagovat. Je však slušností mlčet a naslouchat, pokud neumíš a neznáš. Pokud kritizuješ, pouze odhaluješ svou ignoranci.
BTW, slovo "guru" je v češtině nesklonné...


Váženy pane! Pokud byste byl v poznání alespoň o krok před onou slečnou, která Vám napsala svůj názor na Vaši osobu, pak byste nikdy takto nemohl reagovat! Vaše blesková odsouzení kohokoliv, kdo si dovolí naznačit, že vás úplně nemusí nasvědčují, že máte velký problém, říká se tomu JEŠITNOST, NABUBŔELÉ EGO atd. Možná je na čase přestat poučovat ostatní a zaměřit se NA SEBE.

Prima den
Teru


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#21 3. 5. 2006 14:56

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Salve,
tomu, co ty tu "provadis", rikavala nase profesorka cestiny, baba princmetalova, zlata stribrna: "hazet perly svinim" ci stravitelneji: "hazet hrach na zed" sad
Kazdy tu urputne reaguje na to, JAK to rikas - tedy s trestuhodnou jistotou, opovazlivym presvedcenim o poznanem, nikoho bohuzel prilis nezaujme CO vlastne rikas...
A uplne "nejkrasnejsi" je, ze te jeste napadnou za jesitne a nabubrele ego! No tak tomu uz se opravdu prestavam smat i ja!
Zlodej krici chytte zlodeje! Smutne....

Damy, sahodlouze a zasvecene tu diskutujete o kulture projevu, zrcadleni a spouste vselikych knih moudrych. Prosim zkuste prejit z roviny teoreticke do roviny prakticke. Nakonec ono staci mlcet, kdyz nevim, nebo jeste lepe rici nevim, vysvetli mi to.
Kdyz nekdo nevi, neznamena to zakonite, ze je blbec, kdyz nekdo krici "urazis mne", blbcem vetsinou je! A s porekadlem "mne muze urazit jen inteligent" bych se moc neohanela, protoze se skutecnym inteligentem se leze vetsinou domluvit, kdezto s "inteligentem" malokdy.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#22 3. 5. 2006 15:04

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Pandorraa napsal(a):

Salve,
tomu, co ty tu "provadis", rikavala nase profesorka cestiny, baba princmetalova, zlata stribrna: "hazet perly svinim" ci stravitelneji: "hazet hrach na zed" sad
Kazdy tu urputne reaguje na to, JAK to rikas - tedy s trestuhodnou jistotou, opovazlivym presvedcenim o poznanem, nikoho bohuzel prilis nezaujme CO vlastne rikas...
A uplne "nejkrasnejsi" je, ze te jeste napadnou za jesitne a nabubrele ego! No tak tomu uz se opravdu prestavam smat i ja!
Zlodej krici chytte zlodeje! Smutne....

Damy, sahodlouze a zasvecene tu diskutujete o kulture projevu, zrcadleni a spouste vselikych knih moudrych. Prosim zkuste prejit z roviny teoreticke do roviny prakticke. Nakonec ono staci mlcet, kdyz nevim, nebo jeste lepe rici nevim, vysvetli mi to.
Kdyz nekdo nevi, neznamena to zakonite, ze je blbec, kdyz nekdo krici "urazis mne", blbcem vetsinou je! A s porekadlem "mne muze urazit jen inteligent" bych se moc neohanela, protoze se skutecnym inteligentem se leze vetsinou domluvit, kdezto s "inteligentem" malokdy.

Pandorro, kadždý tady diskutuje o tom, co ho zajímá. Někoho zajímá karma, někoho islám, někoho nic, jen si chce zaprudit. Tak to tak ber a neplýtvej svým vzácným časem a neházej ty své "perly sviním", jak jsi to velmi elegantně nazvala, když nechceš. Je to tak jednoduché.

Přeji ti prima den
Teru


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#23 3. 5. 2006 15:08

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Teru,
ty jsi taky "potrefena husa"??? Nu a nevypadalo to.... jevila ses tak slibne..skoda   sad


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#24 3. 5. 2006 15:13

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Pandorraa napsal(a):

Teru,
ty jsi taky "potrefena husa"??? Nu a nevypadalo to.... jevila ses tak slibne..skoda   sad

já jsem ztracený případ Pan, ale dík za projevenou soustrast, taky si občas nad sebou pobrečím grater


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#25 3. 5. 2006 20:37

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Věříte v Boha a existenci duchovního světa?

Teru napsal(a):

já jsem ztracený případ Pan, ale dík za projevenou soustrast, taky si občas nad sebou pobrečím grater

Vis Teru, na mne tohle nezkousej. Je tu jiste dost takovych, kteri/ktere ti tohle spolknou i s navijakem, ale ja k nim nepatrim. Ja bych spis privitala, ze zacnes naplnovat to, co tu tak vehementne kazes. Pak nad sebou plakat nebudes muset. A to dokonce ani UPRIMNE plakat nebude nutne smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů