Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 24. 4. 2006 20:00

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

olizování dítěte psem

Tak s tím také souhlasím.Nechat se olizovat zvířetem asi není to pravé ořechové.

Není tady

#2 24. 4. 2006 20:05

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Re: olizování dítěte psem

limaha napsal(a):

Ahoj
  máme doma německého ovčáka,je zdravý očkovaný,ale co mi vadí,
  žemá snacha nechá tímto psem olizovat své půlroční dítě.K tomu
  mám opravdu výhrady.Myslím si,že pes může vnouče nakazit
  Má na to někdo stejný názor ?

Pes ho olizováním přijímá do smečky. Pořád lepší, než kdyby na něj vrčel, s bídou ho toleroval a jednoho krásného dne nehezky pokousal.
Když mě pustili před 9-i lety z porodnice se synem a já hned jela k našim vyzvednout si starší dcerku, taky jsem raději zatnula zuby a novorozeňátko uložené v přenosné autosedačce nechala jejich vlčáka patřičně očuchat a následně oblíznout.  On ho tím přijal do své smečky a bylo to dobře, dodnes ráda vzpomínám, jak ten stařičký vlčák moje děti miloval, sotva jsme se objevili ve dveřích, už se k nim hrnul, bouřlivě přivítal, rozvalil se na zem a děti přes něj lezli a on držel doslova jak beran. Jeho život skončil před 5-i lety a jeho duše je už v psím nebíčku, ale jeho láska k rodině a k dětem obzvláště byla skutečně bezmezná.

Není tady

#3 24. 4. 2006 20:08

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

anka napsal(a):

Tak s tím také souhlasím.Nechat se olizovat zvířetem asi není to pravé ořechové.

ale každý pes líže. Když mu to zakážete, je to proti jeho přirozenosti. Pohladíte psa a on vás jí za to z vděčnosti oblízne. Samozřejmě že podmínkou je psa pravidelně odčervovat, pro všechny případy, přeci jen - je to "jen" pes.

Není tady

#4 24. 4. 2006 21:49

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Taky nemám ráda, když mě pes oblízne, ale krom sociálního významu, to má i jiné výhody. Povím vám jednu perlu. Jedna stará léčitelka doporučila mamince, jejíž děcko mělo úpo*ný exém, na který pomáhala chemie, jen sporadicky, aby nechala dítě olizovat jejich psu. No a exém zmizel... Zkušení pejskaři ví, že i šrámy se hojí lépe a rychleji po olízání jejich miláčkem... Sliny obsahují desinfekční látky. Vím, co myslíte, je to "unapetitlich"usch, ale je to asi spíš věc názoru a zažitých forem, než skutečné nebezpečí. Pokud je pes zdravý, nákaza nehrozí. wink

Upravil(a) Hellga (24. 4. 2006 21:51)

Není tady

#5 25. 4. 2006 8:24

Ivan.
Host

Mám 2 psy a souhlasím s předchozím příspěvkem. Od psa je to vyjádření maximálních sympatií k dítěti. Je mi to taky svým způsobem nepříjemné, ale je to asi tak jako kdyby člověk někoho hladit a on jej za to plácal přes ruce. Takže snažit se tomu uniknout ale netrestat. Další plus vidím v tom, že dítě získá větší imunitu, protože i vědecké výzkumy potvrdily vyšší náchylnost k alergiím všech druhů u lidí či jejich dětí s extrémní snahou o čistotu prostředí či desinfekci tohoto prostředí.

#6 25. 4. 2006 8:39

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Ivan. napsal(a):

Mám 2 psy a souhlasím s předchozím příspěvkem. Od psa je to vyjádření maximálních sympatií k dítěti. Je mi to taky svým způsobem nepříjemné, ale je to asi tak jako kdyby člověk někoho hladit a on jej za to plácal přes ruce. Takže snažit se tomu uniknout ale netrestat. Další plus vidím v tom, že dítě získá větší imunitu, protože i vědecké výzkumy potvrdily vyšší náchylnost k alergiím všech druhů u lidí či jejich dětí s extrémní snahou o čistotu prostředí či desinfekci tohoto prostředí.

Plný souhlas !! smile Ještě k tomu olizování ran - pamatuji se, že moje babička měla kdysi ošklivý úraz, noha sešitá, ale ne a ne se to vyléčit, hnisalo to, mokvalo, smrdělo na hony, hrozila sně, antibiotika nezabíraly ..  Pak už i hrozilo, že jí snad budou muset nohu uříznout, až jí nakonec doktor poradil, že sice by to prý říkat neměl, že pro to nemá žádné vědecké podložení, ale jestli prý má psa, a si od něho ránu nechává vylizovat. Babí psa měla, takovou pouliční směs a protože věděla, že nemá co ztratit, buď to pomůže, nebo stejně o nohu přijde, tak mu každý den nechávala ránu lízat. Pes prý lízal hoooodně intenzivně, doslova "vykusoval"  to špatné, hnis atp, zpočátku to hodně bolelo, ale prý to byla bolest i příjemná, ulevovalo se jí při tom.. Už po dvou dnech došlo k zásadnímu průlomu, noha přestala pálit, horečka polevila, infekce byla na ústupu. Do týdne se rána zcela uzavřela, do 14-i dnů bylo po problému. Pes to ustál a babí mu byla do konce jeho života vděčná za záchranu nohy a patřičně mu za to dopřávala wink.

Není tady

#7 25. 4. 2006 9:13

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Pokud je pes očkovaný a zrovna venku neprozkoumal něco eklhaft, tak se nic neděje. Dítě je navíc poměrně dobře omyvatelné. Nakonec když si venku olízne upatlané ručičky, může něco chytit a stejně tak tomu nezabráníš. Pes ho bere za svoje "štěně" a štěňatům se (obvykle) neubližuje http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#8 25. 4. 2006 15:10

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Myslím že je to nebezpečné - dítě může např. mávnou ručičkou, škrábnout psa do oka, on se třeba jen otočí a roztrhne mu něco zubem - a je to prezentováno jako napadení psem.

Strach je malá smrt...

Není tady

#9 25. 4. 2006 15:15

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

No to je toho, psí sliny jsou antiseptické, určitě z nic nehrozí žádná nákaza.

Není tady

#10 25. 4. 2006 15:50

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Bety napsal(a):

Myslím že je to nebezpečné - dítě může např. mávnou ručičkou, škrábnout psa do oka, on se třeba jen otočí a roztrhne mu něco zubem - a je to prezentováno jako napadení psem.

kdyby  každý zastával tento názor, tak děti budou obcházet každého psa obloukem a nevytvoří si ke zvířatům žádný vztah.  Izolovat dítě od zvířete je to nejhorší, co pro něj (pro dítě, ale i pro toho psa) můžete udělat. Jen tak dál, a z našich dětí rostou alergičtí cinikové s nulovým vztahem ke zvířatům.
Alergičtí proto, že přílišná sterilita prostředí nedovolí dítěti vytvářet si přirozené obranné látky (protilátky), cinikové proto, že bude mít na prvním místě jen samo sebe a to poslední netřeba vysvětlovat.sad

Není tady

#11 25. 4. 2006 19:57

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Ela: To není o izolování dítěte od psa, to jsi asi přečetla špatně, to je o olizování půlročního dítěte psem! Já mám sama dva belgické ovčáky - malinoise v bytě a nikdy jsem je od dětí neizolovala! A ten vztah si nevytvoří tím, že nechá dítě olizovat, naopak, dítě se musí naučit jak se k psovi chovat. Když nedovolím psovi olizovat půlroční dítě, tak to taky nemá nic společného se sterilním prostředím. Já mám jednoho psa v bytě 8 let a druhého k němu 4 roky, odchovala jsem v bytě 8 štěňat, ale psi nejsou nikdy červůprostí, ani když se pravidelně odčervují, stále v jejich oběhu jsou paraziti v různých stádiích vývoje.

Strach je malá smrt...

Není tady

#12 25. 4. 2006 20:01

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Ela: Chtěla jsem tím také říct, že ačkoliv našim psům nedovoluji olizovat malé děti, rozhodně z nich nevyrostli alegričí cinikové ani alergičtí cynikové s nulovým vztahem ke zvířatům a ačkoliv naši psi děti neolizovali, přesto děti mají přirozené obranné látky (protilátky).

Strach je malá smrt...

Není tady

#13 25. 4. 2006 21:58

Daniela M
♥♥♥----

Tiina napsal(a):

No to je toho, psí sliny jsou antiseptické, určitě z nic nehrozí žádná nákaza.

Souhlasím, sliny obsahují hojící enzimy. Není nutné, aby pes dítě olizoval ale když se to stane, tak se určitě nic neděje.

Není tady

#14 26. 4. 2006 10:58

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

No Bety má svým způsobem pravdu, určitě není dobré nechávat malé dítě a psa pohromadě bez dozoru, oba dva jsou celkem nestabilní prvky, ale zase to není potřeba dramatizovat.

Není tady

#15 27. 4. 2006 20:06

Jejky
♥♥-----

Já si myslím, že to vůbec ničemu nevadí. Taky máme psa,německého ovčáka,(není to žádnej mazel,hlídá ojekt =je pořád venku), ale když se třeba škrábnu,nebo někde odřu, tak mi slíže tu krev, ta pak už neteče, rána se mi zahojí dost brzo. A ještě taky žiju.  Takže já bych to klidně nechala dumbom

Není tady

#16 27. 4. 2006 22:46

Kamčitka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: FM

No já teda nevím, mám pocit že se vždy najde nějaký nespokojený. To že pes má dítě rád a občas mu "jednu vlepí jazykem", to není vůbec naškodu.  Nebo by bylo lepší, kdyby radějizaal zub? Myslím že žádný pes nebude dítě olizovat jak zmrzlinu (možná jedna moje čubina, která je jak hlasná trouba, když má  malá něco v plíně, olizuje ji ručky a upozorňuje všemožně své okolí na obsah pleny. Kdyby líznutí psem bylo tak hrozně nebezpečné, tak by moje dítě bylo dávno jeden velký strup. Mám tři psy, čubiny jsou nám věčně v patách, jezdíme spolu na procházky autem, kdy čuiny sedí vedle autosedačky, malé hned uštědří svou náklonnost, a jsem za to ráda. Upřímně. Když vidím, jak malá poutá svá kukadla na holky, pozoruje je a usmívá se na ně... Já taky vyrostla mezi psy, v úzkém kontaktu, mám k nim skvělý vztah a jsem zdravá big_smile Naopak jak říká ela, přílišná izolace od zvířectva a bacilů je mnohem horší. Nedokážu si představit, že bych psy a dítě izolovala, jsme jedna velká rodina. Psí jazyk je antiseptický, jak tady někdo psal, hojivý, faktem je, že psí starost o rány může vést spíše k obratu, kddyž si pes ránu příliš úpo*ně líže, špatně se zcelí, nikoliv zhojí. Ale to už je druhá věc. Jak jsem řekla, dítě neizoluju, pořád lepší domácí bacily, než někde na ulici, v marketu, na pískovišti  atd. atd. kde jich je mnohem více...  Samozřejmě všeho s mírou, z jedné misky nejí ... big_smile , alespoň zatím, uvidíme až bude malá lozit i do psích misek big_smile , ale tm je vždy vyklizeno, tak toho se nebojím. Jsem šastná nad tím, když vidím jaký vztah mají mí psi k dítěti. Samozřejmě nenechávám je nikdy samotné, přestože toje těžké, zvl᚝ jedna čubina je jak její chůva, malá spí na letišti a vždy jedna z čubin se nenápadně přikrade, lehne si k malé a to úplně těsně  a nechá se od ní tahat za kůži (mají ji o číslo větší) když se vzbudí ... Najednou se ve mně skloubí blažený pocit chovatele a matky big_smile

Upravil(a) Kamčitka (27. 4. 2006 22:50)

Není tady

#17 28. 4. 2006 9:54

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Kamčitka napsal(a):

No já teda nevím, mám pocit že se vždy najde nějaký nespokojený. To že pes má dítě rád a občas mu "jednu vlepí jazykem", to není vůbec naškodu.  Nebo by bylo lepší, kdyby radějizaal zub? Myslím že žádný pes nebude dítě olizovat jak zmrzlinu (možná jedna moje čubina, která je jak hlasná trouba, když má  malá něco v plíně, olizuje ji ručky a upozorňuje všemožně své okolí na obsah pleny. Kdyby líznutí psem bylo tak hrozně nebezpečné, tak by moje dítě bylo dávno jeden velký strup. Mám tři psy, čubiny jsou nám věčně v patách, jezdíme spolu na procházky autem, kdy čuiny sedí vedle autosedačky, malé hned uštědří svou náklonnost, a jsem za to ráda. Upřímně. Když vidím, jak malá poutá svá kukadla na holky, pozoruje je a usmívá se na ně... Já taky vyrostla mezi psy, v úzkém kontaktu, mám k nim skvělý vztah a jsem zdravá big_smile Naopak jak říká ela, přílišná izolace od zvířectva a bacilů je mnohem horší. Nedokážu si představit, že bych psy a dítě izolovala, jsme jedna velká rodina. Psí jazyk je antiseptický, jak tady někdo psal, hojivý, faktem je, že psí starost o rány může vést spíše k obratu, kddyž si pes ránu příliš úpo*ně líže, špatně se zcelí, nikoliv zhojí. Ale to už je druhá věc. Jak jsem řekla, dítě neizoluju, pořád lepší domácí bacily, než někde na ulici, v marketu, na pískovišti  atd. atd. kde jich je mnohem více...  Samozřejmě všeho s mírou, z jedné misky nejí ... big_smile , alespoň zatím, uvidíme až bude malá lozit i do psích misek big_smile , ale tm je vždy vyklizeno, tak toho se nebojím. Jsem šastná nad tím, když vidím jaký vztah mají mí psi k dítěti. Samozřejmě nenechávám je nikdy samotné, přestože toje těžké, zvl᚝ jedna čubina je jak její chůva, malá spí na letišti a vždy jedna z čubin se nenápadně přikrade, lehne si k malé a to úplně těsně  a nechá se od ní tahat za kůži (mají ji o číslo větší) když se vzbudí ... Najednou se ve mně skloubí blažený pocit chovatele a matky big_smile

Kamčí, to musí být úžasné !! Docela závidím.  Naše toy pudlina taková není, miluje nás dospěláky do maxima, to ano, ale na děti už není, lásku k robátkům nám aspoň vynahrazuje půlroční zlatý retrívr, sám ještě psí dítko, ale děti by láskou snědl (když kolikrát vidím, co spolu dělají a jemu se to líbí a ještě to vyžaduje ..big_smile)..

Není tady

#18 28. 4. 2006 12:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Kamčitko - to jedení z jedné misky taky přijde http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png Vzpomínám na jednoho úžasného psa, který si od mé tehdy dvouleté dcery nechal doslova "vyžrat" misku a jen seděl opodál a čekal, co zbude http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png Vyděšenky upozorňuje, že záměr to nebyl, prostě jsme ji načapali až když bylo pozdě http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#19 28. 4. 2006 13:05

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Kamčitko - to jedení z jedné misky taky přijde http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png Vzpomínám na jednoho úžasného psa, který si od mé tehdy dvouleté dcery nechal doslova "vyžrat" misku a jen seděl opodál a čekal, co zbude http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png Vyděšenky upozorňuje, že záměr to nebyl, prostě jsme ji načapali až když bylo pozdě http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png

Jojo, taky jsem pořád dětičky mezi 1.-2.rokem odháněla od psí misky s granulkama. Nevím proč, ale ty granule jim chutnaly víc než křupky či sušenky ..big_smile

Není tady

#20 28. 4. 2006 13:18

Marky-23
♥♥♥----

Když si dítě hraje se psem a ten mu olízne ruku, nemám nic proti.
Přece se pak umyje a podle mě třeba na lavičce v parku je daleko víc bacilů.
Pohled, ale jak pes olizuje dítě v obličeji bych opravdu nesnesla.    usch

Není tady

#21 28. 4. 2006 21:49

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-

taky moc nechci aby pes olizoval dite...jasny kdyz je to z vdeku a jenou tak je to O.K ale jinak bych to nedovolila...uz jen kvuli nebezpeci cervu a tak...

Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

#22 29. 4. 2006 10:23

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

ahojkyyy, takj tohle je zajimave tema.... tak to vam musim neco rict big_smile Vcera jsem se vratila po tydnu domu. Muj mazanek skakal vsude kolim a jak jsem si sedla na gauc, vlitnul mi na klin a ja dostala praveho francouzskeho hubana s jazykem do pusy, protoze jsem zrovna mluvila na sveho manzela big_smilebig_smile Jinak jsme ho od mala ucili, ze nesmi oblizovat oblicej, naucil se na ucho a po tom taky tvrde jde, sotva je nejake v dosahu. Z ciziho psiska bych se asi "opupinkovala" ale z meho vlastniho.... vzdyt prece vim, ze je ockovany, ze nema cerviky a co naposledy bastil a ze je cistounky milacek. Takze v zasade proti hubanum nic nemam. Tedy proti tem na ucho big_smile

Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

#23 30. 4. 2006 12:14

Kamčitka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: FM

Eli je to  opravdu super pocit, jaký vztah mají každá z holek k malé. Chtěla jsem ti poslat fotku snázvem "elastická kůže" , kdy Káa tahá Venušku za kůži na krku, Venuška slastně kouká, ona to miluje od jakživa. Bohužel emailovým formulářem toto nejde sad .
Já si právě říkám že na granule nedojde, protože holky jsou tasemnice, vypucují misku že vyadá jak z myčky. Ale od kamarádky dítko které začlo lozit má nejraději musku od psů a ještě raději misku s vodou od psů. Tak to asi bude něco od nás.
Ono v podstatě kvalitní granule jsou docela chutné, když je jí psi, nemůže být na nich nic špatného big_smile a některé opravdu krásně voní, asi ne nadrcená sláma a popel v 10kg pytli Tesco za 199Kč yikes yikes

Není tady

#24 30. 4. 2006 13:12

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Hellga napsal(a):

Taky nemám ráda, když mě pes oblízne, ale krom sociálního významu, to má i jiné výhody. Povím vám jednu perlu. Jedna stará léčitelka doporučila mamince, jejíž děcko mělo úpo*ný exém, na který pomáhala chemie, jen sporadicky, aby nechala dítě olizovat jejich psu. No a exém zmizel... Zkušení pejskaři ví, že i šrámy se hojí lépe a rychleji po olízání jejich miláčkem... Sliny obsahují desinfekční látky. Vím, co myslíte, je to "unapetitlich"usch, ale je to asi spíš věc názoru a zažitých forem, než skutečné nebezpečí. Pokud je pes zdravý, nákaza nehrozí. wink

Mému bráchovi vyléčil pes lízáním nohou letitý problém s plísní!!!

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

#25 17. 5. 2006 15:32

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

Holky, to s tím vyjídáním psích misek dětmi mi připomíná pasហz Robina od Zdeny Frýbové.....jak autorka knihy píše, jak letěla vyděšená za svou dospělou dcerou, že vnučka právě sežrala Robinovi (foxteriér) z misky karbanátek!!! A dcera odpovídá laxně: "Tak mu dej jinej, no..." Prostě nic se nemá přehánět, ani přílišná čistota, ani přílišné olizování.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí