Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Psychologická
  •  » Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

#1 21. 4. 2006 12:09

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

Nevím, jestli někdo řešil něco podobného, možná ano a poradí - budu ráda. Děkuji.
Rozešla jsem se s přítelem (podrobnosti ve fóru Život po nevěře a tématu Jak se smířit?), který má tříletou dceru, kterou jsem velmi milovala a ona měla ráda mě i moje dva kluky. Byla s námi velmi ráda. Jenomže já teď řeším problém, že na ni nemůžu zapomenout, že to pouto je silné....... Nevím jestli ji zůstat v životě jako tetička - vždy jsem byla jen tetou. Bývalý ji nemá ve své péči, stará se o ni jeho švagrová, protože maminka se ji zabila v autě a v té době byl bývalý již rozvedený a bydlel na ubytovně. V nové rodině je šastná, má 3 sourozence a svojí tetě říká mami. Bývalý si ji v rámci možností bere kdykoliv.  Ještě jsem nemluvila s "maminkou" malé, nevím jestli je to dobrý nápad - zůstat malé v životě. Vím, že bývalému by to nevadilo. Prosím poraďte - nevím si s tím rady.

Není tady

 

#2 21. 4. 2006 12:30

pavli
♥♥♥♥♥--
Místo: Valmez
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 713

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

majko, mě se zdá, že to není zrovna dobrý nápad. pokud ta malá má milující rodinu, navíc otce, ktrý se o ni stará, brzy na tebe zapomene bez nějakých větších traumat, ne?


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10726;104/st/20070315/n/Karin/dt/-6/k/8568/age.png

Není tady

 

#3 21. 4. 2006 12:39

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

pavli napsal(a):

majko, mě se zdá, že to není zrovna dobrý nápad. pokud ta malá má milující rodinu, navíc otce, ktrý se o ni stará, brzy na tebe zapomene bez nějakých větších traumat, ne?

Taky si myslím,(pokud nebydlíte kousek od sebe)zbytečně bych holčičce nedělala zmatek v hlavičce.Ale tý její mámě bych možná dala vědět,že kdyby se malá zeptala na tebe,tak nemᚠnic proti návštěvám!!3letý dítě lehko zapomene a ty si na to musíš zvyknout.

Není tady

 

#4 21. 4. 2006 19:59

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

Vše se ve mě stále mele. Blízko sebe zrovna nebydlíme, takže je jasné, že mě malá potkávat nebude - vím, že pokud má kolem sebe milující lidi (a to ona má) tak zapomene rychle. Jde opravdu asi o to, že zapomenout nedokáži já - že jsem si k ní vytvořila moc silné pouto. Ale jak si ho nevytvořit, když jsme s bývalým přítelem plánovali společnou budoucnost a malou si vzít k sobě????? Těžko se mi připouští, že mi zmizí ze života.

Není tady

 

#5 22. 4. 2006 8:41

Stelička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 1160

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

Májo, chápu Tě, ale měla bys být "velká holka" a smířit se s tím. Takhle bys mohla v dobré víře zadělat na problémy více lidem. I svým synům - mohli by časem žárlit. Kdybyste byli dále s partnerem, brali by to jako celek - pokus o novou rodinu, ale takhle? Ta malá, jak víš, problém zapomenout mít nebude. Ale mohla by přijít další "tetička" a pak už by v tom mohla mít pořádný guláš. Už ji v jejím krátkém životě potkalo tolik nepříjemných věcí, tragédií. Myslím, že její "maminka" by také žárlila a nesouhlasila. Ona ví, že možná přijde nová "máma" a švagrovi by to přála, ale jinak má jistě k holčičce pouto (zřejmě je to sestra zemřelé) a dalšího, by milujícího vetřelce, si nebude chtít připustit.
Vzpomínej na tu malou jako na sluníčko, které tě zahřálo na dovolené u moře, ale ty ses vrátila domů a zůstaly jen vzpomínky.


http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

 

#6 22. 4. 2006 13:58

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

Moc děkuji za všechny názory, čtu je pečlivě a k tomu opravdu hodně přemýšlím. A musím se stále víc přiklánět k názoru, že bude pro všechny zúčastněné nejlepší malou nevídat.
Steličko, moc děkuji za tvoji poslední větu - ano budu to brát jako dar, že mi ta malá alespoň na chvíli zasáhla do života. Bylo to opravdu krásné a navíc - vzpomínky zůstanou navždy.

Není tady

 

#7 22. 4. 2006 21:58

Britana
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 18. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

71maja,myslím,že čekᚠněco víc i od svého bývalého přítele. Až se ti povede vypořádat se se situací že tě bývalý přítel zradil,tak nebudeš mít  takovou potřebu být s holčičkou.Vypust ze svého života už bývalý vztah i s holčičkou.

Není tady

 

#8 22. 4. 2006 22:31

Britana
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 18. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

71maja,nakonec jsem se rozhodla,že ti napíši mojí zkušenost.Je to už 23 let.Když jsem byla na mateřské dovolené,požádal mně kamarád,abych na jednu noc pohlídala 11 měsičního klučinu,že matka i s dítetem se musí odstěhovat od přítele.Tak jo. Navečer mi do bytu nanosili celou výbavu pro dítě,včetně,postýlky,vaničky ap.To dovezl ten muj kamarád,i kluka mi předal,že jsi ho zítra odvezou i s věcma.Neozvali se celý měsíc.Věděla jsem jen to,že se kluk jmenuje Filípek.Pak po zjišování jsem se dověděla,že matka je 17 letá šlapka,která nemá o kluka valný zájem.Tak kluk byl u nás.Začala jsem ho brát jako třetí dítě.Po roce jsem mněla možnost se setkat s jeho matkou a zhrozila se jejim přístupem.Začala jsem uvažovat o osvojení,klučina mi přirost k srdci. Nedostala jsem za celou dobu ani jednu korunu od nikoho.Nakonec jsem ,začala mit problém i s policií,protože jsem hlídala šlapce dítě.Klučinu jsem mněla ráda ale za spolupráce s dětskou lékařkou,jsme umístnili kluka do kojeňáku. Brečela jsem furt.Dva krát do týdne jsem za nim jezdila,vždy mi ho na chvíli půjčili a já odcházela z kojeňáku se slzami v očích i srdci.Pak jsem tam jednou přijela a sestra s kojeňáku mi řekla,že matka si nepřeje aby jsem už dále Filípka navštěvovala.... a bylo to. Přes rok jsem to těžce prožívala,snažila se zapomenout. A podařilo se. Nechodila jsem tam,nezajímala se,jen jsem chtěla zapomenout. Jsou to už léta,občas si na situaci vzpomenu ale jinak. I když by mně zajímalo co je s klukem.

Není tady

 

#9 23. 4. 2006 14:31

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

Evo,
moc děkuji za tvoje slova. Zažila jsi o mnoho težší situaci než já, a přesto jsi to zvládla. Obdivuju tě. Myslím, že i já se se vším vyrovnám.
Od svého bývalého přítele už nic víc neočekávám. Je jasné, že mě rozchod bolestivě zasáhl, ale sama dobře vím, že cesty zpět není z mnoha důvodů - o spoustě problémů jsem záměrně nepsala, velkým problémem je např. jeho láska k hospodě...... to jen pro vysvětlení. Díky rozchodu vidím věci, před kterými jsem zavírala oči - bylo by to velmi velmi dlouhé psaní.
Ale už jsem opravdu rozhodnutá co dál - zapomenout.
děkuji

Není tady

 

#10 24. 4. 2006 7:43

Britana
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 18. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

71maja, ANO,ANO,ANO. Zapomenout.

Není tady

 

#11 2. 6. 2006 11:08

misa1234
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 4. 2006
Příspěvky: 437

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

Ta mala za to nemuze. Dej ji lasku hjarta hjarta hjarta

Není tady

 

#12 2. 6. 2006 19:19

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

Miso, já už jí svoji lásku dát nemůžu - bohužel - v srdci ji však budu mít napořád. S její "maminkou" jsme o tom spolu mluvily a bylo velmi těžké poslouchat, že se vždy na víkend (jak byla zvyklá) balí k nám - za mnou a za klukama - že se na nás stále ptá, že nás má moc ráda. Ale i ona si myslí, že bude jednodušší pro malou, když už ji neuvidíme - je to její přání a já ho musím respektovat. Navíc asi bývalý přítel bydlí u nějaké ženy, takže je jasné, že jsem to já, kdo musí z kola ven.......a to bolí jak to bolí........a věř, že to bolí. Je od života fakt nefér, že to odskáče nevinný.

Není tady

 

#13 2. 6. 2006 21:10

misa1234
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 4. 2006
Příspěvky: 437

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

71maja napsal(a):

Miso, já už jí svoji lásku dát nemůžu - bohužel - v srdci ji však budu mít napořád. S její "maminkou" jsme o tom spolu mluvily a bylo velmi těžké poslouchat, že se vždy na víkend (jak byla zvyklá) balí k nám - za mnou a za klukama - že se na nás stále ptá, že nás má moc ráda. Ale i ona si myslí, že bude jednodušší pro malou, když už ji neuvidíme - je to její přání a já ho musím respektovat. Navíc asi bývalý přítel bydlí u nějaké ženy, takže je jasné, že jsem to já, kdo musí z kola ven.......a to bolí jak to bolí........a věř, že to bolí. Je od života fakt nefér, že to odskáče nevinný.

Majo, holcicka to mela velmi tekzke, kdyz ji umrela maminka, to nemuzeme chapat, kdyz jsme to nezazili. Myslela si, ze jeji tatinek a ty budete jeji rodina, ale zase sklamani. Tedka ma novou rodinu. Ja bych holcicce asi sebe nepripominala, bylo by to pro ni horsi. Ale co takhle, ze bys si zkusila zatelefonovat, jak se ma? A poslala ji pohled? To myslim, ze bude dosti. tummenupp A po case samozrejme tomu nemusi byt jenom u telefonu...

Není tady

 

#14 2. 6. 2006 21:11

misa1234
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 4. 2006
Příspěvky: 437

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

71maja napsal(a):

Miso, já už jí svoji lásku dát nemůžu - bohužel - v srdci ji však budu mít napořád. S její "maminkou" jsme o tom spolu mluvily a bylo velmi těžké poslouchat, že se vždy na víkend (jak byla zvyklá) balí k nám - za mnou a za klukama - že se na nás stále ptá, že nás má moc ráda. Ale i ona si myslí, že bude jednodušší pro malou, když už ji neuvidíme - je to její přání a já ho musím respektovat. Navíc asi bývalý přítel bydlí u nějaké ženy, takže je jasné, že jsem to já, kdo musí z kola ven.......a to bolí jak to bolí........a věř, že to bolí. Je od života fakt nefér, že to odskáče nevinný.

Majo, holcicka to mela velmi tekzke, kdyz ji umrela maminka, to nemuzeme chapat, kdyz jsme to nezazili. Myslela si, ze jeji tatinek a ty budete jeji rodina, ale zase sklamani. Tedka ma novou rodinu. Ja bych holcicce asi sebe nepripominala, bylo by to pro ni horsi. Ale co takhle, ze bys si zkusila zatelefonovat, jak se ma? A poslala ji pohled? To myslim, ze bude dosti. tummenupp A po case samozrejme tomu nemusi byt jenom u telefonu...

Není tady

 

#15 3. 6. 2006 18:42

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

Miso, samozřejmě, že se dál zajímám jak se malá má - je skvělé, že její "mamince" nevadí, když se na malou zeptám-jsme v kontaktu. K narozeninám od nás dostala balíček (a byla prý tak šastná a všem se chlubila) a  určitě první pohled z dovolené pošleme jí.......... zapomenout nemůžeme a ani nechceme - jak já, tak moje děti..........

Není tady

 

#16 3. 6. 2006 22:04

misa1234
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 4. 2006
Příspěvky: 437

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

Majo,  ze byla stastna za balicek od tebe znaci, ze ji nejsi lhostejna. A ze ji posles pohled z dovolene? cool
No to je parada tummenupp  Delas dobrou vec. A to se mi libi. hjarta

Není tady

 

#17 3. 6. 2006 22:49

geisha
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 382

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

Ahoj, mam ted neco podobneho, rozesla jsem se s pritelem, ktery ma ve vl. peci dite(6, matka nema zajem) a zjistuju, ze mi fakt chybi. Vic jak pritel:-o. A jeste kdyz vim, ze to s tatou neni prochazka ruzovou zahradou a vychova je vic nez spartanska, takze co z chudacka ditete vyroste...(neberte to tak, ze ja jsem byla ta rozmazlovaci - podle pritele jo, jenze ja jednala jen lidsky a primerene veku a byla jsem dusledna!)...ale pro dite bude lepsi, kdyz na me zapomene a objevi se nahradni maminka(my byli "jen" kamaradi)

Není tady

 

#18 4. 6. 2006 23:17

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

Miso - nevím sama jestli je dobrá věc, dávat malé o sobě vědět (by jenom pohlednicí), ale snad tím neublížím. Navíc s tím souhlasí všichni kolem ní a myslím, že by mi dali vědět, kdy z toho malá měla nějaké trápení. Já jen vím, že na ní nikdy nezapomenu.
Geisho, vidím, že v tom nejsem zdaleka sama. A stejně jako tobě - mi dítko chybí mnohem víc než tatínek :-( Říkám si, že žili beze mne i dřív a budou i teď.......třeba hůř a třeba líp......

Není tady

 

#19 5. 6. 2006 17:42

geisha
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 382

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

Ahojik, no, zkus se uklidnovat tim, ze ze hlavne potrebuje plnohodnotnou mamu(ja si to rikat muzu, ja byla jen kamaradka a s nimi byla o vikendu, pres tyden jsem byla ve skole). Ted mam jen dilema, protoze si mam prijit pro par poslednich mych veci a premyslim, jestli by nebylo lepsi, aby me ditko nevidelo, i kdyz v 6 letech zapominani trva dele...

Není tady

 

#20 5. 6. 2006 21:53

misa1234
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 4. 2006
Příspěvky: 437

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

71maja napsal(a):

Miso - nevím sama jestli je dobrá věc, dávat malé o sobě vědět (by jenom pohlednicí), ale snad tím neublížím. Navíc s tím souhlasí všichni kolem ní a myslím, že by mi dali vědět, kdy z toho malá měla nějaké trápení. Já jen vím, že na ní nikdy nezapomenu.
Geisho, vidím, že v tom nejsem zdaleka sama. A stejně jako tobě - mi dítko chybí mnohem víc než tatínek :-( Říkám si, že žili beze mne i dřív a budou i teď.......třeba hůř a třeba líp......

Ahoj Maji, urcite v srdci zustane a myslim, ze pohlednici se pripomenes, ale zaroven, kdyz te nebude chtit, tak ji
proste zahodi. Moc drzim palecky rodna

Není tady

 

#21 5. 6. 2006 22:35

71maja
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 3. 2006
Příspěvky: 105

Re: Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!

Geisho
jestli jsi byla, jak píšeš, pro dítko jen kamarádka, tak nevidím důvod, proč by jsi ho nemohla ještě vidět. Třeba se uvidíte rádi. Nemůžeš se poradit s přítelem?
Malá od mého bývalého přítele plnohodnotnou mamču má -  i když náhradní.
Miso
zrovna dneska jsem mluvila po telefonu s náhradní mamčou, malá se má skvěle, už chodí naplno do školky a moc se jí tam líbí. Všechny tyhle zprávy slyším moc ráda.  Moc dobře jsi mi napsala, že kdyby jí pohled nepotěšil, tak ho prostě zahodí......... ale jako každému malému dítěti udělá radost hezký obrázek na pohlednici a je od kohokoliv. Díky a AHOJ

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Psychologická
  •  » Vídat dceru bývalého přítele?Prosím, kdo něco podobného zažil PORAĎTE!
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů