Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 4. 2006 11:55

RomanaD
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 152

Nepečený sladký dort

Prosim poradte mi recept na nepečený dort.moc děkuji:-))

Není tady

 

#2 23. 4. 2006 12:18

Zuzajda
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 26. 1. 2006
Příspěvky: 112

Re: Nepečený sladký dort

Já delám z piškot, ovoce a ze zakysaný smetany. Do dortové formy dám dětské piškoty, na to ovoce(jahody.....)
nebo to co kdo má rád. Pak dám zakys. smetanu smíchanou s moučkovým cukrem a vrstvy pořád opakuju. Zakončuju  smetanou a může se posypat kakaem, nebo nastrouhat čokoláda.Nechá se vychladit a hurá do toho.


http://www.rodice.cz/metrik/886.pnghttp://www.rodice.cz/metrik/887.png

Není tady

 

#3 23. 4. 2006 13:13

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Nepečený sladký dort

Zuzajda napsal(a):

Já delám z piškot, ovoce a ze zakysaný smetany. Do dortové formy dám dětské piškoty, na to ovoce(jahody.....)
nebo to co kdo má rád. Pak dám zakys. smetanu smíchanou s moučkovým cukrem a vrstvy pořád opakuju. Zakončuju  smetanou a může se posypat kakaem, nebo nastrouhat čokoláda.Nechá se vychladit a hurá do toho.

Hmm,ten je dobrej.Já dávám místo moučkovýho cukru vanilkový.A víc nám chutná s kompotovaným ovocem.Jednou jsem zkusila čerstvé meruňky a nebylo to ono.

Není tady

 

#4 23. 4. 2006 13:35

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Nepečený sladký dort

Naši už jsou tak zmlsaní....už nechtějí ani koompot, takže sleju jen štávu, do té dám puding,uvařím, do formy dám piškoty, zaleju ovocným  pudingem, posypu strouhanými oříšky a tak to opakuji, nahoru oříšky, po vychladnutí šlehačka......

Není tady

 

#5 23. 4. 2006 18:38

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Nepečený sladký dort

Tiramisu po česku

2 balíčky piškotů
2 pomazánková másla neochucená (nejlépa od Madety)
2 šlehačky (po 250 ml)
200 g moučkového cukru
silná káva
rum
Pomazánková másla, šlehačku a cukr vyšleháme v krém (nejprve ušlehat šlehačku do tuha a pak zašlehat máslo a cukr). Dno nádoby vyložíme piškoty namočenými v silné kávě s rumem. Na ně navršíme část krému. Postup ještě jednou zopakujeme a navrch uhladíme zbytek krému. Dáme do chladu na 24 hodin uležet. Před podávání posypeme kakaem.

Vyzkoušené, výborné a rychlé. Pomáhá mi syn a máme to do 15 minut hotový.

Teď o víkendu jsem někde četla recept na jablečný dort, bohužel už nevím kde. A to jsem si říkala, jak to musí být dobrý, že si to opíšu... Vím, že se měly nastrouhat jablka a rozvařit s cukrem a citr. šávou, zalít půl litrem vody  a přidat vanilk puding a vše uvařit. Na vrstvu piškotů nalít tuhle jablečnou směs a opakovat. Navrh myslím byla psaná kysaná smetana, ale bohužel nevím přesný postup, možná něco chybí.....

Upravil(a) Iveta X (23. 4. 2006 18:41)


Iveta X

Není tady

 

#6 23. 4. 2006 19:17

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Nepečený sladký dort

Při hledání toho zmíněného receptu, který jsem bohužel nenašla (jen podobný), jsem narazila na tuto adresu. Je tam plno nepečených dortů a dezertů.
http://www.labuznik.com/rec_cats.php?ParentID=243

Upravil(a) Iveta X (23. 4. 2006 19:24)


Iveta X

Není tady

 

#7 23. 4. 2006 21:12

Iwett
♥♥-----
Registrovaný: 22. 4. 2006
Příspěvky: 56

Re: Nepečený sladký dort

Iveta X napsal(a):

Tiramisu po česku

2 balíčky piškotů
2 pomazánková másla neochucená (nejlépa od Madety)
2 šlehačky (po 250 ml)
200 g moučkového cukru
silná káva
rum
Pomazánková másla, šlehačku a cukr vyšleháme v krém (nejprve ušlehat šlehačku do tuha a pak zašlehat máslo a cukr). Dno nádoby vyložíme piškoty namočenými v silné kávě s rumem. Na ně navršíme část krému. Postup ještě jednou zopakujeme a navrch uhladíme zbytek krému. Dáme do chladu na 24 hodin uležet. Před podávání posypeme kakaem.

Vyzkoušené, výborné a rychlé. Pomáhá mi syn a máme to do 15 minut hotový.

Teď o víkendu jsem někde četla recept na jablečný dort, bohužel už nevím kde. A to jsem si říkala, jak to musí být dobrý, že si to opíšu... Vím, že se měly nastrouhat jablka a rozvařit s cukrem a citr. šávou, zalít půl litrem vody  a přidat vanilk puding a vše uvařit. Na vrstvu piškotů nalít tuhle jablečnou směs a opakovat. Navrh myslím byla psaná kysaná smetana, ale bohužel nevím přesný postup, možná něco chybí.....

To se mi sbíhají sliny a já to nesmím doma dělat, dětičky jsou dost na sladké a musím je omezovat, aby nebyly jako otesánci, mají na to náběh. Pa a dobrou chu.

Není tady

 

#8 23. 4. 2006 21:21

RomanaD
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 152

Re: Nepečený sladký dort

Moc děkuji,ted ještě si vybrat jeden.:-))

Není tady

 

#9 24. 4. 2006 9:08

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Nepečený sladký dort

Protože mi děti nejedí ovoce, dělám dort jenom jablečný. Uvaří se jablka s cukrem, přidá se pudink zamíchaný do trochy vody a tím se zalévají tři vrstvy piškotů a navrch šlehačka. Ňam.
Teď jsem si všimla, že to přede mnou psala Iveta, tak se omlouvám.

Upravil(a) Vlaďka (24. 4. 2006 9:10)


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#10 24. 4. 2006 11:09

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Nepečený sladký dort

Já dělám z 3 zakysaných smetan a 1 šlehačky + 4 vanilkové cukry.
Dále piškoty a kompotované ovoce


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#11 10. 5. 2006 15:26

Stelička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 1160

Re: Nepečený sladký dort

Z kompotu sliju šávu a uvařím v ní dortové želé. Tuhnoucí smíchám s velkým kelímkem smetanového jogurtu (nebo obyčejného + 1 zakys. smetana) a přidám drobně nakrájené ovoce z kompotu. Pak vyložím plastovou krabici piškoty, namažu směsí a střídám do vyčerpání zásob. Přikryju víkem a dám den ztuhnout do lednice. Piškoty se mohou máčet v ovocné šávě.


http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů