Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 22. 4. 2006 13:25

Renca
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 333

Anetky prichod na svet..

Anetka se mela narodit dle posledni MS 22.3.06 dle pohybu 28.3.06 a dle utz nejdriv 11.4.06 a posleze priznali zue to bylo spatne zmereny a mela se narodit 6.4.06,coz take udelala smile. Byla streda 29.3.06 kdy nam na kontrole v porodnici u Apolinare rekli ze je mimco napric a davaji nam tyden aby se toocilo jinak pujde dalsi ctvrtek na vyvolani nasledne cisarskym rezem veden porod s tim ze mimco ma malo plodove vody sance na otoceni je mala a jen nastesti i pres cukrovku tehdy mela dle utz 3 kg.

Ubehl tyden ja ji prosila a povedlo se.Tedy o tyden pozdeji ve stredu kdy mela nastat dalsi kontrola 5.4.06 me v pul 3 rano vzbudila tupa bolest,rekla jsem si ze to budou strevni potize.Za hodinku se toto opakovalo a zase se mi podarilo usnout svadic to nato same.O hodinku pozdeji opet a to uz vztal i nas synek tak jsem diky behani kolem nej nevenovala nasledne bolesti pozornost.Az v aute po ceste k Apolinari na kontrolu me tato bolest vedla k tomu ze to budou poslicci.Sla jsme na monitor kde jak na schval kontrakce nenastali,posledne k doktorovi,ktery mi rekl ze mimco se diky poslickum otocilo a nemusime nic vyvolavat coz me mooc potesilo a dal  ze mame CS 2 a otevreny na 1 a pul prstu s tim ze to jsou asi opravdu poslicci..S tim jsme souhlasila bylo to po hodine cosi slabeho tak me to divne take neprislo.Ale precejen rekl ze mame nasledujici den prijit na kontorlni monitor a pak za tyden na kontorlu.Nicmene dojeli jsme domu kolem 10 h a ja zacala pocitovat kontrakce co 30 min.Manzel chtel zustat doma,ale ja ho vyhnala do prace ze stejne i kdyby neco tak to driv jak o pulnoci nebude.Tak nakonec odjel ve 12 h kdy mi nepomohla vana ba naopak se kontrakce snizili na 15 min.To uz mi bylo jasne ze je nas den..Postupne se to zkracovalo kdy nekdy kolem 23 h jsme mela kontrakce co 4 min a to pres 2 h.Manzel porad rikal ze uz pojedem,ale me se nechtelo,pak kolem pulnoci jsme si rekla ze kdyz rodim po 2 tak yb mi mohla prasknout voda a hnedka bychom mohli rodit tak jsme vyjeli k Apolinari.nakonec jsme byla rada za noc,protoze kdyby byl synek vzhuru tak by se to bez breceni neobeslo i tak mi bylo tezko. Dojeli jsme k Apolinari kolem pul 1 rano s tim ze amm pravidelne kontrakce cca 3-4 min.Cekalo nas tam nemile prekvapeni meli STOP STAV.Tak me dali na monitor zjistili ze tedy je to pravda,Prohlidl me doktor rekl ze jsme otevrena na 5 cm,mimco ma cerne vlasy,a plodova voda je cira a akorat mi tam odesla hlenova zatka.Nasledoval verdikt ze me proste vzit nemohou a ze skisi nekam zavolat.Vratil se s tim ze Podoli nebere a Motol uz take nenabira,moc moznosti nam nezbyvalo Vinohrady,Krc kde maji posledni misto a Bulovka.Tak sjem honem vykrikla ze tedy Krc zavolaqli tam aby nas cekali a mi se vydali opet pres pul Prahy do Krce,kde nas opravdu cekali ja pan doktor slibil.Dojeli jsme tam ve 2 rano.Zacali semnou sepisovat kartu kterou jsem tam nemela porad se na neco ptali coz me fakt obtezovalo.Podepisovala jsme jim to mezi kontrakcema coz byla uprimne sila.Nakonec prisla doktorka ktera me prohlidla rekla ze jsem otevrena na 6-7 cm zhrozila se ze namem v sobe antibiotika diky streptokokovi a proc ji to nikdo nerekl.Dorazili jsme pred sal rozloucila jsme se z manzelem a sla do vnitr.To bylo neco kolem 2:45.Napojili me na monitor pichli 1 velku davku antibiotik odpojili me z toho ve ctvrt na 4 rano.Sestra rekla ze pujdeme do koupelnya pak za hodku co vylezu mi da nejakou injekci na bolest..Ja uz fakt toho mela dost kontrakce po 2 minutach a ja mela jit do sprchy.sestra mi dla klystyr a odelsa s tim ze mam jit na chvilku do sprchy. v pul 4 jsme ji zavolala ze ty kontrakce sou dost silne a castejsi nez predtim,tk se koukla a zjistila ze to tedy ne ze jdmeem na sal.Prisla pani doktorka rekla ze pichne vodu coz nestacila,nez se pripravila voda praskla kratce pred 3:45 a na 4 zatlaceni byla mala venku (jen mi krapet nastrihla kuzicku na 1 steh) coz bylo ve 3:51 rano s  50 cm a 3350 g.Kdyz prisla jsme se ptala zda mi daji ekdy neco na bolest a jen rekla ze to uz nestihneme,ze to nema cenu ze nez by to zabralo bude povsem..me fakt potesila :)Pak jsme jeste odrodili placentu a bylo to.Hnedka jak vylezla mi ji polozili na bricho a byl to i kdyz po 2 neuveritelny pocit,nejen ulevy,ale slyset mate holcicku a zdravou je neco prekrasneho.Kdyz mi ji po chvilce prinesli a doktor mi byl potvrdit ze opravdu zdrava a v poradku tak se hendka prisala a byla spokojena.Zacala jsme volat manzelovi a skodolibe se smala jak bude reagovat an to ze amme opravdu holcicku.Vubec mi to nechtel verit,porad opakoval ze si z nej delam srandu byl z toho uplne mimo a me to vyslo vydrzet cele tehotenstvi mlcet a krasne ho prekvapit. A jeste vice jsme rada ze sjme necekala doma na to az mi praskne voda protoze to by dle vseho byl porod doma jistej smile. Mala v porodnici krapet zloutla tak jsem ji dvala jen k oknu coz zabralo a za v pondeli nas pustili domu. Co se tyce tohoto porodu zvlste po prijezdu do Krce v jeho rychlosti tak 2 prood byl sice rychlejsi od prasknuti vody,ale diky tomu ze mi nestacili dat zadne protibolestive prostredky tak z teto stranky daleko horsi nez 1 porod..

Tak takto to probihalo u nas. Preji vsem miminkum hodne moc stesticka,zdravicka na tomto svete a tem co to teprve ceka preji pohodovy,bezproblemovy porod.. smile


http://by.lilypie.com/CuILp1/.png
http://b3.lilypie.com/9CbUp2.png

Není tady

 

#2 22. 4. 2006 13:32

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Anetky prichod na svet..

Ty jo, Renčo, to bylo dost vyčerpávající - ten porod myslim smile, tak dlouho bolesti... Ale hlavně že je vše v pohodě, ještě jednou gratuluju a a Anetka hezky roste

Není tady

 

#3 22. 4. 2006 15:00

Kamčitka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: FM
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2601

Re: Anetky prichod na svet..

Vidím že praktiky všech porodnic jsou téměř podobné, tedy myslím co se paůírování týče. To mi přišlo taky při nemjmenším obtěžující, když se mamina svírá v klubíčku, nejenže kolem sestřičky ji samotnou pásají na monitor, druhá zajišuje kanylu do žíly a třetí chce podpis do karty, kterou musí mezi prodýcháváním vyplnit. A tato praktika bývá leckdy, přestože maminka poslední měsíc chodí do porodnice na kantroly. No byrokracie vládne všude.
Renči, mě zarazil problém se stop stavem, to v té době rodilo tolik maminek? To je úžasné, i když v tvé situaci to je děsné, když už vidí vlásky a ty musíš jet na druhý konec prahy.
Nicméně Anetka je na světě, mimochodem nádherné jméno big_smile , tak vám ještě jednou přeji nádherné společné zážitky a jen zdravíčko a štěstíčko big_smile

Není tady

 

#4 22. 4. 2006 17:40

makca
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Studénka
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 8124

Re: Anetky prichod na svet..

Renci, taky me zarazil ten stop stav, jeste ze jsme prakticky na dedine:-))
ale je fajn, ze to mas za sebou a vse je v poradku, moc jsi me nepotesila, ze druhy porod byl horsi, ja si nic horsiho uz nedovedu predstavit:-)


http://www.bump-and-beyond.com/35/3562/356217.png

http://www.bump-and-beyond.com/35/3562/356219.png

Není tady

 

#5 22. 4. 2006 21:06

Renca
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 333

Re: Anetky prichod na svet..

Dekujeme..Kamci opravdu tou dobou rodilo velice maminek.Melo to vyhodu jak jsme tam byla posledni rodici a nikde nikdo tak maly hlas kdyz ji opecovavali po narozeni se rozlyhal uplne vsude,by to probudilo i hluchyho smile A je fakt ze i pak na oddeleni propousteli i 3 den protoze zacali krapet prijimat dalsi den a potrebovali mista,tudiz hnedka  v den porodu mi dali malou ukazali koupani atd aby nas co nejdrive mohli pustit.S nama na pokoji byla mamca a jeji mimco pribralo z 2150 na 2170 a pustili je take,ackoli se vratili den predtim z JIP a byl to opravdu drobecek a za normalnich okolnosti by tam zstal.Dokonce odsouvali i palnovane porody,nebo posilali jinam.Komicke bylo ze tamlezela tehotna mamca zacala mit kontrakce a sestra ji porad rikala ze jeste nemuze rodit proze jsou plne sali.No komicke asi jak pro koho.. smile


http://by.lilypie.com/CuILp1/.png
http://b3.lilypie.com/9CbUp2.png

Není tady

 

#6 23. 4. 2006 13:11

moninda
Host

Re: Anetky prichod na svet..

musim se priznat,ze ja rodila prvni dite v Podoli a to druhe-ted mu budou 2 mesice-na Melniku.byl to uplne jiny pristup a hlavne jsem se nemusela bat toho,ze pojedu rodit a reknou mi,ze neprijimaji.to by me asi kleplo.a papirovani u porodu taky neprobihalo,uz tam o mne vedeli vsechno.ty prazsky porodnice maji asi jiny postupy:-)
ale Renco,gratuluju k miminku a ze je to holcicka,ja mam doma dva raubire:-)ale nelituju:-)

 

#7 23. 4. 2006 13:25

jituš
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 1944
Web

Re: Anetky prichod na svet..

To se ale rodí miminek.Už když jsem rodila já tak byl u Apolináře Stop.Mě vzali jen,že mě přivezla sanita a nechtěli jet dál lenoši.smile Renčo moc gratuluji a a jste jen zdravé a krásné.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů