Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 31. 5. 2006 14:43

Jarča
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 289

Re: olizování dítěte psem

A určitě je rozdíl, když MOJE dítě olízne MŮJ pes, to mi vůbec nevadí, nikdy mě ani nenapadlo to řešit, ale je pravda, že kdyby to byl pes cizí, nejasného původu a kvality, tak bych byla ve střehu.Myslím, že přehnaná čistota a sterilita je pro dítě o mnoho horší, než občasné olíznutí....

Není tady

 

#27 28. 3. 2007 15:11

kacababa
♥------
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 5

Re: olizování dítěte psem

Moje dítě vyrostlo mezi kočkami a dvěma "kamarády" boxery.Občas jsem ji přistihla,jak dává jednomu nebo druhému psovi pít ze své láhve s dudlíkem čajík,občas si velmi pochutnávala na psích granulkách,ovšem vrcholem bylo,když jí byly asi 4 roky a říkala mi,že našemu perskému kocurovi olizovala kožíšek,aby se prý chudinka tolik "nenadřel",že mu tedy bude omáhat..To na mě šly docela mrákoty a zatrhla jsem jí další olizování koček :-)Ale jinak si myslím,že děti to v pohodě přežijí,neb naše zvířátka jsou čistá a voňavá a spí s námi v posteli..

Není tady

 

#28 28. 3. 2007 15:54

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7347

Re: olizování dítěte psem

pes má sliny čisté, pokiaž sa zrovna nevyváža v hovne smile mne by to nevadilo. pozrite sa na cigánčence, tie sú zdravé a naše deti, vymydielkované, sú choré zo všetkého


Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

 

#29 29. 3. 2007 16:14

Gioia
♥♥♥♥---
Registrovaný: 9. 11. 2006
Příspěvky: 353

Re: olizování dítěte psem

teda jak to tady čtu tak si říkám,chudák náše Airin yikes

taky nemám ráda,když mě pes olizuje,naštěstí naše fenečka to nedělá nějak sama od sebe

je jen jedna vyjímka,mám revma a když mě hodně bolí ruce,nějak to pozná a začne mi je starostlivě olizovat tongue ale to se dá vydržet usch

lol lol lol

Není tady

 

#30 17. 4. 2007 14:08

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: olizování dítěte psem

No a já když to tak čtu tak si říkám že velká část mých spoluobčanů už totálně zmagořila.....
Jen vás moc prosím nechte olizovat pouze svoje děti a mějte svoje čoklíky na pořádným řemenu. Mě to fakt nebaví pořád nějaký "milovníky psů" posílat kamsi.
Mám už opravdu strach, že až mi zase nějakej magor řekne že jeho pejsek má léčivý sliny a proto se nemám rozčilovat že mi olizuje dítě, tak mu jí regulérně natáhnu. A si ho pak pejsek obživuje...... usch


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#31 17. 4. 2007 14:12

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: olizování dítěte psem

lol lol lol

Upravil(a) Bety (17. 4. 2007 14:12)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#32 17. 4. 2007 15:16

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: olizování dítěte psem

Jeňýku klídek jo ? Běž si tu svojí patologickou nenávist ke psům už někam léčit a dej nám tady pokoj.
Jo a btw mám psa, venku chodí na vodítku a cizí dítě v životě neolíznul.

Není tady

 

#33 17. 4. 2007 15:40

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: olizování dítěte psem

Jeňýk napsal(a):

No a já když to tak čtu tak si říkám že velká část mých spoluobčanů už totálně zmagořila.....
Jen vás moc prosím nechte olizovat pouze svoje děti a mějte svoje čoklíky na pořádným řemenu. Mě to fakt nebaví pořád nějaký "milovníky psů" posílat kamsi.
Mám už opravdu strach, že až mi zase nějakej magor řekne že jeho pejsek má léčivý sliny a proto se nemám rozčilovat že mi olizuje dítě, tak mu jí regulérně natáhnu. A si ho pak pejsek obživuje...... usch

Vzhledem k tomu , ze jsi jediny zasadne proti, nevim, proc si myslis , ze zmagorili ti ostatni.
Nezapomen ji nekomu natahnout pred ditetem, aby melo ten spravny priklad.

Není tady

 

#34 17. 4. 2007 16:56

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: olizování dítěte psem

Já tomu olizování psem nefandím (mám 2 psy, oba doma, a hodně je máme rádi, ale to olizování jim nedovolujem...ani když pravidelně odčervujem)...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#35 17. 4. 2007 19:35

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: olizování dítěte psem

Tiina napsal(a):

Jeňýku klídek jo ? Běž si tu svojí patologickou nenávist ke psům už někam léčit a dej nám tady pokoj.
Jo a btw mám psa, venku chodí na vodítku a cizí dítě v životě neolíznul.

No vidíš tak to vysvětli i všem ostatním který potkᚠa já už budu hodnej.
Jo a pozor já trpím patologickou nenávistí k sobeckejm, bezohlednejm idiotům a né k psům wink


To vše..... kapitulation

Upravil(a) Jeňýk (17. 4. 2007 19:37)


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#36 18. 4. 2007 11:57

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: olizování dítěte psem

Taky nejsem nějaký zastánce olizování, ale rozhodně pokud toho psa znám, nevidím v tom až tak velký problém. Naše děti jsou naším psem oblízané od hlavy po paty a rozhodně to na nich nezanechalo jakékoliv následky. Svého psa vodím bez vodítka, pokud nejsme v zóně, kde je to zakázáno a cizí děti neoblizuje, takže záleží vyloženě na majiteli. Pokud se na psa vrhne cizí dítě zpoza rohu a nechá se oblíznout a pak ti hysterický rodič nadává, měl by si spíš hlídat svoje děcko a ne nadávat mě. Mohlo by se stát, že se vrhne ne na mého jezevčíka, ale třeba na pitbula a malér je hned. A samozřejmě nezodpovědný bude majitel psa a ne rodič, který si dítě nepohlídá. Ale taková debata byla někde jinde.

Upravil(a) Vlaďka (18. 4. 2007 12:56)


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#37 18. 4. 2007 12:11

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: olizování dítěte psem

Jeňýk šmahem odsuzuje všechny pejskaře. Znám labradora, který chodí k postiženým dětem a ty jsou nadšené. Taky znám plno pejskařů, kteří psa nenaučí komunikovat ani se psy, ani s lidmi a ti jsou pak agresivní. Spousta rodičů zase dětem zapomene vysvětlit, že pes není hračka a pak se diví, když se pes brání. Pokud je zlý pes, většinou to zavinil majitel špatnou výchovou psa.

Není tady

 

#38 18. 4. 2007 20:29

host5522
Host

Re: olizování dítěte psem

Naprosto souhlasím s Jeňýkem. Přiblížit se mi pes k dítěti a nedejbože ho oblíznout......., asi by bylo po psovi. Z toho je patrné, že jsem pejskař. smile

Někteří psi vypadají fajn a možná jsou fajn, ale nebaví mě být naháněna cizími psy, když si jdu zaběhat, kličkovat mezi jejich ..., poslouchat jejich štěkot v paneláku. Atd. Můj názor.

P.S: Od útlého dětství mám ze psů větší strach než z čehokoliv jiného - mám to "vrozené". sad Minulý rok mi kamarádův labrador chtěl vyskočit na klín a málem jsem z toho měla infarkt a smrt. Takže vy pejskaři, myslete na to, že i tací jsou mezi vámi.

 

#39 18. 4. 2007 23:00

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: olizování dítěte psem

yellow108 napsal(a):

Naprosto souhlasím s Jeňýkem. Přiblížit se mi pes k dítěti a nedejbože ho oblíznout......., asi by bylo po psovi. Z toho je patrné, že jsem pejskař. smile

Víš Yelow já si dávám pozor na určitý skupiny lidí u kterejch jsem se už několikrát přesvědčil že je mezi nima velký procento těch zmíněnejch bezohlednejch idiotů.
Zaprvé jsou to kuřáci, smrdící vám do obličeje aniž by jste o to stáli.
Zadruhé majitelé vozů značek Audi a BMW, nevím totiž proč ale tihle lidé mají dojem že jim patří zeměkoule a ostatní na ní jen překážejí.
No a zatřetí hádejte kdo hmm áno..... milovníci psů kteří mají pocit že všichni musí ty jejich čoklíky taky milovat a bejt nadšený když se k nim přiřítí jejich úžasnej pitbul. On je totiž každej ten pejsek ohromě hodnej a nikomu nic neudělá....... nebo jste snad slyšeli jinou odpověď než tuhle debilitu?


Ito nelži, nikoho "šmahem" neodsuzuju. Potkávám i slušný psíkaře kteří vodí svoje pejsky na vodítku, nikoho s nima neotravujou a uklízejí po nich hovínka. Dokonce pořád naivně doufám že jich je víc. wink


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#40 18. 4. 2007 23:34

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: olizování dítěte psem

Svoje dítě bych nenechala oblizovat od žádného zvířete. Psy nechováme, máme kočky-mafiány. Jsou členy rodiny, jsou očkovány, odblešovány a odčervovány. Netouží po pravidelném kontaktu s lidmi, jejich hlavní potřeba je lovit. To, že se v zájmu získání potravy čas od času přitulí ke členům rodiny chápu jako přirozenou vyčůranost malých, sladkých šelmiček.
Bohužel ze své vlastní zkušenosti znám člověka - totálního alkoholika. Troufám si tvrdit, že moje kočky jsou čistotnější, nežli on. Je to těžké, ale ten pán dosáhl kdysi titulu Ing. Tak, jak teď vypadá, bych mu radši hodila korunu do klobouku. Totálně zanedbaný, neoholený, prošedivělý, chrup žluto-černo-hnědý. Jediná jeho cesta. kterou se vydal, je po ránu cesta do hospody, kde si udržuje hladinku a pak odvrávorá nazpět domů.Fuj. Kdykoliv ho potkám, raději přejdu na druhou stranu. Smrad z nemytého těla, dlouho nečištěných hnijících zubů a alkoholu ho staví pod úroveň zvířete. Smutné.
Nemám problémy se zvířaty, ale vadí mi zanedbaní lidi. Kolikrát si myslím, že je zvíře čistotnější, nežli člověkneutral

Upravil(a) Kiara (18. 4. 2007 23:35)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#41 19. 4. 2007 8:17

Alli
♥♥-----
Registrovaný: 23. 3. 2007
Příspěvky: 91

Re: olizování dítěte psem

Ahoj. Jsem pejskař a zároveň mamka malého dítěte. Nikdy mi nevadilo, když mne vlastní pes "omyl" ( tedy pokud jsem ho předtím nenačapala při něčem, co by mne odradilo ). V době, kdy se mi narodilo dítko jsem začala být posedlá čistotou. Zprvu to bylo celkem pochopitelné, přece nebudu sahat na mimčo, když nevím, co pes nasbíral do srsti i do těch slin. Dítko rostlo a mne honba za čistotou neopouštěla. Styděla jsem se sama před sebou, když se můj starý chlupatý kamarád přišel pomazlit a já už hned přemýšlela o následné očistě. S dítětem si pejsek rozuměl a protože mu v převážné většině myl ruce a tváře ( nikoli nos a ústa ), tak jsem nijak nezasahovala ( jen jsem pak kluka omyla po svém ). Chlupáč je už ve psím nebi a dodnes k němu cítím dluh. On mi vyjadřoval své sympatie po psím způsobu a já měla zábrany to tak přijmout. Kolikrát jsem viděla jeho rozpaky, jeho výraz: co jsem udělal špatně? Navíc moji ratolesti ukázal cestu porozumění s němými tvářemi. Jinak já sama nosím i na těle vzpomínky na psy - jejich zuby a hlavně na ty lidi, co je k tomu vychovali ( můj pes na tom byl stejně ). Může mne trefit šlak ze psích hromádek, které po svých čtvernožcích někteří neuklidí ( a které napotvoru přitahují nejen malé děti jako magnet ). Kdyby mi dítě na ulici měl olizovat pes, kterého neznám, který před chvílí ochutnával bůhví co, tak bych měla strach z infekce i z možného kousnutí.
Jinak pro Jeňýka: s kuřáky a řidiči Audinek mám stejnou zkušenost. Jen se přiznám, že můj pes chodil převážně bez vodítka ( ale u mé nohy ). Když mne jednou chytil za nohu rotvajler, tak ho měl majitel na vodítku ( jenže si ho nevšímal ) a pes mne přepadl zezadu. Takže o vodítku to není ...


Na životě miluji jeho rozmanitost, každý den mě nasere někdo jiný.

Není tady

 

#42 19. 4. 2007 8:38

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7347

Re: olizování dítěte psem

jeňýk, ja myslím že táto téma sa týkala olizovania môjho dieaa mojim psom, nie môjho dieaa cudzím psom, alebo cudzieho dieaa mojim psom. s tým nesúhlasím. ale keď sa to stane medzi svojimi, tak sa snáď nezbláznim. jasné že nebudem decko drža a na psik, pooblizuj ho.ale pri hre sa to sta môže, nebudem ich diferencova  každého do iného priestoru.psa si poznám a diea umyjem. vybavené.
a patrím medzi tých slušných psíčkarov big_smile


Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

 

#43 19. 4. 2007 11:16

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: olizování dítěte psem

Jeňýk napsal(a):

yellow108 napsal(a):

Naprosto souhlasím s Jeňýkem. Přiblížit se mi pes k dítěti a nedejbože ho oblíznout......., asi by bylo po psovi. Z toho je patrné, že jsem pejskař. smile

Víš Yelow já si dávám pozor na určitý skupiny lidí u kterejch jsem se už několikrát přesvědčil že je mezi nima velký procento těch zmíněnejch bezohlednejch idiotů.
Zaprvé jsou to kuřáci, smrdící vám do obličeje aniž by jste o to stáli.
Zadruhé majitelé vozů značek Audi a BMW, nevím totiž proč ale tihle lidé mají dojem že jim patří zeměkoule a ostatní na ní jen překážejí.
No a zatřetí hádejte kdo hmm áno..... milovníci psů kteří mají pocit že všichni musí ty jejich čoklíky taky milovat a bejt nadšený když se k nim přiřítí jejich úžasnej pitbul. On je totiž každej ten pejsek ohromě hodnej a nikomu nic neudělá....... nebo jste snad slyšeli jinou odpověď než tuhle debilitu?


Ito nelži, nikoho "šmahem" neodsuzuju. Potkávám i slušný psíkaře kteří vodí svoje pejsky na vodítku, nikoho s nima neotravujou a uklízejí po nich hovínka. Dokonce pořád naivně doufám že jich je víc. wink

Tak ja jsem bezohlednej idiot - pejskar a kurak k tomu . Psi mam ve vetsine pripadu na volno, ale o deti zajem nemaji . Nastesti jsem zatim nikoho tveho razeni na ulici nepotkala a s nepejskari nemam neg.zkusenosti a  ani z nekuraky. Mne jen mrzi , ze tvoje dite nebude mit moznost utvorit si normalni vztah k zivym tvorum, kdyz ti jsou tak po*n, preneses to i na nej.

Není tady

 

#44 19. 4. 2007 11:36

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: olizování dítěte psem

Nᚠpes taky nemá zájem o cizí děti, spíš jim jde z cesty. A pokud dítě projeví zájem o pejska a rodič dovolí pohladit, musí počítat s tím, že pes prostě projeví náklonnost tím, že to děcko oblízne.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#45 19. 4. 2007 12:06

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: olizování dítěte psem

Ivana*M napsal(a):

Mne jen mrzi , ze tvoje dite nebude mit moznost utvorit si normalni vztah k zivym tvorum, kdyz ti jsou tak po*n, preneses to i na nej.

Obávám se že píšeš trochu z cesty...... nechápu proč by mělo moje dítě mít negativní vztah k živým tvorům, když mu nedovoluju hladit cizí čoklíky pobíhající po sídlišti. Nebo snad proto že ho nenechám olizovat a očmuchávat? Bohužel se tohle týká z 99% městských psů se zblblýma majitelama. Na vesnici když k nám přiběhne nějaký voříšek vrtící ocasem tak nevidim důvod proč si ho nepodrbat a je mi jedno jestli má nebo nemá v kožichu pár blech.

Synka učím bejt ostražitej k lidem kteří jsou hloupý a bezohlední, takže o zvířatech to opravdu není.
Inteligentní člověk si totiž dá velkej pozor aby svýma zálibama nikoho neobtěžoval nebo mu nezpůsoboval problémy.

Adriano svoje dítě a si každý nechává olizovat od koho chce a bydlet třeba v psí boudě, to je mi vážně jedno. wink Hlavně a s tím nikoho neotravuje.


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#46 19. 4. 2007 12:10

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: olizování dítěte psem

Nechci se pouštět do prudké debaty, evidentně jsi tu jeden z mála, kdo má jiný názor. Já bych se víc bála vesnického ratlíka s blechama, než městského psa, a jakkoliv velkého. Na vesnici je pes u baráku nebo si prostě běhá kde chce, sežere co chce, vyválí se třeba i v nějaké mršině (znám psy na vesnici). Kdežto bytový městský pes je podle mě více ošetřován doktorem, očkovaný na různé nemoci a parazity a jestli je páníček "debil" nebo ne, prostě mám pocit, že pes ve městě nění tak nebezpečný jako toulavý pes na vesnici.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#47 19. 4. 2007 12:23

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: olizování dítěte psem

Tak to je jasný, já taky nemluvim o toulavejch psech ale třeba o voříškovi kterej někde vyběhne ze vrátek.
Občas to možná tak vypadá, ale já fakt nejsem nesvéprávnej, takže dokážu celkem spolehlivě odhadnout kterej pes je nebezpečnej a kterej ne. wink

Upravil(a) Jeňýk (19. 4. 2007 12:23)


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#48 19. 4. 2007 12:26

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7347

Re: olizování dítěte psem

a prečo sú mestskí nebezpečnejší a po*nší?


Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

 

#49 19. 4. 2007 14:08

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: olizování dítěte psem

Protože sídliště není přizpůsobený pro volný pobíhání psů. Městský parky jsou pro lidi a ne pro pejsky.
Chování psů na sídlištích je bohužel z velký části věcí módy...... když už máme domácí kino, koženou sedačku a friák..... tak si ještě pořídíme pejska, že? Hlavně to musí bejt rasa která teď frčí, aby bylo vidět že jdeme s dobou..... co na tom že bydlíme ve 2+1 a od rána do večera jsme v práci.

Pes na vesnici, někde na zahradě u baráku je její zcela přirozenou součástí.

Jo a nemusíte mi tady zase vykládat jak jsou městský pejskové ohromě čistotný, protože používají značkové šampony. Ono je jim totiž naopak přirozený že se vyválejí někde v smradlavý leklý rybě nebo kravským lejnu...... to jen my lidi je oblíkáme do mašliček, čepiček a kalhotek s kapsama, to aby byli stejně krásní jako my. wink


P.S. Samozřejmě se bavim o velkejch psech, nějaký ty přesnídávkový minirasy jsou naopak nejspokojenější někde v obejváku aby je neodfouknul vítr.


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#50 19. 4. 2007 14:28

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: olizování dítěte psem

Čistotní jsou všichni stejně. Pokud někdo koupe psa ve značkovém šamponu, je asi trošku mimo. Každý šampon tomu psu škodí. Aspoň my to máme vyzkoušené. Bydlíme na kraji města u řeky, takže máme "plavacího psa", který je obden ve vodě a šamponujeme tak jenou ročně, když se vyválí opravdu v té leklé rybě.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů