Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#51 19. 4. 2007 14:33

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥

Re: olizování dítěte psem

takže človek, kotrý napríklad nemá dom, alebo si nemôže dovoli dom, alebo ho proste nechce nemá nárok ma psa? mal si niekedy psa?

Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

#52 19. 4. 2007 14:55

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

Jeňýk napsal(a):

Ivana*M napsal(a):

Mne jen mrzi , ze tvoje dite nebude mit moznost utvorit si normalni vztah k zivym tvorum, kdyz ti jsou tak po*n, preneses to i na nej.

Obávám se že píšeš trochu z cesty...... nechápu proč by mělo moje dítě mít negativní vztah k živým tvorům, když mu nedovoluju hladit cizí čoklíky pobíhající po sídlišti. Nebo snad proto že ho nenechám olizovat a očmuchávat? Bohužel se tohle týká z 99% městských psů se zblblýma majitelama. Na vesnici když k nám přiběhne nějaký voříšek vrtící ocasem tak nevidim důvod proč si ho nepodrbat a je mi jedno jestli má nebo nemá v kožichu pár blech.

Synka učím bejt ostražitej k lidem kteří jsou hloupý a bezohlední, takže o zvířatech to opravdu není.
Inteligentní člověk si totiž dá velkej pozor aby svýma zálibama nikoho neobtěžoval nebo mu nezpůsoboval problémy.

Adriano svoje dítě a si každý nechává olizovat od koho chce a bydlet třeba v psí boudě, to je mi vážně jedno. wink Hlavně a s tím nikoho neotravuje.

Ja nikoho neobtezuju, alespon o tom nic nevim , pokud neni obtezovani to, ze si dovolim mit v praze na sidlisti 2 male psy.

Není tady

#53 19. 4. 2007 15:01

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Web

Vlaďka napsal(a):

Čistotní jsou všichni stejně. Pokud někdo koupe psa ve značkovém šamponu, je asi trošku mimo. Každý šampon tomu psu škodí. Aspoň my to máme vyzkoušené. Bydlíme na kraji města u řeky, takže máme "plavacího psa", který je obden ve vodě a šamponujeme tak jenou ročně, když se vyválí opravdu v té leklé rybě.

Vladko, ja mam labutenku, koupu kazde tri dny bricho, 1x 14 dni celeho , nedovedu si predstavit, jak by vypadal bez koupani a kosmetiky. Je velky rozdil v tom o jake plemeno a srst se jedna , takze bych tak rychle neodsuzovala.

Není tady

#54 19. 4. 2007 15:07

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥

ivana,
tu vôbec nejde o plemeno. prečo by nemohli ma žudia aj vežkého psa, pokiaž sa mu venujú a vedia ho vychova.

jeňýk,
a to že sú žudia v práci.... ten pes má zo mňa viac keď prídem z práce a ŽIJE SO MNOU, venujem sa mu, než ten, ktorý je na vesnici, v úúúúúúžasnom roll výbehu a majitež okolo neho len prechádza domov a von.

evidentne sa tu bavíme s niekym kto jednoducho nemá rád psov a sú tu zbytočné akékožvek argumenty.
a žudia, ktorí sa psov boja - aj to je dôsledok výchovy
čím jeňýkovi názor neberiem, ale zbytočne rozdráždil túto pokojnú debatu o veci, ktorej on ako nepsíčkar nikdy nepochopí.

Není tady

#55 19. 4. 2007 15:27

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Web

ADRIANA 1 napsal(a):

ivana,
tu vôbec nejde o plemeno. prečo by nemohli ma žudia aj vežkého psa, pokiaž sa mu venujú a vedia ho vychova.

jeňýk,
a to že sú žudia v práci.... ten pes má zo mňa viac keď prídem z práce a ŽIJE SO MNOU, venujem sa mu, než ten, ktorý je na vesnici, v úúúúúúžasnom roll výbehu a majitež okolo neho len prechádza domov a von.

evidentne sa tu bavíme s niekym kto jednoducho nemá rád psov a sú tu zbytočné akékožvek argumenty.
a žudia, ktorí sa psov boja - aj to je dôsledok výchovy
čím jeňýkovi názor neberiem, ale zbytočne rozdráždil túto pokojnú debatu o veci, ktorej on ako nepsíčkar nikdy nepochopí.

To byla reakce na potrebu koupani. Je nutne rozlisovat, Jenyk taky nakonec napsal, ze maly pes v obyvaku mu nevadi, bud tedy pod pojmem pes myslim vsechny psy a nebo uvedu , ze mi vadi jen nekteri.
Ja musim psa vedle sebe, protoze je to clen rodiny , nevim k cemu by mi byl na zahrade. Pokud se jim venujes na prac.dobu si lehce zvyknou a stejne spi. ja mam pro jistotu dva , kdyby jim prece jen bylo smutno.

Není tady

#56 19. 4. 2007 21:32

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

Jeňýk napsal(a):

Protože sídliště není přizpůsobený pro volný pobíhání psů. Městský parky jsou pro lidi a ne pro pejsky.
Chování psů na sídlištích je bohužel z velký části věcí módy...... když už máme domácí kino, koženou sedačku a friák..... tak si ještě pořídíme pejska, že? Hlavně to musí bejt rasa která teď frčí, aby bylo vidět že jdeme s dobou..... co na tom že bydlíme ve 2+1 a od rána do večera jsme v práci.

Pes na vesnici, někde na zahradě u baráku je její zcela přirozenou součástí.

Jo a nemusíte mi tady zase vykládat jak jsou městský pejskové ohromě čistotný, protože používají značkové šampony. Ono je jim totiž naopak přirozený že se vyválejí někde v smradlavý leklý rybě nebo kravským lejnu...... to jen my lidi je oblíkáme do mašliček, čepiček a kalhotek s kapsama, to aby byli stejně krásní jako my. wink

P.S. Samozřejmě se bavim o velkejch psech, nějaký ty přesnídávkový minirasy jsou naopak nejspokojenější někde v obejváku aby je neodfouknul vítr.

je to uz trochu davno, kdy jsem prisla se svym pejskem do parku, usadila se na travnik a pejska jsem uvazala ke stromu, kde mel pro sebe asi metr a pul kolem dokola. prihrnula se pani s kocarkem a ze pry si mam dat toho psa nekam jinam, ze si chteji sednout s ditetem do stinu. odpovedela jsem ji tim, ze si bude muset najit jiny plac, protoze ten muj milacek ma taky rad stin a lezel tam prvni...... po komedii, kterou tam predvedla nez odkracela jsem silne premyslela o tom, kdo je tady debilni a hlavne kdo koho tady obtezoval.....

jo a mimochodem.... ktery pejsek podle tebe trpi vic?? ten, ktery jse sice doma kdyz jeho panici pracuji a chodi na pravidelne prochazky, nebo pes, ktery je 24 hodin na zahrade nebo v kotci metr na metr, kde tak akorat chodi kolem plotu a paniky vidi 1x denne kdyz donesou misu se zradlem ??

Upravil(a) Dita.L (19. 4. 2007 21:34)

Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

#57 20. 4. 2007 6:53

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

IvanaM:Mᚠpravdu, je rozdíl mezi rasami. Asi jsem nemusela psát, že je to "mimo". My máme jezevčíka, tudíž ta srst není moc náročná, jenom na jaře kartáčujeme. Ale po jakémkoliv šamponu mám vyzkoušeno, že má vysušenou kůži a sypou se z něj lupy. Asi jsem to mohla napsat takhle nějak. A naprostý souhlas s tím, že si psa užíváme po pracovní době, sedneme na kolo a jedeme ven nebo se "povalujeme" spolu na gauči. Pracovní dobu prospí a pak je fit. Pes u baráku na zahradě není sice chudák, ale znám hromadu lidí, kteří si myslí, že mu stačí běhat kolem plotu a nasypat žrádlo do misky. Tyhle "zahradní" psy nikdy nevidíš běhat s páníčkem na louce nebo koupat v řece.

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#58 20. 4. 2007 10:07

ita
♥♥♥♥♥♥-

Souhlasím s Ditou, nᚠsoused na venkově krmí psy zbytky z kuchyně, o vycházce se jim může zdát (proč, když běhají kolem domu) a protiparazitický obojek je vyhazování peněz. Ani štěnět nekoupí slušnější granule nebo maso pro psy. Proti těmto psům se mají naši ve městě skvěle, ikdyž žijí v bytě a chodí 3 x denně na procházku.

Není tady

#59 20. 4. 2007 12:44

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

ADRIANA 1 napsal(a):

takže človek, kotrý napríklad nemá dom, alebo si nemôže dovoli dom, alebo ho proste nechce nemá nárok ma psa? mal si niekedy psa?

Ne psa jsem nikdy neměl pokud tím není myšleno že ho měla moje babička na vesnici kam jsem pravidelně jezdil.
Už jsem tady několikrát napsal že bydlím v bytovce a psa si pořizovat nehodlám, neb mám určité hygienické nároky a jiné zájmy neslučující se s péčí o psa.

Nechápu proč je mi tady neustále podsouváno že nemám rád psy, když to není pravda. Já nemám rád hloupý, bezohledný lidi a bohužel mezi majitelama psů jich je velký procento.

Dito o kotci metr krát metr se bavit snad nemusíme. Jinak si ale opravdu myslím že pes kterej má volný pohyb po zahradě je na tom lépe než jeho kolega zavřenej ve 2+1 a hodinovou vycházkou na vodítku po sídlišti.

Jinak opravdu si myslíte že je pro psa přirozený, cpát se neustále granulema? Nějak furt nevim kde jsou v přírodě k nalezení...... pokud teda za přírodu nepovažujeme hypermarkety. wink Jo a samozřejmě vím že granule jsou vědecky vyážené a složení dokonalé. tongue

Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

#60 20. 4. 2007 13:16

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥

jeňýk jeňýk, big_smile
to je začarovaný kruh.
nepresvedčíme a ale ani ty nás tongue
pes v byte resp. v dome, nie pred domom, sa má lepšie. hotovo.
a ticho už. supermario
btw, mám na líci oliz od psa reta

Není tady

#61 20. 4. 2007 13:17

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥

a naša strava sa tej prirodzenej prírodnej podobá čoraz menej a menej

Není tady

#62 20. 4. 2007 13:32

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

ADRIANA 1 napsal(a):

a naša strava sa tej prirodzenej prírodnej podobá čoraz menej a menej

Tak to mᚠsamozřejmě pravdu..... bohužel.

nepresvedčíme a ale ani ty nás

To já vím, neboj. wink Na druhou stranu bych byl rád kdyby se alespoň jeden člověk po přečtení mejch vyhrocenejch příspěvků zamyslel jestli náááhodou občas nedělá něco čím může někoho dost otravovat.
Samozřejmě nepředpokládám, že by se tady někdo přiznal že třeba po svým pejskovi neuklízí hovínka na chodníku a pouští ho na volno do samoobsluhy (i s tím jsem se bohužel setkal)
Tohle je pouze anonymní internetová debata a podle toho je třeba to brát. wink

Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

#63 20. 4. 2007 13:37

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥

pre teba by bola rados stretnú mňa, mám ho na vodítku kým neopustíme civilizáciu, príde na zavolanie, hovienka dvíham, chodí von tri krát denne a  nie na 10 minút, víkendy sme všetky vonku a svojmu psovi hodím ku raňajkám aj plátok salámky wink  to som si šplhla u teba, čoooo? wink big_smile

Není tady

#64 20. 4. 2007 13:37

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Tak já se přiznám. Na vesnici kam jezdíme na chatu, jsem si psa vázala před sámoškou na vodítko. Jedny prázdniny mi ho tam potrhal vlčák běhající si na statku jen tak na volno jako ten typický vesnický zahradní pes. Vyběhl ze vrat a přitom mi stačil povalit syna a ještě štěstí, že se zaměřil na psa a ne na kluka. Pes se z toho vylízal a od té doby jsem ho směla brát dovnitř. Není to zrovna "košer, ale je to tam vesnice, domácký obchod a tím, že to prodavačka viděla, sama mi to navrhla.

Není tady

#65 20. 4. 2007 17:34

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

ADRIANA 1 napsal(a):

pre teba by bola rados stretnú mňa, mám ho na vodítku kým neopustíme civilizáciu, príde na zavolanie, hovienka dvíham, chodí von tri krát denne a  nie na 10 minút, víkendy sme všetky vonku a svojmu psovi hodím ku raňajkám aj plátok salámky wink  to som si šplhla u teba, čoooo? wink big_smile

jojo dalo by se skoro říct láska na první pohled winkbig_smile Jen doufám že mu dávᚠnějakej pořádnej salám a ne gothaj za pětikorunu. tongue

Není tady

#66 22. 4. 2007 23:44

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

http://zpravy.idnes.cz/staffordsirsky-t … _praha_jba

http://zpravy.idnes.cz/pitbul-zranil-by … _krimi_mia

Vsadim se že kdybych majitele těhle pejsánků potkal, tak mi budou tvrdit jak je skvěle zvládají a ani mouše by neublížili. wink
Jediný co mě na tom těší že si ten teriér pochutnal aspoň na svojí majitelce a ne na někom nevinným.

Upravil(a) Jeňýk (22. 4. 2007 23:46)

Není tady

#67 23. 4. 2007 15:21

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Jeňýk napsal(a):

Na vesnici když k nám přiběhne nějaký voříšek vrtící ocasem tak nevidim důvod proč si ho nepodrbat a je mi jedno jestli má nebo nemá v kožichu pár blech.

Jo tak tudyhlema na to... yikes To není o psech, že ne, Honzíčku? Jestli ono to nebude o "městu, jako žumpě vší hříšnosti a nemravů"  a o "venkově...studánce to čisté.." stolt No tak se zeptej mě, nebo třeba Kiary, my jsme přestěhovaný ze žumpy do studánek lol Nevím, jak Kiara, ale já měla tytéž růžový představy - o prostém a upřímném lidu venkova a jeho prostých, zasvrabených, zablešených, leč ůpřimných voříšcích... Venkov nám to rychle vytmavil... lol stolt

...svoje dítě a si každý nechává olizovat od koho chce a bydlet třeba v psí boudě, to je mi vážně jedno. wink Hlavně a s tím nikoho neotravuje.

Děkujeme ti z celého serce, ó velkodušný... godlike
já na oplátku bych někdy chtěla, aby občas rodiče umravnili svoje neuvěřitelně rozjívené haranty... ale to tobě jistě připomínat není nutno.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#68 23. 4. 2007 16:49

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

JJ, lupi, svatou pravdu díš :lol

já na oplátku bych někdy chtěla, aby občas rodiče umravnili svoje neuvěřitelně rozjívené haranty... ale to tobě jistě připomínat není nutno.

Lupi, já - když jedu do práce na odpolední - tak se dopředu děsím spojů, kterými odjíždějí žáci místní ZŠ do svých domovů. Rodiče je nevidí - ti jsou v práci. Škola si myje ruce - podle Školního Řádu škola neodpovídá za chování žáků mimo školu. Kolikrát mám chu rozdávat na stanici facky, jen by to mlaskalo stolt.

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#69 23. 4. 2007 17:18

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

jo tak to já měla na mysli ten horší případ -kdy dětičky řáděj, jako pominutý, skáčou kdekomu po hlavách a rodič se dojatě usmívá, jak má průbojnýho spratečka... dumbom a na zdvořilou žádost o trochu toho umravnění se tak nanejvýš dovíš, že asi nesnášíš děti. Jednou jsme seděli v zahradní hospě i se psem; pes se nám jinam nevešel, páč tam měli trnože a tak ležel vedle. Nikomu by nevadil, jenže tam lítal dokola chlapeček jak urvanej éroplán, tak jsem - podotýkám, že VELMI zdvořile - poprosila tu maminku, aby ho přiměla lítat po druhé straně, že tady hrozí akutní nebezpečí kolize s naším psem. Matička shovívavě odvětila, že je synek holt takovej živej a nechala situaci tak. Takže jsem si řekla, že to už není moje věc a po chvíli samosebou došlo k tomu, k čemu zákonitě dojít muselo - že totiž hošík se rozplác čubě přímo na záda. No a ta se pochopitelně ohnala. Nikomu nebylo nic, krev netekla (neboj, Honzí, moji psi lidi nejedí tongue ), natož aby byl ukouslej nějakej ten nos. Chlapeček se ovšem samozřejmě lek - stejně jako čuba předtím - takže byl řev a nejvíc ječela maminka... no, nakonec se situace nějak uklidnila a usadila, ale holt jsme byli za vrahouny... lol takže někdy v tom je nevinně i ten, kdo má ty veliký zuby.. vissla

Není tady

#70 23. 4. 2007 17:43

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Web

lupina montana napsal(a):

jo tak to já měla na mysli ten horší případ -kdy dětičky řáděj, jako pominutý, skáčou kdekomu po hlavách a rodič se dojatě usmívá, jak má průbojnýho spratečka... dumbom a na zdvořilou žádost o trochu toho umravnění se tak nanejvýš dovíš, že asi nesnášíš děti. Jednou jsme seděli v zahradní hospě i se psem; pes se nám jinam nevešel, páč tam měli trnože a tak ležel vedle. Nikomu by nevadil, jenže tam lítal dokola chlapeček jak urvanej éroplán, tak jsem - podotýkám, že VELMI zdvořile - poprosila tu maminku, aby ho přiměla lítat po druhé straně, že tady hrozí akutní nebezpečí kolize s naším psem. Matička shovívavě odvětila, že je synek holt takovej živej a nechala situaci tak. Takže jsem si řekla, že to už není moje věc a po chvíli samosebou došlo k tomu, k čemu zákonitě dojít muselo - že totiž hošík se rozplác čubě přímo na záda. No a ta se pochopitelně ohnala. Nikomu nebylo nic, krev netekla (neboj, Honzí, moji psi lidi nejedí tongue ), natož aby byl ukouslej nějakej ten nos. Chlapeček se ovšem samozřejmě lek - stejně jako čuba předtím - takže byl řev a nejvíc ječela maminka... no, nakonec se situace nějak uklidnila a usadila, ale holt jsme byli za vrahouny... lol takže někdy v tom je nevinně i ten, kdo má ty veliký zuby.. vissla

Lupino godlike

Není tady

#71 23. 4. 2007 23:13

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

Lupino já tě budu muset zklamat, čoveče.
Nejsem blb s absencí mozku, kterej má dojem že na vesnici žijí pouze prostí, dobrosrdeční venkované a v městě jen samý bezohlední idioti.
Já jsem si život v v Praze zvolil zcela svobodně a nehodlám na tom níc měnit....... Naopak se velice bavím když vidím jak někteří lidé opouštějí město a vrhají se do prima satelitních vesnic ala Central group, okolo Prahy. Tam jistě najdou ten kýžený klidný venkovský život na čistém vzduchu a přátelské sousedy big_smile
To ale nic nemění na tom že mi je opravdu sympatičtější zablešený voříšek někde na návsi než šamponem vymydlený pitbul se značkovým obojkem, prohánějící se po sídlišti.

Jinak k tý historce o zahradní hospě...... pro koho je podle tebe určená hospoda? Pro psy a nebo pro lidi? Takže já být na místě té maminky, tak požádám majitele hospody aby vás na to jemně upozornil a pejska jste uvázali někam mimo prostory hospody. Pokud by se vám to nelíbilo tak tam můžete sedět s ním a pivo si koupit lahvový v samošce. smile
Tím nechci říct že některý dětičky by nebylo dobrý taktéž vázat mimo veřejný prostory. wink

Není tady

#72 23. 4. 2007 23:47

ita
♥♥♥♥♥♥-

Lupino, diskuze s Jeňýkem nemá cenu. A si hájí nezvedené dětičky a dá pokoj pejskařům. Pravda, na venkově by pes do hospody nemohl, neberou ho totiž na vycházku. Nerozumí lidem ani psům, protože zběsile běhá sám kolem plotu a štěká a štěká. A pokud se dostane ven, určitě to není voříšek, co se nechá od kdekoho hladit. Myslím, že by každý měl zvážit, jakého si pořídí psa, zda na jeho výchovu bude mít dost času a vědomostí. Bojoví psi jsou velká möda, ale málokdo je umí vychovat.

Není tady

#73 23. 4. 2007 23:48

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

No a to by mě právě dost zajímalo, jaké přednosti má zasvrabený vořech oproti vymydlenýmu a odčervenýmu mětskýmu dejme tomu basenžimu - a zůstanem ve stejný váhový kategorii? va
Jinak ti vřele nedoporučuju, nechat horezmíněným vořechem olizovat tvoje dítě; zatímco lízanec městského vymydlence mu nijak neublíží, od podvraáka, který se celé dny potuluje bůhvíkde, by mohlo chytit ledacos. Majitelé většiny psů tady na vsi nemíní vyhazovat za psy ani korunu; očkovaní proti vzteklině jsou jen proto, že je to povinný a že je to zadarmo. A ujišuju tě, že naše víska tedy ROZHODNĚ není žádný satelit lol lol
Mmch, mě olízl i kdejaký vořech a nic, ale jak pravím, TOBĚ to rozhodně nedoporučuju.
Co se hospodské epizody týče, mohu stejně dobře namítnout, že hospa v žádném případě není ani pro děti, žeano? To jen na okraj; mně šlo o něco trochu jiného, ale to jsem tam řekla.

Není tady

#74 23. 4. 2007 23:50

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

ita napsal(a):

Lupino, diskuze s Jeňýkem nemá cenu. A si hájí nezvedené dětičky a dá pokoj pejskařům. Pravda, na venkově by pes do hospody nemohl, neberou ho totiž na vycházku. Nerozumí lidem ani psům, protože zběsile běhá sám kolem plotu a štěká a štěká. A pokud se dostane ven, určitě to není voříšek, co se nechá od kdekoho hladit. Myslím, že by každý měl zvážit, jakého si pořídí psa, zda na jeho výchovu bude mít dost času a vědomostí. Bojoví psi jsou velká möda, ale málokdo je umí vychovat.

njn. Potřeboval si hoch zabojovat a do tělocvičny to má asi daleko lol

Není tady

#75 24. 4. 2007 7:35

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Web

lupina: naprostý souhlas, ale kde jsi přišla na to, že je očkování na vzteklinu zadarmo?  Nechávám očkovat smíšenou vakcínou a vždy platím okolo 400,-. Opravdu se za samotnou vzteklinu neplatí? Bylo to tak dřív, ale dneska se mi tomu nechce věřit.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí