Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 4. 2006 11:28

Rhea
♥♥♥♥---
Místo: Brno
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 479

Čekám třetí dítě, jsem normální?

Celkem závidím tu radost a tu pohodu, kterou prožívá každá nastávající maminka. Mně nějak není přáno se radovat z toho, že jsem těhotná. Čekám třetí dítě. Třetí těhotenství plánované nebylo, ale pro mě a pro manžela to nebyl zase takový problém. Smířili jsme se s tím. Manžel možná rychleji než já. I když na něho dopadne to břemeno, všechny nás uživit. (a nejen nás, ještě platí alimenty na dceru z prvního manželství, která se rozhodla, že bude hóóódně studovat, ale a je jí přáno, to mně tak netrápí). Spíš mně nedává pokoj reakce okolí, když zjistí, že jsem "zase těhotná". První jejich slova jsou, "a to ste jako chtěli?", "a jinak jste vpořádku?", "no, to vám teda nezávidím". Najednou začínám pochybovat, jestli je to takhle správně, protože těch, co úpřimně poblahopřejí, je opravdu málo. Tak nějak touto cestou hledám útěchu, že jsme normální, když budeme mít tři děti. Je tady třeba nějaká  těhulka, co čeká také třetí dítě? Zajímalo by mě jak to prožívá ona.

Není tady

 

#2 25. 4. 2006 11:32

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Rheo, myslím si, že normální nejsou jedině reakce oklí... já sama plánuju s manželem děti 4. Můj bratr teď čeká narození 2.dítěte a už se baví o tom, jestli si třetí nechají až třeba za 8 let, nebo než skončí 2. mateřská....
takže si opravdu nemyslím, že bys byla nějak divná wink a zároveň gratuluju!!!! a upřímně!!!! wink ostatních si nevšímej, ti se o Tebe ani děti starat nemusí....

Není tady

 

#3 25. 4. 2006 11:33

madlička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 3. 2006
Příspěvky: 3537

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

smile

Upravil(a) madlička (16. 12. 2009 17:38)

Není tady

 

#4 25. 4. 2006 11:33

clare
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: České Budějovice
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10977
Web

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Rheo, já teda ještě třetí nečekám, ale snažíme se o něj. A věř, že nebudeš sama, už jsme to tady řešili.
Má sestra má m3 děti, jedna švagrová má zatím 2 a snaží se o třetí a druhá švagrová má 1 a taky chce 3 děti. Vůbec nekoukej na své okolí a na truc měj z toho 3 radost

Není tady

 

#5 25. 4. 2006 11:35

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

a ještě mě Madlička tou poslední větou přivedla na to, že oni asi opravdu jen závidí - sami neměli tolik odvahy....

Není tady

 

#6 25. 4. 2006 11:37

Pinky
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Morava
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 8796

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Rheo...já jsem tady kdysi zakládala podobnou diskuzi...
My se s manželem usilovně snažíme o třetí miminko..a na kecy okolních snobů a jiných exotů..už sem dávno přestala reagovat.
Oni se přece o tvoje miminko starat nebudou, tak co je jim do toho....

Jestli se nám to podaří a já budu těhotná..... nikomu nic neřeknu, až třeba do 5. měsíce. Nebudu se stresovat..jsem typ, kterého se všechno dotkne a tak si ty negativní reakce co nejvíce oddálím.. smile

Fandím ti a můžeš mě poprskat..třeba to bude od trojnásobné maminy fungovat !!!!! Drž se !!!!

Jak mᚠstaré děti ?????

Upravil(a) Pinky (25. 4. 2006 11:38)


http://lbyf.lilypie.com/hX62p1.png

Není tady

 

#7 25. 4. 2006 11:50

Rhea
♥♥♥♥---
Místo: Brno
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 479

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Pinky: vzpomínám si, že si tu diskusi tady měla, ale já jsem se teď cítila tak mizerně, že jsem potřebovala podpořit. Mám dvě holky 7 a půl a 5 let. Obě jsou moc fajn a mám z nich radost, těší se na mimčo moc. Jsou docela samostatné, nebojím se, že by mně přibylo práce, spíš naopak. Vím, že pomůžou, aspoň trošičku. Manžel je mně taky oporou. Ale už těch negativních reakcí bylo na mě moc. Tak mě to tak nějak vzalo. Taky jsem taková cía. A jinak ti samozřejmě přeju, aby ti to vyšlo a s dovolením na tebe prskám  vissla
Jinak všem děkuji, všechno si to vytisknu a až se zase budu cítit zle, taky si to budu pročítat a radovat se z toho, že jsem těhotná.

Není tady

 

#8 25. 4. 2006 11:50

susan
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 1497

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Rheo, tvoje reakce jsou úplne normální a ty jsi v pohode.Dopadlo na tebe jenom uvědomnění, že budeš mít třetí štěstíčko a ve svém srdíčku budeš muset udělat jěště místečko pro další osůbku. :hjarta
Já se marně pokouším o třetí mímo a nějak se to nedaří a proto ti přeju užívej si plnou náruč života:gloria


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;53;28/st/20071023/n/Tomasek/dt/5/k/ac22/age.png
6 měsíců 9kg/74cm, 8měsíců 9,5kg/76cm 8zubů,12měsíců 11,2kg/80cm 9 zubů,18měsíců 14kg/87cm 16zubů

Není tady

 

#9 25. 4. 2006 11:59

Pinky
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Morava
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 8796

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Rheo..vždy to je krásné ..... hjarta
Fakt nebuď smutná a urýpané řeči..pus jedním uchem tam a druhým ven.....
Beztak jsou nejhnusnější lidi...na kterých ti ani nezáleží, viď ??? Tak se od nich nenech rozhodit.....
Nejsi sama, kdo chce tři děti, takže blázen určitě nejsi...začíná to být i móda...v mém bydlišti.... se letos má narodit asi 5 třetích miminek... o kterých vím.....
Víš co by za to jiné holky daly ???? Teď se soustřeď na miminko..a buď silná a vyrovnaná máma... a já vím, že ty budeš !!!! Když už jsi zvládla dvě...zvládneš i tři smile
Už víš, co to bude ?????

Musím ti upřímně říct...co asi moc často neslyšíš...ZÁVIDÍM TI !!!!!! hjartahjarta


http://lbyf.lilypie.com/hX62p1.png

Není tady

 

#10 25. 4. 2006 12:08

Cecilka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1637

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Rheo!! Ani nevíš kolik nás ti tento stav závidí!!!! Také mám 2 děti, dve kluky a teď si moc přeji mít miminko!  Asi se tu budu opakovat, ale neboj a užívej si to! Vzl᚝ když mᚠtakovou opru a na názory ostatních se vykašli!! Možná ti v duch závidí a bijí se to přiznat!! Jo a jinak mᚠkrásnej metřík!!!


(FertilityFriend.com's boards, phpBB based boards, Invision Power Board, vBulletin...)
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;104/st/20070214/n/Eli%C5%A1ka/k/170e/age.png

Není tady

 

#11 25. 4. 2006 12:18

Smíšek
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 3. 2006
Příspěvky: 1759

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Řekla bych že je to o závisti a sobeckosti.
Rheo užívej si a na okolí se s prominutím vybodni...
Přeju pěkné dny ... big_smilebig_smilebig_smile


http://lb3m.lilypie.com/nU1tp1.png http://lb1m.lilypie.com/RLSSp1.png

Není tady

 

#12 25. 4. 2006 12:19

Rhea
♥♥♥♥---
Místo: Brno
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 479

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Děkuji, děkuji, děkuji. Pinky ještě nikdo mně neřekl, že mně závidí. Takže si toho opravdu dost vážím big_smile
Cecilko metřík jsem tady okopírovala od jedné už pokročilé maminky.  A dala jsem si i tu práci, že jsem si pro sebe převedla ty britský měrný jednotky jako palec a quarty.

Co to bude ještě nevím, ale já nějak tuším, že to bude zase holka, já už jsem na ty
holky nějak zvyklá.  Mám o 6 let mladší sestru a starat se o holky mně šlo úplně samo, proto si s něma tak dobře rozumím. Samo, že manžel by chtěl toho kluka, ale netrvá na tom. Každý král má přece tři dcery, ne? A jestli to bude kluk, tak utrpím asi takový šok jako když jsem zjistila, že jsem těhotná. Já si to vůbec nedovedu představit.

A Pinky jak mᚠty staré děti?

Není tady

 

#13 25. 4. 2006 12:30

clare
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: České Budějovice
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10977
Web

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Rheo, opičím se po pinky, taky ti ZÁVIDÍM.
Co já bych dala za holku, ale stejně čekám, že jestli teda se toho třetího dočkám, tak to bude kluk, mě to tak nevadí, ale manžel by si přál holčičku

Není tady

 

#14 25. 4. 2006 12:32

IvaM
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 4777

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Rheo, asi je nás tu "nenormílních " víc. Já mám také dvě děti a o třetí se snažíme už dlouhých 21 měsíců dumbom . A vidíš, ještě nás to nepřešlo a stále věříme, že se nám to povede. Tvůj stav ti závidím a užívej si ho. Na řeči nedej, je to jen tvůj život a život tvé rodiny. gloria

Není tady

 

#15 25. 4. 2006 12:40

Bětka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 17. 3. 2006
Příspěvky: 4245

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Jé, Rheo, tolik štěstí mně asi nikdy nepotká.  butter Už je mi 32 a ještě nemáme ani první.  grater
Můj muž je ze 3 dětí a mně by se 3 taky líbily.  Myslím, že děti, které mají víc sourozenců, jsou sociálně vyspělejší, než jedináčci.


http://lbdf.lilypie.com/g4Gmp1.png

Julinka

Není tady

 

#16 25. 4. 2006 12:40

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Rheo - já chci taky tři děti - a taky mi kdekdo říká, že normální jsou dvě... asi, pro mě je ideál mít tři (snad zlomím i manžu) smile


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#17 25. 4. 2006 12:44

Pinky
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Morava
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 8796

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Rheo..mám dva kluky smile 10 a 7,5 roku.
Vnitřně taky počítám s třetím klukem.... ale vcelku je mi to fuk !!!! Hlavní je, že to bude všechno O.K. to je nejdůležitější... hjarta

Ale měla bych nápad..... ty podržíš tu svoji "případnou" holčičku o něco déle v bříšku a pak spolu uděláme výměnu big_smile Ale nekupuj moc malé oblečky..já rodím obrovské děti lol smile


http://lbyf.lilypie.com/hX62p1.png

Není tady

 

#18 25. 4. 2006 12:45

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Rheo, nejspíš prožívᚠjen takový menší šok, strach a stres z nečekané situace. Byla jsem taky neplánovaně potřetí těhotná. Brala jsem jako antikoncepci čípky Patentex oval a možná jsem udělala při používání chybu - mají se zavádět 15 minut před stykem, tak nejspíš tady....  Manžel měl v té době mizerně placenou práci (8OOOKč), měli jsme už dvě děti (tehdy 7 a 3 roky) a já byla na děti i domácnost sama, jelikož obojí rodiče bydlí hodně daleko. Byla jsem v hrozným stresu, jak to zvládneme finančně, jak já to zvládnu (vážím 45 kg) zdravotně, no prostě jsem chvíli uvažovala i o potratu, ale nakonec jsme si miminko nechali, nejspíš bysme oba nemohli žít s tím, že jsme miminku nedali šanci žít, když už se přihlásilo. Manžel narychlo změnil místo a začal dělat řemeslo na ŽL a finančně jsme si polepšili. Bydlíme v domku, takže i tady se pro třetí mimčo našlo lehce místo. Obojí naše rodiče byli nemile překvapený, měli obavy jak to vzládneme, ale nic nám nerozmlouvali. Stejně tak i okolí se maximálně divilo, ale zápo*ný reakce jsem nezaznamenala. I v mém okolí si rodiny nějak častěji pořizují třetí dítě, rozhodně jsme nebyli sami a dost těch rodin to tak vyloženě chtělo a plánovalo. Během těhotenství jsme se na miminko začali těšit, znovu jsem pořizovala výbavičku, scháněla kočárek, děti se vyptávaly, jak už je ve mě velký a kdy se narodí. Ten třetí sourozenec jim hodně dal, nevím jak to přesně popsat, ale přestože měly najednou víc povinností a pozornost se přesunula na to naše třetí dítě, tak z něj byly a jsou hotový  a mají ho moc rádi. I já jsem to zdravotně zvládla, sice jsem všechny těhotenství měla rizikový, kluci se nakonec narodili císařem a první dcerka byla nedonošená, tak všichni jsou v pořádku a to je hlavní. Určitě se i ty začneš na miminko těšit, vždy už dvě děti máš, tak víš, jaký je to držet ho potom v náruči a uvidíš, že i ty praktický věci okolo se vyřeší. Ono to nakonec všechno tak samo vyplyne, že si zpětně řekneš, že jsi se trápila zbytečně. Lidí si nevšímej, kdo vás má rád, tak je určitě na vaší straně a podpoří vás a ty ostatní a si říkají nesmysly... Takový lidi jsou a budou a když budou chtít, tak si najdou zase něco jinýho na drby. Hezky si to těhotenství užívej. Já si ho opravdu užila asi nejvíc a potom i miminko, jelikož jsem věděla, že už je to opravdu naposled....


Iveta X

Není tady

 

#19 25. 4. 2006 12:59

lenka.0323
♥♥-----
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 80

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

gratuluji k těhotenství Rheo, představ si, že mě dneska vytočila taková kráva stará, která bydlí kousek za naším barákem. Máme syna 6 let a teď dcerku 3,5 měsíce, tak ji tak uspávám venku a sousedka šla kolem a prý - to jako máte druhé dítě, jo? já jsem si ji nevšímala a ona zase - není to trošku moc na dnešní dobu? holky, měla jsem otevřenou hubu. co si to ti debilní lidi či důchodci vůbec dovolují? s tou ženskou se nestýkám, vidím ji sotva jednou za půl roku a ještě mi bude komentovat moje zlaté děti, normálně to asi nestrávím. i kdybych měla 5 dětí, může to být každému jedno. Ty se nenech otrávit hnusnýma lidma a s úsměvem na tváři (při takové debilní otázce) jim řekni, že jsi moc ráda, že plánujete další, jak se toto narodí a hotovo. však kdo má na ty důchodce dělat že jo? oni mají důchod 8-9 tisíc a my na mateřské 3600 Kč a ještě budou vyštěkávat.

Není tady

 

#20 25. 4. 2006 13:01

lenka.0323
♥♥-----
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 80

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Iveto X- prosím tě, ty jsi měla 3x císaře?  jen se tak ptám, protože já už mám 2 za sebou a kdybychom se rozhodli přece jen pro třetí mimčo, jestli to není velké riziko. díky. Lenka

Není tady

 

#21 25. 4. 2006 13:07

zuzanka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 956

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Milá Rheo, užívej si těhotenství, těš se na miminko, říkej si, že tvoje radost je i jeho radost. Já čekám páté mimi a nepřipadá mi to divné. Je pravda, že jsem si ještě před půl rokem myslela, že už další děti mít nebudu, bohuže tragická událost vše změnila....Po starších dětech jsem všechno rozdala, takže teď začínám od začátku. Všechno si chci hezky užít, protože život je moc krátký a nedovolme, aby do něj zasahovali hloupí, závistiví lidé. Rheo, držím pěstičky celé tvé rodince.

Není tady

 

#22 25. 4. 2006 13:08

Rhea
♥♥♥♥---
Místo: Brno
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 479

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Iveto X, určitě mᚠpravdu, že to pro mě byl šok. Víš, už jsem měla tu svou pohodu, nemusela jsem chodit dětem za zadkem, aby se jim něco nestalo. Už se obsloužili na záchodě, nalili si pití, sami si pohrály, obléknou se, samy se nají. Do polic už jsem vystavila křehké věci, protože jsem věděla, že už je nebudou tak lákat. Začal jsem pěstovat kytky, protože jsem věděla, že mně je nesní. Koupili jsem si novou sedačku, protože jsme věděli, že už se na ní nikdo nepočůrá. A mohla bych pokračovat... A najednou je to tady znovu. Člověk najednou neví co bude.  Uvažovali jsme stejně, že musíme tomu robátku dát šanci na život.  A teď ale očekávᚠpodporu, mně ze začátku nepodpořili ani rodiče (otec je mimochodem ze čtyř dětí, matka ze tří, já ale jenom ze dvou) - teď už je to dobrý, pochopili, že je potřebuju. A okolí tě odsuzuje (neříkám, že všichni), tak začneš pochybovat. Ale teď už je to fakt dobrý, jsem ráda, že jsem tu diskusi tady založila. Moc mně pomohla. Jak už jsem říkala, jsem melancholik a takové nepochopení ve mně dlouho zůstává stejně jako slova podpory. Ještě jednou všem moc děkuji.

Není tady

 

#23 25. 4. 2006 13:12

alexxandra
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2480

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Já myslím, že Bůh Ti sesílá takový krásný dar, buď pyšná, že můžeš mít zdravé, krásné dětičky. Já mám zatím jednoho malého smíška, ale taky bych chtěla aspoň tři, přítel to vidí jen na dvě (já ho ještě přemluvím:-)). Užívej si krásné a pohodové těhotenství a na okolí se vykašli. Možná Ti taky závidí! Moc Ti to přeju a držím palečky!!!


http://lbyf.lilypie.com/peUxp2.png

http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/lmq5dLA.jpghttp://lb2m.lilypie.com/CTChp1.png

Není tady

 

#24 25. 4. 2006 13:18

Rhea
♥♥♥♥---
Místo: Brno
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 479

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

alexxandra napsal(a):

Já myslím, že Bůh Ti sesílá takový krásný dar, buď pyšná, že můžeš mít zdravé, krásné dětičky. Já mám zatím jednoho malého smíška, ale taky bych chtěla aspoň tři, přítel to vidí jen na dvě (já ho ještě přemluvím:-)). Užívej si krásné a pohodové těhotenství a na okolí se vykašli. Možná Ti taky závidí! Moc Ti to přeju a držím palečky!!!

Víš co je zvláštní, já nevěřím v boha, ale když jsem takto "záhadně" otěhotněla, hned mě napadlo, že mi to dítě posílá tchýně, která přesně rok před mým početím zemřela.
To jen tak pro zajímavost.

Není tady

 

#25 25. 4. 2006 13:19

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Čekám třetí dítě, jsem normální?

Rhea napsal(a):

Pinky: vzpomínám si, že si tu diskusi tady měla, ale já jsem se teď cítila tak mizerně, že jsem potřebovala podpořit. Mám dvě holky 7 a půl a 5 let. Obě jsou moc fajn a mám z nich radost, těší se na mimčo moc. Jsou docela samostatné, nebojím se, že by mně přibylo práce, spíš naopak. Vím, že pomůžou, aspoň trošičku. Manžel je mně taky oporou. Ale už těch negativních reakcí bylo na mě moc. Tak mě to tak nějak vzalo. Taky jsem taková cía. A jinak ti samozřejmě přeju, aby ti to vyšlo a s dovolením na tebe prskám  vissla
Jinak všem děkuji, všechno si to vytisknu a až se zase budu cítit zle, taky si to budu pročítat a radovat se z toho, že jsem těhotná.

Rheo, třetí mimi se mi narodilo, když nejstarší dceři bylo 5,5 roku a synovi 4,5 roku. Taky si okolí klepalo na čelo, proč chceme další dítě, když už máme dvě. Je to záhul, po finanční stránce určitě, taky člověk z toho miminkovského kolotoče rychle "vypadne" a zvykne si na celonoční prospané noce a není lehké se znovu přeladit na jinou "vlnu". Ale taky je to úžasné, protože předchozí zkušenosti ti najednou sami vyplynou napovrch a zatímco jiné mamči tápou a neví, co vlastně mají pořádně s mimíškem dělat, ty už coby správný "mazák" budeš vědět a budeš to zvládat "levou zadní".
Jestli lituju, že máme tři děti ? Ne. Ani v nejmenším. Je to sice v dnešní době nestandartní, ale kašli na řeči. A se obklopují bohatstvím, mamonem, luxusními dovolenými all exclusive.. Každý máme priority někde jinde a hodnoty vnímáme také jiné. Někdo je bohatý duchem a spokojenou početnou rodinou, jiný je sám jako kůl v plotě, ale na kontě miliony. Je otázkou, čemu kdo dává přednost ..wink
Přeji ti hodně štístka a krásné zdravé a spokojené mimi !! dudlikhjarta

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů